Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    a co za ubezpieczenie chcesz - w razie inwalidztwa? w razie jak tata umrze, zebyscie wy dostali po nim kase? w razie jak bedzie na emeryturze czy zeby mogl z lekarza korzystac? bo nie wiem co masz na mysli

Treść doklejona: 08.08.17 14:02
    najtansze NW sa grupowe (ale kasa najwieksza w razie smierci w wypadku, tata nic z tego nie bedzie mial raczej tylko wy po jego smierci - koszt i tak jakies 50 zl)
    ubezpieczenia na zycie indywidualne to koszt ok 100 zl/miesiac, kwota jakies 100-200 tys, zalezy jak sie uda.
    na odkladaniu na emeryture sie nie znam, wg mnie lepiej na konto odkladac, bo te fundusze to sciema jest
    a zdrowotne to sa pakiety w enelmed/medicover, ale nie wiem czy to sie oplaca, jesli pracodawca nie doplaca
    -- ;
  1.  permalink
    Np ze jak bedzie w szpitalu by potem dostac kase, w razie jakiejs choroby czy cos. Moja mama miala zawal i 2 tyg w szpitalu a ni grosza nie dostala, a na leki kupa kasy potem poszla.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    Aha.najlepiej weź jakiegoś agenta,to Ci doradzi.jakas dziewczyna też tu chyba zajmowała się ubezp
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Mąż Teorki jest agentem ubezpieczeniowym - ale chyba byś musiała na priv do niej napisać, bo coś ostatnio Asia mało tu bywa.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Czy jest na forum lekarz? :devil:
    Dziewczyny moja mama złamała 4tyg temu nogę . Wczoraj miała kontrolę i lekarz mówi że się zrasta. Porownalam RTG z ręką mojego syna który miał złamanie kątowe z przesunięciem a ona niby bez przesunięcia. Na jego foto po 4 tyg widać że kości są już połączone i zalane. U niej wygląda to beznadziejne. Czekamy na prywatną wizytę. Ale z ciekawości tu wrzucę. Może ktoś się zna?

Treść doklejona: 09.08.17 06:41
    null
    -- ][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    na moje to ta kość NIE JEST zrośnięta. przesunięcia nie widzę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
     permalink
    Elfika na moje też nie. Dlatego szukamy wizyty prywatnej. Niestety dopiero w pn termin. Ale jak na 4 tyg to kiepsko wyglada
    -- ][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    No niby słabo ale raczej w normie. A gips już zdjęli? Bo kiedyś przed zdjęciem robili prześwietlenie czy aby mogą. ja tak miałam po złamaniu kości strzałkowej, która się nie zrozumie w oczekiwanym terminie. tyle, że mi lekarz przy nastawianiu zafundował skrócenie nogi.... U Twojej mamy możliwość to być np kwestii wieku i poziomu wapna. przydałoby się jogurty oraz za darmo D3 plus K2mk7 aby prawidłowo wapń przetransportować do kości.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
     permalink
    Ja myślałam że po 4 tyg widać lepszy zarost. Mogę ma w ortezie. Lekarz kazał za tydz zdjąć. Ona się boi bo inaczej wyobrażałam sobie ten zarost. Że będzie bardziej widoczny po 4tyg. No ale wiek (60) też spowalnia chyba ten proces
    -- ][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    tak, wiek zdecydowanie ma tu znaczenie. szczególnie kiedy porównujemy z dziecięcym zrostem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Elfika a ten zarost u Ciebie po jakim czasie był ewidentnie widoczny? Bo ja na to patrzę i zrostu nie widzę. Lekarz widzi. Ale różnie z lekarzmi bywa. Ja miałam konsultacje stomatologicznastomatologiczną bo mój gin sobie zazyczyl. Poszłam na NFZ bo mam bliżej niż do mojego prywatnego. I Co? Wszystkie żeby zdrowe. Po czym wracam do domu. Patrzę a ja mam pęknięty 5 na dole. Wczoraj czyscilam nicią i ten kawałek pęknięty wypadł a za nim w 6 mega czarna dziura. Jak można błonie zauważyć. Dziś jadę do mojego prywatnego na leczenie.
    Niestety wymioty przez 20 tc plus wstręt do pasty i rzyganko po każdej próbie użycia zębów zrobiły swoje i pojawiły sie problemy. Ale dla Pani z NFZ mam zęby Hollywood :devil:
    -- ][/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
     permalink
    Bonim na moje oko 4 tyg to niewiele...
    Kiedy moja córka miała ortezę to po 6 tyg miała RTG i zrost też nie był mocno widoczny...
    Myślę, na podstawie tego zdjęcia, że te 4 tyg to mało i Mama powinna jeszcze nosić ortezę... może ewentualnie do spania zdejmować...
    Choć oczywiście lekarzem nie jestem :-)
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    właśnie pytałam mamy to się okazuje, że łącznie w gipsie chodziłam 8 tygodni bo po 6 jeszcze nie było jak trzeba. miałam wtedy 7 lat.

a z zębami mam tak samo. 17 tygodni rzygaczki, nie było opcji mycia zębów [parodontoza posunięta do księżyca...] bo krew się lała strumieniami... po ciąży bez zmian, ale się okazało, że to wina pasty. nie mogę używać tych specjalistycznych i z fluorem, który jest zresztą neurotoksyną. po zmianie na pastę bez fluoru himalaya przeszło.. jednak wizyta u stomatologa mnie nie ominie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
     permalink
    4 tygodnie to bardzo krótko, zwłaszcza u osoby w takim wieku.
    Ja miałam nogę ponad 10 tygodni zagipsowana.
    Na tym zdjęciu, co wrzuciłas to jakby słaby zrost widać.

Ale też co lekarz to inaczej widzi.
    Mojej Niny zdjęcia oglądało trzech różnych lekarzy.
    Jeden widział stłuczenie, druga widziała złamanie, a trzeci złuszczenie I-go stopnia.
    I weź bądź mądry i ufaj lekarzom :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Oo dzięki za opinie. Dlatego ortezy nie zdejmie i w pn do innego lekarza.
    Ja mylam tylko pasta dla dzieci a i tak rzyganko.
    Ale jakby nie patrzeć konowałów nie brakuje. Ciekawe ile mój lekarz znajdzie ubytków. W końcu miesiąc temu była ta kontrola i ubytku zero :devil:

Teo to niezlnieźle z tymi opiniami u Niny. Szok
    -- ][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2017 zmieniony
     permalink
    Zapytano Amerykanów (Los Angeles), gdzie na mapie jest Korea Północna... :shocked::shocked::shocked:

Mój 7-miolatek jest bardziej rozgarnięty w temacie państw, ich stolic i flag.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 11th 2017 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Mojej Niny zdjęcia oglądało trzech różnych lekarzy.
    Jeden widział stłuczenie, druga widziała złamanie, a trzeci złuszczenie I-go stopnia.

Dziś dostałam opis ostatniego zdjęcia, na którym czwarta osoba, tj. radiolog, zobaczyła pęknięcie podokostnowe :crazy:
    Dom wariatów :wink:

W każdym razie gips zdjęty, bo na dzisiejszym zdjęciu już super, poza tym dla dziecka i sprawności ręki aż tak długo się nie powinno w gipsie trzymać. A to już ponad 3 tygodnie.
    Teraz pozostaje nam ćwiczyć i rehabilitowac oraz nauczyć od nowa wyprostu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.