Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    Ja na bieżąco, bo moja Zuźka ma 3 mce. Nie wiedziałam, czy kupować rożek, ale na liście do szpitala był wymieniony, dlatego kupiłam. Przy Mirze nie użyłam ani razu, a teraz bardzo często usypiam w nim Zuzię, bo lubi być otulona. Teraz używam go jako matę, zabieram ze sobą, gdy jedziemy do teściów, Zuzka na nim leży u nich. Podkładam też pod matę, zeby Zu miała bardziej miekko. Co do otulacza bambusowego... Na początku wydawał mi się zbędnym gadżetem, na który jest moda. Po miesiącu dokupiłam, przydał mi się, ale z racji tego, że było lato... Fajnie sprawdził się, gdy chciałam czymś przykryć Zuzię jak zasnęła na spacerze. No i ładnie wygląda... :D Nie użyłam go ani razu do otulenia, bo zwyczajnie nie umiem. Zarówno otulacz jak i rożek kupiłam w firmie Amumu. Aaaa i rożek mam z minky, ale nie zauważyłam, zeby Zuźka jakoś się w nim pociła.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    czy któraś z was ma lub miała taki leżaczek TINY LOVE ? mogę odkupić niebieski za nieduże pieniądze (ok 130zł) i zasstanawiam się czy na początku nie mógłby posłużyć zamiast kołyski - nie chcę żeby bujać ale chcę coś małego, zgrabnego koło łóżka postawić, żeby chociaż przez pierwsze tyg nie wstawać daleko; tak myślałam, że jakby dokupić materacyk do środka (wymiar wewn 35/70) to na tę chwilę by starczyło, chociaż babka mi napisała, ze tam już jest jakaś wkładka; no ale nie oglądałam bo w naszym dziecięcym ich nie ma więc pytam co sądzicie?


    dfs
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    Kupuj śmiało, jest świetny! Na kołyske na początek się nada idealnie, a później też spokojnie wykorzystasz. Malucha możesz zawsze sobie w nim przenieść gdzie chcesz. Na wyjazdy też się przyda.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  1.  permalink
    Kochane, a powiedzcie mi bo wlasnie zamierzam w Gemini zeobic zamowienie i mysle nad kosmetykami dla maluszka i powiem Wam co mi przyszlo do glowy ale czy cos jeszcze:
    - oliwka
    - szampon
    - waciki, paleczki do uszu, podklady
    - alantan na odparzenia (sudocrem na grubsze)
    - maltam ( chyba tak sie to nazywalo, to dla mnie :smile:)
    Cos jeszcze dziecko potrzebuje? :bigsmile:
    Niby mam juz dwoje ale bylo to taaaaak dawno!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Night a potrzebujesz oliwki? ja przy dwójce nigdy nie użyłam a jak się ciemieniucha robiła używałam olejuszki

    jakieś mydło w płynie czy inny płyn do mycia dla malca też by się przydał :wink: jak znajdziesz coś fajnego i z pompką to daj znać (ja nie chcę od razu emolientów z grubej rury dla alergika, myślę że poszukam czy ziajka czegoś nie ma bo przy mojej alergiczce świetnie się ich produkty sprawdzają)

    a maść dla ciebie to MALTAN :P
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja nie miałam oliwki (obecnie nie smaruje się dziecka niczym, jeśli skóra tego nie potrzebuje - oliwka tylko zatyka pory w skórze, a dziecko jest śliskie jak ślimak, heh), szamponu (wlewałam do wanienki płyn do kąpieli HIPP), wacików ani pałeczek (ewentualnie kompresy niejałowe do przemywania oczu solą fizjologiczną). Na odparzenia miałam Linomag (nie smarowała profilaktycznie, więc użyłam w ciągu 2,5 roku tylko 2 !!! razy - Fryc ma stalowe dupsko, hehe).

    Kup:
    - katarek albo aspirator Frida
    - sól fizjologiczną
    - podkłady
    - wkładki laktacyjne
    - woda morska od urodzenia (np. TA)
    - leki przeciwgorączkowe od urodzenia (w syropie, np. TAKI lub w Paracetamol w czopkach)
    - płyn ginekologiczny dla siebie
    - witaminy, np. wit. D dla dziecka
    - termometr bezdotykowy (czołowy) - ja mam TAKI
    - środek do prania, np. żel Biały Jeleń

    Z czasem dokupiłam inhalator.

    To wszystko :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: ja nie chcę od razu emolientów z grubej rury dla alergika

    Emolium, czy Oilatum, to dopiero wtedy, gdy ze skórą coś się dzieje. Na początek delikatne płyny.
    MrsHyde: jak się ciemieniucha robiła używałam olejuszki

    Mnie położna poradziła płynną parafinę - działała.
    MrsHyde: myślę że poszukam czy ziajka czegoś nie ma bo przy mojej alergiczce świetnie się ich produkty sprawdzają

    Tylko nie Ziaja - fatalny ma skład!
    Jeśli już, to wspomniany HIPP, albo Rossmannowa seria Babydream.

    Analiza płynów do kąpieli dla dzieci - z bloga "Sroka o".
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    O właśnie, zajrzyjcie sobie na stronę "Sroka o..". Z kosmetyków polecam hipp, mają dobry skład, są delikatne. Oliwke mam ale użyłam chyba max 3 razy. Nic się nie dzieje to nie używam, nie lubię jak dziecko jest takie tłuste :p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    ja mam jeszcze tyle czasu, że się zupełnie nie wczytywałam; przy Krzysiu lat temu 11 to w CZD polecali Skarb Matki i tego używaliśmy; na bloga sroki zajrzeć planowałam jak zacznę apteczne zakupy

    marion: Tylko nie Ziaja - fatalny ma skład!

    emolienty już dla G próbowałam i po emolium była tragedia, różne inne drogie szły też w ruch i kiedyś przez przypadek wzięłam ziaję i o dziwo pomogła, baaaa maść ze sterydami nie ogarnęła problemu tak jak krem z ziaji dla atopowców; ale fakt to stara krowa już i zupełnie inaczej się podchodzi
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: maść ze sterydami nie ogarnęła problemu tak jak krem z ziaji

    Nie wiem jak z kremami - ale płyny do kąpieli Ziai blogerka (chemik) nie poleca. Zerknij sobie do linka.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    °Agata°: Kupuj śmiało, jest świetny!

    w poniedziałek mam odebrać :)
    to będzie nasz pierwszy grubszy zakup chociaż i tak myślę czy nie za wcześnie bo dopiero 18tc kończę

    Treść doklejona: 28.09.18 10:37
    marion: płyny do kąpieli Ziai blogerka (chemik) nie poleca. Zerknij sobie do linka.

    właśnie przeczytałam, moją młoda myje się tylko w białym jeleniu - płyn do kąpieli i mydło
    ale ten krem dla atopikow jest dla mnie mega, nie ważne jaki skład ale zeszła jej skorupa z rąk i od casu do czasu wystarczy posmarować i problem nie wraca (pękała jej już skóra, miała rany do krwi, żadne emolienty, kremy robione ani nawet maść ze sterydem nie dawała rady na dłużej)
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    MrsHyde ja polecam serię Babydream z Rossmanna. Tanie, a bardzo dobre. Wcześniej złapałam się na reklamę
    naturalnych kosmetyków dla dzieci Derma i żałuję, bo wydałam sporo kasy, a nie zużyłam nawet całych opakowań. Krem do pupy nic nie dawał, zaczęły się zaczerwienienia. I teraz używam tylko płyn do kąpieli Babydream, do pupy Alantan plus maść (jest super), chusteczki mam Huggies Pure i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Z ziaji Sroka poleca tylko pastę ta od 1 ząbka z Eugeniuszem ;) ja ostatnio kupuje chusteczki rossmanowe te zielone i fajne są, nie szukam innych.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Karoolka: chusteczki mam Huggies Pure

    to są te nasączone tylko wodą?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    °Agata°: Z ziaji Sroka poleca tylko pastę ta od 1 ząbka z Eugeniuszem ;)

    Mamy i myjemy :bigsmile:
  2.  permalink
    Jesteście jak zwykle nieocenione :)

    MrsHyde: Night a potrzebujesz oliwki?

    Wiesz co ja przy dwójce oliwki uzywałam własnie zawsze po kapieli :smile: nikt nie mówil, że się nie używa :smile:
    Czyli co jak skóra będzie sucha to jakiś balsam od urodzenia czy co?
    Bo emolientu itp to wiadomo jak już jest sprawa poważna.. a tak porfilaktycznie, raz na tydzień skoro nie olwika?

    -

    marion: wacików ani pałeczek

    Waciki to ja uzywam do mycia pupki w domu :smile: bo o ile na wyjazdy, wyjścia wiadomo biorę mokre chusteczki o tyle w domu woda przegotowana, mydełko i tak pupke myłam :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: a tak porfilaktycznie, raz na tydzień skoro nie olwika?

    U nas zero nic - nie było żadnych oliwek/balsamów profilaktycznie :smile:
  3.  permalink
    Aaa a dalej jest podawanie wit.K? Bo moze na poczatek bym wzieła taki zestaw K+D a potem tą samą D tym bardziej ze ona fajna bo dla starszaków tez by sie nadawała.
    Choć tam napisane ze jak juz sie ta podaje to nic wiecej nie mozna a jakbym chciala dolozyc tran to bedzie chyba za duzo..

    Treść doklejona: 28.09.18 13:36
    Hyde super ten leżaczek, dobrze, ze bierzesz też bym się nie wahała.
    To potem tak naprawde przez kilka lat sluży, moje miały tylko fotelik bujaczek a jedno i drugie tak do 3 r.z z niego w mniejszym lub wiekszym stopniu korzystało :smile:
    I tak jak Agatka pisze, to takie wugodne jak mozesz na tym dziecie wziac np do kuchni, z jednje strony gotowac a z drugiej rozsmieszac malenstwo :bigsmile:
    Mega praktyczne :smile: jak dla mnie jedna z tych rzeczy "Must have"
    -- // //
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    [quote=MrsHyde][/quote]wydaje mi się, że nie tylko woda, bo są za tanie 😊 kupuję je w Rossmannie za jakieś 16 zł 3 op. Nie mogę znaleźć ich w innych sklepach. A one najbardziej odpowiadają mi pod względem wilgotności. I mają fajne zamknięcie, nie wysychają.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    nightingale_84: a tak porfilaktycznie, raz na tydzień skoro nie olwika?

    nic, zupełnie nic :) u nas płyn do kąpieli wystarczał, właściwie do tej pory nikt z domowników nie używa balsamów po kąpieli i oprócz alergii na dłoniach córki to nie mamy problemu z przesuszoną skórą
    alergolodzy biją na alarm, że większosć problemów pojawia się przez zbyt dużą ilość kosmetyków które się pojawiają w pierwszych dniach życia i później jest już ich tylko więcej i więcej. Tak samo jak codzienna kąpiel dziecka nie jest wskazana właśnie przez niszczenie naturalnej bariery ochronnej skóry



    Karoolka: ]wydaje mi się, że nie tylko woda,

    w reklamie pod gabinetem u gina leżała ulotka jakaś i tam było że 99% to woda ale może się mylę;
    są jeszcze water wipes gdzie woda w składzie stanowi 99,9% tylko zastanawiam się jaki sens je kupować w ogóle i płacić taką kasę :P (no chyba że dla 0,1 ekstraktu z pestek grejpfruta hehe)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    MrsHyde: czy któraś z was ma lub miała taki leżaczek TINY LOVE ? mogę odkupić niebieski za nieduże pieniądze (ok 130zł) i zasstanawiam się czy na początku nie mógłby posłużyć zamiast kołyski - nie chcę żeby bujać ale chcę coś małego, zgrabnego koło łóżka postawić, żeby chociaż przez pierwsze tyg nie wstawać daleko; tak myślałam, że jakby dokupić materacyk do środka (wymiar wewn 35/70) to na tę chwilę by starczyło, chociaż babka mi napisała, ze tam już jest jakaś wkładka; no ale nie oglądałam bo w naszym dziecięcym ich nie ma więc pytam co sądzicie?

    Nawet się nie zastanawiaj :) Jest super i dodatkowo to jeden z nielicznych, któy nadaje się dla niesiedzącego dziecka, bo rozkłada się na płasko. Mieliśmy taki czerwony a na olx znalazłam rozwalony na części brązowy i miałam 2 pokrycia :) Sprzedałam niedawno komplet w 5 minut :) Ten materacyk w środku jest cieniutki i raczej do spania na noc się nie nadaje. My mieliśmy włożone 2 ale Młody nigdy nie spał w tym na noc, jedynie na drzemkach.
    .
    Co do chustek to potwierdzam, rossmannowe zielone najlepsze. Mogą być jeszcze żółte ale dla mnie za intensywny zapach. Zresztą, im mniej chemii tym lepiej. Te z samą wodą to WaterWipes. Ale od początku września te rossmannowe zielone są w wersji z samą wodą :)
    .
    Ziaja - oprócz pasty do zębów z ksylitolem mogę polecić LanoMaść - tylko 7-10 zł a można i cycki i dupkę posmarować :)
    .
    Pieluchy jednorazowa - blizejciebie.pl Strona belli z pieluszkami happy :) Dla nas rewelacja - używaliśmy od 0, które były po pachy (teraz są już rozmiary nano i micro) do 3. Świetne i nie śmierdzą perfumami jak pampersy :(
    .
    Stronę srokao.pl polecam, nie kupuję niczego nim tam nie sprawdzę :)

    Treść doklejona: 28.09.18 14:20
    MrsHyde: w reklamie pod gabinetem u gina leżała ulotka jakaś i tam było że 99% to woda ale może się mylę;
    są jeszcze water wipes gdzie woda w składzie stanowi 99,9% tylko zastanawiam się jaki sens je kupować w ogóle i płacić taką kasę :P (no chyba że dla 0,1 ekstraktu z pestek grejpfruta hehe)

    Te z samą wodą są super na wyjścia - można spokojnie dziecku wytrzeć buzię czy rączki i nie trzeba szukać kranu. Jakoś nie mogę się przemóc, żeby Młodego po twarzy szorować tymi innymi chustkami.
    A już pampersa są strasznym syfem :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    obe: Ten materacyk w środku jest cieniutki i raczej do spania na noc się nie nadaje. My mieliśmy włożone 2 ale Młody nigdy nie spał w tym na noc, jedynie na drzemkach.

    kupię materacyk taki jak do kołyski, sprawdziłam że wymiarem będzie pasował więc uda się oblecieć i na noce początkowo
    drzemki to liczę, że w łóżeczku - w sypialni będzie drewniane klasyczne, w salonie na dole turystyczne (mam po córce jeszcze)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Tak samo jak codzienna kąpiel dziecka nie jest wskazana właśnie przez niszczenie naturalnej bariery ochronnej skóry

    No właśnie sa różne "szkoły".
    A ja od urodzenia kąpię obu synów codziennie. Na początku to było generalnie pochlapywanie wodą z płynem do kąpieli, żadne tam szorowanie, bo nie było czego szorować.
    Wyznaję zasadę, że po kąpieli człowiek się lepiej czuje, rześko itp. Poza tym kąpiąc dzieci codziennie wpadają one w rytm - i kojarzą, że po kąpieli będzie kolacja i sen.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Dla tych przed którymi zakup koszul do karmienia i szukają czegoś w dobrej cenie to mogę polecić sklep dolce sonno.
    Mają sklep na Allegro, w sklepie internetowym jakoś wyższe ceny :/
    Zamówiłam 4 koszule i są na takie napy a nie te koszmarne guziki, super w dotyku, a ceny między 30-40 zł za sztukę.
    Z Adasiem miałam jedną podobnej jakości to płaciłam za nią ponad 100.
    Także te w porównaniu jakość do ceny wypadają super :)
    https://allegro.pl/uzytkownik/DOLCE_SONNO?order=m

    Treść doklejona: 28.09.18 14:44
    U nas tez kąpiel była codziennym rytuałem. Młody potem jadł i szedł spać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2018 zmieniony
     permalink
    _Asiula: mogę polecić sklep dolce sonno

    mam u nich upatrzone kilka sztuk bodziaków i półśpiochów
    koleżanki też chwaliły ich koszule nocne ale szkoda, że rozmiarówkę mają tylko 40/42


    marion: No właśnie sa różne "szkoły".

    tak, wiem słyszałam ale przy Krzysiu w centrum od razu mówili żeby inną rutynę wyrabiać, a nie kąpiel (córki też nie kąpaliśmy codziennie więc to było tylko dla mnie informacyjne)
    ogólnie w przypadku alergii w wywiadzie z założenia dmucha się na zimne i eliminuje się alergeny
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Nie kupujcie k+D bo często pseudokolki są powodowane tym połączeniem.
    A wogóle, to zdaje się, ze się zmieniły zalecenia i poza podaniem szpitalnym odchodzi się od suplementacji witaminą K.
    Ale to gdzieś od położnych słyszałam, bo temat już za mną.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Mój synek nie miał podanej wit. K po porodzie oraz nie suplementowaliśmy jej. Dostawał D, C, zestaw B i żelazo.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Fryc dostał K w szpitalu. Potem już nie podawałam.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 28th 2018
     permalink
    Potwierdzam, teraz nie suplementuje się wit. K.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 29th 2018
     permalink
    nightingale_84: jakbym chciala dolozyc tran to bedzie chyba za duzo.

    Ja zamiast tranu mam DHA dla dzieci, ale to dopiero po skończonym roczku.
  4.  permalink
    Dzięki, dzięki!

    -

    A powiedzcie mi jeszcze jedno, czy wy jako mamusie karmiące, suplementowałyście się DHA?
    Bo te wszytskie witaminki dla kobiet niby maja napisane ze stosowca do końca karmienia.. a nie wiem sama.. nie pamietam czy cos brałam przy Franku i Hani.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2018
     permalink
    jeśli jest kp to wystarczy samej suplementować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    w naszym tesco są fajne dzieciowe rzeczy na promocji; ceny za komplet z 35-39 na 20 -23(spodnie+bluzeczka, rampersy lub spodnie bluzka czapeczka); body takie z napisami i obrazkami po 8-9zł; rozmiary od 50 do 92; nie wiem czy wszędzie będzie to samo bo w gazetce info nie było a rzeczy są wywieszone na oddzielnym stojaku
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    Ja wybieram się jutro do Tesco, mam nadzieję, że u nas też takie ciekawe promocje 😊
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    to zerknij jeszcze na słodki sen - dolce sonno bo jest sporo promocji i ceny niższe niż w pepco a materiał bez porównania lepszy
    tyle, że koleżanka mi radzi nie brać nic 56 bo ich rozmiarówka jest ponoć mała i wypadają mniejsze
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    Dziewczyny a tak z ciekawosci zapytam o wyprawke dla mamy - czy uzywalyscie jakies pasy opinajace brzuch po porodzie - i czy macie namiary na jakis dobry krem ujedniajacy by szybciej pozbyc sie nadmiaru skory?
    .
    W pierwszej ciazy mialam malutki brzuszek wiec wszysyko szybko wrocilo naturalnie - teraz jestem w pasie ponad 30cm na plusie, wiec duzy zwis zostanie :-(
    .
    MrsHyde - ja bym Tobie radzila teraz wcale nie kupowac rozmiaru 56 - ewentualnie pod koniec ciazy jak bedziesz miala prognozy wielkosci dziecka :-)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    milkycia: ja bym Tobie radzila teraz wcale nie kupowac rozmiaru 56

    dzieci mi się duże nie rodziły a i córka mojego partnera tydzień po terminie a 3300 więc może teraz wielkolud też się nie urodzi :wink:
    dużo nie kupuję, ale kilka sztuk to jednak planuję
    swoją drogą koleżanka urodziła dziewczynkę 4400 i 60cm a pierwsze dwa czy trzy tygodnie na 56 leciały więc może zależy od "postury" dziecka

    Treść doklejona: 01.10.18 20:46
    milkycia: czy uzywalyscie jakies pasy opinajace brzuch po porodzie

    nie wiem jakie stanowisko jest teraz ale jak młodego 11 lat temu rodziłam to stanowczo odradzali wszelakie pasy poporodowe, że tylko się mięśnie rozleniwiają i zamiast pomóc to szkodzą
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    w przyszły poniedziałek w lidlu
    odzież dziecięca z biobawełny
  5.  permalink
    To wszystko zalezy od firmy, rozmiar niby ten sam a jak przykladam je do siebiw to sie o kilka centymetrow potrafia roznic.

    -

    Milkycia u mnie i w pierwszej i w drugiej bylo 30cm w pasie wiecej i brzuch bardzo szybko wracal do standardowych rozmiarow a nie robilam nic dodatkowego :smile:
    Co do pasow to mysle ze najlepiej popytac lekarza prowadzacego bo slyszalam bardzo rozne opinie. Wiecej tych zeby jednak ich nie uzywac.
    -- // //
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    A jakies kremy na brzuch? Obecnie uzywam tylko "nivea soft" i odpukac obywa sie bez rozstepow :-)..
    .
    MrsHyde - ja tylko sugeruje by te 56 kupic pare sztuk pod koniec ciazy - moja pierwsza cora (3100 w 42tc) i pochodzila moze jakis miesiac - obecna dzidzia ma juz ok 4000g wiec boje sie ze 62 moze byc male :-/ dobrze ze mam ubranka po pierwszym dziecku - teraz kupilam tylko po komplecie nowych ubranek.. A nawet jesli kupisz tylko 5 kompletow po ok 30zl i nigdy ich nie zalozyc - szkoda kasy - natomiast jesli pod koniec ciazy z usg bedzie prognoza malego dziecka to taki zakup ma sens
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Pasa nie używałam, choć brzuchy w obu ciążach solidne. też słyszałam opinię ze bardziej szkodzą niż pomagają.
    Ale pewnie lepiej to skonsultować z lekarzem, pewnie są sytuacje w których się zaleca jakieś wspomaganie.
    co do rozmiarów- są 56 i 56 :wink:
    Wojtkowi, który maił być "niewiele większy" od siostry wzięłam do szpitala ubranko rozmiar 56 w którym Krysia tonęła (początkowo potrzebowała 50). I po porodzie kazałam mężowi torbę "na wyjście" przepakować, bo za żadne skarby bym go nie wcisnęła. I to inne 56 było już dobre...
    Podobnie było z zimowym kombinezonem- upchnęłam go jeden jedyny raz na wyjście ze szpitala.
    a urodził się 55 cm długi i 3670.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    karolciat: co do rozmiarów- są 56 i 56 :wink:

    Dokładnie.

    A poza tym widziałyście, jak mierzy się noworodki? Od czubka głowy do pięty, przykładając ściśle centymetr do skóry. Zależy kto jak przyłoży centymetr do główki i czy na pęcie, albo pod pięta, skończy pomiar. Moim zdaniem błąd pomiaru rzędu 2-3 cm jest bardzo możliwy.
  6.  permalink
    milkycia: A jakies kremy na brzuch? Obecnie uzywam tylko "nivea soft" i odpukac obywa sie bez rozstepow :-)..


    I tu chyba zadnych złpotych rad nie będzie, bo rozstepy to genetyka i nic wiecej :smile:
    Sa dziewuszki kóre nawet tu na forum był, co uzywały niewiadomo jakich kremów a i tak je poorało.
    Ja np w pierwszej ciąży stosowałam tylko oliwke Bambino ale tak reguralnie, w drugiej tak co kilka dni a teraz jak mnie tylko brzuch zaczał swędzieć i nie mam nic :smile:
    Dobra jakość skóry się śmieje :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Odebrałam dzisiaj ten leżaczek-łóżeczko Tiny Love
    Kurczę świetne jest juz wizualnie, wielkosciowo to prawie jak gondola wózka, spokojnie zastąpi kołyskę na noc na początku; tylko materacyk kupie do środka i będzie gino i umówiłam sie z babka ze bezie mi zostawiała ubranka bo jej mały teraz na 62 nosi; ponad miesiąc wyrastał z 56 ale to zdążyła juz oddac
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    MrsHyde: Odebrałam dzisiaj ten leżaczek-łóżeczko Tiny Love

    Tylko nie używaj tej wibracji ;) Pojęcia nie mam po co ktoś to tam wsadził? ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    W ogóle nie wiedzialam, że w nim są wibracje i az poleciałam sprawdzić :)) nie używałam ich przy dzieciach wiec i teraz pod uwagę nie brałam bo mi niepotrzebne (a i zły wpływ ja układ merwowy maja). Babka tylko pokazała że ten przygwizd zabawkowy gra i swieci ale i tak ja brałam głównie w zastepstwie kołyski a ze idealnie mi sie wpasował miedzy łóżko a ścianę to w ogóle się cieszę
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Hydzia, a kurtkę na zimę masz? ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    No ta karuzela to też krzyż pański - słuchać tego nie mogłam a Młody w niebo wzięty ;) Jakiś mi się muzykalny model trafił ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Elfiko na razie to ja we wszystkich starych ciuchach ganiam a w niektórych nawet mam luz więc nawet się za kurtką nie rozglądam bo nie wiem w jakim tempie mnie wybrzuszy :P

    Treść doklejona: 04.10.18 12:51
    niektóre są wyjątkowo fajne a i rozmiarówka pełna
    szykowna mama - koszule do karmienia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 5th 2018
     permalink
    w smyku weekend z promocją -20% stacjonarnie i online

    w związku z tym pytanie - czy te malutkie ubrania też mają zaniżoną rozmiarówkę?
    mojemu młodemu wszędzie biorę rozm większe niż w smyku więc się zastanawiam jak tutaj.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.