Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Kasia, mi ostatnio lekarka powiedziała, że syrop z Mucosolvanu jest lepszy na taki kaszel, my zmieniliśmy z inhalacji na syrop i u Gugisia przechodzi już - po dwóch dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    i mam jeszcze jedno pytanie... jak przechodziłyśmy z M teraz tego rota wirusa to ten sam szczep już nam nie grozi?? bo kurcze wychodzi na to że zbiera następne żniwa....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    inhalację z mucosolvanu


    To na receptę jest?
    Bo tez nas kaszel męczy
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Monia502: To na receptę jest?
    Bo tez nas kaszel męczy


    tak, na receptę- my też go stosujemy- 2 x dnia go 17 jak mamy katar :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Syrop Ambroksol jest bez recepty, to ten sam lek co Mucosolvan.
    --
  1.  permalink
    Witam sie popoludniem.. alez jestem zla... ale takie sa skutki jak sie potrzebuje pomocy przy dziecku... moj wyszedl o 13 do roboty i tata mowi, ze mlody do 14 nie chcial zasnac i marudzil itp, wiec On wyjal smoczka z szafy i mu dal...No rece zalamalam.... Mlody oczywiscie zasnal od razu... i sie boje, znow beda ciezkie nocki...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    bo smoczka nie powinno być w domu i już ja od razu wszystkie pocięłam żeby nikogo nie kusiło
    ja bym teraz małemu powiedziała że przyszedł Pan policjant do dziadka i zabrał mu smoczki i już żadnego nie ma...
    --
  2.  permalink
    Ja mu powiem, ze mu sie snilo ha ha. No jakos tak wyszlo, zemy nie wyrzuli... bo to ciezkie dni byly i wolalam miec na w/w w domu. Teraz juz sie zajme sprawe...

    Treść doklejona: 08.12.14 14:36
    P.S.
    Moj nie kuma takich tekstow jeszcze.... Troche jak mu powiem, ze smoczki poszly do malej dzidzi jakiejs to moze... Bo wie co to niemowlaczki :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    no to najlepiej po prostu jakiejś dzidzi przy nim oddać włożyć do wózka i niech odejdzie i tyle go widział:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny ratujcie !!
    FIlipek ma od piatku wysoka temperaturę, nie je itd. Myślałam, ze to ostatnia piątka. Daje czopki na zbicie temp., slińi sie, typowe zebowe kupy robi. Ale dzis policzyłam dokładnie z każdej strony i ... Piątki ma juz wszystkie i dodatkowo ogromna szóstka wyszła, czyli stały ząb. No i sie przeraziłam, jak to możliwe, tak szybko ?
    Przelewa sie przez ręce, jeszcze nigdy aż tak cieżko nie przechodził wychodzenia zębów.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie ma, gardło czyste z tego co widziałam, gdyby coś się działo to bym zauważyła ? Czy możliwe, że coś się dzieje a nie widać ? Dzwoniłam na pogotowie, kazali zbijać gorączkę i jutro iść do pediatry.... U nas dziś jest święto. Powiedziała babka, że ona się nie zna, ale że słyszała już po zębach stałych u tak małych dzieci :confused: No liczyliśmy kilka razy i jak nic, na górze, z prawej strony ma szóstkę.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Niemozliwe z tą szóstka.a gardlo czyste?anginy nie ma?dziecko ci się przelewa to dzwon po kkaretkę
    -- ;
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Magda plaskostopie jeszcze dkugo bedzie fizjologia a koslawowc najlepiej zbadac na pedoskopie bo tez moze byc fizjologiczna:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    judka, tak mysle o tej szostce i dziwne to mocno. przeszlabym sie szybko do dentysty. bo jesli to faktycznie szostka to jest to juz zab staly i najlepiej go zalakowac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Jutro idziemy do lekarza żeby sama zobaczyła to na własne oczy. No i chcę żeby sprawdziła gardło i osłuchała Filipka, bo może jakaś infekcja też się rozwija.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie Milka znow ma goraczke nosz k...... we wtorek miala ostatnia dawke antybiotyku... i nie wiem czy przez rota slabo dzialal choc jak znienilysmy z zinatu na summamed rozwolnienia juz nie miala.. czy kurcze summamed tylko zagkuszyl szkarlatyne? Bo jeden chlopczyk mial w przedszkolu a teraz wieczorem juz na gardelko sie zalila😢 pojechala bym z nia jutro na wyniki morfo mocz crp i moze wymaz na paciorkowca? Nie wiem czy na Szkarlatyne jest jakis odrebny wymaz....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ewasmerf: bo jak o 20-21 to nie uwierze ze tak dlugo spali.


    A ja się dziwię co dla Ciebie w tym takiego dziwnego, że aż nie do uwierzenia :smile:
    Nasza Nina bardzo często śpi od 20-21 do 10-11. Od dawna zresztą tak ma.
    I śpi, że śpi a nie leży, wegetuje, dochodzi do siebie czy tam coś. No śpi po prostu snem mocnym i kamiennym.
    Jej rekord to pobudka [w wieku dwóch lat] o godzinie 12:37 w południe :rolling:
    I dodam od razu, że ani chora nie była ani nic.
    Śpioch z niej po prostu miliard, po ojcu.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    kasiakuzniki u nas przy szkarlatynie lekarz pobieral wymaz na paciorkowca typu A . A my wlasnie wrocilismy z Wiednia i bylo super , Christkindlmarkt i grzane wino .Szkoda tylko ze sniegu nie bylo :sad: Na pamiatke przywiezlismy piekne czerwone kubki w ksztalcie serca .:)))
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Teo,co ja bym dala za tak dluog spiace dziecko!!!:cool:
    Moje przy dobrym wietrze spia do 7 rano. z reguly wstaja 6.30. A w mikolajki starsza corka obudzila się wyspana o 4.45!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    montenia: co ja bym dala za tak dluog spiace dziecko!!!:cool:


    No ja bym wszystko dała, żeby i syn tak spał.
    Bo jak mi się po tak śpiochowej Ninie trafi taki skowronek jak Wasze dzieci to chyba z szoku przez rok nie wyjdę :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Teo, moj mlodszy spi rano z reguly dluzej niz starszy, wiec to pewnie sowie geny, bo ja tez kocham spanie milodcia najgoretsza i mam wrazenie - odwzajemniona:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Frances: wiec to pewnie sowie geny, bo ja tez kocham spanie milodcia najgoretsza


    No, no. Tylko Nina to cały ojciec nie ? On mógłby spać 24 h na dobę.
    Mnie natomiast wystarczy sen [nawet teraz w ciąży] w ilości 5-6 godzin i luz, wstaję o 7-8 rano w sobotę i szlag mnie jasny trafia, że oni do 11 gniją.
    I teraz, jeśli syn się we mnie wda i budził się będzie o 6 to słabo.
    Bo to, ze ja wcześnie wstaję to luz, ale gorzej jak dziecko od 6 rano do 20 aktywne :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    "Piątki ma juz wszystkie i dodatkowo ogromna szóstka wyszła, czyli stały ząb. No i sie przeraziłam, jak to możliwe, tak szybko ?"

    dawidek tez ma od dawna 6-tkę... To się zdarza ;) Chyba jak miał 2 lata to mu razem z piątkami wylazła. Juz to konsultowalismy i nie ma w tym nic "strasznego"...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    To ja się zaczynałam martwić o moją małą jeśli chodzi o spanie. Kładę ją ostatnio 18-19sta, pada po 10 minutach słuchania kołysanki i śpi 13 bitych godzin dopóki jej nie budzę do żłobka! W ciągu dnia ma 1 drzemkę 1-2 godzinną.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Elfiko, ale zgrzytanie zębami jest objawem wielu rzeczy, nie tylko robaków.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    No to Teo - kciuki za Hugona żeby także po tatusiu.... ;-0 Bo u mnie taki sam układ - ja skowronek, współmałżon - huk go wie - chyba koala :devil: - a Martynka - skowronek po mamuni. Teraz jak ma 2 lata i 3 miesiące to śpi nawet do 7:05! a przez dwa lata godzina 4:30 - 5 to był standard :cool:
    Ale z kolei budzenie się też ma po mnie - czyli od razu z uśmiechem i piosenka na ustach - a tatuś ma taka rozbiegówkę, ze mnie szlag trafia...... pół dnia do siebie dochodzi i bez kija nie podchodź :wink: jak bym jeszcze miała takie dziecko to już tylko sobie w łeb strzelić przy moim radosnym usposobieniu :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Przepraszam za off ale wiem że parę z Was jest z Wrocławia a ja poszukuje niani. Znacie i polecicie? Jestem we Wrocławiu od czerwca i nie znam tu nikogo więc ciężko mi szukać :(
    A Marcel od listopada w żłobku i znowu chory i się poddaje...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    ja tez na moje dziecko nie narzekam. spi elegancko cala noc, nie mialczy, nie placze, nie budzi sie. ale maksymalnie spi jakies 14 godzin, srednio ok 12 na weekendy i 10 w tygodniu. od 18 do 12 (18 godzin) spal jak byl chory.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Nasza Nina bardzo często śpi od 20-21 do 10-11. Od dawna zresztą tak ma.

    moja zasypia po 21 a wstaje 8-9 czasem 9-10 :) Odkąd wyszły jej wszystkie zęby (czyli od jakichś 2 tygodni) ma pobudki na cyca, ostatnio 3 razy, ale possie z 2 minuty, odwraca się pupą i śpi dalej :) Wczoraj wstałyśmy obie o 9.30 :D Dziś po 8 z dwoma 2 minutowymi pobudkami w nocy :) No i przymierzam się do odstawienia od piersi (redukuję już karmienia), więc liczę, że nocki będą jeszcze piękniejsze :) Ano i drzemka w dzień od 1-2h :)))
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Kurcze ale ten czas leci moja juz skonczyla 3 lata... masakra to teraz musze czekac na roczek i znow wracam do was heheh. Nie bede czekac po prostu tu zostane:smile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Oranda, może daj jeszcze małemu szanse. Ja też w pażdzierniku wkurzałam się na złobek, powiedziałam, że jak tak dalej pójdzie to wypiszę. Nie chcę wywoływać wilka z lasu ale cały listopad (nie licząc Bostonki ale to wiadomo zakaźna) się trzymał i teraz leci 4 tydzień kiedy chodzi cały czas i jaką frajdę ma :) widać, że chce tam chodzić.
    Martwię się tylko bo kupujemy mieszkanie (wiadomo, że nie na dniach ale na pewno w tym roku szkolnym) i teraz mam 5 min wózkiem do zlobka a jak zmienię lokalizację to nie wiem jak to będzie.....a do innego żłobka na bodajże 3,4 miesiące go nie zapiszę bo znów od września idzie do przedszkola:confused: poza tym zmiana pań, kolegów, miejsca...na pewno tego nie zrobię.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Hope ja bym i mu szanse dala ale problem tkwi w tym ze jak on choruje to nie mam go z kim zostawić :( muszę prosić teściowa albo rodziców bo zaczelam prace i nie mogę na razie chodzić na zwolnienia. Mieszkamy teraz w innym miescie i trudno nam. Na razie byl 5 dni potem kaszel znowu 5 i bostonka, teraz 2 dni i mocne przeziębienie z wysypka ( póki co stwierdzona alergia ale były podejtzenia szkarlatyny)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.12.14 10:03</span>
    Jestem rozdarta ale jak to ma tak wyglądać przez najbliższy rok to osiwieje chyba :/
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    oranda, duze prawdopodobienstwo, ze to bedzie tak wygladac. moze nie przez rok, ale przez okres jesienno-zimowo-wiosenny...
    -- ;
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    A ogólnie to chciałabym żeby chodził do zlobka

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.12.14 10:10</span>
    Bo jakbym wiedziała ze ktoś na 100 % do mnie przyjedzie do opieki ale z tym różnie bywa... Jak to w rodzinie co nie... Niby chętnie ale jak się okazuje ze praktycznie stale ktoś musi być to się okazuje ze jest problem i sugestia ze jak nie Ma gorączki to puści do żłobka :( a mi to nie pasuje
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Elfiko, ale zgrzytanie zębami jest objawem wielu rzeczy, nie tylko robaków.


    Dokładnie. Dawidek zgrzyta czy ma robuny czy nie ma... U niego jest to wynikiem zaburzeń czucia głebokiego w w jamie ustnej. A powodów może byc milion.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    nie dawaj slodkiego to i apetyt na slodkie jej przejdzie.

    Treść doklejona: 09.12.14 10:44
    Elfiko, pediatra wam tak 4 raz zentel przepisuje w tak krotkim odstepie czasu? na podstawie tylko twoich domnieman?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Ewasmerf: ale maksymalnie spi jakies 14 godzin


    No to Nina właśnie tyle sypia. Od 20 do 10 rano to masz jak w pysk strzelił 14 godzin :wink:
    I jak widać po wpisach dziewczyn ona wcale nie jest jakimś mega wyjątkiem, bo np Misia od Katki sypia jeszcze więcej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Jahe, ale u nas oprocz zgrzytania sa podkrazone oczy, apetyt tylko na slodkie. Normalne jedzenie nie istnieje, pobudki w nocy i wedrowki do nas. Kiedy jest swierzo po odrobaczaniu i nie mecza jej robaki tego wszystkiego nie ma. A i zachowanie jezt wtedy duuuzo lepsze.


    U nas sam Zentel nie pomógł na robaczki... Po ostatnim odrobaczeniu od razu podawałam malemu citrosept 3x dziennie po 10 kropli. Do soku wkrapiałam bo to gorzkie. Póki co chyba spoko luzik...

    Od 20 do 10 rano to masz jak w pysk strzelił 14 godzin


    Weźcie się, joooo? :P :devil::cry::shocked::angry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    kasia, a pediatra co na to?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    wiesz co myślę że na pediatrę za szybko bo to jeszcze słabo wygląda
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas ospa [I dzień] wyglądała zupełnie inaczej. Tzn te bąble. Ale czekaj co się stanie dalej, bo to może być mega wczesne stadium.
    Oby to nic zakaźnego jednak nie było, bo wtedy będzie problem jako że Ty przed porodem :sad:

    Treść doklejona: 09.12.14 11:06
    Tak u Niny wyglądał samiusieńki początek:
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    u M wygląda jak przy trzydniówce ale nie miała 3 dni temp więc odpada...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Kasia, a mówiłaś, że MIlka miała anginę? Bo to te same paciorki co szkarlatynę wywołują - Krasnal miał na raz obie. Zaczęło się od rączek, przy 40 stopniach i ja spanikowałam, bo myślałam, że to sepsa... Potem brzuszek, plecki, nogi - wysypka się w ciągu dwóch dni rozprzestrzeniła, a potem zaczeła schodzić... A kiedy macie wyniki na paciorki?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    no właśnie nie wiem ale pewnie ze 2-3 dni trzeba będzie czekać jak nie tydzień....
    no ja właśnie szkarlatynę najbardziej podejrzewam bo nie dość że ta angina 2 tyg temu to w przedszkolu jeden chłopiec miał...
    na razie ją obserwuje... gorączki nie ma jeszcze nic zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    kasia, przy szkarlatynie jest taki rumien na twarzy i malinowy jezyk, a na pewno zaczerwieniony, moze byc z bialym nalotem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014 zmieniony
     permalink
    moze ma moze nie ma. moze warto z uporem maniaka ponosic kupy do sanpidu? nawet jesli mialoby to oznaczac 14 dni codziennego noszenia (nie wiem jak czesto Bianka robi kupe). ja bym sie nie odwazyla bez namacalnych dowodow 4 raz odrobaczac.
    BTW - odrobaczylas siebie i małża rowniez? 4 razy? odrobaczac sie powinna cala rodzina.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Elfika, niektóre laboratoria mają też testy enzymatyczne na obecność robali. Droższe, ale o niebo wyższa wykrywalność. Może rozejrzyj się u siebie za czymś takim?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Tak samo dostarczasz próbkę kału, jedna wystarczy. Zamiast szukać jaj czy cyst pod mikroskopem, wykrywają jakieś konkretne substancje, które wskazują na obecność robala. Robiłam kiedyś dziewczynom coś takiego w kierunku lamblii, które ponoć w normalnym trybie rzadko są wykrywane.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Ale kupsztala zdaje się można do lodówki schować? :devil: Czy nie, bo już w sumie nie pamiętam?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    mozna, chyba nawet do 3 dni tam trzmac-P
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.