Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Super te sandałki pewnie mojej Marysia też zakupie na upały będzie jak znalazł...
    -- •••
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    hopelight: skoro antybutowej Ninie podeszły


    No właśnie, ona najchętniej biegałaby na bosaka, wszystkie buty ją parzą a te zakłada i lubi, bo naprawdę są tak delikatne jakby ich na nodze nie było :wink:
    W crocsach mnie też nie przekonuje ta guma, z której są zrobione. Mam wrażenie, że noga się może w takim bucie odparzyć....
    No i ten pasek z tyłu obciera. Sama wczoraj widziałam jak bratankowi się pęcherz zrobił....

    Z rozmiarówką niestety nie pomogę, bo my je kupiliśmy na miejscu, więc po prostu przymierzyłam.
    Próbowałam Ci teraz specjalnie sprawdzić, ale na metkach w środku buta nie ma podanej długości wkładki, więc nie mam jak porównać z tą rzeczywistą :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny zaglądam z dziwnym pytaniem.
    Przemalowałam kołyskę dla Madzi na biało farbą odpowiednią dla dzieci oczywiście, półmat. Jednak efekt jest taki, że stała się bardzo szorstka w dotyku, wręcz nieprzyjemna... Wiecie może co można zrobić, żeby wygładzić powierzchnię kołyski?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Kacha wrzuciłam fotki do wątku "wakacje z maluchem" co by już tu nie offtopować :D
    --
  1.  permalink
    Dii- papier ścierny :wink: Najlepiej papier (tylko nie gruby, wybierz taki drobny), przetrzeć lekko zwilżoną gąbką, i pomalować ostatnią warstwą. Potem znowu delikatnie przetrzeć i wytrzeć "opiłki"
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Już nie pomaluję, bo farba się skończyła. Akurat mi starczyło. Papier scierny mówisz? Hmm... Może...
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMay 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Jakie macie niekapki (ze slomka)? zalezy mi zeby byl szczelny i nie przeciekal. Czy latwo sie je myje? Jeszcze zastanawiam sie nad lovi 360, jest szczelny? Teraz mala ma doidy ale przez to ze zniego sie wylewa, to na miescie sie nie sprawdza:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeMay 27th 2014
     permalink
    moly123: Jakie macie niekapki (ze slomka)? zalezy mi zeby byl szczelny i nie przeciekal. Czy łatwo sie je myje? Jeszcze zastanawiam sie nad lovi 360, jest szczelny? Teraz mala ma doidy ale przez to ze zniego sie wylewa, to na miescie sie nie sprawdza:confused:

    Ja miałam ten 360 sa bardzo fajne pod warunkiem, że dziecko jest przyzwyczajone ssać, czyli dla mojej chowanej na piersi byl jak znalazł i są bardzo szczelne.
    Dii: Jakie macie niekapki (ze slomka)? zalezy mi zeby byl szczelny i nie przeciekal. Czy latwo sie je myje? Jeszcze zastanawiam sie nad lovi 360, jest szczelny? Teraz mala ma doidy ale przez to ze zniego sie wylewa, to na miescie sie nie sprawdza:confused:
    myślę, ze trzeba polakierować ;)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 27th 2014
     permalink
    A można lakierować takie rzeczy? Nie spotkałam jeszcze lakieru bezpiecznego dla dzieci... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2014
     permalink
    moly ja mam lovi 360 i jesteśmy zadowoleni :D nie przecieka :D
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    moly123: Jakie macie niekapki (ze slomka)?

    a może kubeczek ze słomką momma - u nas sprawdza się wyśmienicie do tej pory...
    -- •••
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    My też mamy Lovi 360 i kubek nie przecieka ale Ludwiś znalazł sposób jak z niego uronić parę kropel. Jak stuknie kubkiem o stół to w momencie stuknięcia z góry ciut wody wylatuje. Ale już tego kubka nie używamy bo Ludi pije już ze zwykłych kubków. A na wyjścia mamy butelkę z kubusia playa lub taką ala bidon ale z gumowym ustnikiem, a nie plastikowym.:cool:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny, temat dość często poruszany, to ja chciałam powiedzieć, że kupiliśmy krzesełko do karmienia ("w końcu!" - chciałoby się rzec, bo ile to ja się nie naczytałam, nie naszukałam, pozawracałam głowę wielu dziewczynom, żeby na jakieś się w końcu zdecydować).
    I mimo jakiś tam małych wątpliwości kupiliśmy "antylopę" z Ikei :)
    I zastanawiałam się jak to będzie, bo nie ma regulacji wysokości i oparcia, mięciutkiego wyłożenia siedziska, zdejmowanego pałąka, kółek ....
    I co?
    Jest rewelacyjne!!!!!!!!!!!!
    Wzięłam z pasami, bo myślałam, że Anielkę trzeba będzie przypinać. A Ona posadzona do krzesełka siedzi jak drut sztywno i jaka mega zadowolona jest!!!!!!!! (sorry za ilość wykrzykników, ale jestem bardzo podekscytowana tym krzesełkiem i tym, że tak fajnie udało nam się je kupić).
    Zamiast wydawać po 200-300zł na krzesełko z bajerami, a przede wszystkimi płacić za markę, firmę, to mamy super krzesełko za niecałe 100zł (z tacką, pasami i uwzględnionymi kosztami przesyłki).
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    OneKiss - gratuluję zakupu :) Pasy są konieczne, bo moja panienka np. niedawno sobie wymyśliła, że będzie z krzesła wyłazić i odkąd w nim stanęła na nogach, to już jest zawsze przypinana :)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Oooooo! Widzisz nie wzięłam tego pod uwagę, że tak może być :)

    akirka: niedawno sobie wymyśliła, że będzie z krzesła wyłazić i odkąd w nim stanęła na nogach


    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Moja corka wychodzila z krzesełka mimo pasow:). I jak już zaczela tak stawac przy każdym posiłku,to zlikwidowałam krzesełko i zaczela siedzieć z nami przy stole. Sa takie fajne krzesełka mocowane na krzesło.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny możecie mnie oświecić po co w kaftanikach/śpiochach są robione podwójne mankiety z jednej strony rękawka? :tooth:
    --
  2.  permalink
    Zeby ta podwojna czesc zalozyc dziecku na reke zamiast niedrapka.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Ale jak jak to jest robione od wierzchu dłoni i na dodatek zszyte-jest kieszonka ale tego absolutnie nie ma jak wywinąć i schować w to dłoń maluszka.....:swingin::swingin: Nie ogarniam :devil:
    --
  3.  permalink
    Da sie da :)

    Wlasnie ta kieszonke wywijasz na druga strone tak zeby uniemozliwiala wyjscie malej lapce. Jakbys chciala to na lewa strone odwrocic.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Aaaaaaaaaa KPW :rolling::rolling::rolling::rolling: Wywijam tak jakby do środka rękawka?
    --
  4.  permalink
    Tak zeby rekawek znalazl sie w srodku tej kieszonki:) zeby to dobrze dzialalo to te rekawki musza byc lekko przydlugie zeby sie raczki miescily w srodku rekawa a "kieszonka" tylko uniemozliwiala wydostanie sie raczki. Bo jak beda na styk to nijak nie zamkniesz tym ruchliwej lapki.

    Niby banalne a ciezko wytlumaczyc.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    No własnie o tym też pomyślałam, że to tylko przy przydługim rękawku wykonalne... no nic już jestem mądrzejsza-może przy drugim maluszku się przyda, dzięki :wink::wink:
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    No to nabede chyba jednak lovi360 sporo osob mialo:-) Ten momma jest sliczny!!! troche boje sie czytaka kulke latwo umyc? no i cena mniej zacheca:-)
    dzieki za odpowiedzi:-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny jak myślicie? Na okres lipiec-sierpień powinnam kupić kocyk dla młodej po urodzeniu czy flanelka wystarczy? Mam w domu kocyki po Kacprze, ale grube... No i nie wiem co z rożkiem...? Z Kacprem mało co używałam, ale wydaje mi się, że noworodek potrzebuje takiego otulenia... Otulacz! Chyba jest coś takiego! :wink: Co sądzicie?
    --
  5.  permalink
    Z Heniem mialam rozek, ale srednio lubil. Kocyk i wieksza flanela pomagaly w opatulaniu go. Spal jak mala krewetka. Teraz kupie taki otulacz na rzepy. Widzialam nawet oststnio w TKmaxx.

    Co do kocyka to ja mialam. Mimo upalow przydal sie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Moim zdaniem kocyk cieniutki jest jak znalazł na wiosnę, lato. Nawet jak dzień będzie niepewny raz chłodniej raz cieplej, to nie będziesz ubierać, zaraz rozbierać, tylko ubierzesz lżej a kocyk weźmiesz na wszelki wyp i jak zacznie np wiać to dziecię okryjesz
    a mam pytanie bo też zastanawiałam się nad tym lovi 360 ale nie znalazłam żadnego w wieku Dominika tylko takie albo po 9 m-cy albo po 12 m-cy, są może takie wcześniejsze ??
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMay 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Kacha nie ma wcześniejszych. One wszystkie maja taki sam mechanizm z tego co się zdarzyłam zorientować. Różnią się tylko wielkością kubeczka, ja kupuje ten 9+
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    dzięki Moly to ja jeszcze muszę poczekać
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Kacha ale jeśli Twoj mały zna niekapka to myślę ze spokojnie da rade z lovi... rozni sie tylko tym ze nie ma ustnika a gdzie na brzegu kubka zlapie i pociągnie tam sie napije.
    --
  6.  permalink
    z Nuka są niekapki fajne, ale drogie ze smoczkiem, mamy też tani chyba z Babyono z twardym dziubkiem, ale Małgośka przepchała parę razy silikon trzonkiem z łyżeczki i już po funkcji niekapka:(
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Eveke mamy niekapek ale młody nie potrafi z niego pić, bo tam trzeba porządnie pociągnąć czyli z tego lovi też by nie umiał ?? bo np dziś jak dostał skórkę od chleba to ją ssał normalnie, a nie mamlał czy gryzł dziąsłami
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Kacha, a jakbyś wyciągnęła ten system niekapkowy na jakiś czas? Moja Zu tak załapała picie z niekapka - wyciągnęłam ten system (niekapek stał się kapkiem :D) i po kilku godzinach włożyłam z powrotem. Te kilka godzin bez tego systemu wystarczyły, by Zu załapała, jak należy ssać ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki. To w takim razie kupię kocyk, ale cienki :wink:
    A i cerisecerise dziękuję za info o papierze ściernym do wyrównania powierzchni kołyski. Rewelacja! Kupiłam taki wodny i drobniutki i sprawdziłam na jednym brzegu. Gładziutkie jak pupcia niemowlaczka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Kacha no ten lovi też działa na zasadzie niekapka , musi zassać by leciało...
    z tym , że nie ma ustnika tylko z każdej str się napije- dlatego 360st :D

    Ciężko mi powiedzieć czy Dominiś by załapał, ale może spróbuj faktycznie na razie z niekapka ten system wyciągnąć i zobaczysz czy załapie :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Dii, może kocyk bambusowy? Ja właśnie zamierzam zakupić :wink:
    --
    • CommentAuthorjagoda_88
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    dziewczyny a co do ubrania zabrać dla dziecka na wyjście ze szpitala? jestem w tym kompletnie zielona, nie wiem co z czym się ubiera.

    Suwaczek z babyboom.pl
  7.  permalink
    jagoda_88: dziewczyny a co do ubrania zabrać dla dziecka na wyjście ze szpitala? jestem w tym kompletnie zielona, nie wiem co z czym się ubiera.


    Ludzie różnie ubierają. W śpiochy, półśpiochy, spodenki...zależy jaka pogoda będzie. Obowiązkowo czapeczka.

    Ja ubrałam małego (a urodził się w czerwcu) w te upały w spodenki, bodziak z krótkim, czapeczkę (komplet z h&M) Przykryłam pieluszką flanelową.

    Dziewczyny z sali ubierały w śpiochy, pajace.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    ja kocyk mam taki jest taki milusi
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    magda_a: Kacha, a jakbyś wyciągnęła ten system niekapkowy na jakiś czas? Moja Zu tak załapała picie z niekapka - wyciągnęłam ten system (niekapek stał się kapkiem :D) i po kilku godzinach włożyłam z powrotem. Te kilka godzin bez tego systemu wystarczyły, by Zu załapała, jak należy ssać ;)
    --

    Magda to jest myśl, spróbuję dzięki za radę, dam znać jak poszło
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    azniee: Dii, może kocyk bambusowy? Ja właśnie zamierzam zakupić

    Może... W stacjonarnym sklepie znajdę?
    doti ładny ten kocyk:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Dii ja dla Frania rodzonego w sierpniu miałam cieniutki z ikea polarowy i własnie otulacz http://www.mamissima.pl/pomysl_na_prezent/lulujo_-_kocyk_muslinowy_slon.html mega polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Faktycznie takie cienkie kocyki są ok. W ikea mówisz...? Sprawdzę:bigsmile: bo chciałabym gdzieś pojechać i kupić, nie przez internet. Dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii mieliśmy taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20240711/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    O jaki ładny, delikatny:bigsmile: Nie pocił się pod tym? Bo to polar, tak?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Nie :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Ok :) Bo np Kacper to pod każdym kocyczkiem się pocił teraz w te ciepłe dni. On nawet i jak nie był przykryty i spał to miał główkę spoconą, dlatego tak się zastanawiałam... :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Doti, gdzie można kupić taki kocyk? Jest śliczny! Mam trochę fioła na punkcie sówek :bigsmile:
    -- [
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    puelka - ja też zaczęłam szukać takich kocyków, carter's jest na allegro - ludzie sprowadzają, bo generalnie raczej za granicą... chyba można zamawiać przez stronę carters'a - patrzyłam na ubranka jakiś czas temu, ale to już drogo wychodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeMay 30th 2014
     permalink
    Dzięki doti, widzę że cena też super chyba się skuszę!!
    -- [
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.