Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Livia: O matko... A długo to trwa?

    nie. dłużej trwa siedzenie w kolejce. krócej jest przy kontynuacjach. przynajmniej u mnie tak było- lekarz zajrzał tylko w dokumenty, coś nabazgrał i chyba po 2 tygodniach orzeczenie dostałam pocztą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    U mnie przy kontynuacji równie długo było. Nic krócej... W kolejce nie czekałam długo bo u nas na godziny się przychodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Dzięki wielkie. Niestety mamy na 18, no i Gajkę będę musiała Dziadkom podrzucić... Trochę późno, ale cóż. Mam nadzieję, że faktycznie długo to nie potrwa.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    zlozylyscie wnioski 500plus? :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Jeszcze nie :bigsmile:
    No właśnie, chcemy z M. złożyć go przez bank BPH, ale nie widzę na ich stronie żadnej zakładki z tym związanej. Ktoś ma konto w BPH i wie gdzie to jest?
    Chociaż we wtorek założyłam konto na EPUAP , tam pewnie już można.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    ja mam w pkobp, jedyny plus tego banku, ze juz wniosek na ich stronie jest i funkcjonuje bez zarzutu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Zadzwoniłam z ciekawości, może komuś się przyda, bank BPH dostęp do składania wniosków udostępni dopiero 29 kwietnia. Coś im chyba nie poszło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ja wypisalam i maz ma zaniesc dzis.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    ja będę składać internetowo, ale coś ten wniosek na ING nie działa :P
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    A kiedy najpozniejj mozna zlozyc ten wniosek? W senssie czy moge np w maaju lub czerwcu, ale czy wowczas dostane zwrto za kwieecien czy przepada? Bo jak mamm stac w tych kolejkach to mnie krew zalewa:devil:

    Treść doklejona: 01.04.16 09:29
    O dzieki MyAngel. Ja tez mam bph, ale potrzebuje jakies elektroniczne podpisy czy cos w ten desen?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    ja wma powiem jak na pkobp - wchodzi sie na wniosek i podaza za wkazowkami. potrezbny jest tylko pesel drugiego dziecka. i koniec. bez podpisow, nic. no ale przez bank to wiadomo ze w banku sie wszystko skladalo. i podpisy, i dane, i dowod do wgladu i wszystko jest sprawdzone, co nie. wniosek wypelnilam w 5 minut. wyslalam przez bank i koniec.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Oprócz 500+ to jeszcze dziś rekrutacja do podstawówek rusza - ja czekam niecierpliwie na godz. 13 i leci wniosek :smile: A potem tylko pozostaje czekanie, chociaż w sumie raczej zerówki są oblegane, a nie pierwsze klasy...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    na pko bp jeszcze nie działa.

    Laski, a orientujecie się jak wygląda sprawa w przypadku jednego dziecka kiedy nie przekracza się 800zł/osobę?
    my jesteśmy w takiej sytuacji tylko nie wiem jakie dokumenty trzeba będzie dołączyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Frances nie mam pojęcia, nie chcę tyle czekac z wnioskiem. Próbuję przez ePUAP, po 2h się udało zalogować haha.
    A powiedzcie proszę w rubryce "w sklad mojej rodziny wchodzą" tu mamy podać wszystkich członków rodziny, czy ja jako wnioskodawca też mam się tu wpisać czy nie???
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    na pkobp dziala elfiko. sama o 7 rano zlozylam wniosek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    elfiko, w PKO BP SA wniosek działa :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    a propos 500 plus - ktos wie ile maa na wyplate od czasu zlozenia wniosku? 30 dni czy nie ma nic napisane ile?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    3 miesiące mają.
    Ponawiam pytanie z góry do tych , którzy już wypełniali.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    ty jako wnioskodawca nie. bo pozniej jest - kim sie jest dla wnioskodawcy i nie ma opcji - matka
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ale w rubryce pokrewieństwo jest też "wnioskodawca".
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    wnioskodawca wpisuje sie sam do czlonkow rodziny
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    ja w ING i mbanku to w ogole nie widze odniesienia do zlozenia wniosku :P
    a w ZUSie ponoc awaria systemu, wszyscy sie widac dzisiaj rzucili i ich to przeroslo

    Treść doklejona: 01.04.16 11:12
    w ING jednak jest - w zakladce Oferta na klik ale i tak nie dziala :P
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    W zusie na ePUE, na e PUAP i na EMPATII nie idzie nic zrobić. Jak już się uda zalogować, to system się wiesza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    zostaje wiec odpuscic i zaczaic sie w nocy jak wszyscy spac pojda :d
    kolezanka mi pisala ze na ePuaP skladala dzisaij przed 2 w nocy to poszlo momentalnie
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 1st 2016 zmieniony
     permalink
    ja będę próbować składać po południu na pekao24. Zobaczymy, czy się uda.

    Treść doklejona: 01.04.16 12:50
    Chciałam was jeszcze zapytać o dość delikatny temat, choć ostatnio mocno rozdmuchany przez media.
    Chodzi o obywatelski projekt zmian w ustawie o planowaniu rodziny...
    Nie życzę nikomu sytuacji, w której musiałby zmierzyć się z decyzją "co dalej". Sama nie umiałabym podjąć decyzji o przerwaniu ciąży. I tak, jak nie jestem za "aborcją na życzenie", tak pomysł prawnego zakazania samodzielnego podejmowania decyzji o przyszłości swojej i swojej rodziny mnie przeraża.
    Żeby nie było- staram się nie poddawać medialnym nagonkom, więc postanowiłam zaczerpnąć wiedzy u źródła.
    A to tylko pogłębiło moje wątpliwości, chociażby ze względu na sporą dowolność w interpretowaniu przepisów prawa w Polsce.
    Wiem, że to tylko projekt, pod którym właśnie zaczęto zbierać podpisy, ale co o nim myślicie?

    http://www.ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/ochrona_zycia_komitet_2016.pdf
    http://www.ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/uzasadnienie_projektu_inicjatywy_obywatelskiej_2016.pdf
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny ale to każdy musi taki wniosek złożyć czy tylko ten który chce też 500 zł na pierwsze dziecko?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    teo, jak chcesz na huga 500 zl to skladasz. jak nie chcesz - nie skladasz.

    Treść doklejona: 01.04.16 13:26
    karolciat, moglabys strescic w punktach? ja ze swoim pociazowym zapaleniem mozgu i wrzaskunem na piersi nie zmozdze sie;-(
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Teo, każdy musi złożyć wniosek. Tylko, że jeśli chcesz tylko na 2 to w tych rubrykach o dochodach piszesz "nie dotyczy".
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    teo żeby dostać jakiekolwiek pieniądze na jakiekolwiek dziecko musisz złozyc wniosek - wiec jak mniemam każdy kto ma dzieci go złozy bo nie znak nikogo kto by nie chciał dostać kasy dodatkowej co miesiąc ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    No no jasne. Tylko ja myślałam że na drugie wyplacaja każdemu a na pierwsze tylko tym co się łapią i złożyli wniosek.
    A skąd takie wnioski można wziąć?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    w mopsie, w przedszkolach jakis, szkolach, cala lista jest placowek
    BTW ponoc we wroclawskim mopsie puchy, zywego luda nie ma:shocked:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, ponawiam pytanie. To sie tak trzeba spieszyc ztym, ze juz dzis, natychmiast? Jaak zloze za miesiac np to cos strace?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    nie, nic. wieksosc po porstu chce miec z glowy i podejrzewam ze im szybciej sie zlozy tym szybciej obrobia wniosek i wyplaca pierwsza kase. ale moze sie myle
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Frances musisz się wyrobić do 1 lipca
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ale czy wtedy dostane za poprzednie miesiace? Np zloze w czerwcu to czy za kwiecien i maj dostane czy juz przepada?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    tak, do 1 lipca wyrównują te 3 miesiące, ale jeśli złożysz po 1 lipca to wtedy już tylko będą wypłacać od dnia złozenia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny a orientujecie się może jak to jest z 500+ kiedy dostaję "kosiniakowe" ? to składając na 2 dzieci to załączyć muszę pit za 2014 od eM i moją decyzję o przyznaniu ? czy jeszcze coś ?
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Z tego co wiem kosiniakowe i becikowe nie wchodzą do dochodu, na podstawie którego obliczają zdolność. Wg mnie nie musisz nic w tym temacie składać.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    A ja tez mam pyt. Za który rok sklada się dochody?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Za 2014.
    --
  1.  permalink
    Dla kogo to kryterium dochodowe ? Porażka
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Livia: Za 2014.

    jak to? przecież za 2014 może być nieaktualny. oraz co jeśli ktoś ma już rozliczony 2015?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    No tak czytałam w jakiejś "instrukcji obsługi" tego 500+. Dla mnie w ogóle niektóre punkty pisane są tak, żeby jak najmniej osób zrozumiało :confused:
    Czy oni sobie sami dane ściągają od US? Bo jak składaliśmy przez mBank to nie żądał od nas żadnych pitów i innych świstków.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Livia: Czy oni sobie sami dane ściągają od US?

    no ponoć. tak wyczytałam na stronie rządowej.
    dla mnie najbardziej zastanawiające jest oświadczenie o zarobkach kiedy nie przekracza się tych 800zł na osobę...
    ale tym zajmę się po przeprowadzce...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, nie moge znalezc watku o fryzurach i metamorfozach. :(

    Czy mozecie polecic naprawde dobrego fryzjera w Trojmiescie (najlepiej Gdyni)? Chodzi mi o sciecie, zeby wlosy sie dobrze ukladaly. Zawsze w rodzinnym miescie chodze do mojej fryzjerki z Berendowicz & Kubin, ale oni tam nie maja salonu.
    Nie chce farbowac wlosow (mam swoj naturalny kolor prawie na calej dlugosci), tylko chce podciac.

    Z gory dzieki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Livka zerknelam wniosek w ING i tam nie podaje sie w ogole czlonkow rodziny poza swoimi danymi i danymi dziecka drugiego czy dochodow a kolezanka skladala w epuap i tak wniosek wygladal tak jak te przykladowe co to portale zamieszczaly
    tak sobie mysle ze juz jak bede miala zlozyc to chyba jednak przez ePUAP zeby juz nic uzupelniac nie bylo trzeba
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dopiero złożyłam wniosek przez empatię. Na EPUAP był jakiś błąd i nie było mops u pod który podlega moja dzielnica. Na epue nie mogłam się zalogować, dopiero na empatii, z tym, że były problemy. Ciągle się coś podświetlało na czerwono, wyskakiwały błędy, nie można było ich poprawić, kazała mi zaznaczyć lub uzupełnić rubryki, które były uzupełnione itp. Ten system oceniam źle, skoro takie kwiatki wychodzą. Ale ostatecznie się udało.
    Na stronie banku dopiero za miesiąc byłaby możliwość wysłania wniosku.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Mnie pani na infolinii powiedziała, że składamy dochody za 2014 r. Ale jeżeli później okaże się, że składając wniosek zarabialam i przekroczyłam 800 na osobę, to będę musiała wszystko zwrócić. Wiec ja nawet się za to nie biorę, bo się boję.

    Treść doklejona: 02.04.16 08:21
    No i alimenty wliczamy, tak?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 2nd 2016
     permalink
    Złożyłam wniosek na Wojtka przez pekao24. Bez problemów, bez wieszania. Mam nadzieję, że skutecznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja przez epuap nie dałam rady jakieś bzdury cały czas wyskakiwały, złożyłam na Gaję przez bank ale nie wiem czy nie z błędem...trochę moim zdaniem nieogarnięte to było :/

    Z innej beczki:
    Kiedy wg Was można wyjść z dzieckiem na dwór w taką pogodę jak teraz, bo w sumie nie spytałam lekarzy:
    1. Od środy do wczoraj gorączka ok 39, stwierdzony wirus, w nocy z wczoraj na dzisiaj gorączka spadła i już mam nadzieję nie wróci, kaszlu i kataru brak - lekko przytkany nos tylko (Mikołaj)
    2. Wczoraj skończyła antybiotyk po śródmiąższowym zapaleniu płuc (Gaja)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.