Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    u nas też dramat; Polska C normalnie :cry::cry::cry:
    w 2 turze zanosi się że dotychczasowy prezydent (z namaszczenia PiSu był poprzednio) wywalony z PiSu w wakacje i startujący z własnego komitetu wyborczego będzie konkurował ze swoją byłą wice, którą wywalił za nielojalność w maju, a która dostała namaszczenie Jareczka i biskupa :devil::devil::devil:
    chłopakowi z KO brakuje jakiś 250 głosów, żeby z babsztylem wygrać i do drugiej tury z obecnienampanującym paniczem wejść buuuuuuuu
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    U nas w przedbiegach (ok. 70%) wygrał obecny prezydent. Z własnego komitetu, ale z poparciem pisu.
    Za to w Działoszynie afera, bo o 23 w sobotę komisarz wyborczy skreślił z list urzędującego wójta za rzekomo skłamanie w sprawie przynależności partyjnej (startował z własnego komitetu ale na dzień zgłoszenia był członkiem pisu), potem go "wykreślili" z partii, namacśili jego byłą asystentkę na kandydatkę i o 5:20 w niedzielę komisarz przywiózł nowe karty z jednym tylko kandydatem ;)
    Protest będzie.
    A najlepsze, że dzień wcześniej, 19.10 dziennikarze potwierdzali u komisarza, że burmistrz nadal jest kandydatem, jak pisali ostatni przed ciszą artykuł...
    Jaja po prostu...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    A u nas dotychczasowy prezydent z prawie 60% poparciem nie zostawił kontrkandydatowi żadnych złudzeń ;) Nawet zakaz marszu równości mu nie zaszkodził :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    czyżbyś była z Lublina?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    U nas (Zielona Góra) wygrał z ponad 60%-wym poparciem prezydent (bezpartyjny) rządzący od 12 lat. W tym roku rozkopal pół miasta (w każdej dzielnicy remonty, a więc i korki oraz objazdy), poza tym dogaduje się z deweloperami i karczuje co rusz nowe działki pod kolejne bloki (a miasto lasem z każdej strony otoczone).
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    MrsHyde: czyżbyś była z Lublina?

    :) Żuk rozbujał Lublin, nie było mowy, żeby nie wygrał w cuglach :) A czego to nie wymyślali, żeby mu zaszkodzić ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    nasz prezio niby coś tam robi dla miasta, jakieś inwestycje czy karta seniora i becikowe samorządowe ale.... nieziemsko przy tym miasto zadłuża co już fajne nie jest
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    W tv właśnie widziałam, jak nowy prezydent Warszawy Trzaskowski obiecał, że zaczyna od darmowych żłobków dla wszystkich warszawiaków :shocked:
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Serio Marion?! Wow to chyba bylabym wniebowzieta! Dostac sie do zlobka to prawie jak wygrac w lotto :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    jakaka: Serio Marion?! Wow to chyba bylabym wniebowzieta! Dostac sie do zlobka to prawie jak wygrac w lotto :)

    Nam Prezydent fundnął taki żłobek, że zagranica przeciera oczy ze zdumienia :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Ja za samo czesne w żłobku płacę 610 zł, ale nie chciałabym mieszkać w Warszawie, nawet przy darmowych żłobkach :wink:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Hydzia, u nas karta się co prawda odwróciła ale skakać z radosci będę po 2 turze;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    A ja nie chciałabym mieszkać nigdzie indziej, nawet tam gdzie żłobki kosztują 600 zl ;) W Warszawie żłobki to 1200-1400 plus wyżywienie. Prywatne oczywiście. Do publicznego dostać się to cud.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Isia. Ja poprostu bardzo nie lubię dużych miast, nawet moje aktualne (ok. 130 tys. mieszkańców) jest dla mnie za duże. No i właśnie te ceny w Warszawie - dla mnie kosmos.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Dla mnie też kosmos niestety. Dlatego ja wszystkim znajomym, którzy tu przyjeżdżają mowie, ze to wcale nie takie eldorado jak się wydaje. To drogie miasto. Które daje możliwości i ma potencjał. Ale drogie i trzeba brać to na poprawkę. Ale to moje miasto i tu chce mieszkać. I PiS się do władzy nie dopcha ;)
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Jak ja zaczynalam tu zycie, to mialam lat 20 i mysl o rodzinie byla bardzo odlegla... ja tez lubie to miasto ale teraz jak mam dziecko to odczuwam jego wady mocno. Zlobki, logistyka, godziny pracy... co z tego, ze zarabia sie moze i lepiej, ale wlasnie te wydatki kosmos. I nawet jak sie puszcza do prywatnego to i tak by sie przydala niania co odbierze o 17 lub zostanie 2 tygodnie w domu w razie choroby. Moi znajomi czesto w zlobkach slysza teksty typu 'oj bo on taki biedny bo go Pani odbiera ostatniego i jemu jest smutno' , a ta biedna matka kombinuje jak ty wyjsc z pracy na czas i przebic sie przez pol miasta. A juz najbardziej brakuje mi babci :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 22nd 2018
     permalink
    Dlatego jeśli Trzaskowski zrealizuje obietnicę żłobkową, to osiągnie efekt o niebo lepszy niż te wszystkie pisowskie plusy...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2018 zmieniony
     permalink
    U nas obiecywał, że jak zostanie na druga kadencje to zrobi przejazdy darmowe MPK dla wszystkich uczniów i wiem ze ludzie to kupili
    W poprzednich wyborach obiecywał kartę seniora i słowa dotrzymał wiec mając za sobą duża cześć rady miasta (połowa to jego ugrupowanie) myśle ze temat i teraz dogra tylko że znowu kredyt musi wziąć ehhh
    Szkoda jednak że ludzie tylko rozdawnictwem żyją i jie patrzą jak kase utopił w nietrafne inwestycje (typu szalet miejski za 200tys zł) i że nie rozi nic żeby sciągnąć do miasta przedsiębiorców itp a miasto wymiera; młodzi ludzie uciekają, nie ma inwestycji dających ludziom prace, nie ma w okolicy fabryk czy dużych zakładów pracy...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Hydzia, u mnie w Zielonej Górze od września uczniowie jeżdżą MZK za darmo.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    W Gdańsku też uczniowie mają komunikację za free.
    A u nas autobusów jak na lekarstwo. I zwykle jadą jeden po drugim a potem długa przerwa.
    Nie raz pamiętam, że szybciej doszłam na piechotę niż się doczekałam. Ale starsze osoby już tyle sił nie mają...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Karolcia - az tak zle z busami w Gdansku? Przyznam, ze jeszcze nie jezdzilam nimi. Jezdzimy autem a zaraz po przeprowadzke SKM - ktora jest calkiem fajna. Mozna sie szybko przemieszczac po Trojmiescie. Choc autem i tak najlepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Nie wiem od jak dawna u nas jest darmowa komunikacja dla dzieci i seniorów, bo ja zawsze byłam samochodowa ale jest :) Od urodzenia do skończenia szkoły :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Nam zrobili dsrmową komunikację dla wszystkich, ale co z tego jak przy okazji tak rozpieprzyli rozkład i dowalili takie zmiany, że najchętniej by ich wszystkich pogonili. Mieszkam w samiuteńkim środku miasta. Miałam do dyspozycje 3 autobusy spod samego bloku. Obecnie mam 1. Po 16 - 0 :angry:
    -- [/url]
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Madzia, najlepiej to na piechotę :bigsmile:
    Wybraliście w końcu Gdańsk, nie Gdynię?
    Ja nie jeżdżę autobusami, ale chyba nie jest tragicznie :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Madzia, ja nie z Gdańska :wink:
    Ale bywamy, więc wiem o darmowej komunikacji.
    Ja z centralnej :Polski, z miasteczka +/- 40 tys. mieszkańców. I tu MPK niby się reformuje, niby tabor wymienia, ale jak trzeba skorzystać, to bywa różnie.
    Rozkłady do niczego, trasy powielane i autobusy niemal puste jeżdżą... Bilety dostać to jest wyczyn - w końcu wrócili do możliwości zakupu u kierowcy, bo inaczej nikt by nie miał. Kiosk firmowy otwarty kilka dni w miesiącu, migawkę można tylko w te dni nabyć. Kioski nie chcą sprzedawać bo im się nie opłaca, a biletomat mamy cały jeden chyba :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    buu, a u nas w miescie dla starszaka musze kupować bilet (od 4 lat trzeba kupować)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    U nas miasto uniwersyteckie. Biletomaty stoją na przystankach, są w autobusach, można kupić bilet u kierowcy a i tak jak się źle trafi to amba. Ostatnio w moim nie było biletów (znaczy kartek do druku), w autobusie tylko bilon, ja miałam 100 zł a kierowca nie miał wydać. Na szczęście można było zapłacić kartą. Nie wiem czy to bezpieczne ale na razie mam wszystkie pieniądze ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    ja to nie mogę dotrzeć do biura mpk żeby bilet miesięczny młodej wykupić bo jak byłam to kasa zamknięta z braku prądu wrrrr
    nie wiem jaka u was cena ale u mnie jednorazowy ulgowy dla szkolniaków po 1,40 a miesięczny na wszystkie linie 48zł

    jak bywałam w wawie to często w biletomatach kartą płaciłam i nigdy się nic nie przytrafiło; ogólnie poza tym że kiedyś zakupy z rossmana mi dwukrotnie ściągnęli to zawsze płatności kartą czy zbliżeniowo paypassem czy większe sumy jest ok
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Karolciat - rozumiem :) Myslalam, ze z Gdanska :)

    A_net_a - nie, my w Gdyni teraz mieszkamy. Ale w Gdansku bywamy. Ostatnio chlopaki byli w Zoo a ja na szkoleniu ;)
    Czy sa jakies fajne gieldy antykow w Gdansku? Pytam, bo w Gdyni nic takiego nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 23rd 2018 zmieniony
     permalink
    U mnie są biletomaty w autobusach i na przystankach. Można kupić bilet papierowy, ale są też karty elektroniczne (na przejazdy jednorazowe, na miesięczne, na ilość przejazdów itp.). I większość ludzi ma te karty - można zasilać przez konto internetowe lub w punktach MZK, ale też w specjalnych biletomatach zasilić przelewem z karty bankomatowej. Super sprawa - nie trzeba się martwić o drobne na bilet.

    Dodatkowo mamy miejskie karty rodzinne - dzięki nim dzieci w wieku 4-7 lat jeżdżą za darmo. No i od września wszyscy uczniowie mają MZK za darmo.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    Ja korzystam z aplikacji skycash :) Super sprawa, bo i za parking mogę nią zapłacić.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    obe: Ja korzystam z aplikacji skycash :) Super sprawa, bo i za parking mogę nią zapłacić.

    i do tego nieporównywalnie mniej wychodzi a parking niż klasycznie ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    obe: Ja korzystam z aplikacji skycash :)

    musiałam wygooglować bo pierwszy raz się z nazwą spotkałam, no cóż u mnie na wsi nie można tą aplikacją płacić
    a parkingi w mieście od jakiegoś czasu darmowe, jedynie przy szpitalu kasują 4zł za wjazd (ale masz nieograniczony czas parkowania już)
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 23rd 2018
     permalink
    madziauk: Czy sa jakies fajne gieldy antykow w Gdansku? Pytam, bo w Gdyni nic takiego nie ma.


    O rety, nie mam pojęcia. Nie przepadam za antykami, więc nigdy się tym nie interesowałam - kojarzę tylko Sopocki Dom Aukcyjny na Monciaki i jego kosmiczne ceny :)
    Ogólnie czegokolwiek nie szukasz, polecam portal trojmiasto.pl - tam znajdziesz wiele informacji w samych artykułach, katalogach firm, ale też na forum, które co prawda jest pieniackie, jednak często da się z niego dowiedzieć wiele :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 24th 2018
     permalink
    elfika: obe: Ja korzystam z aplikacji skycash :) Super sprawa, bo i za parking mogę nią zapłacić.

    i do tego nieporównywalnie mniej wychodzi a parking niż klasycznie ;)

    Chyba, że zapomnisz odłączyć i wtedy wyjdzie maksymalnie drogo ;)
    MrsHyde: a parkingi w mieście od jakiegoś czasu darmowe, jedynie przy szpitalu kasują 4zł za wjazd (ale masz nieograniczony czas parkowania już)

    U nas strefa płatnego parkowania się rozszerza z roku na rok a pod szpitalami parkingi płatne za 4 zł/godz. Można majątek stracić :( I tam skycash nie działa :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 24th 2018
     permalink
    Ja pracuję w centrum miasta, gdzie jest strefa płatnego parkowania. Płacę za bilet 3-miesieczny 280 zł.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 24th 2018 zmieniony
     permalink
    Obe, jeszcze mi się nie zdarzyło zapomnieć, najczęściej wyłączam kiedy zdejmuję z deski zalaminowany kwadracik mobi parking ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    Obe a u nas w mieście larum było jak z 3 na 4zł podnieśli cenę parkingu;
    O tyle dobrze ze na tym samym paragonie można wjechać kilka razy co przy bliskiej osobie w szpitalu czy odbieraniu wyników jest bardzo wygodne
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    A_net_a - dzieki :) Do sopotu raczej na antyki sie nie wybiore ;)
    A cos dla dzieci fajnego w Gdansku? Oprocz tych oczywistach atrakcji, moze sa jakies super miejsca, o ktorych nie mozna wyczytac?
    A Trojmiasto.pl to juz od kilku lat sledzimy :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    Dużo zależy od tego, co uznajesz za oczywistą atrakcję :)
    My lubimy Centrum Hewelianum, są tam warsztaty, zajęcia dla dzieci i kreatywny sala zabaw. Centrum Experyment w Gdyni, ale to pewnie z tych oczywistych.
    Takie klasyczne sale zabaw - moje dziewczyny lubią Honolulu (zaraz przy dworcu we Wrzeszczu, w Metropolii). Ostatnio byliśmy w Play Ground Fun Arena na stadionie PGE Arena czy jak to teraz tam ten stadion się nazywa (w każdym razie chodzi o ten stadion piłkarski od Euro), bardzo duża i fajna sala zabaw. Dookoła stadionu jest też szeroki tor, na którym wygodnie można jeździć na rolkach, dzieci na rowerkach też mają miejsce.
    Biblioteka Miejska w centrum handlowym Manhattan - ma spore miejsce do zabawy, duży wybór książek dla dzieci, też są tam cykliczne zajęcia (np. w czasie ferii dla dzieci szkolnych), które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
    Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku - wystawy dla dorosłych tam są, ale jest też Wydział Zabaw, niestandardowa sala zabaw inspirowana stocznią. Byliśmy tam niedawno i niestety znacznie się pogorszyło od momentu otwarcia, część atrakcji wybrakowana, zniszczona. Ale ogólnie miejsce fajne i inspiruje do tego żeby poopowiadać dzieciom o historii miasta.
    Teraz 10 listopada idziemy na rewię Disney on Ice. Ja właśnie śledzę trojmiasto.pl no i wydarzenia na fejsie, bo jest sporo dla dzieci (w Operze np.), o których trzeba wiedzieć zawczasu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    A_net_a - dziekuje, Disney musze sprzwdzic :) Nie wiem czy Karola to zainteresuje, ale jeszcze nie bylismy. Eksperyment znamy, ale planujemy ponowne wyjscie, bo mamy blisko. A gdzie na Facebooku sledzisz te wydarzenia? Chce cos znalezc na weekendy - bo do tej pory to zwiedzalismy glownie plaze i bylismy na Dyniove Love ostatnio, a teraz zimniej sie robi :) Choc wczoraj na plazy tez bylismy po przedszkolu ;)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    Głównie po tym co znajomi udostępniają, więc tak dokładnie gdzie to nie poradzę...
    Plaża cały rok jest super atrakcją :) jak dla mnie bardziej zimą niż latem.
    Nie wiem czy w Gdyni tak jest - chyba nie - w Gdańsku mamy Kartę Mieszkańca, oprócz tego że dzieciory mają darmowe przejazdy komunikacją miejską, to każdy mieszkaniec ma raz na rok darmowe wejścia do różnych instytucji kulturalnych, muzeów, zoo, na basen itd. Jak nam brakuje pomysłów, a mamy wolny czas i nie chcemy siedzieć w domu, to korzystamy z tych wejściówek, np. ostatnio byliśmy w Muzeum Bursztynu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 25th 2018
     permalink
    A_net_a tu tez Karol jezdzi komunikacja za darmo, jest tez karta mieszkanca, ale jeszcze jej nie robilam. Dopiero ogarniamy sie po przeprowadzce i jeszcze kilka kartonow stoi ;) Czekamy na meble. Duzo tez czasu spedzalismy na plazy - w sumie codziennie jak tylko nie padalo :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 30th 2018
     permalink
    Polecicie jakąś drogerię internetową z eko kosmetykami? Oczywiście tanią :wink: Dużo takich drogerii w internecie, ale rozjazd cenowy spory. Część produktów ma Apteka Gemini - cenowo jedne z tańszych, ale wybór okrojony.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 30th 2018
     permalink
    Nie wiem w sumie ile to jest tanio. Jeśli chodzi o kremy to polecam Resibo, jestem nimi zachwycona, na gemini mają takie same ceny jak u siebie w sklepie więc można zamawiać przy okazji.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 30th 2018
     permalink
    Marion, ja polecam z całego serca https://www.drogeria-ekologiczna.pl
    Zamawiam u nich od kilku lat. Mają ogromny wybór kosmetyków Eko w różnych przedziałach cenowych. Kupuje u nich też półprodukty do sprzątania: kwasek, sodę.
    Jeśli chodzi o kosmetyki do mycia to w 100% mam od nich.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 7th 2018 zmieniony
     permalink
    Wrzuciłam na wątek staraniowy, wrzucam i tu. Wczorajszą radosną :devil: twórczość wybrańców narodu...
    Zmiany, zmiany, zmiany :cry:
    Poselski projekt ustawy ograniczającej in vitro wpłynął do Sejmu: zakłada dostępność procedury:
    - tylko dla małżeństw,
    - ograniczenie liczby komórek rozrodczych, które mogą zostać zapłodnione do jednej
    - zakaz kriokonserwacji ludzkich zarodków
    - sankcje administracyjnew przypadku stosowania tej procedury
    - likwidację anonimowości dawców komórek rozrodczych...
    Prawie wszystkie projekty poselskie przepychali, zwłaszcza że i PSL jest wnioskodawcą...

    Edit. Projekt jest zeszłoroczny, wyjęli go z zamrażarki wczoraj
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2018
     permalink
    jak ich szybko ludzie od władzy nie odsuną to niedługo będzie, że wszystko będzie dostępne dla małżeństw i to kościelnych na dodatek praktykujących :devil::devil:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 8th 2018 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, podpowiedzcie mi proszę.
    A mianowicie....
    U Kali w szkole panuje wszawica, podobno od miesiąca o tym już wiadomo, ja się dowiedziałam dzisiaj, kiedy późnym popołudniem zadzwoniła do mnie mama Kaliny najlepszej koleżanki i oznajmiła, że Amelka ma wszy i że właśnie zrobiła jej kurację.
    Od razu wysłałam męża po jakieś preparaty na to cholerstwo i umylam Kali głowę zgodnie z instrukcją trzymałam jej szampon na głowie przez ponad 10 minut, nawet czepkiem nakrylam, co by się podusily. Przed myciem jak jej oglądałam głowę, to absolutnie NIC nie widziałam, ani jednej sztuki, ale jak zaczęłam wyczesywać, to mało nie zemdlalam, trochę ich było.... :sad:

    Na noc, po wysuszeniu głowy spiskalam jej jeszcze preparatem przeciwko i zrobiłam ścisłego kłosa.
    Rano mąż ma przekaz, żeby jej tego kłosa ponownie spsikać przed pójściem do szkoły.
    Moje pytanie jest takie, czy mogę jutro powtórzyć kurację, tak na wszelki wypadek. Na opakowaniu szamponu jest napisane, że po 10 dniach powtórzyć, ale Luśka ma takie grube, długie i gęste włosy, że boję się, że mogłam wszystkiego za jednym razem nie wybić :cry:
    Zmieniłam jej pościel , sobie też zrobiłam kurację, ale u mnie nic nie wyczesalam , było czysto.
    Myślałam, żeby jutro powtórzyć kurację i jej i sobie i Jasmince też i zmienić wszystkim pościel.

    Myślicie, że dwa dni pod rząd to za dużo....?

    Preparat jaki użyłam to Sora Forte szampon , a do psikania mam Paranit.

    Treść doklejona: 08.11.18 20:37
    Moze znacie jakies niezwodne preparaty, ktore powinnam uzyc do walki z dziadostwem...

    Rozważę każdą możliwość....

    Chciałabym bardzo uniknąć cięcia jej włosów, bo ma cudne i sama pamiętam jak byłam gowniarą jaka to była dla mnie trauma, kiedy musiałam być ostrzyzona na chłopaka, bo z moich gęstych herów nie dało się dziadostwa wyplenić....
    Chciałabym tego Kali oszczędzić... :cry:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 8th 2018
     permalink
    Ale teraz się nie tnie. Te preparaty są skuteczne. Krysi też pryskam paranitem, choć teraz rzadziej. Ale wczoraj pielęgniarka kazała dzieciom posprawdzać więc może znów coś jest na rzeczy.
    Nie wiem jak bardzo drażniący może być ten szampon. Może poczekaj i poobserwuj?
    Koleżanka ma córkę z gęstymi, kręconymi włosami. Najpierw umyła jej zwykłym szamponem i wyczesała a potem nałożyła ten specjalny, potem wyczesała i już więcej nic nie znalazła.
    A włosy preparatem myła cała rodzina.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.