Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    ja leniem nie jestem, ortografię znam a literówki popełniam non stop jak piszę na forum w pracy między jednym telefonem a drugim, mailowymi utarczkami z całą firmą i jojczącą szefową :) i literówek nie poprawiam. dobrze czytający człowiek i tak czyta początek i koniec wyrazu :D
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Bo nie możemy zapominać, że ideą komunikacji jest wzajemne zrozumienie się a większość zdań nawet niepoprawnych w jakiś sposób jest dobrze zrozumiała dla większości odbiorców. Jeśli tylko ci odbiorcy wykażą się chęcią zrozumienia a nie zajmą się bardziej formą wypowiedzi. Co nie? :-P
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Oli, czyli jestes niedbala :P
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Melodie: Bo nie możemy zapominać, że ideą komunikacji jest wzajemne zrozumienie się a większość zdań nawet niepoprawnych w jakiś sposób jest dobrze zrozumiała dla większości odbiorców. Jeśli tylko ci odbiorcy wykażą się chęcią zrozumienia a nie zajmą się bardziej formą wypowiedzi. Co nie? :-P


    Co nie. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    tri - ja jestem dbała o język. filolog w końcu. z tym że, sama rozumiesz, powinnam w robocie zając się pracą ku chwale firmy..a nie tokowaniem na forum. a zdarza mi się sporo czasu czasem marnować. mam poczucie oszukiwania pracodawcy, więc marnowanie czasu na poprawianie błedów odpuszczam...w domu jak najbardziej poprawiam jeśli coś mi się przydarzy
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    nooo...chyba że po pijaku piszę..
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Oli, wiesz ja juz nie chcialam Ci wypominac tego "oszukiwania pracodawcy" :P
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Melodie: Ja też jestem zwyczajnym leniem i nie chciałoby mi się sprawdzać poprawności moich wypowiedzi

    olimpijka: ja leniem nie jestem, ortografię znam a literówki popełniam non stop jak piszę na forum w pracy między jednym telefonem a drugim, mailowymi utarczkami z całą firmą i jojczącą szefową :) i literówek nie poprawiam. dobrze czytający człowiek i tak czyta początek i koniec wyrazu :D


    No i to jest nazwanie rzeczy po imieniu a nie dorabianie ideologii o pochodzeniu/wykształceniu jako rzekomemu winowajcy popełniania błędów...
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Tri - się wzajemnie z tym pracodawcą oszukujemy.. ja z czasem pracy, on z obietnicami podwyżki. jest 1:1
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aa.. i ja osobiście lubię jak na forum mi się zwraca uwagę co do ortografii czy leksyki, bo się uczę w ten sposób. zapamiętuję na długo i kolejny raz tego samego błedu nie popełniam. no chyba że chodzi o słowo "standart" bo tu moje jestestwo nie ogarnia ortografii.. nie wiem czemu, a zdarzało mi się poddawać ten problem głeboookiej analizie..
  1.  permalink
    no cudne, Oli :)
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    ale że co? moje standartowe :D ograniczenie??
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Jaheira: No i to jest nazwanie rzeczy po imieniu a nie dorabianie ideologii o pochodzeniu/wykształceniu jako rzekomemu winowajcy popełniania błędów...

    Nie twierdziłam, że pochodzenie czy wykształcenie jest powodem niekorzystania z edytora czy też słownika.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    olimpijka: no chyba że chodzi o słowo "standart" bo tu moje jestestwo nie ogarnia ortografii

    Ale w czym problem?:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    agael - no właśnie nie wiem w czym.. ilekroć mam to napisac zawsze rozważam t czy d w końcu. i zazwyczaj piszę źle. nie do przeskoczenia.
  2.  permalink
    Ja mam to samo ze słowem "rzadko".
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Do przeskoczenia :bigsmile: StandarD-Dobrze, StandarT- Tragicznie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    ooooo... zobaczymy czy się sprawdzi :D dzięki:)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Albo zrób formę przymiotnikową. Standartowy nie brzmi dobrze.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    aga1976: Ja mam to samo ze słowem "rzadko".


    Eeee odkąd mój polonista zauważył,że "rzadko wymienia się na sraczka" to ja już nie mam z tym problemu:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Mel - niestety dla mnie brzmi tak samo dobrze jak standardowy :(
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    aga1976: Ja mam to samo ze słowem "rzadko".

    nic prostszego:)), choć obrzydliwe:)), ale co tam - powiem jak mi polonistka w podstawówce : "skojarz sobie z ,,,, kupą:) - rzadka jest rozlazła wiec i wyraz jest dłuższy :)
    ----
    edit: - Jeheira - sorki, pisałyśmy w tym samym momencie :):):):
    a może my do tej samej szkoły chodziłyśmy :shocked:
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    tamara - i tu pojawia się problem kupy :D rzadko miewam rzadką i skojarzenie by mi działało w zupełnie drugą stronę:devil:
  3.  permalink
    Jestescie niesamowite. Hahahaha
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Olimpijko, o, to musisz mieć raz taką, że na zawsze zapamiętasz:):) - oczywiście żart:)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Tamara74: a może my do tej samej szkoły chodziłyśmy :shocked:


    No nieeee... Ty miałaś polonistkę, ja polonistę:bigsmile: Ale może oni do tej samej szkoły chodzili:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Tamara74: to musisz mieć raz taką, że na zawsze zapamiętasz:):)

    jak mam taką to dziękuję opatrzności i zapisuję w kalendarzu na czerwono. z radości nie analizuję ortografii tylko objętość. :D przy permanentnych zaparciach to wydarzenie zazwyczaj szeroko przeżywane.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    olimpijka: jak mam taką to dziękuję opatrzności i zapisuję w kalendarzu na czerwono. z radości nie analizuję ortografii tylko objętość. :D przy permanentnych zaparciach to wydarzenie zazwyczaj szeroko przeżywane.


    umarłam :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Jaheira: umarłam

    Jeheria - Ty nie umieraj..Ty się przyłącz do grupy co przeżywają to razem ze mną :P bez echa wśród znajomych takie rzeczy zazwyczaj nie przechodzą:devil:
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Jaheira: No nieeee... Ty miałaś polonistkę, ja polonistę:bigsmile: Ale może oni do tej samej szkoły chodzili:devil:
    [quote=Jaheira]
    Tu wszystko jest możliwe. Któregoś lata odwiedziła mnie psiółka z 28, poszłyśmy na spacer i jak zobaczyła moją szkołę to okazało się, że ona do mojej miejscowości przyjeżdżała na kolonię lat temu kupę (co by było cały czas w temacie "rzadkie" :) ) > Ona ze Śląska, ja w małej mieścinie nad morzem - i taki zbieg okoliczności:)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    olimpijka: Jeheria - Ty nie umieraj..Ty się przyłącz do grupy co przeżywają to razem ze mną :P bez echa wśród znajomych takie rzeczy zazwyczaj nie przechodzą:devil:


    Generalnie problemu nie zazdroszczę, ale poczucia humoru i dystansu jak najbardziej:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    a dziękuję. miło mnie/mi - niepoprawne wykreślić :P
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    jesteście nie do podrobienia :))) wczoraj tak się zaśmiewałam z Waszej dyskusji, że aż głowa mnie rozbolała :)
    co do dbałości o język polski, to jak najbardziej jestem przeciwna niechlujstwu, ale niestety sama się na tym czasem łapię... no a już pojąć nie mogę, dlaczego na forum zawsze piszę z małej litery, a zdania kończę nie kropką, a wielokropkiem (tudzież uśmiechem albo smutną buźką)... i bynajmniej nie wynika to u mnie z tego, że na kompie tak zawsze piszę, a długopisem "jak Pan Bóg przykazał"... bo ja z zawodu pismak jestem i ciągle coś dziobię... a jak się domyślacie, w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby artykuł napisać tak, jak ten oto post...
    natomiast literówki doprowadzają mnie do szewskiej pasji (nie działają na mnie tylko jak Oli po pijaku skrobie) ;)
    ja to już stara d... jestem, więc do szkoły chodziłam jak ani dysleksja ani dysortografia ani inne "dysy" w modzie nie były, więc błędy ortograficzne to się na karb lenistwa i nieuctwa zrzucało... ale przyznam się bez bicia, że są wyrazy, które do dziś sprawiają mi kłopot i wtedy korekta jaką wali mi kompik jest niezastąpiona (choć kilka razy bezmyślnie zgodziłam się na to co zaproponował program, bo ja niby z bykiem napisałam i dopiero kiksy wyszły) :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Rzadko zapamietam bo też z tym mam problem ale choć wiem że w spojrzeć jest RZ to moje ręce cisną Ż i tak zawsze i rzadko kiedy nie poprawiam. Mam kilka takich wyrazów niestety a ostatnio coraz więcej :/ pomimo wspaniałych edytorów już nawet na gg. Komputer i pisanie na monitorze plus mniejsze czytanie robi swoje i człowiek głupieje. Jestem wzrokowcem i do kiedy pochłaniałam książki miałam mniejszy problem z błędami, a teraz łapię się na tym że "aby napisać" :confused:
    Jednak jak wchodzę pod niektóre wykresy czy wątki na forum tym czy innym i widzę że jest to ewidentny dyslektyk piszący no karzdy czy ktuży to aż odechciewa mi sie czytać i zastanawiam sie co dany wyraz oznacza bo aż traci sens złożenie liter do kupy - myślę że wiecie o co mi chodzi
    --
  4.  permalink
    Olimpijka - padłam na twarz :clap:

    Ale jakim cudem przeszłyście od fasolek do ortografii - to przekracza moje możliwości :crazy::crazy::crazy: Muszę przeanalizować wątek...
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Harley zauważ, że po drodze jeszcze była kupa :tongue::tongue::tongue:
  5.  permalink
    A tak, zapomniałam o najważniejszym o RZADKOŚCI kupy :bigsmile: Ten wątek mnie "uchachał" (poprawnie?) :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    ło matko..a co wy takie zdziwione jesteście...wszak kópa to temat żeka :P i da się połonczyć i z fasollkom i z ortografiom.
    się namęczyłam rzeby pisać poprawnie.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    A tak korzystając z okazji to jak to jest z "kłuje" ? Tutaj zawsze podkreśla mi na czerwono, a w sjp występuje i MSWord też tego nie poprawia. Wiele razy zastanawiałam się nad powodem podkreślenia, bo często kłują mnie jajniki :wink:.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  6.  permalink
    No kłują chyba, a nie kują? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Kłuje. Kuć można żelazo póki gorące :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Z chucią mi się skojarzyło...
    • CommentAuthorptysiaczekk
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Piękne brzuszki...
    mam do Was prośbę, biorę udział w konkursie (głosowanie internautów) i chciałabym Was prosić o głosiki(najlepiej codziennie) na moją córę KINGUSIĘ : http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4118
    Pragnęłabym wygrać chustę do noszenia Kingi , ale jeśli się nie uda (wygrywa 1 i 2 miejsce) to satysfakcjonowałoby mnie miejsce 3. Obecnie jesteśmy na 4. Tylko 9 dni na dogonienie miejsca 3. Liczę na Was
    Z góry dziękuję Asia
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    zaglosowane :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    PTYSIACZEK wchodzisz pod każdy jeden wykres i wklejasz ten link to jeszcze tu musisz ? :neutral:
    litości.....
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    TEORKA: PTYSIACZEK wchodzisz pod każdy jeden wykres i wklejasz ten link to jeszcze tu musisz ? :neutral:
    litości.....
    --


    Zecydowanie podpisuję się pod tym...
    Jak dla mnie to już trochę szczy bezczelności.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Jaheira: Jak dla mnie to już trochę szczy bezczelności.


    i skąpstwa, żeby nie wydać 80 zł na chustę tylko tak namolnie żebrać o głosy w celu jej wygrania :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Jaheira: Jak dla mnie to już trochę szczy bezczelności.

    Trochę? Powiedziałabym, że wielki szczyt:tongue:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Do Damazego napisałam wcześniej w tej sprawie, ale poradził tylko dodać do "spam loginów". :neutral:
    Już też mam dość tego żebrania.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    bewe82: Trochę? Powiedziałabym, że wielki szczyt:tongue:


    Chciałam byc delikatna:bigsmile: Ale może faktycznie niepotrzebnie:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.