Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    a co za ubezpieczenie chcesz - w razie inwalidztwa? w razie jak tata umrze, zebyscie wy dostali po nim kase? w razie jak bedzie na emeryturze czy zeby mogl z lekarza korzystac? bo nie wiem co masz na mysli

    Treść doklejona: 08.08.17 14:02
    najtansze NW sa grupowe (ale kasa najwieksza w razie smierci w wypadku, tata nic z tego nie bedzie mial raczej tylko wy po jego smierci - koszt i tak jakies 50 zl)
    ubezpieczenia na zycie indywidualne to koszt ok 100 zl/miesiac, kwota jakies 100-200 tys, zalezy jak sie uda.
    na odkladaniu na emeryture sie nie znam, wg mnie lepiej na konto odkladac, bo te fundusze to sciema jest
    a zdrowotne to sa pakiety w enelmed/medicover, ale nie wiem czy to sie oplaca, jesli pracodawca nie doplaca
    -- ;
  1.  permalink
    Np ze jak bedzie w szpitalu by potem dostac kase, w razie jakiejs choroby czy cos. Moja mama miala zawal i 2 tyg w szpitalu a ni grosza nie dostala, a na leki kupa kasy potem poszla.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Aha.najlepiej weź jakiegoś agenta,to Ci doradzi.jakas dziewczyna też tu chyba zajmowała się ubezp
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Mąż Teorki jest agentem ubezpieczeniowym - ale chyba byś musiała na priv do niej napisać, bo coś ostatnio Asia mało tu bywa.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Czy jest na forum lekarz? :devil:
    Dziewczyny moja mama złamała 4tyg temu nogę . Wczoraj miała kontrolę i lekarz mówi że się zrasta. Porownalam RTG z ręką mojego syna który miał złamanie kątowe z przesunięciem a ona niby bez przesunięcia. Na jego foto po 4 tyg widać że kości są już połączone i zalane. U niej wygląda to beznadziejne. Czekamy na prywatną wizytę. Ale z ciekawości tu wrzucę. Może ktoś się zna?

    Treść doklejona: 09.08.17 06:41
    null
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    na moje to ta kość NIE JEST zrośnięta. przesunięcia nie widzę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Elfika na moje też nie. Dlatego szukamy wizyty prywatnej. Niestety dopiero w pn termin. Ale jak na 4 tyg to kiepsko wyglada
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    No niby słabo ale raczej w normie. A gips już zdjęli? Bo kiedyś przed zdjęciem robili prześwietlenie czy aby mogą. ja tak miałam po złamaniu kości strzałkowej, która się nie zrozumie w oczekiwanym terminie. tyle, że mi lekarz przy nastawianiu zafundował skrócenie nogi.... U Twojej mamy możliwość to być np kwestii wieku i poziomu wapna. przydałoby się jogurty oraz za darmo D3 plus K2mk7 aby prawidłowo wapń przetransportować do kości.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Ja myślałam że po 4 tyg widać lepszy zarost. Mogę ma w ortezie. Lekarz kazał za tydz zdjąć. Ona się boi bo inaczej wyobrażałam sobie ten zarost. Że będzie bardziej widoczny po 4tyg. No ale wiek (60) też spowalnia chyba ten proces
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    tak, wiek zdecydowanie ma tu znaczenie. szczególnie kiedy porównujemy z dziecięcym zrostem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Elfika a ten zarost u Ciebie po jakim czasie był ewidentnie widoczny? Bo ja na to patrzę i zrostu nie widzę. Lekarz widzi. Ale różnie z lekarzmi bywa. Ja miałam konsultacje stomatologicznastomatologiczną bo mój gin sobie zazyczyl. Poszłam na NFZ bo mam bliżej niż do mojego prywatnego. I Co? Wszystkie żeby zdrowe. Po czym wracam do domu. Patrzę a ja mam pęknięty 5 na dole. Wczoraj czyscilam nicią i ten kawałek pęknięty wypadł a za nim w 6 mega czarna dziura. Jak można błonie zauważyć. Dziś jadę do mojego prywatnego na leczenie.
    Niestety wymioty przez 20 tc plus wstręt do pasty i rzyganko po każdej próbie użycia zębów zrobiły swoje i pojawiły sie problemy. Ale dla Pani z NFZ mam zęby Hollywood :devil:
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Bonim na moje oko 4 tyg to niewiele...
    Kiedy moja córka miała ortezę to po 6 tyg miała RTG i zrost też nie był mocno widoczny...
    Myślę, na podstawie tego zdjęcia, że te 4 tyg to mało i Mama powinna jeszcze nosić ortezę... może ewentualnie do spania zdejmować...
    Choć oczywiście lekarzem nie jestem :-)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    właśnie pytałam mamy to się okazuje, że łącznie w gipsie chodziłam 8 tygodni bo po 6 jeszcze nie było jak trzeba. miałam wtedy 7 lat.

    a z zębami mam tak samo. 17 tygodni rzygaczki, nie było opcji mycia zębów [parodontoza posunięta do księżyca...] bo krew się lała strumieniami... po ciąży bez zmian, ale się okazało, że to wina pasty. nie mogę używać tych specjalistycznych i z fluorem, który jest zresztą neurotoksyną. po zmianie na pastę bez fluoru himalaya przeszło.. jednak wizyta u stomatologa mnie nie ominie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    4 tygodnie to bardzo krótko, zwłaszcza u osoby w takim wieku.
    Ja miałam nogę ponad 10 tygodni zagipsowana.
    Na tym zdjęciu, co wrzuciłas to jakby słaby zrost widać.

    Ale też co lekarz to inaczej widzi.
    Mojej Niny zdjęcia oglądało trzech różnych lekarzy.
    Jeden widział stłuczenie, druga widziała złamanie, a trzeci złuszczenie I-go stopnia.
    I weź bądź mądry i ufaj lekarzom :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Oo dzięki za opinie. Dlatego ortezy nie zdejmie i w pn do innego lekarza.
    Ja mylam tylko pasta dla dzieci a i tak rzyganko.
    Ale jakby nie patrzeć konowałów nie brakuje. Ciekawe ile mój lekarz znajdzie ubytków. W końcu miesiąc temu była ta kontrola i ubytku zero :devil:

    Teo to niezlnieźle z tymi opiniami u Niny. Szok
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Zapytano Amerykanów (Los Angeles), gdzie na mapie jest Korea Północna... :shocked::shocked::shocked:

    Mój 7-miolatek jest bardziej rozgarnięty w temacie państw, ich stolic i flag.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 11th 2017 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Mojej Niny zdjęcia oglądało trzech różnych lekarzy.
    Jeden widział stłuczenie, druga widziała złamanie, a trzeci złuszczenie I-go stopnia.


    Dziś dostałam opis ostatniego zdjęcia, na którym czwarta osoba, tj. radiolog, zobaczyła pęknięcie podokostnowe :crazy:
    Dom wariatów :wink:

    W każdym razie gips zdjęty, bo na dzisiejszym zdjęciu już super, poza tym dla dziecka i sprawności ręki aż tak długo się nie powinno w gipsie trzymać. A to już ponad 3 tygodnie.
    Teraz pozostaje nam ćwiczyć i rehabilitowac oraz nauczyć od nowa wyprostu.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 27th 2017
     permalink
    Dziewczyny może któraś z was wie, albo wasi mężowie. Mąż ma huawei p8 lite i zniknął mu taki pasek powiadomień i skrótów jak się na głównym ekranie wyciągało z góry ( tak był skrót wi-fi, dźwięki, itp) czy wiecie gdzie można to znaleźć i przywrócić?
    --
  2.  permalink
    Nie wiem ,ale szukaj na you tube albo u wujka google, zawsze można znaleźć takie porady.,
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Dziewczyny, u mojej babci zdiagnozowano nowotwór trzonu macicy. Może Któraś z Was może polecić dobrego lekarza onkologa, najlepiej ginekologa? Warszawa.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Karoolka, na karowej jest oddział onkologiczny i poradnia. Może tam?
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Co do Szpitala to chyba będziemy zdecydowani na Centrum Onkologii jednak, tam też jest klinika ginekologii onkologicznej. Ale poczytam.
    W necie znalazłam prof. Grzegorza Panek, udało mi sie umówić wizytę na 7 września. Na nfz najbliższe terminy na koniec października trybem przyspieszonym :shocked:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Onkolodzy Warszawa - dr Cezary Szczylik -jest tez bardzo medialny wiec warto spróbować u jego kolegi -dr Lubomir Bodnar.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Szczylik jest onkologiem ale nie ginekologiem. A to raczej takiego specjalisty trzeba szukać.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Szczylik jest szefem [a przynajmniej był] onkologii męskiej na Szaserów.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 29th 2017
     permalink
    Póki co pójdziemy na wizytę do prof. Grzegorza Panek, dzięki za odzew.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny glupie pytanie ale nie wiem...czy pelnia w Polsce i w Irlandii jest tego samego dnia?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2017
     permalink
    tak
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 30th 2017
     permalink
    Dzieki
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Dziewczyny,
    Jakie formy oszczędzania na przyszłość dziecka polecacie? W sensie jakieś konta oszczędnościowe (jaki bank?), fundusze ubezpieczeniowe itp. Bo samemu co miesiąc, to nie zawsze się pamięta.
    Czy pieniądze na takich kontach są oprocentowane? Docelowo składka by była opłacana do 18 r.ż., ale czy w razie W (tfu tfu) można pieniądze wypłacić?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Hubert Dziewczynom wziął pzu start w dorosłość
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Do niedawna każde z naszych dzieci miało założone przy naszych rachunkach tzw. konto oszczędnościowe, gdzie trafiały pieniądze z becikowego, ubezpieczeń, oraz comiesięczna składka 100 zł/ dziecko. Niedawno założyłam dzieciakom konta "mój skarb" czy jakoś tak w pekao. Są bezpłatne, w każdej chwili można je pobrać i maja jakieś tam oprocentowanie. else chyba o nim pisała. I teraz zaczęłam dzielić na pół wpłaty z 500+ i im na te konta przelewać. Oszczędnościówki zostają, być może część zgromadzonych tam pieniędzy przeniesiemy na długoterminowe lokaty, dla nieco większego procentu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Daria, no właśnie z PZU robili nam jakąś symulację (nie pamiętam kwot). Ale mąż niechętny, bo twierdzi, że "PZU już raz go oszukało". Chodzi o to, że jego matka odkładała kasę dla niego, ale przyszła denominacja złotego i dostał ochłapy.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    My mamy w Ergo Hestii fundusze emerytalne i dla starszego synka Eventus od mamy i taty. Wpłacamy co miesiąc 200zł. Młodszemu wpłacamy tyle samo na konto oszczędnościowe, a jak się uzbiera ponad 1000 to jakichś lokat dobrych szukam. Zobaczymy, który wyjdzie na tym lepiej ;) Różnica taka, że w Eventusie ubezpieczone jest też jedno z nas na wypadek śmierci.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    ja sie w fundusze boje. Nie przekonuja mnie wyliczenia, ze te pieniadze pracuja. Moze i pracuja, ale jak bedzie bessa to i kase zezre. Poza tym jakies dziwne prowizje itd itp. Nie mma zaufania.
    Ja Piotrkowi zalozylam w PKO lokate, mieli taka oferte oszczedzania na 18 lat. Co miesiac wpada stala kwota, w ramach zlecenia stalego. PKO daje jakis bonus za regularne oszczedzanie, moze niewielki, ale pewny. I co najwazniejsze - wyciagne co wlozylam.
    Swoja kase zawsze mozna wyplacic, traci sie wtedy pewnie wszystkie premie, no i trzeba udac sie do banku.
    Kiedys PZU mialo taka oferte - odkladanie z renta. Ale juz chyba nie ma, nie wiem. Oferta byla dosc sensowna.
    Ja jestem akurat z takich, co to maja zaufanie do skarpet najwieksze.
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Ja tez w PZU nie wierze, podobnie jak Twój maź Marion. Tak jak w swoją emeryturę po tym jak mnie okradli zabierajac pieniądze z II filaru. Juz wole lokaty tylko warto pilnować i przenosić regularnie. Ale teraz takie procenty, ze czasami szkoda czasu. Nie wiem czy nie lepsze dobre ubezpieczenie na życie zeby synu dostał w razie "w"
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017 zmieniony
     permalink
    KlNGA: My mamy w Ergo Hestii fundusze emerytalne i dla starszego synka Eventus od mamy i taty.

    A podpytam z ciekawości w tej Hestii, bo mamy tam od lat mieszkanie i samochody ubezpieczone.
    .
    .
    Znalazłam taką tabelę porównawczą, ale to dane z czerwca 2016.

    https://28dni.pl/pictures/2693973.jpg
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    ubezpieczenie na zycie to wg mnie podstawa. ale oszczedzanie a ubezpieczenie na zycie to co innego jednak.

    Treść doklejona: 01.09.17 10:49
    o wlasnie, ja mam ten kapital dla dziecka w pkoBP. marne, ale pewne.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    Mnie chodzi o OSZCZĘDZANIE.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    My mamy w PZU jakieś ubezpieczenie z odkładaniem funduszu do 18 r.ż. Byłam temu przeciwna, ale teść się uparł i płaci dziewczynom. Mam nadzieję, że cokolwiek z tego będzie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 1st 2017
     permalink
    •  
      CommentAuthormonisiunia1
    • CommentTimeSep 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Ogólnie powiem Wam jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne to można spróbować np na jakiś rok czy dwa, wpłacić i potem dopłacać, zaleca się inwestowanie cześć w mniej agresywne i część bardziej agresywne, ponieważ stopa zwrotu zawsze może być większa, ale trzeba pamiętać że można również stracić. Wybierając dane fundusze trzeba sprawdzić jakie miały stopy zwrotu np w poprzednim roku, jakie mają tendencję, no ciężko jest to opisać tak poprostu. Ciekawym sposobem oszczędzania jest konto IKE każdy kojarzy jako oszczędności na emeryturę, ale również może być to dla dzieci, ale trzeba pamiętać że można założyć tylko jedno i jak się wypłaci to już nie można wypłacić i są limity do około 12 tys na rok (Trzy średnie krajowe) no i to też fundusze. Lokaty teraz są bardzo cienko oprocentowane. Ale kasa na lokatach zawsze pewna. Są fajne lokaty strukturalne z gwarancją kapitału, ale na koniec lokaty (są to lokaty gdzie inwestuje się w walutę, np euro do góry, a złoty w dół, lub odwrotnie) na takich lokatach można zyskać i nawet 7-8 %w skali roku. Albo nic nie zyskać tylko sam kapitał po zakończeniu lokaty. Jest trochę ciekawych rozwiązań. Warto wybrać się do dobrego doradcy, który doradzi, aczkolwiek wiem z doświadczenia że będą namawiać na fundusze bo jest duży nacisk wszędzie :-) to jest wszystko naprawdę w dużym skrócie :-)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 2nd 2017
     permalink
    Mnie nie przekonują żadne fundusze itp. Przez kilka lat odkładaliśmy pieniądze w Pramerice i wycofaliśmy fundusze, bo mimo upływu lat i wpłat znacznych kwot niewiele sie tam uzbierało.
    Imho najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 2nd 2017
     permalink
    skapula: Imho najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem...

    Właśnie dzisiaj z mężem o tym rozmawialiśmy, że jak już wybudujemy dom i będziemy mieli stabilną sytuacje z pracą, to kupimy mieszkanie pod wynajem np w Warszawie. Kredyt sam się będzie spłacał, a jak dziewczyny dorosną i zechcą tam studiować, to będą miały gdzie mieszkać.
    --
  3.  permalink
    Tylko teraźniejsze fundusze a "stare" fundusze to jednak różnica. Ja oczywiście nikogo oczywiście nie namawiam na inwestowanie w fundusze ale w dzisiejszych czasach tam można najwięcej zarobić i również stracić.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    A ja zmienię temat. Wczoraj dzwoniła do mnie sąsiadka przerażona informacją o awarii elektrowni atomowej w Belgii. W przygranicznym miastach niemieckich ponoć już zaczęli wydawać talony na jod...
    Obdzwoniła wszystkich znajomych z dziećmi, bo dostała cynk od "wojskowych z Pomorza". Czytałam w necie, są informacje o jakimś pęknięciu, ale ze sytuacja pod kontrolą. Na razie nie mam zamiaru panikować. Ale może są tu jakieś forumowiczki z okolic, które mają więcej informacji "z pierwszej ręki"?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    Przez ten jod to jesteśmy pokoleniem hashimoto
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    W Belgii w ogóle o tym nie mówią w mediach, dziwna sprawa.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 3rd 2017
     permalink
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 4th 2017
     permalink
    Czytałam to. Dlatego nie uznałam za słuszne uprawiać paniki śladem sąsiadki, która wysłała męża do apteki po płyn lugola :wink:
    I byłam ciekawa, czy w terenie potencjalnie "zagrożonym" coś konkretniejszego mówią.
    Bo na youtube już zamieścili filmik opatrzony krzykliwym tytułem "chmura radioaktywnego pyłu zmierza nad Polskę" czy jakoś tak...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.