Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Wilma - powodzenia. A biocenoza jest to badanie nazywane też oceną stopnia czystości pochwy, czy też badaniem flory z pochwy lub rozmazem z pochwy, odpowiada na dwa zasadnicze pytania: Czy istnieje stan zapalny w obrębie pochwy? Jaki jest rodzaj tego zapalenia (np. bakteryjne, grzybicze itd.)? Skorzystałam z fachowego źródła, żeby nie pomylić czegoś :smile: Generalnie jest to standardowe badanie przez HSG.
    --
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    marble85 dzięki za wyjaśnienie :) a doczytaaś może na czym polega to badanie? to jakiś wymaz czy co?:shocked:
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    ja też trzymam kciuki :)
    to jest wymaz z pochwy, ja ostatnio sama nawet zawoziłam do laboratorium a ginka mi pobrała tylko do probówki :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Tak, o wymaz chodzi.
    --
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    to miałam wymaz i posiew i wyszły mi bakterie :-/
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    przykro mi :(
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    :sad: eh
    --
  1.  permalink
    Cześć dziewczyny. U nas dziś piekne słoneczko za oknem i aż chce się żyć. Wiosna nadchodzi:)
    Ja dziś siedzę trochę jak na szpilkach bo wysłałam swojego M na badanie nasienia i się denerwuję, czy wynik bedzie dobry??ale po południu się okaże.
    Ja na jutro umówiłam się na monitoring. Chcę sprawdzić, czy w tym cyklu pęcherzyk mi jakiś urósł i czy bedzie owulacja ??
    Moja ginka wpomniała mi,że jak przez nast.cykle nic nie wyjdzie to również radziła abym zrobiła HSG, aby mieć pewność, czy jajowody drożne??
    Czytam was i widzę,że przed HSG trzeba zrobić mnóstwo badań:( rany jakie to wszystko musi być trudne.
    Kochane, trzymajcie sie i walczymy dalej:)
  2.  permalink
    dziewczyny ja jestem po 3 cyklach stymulowanych clo + zastrzyk prenygryl + luteina i nic. W marcu miałam mieć drożność poprzedzoną wymazem z pochwy. Ku mojemu zdziwieniu wyszły bakterie fragilis czy jakos tak :) brzybów brak. Natomiast nie miałam żadnych objawów tych bakterii. Niemniej jednak dostałam antybiotyk na 10 dni plus jeszcze dodatkowe tabletki na 4 dni, które brałam i ja i mój mąż. Po leczeniu zrobiłam powtórny wymaz i wszystko było zaleczone. W marcu hsg - wszystko w porządku. Czekam na @ i od kolejnego cyklu ponownie zaczynamy staranka.

    A więc reasumując, bakterie czy grzybki to jeszcze nie tragedia :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    lija bakterie niby wyleczone ale z grzybkami walczę :( tragedia malgosia niby bakterie i grzybki to nie tragedia, ale u mnie niby posiew wyszedł już ok a w kolejnym cuklu dalej pojawiły się grzybki :( ciężko się ich pozbyć :(
  3.  permalink
    Sylwia, dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do leczenia: kobieta i mężczyzna powinni się leczyć
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    dokładnie, zawsze muszą się przeleczyć pary a nie tylko kobieta...
    --
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    ze mną nie ma problemu jeżeli chodzi o badania...z moim mężem gorze....namówiłam go raz na badania....nie wyszły zbyt dobrze, ale nie było też tragedii
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 8th 2013 zmieniony
     permalink
    waszym zdaniem pozytywny czy negatywny? to test owu dzisiaj mam 7 dzień cyklu nie za wcześnie?

    thumb.html.jpg
    --
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    No więc moja biocenoza wyszła okropnie:(Leukocyty 15-20 wpw, Nabłonki -liczne, Flora bakteryjna (++) Pałeczki kwasu mlekowego (++), no więc dzwoniłam i pytałam czy podchodzić babka w szpitalu mi powiedziała że przyjechać bo lekarz musi zobaczyć ten wynik, więc jak mi jutro nie zrobią tego badania co obstawiam na 99 % śmigam robić wymaz z pochwy co za cudaki bo leczyłam teraz 10 dni antybiotykiem coli w kanale szyjki macicy ale jak widać niżej też się coś dzieje właśnie zastanawia mnie fakt dlaczego lekarz z przychodni nie dał mi czopków jakiś no bo w sumie wyżej się sama z siebie nie wzięła ta COLI :(i pytanko mam iść jutro z tą biocenozą do lekarza z przychodni czy poczekac na wymaz do piątku (wynik) bo wizytę u mojego lekarza mam 13 kwietnia pomóżcie bo juz nie wiem co robić:(
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Doti jak dla mnie negatyw jeszcze
    -- []
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Wilma kochana, nic sie nie denerwuj :-). A jak pójdziesz jutro to da Ci coś to, czy i tak na piątek bedziesz musiała poczekac?
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Doti,moim zdaniem negatywny jeszcze.
    --
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Doti moim zdaniem również negatywny.

    WILMA współczuję bardzo! Ale trzymam kciuki, żeby wszystko szybko się wyleczyło....
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Doti - negatywny !
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Wilmo30, spokojnie. Wyleczysz się i będzie dobrze. Lepiej odczekać niż stracić dziecko przez zaniedbania. Coli leczy się szybko mamcirorem (ja go miałam i przeszło). Może być z wody np., ze wszystkiego. Nie łam się!
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Efia ma racje całkowita :-). Kochana, jestesmy z Toba :-*
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    ok wogóle to sluz mam jakis dziwny bo taki ni mentyo kremowo rózowawy
    --
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny ja już się dzisiaj poryczałam:cry: z bezsilności:( bo już mam dość ciągle coś:neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.04.13 20:34</span>
    Tinamar no nie wiem właśnie co mi to da może w szpitalu mi zrobią konkretne wymazy i będę wiedziała co tam się lęgnie ale chyba będę musiała wyprosić
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Doti28 wg mnie negatywny. A wyszedł Ci kiedyś mocniejszy kolor testu?
    WILMA30 trzymam kciuki za szybkie i skuteczne leczenie.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Tomira dziękuje ma nadzieję że do przyszłego miesiąca się wyleczę
  4.  permalink
    Wilma spokojnie :) jak się już wyleczysz to będziesz super gotowa do zielonego plusika ;) głowa do góry!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Ja bym zrobiła tak samo, tzn. kilka testów "próbnych" aby zobaczyć jak się wybarwiają. Muszę poczytać o tych testach. Myślałam, żeby je kupić. Teraz po przeczytaniu kilkudziesięciu wypowiedzi na forum już sama nie wiem. Chodziło chyba o to, że nie potwierdzają owulacji, bo tę może potwierdzić jedynie monitoring. Pewnie i tak kupię, a nóż widelec pokażą coś interesującego :bigsmile:
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    a ja tam na ten cykl odpuszczam ... no moze jedynie temp. będę mierzyć
    żadnych testów i nakręcania się bo mi to nie służy a tylko na związku się to odbija ... :sad:
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    zuzanka79 ja także ten odpuszczam nie będę mierzyłam temp. bo mam infekcję i hsg nie zrobili dzisiaj ide do gink. mam nadzieję że jak powiem że ma mi zrobic wymazy to zrobi bo idę do przychodni
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    a czemu miałaby sie nie zgodzić...?
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    ech no nie wiem jestem jakoś uprzedzona do tych lekarzy z przychodni
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    ja tam im wszystkim nie ufam za dużo przez nich przeszlam :angry:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    no dokładnie, oni tak dają w kość, że człowiek nawet nie chce próbować o cokolwiek zapytać....:angry:
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    dokładnie tak...


    mam pytanie do Was.. uwielbiam dlugie spacery czy ktoraś tez tak ma że uwielbia sie włóczyć nawet jak wieje i pada śnieg????
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    ja jestem piecuch :) co prawda lubię spacery, ale czasami ciężko mnie wyciągnąć z domu :)
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    mnie wyciąga piecho mój kochany:bigsmile:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    my mamy 2 pieski, ale obydwa są podwórkowe :) więc dają radę ;)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też jestem piecuch, ale czasem spaceruję. A pies by mi się przydał, był nawet taki plan, ale kot psa pogonił i w ostateczności był tylko kot.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    J jestem piecuchem jak wracam z pracy do domu to już mi się nie chcę nigdzie ruszać:(
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    ja pracuje w domu wiec robie sobie zawsze przerwe i gonimy do lasu na godzinke lub dwie :bigsmile:

    powiedzcie mi kochane co bierzecie zeby sobie pomóc w zafasolkowaniu :) może bym skoczyła do apteki po jakieś ''wspomagacze'':bigsmile:
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny po poniedziałkowej biocenozie w której wyszła infecja nie zrobili mi hag we wtorek więc zrobiłam wymazy we wtorek i dzisiaj odebrałam i wyniki z kanału i z szyjki macicy ujemne:shocked:czyściutko jak to możliwe?? około 2 tygodni temu wyszła mi ecoli z kanału dostałam antybiotyk a i tak biocenoza wyszła źle nic nie kumam dzwoniłam do laboratorium pani powiedziała że mogę złożyć reklamację a co mi z tego jak mam miesiąc z badaniem do tyłu :( teraz była abstynencja z M do wczoraj , zastanawiam się czy może on ma ta coli ale przed biocenozą po @ też nic nie było z M więc nie kumam tego w ogóle:(
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Trzeba przeleczyć męża i powtórzyć badanie.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    zrobić M badanie nasienia na posiew jak ma to wyjdzie w posiewie?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Tak sądzę. Jeśli coś nie tak, dać mu antybiotyk na co najmniej 10 dni. Nie martw się, wszystko się wyprostuje!
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    No właśnie pytam bo moze zawiózł wtedy wieczorem na posiew a ja także powinnam dostać jeszcze raz skoro wczoraj były milostki?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Możliwe.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Słonecznego tygodnia dla wszystkich Was :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Dzięki Marble! I nawzajem! Duuużo słońca Dziewczyny.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Dziękuje i wzajemnie słoneczka dla wszystkich :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.04.13 19:25</span>
    Dziewczyny pytanko mam czy do hsg 7 maja zaakceptują mi wynik wymazu z szyjki macicy z dnia 9 kwietnia?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.