Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    A ja miałam hsg 7 maja i wyszła masakra lekarz dał skierowanie na laparoskopie a w szpitalu gdzie robili mi hsg powiedzieli ze nie ma sensu robić laparoskopi diagnostycznie lepiej powtórzyć hsg a mój lekarz kazał iść tam bo w innych bedą kazali powtórzyć i stoję w martwym punkcie :cry:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Kurcze, że też tyle jeszcze z tymi lekarzami przechodzić nam trzeba ! Jakby mało było :/ Ale skoro masz skierowanie to chyba nie mogą odmówić ?

    lija - ja myślę że to nie o to chodzi że wam łatwiej się starać (w sensie tym co mają juz dzieciaczka) bo na pewno jest równie ciężko. Ale ja np. boję się myśli, co będzie jak woggóle się nie uda ? Jak nigdy nie bedę mogłą mieć swojego własnego dziecka ? I chyba o to chodziło, że skoro raz wam się udało to szanse są większe. Ale oczywiście ból, stres i wogóle te złe emocje zapewne mamy identyczne. Oby już jak najkrócej :*** Trzymam kciuki :)
    --
  1.  permalink
    Tinamar- masz sporo racji. Na pewno każde nieudane starania przynoszą rozczarowanie, ale jestem tego zdania,że kobiety,które jeszcze nie mają wogóle dziecka i mają duże problemy w zajściu w ciąże mają ciut trudniej. Sama czasami łapię czarne myśli,że mogę nigdy nie zostać matką:(to jest straszne uczucie i nikomu tego nie życzę! Czas biegnie, lat przybywa i nie ma dziecka:(
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Witajcie. Dawno się nie udzielałam, choć zaglądam tu regularnie. U mnie podobne nastroje. Znowu nadchodzi znienawidzona ONA. Biust mnie boli od paru dni, dziś zaczęły się plamienia, termin @ na jutro, pojutrze.
    Co do HSG, to również się skłaniam do zabiegu. Poczekam do wakacji, bo będę miała wolne i obejdzie się bez zwolnień z pracy.
    Poza tym optymizm mnie opuścił i wiara w cud poczęcia osłabła. Porażki tak liczne nie budują...
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Ech no wiem cos o tym :confused:
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, nie oskarżam nikogo i wiem, że starania o dziecko niszczą. Chciałam tylko zaznaczyć, że ja np. mimo tego, że mam już córkę każdą porażkę przeżywam równie mocno jak wtedy gdy starałam się o Małą. Dodatkowo jej pytania dlaczego ona nie ma brata albo siostry potrafią mnie dobić. Czuję się winna, że nie potrafię jej dać szczęścia i radości.
    Dziś idę do ginki, zobaczymy na jakie badania ją naciągnę ;)
    Miłego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Lija, trzymam kciki za pozytywną wizytę u gin i abyś dostała skierowanie na wszystkie niezbędne badania.

    Treść doklejona: 14.05.13 08:26
    Dziewczyny, przede mną gorące chwile. Mam nadzieję że zioła ojca Klimuszko pomogą, bo jak by nie to ruszam do gina po kolejne wskazówki i na poważnie zaczynam myśleć o IUI.
    Do odważnych i zdeterminowanych kobiet świat należy.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny musimy mieć wiarę,że kiedyś nam się wszystkim uda:)
    Haniutka- IUI juz nie jednej kobiecie pomogło:) Będzie dobrze.
    •  
      CommentAuthorKalitria
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny, jestem nowa i po 30! Dopiero zaczynam pierwsze kroki i na forum i w cyklach. POwiedzcie mi cos takiego, bo od czytania forum zaczynam sama miec doly ze co jesli nie zajde w ciaze przez kilka lat... Powiedzcie mi czy na tym forum jest sporo dziewczyn ktore zaszly w przeciagu 3 miesiecy? Czy my po 30 mamy rzeczywiscie gorsze szanse? Zawsze wydawalo mi sie ze jestem zdrowa jak ryba, ze JA zajde tak szybko ja zaczne sie starac. Na pewno wiele z was tak ma albo mialo i potem okazuje sie ze nie wystarczy zrobic testu owulacyjnego i 'trafic'... Zycze wam wszystkim szczescia i powodzenia w kotłowaniu się z partnerami. Bądźmy pozytywne, każda z nas zasługuje na bycie mamą.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    lijeczko - wiesz że trzymam kciuki za Ciebie i że jestem z Tobą bo wiem że równie nam smutno i ciężko w tych chwilach :*

    Kalitria - witaj. Myślę że więcej tutaj osób które dłużej się starają, ale nie zamartwiaj się na zapas tylko daj sobie kilka cykli na spokojnie. oczywiście badanka podstawowe możesz zrobić - nawet powinno się, ale po prostu nie nakręcaj się za bardzo póki jeszcze możesz ;)
    --
  3.  permalink
    witam w sloneczny wtorek wczoraj ostatnio to chyba hustawka nastroju przemyslałam sobie wszystko na spokojnie i nie bede likwidowac konta szkoda by bylo przyjaciolek ktore mam
    --
    •  
      CommentAuthorKalitria
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Tinamar staram sie trzymać emocje na wodzy, ale tak mi w głowie siedzi jedna dziewczyna ode mnie z pracy jeszcze w UK. Ok 2 lat temu opowiadała ze tabletki anty bierze od jakiegos 16 roku zycia non stop bez zadnych przerw (w trakcie rozmowy miala jakies 33) i po kilku miesiacach okazalo sie ze jest w ciazy. Zaciazyla w 1szym cyklu zaraz po ostawieniu tabletek i jeszcze po pijaku. Urodzila zdrowego chlopczyka. I wiecie tak mi sie wydalo wtedy ale to fajnie. Rach ciach i moze zaskoczyc :( A tu teraz czytam i jakos tak nie wsyzstkie mamy szczescie...Nie bylam jeszcze u lekarza. To jest nasz 1 cykl, ale wybiore sie na wstepne badania.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    [quote=Kalitria][/quote]

    u mnie leci 5 mies starań. Zawsze myslalam że z drugim to bedzie pyk i już....no okazalo się inaczej ale grunt to pozytywne nastawienie .
    dzisiaj na naszym polu widzialam chodzacego bociana...śliczny był taki dostojny :))
    --
  4.  permalink
    doti ja irodzilam poltora roku po corci corcia jest ze stycznia 2007 a syn z lipca 2008
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    Kalitria, zatem powodzenia i nie zamartwiaj się na zapas :) :*
    --
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    Haniutka co to sa te ziola ojca klimuszko???
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    hej dziewczyny :bigsmile:

    jak tam starania :)

    ja zwalniam czy nawet dokładniej rzecz ujmująć dziękuje postoje.... odpoczywam :wink:
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    Klarka, o. Klimuszko nie znam, ja piłam przez dwa cykle herbatkę płodności, dużo dziewczyn pije też o. Sroki nr 3 :) mi nie pomogły, ale może za wcześnie się poddałam...
    Zuzanka, ja też dziękuję ;) nie mam już siły i chyba czas zająć się czymś innym... Zaczynam też myśleć o adopcji :)
    --
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    no ja mam totalnie nowy arsenal na nowy cykl:bigsmile:ksiazka "the Bible of baby making" Emma C. i akupunktura i goscia ktory ma naprawde super opinie i wiele pieknych historii zakonczonych upragniona ciaza. pierwsze spotkanie za tydzien w piatek. napisze co i jak.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Klarka , zioła o. Klimuszko są równie znane jak zioła o. Sroki. Jedne i drugie pomagają kobietą zajść w ciąże chociażby poprzez wyregulowanie cyklu i wspomaganie właściwej produkcji potrzebnych hormonów. Te które ja piję w smaku może za dobre nie są ale ważny jest efekt końcowy. Dowiedziałam się o jednych i drugich na forach 28dni.pl. To mój pierwszy miesiąc i teraz już tylko czekam na efekty.
    --
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    dzieki Haniutka, sprawdze sobie w necie co to i jak to zdobyc w UK.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    klarka w UK na ebay znajdziesz TO, ale sporo to kosztuje. Ja dzięki mojej e-przyjaciólce mam mieszanke o.Sroki z Polski. Zakupiła wszystko i przesłała mi. wyszlo o niebo taniej. Może masz kogoś w Polsce kto moze Ci skompletować mieszanke.

    Treść doklejona: 20.05.13 12:10
    a TU znajdziesz mieszaniki i opisy
    -- []
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    dzieki Olenka, moja siorka przyjezdza na 2 miechy w czerwcu wiec poprosze ja zeby mi przywiozla.
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Witam Panie!
    Podczytywałam od jakiegoś czasu i w końcu mogę dopisać się oficjalnie do straczek po 30.
    Mam już synka, trzyletniego urwisa i właśnie przyszła pora nad pracą nad siostrą. Podobno mam PCOs więc właśnie przeglądam forum z nadzieją na odnalezienie preparatów ułatwiających zajście w ciążę. Polecacie coś oprócz ziół o. Sroki?
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    hmm no ksiazka ktora wlasnie czytam mowi o akupunkturze ale ja jestem na etapie szukania alternatywnych zrodel pomocy i nie mam zdiagnozowanego PCO

    swoja droga ktore ziola sa lepsze o. Sroki czy Klimuszki?
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Nulla witaj na wątku. W sprawie PCO wiadomościami się nie popiszę.

    Klara, co do ziółek to o. Klimuszki w smaku są bardzo trudne na początku a potem to jakoś już się pije. Jeśli chodzi o skuteczność to o jednych i drugich różnie czytałam. Jedne i drukie u wielu zaowocowały ciążą ale i czasem jakimiś dolegliwościami. Niestety nie doczytałąm dlaczego tak się dzieje. Ja w tym cyklu miałąm wzorową owulację i liczę że pomimo chwilowej niedomogi męża to jednak nam się udało. Jak by nie, to w kolejnym cyklu będę kontynuwać picie ziółek.
    --
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    dzieki Haniutka, mieszkam w UK wiec porposilam mame zeby mi je kupila w sklepie z ziolkami, no i za miesiac siorka mi przywiezie 2 zestawy na caly rok....:wink:troche sie usmialam jak mi to moja mama powiedziala no ale czytalam ze trzeba je pic przez pare miesiecy wiec zapas bede miala:bigsmile:

    swoja droga co masz na mysli piszac wzorowa owulacje?
  5.  permalink
    ja to nigdy nie wiem kiedy mam owulke bo mialam rozne długosci cykli
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Długości cykli mają się nijak do świadomości płodności.
    -- [/url]
  6.  permalink
    Witam Was,
    zgłaszam się do starszych koleżanek z pytaniem. Wiem że każda z nas jest inna, ale chciałam zapytać Was o doświadczenia ze staraniami. Mam teraz 20 lat, ale ze względu na to że mój narzeczony ma już dziecko z poprzedniego związku a nasza sytuacja finansowa nie jest na tyle dobra żeby pozwolić sobie teraz na drugie dziecko wstępnie postanowiliśmy odłożyć w czasie poczęcie potomka na lata 30-40. Więc nie szybciej niż za 10 lat. Chcemy najpierw dorobić się własnego kąta i móc zapewnić dziecku życie na normalnym poziomie. Wiem, że nie jesteście wróżkami i nie powiecie mi co czeka dokładnie mnie kiedy będę próbowała zajść w ciążę po trzydziestce. Chciałam jednak zapytać Was co dodatkowego wiąże się ze staraniami i ciążą w takim wieku. Jakie dodatkowe zagrożenia, których nie ma kobieta, albo są one mniejsze u kobiety dwudziestoparoletniej? Wiem że psychicznie dla dziecka lepiej - mama ma więcej cierpliwości i czasu (tak wynika z doświadczenia mojej mamy, która urodziła mnie w wieku 32lat) jednak chodzi mi o ryzyko związane z ciążą. Niestety albo stety oboje mamy takie charaktery że świadomie wcześniej na ciążę się nie zdecydujemy, chyba że los zadecyduje inaczej.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Straciatelko, witaj kochana. Miło się czyta tak odpowiedzialne a zarazem tak młodziutką dziewczynę :) gratuluję :) masz jeszcze sporo czasu i myślę że to tych rozważań możesz spokojnie wrócić np za 5 lat i znowu przemyśleć czy jeszcze czekać. Ja z doświadczenia wiem że gdybym tylko cofnąć czas mogła nie odkładalibyśmy staranek. Ale normalnie 30 lat to wcale nie sądzę że to jakoś dużo. Ale do 40 nie czekaj, zostaw sobie margines bezpieczeństwa. I niepatrz tylko na finanse bo tego zawsze mało :)
    --
  7.  permalink
    Tinamar, dziękuję za odzew;) pewnie do 40stki czekać nie będziemy, to taka górna granica. Wiesz, gdyby nie fakt że chcemy córce mojego partnera zapewnić życie na normalnym poziomie i każdemu następnemu dziecku też pewnie zdecydowalibyśmy się za 3-4lata na pierwsze dziecko. Ale że jest już na świecie śliczne, Małe szczęście musimy się wstrzymać z powiększaniem rodzinki. Nie chodzi nam tutaj o super zaplecze finansowe, tylko o względną stabilizację - póki co oboje pracujemy na umowach śmieciowych i obawiam się że w najbliższym czasie się to nie zmieni, więc nie możemy podejmować takiego ryzyka. Poza tym chcemy się postarać o własny kąt - z dwójką dzieci na wynajmowanym mieszkaniu nie czułabym się bezpiecznie, już ponosząc odpowiedzialność za jedno cały czas towarzyszy nam obawa - "a co będzie jak któreś z nas straci pracę". Myślę że ta obawa będzie mniejsza jak już skończę studia - czyli za niecałe 4 lata oraz kiedy mój partner zmieni pracę - ale żeby ją zmienić potrzebuje jeszcze ponad 1rok doświadczenia - wtedy tak naprawdę rynek pracy się przed nim otworzy.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Ja ze swojego doświadczenia dodam, że jeżeli odkladacie starnia to za wszelka cenę nie daj się skusić na hormonalną anty. Ja przez wiele lat się faszerowalam bo tak łatwiej... Teraz z perspektywy czasu i doświadczenia samoobserwacji widzę, że taniej i latwiej no i ZDROWIEJ jest jak się obserujesz.
    I tak jak Tinamar piszę, jakbym mogła cofnac czas to staralabym sie o dzidzie wcześniej a nie czekała jak sie "dorobimy" bo mam prawie 32 i nadal się nie dorobiłam... życzę Ci, żeby w Waszym przypadku było tak, ze za rok się dorobicie czego chcecie i pragniecie, ale nie odkładajcie na 10 lat. Nie warto.
    -- []
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Popieram :) przede wszystkim to z anty ! Teraz bym w życiu nie wzięła :/ powodzenia i pamiętaj że całe życie przed tobą więc realizuj marzenia i czerp teraz z życia ile wlezie :)
    --
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Straciatella, rzeczywiscie fajnie sie czyta odpowiedzialne mlode osoby ktore planuja i staraja sie realnie patrzec na przyszlosc. ja nie jestem na anty-tabletach 8 lat, z M uzywalismy prezerwatywy bo moje libido bylo ponizej zeraz z anty:updown:. generalnie najlepszy wiek na rodzenie jest 19-24 (tak z pamieci) ale coraz rzadziej ludzie sie decyduja z wiadomych przyczyn szkola finanse dom. ja w tym wieku nie myslalam wogole o dzieciach, ba ,przypuszczam ze bylabym zalamana gdybym nadgle wpadla. razem z mezem duzo podrozujemy i po prostu w pewnym momencie stwierdzilismy ze teraz mozemy:smile: i zaszlismy przy pierwszy strzale a mialam 30 lat. niestety poronilam ale nie mialo to zadnego powiazania z wiekiem. teraz mija juz rok od ponownego starania sie i nic sie nie dzieje i rzeczywiscie boli swiadomosc ze mam juz 32 lata ale z drugiej strony duchem nie czuje sie wcale "stara" wciaz jeszcze moge miec trojke dzieci!! sa momenty ze zaluje ale potem przypominam sobie te cudowne chwile ktore z M spedzilismy na Malediwach w Singaporze czy w Australii i nie zaluje bo z dzieciatkiem lub w ciazy juz bysmy tak nie jezdzili. Chce Ci powiedziec ze nie ma recepty, tak jak pisze Olenka nigdy nie bedziemy mialy dosc pieniedzy dosc czasu, zawsze bedzie jeszcze cos co by sie chcialo zrobic. brzmisz bardzo dojrzale na swoj wiek wiec napewno poczujesz kiedy bedziesz chciala miec dzieci i zycze ci zebys nie musiala tak dlugo czekac jak niektore z nas. a jesli zdazy sie po drodze pamietaj ze nikt tak dobrze sie nie przystosowuje do nowych sytuacji jak kobieta, napewno sobie poradzisz cokolwiek zdecydujesz.
  8.  permalink
    Dziękuję za wypowiedzi dziewczyny. Wiadomo, nie chcemy dorobić się nie wiadomo jakiego majątku. Chcemy po prostu mieć stabilniejszą sytuację, własny kąt. Niekoniecznie 200-metrowy dom.
    Anty hormonalnej nigdy nie brałam i raczej się nie zdecyduję. Prawie od początku współżycia obserwuję się, a w dni płodne używamy prezerwatyw. Jeśli zdarzyłaby się wpadka to pewnie bylibyśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, bo oboje chcemy dziecka, ale w najbliższych latach świadomie się nie zdecydujemy. Oby jak najszybciej udało nam się doczekać chwili, w której będziemy mogli świadomie rozpocząć starania;)
  9.  permalink
    straciatella masz racje nie ma to jak miec wlasny kat ja mam 2 planowanych i teraz mam nieplanowane nie sadzilam ze w 15 cyklu po poronieniu zajde w ciaze zaczelam 5 miesiecy po poronieniu sie starac ale to bylo tak albo sie uda albo nie ale jestem sczesliwa bo chcialam miec 3 dzieciaczkow
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    laski jakie powinno byc endometrium zaraz po owulacji????
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Najlepiej około 10 mm. Ale "dopuszczalne" jest 6 mm. Tylko to takie super minimum :)
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    no to lipa :cry:
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    u mnie 15,6 po owulce
  10.  permalink
    zuzanka starac zawsze sie mozesz ja endo nigdy nie robilam
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    masakra jakas no
  11.  permalink
    nie zalamuj sie zuzanko :)
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    ja sie załamuje tylko mnie to wkurza że zawsze ,,coś,, nawet czlowiek spokojnie jeden miesiac nie może od tego wszystkiego odpoczac:devil:
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    oj tak, trzeba być twardym a nie miękkim :tongue::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    zuzanka - 15,6 to dobrze - mam tu znajomą, która też miała takie grube endometrium i to tuż przed inseminacją i się udało w tym cyklu :)))
  12.  permalink
    zuzanka nie poddawaj sie i zycze owocnych staran
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Zuzanka, moim zdaniem jest ok :) ja mam zawsze cieniutkie i może to być problemem. Głowa do gry Kochana :*
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    Dokładnie. Ja napisałam że 6 mm to minimum a ty się tu załamujesz :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.