Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Ja mam oba z szuflada i jak dla mnie jest to przydatne. Pełno rzeczy tam zmieszcze, nie mam problemu z czyszczeniem bo łóżeczko zawsze można przesunąć ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Agata, ale mi chodzi o wycieranie tego wierzchu szuflady, czyli tak jakby drugiego dna a nie o sprzątnięcie pod łóżeczkiem
    znajoma mówi, że miała i przeklinała bo dzień dnia wycieranie z nurkowaniem pod łóżeczko jest


    cx
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Ale o tym tez mówię :) łóżeczko zawsze można odsunąć od ściany i wytrzeć. Chociaż u mnie teraz tej możliwości nie ma i wkładam tylko rurę od odkurzacza i zbieram kurz.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Ja miałam z szufladą i mnie ono irytowalo. Trzymałam w szufladzie pieluchy, ale ta przestrzeń nie była warta tych utrudnień w wycieraniu kurzu - również pod łóżeczkiem, które ciężej się przesuwa. Szufladę z wierzchu wycierałam dwuetapowo: najpierw wysuniętą szufladę, a potem wkładałam mopa między szczebelki i wycieralam tam, gdzie nie dosięgłam ręką. Najgorzej było, gdy łóżeczko miało najniższą pozycję, czyli przez większość czasu ;)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Ja mam z szufladą. Ta pokrywa od szuflady mi się nie kurzy bo mam falbanę do łóżeczka. Falbanka z Ikei, leży na dnie łóżeczka i spływa na wszystkie cztery strony. Zaden kurz sie tam nie zbiera. W szufladzie trzymam sporo rzeczy. Jest praktyczna. Pod łóżeczkiem odkurzam po prostu odsuwając je.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 10th 2018
     permalink
    Też miałam z szufladą i sobie chwaliłam. Małe mieszkanie, każda przestrzeń na wagę złota. A dopóki nie dotarliśmy do najniższego poziomu, to kurzu nie było, bo na pokrywie leżały kolejne mniej i bardziej potrzebne akcesoria :wink: Taka dodatkowa przestrzeń magazynowa, której brakowało, kiedy dzieć się pionizował.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2018
     permalink
    _Isia_: Ta pokrywa od szuflady mi się nie kurzy bo mam falbanę do łóżeczka. Falbanka z Ikei, leży na dnie łóżeczka i spływa na wszystkie cztery strony. Zaden kurz sie tam nie zbiera.

    ale jak się pod falbaną nie kurzy? no gdzie... ja kurz to nawet w łóżku w sypialni mam i w środku odkurzam (mamy 160x200 z taką olbrzymią skrzynią pod spodem) a zasadniczo dostepu tam nie ma bo wszystko zabudowane


    Justyna+: Szufladę z wierzchu wycierałam dwuetapowo: najpierw wysuniętą szufladę, a potem wkładałam mopa między szczebelki i wycieralam tam, gdzie nie dosięgłam ręką.

    no tego się właśnie boję, NIENAWIDZĘ sprzątać i każda dodatkowa tego typu rzecz przyprawia mnie o dreszcze
    myślę, że jednak kupię dużą komodę do sypialni i jakoś to będzie, na kartony "na zaś" zawsze jest garderoba
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Ponieważ na lokalnym olx pojawia sie teraz sporo ofert to mam pytanie
    Moze głupie ale coooz miałam kwietniowe i czerwcowe dzieci wiec o późnej zimie guzik wiem i liczę na ponoć
    Mam termin na koniec lutego i teraz pytanie Czy mam kupować jeszcze śpiworek zimowy czy ciepły pajac plus śpiwór do wózka starcza?

    Mój młody zaczynał od rozmiaru 44-50 wiec teraz sie zastanawiam jak ilościowo ogarnąć 56. Z racji na porę roku myślę głownie o pajacykach a te za duże jak bedą to lipa
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Ciężko przewidzieć jaka będzie zima - bo może jakiś super-ciepły kombinezon czy wełniany śpiworek nie będzie potrzebny. Teraz raczej wszystko można kupić od ręki, nawet używki na OLX (zdarzało mi się kupować wysyłkowo, gdy czegoś nie było lokalnie), więc w razie ostrej zimy, to wtedy kupisz te cieplejsze.
  1.  permalink
    Jaka spacerowke polecacie na zime? Wazne zeby byla lekka, beda musiala ja wnosic. Miej wiecej do 500 zl.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Jak na zimę, to dobre duże koła. Ale ja miałam na małych i dałam radę.
    Lekka, kompaktowa i żyje trzeci sezon. Choć już mam zamiar się jej pozbyć.
    Choć ochraniacz na nóżki już w zeszłym roku ciut za mały na Wojtka był. Przy czym on go nie lubił, i kazał się kocem zakrywać.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    MrsHyde moja na zime miała już ponad pół roku ale nawet wtedy nie kupowałam kombinezonu. Na wyjście zakladalam dodatkowa warstwę ubrań i gruby koc. Poza tym koniec lutego to już prawie wiosna więc juz bym nie kupowala kombinezonu. Ewentualnie kup śpiworek ale już do spacerówki a używaj w gondoli a później będzie na zime w grudniu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Hyde u nas młody ma się pojawić na początku grudnia a ja nie kupiłam nawet kombinezonu :p
    Mamy 2 grubsze takie ale raczej jesienne ale kupię śpiwór do wózka.
    Stwierdzialam ze wole go ubrać w ten cieńszy kombinezon żeby miał swobodę i w śpiwór go wsadzić niż w ten sztywny kombinezon z którym się nie będzie mógł ruszyć ;p
    Pamietam jak Adasia wsadziłam w kombinezon zimowy to miał biedak ręce rozłożone bo się ruszyć nie mógł ;p
    A zanim z domu wyszliśmy to cały mokry był :p
    Także teraz zmiana planu a jak zmienię zdanie to najwyżej kupię na już coś :p
    -- [/url]
  2.  permalink
    Użytkuje ktoś może kinderkrafta Lite? Zastanawiam się nad nim.

    Karolciat - dziekuję, zerknę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Czyli jednak dobrze myślałam tylko mi tu kuzynka i koleżanka za zeby mącić ze jak ze szpitala wyjdziemy ;)
    A ilościowo duzo na 56bierzecie? Smyk i 5-10-15 maja jeszcze przez chwile sporo fajnych promocji ze ubranka wychodzą po cenie za jaka ma olx sa wystawione uzywki
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Wiesz co to zależy od dziecka ile to 56 ponosi. Pierwsza córka chodziła w 56 po 3 mcu jeszcze. A teraz już po 1 mcu 62 musiałam wyciągać. Po 5 sztuk z każdego rodzaju ubranka wydaje mi się idealnie, zawsze można szybciej pranie zrobić.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    a ja się zastanawiałam czy po 10sztuk na rozmiar za mało nie będzie :bigsmile::bigsmile:
    dla syna miałam takie ilości, że pranie mogłam raz w tyg robić :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Hydzia - ja też miałam dużo, a ostatecznie części z nich ani raz (!) nie ubrałam chłopcom. Bo rośli szybko w tych pierwszych miesiącach.
    Pamiętaj - zawsze możesz od ręki dokupić - np. w Pepco czy Lidlu za kilka złotych. Czy nawet na OLX używki w super stanie.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    A jak duże rodziły się Twoje dzieci? Mój syn nosił 56 przez miesiąc a córka (waga 2830) przez ponad 3 miesiące. Ja miałam dużo więcej kompletów ubrań. Dla mnie 5 sztuk to tak jakby tyle co nic ;) Starszy się dużo przesikiwał i ulewał wiec 5 sztuk to ja zuzywalam na jedne dzień. Z córką prania było mniej. Nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi.
    A po świętach tez będziesz miała sporo wyprzedaży wiec wtedy też sobie dokupić kombinezon zimowy w dobrej cenie.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    _Isia_: Dla mnie 5 sztuk to tak jakby tyle co nic ;)

    Dla mnie też 5 sztuk to bardzo mało, bo moi ulewali. Trzeba się było przebierać kilka razy dziennie.
    Moi zaczynali od rozmiaru 50. Mało takich ciuszków miałam, więc zakładałam 56 i podwijałam rękawki i nogawki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    mały był tuczonym wcześniakiem ważącym 2900 ale spadł do 2300, miał tylko 49cm; córka w czasie 3450 i 54cm ale słabo przybierała takze w tych malutkich długo byli; młody zaczynał od rozm 44 przez pierwszy miesiąc


    marion: w Pepco czy Lidlu za kilka złotych. Czy nawet na OLX używki w super stanie.

    w Lidlu rzadko kiedy u nas coś upolujesz bo rozkupują namiętnie i chyba mało jest wykładanych bo koleżanka na otwarciu, pepco w razie czego ujdzie chociaż jak patrzę na ceny to w podobnej kupisz w firmowych znacznie lepszej jakości;
    u mnie nie ma smyka, c&a czy h&m, do 2 pierwszym 90km, do hm mam ok 40 więc wszystko i tak online będę brała dlatego poluję na promo od teraz


    a OLX u mnie lokalnie to jakaś porażka; używane body w tej chwili są droższe niż w smyku nówki na promo więc dziękuję nie skorzystam
    a swoją drogą patrzyłam, że nawet na używanych wózkach jest przepaść - w wawie 160km stąd to samo o kilkaset zł taniej (patrzę na bebetto silvia i adamex)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    W Pepco i Lidlu różna też jakość - ja trafiałam czasem super bodziaki, a inne po pierwszym (!) praniu skurczone szmaty.
    Kupuję internetowo z promocji w 5-10-15 - i jestem zadowolona.
    Z OLX loteria. Lokalnie wygodniej, bo możesz pooglądać na żywo. Różnice cenowe wynikają chyba z ilości oferowanych rzeczy - np. im więcej wózków Bebeto w danym mieście, tym konkurencja większa i ceny niższe.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    różnica jest na tyle duża, że nam się do Warszawy jechać opłaci i jeszcze zostanie kasa na zakupy w ikei :)
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    No to u mnie przy jednym i drugim dziecku 5 to wystarczająco. Obie ulewajace ale z pielucha pod szyja, pojedyncze sytuację że było to na body więc w zasadzie cały dzień w jednym ubranku (teraz mam więcej prania ze starsza ). Nigdy nie przelane chyba że po nocy. Ale jak piszecie to zależy od dziecka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    °Agata°: Obie ulewajace ale z pielucha pod szyja

    U nas pieluchy nie wystarczały - bo ulewanie faktycznie było chlustaniem, albo, jak w przypadku starszego, leciały fontanny. Tak więc ciuszków musiałam mieć dużo. 5 sztuk, to bardzo często dziennie zużywałam :bigsmile:
  3.  permalink
    Ja to dla Wiktora miałam dużo ciuchów, ale młody był i ulewający i jak kupe zrobił, to po pachy i do stóp.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    O to faktycznie. Dobra to 10 sztuk haha ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    właśnie mi koleżanka wiadomość przysłała, że jutro w lidlu tania sobota i body i pajace na przecenie będą tyle, że nie wiem czy uda mi się o 7 rano z łóżka zwlec bo później to już nie ma po co jechać
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Moi także robili kupsztale na plecy wychodzące :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    moje niestety teżm, i strzelające przy przewijaniu :D :D :D

    macie jakieś godnych polecenia sprzedawców na allegro oferujących dobrą jakość pieluszek i podobnych pierdołek? sklepy internetowe też mile widziane
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Polecę stronę Mleko i pieluszki - informują o aktualnych promocjach w danej sieci sklepów.
    My jedziemy cały czas na Biedronkowych Dadach - najtańsze i u nas się dobrze noszą. Z początku czasami dokupiłam z promocji Pampersy (w Netto bywały dość tanie), Lidlowe Toujours (nie byłam zadowolona), albo Rossmannowe BabyDream.
    Natomiast wszystkie gadżety aptekowe (leki, maści, podkłady poporodowe, inhalator, termometry itp. itd.) kupowałam internetowo w Aptece Gemini (kupuję tam od lat).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    Marion, mi w kwestii pieluch to na razie bardziej o tetrę czy flanelę chodziło ale linka dodaję do ulubionych ;)

    Aptekę Gemini baaaardzo lubię, ceny w porównaniu z okolicznymi mają świetne i specjalnie czasami wracam inną drogą ale duże oszczędności
    zamawiasz u nich online a potem tylko odbiór ? bo ja zawsze stacjonarnie brałam
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Ja zamawiam internetowo z dowozem do domu. Zawsze kompletuję tak, by kwota przekroczyła 300 zł, to wtedy przesyłka darmowa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    wiecie co, trzecie dziecko a ja się czuję zielona kompletnie po tylu latach :D
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    W Warszawie jest baaardzo dużo wózków. Ja swój Jedo sprzedałam ze sporą stratą a był jak nowy. Ciuszków tez na olx moc. Te lidlowe leżą u nas w każdym Lidlu bardzo długo. Z kilku poprzednich kolekcji nawet.
    Lidlowe bodziaki dla mnie zawsze mają super jakość, podobnie jak pajace. Natomiast bluzeczki i spodnie takie cienkie bawełniane są raczej słabe. Właśnie w 5 10 15 można sporo tanich rzeczy ustrzelic w dziale outlet czy na wyprzedażach. Ja tak córce kupowałam. Z pepco mam raptem parę ubrań. Smyk też jest nierówny jeśli chodzi o jakość ale na wyprzedażach można ładne rzeczy w dobrej cenie kupić. No i to też co innego jak wiesz, że kupujesz na jedno dziecko a potem jakby co wyrzucisz. Ja juz tak kupuję. Wiec jakość nie jest dla mnie głównym kryterium tylko cena.
    Dla mnie dużym zaskoczeniem jest jakość różnych drogich marek. Dostaje dla swoich dzieci ciuchy od rodziny i znajomych i np. Next czy Mothercare dość kiepskie. Smyk jakoś lepiej się zachowuje. I nawet te lidlowe bodziaki. H&M ma dla dzieci ciuchy dobrej jakości, czego nie można powiedzieć o ciuchach dla dorosłych.

    Ja bym jeszcze polecila outlet w Warszawie. Ja na Annopolu wpadam do Smyka, Reserved i zawsze coś znajdę.

    Treść doklejona: 21.09.18 15:14
    Ja kupuję w gemini i nawet płacąc za przesyłkę i tak mi się to bardziej opłaca niż kupować w naszych stacjonarnych aptekach.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    MrsHyde: u mnie nie ma smyka, c&a czy h&m,

    u mnie jest i smyk i hm. i kawa ;)
    i już Ci pisałam, że jak coś to mam zimówkę za grosze ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Isia, dzięki za cynk z outletem. Na bank będziemy do IKEI jechać za jakiś czas to sprawdzę, outlet smyka kojarzę z okolic białołęckiej, to ten annopol?

    ja ubrań reserved nie lubię, ani dal dzieci ani dla dorosłych, trafiałam na same bubble; jeśli miałabym wydać kasę na firmówki to gap lub old navy; w ubrankach po moim młodym przechodizło 3 dzieci a kuzynka mówi że jeszcze je spokojnie będzie teraz używać

    Treść doklejona: 21.09.18 15:31
    Elfiko, a od kiedy jest smyk? kurczaki byłam w prawdzie w bursztynowej raz ale nie zauważyłam
    duży wybór mają? kiedyś sprawdzałam w W-wie to np nie mieli rozm 156 już zupełnie więc i tak kupowałam online a do tego promo dodatkowe bbyły
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    od zeszłego roku? nie pamiętam ale rozbudowali z tyłu. dorzucili decathlon - ale to jest mega żenua, smyka, media markt i komfort łazienki oraz przenieśli jysk i sam komfort.
    co do rozmiarówki smyka to ja ogarniam na razie do 134/140 ale nie najgorzej jest, sklep jest całkiem spory. z butami tylko lipa w Klarkowych rozmiarach.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    a no to w ciągu roku nie byłam, ostatni raz jak się dziarałam u Łysego czyli 1,5rok temu
    jakbyś kiedyś przy okazji była to zerknij proszę na dział dla chłopców czy warto mi się wybierać
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2018
     permalink
    nie ma problemu. i zrobię to na pewno szybciej niż mam termin u Łysego ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2018
     permalink
    W Lidlu o 11ej o ile dziewczęcych leżało kilkanaście sztuk dwupakow body p tyle chłopięce można było na palcach jednej ręki policzyć - znalazłam komplet 50/56 wiec pierwszy wyprawkowy zakup za mną ;); pajacyków chłopięcych nie uświadczysz (dziewczęce fajne w dotyku) a polspiochow juz w ogóle żadnych
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2018
     permalink
    Hydzia, byłam dzisiaj w smyku i muszę powiedzieć, że nie najgorzej z ofertą -całkiem sporo. ofc kurtki zimowe chłopięce fajniejsze jak dziewczęce ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 24th 2018 zmieniony
     permalink
    w październiku przy okazji prenatalnego planujemy zaliczyć outlet w Białym ale dobrze wiedzieć, że u Was niezły wybór; będzie można zrobić click&collect i w razie czego jeszcze dooglądać/dokupić inne
    a H&M ma dział dziecięcy ok?
    chociaż w sumie nie wiem czy nawet w tym tyg ine będę bo wózek w Józefowie upatrzyłam (szary anex sport) i jak się z babką dogadam to wsiadam i jadę a to przez Okę trzeba
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 24th 2018
     permalink
    MrsHyde: a H&M ma dział dziecięcy ok?

    ok. trochę lipa z bucikami ale tak poza tym spoko.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    dziewczyny chcę kupić prezent dla malucha kuzynki i tak napomknęła że nie ma tylko rożka więc w sumie pomysł jest ale.... w sklepach online i na reklamach teraz 'wyskakują' mi otulacze; co lepsze? przy dzieciach miałam rożek, bardzo lubiłam a potem stał się kołderką czy podkładką pod pupę gdy gdzieś szliśmy
    czy otulacz będzie praktyczny i jest wart swojej ceny?
    a jeśli już rożek to wszędzie widzę minky, może jestem naiwna ale ... czy dziecko od tego pluszu się nie poci? może i w dotyku przyjemne ale przy buzi te "kropki"?
    chciałabym kupić coś ładnego ale funkcjonalnego, budżet do 80-100zł
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    Proszę. Rożek nie minky
    Ja generalnie byłam przeciwnikiem rozków, dopoki mi się Krysia nie urodziła.
    Miałam bawełniany z wkładką z kokosa. Tu jest jakiś wypaśny, ale nie wiem czy wart aż tyle? Ja swoją wkładke szybko wyjęłam, bo wolałam lepiej czuć dziecko...
    Tu najzwyklejszy miękki, bez usztywnień...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    Karolcia, widziałam zwykłe - nawet w smyku nie minky ale może bardziej chodizło mi o to że teraz na minky moda taka jest i czy to się sprawdzi. Nie mam nic minky w domu bo dzieci za stare już na takie przygwizdy więc pytanie z ciekawości było
    a co do usztywnień w rożku to nie wiem jakie są teraz zalecenia ale 11lat temu to wszędzie było że usztywniane są bleee bo dziecko powinno jak najdłużej móc zachować pozycję embrionalną i stanowczo wszelkie wkłady fizjo odradzali
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    a nie lepiej otulacz bawełniany?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    Przy okazji - Gniazdka śmierci...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja sama szyłam otulacz z muślinu bawełnianego. Świetna sprawa, ale właśnie zastanawiałam się czy bawełniany czy bambusowy i w sklepie mi powiedzieli ze grubszy i cieplejszy będzie bawełniany. Bambusowy zazwyczaj jest cieniutki i bardziej bym go brała na lato niż teraz kiedy będzie chłodno. A rożek też mam, ze smyka taki grubszy mięciutki. Nadal w nim noszę dziecko bo zwyczajnie jest to wygodne.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.