Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Mi ósemki (sztuk trzy) za każdym razem kto inny rwał.
    pierwszą, dolną, krzywo rosnącą na siódemkę chirurg - cięcie itd., masakra, ale zrobił to w 10minut
    drugą dolną, krzywo rosnącą na ósemkę dentystka w trakcie dodatkowej nauki (przekwalifikowywała się na chirurga) też cięcie - grubo ponad godzina... Po wyjściu z gabinetu pierwszy w życiu prawie - zjazd, tzn świadoma byłam cały czas, ale już ciemno przed oczami, szum w uszach itd.
    trzecią, górną, wyrośniętą - moja dentystka - rach, ciach i po sprawie, dwie minuty, zero krwi.
    Else - uważaj z tramalem. Mój A wziął raz po powrocie ze szpitala z oddziału chirurgii szczękowej (ma płytkę tytanową). Podobno 12h z nim kontaktu nie było, wziął połowę przewidzianej dawki, a waży 90kg.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Mnie usuwal 8 tez chirurg szczekowy,nic nie nacinal,nie mialam szwow. Cale rwanie trwalo max minute. i na nfz
    Prywatnie porponowali mi operacyjne usuniecie za 800zl,to wtedy chyba mi rozryli cale dziąslo.
  1.  permalink
    Pozazdrościć tym, które nie miały problemów. Mnie się nikt podjąć nie chciał tej pierwszej, dolnej. Druga w niewiele lepszym "stanie" lekarka się dług wahała, ale zdecydowała. Ostatecznie pocieszam się, że może ból porodowy będzie lżejszy za te dwie nieszczęsne ósemki :devil: :wink:
    ...
    Dziewczyny, polecicie jakieś witaminy na włosy? Tyle tego kiedyś przetestowałam, że już nie pamiętam co skuteczne, a co nie, a standardowo w zimie u mnie masakra z wypadaniem...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Zależy też jaka ósemka.
    U mnie nie mogło się obyć bez cięcia i szwów bo moja ósemka była niewyrosnieta w ogóle.
    Tzn miałam ją w środku, zdrową, ale nieziemsko bolała bo chciała wyjść a nie było miejsca w paszczy.

    Na pewno inaczej wygląda usuwanie zęba wyrośniętego, logiczne :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    brombap: Hydro, a miałaś rwaną górną czy dolną - bo to też jest różnica. Mi górną wyrywał dentysta, i powiedział, że przy dolnej musiałby działać chirurg.


    Ostatnio górną (tę robiła wspomniana stażystka), ale x lat temu dolną i tamtą też rwał dentysta, nie chirurg. Tzn. rozważał wtedy skierowanie do chirurga, ale po rtg zdecydował, że da radę. I problemu nie było. Tym razem jedynym problemem było to, że ta górna 8-ka miała korzeń aż w zatoce, więc zrobiła się dziura na wylot :shocked: Ale to ponoć częste. Szwy, antybiotyk i tydzień bólu zatok - potem wróciło do normy.

    Treść doklejona: 06.01.16 17:01
    Caffe_latte: Ostatecznie pocieszam się, że może ból porodowy będzie lżejszy za te dwie nieszczęsne ósemki :devil: :wink:


    Ja to zawsze powtarzam i powtarzać będę - że wolę po stokroć poród od leczenia kanałowego czy rwania zębów :devil: Moja dentystka mówi, że mi nie wierzy :tongue:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Ja też zdecydowanie wolę rodzić :wink:


    [Byle nie przez cc :devil:]
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else - uważaj z tramalem. Mój A wziął raz po powrocie ze szpitala z oddziału chirurgii szczękowej (ma płytkę tytanową). Podobno 12h z nim kontaktu nie było,


    Jeszcze nie wziełam ;)... Moja mama też tak tramal "znosi"... Dlatego pomyslalam, że jak juz to wezmę na noc i to pół tabletki tylko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    O! ja też po rwaniu zęba zaliczyłam suchy zębodół i szczękościsk taki, że przez tydzień przez słomkę się żywiłam. Ból nieziemski!
    Ale za poród sn podziękuję :) wybieram cc niż rwanie zęba :))
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Ja gorzej przezyłam to pierwsze rwanie... Tam doszło nawet do wyhaczenia szczęki. Do dzis odczuwam ból i zrobiła sie narośl w miejscu zrośnięcia...
    To była masakra, bo bolało mnie wszystko, łącznie z nogami. Poważnie... Do tego gorączka...

    Teraz nie powiem... Ból potężny, ale mimo wszystko cieszę się, że bez takich atrakcji jak te naście lat temu... Dużo lepiej sie czuję... Dzis w nocy nawet nic nie bolało... Spałam. Dopiero teraz się na nowo rozkręca... Ale najważniejsze, że noc spokojna ;)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.01.16 10:04</span>
    Dzwoniła pani od dywanów... Pytała skąd wzięłam tę sumę... Powiedziałam, że z aukcji... Zajrzała i prawie na dupsko siadła... Mówi, że faktycznie to jest jej błąd... No i dziś mi wyśle dywanik, a ja nie muszę dopłacać ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Else,dobrze,ze juz lepiej z zebem.
    I super,ze udalo sie zalatwic z przesylka dywanu. jak ja patrzylam na te aukcje tomiala 2 ceny tylko bodajze 14 i 24zl.nawet tych 29zl nie bylo.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Przy zębach wszystko niestety zależy od korzeni. Trzy ósemki wyrywałam i od razu po zabiegu szlam do pracy, a czwarta chirurg zostawił sobie na koniec...Wiedział co robi bo gdyby od tej zaczął to w życiu nie siadlabym juz na fotelu!

    Wyszłam po godzinie czując sie jakbym z ringu bokserskiego zeszła. Tydzień wyjety z życiorysu. Poduszka zapluta, pare kilo mniej na wadze i szczeka po stronie zęba spuchnięta (jakby narosła) przez kilka dobrych miesięcy.


    Ale chyba wole to niz wycinanie migdałów w moim wieku w szpitalu NFZ brr....to był dopiero koszmar! Zabieg na żywca, rodem ze średniowiecza
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    2 ceny tylko bodajze 14 i 24zl.nawet tych 29zl nie bylo.


    tam z boku było...

    Jeszcze i tak dobrze, że doczytałam, bo nie wiedziałam, że mozna dywan wzłozony w kostke wysłać... i te naście zł dotyczyły kostki... Te 29 rulonu...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    nie wiem czy wiedzialyscie (a wlasciwie wasze mamy) o zmianie w przepisach emerytalnych
    wiem ze nie wszystkie kobiety dostaja ale w przypadku mojej mamy to bylo ok 40zl

    dsa
  2.  permalink
    Zmienię temat.
    Jakiś czas temu pisałam tutaj o łamiących się paznokciach. Niestety polecony eveline nie pomaga, mimo że codziennie nakładam nowy (bo odpryskuje w pracy), ale póki co daję im jeszcze szansę, wprowadzę dodatkowo jakieś suplementy wzmacniające paznokcie (i włosy przy okazji).
    Natomiast teraz potrzebuję super-hiper nawilżającego kremu do rąk. Ręce mam aż białe, szorstkie, strasznie przesuszone. Nie pomaga krem z eveline, ziaji, AA, regenerum. Czy któraś z Was stosowała neutrogenę, a może coś jeszcze innego? Jeszcze ze dwa kremy kupię, które będą szafkę zdobić i A. mnie z nimi z domu eksmituje :devil: poza tym słabo co kilka dni wydawać parę-parenaście złotych na krem, który nic nie daje...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    w aptece masc z wit a, tanie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Caffe ja w prawdzie nie uzywalam tego na duze powierzchnie ale wyleczylam sobie zmiany alergiczne (takie duze suche placki) kremem po zrobieniu tatuazu
    NIGDY nic na mnie nie dzialalo na kostkach u nog, piszczelach i kostkach na reku; tego kremu nawet nie zuzylam polowy jak wszystko minelo - EASYTATTOO
    wiem ze kupuja go lekarze i stosuja do rak, drogi jest ale kupilam go do pielegnacji tatuazui w sumie (i to tatuazysta mi polecil na te suche placki)


    dsf
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Dzięki Ewa, wypróbuję na pewno.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.01.16 18:24</span>
    Mrs, zacznę od maści, jeśli nie pomoże to spróbuję tego. Podejrzewam, że mogę mieć jakąś reakcję alergiczną na leki, które pakuję, bo u nas przewija się dosłownie wszystko, zresztą w powietrzu czuć lekami, więc na pewno mimo opakowań nie są one obojętne dla skóry. Chyba że to przez mydło antybakteryjne którego musimy używać w pracy.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2016 zmieniony
     permalink
    ja ta masc zawsze uzywalam na suche placki na twarzy w zimie. ostatanio piotrek mial kolo ust, 2 dni i po sprawie bylo.
    25 g ja kupilam po 4,70 zl, bo sprawdzalam. w sumie tez nie takie tanie, bo za krem 75 g wyszloby 15 zl. no ale masz mala tubke wiec sprawdzisz czy na ciebie dziala.
    -- ;
  3.  permalink
    Właśnie o to chodzi, żeby wypróbować, bo jak masz na stałe sprawdzony kosmetyk, to nie żal pieniędzy niż na coś, co może nie podziałać a kosztuje 10-30zł. Kupię małą i wypróbuję.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    na mnie ani ta ochronna masc z wit A ani robione smarowidla nie podzialaly; w sumie oprocz tego eastytattoo mam jeszcze 1 sprawdzona masc na te moje suche placki ale to na recepte i niekoniecznie zachwyca skladem, na mnie dziala wiec ze swoim strony polecam (no i u mnie przesuszenia sa ewidentnie skutkiem alergii, mysle ze moze byc inaczej jesli suche od srodkow chem czy wiatru)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Caffe na mnie działa Neutrogena.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    MrsHyde: nie wiem czy wiedzialyscie (a wlasciwie wasze mamy) o zmianie w przepisach emerytalnych
    wiem ze nie wszystkie kobiety dostaja ale w przypadku mojej mamy to bylo ok 40zl



    A jeśli moja mama jest w tej chwili na zasiłku przedemerytalnym, urodziła się w 1956 r. i jest mamą sześciorga dzieci to jej się to należy?
    Podpowiedzcie proszę.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Caffe, a masz może bepanthen w domu? Mój mąż w pracy moczy ręce w benzynie, pracuje czasem na mrozie. Jak posmaruje na noc bepanthenem, to rano ma dużo lepsze ręce.
    Co do odżywki eveline, to zawiera formaldehyd.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Jaheira: na mnie działa Neutrogena.

    mnie ta czerwona (intensywne cos tam..) neutrogena uczula

    Środa: A jeśli moja mama jest w tej chwili na zasiłku przedemerytalnym, urodziła się w 1956 r. i jest mamą sześciorga dzieci to jej się to należy?

    mysle ze w ZUSie trzeba by sie dowiedziec, ja tylko o emerytach i rencistach slyszalam; mama mowila ze to czy sie dostanie i jaka kwote zalezy od tego ile sie bylo na zasilku macierzynskim/wychowawczym
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    Dziękuję Mrs .

    Powiem mamie, niech dzwoni i niech się dopytuje.Troche na tych macierzyńskich i wychowawczych była :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Cafe latem mój mąż ma podobne problemy co ty ale tylko zima. Skóra rąk jest u niego przesuszona i pęka. Przyczyną jest jego praca: mechanik i częste moczenie rąk we wodzie, a potem wychodzenie na dwór.
    Kremów tez u mnie jest dużo. Żadne nie pomagają tylko po nich go ręce pieką. Wiem, że teściowa chwali regenerum. Nie testowaliśmy jeszcze. Niewątpliwie jemu służy balsam do ciała Nivea, który i Ja sobie chwałę mocno przy atopowej skórze.


    Jesli chodzi o mnie to używałam tez palmers i super na przesuszone skórze się sprawdzal ale Ja jestem zapachowcem więc długo nie mogę takich zapachów no i dla mnie i męża nivea jest nr 1.


    Ta firma choć ma swoją cenę to tez chwale. Szczególnie używam latem jak się słońcem Spale aby szybciej nawilżc skórę.


    Poza tym to już maści od dermatologa ale jako kompresji na noc.:confused:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Polecicie jakiegoś taniego kuriera, muszę wysłać wózek. Oczywiście takiego, który odbierze przesyłkę ode mnie z domu :wink:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Sprawdź sobie furgonetkę i sendit.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Dziękuję. Korzystałaś z nich? Wszystko ok poszło?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Tak, w porzadku wszystko bylo.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.01.16 08:56</span>
    Dziewczyny, znacie może stronę internetową/książkę, w której byłoby opisane, jakie przetwory do słoików kiedy robić, włącznie z przepisami?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    cestmoi89: Dziewczyny, znacie może stronę internetową/książkę, w której byłoby opisane, jakie przetwory do słoików kiedy robić, włącznie z przepisami?


    Ja znam tylko taką bardzo starą, ale wg mnie lepszej nie ma:

    Irena Gumowska, "Słońce w słoikach"
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    ktoras z was pracuje w labie. mam pytanie - HBS oraz kiła - ile sie czeka na wyniki? 1 dzien maksymalnie?
    bo nie wiem ile wczesniej przezd wizyta isc do labu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    HBS 1 dzien, a o kiłę najlepiej zadzwonić. U nas zbierali próbki z kilku dni. Robili chyba 2x tyg.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Kurczę dziewczyny, jak smutno ostatnio, tacy ludzie umierają - Lemmy, David Bowie, teraz Alan Rickman :(((( Czarna seria :(
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Fragile, dziwnie trochę brzmi Twój wpis, tak jakby"tacy" ludzie mieliby mieć przywileje w obliczu śmierci bo są"tacy".
    wiadomo że smutno, jednak Codziennie umierają ludzie którzy są dla kogoś wyjątkowi.
    Rozumiem że chodziło Ci o fakt ze są znani, że czymś tam każdy się przysluzyl.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    moya, piekny wpis. tez mnie zawsze dziwi, ze naglasniaja w tv smierc i/lub zmagania z choroba znanych ludzi, podczas gdy tysiace "szarakow" na codzien wykazuje rownie wielki heroizm i wsrod zwyklych ludzi dzieja sie takie same jak nie wieksze tragedie. no ale to sie akurat dobrze sprzedaje, a kowalski niestety nie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Oj Ewa Ewa...:), zrzućmy to na "humory ciążowe" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    No cóż Moya, zmarł mój ulubiony aktor, artysta, którego muzyka towarzyszyła mi od urodzenia w sumie i muzyk, który w jakiś sposób mnie nakrecal. Dziwne, ze mi smutno? Nie wiem po co ja to tu napisałam.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Frag, ja też nie za bardzo zrozumiałam, czemu dziewczyny się przyczepiły. Spora nadinterpretacja...
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Ewa, moya..... Bo zycie wokol nas nie sklada sie z samych szarości. To, ze jest barwne, kolorowe, ze mozemy isc do kina na fajny film, posłuchać fajnej muzyki, nosić fajne ubrania,mieszkać w fajnych domach... Wszystko to zawdzięczamy "takim" ludziom... I wraz z ich odejściem konczy sie pewna era, bo "tych" ludzi chwali sie za to, co w zyciu osiągneli, za to, co wnieśli do sztuki i kultury.
    Ze nie mowi sie o szarych Kowalskich? Owszem mowi sie...w gronie ich znajomych i wsród członków ich rodziny.
    Cale zycie pracujemy na to, w jaki sposob, kto i ile osob bedzie nas po śmierci wspominało.
    --
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJan 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie rozumiem Waszych reakcji - przecież kazdy ma prawo napisać, że mu jest smutno kiedy ktoś jest dla niego "bliski" (towarzyszył przez całe życie dając swoją twórczością wartość dodatnią w ich zycie).
    Jeśli komuś umrze babcia lub dziadek tez pisze, że mu smutno, że TAKIE osoby, które np, opiekowały się nimi jak byli mali i zawsze mieli dla nich czas odeszli z tego świata.
    Za bardzo się przyczepiłyście do sformułowania "tacy". Frag napisała szybko swoje uczucia - a chodziło przede wszystkim o Waszą empatię, bez znaczenia O KIM jest tu mowa.
    A ten wątek wkoncu nie dla zabawy ten watek został zatytuowany - "co-wam-w-sercu-gra-nasze-smutki-i-radosci"...
    -- ___
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    no jakis taki parszywy ten tydzien... co rusz to ktos "istotny" dla swiata kultury; najpierw D.Bowie, teraz Alan Rickman :(

    tak jak Jahe uwazam ze smierc znanych osob czy to aktor czy piosenkarz gdzies tam na nas wywiera wplyw; wiadomo ze inaczej niz gdy ktos bliski odchodzi ale to tez jest taki koniec czegos bliskiego naszemu sercu :(

    Treść doklejona: 14.01.16 22:28
    a wlasnie pojaiwla sie informacja ze dzisiaj tez zmarl Rene Agelil, maz i manager Celine Dion :(
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Reklamowala ktoras kiedys cos kupione przez allegro? W kwietniu zeszlego roku kupilam szczoteczke soniczna, ktora przestala dzialac, albo dziala czasem (glownie nie) ot tak. Chcialam ja reklamowac, dzwonilam do sklepu, pani kazala mi napisac maila. Na maila nie odpisuje, tel nie odbiera:confused: przy okazji, gdyby ktoras chciala cos kupic od uzytkownika EUFORIASKLEP to niech ma na uwadze, ze w przypadku ewentualnej reklamacji moga byc problemy:confused: i jescze jedno. Wiecie gdzie umieszczac (np na fb) takich nieuczciwych sprzedawcow? Pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzylo. Nigdy nawet negatywa nie wystawilam:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny... Wczoraj wzięłam latarkę i zajrzałam do tego "zęba" co mi go wyrwali.... A tam... Opiłki (szczątki) zęba wrosnęte w dziąsło.... Może to dlatego tak krwawiłam wtedy.... Muszę znowu sie wkręcić do dentysty czy może to samo wypadnie?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Zachęcam do podpisania. To, co chce zrobić nowy minister środowiska może spowodować wypisanie puszczy z listy Unesco. A chodzi oczywiscie o grubą kasę, na której łapę chcą położyc lasy panstwowe
    Kochampuszczę
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    widzialyscie chlopiec bez kurtki
    jakos mnie specjalnie ten obrazek nie dziwi, niestety
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 21st 2016
     permalink
    Nie wiem gdzie to zapytac...hmmm...uzywala ktoras derma roll? Znajoma zachwycona no i tez sie zastanawiam nad kypnem, ktos cos?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Poryczałam się ze śmiechu :) Faceci i makijaż
    wrzuciłam na inny wątek ale tam mało kto zagląda ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny pytanie z gatunku wstydliwych, przynajmniej dla mnie:( co na hemoroidy? nabaw ilam sie niestety po drugiej ciazy i porodzie. po samym porodzie nawet nie bylo tak zle jak teraz od okolo miesiaca. Przyznaje ze mam mniej ruchu ale pza tym nic sie zmienilo, zaparc nigdy nie miewalam? czy farmaceutyki pomagaja? co lepsze krem czy czopki?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 22nd 2016
     permalink
    Ja w ciąży używałam maściu anusol i zawsze szybko pomagała.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.