Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    zapytaj moze na abc zdrowie
    z reguly dosc szybko odpowiadaja
  1.  permalink
    ale chyba nieprawdopodobnym jest zeby w trakcie zakazenia były ujemne igmy... Tak mi sie wydaje

    Treść doklejona: 23.03.16 22:33
    Moze Iga tez jest dodtatnie po szczepieniu, dlatego piszą o tym,żeby nie interpretować do 2 roku zycia?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    no wlaśnie - nic nie rozumeim w temacie.
    Objawy oczywisćie krztusiec w pełnej krasie,

    Dzieki MrsHyde - wysłałam do nich zapytanie.

    teraz jeszcze sprawdzilam, że jutro nie ma mojej lekarki w pracy i sama nie wiem czy czekać do piatku, czy jutro iść ZNOWU do innego lekarza.... a od tygodnia badało mała juz 5 lekarzy - kazdy ma na nia inny pomysł, i jak mam isć do nastepnego, który znowu mnie zleje i stwierdzi "zdrowe dziecko" to mnie szlag trafia
    --
  2.  permalink
    daj znac co powiedzą
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    OK, jasne :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    a moze idz tylko z wynikami bez malej nawet?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    Ula, IgG oznacza stare zakażenie, IgM świeże. Z tego co wiem, to badanie krztuśca nie jest takie proste. Bratowa na miarodajne wyniki czekała bardzo długo i próbki były wysyłane bodajże do Niemiec.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Rany boskie, mowię Wam w łeb sobie z tym krztuścem można strzelić.
    Nadal nic nie wiem.
    Wlasnie nie mam jak bez Gabinki teraz iść, i juz chciałabym do tamtej lekarki co nas kierowała, bo problem polega na tym, ze widziało no 5 lekarzy, tylko dwóch widziało i słyszało kaszel i dlatego sie przejęli i zaczęli ja NAPRAWDĘ badać, obydwaj dali skierowanie do szpitala. Od soboty byłam 2 razy w szpitalu (dwóch rożnych) skąd mnie "wyrzucili" bo mam zdrowe dziecko....
    Kiedyś Wam opisze cała historie bo sie normalnie do "teleexpresu" nadaje :/
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    masakra:(
    mam nadzieję że trafisz w końcu na jakiegoś konkretnego lekarza....
    najgorsze jest to że Gabinka się umęczy z nią ty
    a lekarze odsyłają...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ulciu, z tymi wynikami już Cię nie wyrzucą ze szpitala, bo one są trochę dziwne. Tylko czy można mieć zaufanie do placówki, która już raz odesłała dziecko?
    Trzymajcie się dzielnie. Oby szybko się poprawiło Młodej :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    a moze ma krztusca po szczepieniu? przeciez w hexa krztusiec jest.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    montenia: a moze ma krztusca po szczepieniu? przeciez w hexa krztusiec jest.

    Raczej nie - bo znamy potencjalne źródło, z którego mogła złapać ....
    Tzn miała stycznosć z 16latką kaszlacą jak gruźlik od dłuższego czasu (nie diagnozowaną)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ulcia a dawno miala stycznosc? moze nie podlapala albo za wczesnie na badanie bylo zeby igm wyszlo ?
    jak ostatnio bylam ze soba u lekarza to powiedzial ze przeciwciala to po ok miesiacu od stycznosci wyjda tyle ze moj mlody ma mykoplazme, ja tez podejrzanie kazszle ale poweidzial ze to za wczesnie zeby zrobic badanie i kazal jeszcze tydzien poczekac
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    miała styczność od 12.02 do 29.02
    Ja to oczywiscie nie pragne aby miała krztusiec :))) ale chciałabym aby ktos mi ja wyleczył cokolwiek to jest..... bo mi sie dziecko przewija na gruga strone przy tym kaszlu, które prowadza do wymiotów :(((( a noce najgorsze bo i dusznosci, bzdech, wymioty - cały koncert życzeń :( i to niebezpieczne jest, pomijajac juz jak sie bidulka meczy :(
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ulcia, nie do konca rozumiem wyniki, ale moze Cie pociesze troche.
    Moi chlopcy zarazili sie krztuscem dwa lata temu na wakacjach. Janek mial 3 dawki szczepionki i pokaslal okolo 3 tygodnie i mu przeszlo, Krzys 1 dawke szczepionki i bardzo sie meczyl. Kaslal nam miesiac i nikt nie podejrzewal, ze to krztusiec (wtedy tez nabawil sie astmy). Jakos po miesiacu akurat trafilismy na moment kiedy rozkaslal sie w gabinecie i lekarka od razu stwierdzila, ze to krztusiec. Robilismy badania- wynik wyszwdl na granicy podejrzenia zarazenia i zarazenia. Krzysio dostal antybiotyk (Klacid) i bral 2 tyg. Kaszel nie zniknal, ale pamniejszyl sie i nie doprowadzal do wymiotow. Utrzymal sie jeszcze ze 2-3 miesiace, ale sporadyczny.

    Krztusiec panuje, szczepionka podobno ma bardzo slaba komponente krztuscowa (moj Jas pomimo szczepienia zarazil sie, ale przeszedl delikatnie) i bardzo niedobrze, ze was odsylaja. Musisz stanowczo poprosic o antybiotyk.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Dzięki Igni.
    Czekam na tel z Medicover zeby nas gdzies dzisiaj na szybko wcisnęli.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    No więc - mamy krztusiec :(
    Wyniki badań "zakaźnik" sprawdzał.
    Przy krztuścu jest tak, ze na ten Igm sie nie patrzy (nie wiem dlaczego - tak mi powiedziała), IGg rośnie po szczepionce, a IgA własnie pokazuje, ze było zakazenie chorobą - bo nie rośnie od szczepienia.
    Także antybiotyk dla całej rodziny!
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ula przynajmniej wiecie już na czym stoicie! zdrówka! i oby kaszel szybko małą opuścił!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Kurcze, coraz częściej teraz dzieci chorują na choroby, które prawie wyginęły :( Moja bratanica w ciągu pół roku miała 3 razy szkarlatynę!
    Uściskaj Gabinkę od cioć :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny! :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Ulcia, współczuję ogromnie.
    Dziewczyny, poleccie proszę jakaś fajna książkę. Musze się położyć na 3 dni do szpitala w kwietniu (profilaktyka) i chcę coś mieć, bo umrę z nudów. Gatunku nie podam, bo sama nie wiem czego szukam. Byle nie kryminały ;)
    --
  3.  permalink
    Ulcia, najważniejsze że jest diagnoza . Obu szybko mała z tego wyszła!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, poleccie proszę jakaś fajna książkę. Musze się położyć na 3 dni do szpitala w kwietniu (profilaktyka) i chcę coś mieć, bo umrę z nudów. Gatunku nie podam, bo sama nie wiem czego szukam. Byle nie kryminały ;)


    zerknij na watek Warto przeczytac...
    ja akurat thriller/sensacja/kryminal uwielbiam wiec to pewnie 2/3 moich przeczytanych ksiazek ;)



    Ulcia, a antybiotyk doustnie czy dla Gabrysi domiesniowka musi byc? jak dlugo macie sie szprycowac? miejmy nadzieje ze wszyscy szybko z tego wyjdziecie
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    szczypta_chilli: Ulcia, najważniejsze że jest diagnoza

    Dokładnie! Przynajmniej wiem, ze leczę, i co leczę.
    Choć dzisiaj tez miałam "przeboje" z pediatrą.... kiedyś jak bedziecie zainteresowane ;-)) służbą zdrowia to Wam wkleję, (pod wykresem opisałam wszystkie przygody przez te 1,5 tygodnia jakie przeszłysmy) bo to zakrawa o kabaret - gdyby nie dotyczyło zdrowia dziecka...
    .
    A! no i oczywiście głodze dziecko, że na piersi jest! (w chorobie nie chce jesc nic innego) .... także ten... wiećej Wam nie musze pisać co mysle o dzisiejszej pani doktor.... A moja Gabi to prototym człowieczka Michelin.... ;-)
    MrsHyde: Ulcia, a antybiotyk doustnie czy dla Gabrysi domiesniowka musi byc? jak dlugo macie sie szprycowac?

    Gabinka dostała doustnie - 5 dni Sumamed, a Martynka (bo trzeba wszystkich przeleczyć - nas tez, ale jeszcze nie bylismy u internisty) Klacid 10 dni. Ale kaszel moze potrwac i do 3 miesiecy pomimo kuracji....
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ul_cia: głodze dziecko, że na piersi jest!

    I nieważne, że to głodzone dziecko jest większe wzdłuż i wszerz od takiej np. Gajki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Ulcia - chińczycy mówią na krztusiec "kaszel stu dni" więc z tymi 3 miesiącami by pasowało - oby trwał jak najkrócej
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    A my meldunek się znowu ze szpitala. Ta paleczka ropy błękitnej zaczęła dawać objawy. Dziś było kiepskawo. Teraz gorączkę już zbili. Antybiotyk wdrozyli.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Hdzia, dziękuję bardzo :) Wczoraj już przejrzałam i wiem, że pewnie i na kryminał się skuszę :) Warto spróbować, a nuż się spodoba (uwielbiam czytać ).
    Monia, ja Cię pierdzielę, współczuję na maksa. Toż to jakiś koszmar jest :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    O Boże Else - 3mam kciuki za Was!!!
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Monia, kciuki! Niech wyleczą to cholerstwo, bo naprawdę szkoda Dawidka... pewnie biedny umęczony...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    katka_81: Hdzia, dziękuję bardzo :) Wczoraj już przejrzałam i wiem, że pewnie i na kryminał się skuszę :) Warto spróbować, a nuż się spodoba (uwielbiam czytać ).

    a prosze bardzo
    jesli moge zasugerowac to jak ma byc kryminal to zacznij od mojego ostatniego hitu - serii o Chylce i Zordonie by Remigiusz Mróz (no dobra pare moich kolezanek tez przepadlo i to nie do konca to taki klasyczny kryminal, swietna intryga, drugie a nawet czwarte dno, bawi, wciaga a i troche do refleksji zmusza)
    ja tez kocham czytac, a ze mam problemy ze snem to wlasnie przeczytalam 25 ksiazke w tym roku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    Else przykro mi ze znowu musicie przez szpitalny horror przechodzic :(
    Kurcze mnie przeraza to ze lekarze nie patrza na problem/pacjenta holistycznie tylko kazdy swoja dzialke i reszta ich nie obchodzi
    przerabiam to ze soba i z dzieciakami i chyba co raz bardziej sie sklaniam do pogadania z jakims madrym homeopata i nie ze mysle zeby leczyc sie ich proszkami tylko oni troche inaczej podchodza, oni tzn lekarze medycyny konwencjonalnej ze specjalizacja dodatkowa w homeopatii.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2016
     permalink
    A skoro juz o lekarzach i leczeniu mowa to chcialabym bardzo ale to BARDZO podziekowac Livii ktora zgodizla sie zamienic ze mna terminami na wizyte u kardiologa. Gdyby nie to ze Gajka pojdzie do kardio w terminie mojej mlodej a moja Gabrycha kilka tyg pozniej w terminie Gai to wizyte by nam przelozyli dopiero na luty przyszlego roku.

    Livia, nie wiem jak ja Ci sie odwdziecze :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Ojej, Aniu, naprawdę to żaden kłopot :hugging::shamed:
    Cieszę się, że mogłam pomóc :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    dziewcyzny maccie jakies doswiadczenia ze zwrotem szkody z HDI?
    z pzu byly pierypalki ale np mbank, link4 czy liberty szlo bezproblemu
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    A my sobie tak lezymy w tym szpitalu.... czekamy na jakieś wymazy.... Dawciu chruchla, ma zmiany osluchowo na plucach.... no i zrobił się tak głośny ze korci mnie zbadać mu słuch. Na obiad dziś podali suche ziemniaki polane przecierem z wodą. ... Zapowiadają się bardzo uroczyste święta 😂
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Else, to moze zglos problem ze sluchem skoro juz na oddziale jestescie? niech sprawdza, uszy sie czesto przy przeziebieniach zatykaja wiec lepiej trzymac reke na pulsie
    no i koneicznie rob foty posilkom i wrzuc na fb na profil Posilki w szpitalach
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Mrs. Przeslalam fote.:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Widziałam na fb... obrzydlistwo!
    Bardzo Wam współczuję tych szpitalnych przygód :/. Trzymajcie się!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Hyde, ja miałam likwidacje dwóch szkód. pierwsza wyszła zajebiście. wysokość była ustalona bez oglądania auta na 1400zł czyli prawie tyle ile warte wtedy było to auto. maski nawet nie wymieniałam. chrzestny Młodej naprostował, małżu wyciągnął wsunięty reflektor ;) natomiast kasacja scenica to klasyczne zmęczenie przeciwnika, długi okres realizacji, zaniżanie wartości auta przez wycenę w najgorszym możliwym programie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    W Usg wyszedł D awidkowi płyn za pęcherza m oczowym. To od tego zapalenia pecherza może być?
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Hyde, ja miałam jakiś miesiąc temu likwidację szkody z HDI i bez problemu.przez tel.podałam kwotę na jaką mechanik wycenil naprawę i bez oglądania kasę wyplacili. ale to byla mala kwota-750 zl.wiec chyba dlatego nie wysylali likwidatora szkód.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Monia to Twój cytat?
    http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,117915,16605063,polska,,3.html
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Nie mogę otworzyć tej strony z telefonu

    Treść doklejona: 27.03.16 23:12
    Znalazłam. ... No to jakby ktoś zrobił cytat Ale nie zupełnie tak brzmiał mój komentarz. Coś przeinaczono.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Na stronie facebookowej komentarz jest identyczny i zdjęcie ziemniaków z sosem.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Pewnie tak sobie z kontekstu wycieli :bigsmile: chyba ze ja już nie wiem co piszę. No ale mniej wiecej tak to bylo

    Treść doklejona: 28.03.16 07:43
    Oraz dodam ze to obok sosu nawet nie leżało. To byl przecier z woda i maka z dodatkiem kilograma cukru. No nie szło jeść .
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Nie wiem gdzie zapytać...
    Czy któraś z Was była ze swoim dzieckiem (lub ze sobą) na komisji orzekającej o niepełnosprawności? Jak to wygląda?
    Mamy już termin, ale wiem tyle, że mam mieć ze sobą dziecko :wink: plus dokumenty.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Ja byłam. Najpierw lekarz robi wywiad, potem drugi ogląda dziecko, potem chyba jeszcze jeden po kilku dniach chyba miałam odpowiedź. Generalnie chodzisz od gabinetu do gabinetu i opowiadasz to samo :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    O matko... A długo to trwa?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Livia, to zależy od miejsca zamieszkania. U nas było tak, że wchodziłam do jednego pokoju gdzie była pani pedagog, która przeprowadziła wywiad (pytała czy dziecko chodzi do przedszkola, czy ma rodzeństwo, etc). Potem weszlismy do pokoju gdzie kolejny wywiad przeprowadzała pediatra (takie wredne babsko) i ona pytała o rowzój dziecka, o to czy dziecko jest samodzielne, czy dziecko mówi, etc...
    Na forum czytałam, że bywa jeszcze jedna osoba w komisji...

    Odpowiedzi u nas nie udzielają (na pytanie czy orzeczenie rozpatrzone jest pozytywnie czy nie), a w niektórych miastach w tym samym dniu jest wszystko jasne. Ja czekałam około 2 tygodnie na decyzję.

    Sama wizyta u nas trwała około 30 minut.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.