Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Eveke tak, ja prywatnie będę robić....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Czerwinko a byliscie w poradni wad i postawy? moze to po prostu skrzywienie kregoslupa i przez jakis ucisk tak chodzi?

    a co do boreliozy to my podejrzewamy ze K. zlapal ja latem na mazurach, nie widzielismy ani kleszcza ani rumienia; K cala jesien narzekal na bole ale slyszalam ze rosnie itp a nawet jak w styczniu zaczal chorowac i pozniej dziwnie stan podgoraczkowy miewal to pediatra robila ze mnie wariatke. Wsciekla na nieudolnosc lekarki w lipcu zrobilam badania na wlasna reke. No i nie wiem czy neurolog da ci skierowanie na borelioze, mi mowili ze TYLKO lekarz chorob zakaznych moze je jako refundowane brac
    ja jturo bede powtarzala mojemu mlodemu badania na borelioze bo znowu podlapuje chorobska i stan podgoraczkowy sie go trzyma :(
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Ortopeda wykluczył ze dotyczy to układu kostnego, może sięgna lub mięśnie... A najśmieszniejsze jest to, że on czynnie uprawia sport :( my leczymy sie w Luxmedzie ja mogę każde badanie zrobić i każdy lekarz przepisze, zobaczymy trochę panikuje:(Dam znać w sobotę po wizycie .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    no to faktycznie inna bajka jak macie caly pakiet wykupiony
    u mnie w miescie to tylko chora kasa zostaje :devil:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    No właśnie tylko po co na ten piprzony ZUS płace ...
    ...
    Ja po tym zapaleniu opon poszłam państwowo do lekarza po skierowanie do neuro...zostałam wyśmiana... Wiec sobie darowałam poszłam do luxmedu pyk pyk i wszystko pod kontrolą... No poza bólem głowy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Czerwinka, a opieke szpitalna tez tam macie? Bo my niby tez mamy leczenie prywatne (Medica Polska), ale wlasnie szpitala w tym nie ma...No i po to, w naszym przypadku, ten Zakład Utylizacji Składek:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Frances: Zakład Utylizacji Składek

    hahahaha, jeszcze nei slyszalam takiego rozwiniecia skrotu!!!
    kiedys slyszalam tylko Zlodzieje U Steru i Zawsze ukrecimy spoleczenstwu
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    MrsHyde: Zlodzieje U Steru i Zawsze ukrecimy spoleczenstwu


    Też dobre!
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Teo, ja miałam tk w listopadzie i na początku stycznia. Oba z kontrastem, oba przez wenflon i w obu przypadkach idzie to przez pompę. Za pierwszym razem pani mnie podpięła i powiedziała, że mogę mieć uderzenia gorąca, metaliczny posmak w ustach i wrażenia oddania moczu ;) Zaszumiało, zaskrzeczało i nic mi nie było. Przyszła pani, więc jaj mówię, że mi nic nie było i wtedy się okazało, że się pompa zepsuła. Jak ją naprawili to oczywiście miałam wszystkie te objawy. Nie zemdlałam i nic mi się nie działo. Za drugim razem sama wróciłam do domu samochodem.
    Ważne, żeby po badaniu wypić jak najszybciej ok. 2 litry wody, żeby wypłukać kontrast. Jedyna niedogodność po badaniu - wpadłam w nadczynność ale ja mam Hashi i ono nie lubi kontrastów ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Frances: Czerwinka, a opieke szpitalna tez tam macie? Bo my niby tez mamy leczenie prywatne (Medica Polska), ale wlasnie szpitala w tym nie ma...No i po to, w naszym przypadku, ten Zakład Utylizacji Składek
    Szapitala nie mam ... niesety ;) Na razie prowadząc działalność gospodarczą zrezygnowałam z chorobowego bo po co mi ? jak ja na zwolnienia nie chodzę bo nie mogę ;) ale z Utylizacji reszty i tak bym z całą premedytacją zrezygnowała ....
    ...
    Dzięki za porady w sprawie młodego ... nie czytama dr. Google i nie nakręcam się... mam nadzieje że to nic poważnego u Młodego i damy radę ... bo kolejnej choroby chyba nie udźwignę ... moja głowa daje mi wystarczająco do wiwatu ...

    Treść doklejona: 13.02.16 14:26
    Po wizycie u neuro nie wiemy ńic więcej.... :( poza tym ze słyszymy ze jest coś nie tak :( mamy skierowanie na Rezonans wysokopolowy i kupę badań w tym na bolerioze...osiwieje zupełnie :(
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Dziewczyny może Wy mi coś powiecie w temacie polineuropatii? Od ciąż mam co jakiś czas bóle z tyłu na udach i na wysokości kolan. Pojawiały się i znikały, od tygodnia mam je non stop :( Naczytałam się zakrzepicach i innych chorobach, byłam dziś u lekarza pierwszego kontaktu. Wszystko opisałam i powiedziała mi, że jej to wyglada na problemy neurologiczne :(jestem przestraszona, wypisała mi jakiś Pridinol, który jest na wszelkie objawy parkinsonizmu o.O do tego wiatminę B. Nie wiem co o tym myśleć, te bóle są okropne, ciągle jakbym miała mrowienie, drętwienie i pieczenie. Mam brać te leki tydzień a potem znowu do kontroli. Coś mi mówiła, że to może być związane z polineuropatią..Bóle zdecydowanie nasilają się, gdy siedzę :( teraz też stoję nad kompem :( Myślałam, że to może zwykłe niedomagające krążenie krwi..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Czyli tym razem to ty do mnie dzwonisz a nie livka???

    Czerwi a moze on ma jakas jalowa martwicę stawów. Typów jest od zarabania ale to by pasowało do wieku.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Gocha może to i to grom jasny wie :/ zobaczymy co powychodzi w tych badaniach ...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    mkd: Czyli tym razem to ty do mnie dzwonisz a nie livka???

    Taaaaak! Dziękuję za rozmowę :*
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Moja mama ma polineuropatię. Co byś chciała wiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    To skoro o chorobach, to wiecie coś może o hipogammaglobulinemii?
    Jak się z tym żyje?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Sama nie wiem o co chcę zapytać...doktorka rozmawiała ze mną bardzo krótko. W zasadzie to ja musiałam ją ciągnąć za język. Teraz rozmawiałam z Goszką naszą (Mkd) i mnie trochę na duchu podniosła. Czytałam przed chwilą o przyczynach polineuropatii i zastanawia mnie to czy ten stan w którym teraz jestem jest do wyeliminowania? Czy już do końca życia się bierze leki?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Na polineuropatię nie ma lekarstwa, jak jest, to ma się to do końca życia. Duże dawki wit b i rehabilitacja jedynie hamują postęp objawów, których może być całe spektrum. Ogólnie, polineuropatie to zanik nerwów, który jest spowodowany zmianami otoczek tychże. Za tym idzie zanik mięśni, najczęściej ramion i podudzi. Pojawia się deformacja chodu, stóp, skóry, odczuwania. Jest specjalne badanie potwierdzające lub wykluczające polineuropatie, związane z szybkością przewodzenia nerwów obwodowych. Jednakże nie wszystkie typy polineuropatii mają zaburzony ten wskaźnik :wink: niektóre rodzaje są genetyczne, inne przez alkohol, jeszcze inne przez niewiadomoco.
    I nie pisz
    ten stan w którym teraz jestem

    bo przecież jeszcze nic nie wiesz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 15th 2016 zmieniony
     permalink
    cestmoi89: bo przecież jeszcze nic nie wiesz

    No ja wiem, ale boję się, bo te bóle zaczęły się dawno temu, a od niecałego tygodnia są bardzo intensywne i całodobowe. Mam nadzieję, że to jednak nie to, że zwykła ze mnie panikara. Zobaczymy co powie neurolog. Cest dziękuję za odpowiedzi :wink:

    Else ja nic nie wiem, więc nic nie pomogę :( nigdy nie słyszałam o takiej chorobie...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Penny, nie wiem, co Ci jeszcze napisać oprócz zwykłego: życzę, żeby to nie było to :wink: przytulam mocno (a nawet podwójnie) :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Penny, zdrowia!!!

    Dziewczyny ja możecie to zajrzycie proszę na wątek Pamiętajmy o ogrodach potrzebuję pomocy odnosnie kwiatka, a tam chyba mniejszy ruch:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Else, a co Dawidkowi wyszlo?
    Bede miala w piatek anatomie,to zapytam sie lekarza z ktorym may wyklady. Mozesz mi sms przeslac z nazwa,zebym nie zapomniala?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 17th 2016 zmieniony
     permalink
    od mojej ostatniej wizyty na tym wątku upłynęło ponad 3tyś wpisów :P
    Witam w przelocie wszystkie użytkowniczki te mi znane i mniej znane ;)


    [wpis zmieniony przez moderatora]
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Agunia, a co u Antosi?
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, czy któras z Was ma doswiadczenia z zabiegami z kwasem hialuronowym?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Peppe z jednej strony super a z drugiej do bani
    Jej rozwój jest nie harmonijny, są zaburzenia neurologiczne i wiem że dzięki rehabilitacji jest w fajnej kondycji. niestety wystarczy że na kilka tyg zaniedbamy jakieś partie ciała są przykurcze (ostatnio troszke odpuściliśmy jej nogi skupiając sie na górze i rękach to z nogami niestety jest gorzej) Więc nie jest za fajnie ale chodzi, jest w miarę samodzielna i są efekty pracy z nią. Największym problemem są oczy bo ma wszystko chyba co tylko może mieć i niedowidzenie, astygmatyzm, zez i oczopląs to tylko część najgorsza jest retinopatia i zanik nerwów wzrokowych :( pomijając to że widzi około 30% to ma to znaczenie na jej całe ciało, bo ustawia sobie głowę tak by ogarniać otoczenie przez co są nowe przykurcze w barkach karku łopatkach, garbi się i skrzywia kręgosłup...
    Więc tak - jest super bo cokolwiek widzi ale zaczynam myśleć o komórkach macierzystych bo tylko to jest na dziś dla niej "lekarstwem". Rehabilitacja oczu czy pomaga będę umiała powiedzieć za jakieś pół roku...
    nie jest opóźniona rozwojowo ale jest na dolnej granicy norm. fantastycznie zapamiętuje piosenki i wierszyki, jest super koleżanką w przedszkolu (odraczałam ją) daje radę z materiałem choć trudniej jej to idzie niz pozostałym...
    Problemik jest taki ze ona przez to że tak widzi od zawsze nie wie że nie widzi i mówi "nie wiem" "nie umiem" i dopiero po dopytaniu sie takim na maxa wychodzi ze ona nie widzi np szczegółów a tylko kontury przez co np litery czarne to dla niej bohomazy ale jak pokażesz jej (przykład) literkę A napisaną na zielono wie ze to A. jeśli napiszesz na czarno SToP nie wie co to, ale na czerwono, zielono czy innym "mocnym" kolorem wie że pisze SToP - być moze po prostu zna na pamieć układ liter ale jednak jakoś inaczej to ogarnia niż np Nat
    Jest pod opieką neurologa, okulisty, kardiologa (serce ma prawie zdrowe ale wciąż musimy kontrolować i będziemy to robić do końca życia) endokrynologa, pedagoga, logopedy i kilku rehabilitantów ;)
    A co po za tym hmm nie wiem co Cię interesuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Kurczę, dużo pracy masz przy takiej wielokierunkowej rehabilitacji. Ale fajnie, ze są efekty. Dawno cię nie było, dlatego byłam ciekawa jak przebiega rozwój Tosi.
    A macie ostatecznie jakieś orzeczenie o niepełnosprawności, jakaś diagnozę poparta papierem? Pytam, bo pamietam ze miałaś z tym problem.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Tak mamy i orzeczenie o niepełnosprawności już do 16rż (neurologiczna, kardiologiczna i okulistyczna tzn 3 literki na orzeczeniu) i z poradni pedagogiczno-psychologicznej o potrzebie specjalnego kształcenia (neurologiczno - okulistyczne) Papierów Tosia ma "milion" i jej teczka waży już z 3kg :/ ciut przesadzam ale naprawdę sporo tego jest
    Dawno mnie nie było bo jakoś nie doładowując tu konta mniej mnie ciągnie do siedzenia a z drugiej str "wolne" mam do 14 a potem maraton dzieciowy tyle że to "wolne" to w mocnym cudzysłowie bo wiadomo zakupy, sprzątanie, gotowanie i po prostu dom ;) a potem jak już młode są w domu to jak nie siedzenie nad lekcjami to rehabilitacje czy inne "zabawy" Fejsa włączam na komórce czy zostawiam na kompie i w wolnej chwili na łyk herbaty zaglądam ale też tak na pół gwizdka...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    szczypta_chilli: Dziewczyny, czy któras z Was ma doswiadczenia z zabiegami z kwasem hialuronowym?

    Szczypta ja co drugi, trzeci dzień mieszam sobie kwas z jakimś olejkiem i takie coś nakładam na twarz. Bardzo dobrze, mnie to nawilża. Także ja polecam, tylko solo go nie używam, bo dziwne mam wtedy uczucie na twarz. Raz sobie go we włosy wtarłam i były super nawilżone :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Drogie Koleżanki 28-dniowe ;)
    Jak pewnie część z Was wie, w wolnych chwilach umilam sobie czas studiowaniem ;) Aktualnie w ramach zaliczenia przeprowadzam badanie dotyczące warunków zatrudnienia kobiet-matek małych dzieci.
    Gdybyście zechciały mnie wesprzeć i wypełnić dla mnie ankietę, byłoby mi bardzo miło ;)
    Byłoby też super, gdybyście zechciały ankietę przekazać mężom do wypełnienia ;)
    ANKIETA KLIK
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Jah zrobione, tylko w 14 punkcie nie wiem jak wpisać inne/ jakie.... nie otworzyło mi się pole...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Ooooo, dzieki Monia za uwage i za wypełnienie ankiety :)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Ja też już wypełniłam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    I ja, ale miałam de ja vu, czy Ty już wcześniej tej ankiety nie linkowałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Hahahah Frag, co za pamięć ;)
    To nie jest ta sama ankieta ;) Jest podobna, bo kilka pytań się powtarza, ale cel badawczy i hipoteza zupełnie inne.

    Przeklikam na tę stronę link do ankiety:
    ANKIETA KLIK
    --
  2.  permalink
    PENNY: Szczypta ja co drugi, trzeci dzień mieszam sobie kwas z jakimś olejkiem i takie coś nakładam na twarz. Bardzo dobrze, mnie to nawilża. Także ja polecam, tylko solo go nie używam, bo dziwne mam wtedy uczucie na twarz. Raz sobie go we włosy wtarłam i były super nawilżone :)
    --

    Penny- miałam na mysli zabiegi wykonane w gabinecie- wypełnianie kwasem :)
    Ale dziękuję :)

    Treść doklejona: 17.02.16 21:16
    Jah- a małe dzieci to jakie? Bo jezeli interesuje Cię matka 8,5 latki to wypełnie ;)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    Ankieta jest skierowana do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie zawodowe. Wiek dziecka nie jest istotny.
    --
  3.  permalink
    to wypełnione ;)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    wypełnione :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2016
     permalink
    tez wypelnilam i puscilam mlodym matkom
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    zrobione :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    poszło :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    jahe, a jaki masz tytul pracy?
    ciekawa jestem ogolnie wynikow tej ankiety - napiszesz po krotce jak zakonczysz badanie jakie masz wnioski?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Ewa, to nie jest do pracy dyplomowej, tylko na zaliczenie przedmiotu Etyka w zarządzaniu.Taka mialam fantazje i zamiast piać prace czy robic prezentacje, zgodziłam sie na badania.
    Chetnie napisze do jakich wniosków doszłam.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Chętnie się dowiem wyników. Dwa tygodnie temu moj pracodawca zatrudnił kogoś bez doświadczenia na moje miejsce. Po roku mojej nieobecności i pół roku przed powrotem :/ a teraz szuka dla mnie miejsca żeby mnie puchną po powrocie.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    *upchnąć
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    poszło :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    poszło! też chętnie poznam wnoski. A co urtudniania życia w pracy, to ciekawe, czy więcej pracodawców ma podobne do mojej podejście...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    zrobione :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Mnie też interesują wnioski... Akurat u mnie to na topie, gdyż mam zawodowego doła ;(.... Nie wywiązuje się z terminów, zadań przez stan zdrowia synka ;(... Od dłuższego czasu jestem na opiece... A jak nie jestem na opiece to często wieczorem dzwonię, że jutro nie przyjdę, bo Dawidek ma gorączkę, bo jesteśmy w szpitalu, bo "coś".... I nawet nie mogę na brak pomocy, bo i tak są to takie sytuacje, że muszę być z synem w domu/ szpitalu...

    Nie tak sobie wyobrażałam życie zawodowe siebie jako matki...

    Moja wizja była taka: rano zaprowadzam synka do przedszkola, spokojnie sobie pracuję, jestem dyspozycyjna... Po pracy odbieram dziecko, idziemy do domu, na spacer, bawimy się, jemy lody.

    No i własnie zbieram się po zderzeniu z rzeczywistością :P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.