Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Ulcia, zacytuję z telefonu (nie mogę adresu wrzucić) "Okres wylęgania wynosi od 3 do 6 dni. Dziecko zaraża do momentu wyeliminowania wirusa, zwykle krócej niż 14 dni od początku wystąpienia choroby." Co by się zgadzało, ja zachorowałam tydzień po chłopakach, oby Was ominęło, mnie przeczołgało potwornie :(
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Teo Goska też zabiera się za pisanie cyferek. Ostatnio ma manie liczb i już radzi sobie z liczeniem do 40. Dodawanie i odejmowanie w zakresie do 10.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Monia502: )Marzę zobaczyć jak wygląda pisanina takiego maluszka ;) Da się rozczytać bez problemu????

    Da się :)
    Image and video hosting by TinyPic
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Ja też już chyba wstawiałam "tfurczość" Mikołaja (to na styropianie było prawie dwa lata temu) :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Tomek i przyjaciele to rozumiem, ale że siku i sranie ? :tooth::tooth::tooth::tooth::thumbup:


    bladykot: radzi sobie z liczeniem do 40


    Moja koza tyż liczy, pod warunkiem że się nie zamyśli czy zapatrzy bo wtedy gubi wątek i zaś od jednego zaczyna :confused:
    Jest to upierdliwe o tyle, jeśli sobie np postanowi doliczyć do 70-ciu.
    Oraz nieustająco ma wersję, że po osiemnaście i dziewiętnaście jest DZIESIĘTnaście a dopiero potem dwadzieścia.
    No nie da rady jej tego ze łba wybić :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: ale że siku i sranie ?

    To są bardzo atrakcyjne słowa dla kilkulatka :tooth:
    No i tak a'propos czytającego dziecka - jedzie przed nami BMW, a Miki do mnie scenicznym szeptem "Mamusiu widziałaś? On ma z tyłu napisane 'lubię zapierdalać'" :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Livia: To są bardzo atrakcyjne słowa dla kilkulatka

    Oj, bardzoooo.. "dupa sranie" i "pająk sra" są na porządku dziennym:devil:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    suszka_: "pająk sra" są na porządku dziennym

    W ogóle tematy fekalne są w tym wieku bardzo na czasie :wink:
    Kolega Mikołaja mówił, jak się wkurzył, zamiast "koniec, kropka" - "koniec, kupa!" :tooth:
    Niestety, podłapaliśmy to wszyscy.... :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    E to mojej córki brzydkie słowa w ogóle nie jarają, buuuuu :tooth:

    Monia, udało mi się nagrać póki co tylko to i to.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    To moja córka mówiła zawsze konec, kropka pl
    a syn mojej koleżanki rok temu, gdy miał 4 latka, to do swojej babci mówił gdy się zdenerwował ty stara babo i to było według niego największe przekleństwo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    TEORKA: Monia, udało mi się nagrać póki co tylko to i to.


    Tyyy, ale jak ona sprawnie pisze ;). Masakra ;)... Tak jakby się zastanawiać nie musiała ;). Szok, szok, szok ;)...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy podawałyście dzieciom Actiferol przy niskiej hemoglobinie? Ja dawałam M jakieś pół roku temu i zapomniałam ile razy dziennie się daje. Pomożecie?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ninka wymiatacz!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ul_cia i jak? dziewczyny nie tknęła bostonka?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Na razie nie… tfu tfu
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Akirka a jak niska ta hemoglobina? Nie lepiej zadzwonić do lekarza i ustalić dawkę?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Lekarz na urlopie, a badania robiłam na własną rękę. Ma 10.9 przy normie od 10.8.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam dawac 1 saszetke na dzien tego niebieskiego (chyba 30? - sprawdze dolladnie jak uspie mala). Miala 9,8 hemoglobiny, jak takie dawkowanie przepisal lekarz. Tylko nie wiem czy to nie zalezy tez od wagi /wieku. itp.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ja podawałam ferrum więc kompletnie nie pomogę jeśli idzie o dawkę. Zawsze można skonsultować się z innym lekarzem i pokazać wyniki.

    Treść doklejona: 24.08.15 21:55
    :wink:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny mojemu malemu straszne poca sie stopa w butach... czy to adikach czy trampkach, a nawet kapciach w domu ( ma skarpetki). Sa jakie kosmetyki?? Czy mam moze zmienic skarpetki?? , moze nawet buty...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    madziik1983: a nawet kapciach w domu ( ma skarpetki).


    Ja mojemu - latem, zakładam takie a la sandałki bez skarpet. wtedy się nie pocą. Sama też jeszcze teraz chodzę bez skarpet, to dziecku nie zakładam, bo mam wrażenie, że to może byc dla niego taki sam dyskomfort jak dla mnie.

    A te adiki są ze skóry, czy z czego?
    W trampkach zwykle nogi się pocą, bo sztucznawe są zwykle. Podeszwa gumowata...

    Oraz czy jemu cały rok sie te stopy tak pocą?
    --
  2.  permalink
    Monia - skarpety mial ostatnio jak bylo chlodno no i on ma te buty ortopedyczne ze sztywna kostka.
    No Adiki ze skory nie sa, przyznam, ale jeszcze rok temu tego problemu nie mial, nawet w trampkach.. ale widac taki jego urok bedzie :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    madziik1983: Monia - skarpety mial ostatnio jak bylo chlodno no i on ma te buty ortopedyczne ze sztywna kostka.


    Ale to są te z odkrytymi placami, nie? I te chyba raczej nie powinny być jakies "sztuczne", co nie?

    madziik1983: No Adiki ze skory nie sa, przyznam, ale jeszcze rok temu tego problemu nie mial, nawet w trampkach.. ale widac taki jego urok bedzie :(


    No kurcze powiem Ci, że to jest mały problem - zimą... Bo mokre nogi zimą różnie mogą się wikłać. U nas jeden chłopiec w przedszkolu non stop się przeziębiał....

    A może jakiś talk do stóp wypróbować, czy pediatry podpytać jak temu zaradzić.

    A mocno sie poci na tych stopach?

    Bo Takie lekkie np. pocenie to nie problem i często się stópka poci....
    --
  3.  permalink
    No wczoraj u nas deszczowo i chlodnawo, ze ja mialam grubszy sweter i mlody tez i skarpetki moglam prawie wykrecac :( Wiem, co znaczy jak stopa zmoknie bo ja czesto tak mam zima :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Kochana jest jeszcze opcja, że Ty jesteś zmarzluch, a on zimno lubny (jak u nas) Często ja jestem ubrana cieplej niz Dawidek, bo ja marzne, a on się poci :P. Próbowałas to sprawdzić...????
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Moze mieć chłopak tendencje do ciepłych stopek, jak Monia pisze. Czyli albo wcale teraz nie zakładaj albo cieniutkie. Zobacz jak w innym obuwiu zachowuje sie stopa- moze to "adidaski" i szkoda dziecku stope psuć w tym wieku.

    Do sprawdzenia jeszcze skarpetki w sensie, ze sugeruje aby czytać skład i skłaniać sie ku bawełnie bez/lub z niewielka ilością dodatków. Sama sie dziwie jak wiele skarpet jest teraz ze sztucznym składem. Wstrzymaj sie ze środkami typu talk itp. bo stopę przyzwyczaisz niepotrzebnie.
    --
  4.  permalink
    Moze zobacze tez skarpetki, bo w sumie mu nie kupuje bo zawsze ktos przyniesie. A ja zmarzluch straszny, ale On tak chyba srednio, wiec to mozliwe :) Dziekuje

    Treść doklejona: 30.08.15 15:04
    Maly tu ruch ostatnio... Mozna 3-latkowi szczoteczke elektryczna?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Niby zalecenia sa od 4rz ale moja niespełna 2,5 latka od kilku mcy myje elektryczną :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 30th 2015
     permalink
    To ja pobiję chyba rekord. W związku z problemami jakie mam aby Oli umyć ząbki daję jej szczoteczkę elektryczną bankowo od 2 miesięcy. Nie pozwala mi umyć w żaden sposób zębów a że mamy cały komplet to choć tak ratuje sytuację. Myjemy na dwa etapy: Najpierw Ola manewruje elektryczną w budzi co trwa zwykle 10sek a potem jeszcze zjada, wysysa i zgryzuje zwykłą szczoteczkę i tak po każdym posiłku (plus minus) :devil::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2015
     permalink
    Tośka chodzi teraz na wizyty adaptacyjne do dentysty.
    Po akcji z jedyną której ponad pół złamała na chodniku, jak biegała to się wywaliła.
    1 wizyta tylko zaglądanie do buzi i wysmarowanie pastą zabezpieczająca. Tu na koniec się rozplakala.
    2 wizyta dala już sobie wysmarowanie wszystkie ząbki jakąś tam pasta. Pozwoliła na użycie tego lusterka co mają aby obejrzeć zęby. Tośka ma zero ubytków. Tu stwierdziła że tylko z mamą będzie chodzić do dentysty.
    3 wizyta ma na niej być użycie SZCZOTECZKI ELEKTRYCZNEJ
    4 wizyta podobno dziecko ma już umieć współpracować i będzie doklejanie tej jedynki
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Bedą doklejać mleczna jedynkę? To norma w Polsce? Pytam, bo moja Natala złamała jedynkę prawie cała jak miała niecałe 2 lata i tu w UK o żadnym odbudowaniu zęba nawet mowy nie było.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Na NFZ będą doklejać, nie wiem czy to norma czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Acia, a ta szczoteczka elektryczna. Czym jej uzycie argumentowal dentysta? Bo zastanwiam sie czy i moim nie kupic, a wszedzie pisze ze jednak troche pozniej lepiej i nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Dentystka traktuje chyba szczoteczkę elektryczną jako jeden z elementów adaptacji. W piątek idziemy to jak Tośka mi da to się podpytam coś więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Nasza Nina też ma elektryczną, z polecenia dentystki ofc. Nie wiem jakie miałyby być argumenty przeciwko, przecież dużo lepiej i dokładniej się taką myje niż zwykłą. Zwłaszcza jeśli dziecko myje samodzielnie.
    I nie wiem czemu np czterolatek może a dwulatek nie powinien....
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Nam dentystka tłumaczyła, że jedyne "nie" jakie widzi dla szczoteczki elektrycznej u malucha to jest to, że może się zrazić przez to buczenie. Nie ma innych przeciwskazań, bo miękkości szczoteczek też są różne. A jak się buczenia nie boi to spokojnie można stosować :)
    --
  5.  permalink
    No mojemu wlasnie bardzo sie podoba i zawsze bierze moja i kieruje do buzi jak mu myje :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Ja dziś mam załamanie :(
    Wczoraj Adaś zaczął gorączkować, dziś do południa, po za tym lekki katarek i tyle.. Poszlismy do lekarza, gardło lekko zaczerwienione i tyle. Uszy, osłuchowo czysto..
    Dała skierowanie na mocz, morfologie i CRP i odebrałam wyniki.. A tam leukocyty 19,8 w normie (4-10) i CRP 31,5 norma 0-5..
    Do jutra chyba umrę ze strachu.. tak się boję... Ok 16 gorączka puściła, Adaś zacholwuje się jak zawsze, apetyt jest, humor itp..
    Boże co to może być :( Jeszcze się łudzę,że źle pobrana krew, bo zawsze mi się wydawalo ze trzeba z żyły do crp, a pani tylko nakuła palec i taką rurką pobierała krew, po czym dmuchała do fiolki, nie wykluczone że tam poleciała jej ślina czy coś i zanieczyściła krew... Oby, oby bo już nie mogę ze stresu :(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Asiula,moze jakas wirusowka. jutro napewno sie wyjasni,jak pojdziecie do lekarza. a goraczka jeszcze rosnie?
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Gorączka jest, znika i tak w koło. Od południa nie było, zasnął i znów jest. Może to ta trzydniowka ?:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Asiula, żeby Cię pocieszyć - Gugi nie tak dawno temu miał takue same leukocyty i crp 150... wirus jakiś się wtedy przyplatal. Zdrówka!
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Asiula, CRP koło 30 to nie jest "wysokie". Widać, że coś się wykluwa, to dopiero początek choroby. Leukocyty wskazują, że walczy dzielnie. Bądź dobrej myśli :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    :kissing:

    Treść doklejona: 03.09.15 06:40
    Najgorsze jest, że niby osluchowo nic.. więc nie wiadommo co i jak.. A ja najbardziej na świecie się boję szpitali. Teraz mam też ciężki okres egzamin wstępny na doktorat, egzamin na aplikację, szukam pracy, tyle stresu co nie miara, a tu jeszcze to...
    Wieczorem gorączką znowu, zrobił się cały gorący wtedy dałam ibuprom i spadała teraz dalej bez gorączki... Chociaż oczy mu trochę ropieja.. może to coś z zatok. Bo uszy czyste, a on non stop w okresie zimowym miał problem z zatokami...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Nie wiem czy temat już był, bo nie mam czasu szukac... Od jakiego miesiąca i w jakiej dawce tran dla maluchów? Jaki polecacie?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Asiula, różne wirusówki latają, może to być "zwykłe" przeziębienie, oczywiście, że musisz być czujna i kontrolować, ale panikować nie ma sensu. Jak osłuchowo czysty, to najważniejsze :smile: oby się sam wybronił. Stres robi swoje i na dokładkę jeszcze choroba dziecka. Bądź dzielna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Libra1610 ja podaję Tran Mollers Baby 5 ml na noc ale nie pamiętam kiedy zaczęłam go podawać chyba po 2 r.ż.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Asiula,co u lekarza?
    Crp co prawda nie bardzo wysokie,ale za to leukocyty bardzo,czyli z czyms tam walczy.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Libra, najlepszy jest tran Kirkmana lub Blue Ice - są oczyszczone z metali ciężkich, do dostania niestety tylko w necie raczej. Kirkman ma naturalną witaminę A i D w składzie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    KINGA, ty jeszcze w dwupaku?:)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Ely, no kulam się jeszcze, coś słabo się rozkręca znowu. Chyba jak słonica powinnam 22 miesiące na poród samoistny czekać :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.