Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Monia, właśnie o to chodzi :) byłam ostatnio pochodzić po skalkach w górach sokolich i dooopa. Na jedna wchodziło się po schodach, które miały szpary i było przez nie widać wysokość. Zatrzymalam się na środku i dalej ani rusz :) Ale i tak weszłam wysoko. Mówisz, ze się przyzwyczaje? :) Byłoby cudownie :)
    Karolcia, to mamy podobnie, bo reaguje tak samo. Bylebym pod nogami nie widziała odległości do ziemi, to jest w miarę dobrze :) piszesz o ściankach wspinaczkowych-myślałam właśnie ostatnio by tym przelamywac lęk. Muszę się wybrać. No i mi sie w glowie nie kreci chyba ale ten strach cholerny, ze nie zejdę... to jest najgorsze. Plus dodatkowo taki standarcik-nogi z waty :)))
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja dla siebie bardzo lubię Mohito. Natomiast z Bershki lubię spodnie ;) Dla dzieci natomiast kupuję w H&M, czasami Reserved i Smyk. W Zarze natomiast kupuję tylko i wyłącznie spodnie dla syna i kurtki, bluzki wg.mnie są koszmarnej jakości.
    Od dłuższego czasu kupuję tylko i wyłącznie on line zarówno sobie, jak i dzieciom. Mąż również przerzucił się na zakupy internetowe ;) i póki co jesteśmy zadowoleni ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 14th 2017 zmieniony
     permalink
    magda_a: Ja dla siebie bardzo lubię Mohito.


    też ostatnio polubiłam, w zasadzie jakościowo mają niezłe te ciuchy w porównaniu z pozostałymi sieciówkami ;)

    dla dzieci moim faworytem jest Next (niestety ceny nieco mniej lubię :wink: )

    też robię zakupy głównie online, kiedyś mogłam biegać po sklepach 24 na dobę...teraz średnio przy drugim sklepie już mi się nie chce i wychodzę bez zakupów...jedyne co to jeansy kupuję stacjonarnie i ew sukienki na jakieś okazje, reszta online
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 14th 2017
     permalink
    Elyanna: Gdzie kupujecie ubrania, przez internet?

    Ja kupuje na Asos, Zalando, Massimo Dutti, Gap, Whistles (tego w Polsce nie ma), Houseoffraser (tez nie ma w Polsce) i COS. Zawsze kupuje na przecenach, ogolnie teraz sa wakacje i np. robilam zakupy na zime :) Jest taniej i ubrania sa dobrej jakosci (wybieram firmy ktore znam, i wiem jaki rozmiar nosze).

    W sumie robie tak zakupy ubraniowe dla calej rodziny. Z wyjatkami dla Karolka czasem, bo jak musze mu kupic to kupuje cos na juz. Ale to zazwyczaj w GAP i w UK co chwile przychodza mi na maila znizki 25%, 30%, 35% i 40%. Takze warto przynajmiej bedac w UK zapisac sie u nich na subskrypcje. Ostatnio kupilam np. pizamki na zime z GAPa - fakt, ze stacjonarnie - ale dla Karolka, takie z dlugim rekawem. Przecenione z 15 funciakow na 2.99 ;)
    Buty tez zazwyczaj na przecenach kupuje :) Z czasem wyjatki sa w przypadku syna, ale raz na rok w sumie kupuje mu obuwie w pelnej cenie i to zazwyczaj na zime (choc ostatnio tez udalo mi sie mu buty z Geoxa kupic za 1/2 ceny ) - w Londynie dosc cieplo i zima nadchodzi styczen, luty. Juz na poczatku grudnia zaczynaja sie zimowe przeceny.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 15th 2017
     permalink
    Ja kupuję buty dziewczynkom na limango. Teraz na outlecie były duże przeceny i na jesień obu kupiłam buty po 130 zł za parę przecenione z 280zl. Trzymam się marek, które znam: Geox, Primigi, Richter, wtedy łatwiej dobrać rozmiar.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 17th 2017
     permalink
    Orientuje sie ktoras jak to jest teraz z internetem na terenie ue? Roaming bezplatny no ale wlasnie jesli chce sie korzystac z internetu w tel, przebywajac na terenie ue, czy wtedy sa naliczane dodatkowe oplaty czy tak jak w Polsce, czyli ze np mam jakis pakiet do wykorzystania i moge z niego korzystac i w Polsce i np w Niemczech?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 17th 2017
     permalink
    Z pakietu internetowego korzystasz w UE tak samo jak w Polsce (sprawdzone we Włoszech).
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 17th 2017
     permalink
    Frances nie wiem jak u innych operatorów ale np w T-mobile masz część paczki danej z kraju do wykorzystania na terenie UE - o wielkości tej paczki decyduje abonament po odliczeniu wszystkich rabatów i rat sprzętowych.

    Z tego co się orientuję żaden z operatorów w PL nie daje Internetu w stosunku 1:1
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja mam abo w play, pakiet 1gb internetu i dostałam inf od operatora: Po wykorzystaniu limitu 2.47 GB zaczniemy doliczac 4 gr/1 MB (z VAT) zgodnie z Polityka uczciwego korzystania, naliczanie co 1 kB.
    Wg RLAH korzystanie z telefonu w UE ma kosztować tyle, co w kraju.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 18th 2017 zmieniony
     permalink
    luczynka tak bo masz niski pakiet w kraju więc na terenie UE też miałaś w sumie podobny, natomiast przy taryfach np z 10 GB i większymi (no limit) to paczki danych na UE są mniejsze niż krajowe.
    Polityka równego korzystania z roamingu dotyczy jedynie usług głosowych/ sms/ mms (przynajmniej póki co)
    Pracuję w t-mob więc info mam z pierwszej ręki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Krótko mówiąc, najlepiej zapytać swojego operatora :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    luczynka: Krótko mówiąc, najlepiej zapytać swojego operatora


    zgadza się, zwłaszcza że np jak u nas co taryfa to inne paczki :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Dzieki dziewczyny. Rozumiem

    Treść doklejona: 19.07.17 17:57
    Jeszcze jedno pytanie. Czy ktores dziecko uzywa smart watcha dla dzieci? Jako ze moje dzieci zaczely same wychodzic na dwor to zaczelam taka opcje rozwazac. Tak zebym mogla zawsze do nich zadzwonic. Widzialam, ze je śr tez tam przycisk "sos" ponoc wybiera nr 112? Korzysta ktos? Glownie chodzi mi o starszaka, bo on lata za dzieci wszedzie. Malucha mam na oku:wink: macie jakies godne polecenia?a moze to bardziej gazet?
    --
  1.  permalink
    Mój facet jak dzwoni do niemczech to nie ponosi już opłat, wcześniej płacił chyba z 20 gr za 1 minute, coś takiego, teraz już ma za darmo, a co do pakietów internetowych to chyba jest tak ze mamy ustawiony limit danych, z jakich mozemy korzystać za granicą, na terenie UE, ale najpewniej będzie jak sprawdzisz to u swojego operatora, oni tak czesto zmieniają oferty ze mozna się pogubić

    co do smart watcha nie zastanawiam się nad tym, ale dałas mi do myślenia, to rzeczywiście jest ciekawe rozwiązanie :D tylko czy dziecko przypilnuje sobie tego smart watcha, w końcu do polska. A ile lat ma starsze dziekco?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Frances u nas w sprzedaży jest KizON
    Jak będę w pracy to spórbuję się dowiedzieć coś więcej na jegoo temat ale wydaje się całkiem spoko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    Widze, ze dziala na tej samej zasadzie co smart watch wlasnie. Ja chyba mojemu starszakowi sprezentuje, bo widze ze woki juz sam wychodzic (bo za starszymi dziecmi ganiac woli) niz ze mna, a ja sie mimo ze mamy tu taka mala "komune" to denerwuje.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    SEJM UCHWALIŁ USTAWĘ O SN..........................................
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    Zaje..ście, nie??? ;( ;( ;(...

    Ciekawe co teraz. Wiem, że ludzie się szykują, nawołują do protestów... Ale czy ktoś wysłucha??? W takiej sytuacji nie wierzę ;(
    --
  2.  permalink
    Przepraszam, ale niewiem czy to tutaj..
    Pod koniec sierpnia przylatuje do kraju wujek i pozyczam mu auto na tydzien i on mnie pyta czy gdzies zglosic (ubezpieczalnia) ze on ma auto na tydzien itp bo w razie "w" zeby byla podkladka ze ma pozyczone a nie ukradl itp.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 23rd 2017
     permalink
    Jak ma dowód rejestracyjny to wg mnie może sobie jeździć.
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 23rd 2017
     permalink
    Moim zdaniem też wystarczy tylko dowód rejestracyjny. Miej tylko na uwadze, że jeśli coś się stanie to leci z Twojego ubezpieczenia i po Twoich zniżkach (tfu, tfu..)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 23rd 2017
     permalink
    zawsze możesz spisać umowę użyczenia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 23rd 2017
     permalink
    Nie umowę użyczenia, bo ta jest opodatkowana tylko dać mu upoważnienie do korzystania.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziekuje.

    Treść doklejona: 24.07.17 07:50
    Gabcia_I: że jeśli coś się stanie to leci z Twojego ubezpieczenia i po Twoich zniżkach (tfu, tfu..)
    - wiem, ale wiecie... rodzina to rodzina a wujek jest oki wiec jak cos to mnie nie zostawi na lodzie, znam go cale zycie ;) Po za tym mam ubezpieczenie znizek ;)
    A on bedzie tylko po miescie troche jezdzil po farbe do sklepu czy cos, nie wybiera sie na wakacje .
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    No to git, to śmiało możesz pożyczać. Nie trzeba żadnych umów, spokojnie z dowodem rej moze jeździć. Sama tak jeździłam przez rok i nikt nie robił problemów.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Gabcia_I: Sama tak jeździłam przez rok i nikt nie robił problemów.

    to ja może nie powiem ile mam auto nie przerejestrowane :devil: ale ubezpieczenie na mnie!
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Teraz po wzrostach cen ubezpieczeń utrata zniżek baaardzo boli :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    Ja od 15 lat jeżdżę nie swoimi samochodami i jeszcze nikt się nie przyczepił. A kontrolowana bywam często ;) Jedynie, czasami przy kolizji ubezpieczyciel wymaga oświadczenia, że miałam upoważnienie do korzystania, bo jak nie to nie wypłacą odszkodowania.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    moze sie ktoras zna i wie co to - od niedzieli mnie boli jak ruszam szczeka, tak przy uchu, jakby mi szczeka z zawiasu spadla, jak otwoeram paszcze to boli. jak nie otwieram to nie boli.
    ehh. nie chce przejsc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 27th 2017 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: moze sie ktoras zna i wie co to - od niedzieli mnie boli jak ruszam szczeka, tak przy uchu, jakby mi szczeka z zawiasu spadla, jak otwoeram paszcze to boli. jak nie otwieram to nie boli.
    ehh. nie chce przejsc.


    już nie pamiętam co to ale też tak kiedyś miałam, pomogły mi ćwiczenia rozluźniające - czubek języka trzymasz przy górnym podniebieniu i powoli otwierasz i zamykasz buzię (lekarz mi kazał tak ćwiczyć a później miałam mieć robioną szynę relaksacyjną na noc ale finalnie olałam kwestię) - pamiętam że jeździłam z tym po kilku gabinetach począwszy od dentysty, internisty a na chirurgach szczękowych kończąc a pomoc dopiero uzyskałam w Instytucie Stomatologii
    --
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Sprawdz u fizjoterapeuty- czesto dysfunkcja stawu szczekowo-zuchwowego jest spowodowana nie tylko samymi napieciami miesni - nawet problem w obrebiekregoslupa, biodra, kolana, czy stopy moze w konsekwencji doprowadzic do problemow w szczece...lekarze sprawdzaja przewaznie tylko miejscowo, a dobry fizjo z manualna terapia albo osteopata sprawdzi jaka jest prawdziwa przyczyna badajac caly aparat ruchu. No chyba, ze to jakis stan zapalny...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    nie mam czasu, az tak nie boli;-P
    po porstu wstalam w niedziele i myslalam ze mnie ucho boli. ale to nie ucho tylko staw szczekowy, jakbym miala tam zapalenie jakijes chrzastki. nie gadam, nie jem, jest luz;-P
    tylko loda robic nie moge :devil:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Ja wlasnie jestem w trakcie robienia wkładki relaksacyjnej. Już w zasadzie jest gotowa, tylko odebrać. Podczas snu zaciskam zęby i mam właśnie różnego rodzaju dolegliwości bólowe w obrębie szczęki. Ponadto scieram zęby i to zawazylo na tym, by na tą wkładkę się zdecydować. Zaklada sie ja na noc wlasnie.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Ewa, jeśli bardzo Ci to doskwiera, to koniecznie fizjoterapeuta lub chirurg szczękowy. Mój mąż od pół roku ma taki problem, ostatnio juz jest lepiej, ale nosi jeszcze szynę, zlecona przez chirurga szczękowego.

    Katka, ciekawa jestem jak będzie będą Twoje wrażenia z tej wkładki. Ja mam podobny problem, wkładkę zrobiłam jakieś dwa lata temu i niestety nie zakładam jej...bo ślinię sie przy tym okrutnie, a najgorsze, że zaciskam jeszcze bardziej zęby jak mam ją w buzi.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Też miałam wkładkę. Wytrzymałam kilka miesięcy. I dalej zaciskam zęby. Lepiej robić u protetyka bo koszt mniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Też mam ten problem, często mi szczęka z zawiasów wypada i boli. Mi pomogła zmiana poduszki na której spałam. Spałam na profilowanej bo zdrowiej dla kręgosłupa ale dla szczęki za twardo. Teraz śpię na normalnej i dużo rzadziej mi się to zdaża. Jak długo cię będzie boleć to weź ibuprom, żeby mi zrobił ci się stan zapalny...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Ja nosze wkladke na noc juz przeszlo rok i nie slinie sie:wink: juz sie tak przyzwyczailam, ze zasnac bez niej nie umiem:wink: aale w koncu po roku i ja przegryzlam niestety:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Dam znać jak to u mnie będzie. Mój Tomek używa tej wkładki już dluuuugo i nie slini się i bardzo sobie ją chwali.
    Ja swoja u protetyka robiłam i zapłaciłam 250zł.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Wartość materiałów na szynę to niecałe 10 zł. Te ceny są z kosmosu. Ja płaciłam 2 stówki, potem mi siostra robiła jak była na protetyce.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Możecie się śmiać (jak to zrobił mój mąż, kiedy mu o tym powiedziałam) ale od kilku dni 1-2 razy dziennie mam skurcze... języka. Nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle istnieje. Słyszałyście o czymś takim w ogóle?:)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 27th 2017
     permalink
    Kasiektg, ja tak mam ;P
    mi swego czasu dość często wypadała żuchwa z zawiasu [ruszanie szczęką by wróciła na miejsce bezcenne....] i jak mnie mój fizjo wziął w obroty i zaczął sprawdzać chyba odcinek szyjny to mi znów szczęka pykała :P
    w ogóle wtedy poczułam jakie ludzkie ciało jest niesamowite i jak połączone! coś niesamowitego :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 28th 2017
     permalink
    szukajac namiarów na ortodontę dla dzieciaków trafiłam na stronkę z kolejkami do specjalistów.
    Od razy mówię, że w przypadku naszego szpitala dane zaniżone (ortodonta 0 choć w rzeczywistości jakieś 30 dni)...
    --
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeJul 28th 2017
     permalink
    Elfika, ja juz od 17 lat jestem fizjo i nadal ludzkie cialo mnie zadziwia:-) a wszystkim co zebami w nocy zgrzytaja, to polecam wiecej relaksu, regeneracji, przyjmnosci i mniej stresu - czasami stres, ktory nie przerobimy w ciagu dnia "przerabiamy" zebami w ciagu nocy - dlatego wieczorami przed zasnieciem powinno sie myslec tylko o milych rzeczach:-)... poza tym warto sprawdzic sie na pasozyty. Jak moj maz mial duzo stresu to nie zgrzytal, ale stukal zebami przez sen:-) tez mu polecali szyne na noc, ale juz mu na szczesie przeszlo:-)
  3.  permalink
    Dziewczyny nie wiem czy dobry wątek.
    Czy możecie polecić dobry wideo rejestrator?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2017
     permalink
    byle nie xblitz przód tył. osobiście chwalę sobie go clever.
    tylko wiesz, wybór teraz w pytkę i wiele zależy od środków, które możesz na nią przeznaczyć.
    poszukaj na forach motoryzacyjnych albo zestawienia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Ja mam Overmax - jakość filmików niezła, widać numery rejestracyjne itp.
    Jedyny minus to uchwyt do mocowania przy szybie - ma specjalne (niestandardowe) zaczepy do zamocowania kamery. Ostatnio uchwyt mi pękł przy montażu (chyba plastik osłabł od słońca) i nie mogę znaleźć innego, żeby dokupić.
    Poszukaj kamerki z uchwytem na gwint - w razie uszkodzenia jest pełno uniwersalnych zamienników.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    Marion, można dokupić uchwyt. jak Hubert wróci z pracy to zapytam w jakim sklepie [w sensie z jakim asortymentem] dokupił do naszego taki sam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    OK, to czekam na info.
    Do producenta dodzwonić się nie mogę. Natomiast na ich stronie jest info, gdzie można nabyć ich sprzęt - i jest podane Tesco u mnie w mieście, ale niestety tam nic nie ma tego producenta.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    Wrzucam wywiad o boreliozie. Wynika z niego, że objawów są dziesiątki, wiele niespecyficznych. Niestety nie ma odpowiedzi, kiedy i jakie badania należy wykonać.
    Ja, z moimi od dawna trwającymi objawami, mogłabym podejrzewać u siebie neuroboreliozę. Tyle, że nie pamiętam abym kiedykolwiek miała kleszcza lib ślad po nim.
    A widywałam je często, bo psy z nich obierałam...
    --
  4.  permalink
    Chcialabym oplacac tacie jakies ubezpiecznie bo on tylko w ZUS-ie jest i jak przyjdzie co do czego to nic nie ma. No ale on sa nie bedzie sobie placil przeciez i szukam cos takiego w miare, by rata nie byla 60 zl miesiecznie.. Co myslicie o tych reklamowanych z tv? A moze jest tutaj jakis spec?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.