Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny już się pogubiłam. Ile par ubranek zabrać do szpitala? Wcześniej rodziłam w październiku a teraz przypada na lipiec i nie wiem czy takiego maluszka ubiera się standardowo np. w body na krótki rękaw i pajac albo body ba długi rękaw i spiochy czy raczej sam pajac albo body na długi rękaw i spodenki... Chodzi mi o pobyt w szpitalu. Nie wiem ile czego zabrać. Zaraz jadę na zakupy uzupełniające i nie wiem co potrzebuję tak naprawdę...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Dobra. Coś tam wybrałam na tych zakupach. Co prawda jeszcze nie wszytko, ale reszta internetowo pójdzie:wink:
    Od razu muszę się pochwalić! Na śpiochach i bodach spodobały mi się napisy:


    No i poszłam poniekąd za radą odnośnie kocyczka i kupiłam dwa: jeden bawełniany, a drugi akrylowy powlekany (choć wygląda mi na żakardowy, no ale sprzedawczyni tak powiedziała). W tym drugim się zakochałam:heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    Dii bardzo ładny kocyk ten żółty.
    i tekst o samodzielnosci ;))))
    --
  1.  permalink
    fajnie ciuszki i kocyki:) ja już mam zapchane szuflady i pudła z większymi ubrankami od dzieci koleżanek, ale dobrze, bo starszej Małgosi ciągle coś trzeba nowego:)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    A wiecie może gdzie na all można znaleźć jakieś ładne ubranka? Chodzi mi o takie nie pstrokate i kolorowe tylko delikatne, pastelowe z lekkimi tylko aplikacjami. Takie do szpitala, ładne... :) No i żeby był spory wybór... Chciałabym kupić coś u jednego sprzedawcy a wiecznie każdemu coś brakuje...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    Dii czyli jednak juz zaczełas ubranka zbierac... a ja pisalam i pisalam ze czas na pranie a ubranka dalej w workach bo to zle sie czułam to pogody brak a potem urlop... ale juz w tym tygodniu kupuje komodę i czas na pranie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    No ja właśnie chcę wszystko pokupować i już poukładać w komodzie i może w torbie...? :wink: Tylko brakuje mi tych do szpitala... :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    no ja wrocilam z urlopu wczoraj i schowalam torbe a po chwili pomyslalam ze zaraz ja musze znowu wyjąc zeby ja zaczac po woli pakowac...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    Hehe :) A widzisz :) No trzeba po mału myśleć o tym... :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny możecie polecić jakieś nianie elektroniczne? może ktoś ma na sprzedaż?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie polecić jakieś dobre pojemniki na zabawki?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Czerwinka dzięki, zobaczę, tylko mam daleko do ikei niestety.
    Ktoś kiedys pokazywał takie pojemniki, które można włożyć do szafki i powstaje całkiem zgrabny regalik.
    --
  2.  permalink
    perzcie dziewczyny pierzcie, bo ja już jestem w 38 tygodniu i się cieszę, że poprałam i wyprasowałam, bo teraz tylko patrzę jak dupę wpakować w fotel albo w łóżko:)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    akirka: Ktoś kiedys pokazywał takie pojemniki, które można włożyć do szafki i powstaje całkiem zgrabny regalik.


    To Kasia pokazywała (kachaw). Ja miałam sobie zapisać te linki i nie wiem, gdzie ja to mam. Bo sama tego regału szukam.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    a to chyba z Ikei był ten regał więc tam szukać :D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    patrzyłam w ikei i tamte mi się jakieś inne wydawały; ) Może kachw zajrzy tutaj i pokaże:)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Dii: Wcześniej rodziłam w październiku a teraz przypada na lipiec i nie wiem czy takiego maluszka ubiera się standardowo np. w body na krótki rękaw i pajac albo body ba długi rękaw i spiochy czy raczej sam pajac albo body na długi rękaw i spodenki...

    Dii wpadłam żeby właśnie o to zapytać bo też się motam...
    Mój Karolek - marcowy i to z marca kiedy prószyło śniegiem (wychodził więc ze szpitala w kombinezonku) a teraz szykuję się na połowę lub koniec sierpnia także ten... Zaś dylemat :wink:
    Myślę jednak że na wyjście ze szpitala kupię standardowo: bodziaki (krótki/długi rękaw), śpiochy, półśpiochy, jakiś pajacyk, czapunia (będzie można to różnie zestawiać w zależności od pogody)... a w razie czego będę miała właśnie kocyk i starczy.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    mysle ze standardowe ubranka typu body z długim rekawkiem jakies spiochy, cienka czapeczka wystarcza... z reszta zawsze sa polozne ktore doradza co ubrac... moja Maja grudniowa wiec tez sie nad tym zastanawiałam bo teraz rodze w lipcu...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    No w sumie tak... Położne pomogą... :) Na reszcie jednak już wszystko kupiłam. Teraz tylko poprać i popakować :)

    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak pierzecie kocyki i ręczniki to płuczecie je w czymś dodatkowo, żeby były milsze w dotyku czy nie trzeba? Mam ulotkę Jelp i tam jest taki proszek ze zmiękczaczem, albo płyn zmiękczający, no i nie wiem czy on jest potrzebny? Mam też próbkę płynu do płukania Lenor z wyprawki od ginekologa (co jakiś czas coś się od niego dostaje :wink:) no i nie wiem czy to się nada? U Kacpra nie używałam żadnych płynów, tylko proszek i raz pamiętam, ze po wypraniu ręcznika zrobił się on jakiś twardy...
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 3rd 2014
     permalink
    Dii Jelp jest chyba taki 2w1 - ma jakiś środek zmiękczający. Ja kupiłam "Białego Jelenia" i jak wypiorę jedną partię to zobaczę, w razie czego są płyny do płukania takie hipoalergiczne i dla maluszków...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Ją też mam białego jelenia:bigsmile: Ok. To i ja spróbuję:bigsmile:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny drogie, teściowa moja zanabyła dla Hani sandałki w Decathlonie z okazji Dnia Dziecka. Marka Tribord - na stronie nie ma, ale wyglądają trochę podobnie do tych dużych rozmiarowo (ino nasze ofc różowe i w serduszka :boogie:).
    Czy dobre jest toto dla dziecięcej stopy? Nie znam się kurczę kompletnie, zanotowałam sobie tylko te marki co to są polecane i osobiście kupiłam jej Elefanteny, a teściowa bez konsultacji kupiła. Podeszwa to mi się sztywna wydaje, jak w takich dorosłych kubotach :cool: Dodam, że Hania jeszcze nie chodzi praktycznie, tyle co parę kroków zrobi, ale średnie to chodzenie. Czy tak na plażę albo do piaskownicy to by te cichobiegi się nadawały, czy lepiej nie nosić?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Z tego co mi wiadomo, to lepiej, żeby były czubki zakryte, bo tak to może odruchowo paluszki podwijać, bo mogą się ściągać do przodu. Ale to zależy chyba ot typu. Radziłabym ewentualnie raz na jakiś czas. Choć jak Hania ledwo co dopiero chodzi to może być obawa, że nóżka nie będzie się tak dobrze rozwijała.. Kurcze nie wiem co Ci powiedzieć... Zapytaj na Maluchach 1-3. Tam doświadczone mamcie Ci powiedzą. Ja osobiście kupując Kacprowi buciki jakiekolwiek na tego typu nie zwracałam w ogóle uwagi.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    a_net_a z tego co mi wiadomo to buciki powinny mieć dość miękką podeszwę i stabilne/sztywne zapiętki. Niektóre źródła mówią, żeby miały także zakryte paluszki. Jasiu nosił z odkrytymi palcami i wsio było ok, nie obijał ich sobie ani nie podkurczał. Tych co wstawiłaś bym dziecku, które zaczyna chodzić, nie założyła. Takiemu jak mój sześciolatek ewentualnie ;)
    --
  3.  permalink
    jest Biały jeleń w płynie do płukania:) fajny polecam, ja teraz płukam Lovellą-jak dla mnie ładniej pachnie, ale ogólnie to nie o zapach przecież chodzi:)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Kurcze już nie mogę się połapać... Ma któraś z Was zrobioną taką listę potrzebnych rzeczy do szpitala (oprócz ubranek dla dziecka)? Mam wrażenie, że o czymś zapomnę... A czy bierze się ze sobą np. płyny do mycia dla dziecka? Ja właśnie nie pamiętam czy tam oni mięli jakieś...? Brałam ze sobą na pewno, ale nie pamiętam czy używałam...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Ja nie bralam i nawet niewiem czy kapali mala... a nawet jak kapali to przeciez woda wystarczy piersza kapiel z kosmetykami zafundowalam Mai dopiero w domu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Ok, to to mam z głowy. A co z resztą? Środki higieniczne etc.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Z tego co pamietam co bralam dla Mai to na pewno husteczki nawizajace... kurcze gdzies tutaj na poczatkowych stronach jest taka lista rzeczy. Ja swoja zrobilam na podstawie poprzedniego porodu pamietam mniej wiecej co bylo mi i malej najbardziej potrzebne a co zbedne i czego mi brakowalo.

    Treść doklejona: 04.06.14 20:47
    A kazdy szpital inny u mnie np nie dawali nic dla dziecka no moze poza fioletem do pepka ktory mi cale ubranka ubrudzil... a wiem ze w nie ktorych szpitalach daja pampersy czasem nawet ubranka
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja też szaleję z Białym Jeleniem, zarówno z proszkiem jak i płynem do płukania. Pierwsza paria ciuchów dziś wyprana i pachnie dla mnie ok, poza tym przekonuje mnie brak parabenów i innych "cudowności" :) także ja polecam BJ :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Dii i macek, dziękuję Wam serdecznie za opinie. Są zbieżne z moimi przypuszczeniami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Penny czyli płynu do płukania też używasz do ciuszków dla noworodka? Daje coś?
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Dii, co do listy do szpitala to wiele zależy od placówki właśnie, w jednych dają dużo od siebie, w innych - tak jak w moim, wszystko muszę mieć ze sobą - o tym nam położna mówiła na szkole rodzenia - listę mam jakbyś chciała.
    Generalnie z kosmetyków - dla kobiety - coś delikatnego hipoalergicznego - polecała mydło (może być w płynie) Biały Jeleń (nie narzucała, ale mówila, że jest bez żadnych świnstw), wiele dziewczyn mówiło o Tantuum Rosa do pielęgnacji krocza, ale ja akurat nie mogę tego używać i zapytałam o Octenispet i położna powiedziała ok - kupiłam taki w sprayu, plus zwyczajowe kosmetyki typu pasta do zębów, krem do buzi itp...
    Ja u siebie w szpitalu muszę być zaopatrzona w majtki siatkowe, wielkie wkłady porodowe (mam Hartmanna) i podkłady porodowe (później się przydadzą do przewijania lub do łóżeczka)... no i właściwie to wszystko co konieczne. Opcjonalnie, woda termalna do zwilżania twarzy, pomadka nawilżająca bo wysychają usta....
    Dla maluszka: chusteczki nawilżone, prosty krem do pupy, do pielęgnacji pępuszka (gaziki + octenisept, inny odkażacz) - to jest dostępne w szpitalu.
    To tyle jeśli chodzi o część kosmetyczną.
    :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Katiziie: w nie ktorych szpitalach daja pampersy czasem nawet ubranka

    My dostaliśmy pamiętam paczkę pampersów i jakieś próbki.
    Anka80: w jednych dają dużo od siebie, w innych - tak jak w moim, wszystko muszę mieć ze sobą - o tym nam położna mówiła na szkole rodzenia - listę mam jakbyś chciała.

    Ja teraz nie chodzę do szkoły rodzenia, bo chodziałam 2 lata temu, ale co zabrać ze sobą nie pamiętam. Lista jest na stronie szpitala, ale mi chodzi o takie bardziej przyziemne sprawy. Czyli to co napisałaś, ok. Tak chciałam sprawdzić sobie z moją listą czy wszystko zapisałam, ale chyba jest ok :)
    Anka80: Tantuum Rosa do pielęgnacji krocza

    O właśnie. O tym zapomniałam :)

    Treść doklejona: 04.06.14 22:05
    Aha i czy na przewijak konieczny jest pokrowiec frotte czy coś innego zastosować?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    Ja mam na przewijak przescieradelka bo kupilam w zestawie ale mysle ze pielucha tetrowa tez wystarczy
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 4th 2014
     permalink
    No właśnie tak się zastanawiam... Bo jak mi zamoczy to żeby można było szybko zdjąć i do prania. Ale takie rzeczy też szybko się ściągają... No cóż... Pomyślę :) Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Na przewijak polecam pieluchę, ale nie tetrową, tylko flanelową. I tak do wyprawki się je kupuje, a są moim zdaniem na przewijaku wygodniejsze niż tetra. Ja na początku kładłam na przewijak ręcznik, na to flanelę, gdy się ubrudziła - ją zmieniałam, ręcznik wytrzymywał dłużej:) Gdy Marta podrosła, już tylko flanelkę.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    ja na przewijak mam pokrowiec z frotte mozna kupic w kolorze jakim sie chce
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Mnie pieluchy na przewijaku irytowaly. Slizgaly sie zjeżdżaly zawijaly...
    dlatego tez polecam przescieradelka na gumce.
    A poczatkowo jak dziecko kupka co chwile to pocielam podklady z rossmana i w razie wpadki wyrzucalam- nie poszlo mi ich niewiadomo ile.
    przescieradrlka mialam dwa i dawalo rade prac na biezaco.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Ja mam 4 przescieradelka z gumka wlasnie. Jak kupowalam przewijak to one byly do zestawu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Dii, ja wzielam tylko to co na te liscie, i bylo ok. A nawet podklady na lózko i te "wieksze podpaski" byly od szpitala, wiec nie uzywalam
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    U mnie nie daja nic wiec wszystko swoje mialam poza fioletem do pepka i lewatywa przed porodem
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Libra Twój link nie działa prawidłowo...
    Katiziie pępek tym smarują? U nas nic takiego nie było... Lewatywy też nie robią. A można ją sobie zrobić samodzielnie w domu przed porodem?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Tak u nas smaruja kikut takim fioletowym czyms co strasznie brudzi ubrania... a czy mozna w domu.... hmmmm sama niewiem ale raczej bym sobie nie zrobila
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJun 6th 2014
     permalink
    Dii,vdlatego ze pisze z ipada pewnie. Wklejam tresc:

    dla mamy:
     
    szlafrok
    bielizna nocna
    pantofle lub klapki
    przybory toaletowe
    ręczniki 2 szt.
    majtki siatkowe
    pieluchy bella
    woda mineralna niegazowana „z dziubkiem”
    kosmetyki
     
     
    dla taty:
     
    obuwie na zmianę
    woda mineralna
    aparat fotograficzny
    coś słodkiego
     
     
    dla dziecka:
     
    rożek, pieluchy tetrowe 6 szt.
    3 komplety ubranek dla dziecka (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyki)
    skarpetki, rękawiczki, czapeczki po 3 szt.
    paczka pieluch jednorazowych 3-6 kg
    chusteczki nawilżone, maść na odparzenia
    kocyk
     
    Katizie, moja bratowa smarowala kikut fioletem wlasnie i byla zadowolona, choc u niej to byl "babciny" sposob i w przychodni sie za glowe lapali jak to widzieli ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJun 6th 2014
     permalink
    U mnie w szpitalu uzywaja do kikuta octinoseptu i to kazali kupić
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJun 6th 2014
     permalink
    U mnie tez octeniseptu uzywali, ale mowili tez o spirutysie i mowili, zeby wybrac to co sie uwaza za sluszne. I jeszcze wspominali, ze przy spirytusie kikut szybciej odpada.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 6th 2014
     permalink
    U mnie w szpitalu nic nie uzywali i ja tez nie. Kikut odpadl po kilku dniach ;)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJun 6th 2014
     permalink
    a ja w domu uzywalam spirytusu niby mial szybciej odpasc, a miala go miesiac... podobno byla gruba i twarda pepowina.

    Treść doklejona: 06.06.14 10:48
    Libra pisalas liste i jest tam szlafrok ja rodzilam w grudniu a w szpitalu bylo tak nagrzane ze ani razu go nie włozylam wiec wydaje mi sie ze w lipcu tez bedzie mi nie potrzebny...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.