Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Cześć Klementyna, witam Cię na wątku i życzę szybkiego zafasolkowania zakończonym książkowym porodem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 12th 2014
     permalink
    Tak sobie myślę, że może zamiast się do Was przyłączać powinnam założyć wątek dla czterdziestolatek ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 12th 2014
     permalink
    obe, niedługo do ciebie dołączę to możemy wtedy otworzyć :) Tylko że wtedy ty już będziesz mamą :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 12th 2014
     permalink
    Mk, nie zanosi się na razie na matkowanie. Chyba, że kotom ;) Ale może możemy pomyśleć o wątku dla dinozaurów. Pewnie jeszcze ze dwie by się do nas dołączyły ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormyszka123
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Ja mam 38, chetnie dolacze do dinozaurow, ha, ha!!
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Cześć Dziewczyny, mam 35 lat,staramy się o pierwsze dziecko od czerwca 2013. Jestem po HSSG z kolorowym dopplerem, a przed histeroskopią operacyjną. Biorę witaminy i mam dobre przeczucia. Pozdrawiam Was wszystkie!
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Tomira, i to jest prawidłowe podejście :)
    Reszta dinozaurów też ma zacząć myśleć pozytywnie i to już! :)) Obe, małe kociaki też są rozkoszne. Apropo małych zwierzątek - ja to się śmieję że nam w zajściu w ciążę pomógł szczeniak. Kiedy byliśmy już całkiem zrezygnowali kupiliśmy szczeniaka - goldena. Stwierdziłam że skoro nie mogę mieć dzieci to będę miała psa. No i efekt jest taki że mam małe dziecko i młodego głupiutkiego psa. Czasami jest gorąco...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Ja mam dwa koty :) Dachowce :) Na razie to to są moje "dzieci" :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Witam na wątku nowe staraczki i szybkiego zafasolkowanis życzę zakończonego książkowym porodem.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Chyba z dziesięć nas jest co? Będziemy się musiały w końcu wziąć za robotę. Samo się nie zrobi :) Są może jakieś wykresy na końcówce do popodglądania? Ja w tym cyklu jeszcze nic nie zdziałam, ale w następnym już hoho!
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    No ja jestem na finiszu ale nie wróżę sukcesów :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Tomira, jeśli chcesz udostępnię ci moje wykresy łącznie z ostatnim - ciążowym :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Mk, ja chętnie popatrzę na ciążowy :) Może jakieś podobieństwo się trafi :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormyszka123
    • CommentTimeJan 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Moj aktualny cykl sie konczy, ale nie jest on jeszcze staraniowy, zaczynamy od nastepnego.Mamy juz coreczke, starania byly dosyc dlugie , poznej okazalo sie , ze mialam niedrozne jajowody, co zostalo "naprawione"podczas laparoskopii,pozniej stymulacja i IUI, przy drugim podejsciu zaszlam w ciaze.Teraz chcemy sprobowac bez leczenia, ale biorac pod uwage moj wiek:) i nasza historie zdajemy sobie sprawe z tego,ze szanse na ciaze sa raczej marne.Moge udostepnic moj stary cykl ciazowy, jesli jest ktos zainteresowany:)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Ja się hurtem zgłaszam do wszystkich wykresów ciążowych :) Cały czas szukam analogii :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Myszko - powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    Ja również chętna na wgląd do wykresów ciążowych :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 14th 2014 zmieniony
     permalink
    A co mi tam, udostępniłam mój wykres dla wszystkich użytkowniczek serwisu :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    MK, dziękuję :) Już lecę popatrzeć :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    Ja jestem w połowie. Że tak powiem w tej "najprzyjemniejszej" części cyklu :D
    Dzisiaj chyba zaczęła mi się faza fl, ale kolejne 2-3 pomiary to potwierdzą.
    A później to pozostaje tylko czekać...
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeJan 15th 2014
     permalink
    Idę na wykresowe "łowy" do Was!
    -- Gniewuś 10.08.2015
  2.  permalink
    Cześć staraczki. I jak wam idzie. Któraś zmierza ku końcowi cyklu? Ja jeszcze 8 dni. Ale wg moich obserwacji, jeśli @ ma przyjść to będzie w okolicach poniedziałku.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    No u mnie się właśnie kończy cykl. Jutro lub pojutrze przyjdzie niestety @ :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny która z was zajada obecnie Duphaston?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Ja biorę Luteinę, to w sumie prawie to samo. Poza tym jest tańsza.
    • CommentAuthorMartysia82
    • CommentTimeJan 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    .

    Treść doklejona: 22.01.14 17:03
    Witam Was.Jestem tu nowa :).Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko oczywiście bezowocnie.Od 2,5 roku biorę Bromergon.Obecny cykle zaczęłam z Clo od 5dc do 9dc i ten cykl będzie moim drugim z Duphastonem od 16 dc do 25dc.Moje cykle są 27 dniowe.Męża oczywiście faszeruje naprzemiennie Androvidei i Salfazin.Mój gin. przepisał mi Clo i Duphaston na 4 kolejne cykle.Jeśli się nie uda to wysyła mnie na HSG drożność jajowaodów (czego wolałabym uniknąć)a męża na badanie nasienia.Mam za sobą jedno poronienie w 2008r w 8 tc.W tym cyklu zdecydowałam się też mierzyć temperaturę bo mam dużo wolnego.Normalnie jest to u mnie bezsensu ponieważ pracuje zmianowo 2 dni od 6-18 dzień wolny i 2 dni 18-6 i 3 dni wolnego.I tak się zastanawiam czy te tabsy przyniosą jakieś zmiany.Dodam że Clo ma przypisane na ładniejsze i bardziej dojrzałe jajeczka,ponieważ u mnie do owulacji dochodziło (potwierdzenie na usg)tylko lekarz stwierdził że może są po prostu są za małe i niedojrzałe i trzeba je wspomóc.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 22nd 2014
     permalink
    Mk28dni: Dziewczyny która z was zajada obecnie Duphaston?

    Ja biorę dupka i luteinę waginalnie. Służę informacją :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 22nd 2014
     permalink
    Martysia82, bez HSG i badania nasienia faszerowanie się lekami mija się z celem. Zwłaszcza, że staracie się nie trzy cykle tylko 3 lata. Mam nadzieję, że przynajmniej masz monitoring.
    Nie mniej jednak życzę powodzenia :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormyszka123
    • CommentTimeJan 22nd 2014
     permalink
    Zgadzam sie z obe. Diagnostyka to postawa.Mysle, ze lepiej wykluczuc ewentualne fizyczne blokady jak np. niedroznosc jajowodow, a pozniej zaczac stymulacje hormonalna.
    • CommentAuthorMartysia82
    • CommentTimeJan 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Tak 3 lata. Tylko im dłużej się obserwuje tym bardziej utwierdzam się w tym że przez większość czasu starań omijaliśmy te najlepsze do tego dni i jeszcze częściej mijaliśmy się w domu z powodu pracy. Zawsze byłam zabiegana mało interesowałam się własnym ciałem i jego obserwacją. W styczniu zeszłego roku miałam wypadek samochodowy więc w poprzednim roku może były ze 3-4 próby ponieważ resztę przeleżałam jestem po operacji kręgosłupa. Z racji tego iż miałam dużo wolnego czasu właściwie jeszcze mam zaczęłam się obserwować tak intensywnie to od września-października. Zauważyłam również że od lipca mam bardzo regularne miesiączki co 27dni, a wcześniej bywało różnie. Nie wiem już co robić bo w swoim mieście przerobiłam już wszystkich gin. i ten wydaje się najbardziej konkretny jest ordynatorem w szpitalu na oddziale ginekologiczno-położniczym. Wiele moich koleżanek również się u niego leczy i są zadowolone. Masakra jakaś. Tyle razy zmieniać lekarza i jeszcze się nie wie na czym się stoi :angry:
    •  
      CommentAuthormyszka123
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    Chyba kazdy ocenia dana sytuacje przez pryzmat wlasnych doswiadczen:bigsmile:
    Zycze Ci, aby u Was wystarczylo tylko zgranie sie w odpowiednim czasie:wink:
    •  
      CommentAuthorAina29
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    To ja również dołączam. W kwietniu 32 urodziny... staramy się od wrzesnia 2010, czyli...ponad 3 lata... niestety bezowocnie, bezprzyczynowo, czyli... niepłodnośc idiopatyczna. Zapisani jestesmy do ivf, czekamy na nasza kolej... przeszlismy IUI, ja miałam drożnośc sprawdzana, sprawdzone przeciwciała przeciwplemnikowe, sluz nie jest wrogi... hormony ok, nasienie ok... czekamy, staramy sie, czasem sie smucimy, czasem smiejemy ;) zastanawiam sie nad badaniami genetycznymi, kariotypem... przechpdziłyscie takie badania?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    Na watku weteranek wlasnie dwie dziewczyny o tym pisza
    -- []
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Aina29 , witaj na wątku.
    Ja miałam robione badania o których napisałaś. Szczegóły pod moim opisem.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Ja badałam tylko (i aż) drożność, plemniki i badanie oceniające wydolność komórek jajowych, nie pamiętam kurcze nazwy tego badania... Badanie z krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    AMH :)
    Ja badań mam mnóstwo, a dalej niewiele z tego wynika:( U mnie dziewczyny 3 transfer nieudany.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 26th 2014
     permalink
    Flowka, przykro mi :( Zostało Wam coś jeszcze? Czy nowa procedura?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Mnie też jest bardzo przykro...
    • CommentAuthordziuneczka
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    witam:)

    czy ktoś móglby zajrzeć na mój wykresik?
    :smile:
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Dziuneczka, ja nie widzę Twojego wykresu. Zostały nam jeszcze dwie śnieżynki i mam ogromną nadzieję, że to na nie te 3 lata czekałam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Dziuneczka a masz udostępniony wykres? nic tam nie widzę.
    Flowka, kibicuję i wierzę że jedna z nich zagości na dobre w Twoim brzuszku :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Flowka, no to trzymam kciuki za udany transfer :) Ja się przygotowuję do ivf ale jeszcze trochę przede mną :(
    dziuneczka, wydaje mi się, że po południu widziałam wykres a teraz nie ma do niego dostępu :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthordziuneczka
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Teraz już udostępniony:) mam już trojeczkę i staraliśmy sie o koljenego maluszka bo chlopcy juz starsi są,najstarszy 10,potem 6,5 i 5,sami chlopcy wiec dziewczynka nam sie marzy;) to pierwszy cykl staran,jestem pełna nadzieii,choc wiem że podwyższona temperatura nie musi zwiastować ciąży..no ale może sie uda:cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Podwyższona temperatura zwiastuje co cykl, że owulacja już była i zaczyna się niepłodność.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 17th 2014
     permalink
    Witam dziewczyny
    Jestem tutaj nowa. Rozpoczynam 3 cykl starań...dodam jestem bardzo niecierpliwa i postanowiłam na własna rękę zbadać hormony. Jestem po pierwszej turze tzn. badaniach w 3dc. dniu jeszcze się wybieram w 20 dc. a potem na wizytę do gin. Oczywiście od 3 miesięcy przyjmuje kwas foliowy. Z wyników niepokoi mnie prolaktyna 21,86 (norma 5-25) ale mam nadzieję że może tym razem się uda :)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Witaj:) Według mnie ta prolaktyna mogłaby być niższa. Jak pójdziesz do gina to wszystko Ci powie. Życzę Ci dużego brzuszka;)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Renata, za wysoka jest ta prolaktyna. Zbadaj też koniecznie hormony tarczycy. To jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń :)
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Po 2 bezowocnych na własna rękę zbadałam hormony, nie chce czekać pół roku czy dłużej, na razie w 3dc. wyglądają następująco:
    LH - 5,61 (2,39-6,60)
    FSH - 4,47 (3,03-8,08)
    Estriadol - 69 (21-251)
    PROLAKTYNA - 21,87 (5,18-26,53)

    W 20 dc. zrobię progesteron, testosteron, TSH i powtórzę prolaktynę, wówczas wybiorę się do gin.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Mi przy podobnym wyniku estradiolu gin mówiła że to za mało, ale ostatecznie to właśnie tarczyca spowodowała trudności z zajściem w ciążę. Miesiąc brania leków i zaszłam po wcześniejszych 18 mcach starań.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Prolaktyna blisko górnej granicy, estriadol bliżej dolnej, stosunek LH/FSH = 1,25 .... dobrego miałam nosa :) aby sobie zbadać hormony.
    Ciekawe co wyjdzie w 20 dc.
    Obawiałam się że gdybym poszła do gin. to mogłabym usłyszeć ze po 2 cyklach nieudanych za wcześnie na badania.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.