Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Meaya, trzymam mocno kciuki :) w tych liczbach musi coś być :)
    --
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    dzięki dziewczyny :)
    -- ,
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Witam Mi wczoraj stukneło 35 lat.Niestety przez 3 lata staran nadal nic.Tak czytam wasze posty i nie wiem czy ja trafiam na takich za przeproszeniem jełopów chodzi o lekarzy.Mi lekarz przepisał CLO i duphaston na trzy miesiace i bez monitoringu.Stwierdzil ze jak po trzech miesiacach nie zajde w ciaze to zebym do niego przyszła to wtedy bedzie inseminacja.Nie wiem czy mam pęcherzyki czy nie a jak mam to nie wiem czy pękaja.Wczesniej miałam problem z owulacja i dlatego dziwie sie ze zamiast mnie zbadac czy sa pecherzyki i jesli nie pekaja to zeby dał mi zastrzyk itp.A to ma w czterech literach.Komedia moze dlatego ze to na NFZ zebym poszła prywatnie to by inaczej było.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    andzik1978 nie koniecznie prywatnie znaczy dobrze ja jestem tego przykładem:( trzeba znaleźć dobrego lekarza specjalistę tylko to jest właśnie problem gdzie szukać
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    No niestety tak to wygląda z lekarzami :/

    Ale wszystkiego najleszego z okazji urodzinek ;) Oby spełniło ise Twoje nawazniejsze życzenie ;)
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Dziekuje dziekuje oby tak było.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Spełnienia marzeń z okazji urodzin :cheer:
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Andzik, Clo bez monitoringu to totalna porażka. Wejdż na forum dziewczyn które je biorą to zobaczysz o co chodzi. Ważne by badać w tym czasie jajniki, sprawdzać ilość pęcherzyków, ich wielkość, to czy pękają, wielkość endometrium o dziesiątkach innych plusów monitoringu już nie wspomnę..
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    witam byłam u ginka dostałam luteine 50 dopochwowo na wywołanie ( dzisiaj mija 72 dziń bez @) niby wszystko ok pecherzyki są ale wszystkie takie same żadnego dominujacego
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    doti28 to dobrze, miejmy nadzieję, że kolejny cykl będzie już normalny :bigsmile: A czy ginekolog wspomniał Ci co może być powodem przedłużania się tego cyklu ?
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Drugi cykl z clo i kiszka,własnie dostałam@.Mysle ze juz nie bede sie leczyc co bedzie to bedzie trudno,nie mam juz siły co miesiac to samo
  1.  permalink
    andzik- ja również dzisiaj dostałam, ale wiesz nie załamuje się. Tak miało być. Kochana nie poddawaj się tak łatwo. Walczymy dalej:)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a co ja mam powiedzieć, kiedy walczę już 6 lat (nie liczę na cykle) i nic?... Drugi cykl ma prawo być taki, może 3. będzie lepszy, a jeśli nie, to 4. Kiedyś będzie dobrze :).
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    hej kobietki
    fajny temat, szukałam takiego bo wlaściwie to mam podobny problem
    wiek 34 i trzy lata staran na koncie i nic!!!:cry:

    obecnie jestem w pierwszym cyklu z clo i drugim po hsg i jakoś optymizm mnie opuścił....
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    6 lat??O matko jak ty to przezyłas.Ale mamy mocną psychike i jestesmy silne-musimy byc.

    Treść doklejona: 28.03.13 17:18
    Najgorsze jest to ze lekarze nie znajduja przyczyny i jej nie lecza tylko faszeruja nas tabletkami na chybił trafił.To mnie najbardziej boli albo ja na takich trafiam.Chyba naprawde wybiore sie do szeptuchy jeszcze jeden cykl z clo i pojade nie ma na co czekac.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    ech no dziewczyny tak to jest ja 3 lata i też na razie nic 1 cykl z clo i czekamy na @
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    No mi tez sił już braknie i podziwiam Was szczerze jak macie tyle optymizmu :* Może się nauczę tego z czasem bo na razie to posówam się w dół i w dół :/ Tempka u mnie spadłą i @ już tuż tuż :/ Mnie też najbardziej boli to że lekarze sami nie wiedzą jaka przyczyna i tak na chybił trafił próbują leczyć...
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Mój optymizm też opadł po ostatniej wizycie u lekarza. Ale trzeba się podnieść i walczyć dalej.
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    dziewczyny nie mozna się poddawać!!!
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    witam ja biore luteine50 4 dzien co 12 godz na wywołanie @ i mam hm żółtawe plamienie to znaczy tak to na wkładce wygląda..... wczoraj jal se wkładałam wieczorem to miałam ślad krwi na palcu może to w końcu @? miał ktos tak ? mam nadzieje ze sie rozkreci bo 74dni bez @ to ocipiec mozna
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    ale to zycie jest dziwne niby mamy ten sam cel a jedne z nas nie chcą zeby @ przyszla inne zeby w koncu nadeszla.... :smile:
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Mam pytanie do mierzących temperaturę. Czy po zmianie czasu przesunęłyście czas pomiaru? Ja mierzę o 6:00 i przyznam,że nie chce mi się do końca tego cyklu przesuwać pomiaru na 5:00. A wypatruję owulacji, więc nie wiem, czy czegoś nie przegapię. Póki co straszne niziny u mnie ( 36,25 wczoraj, 36,35 dzisiaj).
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    podbijam pytanie też sie nad tym zastanawiałam ....
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Ja nie zmieniam :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Teoretycznie, np. w metodzie angielskiej istnieje możliwość korekty pomiaru o 0,1 stopnia na każdą godzinę różnicy w pomiarze, czyli np. o 7.00 pomiar wskazał 36,55, a zwykle mierzymy o 6.00, więc wpisujemy 36,45. Jednak generalnie przyjmuje się tą granicę błędu i raczej nie trzeba tego zmieniać, organizm też się przyzwyczai do nowego trybu, więc po jakimś czasie nie będzie przekłamań.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    doti28 tak wiem bo zagladałam do ciebie
    rozumiem to doskonale i dlatego na poczatku napisałam ze w sumie mamy ten sam cel no a droga no cóż raczej różna... i pod górkę:neutral:
    • CommentAuthorsunshinecity
    • CommentTimeApr 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    wiecie na pewno nie ma powodów, żeby sie poddawać, owszem może być trudniej w pewnym wieku, ale nadzieję trzeba mieć. [wymoderowano]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Sunshine siejesz dziś reklamę w kolejnym już temacie. Daruj sobie Dziewczyno, czy kimkolwiek tam jesteś. Przede wszystkim na wątku dla starających się po co piszesz o blogu na temat późnego macierzyństwa.
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeApr 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Hej Dziewczyny, chętnie bym się przyłączyła. Mam 34 lata i od przyszłego cyklu rozpoczynam starania. Do tej pory, przez 3 lata "zabezpieczaliśmy się" stosunkiem przerywanym. I nic.. Teraz będzie ciekawiej :) Poczytam cały wątek aby zaznajomić się z tematem. Życzę wszystkim owocnych starań!
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Tomira witaj na wątku :wink:
    Życzę szybkiego zafasolkowania.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    witaj Tomira ja tez tu jestem nowa
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Tomira, zuzanko - fajnie, że jesteście, obyście nie siedziały tu za długo, czego z całego serca Wam życzę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    a dziękujemy za cieple powitanie .... od razu lepiej mi sie pracuje hi hi hi
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    ja też witam nowe staraczki choć pogoda do bani ....ocieplenie klimatu...cokolwiek to znaczy...
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Witajcie! :)
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    cześć dziewczyny! i ja chętnie się przyłączę! mam 31 lat 7 letnią córeczkę i ponad 3 lata starań o kolejne maleństwo :( to mój pierwszy cykl z CLO - międzyczasie infekcja :/ więc jakoś nie liczę na ten cykl....zakupiłam też - polecany na innych forach - żel pre-seed....i tak jak WY - staram się nie tracić nadziei! Ale bywa różnie :(
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sylwia16 ja także 1 Cykl ale przyszła @ dzisiaj zaczynam 2 więc także zobaczymy
    Dziewczyny mam pytanko jak to jest z ta temp. mierzyć od 1 dnia cyklu ???i czy 1 dzień cyklu zaliczać do plamienia tzn trochę brązowego z domieszką czerwieni??:neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.04.13 14:58</span>
    zuzanka79 1 Z Clo 2 po hsg może coś się ruszy :)trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    ja zaczynam po @
    --
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    WILMA16 trzymam mocno kciuki! ja niby też miałam pęcherzyk, ale czy pękł i czy wszystko było ok...nie wiem :(
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    aaa oki dziękuję za podpowiedź :) czyli też tak zacznę mierzyć

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.04.13 15:00</span>
    Sylwia16 no własnie tak to jest z lekarzami ja jestem "chyba" zadowolona z lekarza bo tak jak dziewczyny piszą czy zastrzyk czy nie i tak maja monitoring do końca czyli żeby zobaczyć czy pękł, a my nie:( zapytam lekarza jak będę 13 kwietnia
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    w takim razie jakby co, to ja też "zmuszę" mojego lekarza do częstszych badań usg :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    wilma - pierwszy dzień to ten kiedy krew świerza się pojawia - nawet jeśli jest jkej trochę tylko. A każde plamienie bez krwi to stary cykl.

    A lekarzy trzeba zmuszać ;) Ja dziś zmusiłam żeby bromek mi dał i monitoring ;)
    --
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Dzięki Tinamar ja także pogadam z tym moim bo w sumie nie wiem czy pękły czy nie:(On zresztą był nastawiony na + u mnie tak na 90% a tu @ standartowo
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    ehhh... że też musimy przez to wszystko przechodzić :/
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    moj przy clo. wcale mi nie zlecił monitoringu dopiero tutaj z forum sie o tym dowiedziałam i dlatego rozgladam sie za innym ale ciężko jest
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Niestety, dla mnie jedynym i najbardziej niewybaczalnym błędem jest traktowanie pacjenta jako jednego z wielu, a już absolutnie dyskryminuje go lekceważące podejście i aplikowanie leków stymulujących bez kontroli tej stymulacji. Do tej pory nigdy nie miałam stymulacji, gdyż według mojego lekarza mam owulację (wniosek z monitoringów), jednak rozmawialiśmy kiedyś tak teoretycznie na czym polega stymulacja i mówiąc o CLO powiedziała, że MUSI być to kontrolowane poprzez USG, gdyż można zrobić naprawdę dużą krzywdę, kiedy przestymuluje się pacjentkę. Zuzanko, naprawdę zastanów się nad tym, wiem, że pragnienie posiadania maleństwa jest u każdej z nas olbrzymie, ale naprawdę w tym wszystkim nie należy zapominać o zdrowiu, a raczej zdrowym rozsądku.

    To słowa jednego z lekarzy, specjalisty na forum podobnym do tego : W leczeniu niepłodności obowiązuje pewien poziom podstawowy : nie robi się inseminacji na większej ilości pęcherzyków niż 3; nie wolno przepisywać clostilbegytu bez sprawdzenia drożności jajowodów, a następnie monitoringu; nie wykonuje się transferów mnogich u pacjentek młodych, dobrze rokujących. Lekarze omijający te zasady nie są "kreatywni" ani "mający podejście do pacjenta"- są to po prostu lekarze narażający swoje pacjentki i tracący ich czas oraz pieniądze.

    Jestem absolutnie zdania, że lekarze, którzy z automatu podają jakieś leki, czy np. kierują na laparoskopię, są zwykłymi "konowałami", żeby nie powiedzieć dosadniej.
    Zuzanko, jeśli mogę Ci polecić, przejrzyj serwis Znany Lekarz, ja właśnie tam odnalazłam opinie, które zdecydowały o wyborze specjalistów, pod których opieką jestem od kilku lat. W żadnym przypadku nie zawiodłam się wyborem.
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Bardzo dziękuję za tak ładne powitanie. Iwus32, WILMA30, zuzanka79, Haniutka, marble85, doti28, Efiaa, Sylwia16 i te, których nie wymieniłam! Czasem nie mogę zobaczyć Waszych wykresów ale pewnie dlatego, że nie są dostępne dla wszystkich. Ja dałam opcję "wszyscy", a nóż ktoś zajrzy i skomentuje rozjaśniając mi to i owo? Poza tym, temat mnie wciąga :) A tak mało wiem. Od kilku tygodni czytam poradniki internetowe "Jak zajść w ciążę", sprawdzam przeróżne kalkulatory płci, porodu, owulacji itd. Jestem na etapie "wiem, że nic nie wiem". O metodach leczenia wiem najmniej. Czytałam wcześniej tu na forum pytanie o miesiączki i owulacje. I przypomina mi się, że chyba był taki związek, że miesiączki z bezowulacyjnych cykli są mniej bolesne od owulacyjnych, co by się zgadzało w moim przypadku, bo jak miałam około 20 lat to nie mogłam z bólu wytrzymać, a teraz biorę tabletkę i mam w miarę spokój. Myślę, że pewnie moje cykle są inne niż te kiedyś. A i z czasem cykle mi się skróciły. Z około 27 dni do około 23. Aż się sama dziwię co to jest.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    marbel, bardzo mądrze piszesz. I chyba "namówiłaś" mnie na odstawiene w tym cyklu clo mimo że wymusiłam monitoring ale w kolejnym planuję hsg i dopiero po tym wezmę znowu clo... Ale nie mogę pojąc czumu aż tyle lekarzy popełnia te same banalne błędy które dla nas moga być przecież groźne... nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Tinamar powiem Ci szczerze, że ja tego nigdy nie zrozumiem, ale to nie tylko w ginekologii jest powszechne ... niestety ... To samo dotyczy innych specjalizacji. Najlepszy przykład endokrynologów, którzy czasem tylko na podstawie TSH faszerują hormonami w "końskich" dawkach. (Niestety mnie też to spotkało, od razu dostałam Euthyrox 75 !!!, obecnie biorę połówkę 25) A my ? Jesteśmy zdane na los, uważam jednak, że takie miejsca jak 28 dni, czy inne fora poświęcone medycynie, naprawdę pozwalają chociaż na zasięgnięcie informacji. Nikt z mojego otoczenia nie boryka się z takimi samymi schorzeniami jak ja, więc nie miałabym skąd wziąć namiarów z polecenia, na szczęście w internecie pojawia się coraz więcej takich miejsc, gdzie wystawia się opinie, nie tylko lekarzom, mam na myśli też biura podróży, hotele, restauracje i inne miejsca. To naprawdę pomaga. Osobiście, zawsze staram się też zostawić ślad - opinię na temat szczególnie lekarzy, bo może ktoś, tak jak kiedyś ja z czyjejś, z niej skorzysta.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    marble dzieki za cenne rady, wiem że żle sie stało ale juz przepadlo clo bralam od 5 dnia cyklu przez 5 dni... mam recepte na przyszly cykl ale teraz juz wiem ze pierwsze co zrobie to zmienie lekarza zamiast wykupowac leki... nie zdawalam sobie sprawy ze lekarz moze swiadomie narazac mnie na niebezpieczeństwo :devil:
    to samo zresztą bylo z duphastonem od 16 dnia i juz zero wyjasnien :shocked: no ale jestem dociekliwa troche was poczytalam i odczekalam kilka dni po domniemanej owulce...
    ja walcze jeszcze jeden cykl pozniej nie wiem co zrobię chyba musze odpocząć:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.