Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja bylam wczoraj i kurtek i butow troche bylo. Ja kupilam koszulki 2 po 15 zl. Fajniutkie takie, kurtek tez mam ze 3 wiec sobie darowalam ale sliczne byly.
    W Lidlu to wiecznie szal cial jakby za darmo rzucali.. Z miesiac temu te kurtki byly za 59 zl to potem na alegro mozna bylo te same kupic za 90...
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    A koszulki też kupiłam, jeszcze tak tanio tam nie było, będą w sam raz do żłobka i kupiłam też skarpety z absem bo młody w domu wiecznie bez kapci lata...
    Co do kombinezonów to od dwóch sezonów uwielbiam kombinezony kaxa z kappahl. Rok temu likwidowali u mnie w mieście jeden ich sklep i kupiłam młodemu trzy rozmiary :D Po prostu zaszalałam, ale wychodziły po 80zł z groszami, a normalna ich cena teraz to 299 :-/ Tak więc kombinezonów mamy jeszcze na dwie zimy ;)
    Mam też spodnie i kurtkę z tchibo kupowaną też z rok temu na jakiejś akcji z kodami, ale one chyba będą za szerokie dalej, bo mój młody to chudzielec jakich mało. Uwielbiam polować po wyprzedażach i promocjach :D Tylko butów się boję kupować na zapas, młody miał dłuuugo 22 i teraz mierzę i 24, a kozaki to już 25 pewnie, tak więc nie uwidzisz :-/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No ja też dlatego jeszcze z butami zimowymi się wstrzymam z miesiąc chociaż w tamtym roku też gdzieś tak kupiłam i był dobre cały sezon.
    Kombinezon mamy z H&M (jak zwykle) i bardzo je polecam. Tylko ta rozmiarówka to jakieś nieporozumienie. Dominik ma go z tamtego roku wtedy był ciut za duży teraz jest w sam raz a na metce rozmiar - 80 :shocked: (9-12 mies) podobnie bezrękawnik, który nawet jest za duży na niego rozmiar 80...także jak coś kupuje z tej firmy przez neta (bo nie mam w mieście) to zawsze patrzę na pomiary.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Jezusie! W takim razie dzisiaj wieczorem zamiast kolacji Martyna czyta forum! Może obudzi sie głodna? :devil:
    U nas tez co tydzień w Lidlu szał pał!
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja kupiłam te buty w Lidlu, wydaja mi się fajne i opinie tez wcześniej czytałam że spoko. W zeszłym roku śniegowce Kalina założyła ze cztery razy, więc jak znowu ma być taka zima to będzie podobnie, więc za tę cenę stwierdziłam że super. Oprcz tego kupiłam jej trzewiki superfit za kostkę, takie grubsze ale nie ocieplane i tak myślałam że w nich jesień i zime przechodzi - jeśli znowu cały grudzień będzie 10 stopni... a Wy jakie buty kupujecie na zimę? kozaczki jakieś, z futrem w środku?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    ja mam przejsciowki za kostke z Biedronki;-P do tego kupilam teraz z tchibo jak bedzie zimno ale bez sniegu, ale chcyba beda za duze. a na sniegowa zime to ecco.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    A w ogóle jak to jest z tymi zimowymi, jeśli Dominik ma stope 13,5 cm to powinnam kupić wkładkę 14 czy 14,5...bo jak ubieram te drugie to chodzi i wygląda nienaturalnie...ale z drugiej strony to zima..gruba skarpeta, rajtuzy....;/ co myślicie?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja też kupiłam buty i kurtkę, spodnie ocieplane, koszulki, podkoszulki, skarpety i rajstopki. Wyjątkowo miałam wolne (opiekę na dziecko), ponieważ młoda nóżkę skręciła. O 8.15 byłyśmy w sklepie, a już były pustki, za to ogromniasta kolejka do kasy. Zrobiłam pozostałe zakupy i po chwili się przerzedziło, a buty zaczęły wracać, bo ludzie pobrali po kilka par i potem oddawali. Wzięłam te zimowe z futerkiem rozmiar 24, chociaż bardziej te niebieski mi się podobały, ale rozmiarów już nie było. Hope Dominik nosi 22?

    A co do dyniowej - robię za radą kolegi z pracy, tak jak Frag. Z pomidorami blenduję i super smakuje. Do tego grzanki. Gosia najpierw stwierdziła, że nie chce, ale jak zaproponowałam jej moczenie grzanek i jedzenie rączkami, to wciągnęła cały talerz.

    A czy te soki tłoczone w auchanie to tylko jabłkowe? Bo chętnie spróbowałabym innych, a nigdzie nie widziałam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    hope, 14,5
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    madzinka83: Hope Dominik nosi 22?


    Madzia tak:) ma adidaski i trampki 22, i one są w sam raz...ale zimowe chyba kupię większe jak radzi Ewa...trochę dziwnie wyglądał w 23...i obawiam się o jego komfort chodzenia...ale zimowe buty powinny mieć więcej luzu...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Gosia nosi 23, a kupiłam 24. Myślę, że lepiej zapas zostawić, bo raz, że grubsza skarpetka, dwa zima mam nadzieję nadejdzie gdzieś na 2-3 miesiące, to jeszcze stópka troszkę podrośnie, no i wiadomo, lepiej, żeby butki starczyły na cały sezon.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Macie racje, kupię 23:) albo najlepiej się jeszcze wstrzymam.....w tym roku chyba kupię mu ecco. Bardzo mi się podobają:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ewa zawsze tak robię, bo ogólnie kupowanie mu butów to dla mnie problem...noga mu rośnie, zmienia się i zwykle się martwię jak kupię czy te mniejsze, a może większe:cool: ale wydaje mi się, że jednak zimowe 23 będą w sam raz. Zamawiam przez internet, bo u nas ich nie ma, więc to dodatkowa trudność. Chcę jeszcze spróbować zapolować na mało używane używki. Koleżanka w tamtym tygodniu wylicytowała prawie nowe Bartki za 50 zł!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Hope,wyjmij wkladek z buta, postaw na niej stopę dziecka i zobacz ile ma luzu.czasem but x zewnątrz jest duży a w środku ok.stopa musi mieć ok 1 cm luzu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ecco są super
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No to moja Milka teraz nosi 22 :shocked:, właśnie wymieniałam buty i kupiłam jej juz 23 by więcej luzu było na drugą skarpetę. Od początku widziałam, że stópkę ma dużą ale żeby aż tak szybko rosła? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Mangaa, wiesz ja myślę, że ona nie ma dużej stopy...to mój Dominik ma małą nóżkę. Zaczynał chodzić w 19 :), a koleżanki się śmiały, że takiej rozmiarówki to one nie miały w domu....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    hopelight: Mangaa, wiesz ja myślę, że ona nie ma dużej stopy...


    Ja myślę, że jednak ma :wink:
    Moja trzylatka nosi 23/24 :shocked:
    No, albo to Nina znowu krótkostopa......
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    mangaa: że stópkę ma dużą ale żeby aż tak szybko rosła?

    Mangaa, Zu ma rozmiar stópki taki sam, jak moja siostrzenica o rok starsza od Zuzola ;)
    Rozmiar mi nic nie mówi, bo się przekonałam, że rozmiarówka wypada baaaaaaaardzo różnie ;) Zu stópka ma obecnie 15cm
    Tzn.no dobra, może nie do końca 15 cm, bo wkładka ma tyle ;) Ale na bank nie ma 0,5cm luzu w bucie
    Szacuje więc, że ma ok.14,7/14,8
    Treść doklejona: 03.10.14 17:33
    Teo, to przypuszczam, że Twoja Nina jest tak samo 'wielka', jak moja siostrzenica ;)
    -------------------
    Dodam, że mam takie same spostrzeżenia, jak Hope...
    Przymierzałam jej buty (takie na ciepłą jesień ;)) z zakładanym centymetrowym luzem i wyglądała na nieszczęśliwą :/ Było widać, że but jest za duży, jakoś tak nienaturalnie....
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja zmierzyłam właśnie D. stopę i ma jakieś 13,2 , 13,3
    I nie wiem co robić teraz....zawsze tak na krawędzi, że nie wiadomo jaki rozmiar kupić ....
    Teo ja myślę, że jak mój młody będzie miał tyle co NIna to będzie podobnie :) bo te 22 to jeszcze takie luźne jest...niedawno w to 22 wskoczyliśmy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Milka ma 13 z hakiem teraz.
    No też myślę, że ma sporą stópkę bo nawet pediatrzyca na pierwszej wizycie zwróciła na jej stopy uwagę i też zawsze mi się wydawało, że to raczej nie są drobne stópki.
    Oby nie skończyła z rozmiarem 42/43. :shocked:

    Hope wzięłabym 23.

    Chociaż nie wiem, też mam spostrzeżenie, że one są jakieś za wielgachne. Jak po starszej siostrze. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    mangaa: Oby nie skończyła z rozmiarem 42/43.

    Kobiety, ze strony mojego męża mają długie stopy, więc liczę się z tym, że Zuzia też może taką mieć...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No ja mam girę 40... Ale to już mi się wydaje b. dużo.
    Magda a ile Zu ma teraz wzrostu?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    mangaa: Magda a ile Zu ma teraz wzrostu?

    Zu ma 90 cm ;) więc wieloludem nie jest ;) Choć ludzie mówią, że niby wysoka/długa...a mi się wydaje, że raczej normalna ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Moj 2- latek nosi 24, a buty na zimę mierzyłam ( kilka rożnych) w rozmiarze 25, bo 24 były małe.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja miałam właśnie ruszyć do Lidla, ale mąż mnie nie puścił:tongue: A te zimówki to są dobre faktycznie?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    N. ma stopę 14,5, więc kozaki kupiła 15,5 cm, specjalnie ubrałam Jej rajstopy na to grubą skarpetę i dopiero wtedy przymierzałam.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Miki poczytał forum, przejął się chłopak i przez pół dnia (odebrałam go z przedszkola po obiedzie) prawie cały czas coś jadł.... Matko, żeby mu tak zostało :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    buhahaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Dziewczynki, ja tak z doskoku. Nie zdążę nadrobić postu. Mój Dawidek ma katar oraz podwyższoną temperaturę i byłoby git, gdyby nie to, że od kulku godzin rosnie mu rumień na jednym z policzków... Myslicie, że to jakiaś zakaźna wirusówka może być? Panuje cos czy ki czort?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Monia,moze być rumien zakazny, a może być od infekcji,od temperatury. Poobserwuj,rano zobaczysz czy się jeszcze wykluje.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Tylko ten rumień zakaźny to chyba oba poliki by objął, nie?
    Gorączki nie ma jakiejś ostrej (37.7 do 38).

    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Monia,moze jutro objac jeszcze. a zdrugiej strony,to teraz takie mutanty wirusowe lataja,ze to wszystko może być w zasadzie :confused:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Wyżej dorzuciłam fotkę. Ten rumień na żywo jest wyraźniejszy. Chociaż czasami blednie, po czym się wzmacnia.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Monia,no musisz czekac.
    Ale wygląda Dawidek na chorego :sad:. Zdróweczka!
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    On biedactwo :(((
    Martynka czytała forum i nadal nic nie zjadła na kolacje :sad: czyli od 17 jak ja odebrałam nic nie wzięła do ust :( (picie tylko)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ale wygląda Dawidek na chorego


    Taaaa, on tylko wygląda tak źle, bo zachowuje się niczym najzdrowszy z najzdrowszych zdrowych ludzi. Biega, skacze, spać nie chce... Mówię Wam!!! Mój syn dopiero wtedy zachowuje sie jak chory, gdy skala termometru pokazuje 40 stopni. Wówczas rzyga oraz słania sie na nogach, ale do 40 stopni to on całkiem zdrowo się "nosi" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Moniu, zdrowka dla synka, oj nie lubie jak przychodzi chorobsko przed weekendem...

    pochwale sie ze corka zmoczyla dzis slownie jedną pieluszkę :shocked:
    nie sygnalizuje ale wysadzam ją po drzemce, spacerze, jak zauwaze ze duzo czasu minelo i pieluszka sucha
    jakis fartowny dzien ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Dorit: Moniu, zdrowka dla synka, oj nie lubie jak przychodzi chorobsko przed weekendem...

    Zdrowia dla maluszków, moja Milka już znacznie lepiej ale mnie zaś rozłożyło totalnie dziś.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Dziękujemy za życzonka powrotu do zdrowia ;). Reszta maluszków tez niech sie szybko kuruje.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    U nas już "prawie" po chorobie, czasem jeszcze zakaszlnie na mokro ale rzadko, to chyba może się utrzymywać jeszcze trochę czasu i nie znaczy, że jest chory, co ? bo trochę przerażona jestem....nie słychać już kaszlu tchawicznego. Pewnie jednak wybiorę się na kontrolę. Antybiotyku nie podałam.

    Dominik codziennie uczy się nowych słów :) .. Wczoraj np. "banan", no i jak się ktoś zapyta jak ma na imię odpowie, że "Mimik" albo "Niunio"
    "":bigsmile: no i głowa mnie boli już od "Mamo, daj". Zadziwiło mnie to, że mimo, iż nadal nie mówi za dużo jak na dwulatka to pięknie odmienia rzeczowniki, właściwie odkąd zaczął mówić. Jak woła to "Mamo,tato,babo, choć" albo pokazuje na czyjąś rzecz i mówi "Mamy, taty, baby, pana, pani".
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    hope, moje dziecko mowilo malo, a potem niewyraznie, a odmienialo wszystko idealnie. mowa bierna i mowa czynna moga od siebie bardzo odbiegac. nam wczoraj logopeda piotrka powiedziala, ze mowa bierna u mojego dziecka jest bardzo rozwinieta, duzo wiecej siedzi w glowie niz potrafi powiedziec. a juz wymowi i tak wszystko i to wyraznie. wiec co tam w tej glowie siedzi nie wie nikt;-P
    ostatnio maly mnie zapytal czemu motory maja lancuch. ja tam nie wiem, zapytal potem taty, tata tlumaczyl, mi w glowie polowa nie zostala, w sensie, ze w zyciu bym tego tak nie powtorzyla, a maly na drugi dzien wyrecytowal wszystko niemal slowo w slowo. i to ze zrozumieniem. :shocked:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    hopelight: Zadziwiło mnie to, że mimo, iż nadal nie mówi za dużo jak na dwulatka to pięknie odmienia rzeczowniki, właściwie odkąd zaczął mówić


    U nas to samo było - jak zaczął mówić to odmienia wszystko poprawnie. Wydaje mi się, że oni sie po prostu już tak osłuchali, że wiedzą jak mówić poprawnie... Pierwsze zdanie "byłem z ciociami w pseckolu". Zdarzało mu się tylko powiedzieć "idą dwa ludzie" albo tak jak teraz mówi "idą dwa człowieki", ale poza tym to jestem naprawdę pełna podziwu, że w ciągu kilku miesięcy dziecko z niemowy zrobiło się "normalną mową" ;))) I wierszyki skubany już zapamiętuje i mówi, o czym wcześniej mogłam tylko marzyć :))) A ja to wykorzystuję na maksa i jak słyszę "mama, przynieś" to mówię "synku ale mówimy 'mamusiu, poproszę podaj'", a on powtarza i potem już tak mówi :DDDD

    Także Hope, zaraz i Dominik tak będzie - pewnie też pójdzie takim pędem jak i u nas, bo widzę, że chłopcy bardzo podobni!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    U nas tak bylo ze dlugo nie mowila nic konkretnego az nagle nie wiem kiedy obudzila mnie rano i mowi: mamooo wstań juz ja chce mleko... a ja szok :shocked: i tak jakos zaczela sama i nawet tak jak tu wyzej napisane ze odmieniała... takze dzieciaki co pozno zaczynają mowic chyba najpierw osłuchuja sie ze słowami zapamietują i potem dopiero zaczynają mowic... nie mam innego wytłumaczenia:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Katiziie: chyba najpierw osłuchuja sie ze słowami zapamietują i potem dopiero zaczynają mowic


    Tak mówiła logopeda, u której bylismy. Rozmawiała normalnie, używając "dorosłych" słów z Krasnalem, a on tylko potakiwał lub mówił "nie" (bądź mama/tata). Zadawała mu mnóstwo pytań, czasem skomplikowanych, a on na każde odpowiadał i kiwał, że rozumie. Także osłuchany był jak diabli, tylko gadać nie chciał, bo jak mówiła - rozwinął na maksa komunikację pozawerbalną. Ale szybko się udało to odwrócić.

    Teraz mam w domu gadułę gorszą niż ja i mąż razem wzięci ;)) Ale za cholerę bym nie chciała, żeby mniej mówił ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Czekaj jeszcze ze 2 miesiace i Ci sie znudzi. Jak ja bym czasem chciala zaznac chwile ciszy. Ale to raczej co innego jak dziecko jednak pol dnia jest w przedszkolu, drugie pol mozna sluchac:)
    --
  2.  permalink
    Jak ja juz sie doczekam pierwszych slow to mnie sie chyba nie znudzi he he. Czasem mi sie wydaje, ze proboje mowic "nieee" ale jakos nie umie ulozyc tego odpowiednio :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Monia,jak Dawidek się czuje?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Monia,jak Dawidek się czuje?


    Dziękuje że pytasz. Dzis rumień rano był mniejszy, bledszy, a z biegiem dnia zaostrzył sie, ale nadal obejmuje jeden policzek i kawałek bródki. Pozatym ma turbo katar oraz temperaturę do 38.3 ciężką do zbicia.

    Tak to obecnie wygląda (z tym, że na zywo rumień jest ciemniejszy, a zdjęcie telefonem robione)

    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Hmmm, dziwne że rumień na jednym tylko policzku. Ciekawe co za cholerstwo.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.