Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    hopelight: no i oczywiście mega protest...

    Może w żłobku Dominik da sobie je założyć?... Jeśli nie... zdarzało mi się N. odbierać w samych skarpetach, bo ściągnęła kapcie i nie dała sobie założyć. Ot taki babski kaprys miała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Dziewczyny jakie macie szczoteczki do zębów dla najmłodszych.
    Mamy takie z zestawu BabyOno ale one się juz zdziadziły, Mała za bardzo miętoli.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    ja mam aquafresh dziecięcą. Początkowo miałyśmy taką silikonową, ale odkąd są zęby (całe 2 i chyba trzeci idzie) to prawdziwą szczotkę mam i mała sama sobie próbuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    my mamy chicco i kupowaliśmy też takie, hmmm... nie pamiętam nazwy, ale były bardzo miękkie, kupowane na stoisku przed hipermarketem. Bardzo się sprawdzały. Ale ta chicco tez nie jest zła :) Od 0 do 2 lat, mięciutka, choć Kacper już ją zgryzł trochę i musimy wymienić na nową...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Ja kupowałam oral b te od 0-2 lat,potem odpowiednio do wieku już.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Dzięki za info dziewczyny :)
    Chyba na Oral B się zdecyduję.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Z tymi paputkami to uważajcie dziewczyny, jak założycie na nóżkę to patrzcie jak maluch stawia stópki, mój młody podwijał w nich paluszki, więc rehabilitantka zabroniła ich używać. Miał biegać w samych skarpetkach albo w guciach i tak sobie poradziliśmy początkowo :) Obecnie Janek nosi każde buty jakie mu założę, nawet kaloszki.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    gilese a co to są gucie jakaś firma ??
    my mamy szczoteczki z firmy nube 3 i uważam że na nasze 5,5 zęba starczy, masujemy przy okazji dziąsełka
    szczoteczki nuby
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Kacha tak gucie to nazwa, firma. Z tym ze to bardziej buciki są...

    a skąd bylo wiadomo ze w guciach palcow nie podwija? W paputkach co widoczne ale juz w takich butkach raczej nie, a dziecko podwija glownie dlatego , ze to cos nowego i nie chce tego na nożce.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    o matko z córką... ponad 160 zł te Gucie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Elyanna: o matko z córką... ponad 160 zł te Gucie


    no to nie na moją kieszeń, zważywszy że po kilku m-cach wyrośnie
    kupię te paputki
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    kachaw: zważywszy że po kilku m-cach wyrośnie


    a może nawet nie, mojemu noga teraz tak wystrzeliła z dnia na dzień, że normalnie w szoku jestem:)

    Ola, może masz racje, wczoraj chwilę w nich chodził po domu, podobają mu się autka na tych bucikach :)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    A na dwór co będziecie kupowały?
    Macie jakąś alternatywe na te drogie, zdrowe pierwsze buciki?

    Ja kupowalam Emele jakos nic sensowniejszego nie znalazlam...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Eveke ja pierwsze buciki jakie kupiłam to były zimowe (akurat tak się złożyło) Lasockiego, natomiast na wiosnę dostał pumy też dość drogie bo dałam tyle co Gilese za Gucie aczkolwiek naprawdę widziałam, że mojemu dziecku się komfortowo w nich chodzi. Dziewczyny na forum też potwierdzały, że pumki są fajne.
    Teraz kupię mu następne na pewno.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Mieliśmy gucie z dziurkami jako pantofle i pierwsze butki (Janek zaczął chodzić w czerwcu) i w guciach nie podwijał paluszków, może to kwestia sztywniejszej podeszwy? Co do rozmiaru to też się bałam że będzie mu noga rosnąć i buty na miesiąc będą ale jakoś tak się nie dzieje, z butów kupiłam ecco mimic rozmiar 22 poprzedniej jesieni i chodził całą jesień, pół zimy i wiosnę i teraz w jak jest chłodniejsza pogoda to też jeszcze ich używa... I ciągle spodziewam się że wyrośnie ;) No ale na jesień kupię już rozmiar 23 rok w jednym rozmiarze wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Gilese no widzisz to chyba kwestia bardzo indywidualna.
    zaczynalismy sezon rozmiarem 19- butki musialam kupić, bo Nina juz chodzila. To byla tak połowa czy koncowka maja. Obecnie jestesmy na rozmiarze 21. Żeby nie było wszystkie buty tej samej firmy. Wiec praktycznie w 3 miesiace przerobilismy 3 rozmiary. Nie bede pisala ile par butów. Bo mialam i sandalki i cos na chlodniejsze dni :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Ninka jak zaczynała chodzić to miała bartki, ale odnoszę wrażenie, że przez te kilka lat ta firma bardzo się zepsuła, wiem że dobrą opinię mają elefanten właśnie dla takich maluchów a z wiosennych jesiennych to ja bardzo lubię adidaski nike, cena 100zł to dla mnie okey, wygodne, oddychające, Nince nigdy się noga nie pociła
    już miała kilka par, ucieszyłam się bo ostatnio wybrała takie, w końcu nie całe różowe
    :tooth:
    nike
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Ja kupiłam na wyprzedaży piękne skórzane wiązane trzewiki z elephanta właśnie za 79 zł :D
    A na zimę i wiosnę raczej już się zdecyduje na emele..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Rowniez polecam elefantena lasockiego (z ccc), kornecki tez ma fajne buciki.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Kacha nie macie w pobliżu zdrowej stopki?
    Może we wrocku przy okazji bedziecie? Fakt ze w modelach maja slaby wybór, ale ja znajac rozmiar pozniej przez neta zamawialam.
    No i jest jeszcze jedna opcja. Z ich str drukujesz miarke. Mierzysz nozke a jak pewna nie jestes zamawiasz 2 rozne rozmiary (kwestia zamrozenia kasy na chwile no i straty 10zl na odeslanie).

    A te co pokazalas to chyba nie są z serii "roczki"? Czyli te pierwsze buciki.

    o my mieliśmy tez jedne elefanteny. Fajne były :) tylko jednak emele lepszy zapiętek posiadają.
    no i nie wiem czy to u mnie taki biedny ten deichmann bo wybor malenki.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ze sportowych to ja jeszcze polecam fila, co prawda testujemy je dopiero ale widzę, że młodemu jest wygodnie, lubi je i nóżka się nie poci.
    Tyle, że widzę, że niestety ciężko je dostać u nas. D. dostał je kiedyś od babci z Austrii i tak czekały aż się doczekały :) Domiś ma małą nóżkę, bo nosi rozmiar 21/22 no już wskakujemy w 22 własnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    dzięki za ożywiony temat bucików :) bardzo mi się teraz przyda :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Eveke to nawet nie chodzi o rozmiar czyli długość wkładki, ale tęgość stopy, podbicie dlatego tak ważne jest przymierzenie buta i przejście się malucha w nim, później dochodzi jeszcze kwestia czy nie krzywi stópki chodząc, więc nie ma bata bym zamówiła buty nie mierząc najpierw.
    Nie ma u nas zdrowej stópki, a do Wracka mam nie po drodze, a jak bym miała przyjechać po buty to na paliwie bym popłynęła.
    W Opolu z takich lepszych to są ecco, geoxy - ale tu cena spora około 200zł - bo sklep też w centrum z wysoką marżą, a tak to bartki, elefanty i lasockie chyba to wszystko no i sportowe typu nike, addidas czy puma.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    W Deichmannie można zamówić z dostawą kurierem (za darmo) i jak nie pasują to oddać w sklepie (za darmo). Ja wczoraj zamówiłam, najwyżej oddam - ostatnio zjeździłam trzy sklepy żeby dostać rozmiar. Ale fakt, wybór mały :(
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    kacha no wiem, że o tęgośc sie rozchodzi :D ale można zamówic i zwrócic, kwestia ewentualnej straty 11zł , a kto wie może będą super a i w samej marce się zakochacie :D

    powiem Wam , że bartki wydają mi się okrutnie sztywne, przynajmniej porównując do Emeli.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    My też polecamy i kochamy emele. Przerobilismy już trzy rozmiary i kilka fasonow . Wszystkie rewelacyjne . Mnóstwo wzorów, kolorów, każdy coś wybierze.
    A do domu polecamy niezmiennie paputki , też już trzeci rozmiar lecimy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    A ja kupiłam wiosną emelki po raz pierwszy i klapa! Kupiłam model z brązowej skórki - zaraz ta skórka się brzydko poprzecierała, zrobiły się na niej takie jakby plamy, że dziecko wygląda non stop jakby w brudnych butach chodziło. Może na taki model trafilam. W kazdym razie od tej pory na emelki nie patrzę już.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ja lubię elefanteny, chociaż moje dziecko zdecydowało, że najfajniesze buty to crocsy i jak tylko ma wybrać, które buty chce założyć to zawsze wskazuje na nie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Domiś ma małą nóżkę, bo nosi rozmiar 21/22 no już wskakujemy w 22 własnie.

    Hope 21/22 jest mała- moja ma 20 dopiero, więc Twój D ma nóżkę ok.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    _azja_: A ja kupiłam wiosną emelki po raz pierwszy i klapa! Kupiłam model z brązowej skórki - zaraz ta skórka się brzydko poprzecierała, zrobiły się na niej takie jakby plamy, że dziecko wygląda non stop jakby w brudnych butach chodziło. Może na taki model trafilam. W kazdym razie od tej pory na emelki nie patrzę już.
    My mieliśmy rok temu na jesień dokładne te same emele i młody je uwielbiał, mięciutkie, leciutkie i wcale ich nie czuć na nogach. Owszem poprzecierały się i wyglądały trochę jak porysowane, ale nie przeszkadzało nam to :] Potem jednak kupiłam już mimic bo chciałam dobre buty na rzepy :)

    Co do bartków to dwa lata z rzędu młody miał ich sandałki i złego słowa o nich nie powiem. Wręcz odwrotnie, młody z uwagi na obniżone napięcie mięśniowe jest zagrożony koślawieniem stóp i płaskostopiem i nasza rehabilitantka była bardzo zadowolona z bartków. Powiedziała że są super i najlepiej jakby w tych sandałkach po lecie chodził do żłobka, bo świetnie nóżkę trzymają, podeszwa zgina się w odpowiednich miejscach i nie są takie elastyczne że można zwinąć je w trąbkę. Tak więc chyba nie do końca są złe te bartki jednak ;)
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Cześć Dziewczyny.
    Mogę dołączyć do wątku? Widzę, że Wy tu już poziom zaawansowany ;) a ja próbuję się uporać z jakąś wyprawką do szpitala i ogólnie zastanawiam się, co będzie nam potrzebne w pierwszych miesiącach z nową osóbką :) Wiem, że tego wszystkiego jest masa, ale zależy mi, aby mieć to, co naprawdę potrzebne, a nie zawalić się szpargałami, których może w ogóle nie użyjemy... Pomożecie jakoś to wszystko ogarnąć? Termin mam na połowę listopada.
    Z góry dzięki :)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Asia na pierwszej stronie wątku są rzeczy wyprawkowe wypisane :) te potrzebne i te mniej :P
    -- [/url]
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ok, stworzyłam własną listę i mam nadzieję, że udało mi się wyeliminować te mniej potrzebne rzeczy ;)
    A jak to jest z kojcami? A konkretnie chodzi mi o wysokość... Czy są wyższe niż powiedzmy 77cm? Bo jak tam buszuję w necie, to w oko wpadają przeważnie te niskie, a chciałabym jednak coś wyższego, tylko nie wiem, czy takie są
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Czy doradzi ktoś gdzie kupić ciepły śpiworek z odpinanymi rękawami? Wszędzie widzę tylko te bezrękawniki.

    Już znalazłam! C&A, gdyby ktoś też był zainteresowany :)
  1.  permalink
    A ja wpadam z pytaniem odnośnie kubeczka 360 stopni. Nie powiem, strasznie zainteresował mnie ten kubeczek.
    Czy warto taki zakupić? I ewentualnie od którego miesiąca można dziecku dawać by z niego piło?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Mój dziś dopiero zakumał o co w nim chodzi :p
    Ale nie wiem czy z wszystkich tak leci.. U nas jak ląduje w torbie to w tym zamknięciu trochę wody jest a uszczelkę poprawialam juz x razy i cały czas to samo..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    U nas ten kubek sprawdził się bardzo dobrze. Żałuje, że dopiero ok 15 miesiąca podałam go Gosi.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    biedronka28: A ja wpadam z pytaniem odnośnie kubeczka 360 stopni. Nie powiem, strasznie zainteresował mnie ten kubeczek.
    Czy warto taki zakupić? I ewentualnie od którego miesiąca można dziecku dawać by z niego piło?


    Mój dopiero gdzieś po roku nauczył się z niego pić. Ja kiedyś już pisałam, że ten kubek to świetna sprawa, użytkujemy już 3.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Dzięki za opinie.
    Zatem na pewno go zakupię i zobaczymy jak synek będzie sobie radził.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Ja wrócę do tematu bucików - paputki albo ekotuptusie czy jeszcze inaczej... Jaki rozmiar wybierać? Zmierzyłam Kacprowi nóżkę i ma 13 cm od palca dużego do pięty na stojąco. A to jest odpowiednik rozmiaru M dla dzieci 12-18 m-cy. Myślicie, że będzie ok?
    --
  3.  permalink
    Ja zamówiłam s....ale wydaje mi się lekko przyciasnawa- ma ok 12 cm stópkę. Jednak nie mam porownania do większego rozmiaru..
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dii nie pamiętam na jakiej aukcji ale było napisane, że trzeba zmierzyć dziecku stopę na stojąco tak jak zrobiłaś i dodać do tego i teraz nie pamiętam tam było chyba od 0,5 do iluś tam milimetrów
    --
  4.  permalink
    Temat bucików też mnie interesuje :)
    A kiedy powinno się kupić dziecku buciki? Wtedy kiedy zacznie już naprawdę chodzić?
    Bo mój mały, w ciągu dnia jest bardzo długo na nóżkach, wędruje od kanapy do ławy i z powrotem i koleżanka mi mówiła że już powinnam kupić buciki w których będzie mu się stópka kształtować. No ale nie wiem i dziwne wydaje mi się żeby w bucikach ganiał w domu :/
    Tymbardziej że przecież samodzielnie nie chodzi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    biedronka28: już powinnam kupić buciki w których będzie mu się stópka kształtować
    Taaaa, najlepiej chodaki... :wink: Żartuję oczywiście :wink: A tak na serio, na początku najlepiej jak dziecko boso pomyka po mieszkaniu. Przecież taki maluch dopiero uczy się, jak chodzić, jak stawiać stopę, jak łapać równowagę, etc. Buciki tylko zaburzą mu ten proces. No chyba, że ortopeda by zalecił, to ok, ale tak... niech biega boso :wink:
    Zaraz poszukam jakiegoś sensownego artykułu... O, tutaj i tutaj sensownie piszą:smile:- ten drugi art. to rozmowa z P.Zawitkowskim.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    kachaw: Dii nie pamiętam na jakiej aukcji ale było napisane, że trzeba zmierzyć dziecku stopę na stojąco tak jak zrobiłaś i dodać do tego i teraz nie pamiętam tam było chyba od 0,5 do iluś tam milimetrów

    No to ok, bo te, co zamówiłam mają podeszwę 13,5 a Kacper ma rozmiar 13 jak stoi :) Dzięki :) Ciekawa jestem na ile starczą, mam nadzieję, że nie na miesiąc bo na styk są!!! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Ola masz rację najlepiej i najzdrowiej na bosaka, ale za chwilkę jesień, potem zima i jak puścić na bosaka młodego w starym budownictwie, gdzie mi osobiście jest zimno na bosaka. Antypośligi nie sprawdzają się u nas na razie, bo młody raczkuje, w tym czasie one się zsuwają, obracają, po czym stanie przy ścianie podciągnie się i już chodzi krokiem dostawnym a skarpetki w tym momencie albo do połowy zsunięte, albo obrócone tak że antypoślizg zamiast na podeszwie to na górze jest.
    Dlatego zamówiłam kapcie a chciałam aby jak najmniej mu przeszkadzały, więc zdecydowałam się na paputki
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    No fakt, o tym nie pomyślałam :shamed: Ninka też w paputkach śmigała, bo było zimno od podłogi jednak, a skarpetki nie dość, że spadały, to jeszcze się w nich ślizgała (zaczęła chodzić pod koniec września) :smile:

    BTW jeszcze tutaj znalazłam fajny artykuł
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Gosia w paputkach bardzo się ślizgała po panelach i płytkach,na dywanach/wykładzinach było ok. Używaliśmy je tylko w gościach, bo nie mamy w domu dywanów.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeSep 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny te "paputki" to nazwa firmy? Bo jak wpisze np na allegro paputki to sie różniste pokazują.
    Pytam bo tez muszę małej kupić jakieś po domu bo skarpety ściąga albo sie zsuwają a w zimie nie bardzo na bosaka.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.