Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeAug 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Katka - dobrze, że pojechałaś i Misia dostała leki. Będzie dobrze, zobaczysz. Wiadomo, że łzy lecą teraz jak grochy, bo odreagowujesz stres. Jak ma już leki i padła, to znaczy że działają i spokojnie poszła spac. Mam nadzieję, ze teraz z każdym następnym dniem bedzie zdrowiała, a choróbsko będzie tylko historią. Ale szczerze przyznam, że nie słyszałam wczesniej o takiej sytuacji, że po tym szczepieniu może wystąpić u dziecka odra poronna.
    Spokojnej nocki Ci życze !!! Daj Misi buziaka i tez sama kładź się spać :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Katka,duzo witaminy C podawaj!
    Ciekawe czemu dali antybola,skoro odra jest wirusowa?
    Macie w Warszawie poradnie do sprawd szczepien(taki punkt konsultacyjny?). Dobrze by bylo gdyby ktoś stamtąd zobaczyl Misie. Masz wpisane do książeczki,ze to odra poronna (choć raczej to pelnoobjawowa odra,bo wygląda tak samo!).
    i zobaczcie, dziecku podaje się szczepionke ,aby nie zachorowalo a wlasnie choruje na to na co było szczepione.
    Katka, koniecznie do stop nop prześlij to zdjecie.
    Katka moge skopiować sobie zdjecie i na fb dac? (tam nie widać twarzy,a chciałam pokazac jedej dziewczynie,ktora wyśmiewa nop-y i pisze,ze zdarzają się sporadycznie. Chcialam jej pokazac,ze to nie tak sporadyczne).
    Teraz ,to ja w oogle już na mmr nie zaszczepię :confused:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Może antybiotyk ze względu na ten nieżyt gardła
    ? Też pierwszy raz widzę taki nop i jestem coraz bardziej sceptyczna co do szczepionek.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    montenia: Ciekawe czemu dali antybola,skoro odra jest wirusowa?

    bo ja myślę że antybiotyk jest na gardło.. i pewnie stąd ta wysoka gorączka Milka miała ostatnio podobnie
    a przy odrze poronnej miała 3dni temp
    -
    Kasiu będzie teraz lepiej antybiotyk po 2-3 dawkach wyciszy gardełko i temp a odra pewnie do pon zejdzie
    -
    sto lat dla chłopaków!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    spidermanka: nie słyszałam wczesniej o takiej sytuacji, że po tym szczepieniu może wystąpić u dziecka odra poronna


    Krasnal też miał i Kasikuzniki Milka tez o ile dobrze pamiętam...

    Katka, trzymajcie się, dobrze, że pojechałaś! Niech Ci Michalinka szybko zdrowieje!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Katka, wspolczuje bardzo. chyba u was sie zbieglo w czasie, niezyt gardla i odra poronna, moze to dlatego ze organizm walczy z choroba gardla. przy odrze chyba sie nie ma niezytowego gardla? zdrowka zycze, nie zamarwiaj sie.
    Monteniu, NOPY jednak zdarzaja sie sporadycznie. to ze Misia dostala akurat i ktos tam ostatnio jeszcze to jednak sporadyczne przypadki. i przypuszczam, ze Misia dostala odre BO organizm juz walczyl z niezytem gardla. no chyba, ze przy odrze zawala tez gardlo.
    z ta witamina C bardzo madra rada.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Niezyt gardla jet typowym objawem odry! Tlumaczycie jak lekrze i producenci szczepionek,byle nop-u nie zglosic (zbieglo się w czasie).
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    a to nie wiedzialam. ale po co na wirus antybiotyk?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Ewa, czasami antybiotyk podaja osłonowo. Dawidek długi czas musiał osłonowo dostawać, po tym jak nie moglismy wyleczyć wirusa i doszło do sepsy. Myslę, że jak objawy są takie ostr jak u Misi to "na wszelki wypadek" dali (lub gardło ma cechy bakteryjne).

    Ale i tak nie mogę wyjść z szoku, że takie powikłania się zdarzają. U nas poza jakims wielkim rumieniem po MMR nic nie było...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    czasem podaje się antybiotyk przy chorobach wirusowych gdy organizm jest już mocno wycieńczony i istnieje realne zagrożenie nadkażeń bakteryjnych. Poza tym nie widziałyście tego gardła, być może nieżyt jest już lekko ropny, lub włóknikowy. Przez neta nie stwierdzicie co było potrzebne a krytykować łatwo.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    przeciez nikt tu nie krytykuje (choc lekarz jak widze nawet doczytac musial), tylko pyta.
    a antybiotyk nie zabiurzy reakcji immunologicznej na szczepionke?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    o ile doczytałam to Mała szczepiona była 29 lipca, minęło 10 dni wiec już spokojnie organizm est po pierwszej dużej mobilizacji limfoctarnej

    Treść doklejona: 09.08.14 08:45
    Ewasmerf: choc lekarz jak widze nawet doczytac musial

    doczytać /doptać bo się nie spotkał z takim przypadkiem to raz, dwa, ze na 100 % bez badań nie powinno się mówić, ze to odra poronna tylko, ze się ją podejrzewa. A wirusów w tej chwili jest taka masa o tak dziwnych i niespotkanych objawach, ze lepiej 1000 razy wszystko sprawdzić dopytać zastanowić się niż podejść z urzędu i rutyny ze to i to i mieć z głowy.
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    Zdrowka dla coreczki Katka :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    A wirusów w tej chwili jest taka masa o tak dziwnych i niespotkanych objawach


    No własnie mój mały miał ostatnio to gardło co na bostonke się zanosiło... Tak dziwne było - nawet nie czerwone tylko mocno zabarwione na jakiś purpur, linia tego "rozlania" nierównomierna. Kropki... Nawet niania była przerazona. O wiem jak to porównć, jakby sie krew rozlała od migdałków po środek podniebienia górnego. Przy tym ból, że nawet moje dziecko, co niby bólu nie czuje - płakało. A na drugi dzień zaczęło znikać tak samo szybko jak sie pojawiło... Do dziś nie wiem co to za choroba była.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    W ogóle zastanawiam się, czy można tę odre nazwać nopem, bo wydaje mi się, że pod tą nazwą kryje się zespół objawów nietypowych po szczepieniu, efektów ubocznych etc. Natomiast odra poronna to coś, czego po szczepieniu na odre można się spodziewać, w mniejszym lub większym nasileniu. Oczywiście współczuję katka i życzę misi szybkiego powrotu do zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Peppermill: Natomiast odra poronna to coś, czego po szczepieniu na odre można się spodziewać


    Nam pediatra od razu przy szczepieniu mmr powiedziała, że mozemy się tego spodziewać i w razie czego nie panikować, tylko podawać nurofen do czasu ustąpienia gorączki. I faktycznie - niecałe dwa tygodnie po szczepieniu trzy dni kropek, trzy dni temperatury i przeszło...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Peperr a to nie jest jednak faktycznie zespół objawów niepożądanych? A odra poronna raczej pożądana nie jest...

    Katka współczuję ze Wam sie to trafilo :(
    Dużo zdrowka dla małej!

    ale lekarka nie zorientowala się po tej wysypce?

    Jak czytalam przy naszym mmr tej odrze poronnej to właśnie w pamiec zapadla mi ta zlewajaca sie wysypka tupowa dla odry.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Nocka koszmarna, Misia popłakuje, boli ją to gardło jak cholera :/ Wysypka nadal jest :/
    Montenia, możesz skopiować zdjęcie. Ja z Gorzowa jestem a tu chyba punktów konsultacyjnych dot. szczepień nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    KUrcze Kasia jeszcze raz zdrówka dla Misi, biedna malutka:(

    Ja tylko sprostuje, bo piszecie o MMR w kontekście szczepienia Misi, a Kasia zaszczepiła priorixem. Ot małe sprostowanie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Kurczę kciuki by się zaczęło poprawiać.
    A jak z tempką?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Mmr,to skrot nazw chorob (Measles-Mumps-Rubella) a nie tylko nazwa szczepionki.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Hope ja uzywajac skrotu mmr mam na mysli na co dziecko bylo szczepione. Tak jak montenia pisze.

    moja corka tez priorixem szczepiona a zawsze mówię mmr w kontekscie szczepinia bo mi sie nie chce x razy pisac odra swinka rozyczka ;)
    Mysle ze większości tutaj tez o to chodzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Matko, co Wy piszecie? Każde pogorszenie stanu zdrowia związane ze szczepieniem jest NOP-em! Gorączka, odra poronna, co jeszcze można wmówić jako objaw prawidłowy...? Czy jak lekarz uprzedzi, że po szczepieniu może wystąpić np. padaczka to też będzie oznaczało, że to norma? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Katko wspolczuje serdecznie! Zdrowka dla Misi!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    azniee: Czy jak lekarz uprzedzi, że po szczepieniu może wystąpić


    Azniee, ale to dobrze, że lekarz uprzedza. My zgłosiliśmy bez żadnych problemów, ale dobrze, że nas uprzedziła, bo wiedziałam, że można się tego spodziewać...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Jejku Katka współczuję i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrówka...
    W ogóle ostatnio chyba każde znajome dziecko zaszczepione priorixem miało większy bądź mniejszy nop :/ także ja tam nadal odwlekam...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    My po priorixie nie mieliśmy nic, kompletnie nic. Nawet opuchlizny po wkluciu nie bylo, co zwykle się pojawia.
    --
  2.  permalink
    Zdrowka dla Misi:(
    Wiem co przechodzisz bo miałam niestety to samo;/ wysoka gorączka trwająca4dni...brak apetytu bo gardełko zaczerwienione...będzie dobrze:*
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ehh, nadal bez zmian. Właśnie podałam ibum, bo 38,5 jest znów a nie chcę czekać, aż wzrośnie bardziej. Misia ciągle się pokłada, przysypia, poplakuje... To dobrze, że śpi tyle? Boli ją cala jama ustna, bo łapie się za usta i mowi, że ją bolą. Wysypka dziś zajęła główkę, szyjkę, twarz :( kiedy przestanie ją sypać? O 22 podam trzecią dawkę antybiotyku. Mam wyrzuty, że świadomie naraziłam ją na cierpienie :( w karcie pediatra wpisała: wysypka odropodobna, odczyn poszczepienny po priorixie. Wiem, bo mama wczoraj zajrzałam w kartę. Na karcie z wczorajszej IP również napisane podobnie.
    --
  3.  permalink
    Katka - moze zwyczajowe 3 dni musi brac aby przeszlo?? Straszne, ze w taki upal sie mala meczy:(
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Masakra :(
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Biedactwo . Ale powinno być coraz lepiej. Trzymajcie się !
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    I po imprezce. Goście rozeszli sie o 19.15. Było super. Dawidek przed 20 już był wykapany i spał, a ja sprzątam stół. Zabawki juz mam opanowane.

    Jedzonko wszystkim smakowało. dzieci sie bawiły!!! W sensie mój autysta chwilkę, a potem uderzył we własne zabawy, ale widać było, że sie cieszy.

    Katka. No żal mi tej Twojej córki, że szok!!!! Taki pech ;( Zdróweczka!!!
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Katka, wiem że to może nie jest pocieszeniem, ale teraz się martwisz, że sama decydując się na mmr naraziłas Misie na cierpienie, a pomyśl jak twoja córcia mogłaby przejść prawdziwą odre, skoro poronna tak ją dopadła.
    --
  4.  permalink
    Katka mnie sie wydaje, ze wyglada ciut lepiej jak wczoraj...
    Moj mlody ostatnio czesto drapie sie w okolicach przyrodzenia, szczegolnie jak juz dluzej ma pieluche (w sensie ze po spaniu). Nie widze zaczerwieniania czy wysypki, pieluch i kosmetykow tez nie mam nowych. Czyzby siuski zaczely go "żgać"?? Zauwaza, ze sie zsiural i to z tego?? Dzisiaj na kapielisku widzialam jak siura i bez wyrazu (biegal w samych majtach), wogole nie zauwazyl, ze mu po nogach leci..

    Treść doklejona: 09.08.14 21:35
    Monia - super, ze imprezka sie udala i Dawidek sie dobrze bawil:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Peppermill: pomyśl jak twoja córcia mogłaby przejść prawdziwą odre, skoro poronna tak ją dopadła


    O tym samym pomyślałam...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, robicie z powikłania po szczepionce jakieś dobrodziejstwo- czy to nie jest trochę...chore? :confused: Równie dobrze Misia mogłaby wcale nie zachorować na odrę, mogłaby przejść ją tak samo, albo lepiej- bo organizm nie miałby podanych naraz trzech wirusów (+dodatki), bo zachowanie miałoby miejsce w innym okresie...tak sobie można gdybać na różne sposoby. Przy okazji, to to akurat w ogóle nie wygląda na postać poronną, przynajmniej z tego co ja czytałam, to poronna wygląda naprawdę łagodnie, zwłaszcza w porównaniu z tym co Katka opisała :confused:
    I Kasiu- zrobiłaś to co uważałaś za słuszne i najlepsze dla Misi, nie ma powodu, żebyś sobie coś teraz wyrzucała. Mam nadzieję, że już najgorszy moment za Wami.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Azniee, na poprzedniej stronie dot. Nopow mialo byc oooo a nie eeee ode mnie ;-)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Tutaj, jak Katka opisuje to wygląda na pelnoobjawowa odre. Jasne,ze lekarze będą mowili, pisali ze wyspka odropodobna ,ze masa wirusow teraz lata itp.,żaden z lekarzy nie przyzna , bo przecież była szczepiona.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Katka a jak tam dzisiaj u Was?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Ja Kasi tez pisalam ze na poronna to za mocna ta odra. Przy odrze dodatkowo jest chore gardlo i tak jest u misi.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    No u nas też poronna była łagodna...
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Azniee, teraz ty nadinterpretujesz. Nie napisalysmy nigdzie że objawy po szczepionce, szczególnie tak nasilone jak u Misi, są pozytywne i dobre. Mi bardziej chodziło o to, że jeśli podajesz wirusa w szczepionce to możesz się spodziewać objawów podania tego wirusa w postaci choroby poszczepiennej ( to że się spodziewasz to nie znaczy, że się cieszysz z tych objawów :confused:) I w moim przekonaniu gorączka, czy wysypka, choć z pewnością ciężka dla dziecka i mamy, nie jest tym samym, co omdlenia, drgawki czy inne nop-y.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    azniee: robicie z powikłania po szczepionce jakieś dobrodziejstwo- czy to nie jest trochę...chore?


    Trochę mocne słowa Azniee... Ja jestem akurat za szczepionkami, ale nie robię z powikłań dobrodziejstwa, tylko zastanawiam się, czy mała by jeszcze gorzej "zwykłej" odry nie przeszła.

    Swoją drogą nigdy się nie trafi ze szczepieniami. My ostatnio zaszczepilismy Krasnala akurat w dniu kiedy z przedszkola wirusa przyniósł...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Katka zdrówka dla Misi !!
    Oby jej szybko przeszło, cokolwiek to jest.

    Isiula my nic nie wyparzaliśmy, bo Ninka zabawek nie bierze do buzi od dawna. Więc nie widziałam potrzeby. Ale jak Stasiu bierze to pewnie warto wygotować.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 10th 2014 zmieniony
     permalink
    azniee: I Kasiu- zrobiłaś to co uważałaś za słuszne i najlepsze dla Misi, nie ma powodu, żebyś sobie coś teraz wyrzucała. Mam nadzieję, że już najgorszy moment za Wami.

    Wczoraj, kiedy tak leżała bidula golutka po kąpieli wykończona (zrobiłam te powyższe zdjęcia wówczas), i kiedy tak na nią patrzyłam, to aż się spłakałam, bo po raz drugi od porodu tak bardzo się o nią bałam.
    montenia: Katka a jak tam dzisiaj u Was?

    Dziękuję Wam dziewczyny za troskę. Misia jakby lepiej. Tzn. bardziej kontaktowa, chodzi po domu, rozmawia, pokłada się od czasu do czasu, widzę, że jest osłabiona jeszcze ale już nie leży non stop i nie przysypia. Nocka nadal kiepska, bo spała bardzo niespokojnie ale już nie majaczyła przez sen, popłakiwała, zbudziła się z 8 razy na pierś. Wysypka jakby zelżała, buzia już nie jest rozpalona, pupa jeszcze trochę tak. Na reszcie ciała widać wysypkę ale już gorąca nie jest. Gorączkę zbijałam o 2.20 i jak na razie jest spokój. Słabo jeszcze je, choć widzę, że już z gardełkiem lepiej, bo normalnie przełyka a nie mruży oczu, no i jak mówi, to nie słychać już, jakby miała kluchę w gardle.
    Pisałam wczoraj do Stop NOP, opisałam całą sytuację, wysłałam zdjęcia. Pierwszymi słowami, jakie zobaczyłam w liście zwrotnym były: „Ładna mi postać poronna”. No nic… serce mi się raduje, że jest już lepiej, bo na prawdę przeszłam horror :/ Dziewczyny, myślicie, że powinnam zrobić jej jakieś badania krwi? Czy już potrzeby nie ma?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Współczuję Katka, to duży stres :( To teraz już powinno być coraz lepiej. Co do badań to nie poradzę, ale u nas pediatra po każdym cięższym choróbsku i podaniu antybiotyku (a Michalinka brała teraz chyba?) to robiła...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 10th 2014 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: No u nas też poronna była łagodna...

    no właśnie pamiętałam Twój opis i tym bardziej się obawiałam. Facet na pogotowiu w piątek wieczorem, kiedy zobaczył Misię, to zasugerował, że bardzo brzydko ta wysypka wygląda, jakby podchodziło pod sepsę. Ja tego się bałam najbardziej. Dlatego skierował nas do szpitala. Tam, w szpitalu, Pani bardzo dokładnie ją oglądnęła, nawet stopy, paznokcie u stóp... Bałam się cholernie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    katka_81: jakby podchodziło pod sepsę


    O jezu, to tym bardziej współczuję przeżyć :( Krasnal przy anginie dostał takiej wysypki, że ja byłam pewna, że to sepsa (potem się okazało, że szkarlatyna), boję się tego jak diabli... Katka, najcięższe już raczej za Wami, teraz niech Michalinka dochodzi do siebie i je, to będzie jej lepiej... Zdrowia!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    The_Fragile: boję się tego jak diabli... Katka, najcięższe już raczej za Wami, teraz niech Michalinka dochodzi do siebie i je, to będzie jej lepiej... Zdrowia!!!

    Widzę, że Wy też już wiele przeszliście...
    Podejrzewam, że właśnie dlatego Misia dostała Augmentin, (jak dziewczyny wczoraj pisały) by zakażenie bakteryjne nie poszło.
    Dzięki Frag.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.