Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    A o d tyłu pięty mu lecą na zewnątrz czy do środka?
    Może to jakiś rodzaj szpotawości czy jak to się tam nazywa?
    I ortopedzi nie widzą w tych stopach nic nieprawidłowego?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    No jak Boga kocham dwóch go widziało i neurolog i pediatra i nic :/ dlatego idziemy do fizjo ;) na pedoskop czy jak mu tam ;) jak oni powiedzą ze nic mu nie jest to nic mu nie jest. I będę szukać dalej....i żeby nie było nie szukam diagnozy ;) tylko potpowiedzi może ktoś coś takiego miał, spotkał się .
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny, możecie polecić jakiś program do obróbki filmów własnego autorstwa?

    Tylko nie za bardzo skomplikowany- mam Movie Maker, ale nie wiem, jak się w nim "ucina" filmy :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Środa Movie maker jest bomba - jest jeszcze inny Cyberlink Power Director, ale on jest drogi jak diabli i dosyć skomplikowany. A co chcesz uciąć? Początek, koniec, środek? Postaram Ci się napisać
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    dzisiaj w radiozet podali ze bedzie mozna zlozyc wniosek 500+ przez bankowosc elektroniczna
    wiecej info w artykule na bankier.pl


    ps.
    ma byc tez mozliwosc zlozenia przez profil zauwany ePuaP ; w sumie zalozenie konta to chwila moment a potwierdzic trzeba w ciagu 14dni w ZUSie lub US
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    ekstra. przez bank bedzie najwygodniej
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Fragile , trochę początku - jesteś wielka :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Środa: jesteś wielka :kissing:


    Od razu wielka, to tylko lekka nadwaga :tooth:

    To po kolei będę pisała, żeby mi nie urwało.
    - Umieść sobie film w jakimś folderze, np. na desktopie.
    - Metodą drag&drop przenieś filmik do głównego okna (tego pośrodku), możesz też użyć linków z lewej strony - np. import video
    - w głównym oknie pojawi Ci się filmik - pojedyncza ikona
    - po prawej stronie masz okienko czarne, w którym możesz odtwarzać i "ciąć" film - kliknij sobie play i niech filmik leci - w momencie, w którym chcesz go ciachnąć kliknij na ikonkę z prawej strony (są dwie, ta pierwsza to "cięcie" filmu, drugą robisz screena)

    Treść doklejona: 04.03.16 19:52
    - teraz w tym głównym oknie pojawiają Ci się dwa filmiki zamiast jednego, bo to już pocięty materiał
    - zakładam, że zależy CI na tej drugiej części, skoro początek odrzucasz - to znowu metodą drag&drop - chwyć drugi filmik i przenieś go do dolnego panelu, tam gdzie masz puste "klatki"
    - jak już będziesz tam miała wszystko, co chcesz (czyli pewnie jeden materiał) to kliknij File i Save movie file :)
    I wsio :) Mówię Ci, to najprostszy chyba program do obróbki i całkiem zacny - tylko przy Save'ie lubi się zawieszać...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was szczepi/szczepila się przeciwko grypie?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    ja się szczepiłam przez wiele lat
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    ja sie nie szczepie
    moj maz zaszczepil sie raz i powiedzial ze nigdy wiecej, tak jak wtedy chorowal to nigdy wczesniej ani nigdy pozniej
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Ja ostatnio tak na forum fifraczyłam, że nie choruję nigdy, nigdy gorączki nie miewam i dopadło mnie z środy na czwartek. Boli mnie dosłownie wszystko, łącznie ze skórą, temperatura rosła co 3-4h. Dopiero dzis juz goraczki brak, jedynie stan podgoraczkowy. Ledwo zipie dzis, tak mnie to sponiewieralo. Dziewczyny autentycznie, nigdy czegoś tak okropnego nie przeżyłam.
    Dodam, że ja od lat był szczepiona na grypę i w tym sezonie się nie zaszczepilam :/
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    może to i grypa była a może takie przeziębienie silne.
    Ja się szczepiłam wiele lat ostatnie dwa sezony nie ale zarówno po szczepieniu jak i bez nie choruje tfutfu
    a zaczęłam się szczepic po tym jak moja mama przeszła prawdziwą grypę - nie przeziębienie,ale właśnie grypę. Tydzien wyjety z zyciorysu, zapalenie mięśnia sercowego potem - no masakra...
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Katko, jak byłam teraz w przychodni, to była babka, która się na grypę zaszczepiła. Nie uniknęła niestety grypy. Strasznie ja rozłożyło. Ledwo siedziała. Pewnie wszystko zalezy od tego czy panuje szczep, na który się szczepiłaś czy jakis inny.
    --
  1.  permalink
    W dzisiejszych czasach grypa tak mutuje, że szczepionka z zeszłego roku raczej na niewiele się zdaje, a do tego zależy, gdzie jest produkowana bo niekoniecznie szczepy pochodzące z Azji są skuteczne w Europie......dziś właśnie rozmawiałam z koleżanką, która w labie pracuje i mają szczepionkę za darmo - mówi że u nich nikt się nie szczepi.....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Katka a moze zrobisz sobie miksturke naturalna? mam ten przepis od forumowej NgL'ki - dzieciaki pija profilaktycznie a ja sie na nogi ta miksturka wlasnie postawilam (pilam 2x dziennie po lyzce stolowej)

    - 1 średni ząbek czosnku
    - 2-3 łyżki miodu
    - 2 łyżeczki świeżo startego imbiru
    - 1/2 łyżeczki pieprzu cayenne
    - 1/2 łyżeczki cynamonu
    -150 ml soku z cytryny (u mnie 3wieksze cytyrny)
    Zblendowac i najlepiej nie odcedzac. Przechowywac w sloiczku w lodowce
    •  
      CommentAuthortożsama
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Ja nie szczepiłam siebie ani rodziny, ale, kiedy podpytywałam lekarza o AH1N1, sarknął, że gdyby ludzie się szczepili, w ogóle nie byłoby problemu (tegoroczna szczepionka chroni przed AH1N1). No i zaczęłam się trochę łamać... Z jednej strony ani ja ani nikt z otoczenia od lat nie przechodził grypy, a szczepionka daje nieprzyjemne skutki uboczne, z drugiej grypa, rzadko bo rzadko, ale bywa jednak niebezpieczna.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    tożsama: w ogóle nie byłoby problemu (tegoroczna szczepionka chroni przed AH1N1)

    a skąd on ma takie cudowne dane?
    przedstawił Ci wyniki badań nad tą szczepionka? a może pokazał statystyki zachorowalność vs ochrona?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 6th 2016
     permalink
    Hydzia, dziękuję za przepis. Zrobię, bo niestety posialam cholerstwo córce :(
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 6th 2016
     permalink
    MrsHyde: moj maz zaszczepil sie raz i powiedzial ze nigdy wiecej, tak jak wtedy chorowal to nigdy wczesniej ani nigdy pozniej



    Znam dużo takich osób niestety, także być może coś w tym jest.
    Ja pamiętam jak przechodziłam w UK świńską grypę....najgorszemu wrogowi czegoś takiego nie życzę. Tyle lat minęło, a ja doskonale to pamiętam.
    Jednak nie przekonuje mnie szczepienie przeciwko grypie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    Dla Nas wszystkich Drogie Panie :)

    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/12814678_1134612026584439_6226265423154385458_n.jpg?oh=dc5bd897bf1829a93f91c3da8703bb0e&oe=575EB0DC
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    A ode mnie bardziej przyziemnie... Nie wiem, co lubicie, wiec niech kazda wybierze sobie co chce :)
    j
    h
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    szczypta_chilli: A ode mnie bardziej przyziemnie... Nie wiem, co lubicie, wiec niech kazda wybierze sobie co chce :)

    sledzie :rainbow:

    Dziewczyny, wszystkiego naj i niech bedzie tak jak Penny wkleila na tym zdjeciu :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    szczypta a kiełbacha? bo na nią mam dzisiaj ochotę.
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    A ja się pochwalę. Dostałam dziś cudowny prezent od mojego dziecka:) Usłyszałam pierwszy raz "kocha mamę"!!!:bigsmile: Boże jak mi się cieplutko na sercu zrobiło:)
  3.  permalink
    Fragile- jak zobaczyłam to od razu pomyslałam o Twoich recznikach do wymiany :0
    Patrz jaki fajny :)
    http://kobieta.onet.pl/design/zrob-samodzielnie-lazienkowy-dywanik-przepiekny/4h6s5l?utm_source=onetsg_fb_paid_viasg&utm_medium=onetsg_fb_paid&utm_campaign=onetsg_fb_paidp
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Caffe, to chyba dobrze, że dostaniesz umowę o pracę? :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Szczypta, odjazd!!!
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Nie wytrzymałam i poszliśmy do fizjoterapeuty z młodym .... Diagnoza rośnięcie ;) jedne mięśnie są za słabe inne zbyt napięte. Rechabilitacja przez 6 tygodni dość intensywna a potem zobaczymy co sie będzie dalej... Czemu lekarze są tak nie douczeni ? Ech ...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    O rany, Asia... to chyba wielkie UFFFFFF, co? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Uff to mało powiedziane;) fizjo odrazu zapytał sie czy miał badana bolerioze. Pomacał go, po wkładał palce pomiędzy stawy naprawdę długo go naginał, przeginał. Np. Łydki i mięsień dwugłowy ma tak napięty że boli, więc nie dziwne że bolą go stawy skokowe i kolano, a pośladkowy jest za słaby i przez to te nieszczęsne kostki lecą do środka... Jak mi wszystko pokazał wypytał, to aż mi płakać się chciało że chodziłam z nim po lekarzach a trzeba było odrazu do fizjo pójść.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    czy badanie na rota i adenowirusy to faktycznie mozna pobrac tylko z kupy??
    dzieciaki leza w szpitalu bo sie z deka odwodnili (tak, obydwoje ) i kazali im soe zalatwic bo probki potzrebuja a oni od zeszlego weekendu noc nie jedli i caly czas pawiowali wiec nawet nie maja czym :/
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Tak mi też mówili w szpitalu. Tylko z kału
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a ja z takim zapytaniem. Miałam dziś badania krwi w tym cholesterol. I wyszedł mi poziom 257 :shocked: Skąd on się wziął, skoro jadam zdrowo, beztluszczowo, słodycze sporadycznie? Dodatkowo od roku uprawiam regularnie sport. Skąd może być taki poziom? Mój tato ma niższy a taki sobie nawet utyty jest i do zdrowego odżywiania to mu daleko. Nie muszę chyba pisać, w jakim szoku jestem.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Katka, ale mialas podzial na ten dobru i zly? Bo to jest wazniejsze niz sam poziom, a poza tym ponoc z tym cholesterolem to jakas sciema:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    katka_81: I wyszedł mi poziom 257

    Katko, ale nie ma się czym przejmować. poważnie.
    poziom cholesterolu nie ma znaczenia, to jedna z tych medycznych ściem
    :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Ja też cholesterol mam w kosmosie...
    Ale też się obawiam, bo babcia miała miażdżycę i niby to od tego...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    co prawda główny temat jest inny ale przewija się temat cholesterolu.
    pokrywa się też z tym co mówił mi m.in. dr Ozimek.
    filmik
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 11th 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: Miałam dziś badania krwi w tym cholesterol. I wyszedł mi poziom 257 :shocked: Skąd on się wziął, skoro jadam zdrowo, beztluszczowo, słodycze sporadycznie? Dodatkowo od roku uprawiam regularnie sport.

    U mnie podobnie z cholesterolem (zawsze badam LIPIDOGRAM, czyli podział na cholesterol ogólny, zły, dobry i trójglicerydy). Zawsze mam przekroczony ten ogólny, czyli >200 oraz zły (LDL). Był czas, że miałam prawie 300. Sportów nie uprawiam, ale z dietą u mnie OK. Ale taka już moja uroda od lat, że mam wysokie wyniki.
    A wysoki cholesterol i jego zły wpływ na nasze zdrowie, to ściema. Co chwile są zaniżane normy - za chwilę wszyscy ludzie będą mieć powyżej normy. Ponoć lepiej zbadać poziom HOMOCYSTEINY, gdyż to ona ma większy wpływ na zmiany miażdżycowe, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu czy zmiany zakrzepowe.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Przy Hashimoto jest wysoki poziom cholesterolu. I nie ma to nic wspólnego z miażdżycą.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Katka, ja mam 260:wink: I od wprowadzenia diety paleo (z lekka modyfikacja) skoczył mi o 30 do góry wiec tez byłam w lekkim szoku.
    Ja mam genetyczne predyspozycje do wysokiego cholesterolu ale dietetyczka tłumaczyła mi ze ważne są proporcje .
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Widzisz Obe, a doktory nam mówili, że od cholesterolu. No, ale z tą tarczycą i cholesterolem, to by pasowało, bo moja mama miała gigantyczny gdy miała guzy tarczycy. Po operacji, ustawieniu hormonów spadł do normy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    marion: Co chwile są zaniżane normy - za chwilę wszyscy ludzie będą mieć powyżej normy. Ponoć lepiej zbadać poziom HOMOCYSTEINY, gdyż to ona ma większy wpływ na zmiany miażdżycowe, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu czy zmiany zakrzepowe.

    Prawda. Wazne by trojglicerydy byly ok. Cholesterol to sciema. No i poziom homocysteiny warto badac, koszt w disgnostyce to bodajze 50zl.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    U nas badania medycyny pracy to tylko cholesterol ;)... Na nic innego nas nie kieruja odnośnie badań krwi ;(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    z ciekaowstek cholesterolowych - w czasie odczulania cholesterol calkowity mialam w granicy 200 przestalam sie odczulac pieknie mi spadl bez zmiany diety
    ostatnio slyszalam ze wlasnie alergia czy ukrzyca wplywaja na poziom choesterolu ale dopoki stosunek ldl do hdl jest ok to nie ma co sie martwic
    no i jesli trohjglicerydy niskie to nie ma powodu do zmartwien (moj maz z wysokiego cholesteolu wyszedl na prosta ale 3glierydy nie chca sie unormowac, ma cukrzyce i jego diabetolog przepisala jednak leki)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2016
     permalink
    Else, chodziło mi o to, że chora tarczyca powoduję, że mamy wysoki poziom cholesterolu a to może skutkować np. kamicą żółciową :( Nad miażdżycą trzeba się chyba bardziej napracować ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    A trójglicerydy wynik 600 tez może być od tarczycy? Mój brat ma takie. Od miesiąca dieta i nie ma poprawy
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jesteście skarbnicą wiedzy. Dziękuję jak zwykle. Zrobię te badania bardziej szczegółowe, zobaczę jaki poziom mam złego a jaki dobrego. Ciekawe...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 12th 2016
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, jesteście skarbnicą wiedzy.

    Jak się człowiek sam nie zainteresuje tematem, to mało który lekarz uświadomi i pokieruje na właściwe badania. O poprawnej ich interpretacji nie wspominając...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 12th 2016 zmieniony
     permalink
    No ja wczoraj weszłam do lekarza (medycyna pracy), to na wejście mi walnął: "ooooo, je się za tłusto". I weź tu tłumacz takiemu, że ja zdrowo się odżywiam i regularnie sport uprawiam. Poza tym szczupła jestem przecież. No to wymyślał, kiedy powiedziałam, że nie jem tłustych rzeczy, "a może ciasteczka? masło trzeba odstawić" - a ja masła nie jem od lat. Masakra. No i wychodząc dowiedziałam się tyle, że: "diata, dieta i jeszcze raz dieta" :/ To co ja kuźwa mam jeść, skoro zakazanych rzeczy nie jadam praktycznie? Jedyny tłuszcz, jaki jem to ten z ryb, orzechów itd.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.