Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 6th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja znów po poradę. Od jakiegoś czasu Natalka budzi się w nocy i nad ranem z takim płaczem, że nie da się tego opanować. Wcześniej było to sporadyczne, jak się jej coś przyśniło albo przypomniało. A ostatnio to ze trzy razy w nocy, co noc. Mąż rano wstaje do pracy, ja jestem po takiej nocy nieprzytomna, jedyne co jako tako pomaga, to noszenie, no ale ile mogę nosić na rękach moje 15 kilo...? Sąsiedzi już nawet pytali, czy młoda zdrowa. Nie wiem o co chodzi i jak temu zaradzić. Nie widzę reguł. Czasem płacze, bo chce pić przez rurkę, oglądać bajki, nie chce spać, chce, żebym jej opowiedziała, poczytała, chce do kąpieli... A czasem tylko wrzeszczy przez kwadrans wniebogłosy i zasypia chliptając przez pewien czas. Co mogę z tym zrobić? Bo już mi nawet jakiś syropik chodzi po głowie :wink:

    I jeszcze jedno pytanie... Młodą strasznie gryzą komary i ma później takie bąble, że mi jej szkoda. Mogę jakoś przyspieszyć gojenie się tego dziadostwa?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    cest a pasozyty wykluczone???
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Byliśmy u lekarza.wyspka jeszcze nieswoista,ale plamek coraz więcej i zmieniają się w male grudki. gardlo wirusowe. na razie mam calcium podawac i rutinoscorbin.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    laski, spotkala sie ktoras z lekiem homeo lymphomyosot?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    a u nas u lekarza wszystkonoi. uszy zdrowe, gardło też, ślinianki bez zmian, osluchowo ok. Lekarka mówi, że dopiero może się coś rozwinąć i że panuje angina. Jak się do soboty się nie poprawi, to mamy znów jechać do lekarza.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Cestmoi, a może mniej bodźców wieczorem. Chyba to już ten okres gdzie dzieci przeżywają co się działo w dzień i nawetz pozoru niewinna bajka na dobranoc moze sprowadzać koszmary senne. Nie wiem, tak gdybam. U nas to się zdarza , ale bardzo rzadko. Ewidentnie jak coś złego jej sie przyśni. Ale u nas cyc w buzię i po sprawie:wink:

    Co do komarów polecam fenistil, a do okna moskitiery lub coś do prądu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny help.
    Dałam Nince (jest jednak to zapalenie płuc-atypowe) pierwsza dawkę antybiotyku. NIEPRAWDOPODOBNIE gorzki w smaku. Polizalam tylko końcówkę strzykawki i do teraz nie mogę.się tej goryczy pozbyć :confused:
    Ninka zazyla i minutę później zwymiotowala do wanny cały lek,.kolację oraz nawet obiad :sad:
    Byłam pewna, że się lek nie przyjął więc dałam raz.jeszcze.
    Również zwymiotowala.
    Dziś już nie będę próbować i jej męczyć, dopiero rano.
    Czy po prostu spróbować do lekarki zadzwonić żeby dała coś innego?
    Jak myślicie?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    O matko. Zapalenie płuc? Co za dziadostwo. Współczuję.
    Spróbowałabym po śniadaniu dać jeszcze raz a jak zwymiotuje dzwonić i prosić o zmianę.
    A może by to trochę z czymś pomieszac - o ile wolno. Sokiem, jogurtem albo co.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Ja bym zmieniła lek.i to pronto
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Teo, musisz z lekarzem skonsultować... Byc może ona na ten smak tak reaguje... Każdy antybiotyk jest taki paskudny (Dawidek miał rózne i żaden nie był smaczny ;(). Byc może coś innego wymyśli lekarka...

    Oraz szybko niech wraca do zdrowia!
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny praktycznie w ogóle się nie udzielam na forum, bardziej podczytuję, ale mam problem z synkiem i postanowiłam napisać. Synek ma 2lata i dziś nagle podczas zabawy zaczął przeraźliwie plakac pokazując na tył szyi z prawej strony. Ból po dwóch godzinach trochę ustąpił k synek nawet się pobawił. Teraz jednak znowu wszystko wróciło i synek ma przechyloną główkę w jedną stronę. Byliśmy u dwóch różnych lekarzy i żaden nic nie stwierdził i kazali podawać Ew. Przeciwbólowe. Ja oczywiście jestem straszną panikarą i jestem przerażona, czy którąś z Was spotkała podobna sytuacja? Czy to może być od zębów? Pani dr wykluczyła ból pourazowy, mówiła że takie bóle szybciej się pojawiają (synek uderzył się w głowę jakieś 4tyg temu ale raczej nie mocno) . Dodam jeszcze ze jakoś od dwóch tyg zauważyłam że sięłapał za tą szyję, bez płaczu i krzyku.. myślałam, że go włosy łaskoczą...pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Kamilcia, a możesz poprosic lekarza o skierowanie na jakieś prześwietlenie albo coś w tym stylu?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Kamilcia, ja bym chyba do szpitala jednak podjechała.
    W mojej sprawie... O robalach nie myślałam, ostatnio apetyt się poprawił, daje sobie przemycać różne rzeczy, jest lepiej niż było kilka tygodni temu. Nie zgrzyta, nie drapie się, lepiej się wypróżnia. I ostatnio nic nie robimy przez te upały, raczej nudy i brak rozrywek, ale z bajek to raczej nie za wiele i raczej do południa. Może to taki wiek, ale szczerze czuję się gorzej niż przy noworodku. Liczę, że przejdzie, bardzo niedługo.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Kamilcia,a w aucie go nie przewialo?
    -- ;
  2.  permalink
    Pierwsza pani dr dała skierowanie na morfologię, ob i crp. Druga z przychodni przyszpitalnej powiedziała że jak będzie się powtarzać to można pomyśleć o usg szyi...dałam mu nurofen i zasnął biedak mój😢 zobaczymy jak nocka będzie wyglądać bo na pewno jak będzie to co było to prosto na ip pojadę...zastanawiam się jeszcze co można zrobić i co jeszcze sprawdzić, jeśli chodzi o badania?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Kamilcia mi to wyglada na przewianie. Ja tak czesto kiedys mialam. Starszliwie boli, ie mozna odworcic glowy i glowa ,st wlasnie na jedna strone przechylona. Jezeli to to- to trzeba przeczekac. Ogrzewac szyje i juz.
    -- ,
  3.  permalink
    Ewasmerf, no nie wiem w końcu wszystko jest możliwe ale dlaczego zatem już wcześniej łapał się w te miejsce na szyi - bez płaczu i krzyku? :(
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Kamilcia- bo "przewianie" powoli narasta. Najpierw czuje sie dyskomfort, potem zaczyna troche bolec i dopiero pozniej jest mega bol przy ruszaniu glowa.u mnie czasem to narastanie trwalo dwa dni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Monia502: Każdy antybiotyk jest taki paskudny


    Oj uwierz mi, że nie.
    Ja zawsze próbuje leków zażywanych przez moje dzieci i czegos podobnego nigdy nie piłam.
    Do tej pory myślałam, że Fenspogal jest gorzki.
    Ehe. Jasne.
    1,5 godziny temu spróbowałam odrobinkę tego Klabaxu i do teraz mam sobie ochotę język wyrwać :confused:
    Ale żeby nie było, mąż mój myśląc że obie zdziwiamy łyknął trochę i po minucie go szarpać na wymioty zaczęło :shocked:
    Od razu mi kazał rano dzwonić do lekarki, mam nadzieję że się dodzwonię....


    A z Ninki płucami to czeski film.
    Bo tu niby zapalenie a dziecku nic nie dolega i nie dolegało w sumie.
    Poza tym kaszlem, ale tak to ani kataru, ani temp, ani osłabienia, no nic.
    Gdyby nie rtg to by nawet nie było wiadomo, bo tego się nie da wysłuchać stetoskopem.
    Po dwóch dniach inhalacji już prawie dziecko nie kaszle, wiec jak komuś mówię że ma zapalenie płuc to patrzą na mnie jak na matkę-wariatkę :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    To nie od smaku.wymioty to typowy skutek uboczny tego leku.moj mały jest uczulony na duracef.ta sama przypadlosc.wymioruje po kazdym podaniu,wiec nigdy go nie przepisuja,bo mija sie z celem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny, Adaś dostał w nocy 39 stopni temperatury. Ot, tak, nagle. Teraz cały czas taka temp się utrzymuje, ale jest pełen energii, ma apetyt, nic go nie boli, szok trochę, bo przy 39 stopniach to zazwyczaj głównie spał, nie miał siły na nic. Zastanawiałam się czy to nie jest przegrzanie, bo wiadomo jakie temperatury na dworze, ale oprócz temperatury nie ma innych objawów udaru. Macie jakieś doświadczenia? Może się jakiś delikatny udar samą temperaturą objawiać? Bo kurczę gdyby nie kreski na termometrze, to normalnie zdrowiutkie dziecko. A dziś wyjeżdżamy na kilka dni na wakacje i kurczę martwię się trochę i nie wiem co robić. Iść do lekarza tak od razu z samą temperaturą?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Winni nie jestem lekarzem ale może to być wynik upałów lub też początek infekcji szczególnie anginy która tera panuje. Przejdź się do lekarza nie zaszkodzi .
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa od smaku raczej, bo mąż wypił trochę i to samo. W pierwszej chwili ok ale po minucie zaczęło nim tak szarpać jak Niną :shocked:
    Mówię Wam ta gorycz jest nie do opisania. Nawet w ulotce jest o tym wzmianka. Kto w ogóle takie syropy wymyśla dla dzieci ? :neutral::confused:

    Dzwoniłam rano do lekarki. Mamy podjechać to da coś innego.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    dziwne to winni, przy 39 stopniach zeby byl taki zywotny? moze zmierz jeszcze raz
    -- ;
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa, właśnie temp dobiła do 40,5 ( do tej pory nigdy nie miał więcej niż 39 ) i cała poranna energia wyparowała. Mi też się to wydawało dziwne, ale trwało krótko. Może z rana, po spaniu miał tej energii jeszcze na tyle by normalnie funkcjonować, nie wiem. Lekarza mamy po 17:00 dopiero.

    Treść doklejona: 07.08.15 10:31
    Ewasmerf: moze zmierz jeszcze raz

    Mierzyła kilka razy i w nocy i rano, termometrem bezdotykowym do czoła i takim pod pachą :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Moja Mirka przy trzydniowce miała ok. 40 st, ale mimo to była pelna energii. Dla mnie szok, bo przy infekcji wcześniej miała 39 i lala się przez ręce.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    u nas w grudniu bylo takie zapalenie oskrzeli, ze tylko kaszel, brak innych objawow ani kataru, ani gorczki ani oslabienia. To chyba musi byc jakas bakteria bo wirusowe to raczej z innymi objawami.
    Co do lekarstw dla dzieci...Dawid zlapal kleszcza i niby sie nie daje teraz antybiotykow na zaś ale ja dalam. Tylko ze pani mi dala duomox w tabletkach:confused: niby mozna w malej ilosci wody rozpuscic ale ja sama bym tego nie przelknela. A jaka zdziwona byla jak dwa dni pozniej przyszlam po recepte na inny:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Winni, moja Amelka zawsze przy upałach coś łapie i w zeszłym roku i ostatnio podczas upałów trzydniówki zaliczyła. Może to to. Sprawdzić nie zaszkodzi, zwłaszcza że wyjeżdżacie.
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Jeszcze mam pytanie jaki to sie test robi na bolerioze? i po jakim czasie od zlapania kleszcza?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Ale trzydniówki to chyba lekarz nie zdiagnozuje no nie? W sensie że dopiero jak się wysypka pojawi to będzie wiadomo, że to to. No nic zobaczymy. Mi Adaś nie chorował w ogóle od 5 miesięcy, także dziś w nocy to się zaskoczyłam...

    Treść doklejona: 07.08.15 10:48
    Może to właśnie trzydniówka? Bo Adaś w sumie nie miał jeszcze. Słuchajcie, jedziemy niedaleko od domu, do takiego gospodarstwa agroturystycznego w Puszczy Kampinoskiej, na terenie jest odkryty basen ogrodowy, sporo drzew, więc i cień będzie. Zastanawiam się czy jechać czy zrezygnować...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Winni, zapytaj lekarza. niech ci a zielone albo czerwone swiatlo. mialam to samo przed urlopem.
    zajrzyj w gardlo. wiesz jak wyglada przekrwione gardlo? nie zawsze jest czerwone, i bialy nalot tez nie zawsze.
    zapytaj czy:
    boli go siusiak jak sika
    czy boli go gardlo jak przelyka/ jak nie przelyka
    ewentualnie na cito mozesz wykonac badania krwi jak masz blisko. morfo + CRP.
    -
    co do kleszcza robi sie western blota czy jakos tak. ponoc 300 zl.
    kleszcza masz? bo zbadanie kleszcza ok 100-180 zl zl.
    przy antybiotykach na zas czytalam ostatanio w wysokich obcasach wywiad z ozimkiem i saje sie anty kombinowane. 1 antybiotyk najczesciej nic nie da.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Kleszcza nie mam bo to bylo miesiac temu, ale wlasnie cos kiedys czytalam ze po 4?6? tygodniach sie robi test. 300ZL:shocked: mus to mus. Ja sobie tego antybiotyku sama nie przypisalam, moze ktoras z Was/dziecko bralo takie antybiotyki kombinowane? jak to wyglada?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Tylko przy trzydniowce też jest zaczerwienione gardło, wiec nie ma co diagnozowac anginy od razu. U nas lekarz zbadał Mirę, osluchowo bylo czysto, cala reszta też ok, więc czekałam na rozwój sytuacji. Po 4 dniach przyszły krostki.
    Winni jeśli jedziecie niedaleko to może warto sprawdzić czy jest lekarz w pobliżu i nie rezygnować. Pytanie tylko czy Adaś w ten upał z gorączka na dodatek będzie dobrze to znosil... Moze to byc dla niego męczące.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Winni, trzydniówki może nie zdiagnozuje, ale anginę w razie czego tak, przy anginie jest też taka wysoka temperatura, ja teraz dostałam, coś faktycznie fruwa w powietrzu... Zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Moja Marcelinka też nadal ma temperaturę, ale ok.38. Lekarka kazała zbijać jak przekroczy 38, żeby w czasie upałów dodatkowo nie męczyć. Mi się wydaje, że ona ma coś z zatokami, bo jak mi dziś rano chuchnęła w twarz, to mnie odrzuciło. Będziemy inhalować i zobaczymy czy coś się ruszy i zejdzie z tych zatok.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Frag, racja :-) Tylko tak sobie myślę że dziwne by było gdyby była angina, bo jego nic a nic nie boli... Ale już różne przypadki były no nie?

    Treść doklejona: 07.08.15 13:14
    Ją jednak zbijam dopiero powyżej 39,5. Niech organizm walczy. Do 39,5 zbijam okładami i chłodną kąpielą...
    --
  4.  permalink
    Dziękuję za podpowiedzi Dziewczyny. Noc przespał całą bez pobudki. Zrobiliśmy morfologię i wszystkie wyniki w normie, crp również. Dziwne to. Dziś zupełnie inne dziecko, może to był jakiś nerwoból albo te 5tki mu wychodzą...miłego weekendu Wszystkim!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Teo, mnie tam żaden nie "smakuje". Co ja mówię... Odrzuca mnie. Całe dzieciństwo moja mama ze mną walczyła, bo mnie aż rzucało. I do dziś te antybiotyki w płynie działają na mnie jak zaraza... Baaaa sam zapach. Każdy jeden :). Może Ninka też taka "wybredna" :P

    Ewa... Mój syn jeszcze do niedawna do 40 stopni na termometrze był żywotny... Dopiero ostatnie dwie infekcje przy 39 był jak bida z nędzą. każde dziecko inaczej...

    Mój młody chyba z wiekiem dopiero te wyższe gorączki "odczuwa"...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Mnie też zawsze zadziwia jak lekarze te lekarstwa przepisują... dziecku małemu deflegmin, który gorzki jak piorun... Maks ładnie go wypijał, tylko trochę się krzywił, ale jak ja go spróbowałam i mnie aż potrzepotało, to kupiłam zamiennik w aptece.
    Nie straszcie mnie tą anginą!!!!! Ostatnio jak pisałyście, że lata w powietrzy zapalenie spojówek to i do nas doleciało. tak samo było z oskrzelami u Aleksia. Ja całe życie na anginę chorowałam , więc rozpoznam ją chyba u Maksa lub Aleksa w razie czego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    lecia_28: ale wlasnie cos kiedys czytalam ze po 4?6? tygodniach sie robi test. 300ZL:shocked: mus to mus

    nie prawda. Można najpierw robić inny test (nie pamiętam tylko nazwy), tańszy, jakoś za 100zł. I dopiero jeśli on wyjdzie wątpliwy, wówczas western blot. Spytaj w labie. I najlepiej robić tak na 8 tygodni po ugryzieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 7th 2015 zmieniony
     permalink
    katka_81: inny test

    Elisa? PCR?
    Na stronach o boreliozie zalecaja podanie antybiotykow z 2 roznych grup. Szczegolow nie pamietam, musialabym meza dopytac wieczorem.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Ten test za 100 zl jest wiarygodny w 30%.malo troche.tak orzynajmniej mówił ozimek w wysokich obcasach
    -- ;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Podobno, żeby uchwycić boreliozę, western blota trzeba w niektórych przypadkach wykonać kilka razy w odstępach dwutygodniowych. Związane jest to ze stadium rozwoju bakterii, czasami przez osłonkę śluzową jest nie do wykrycia.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a czy możliwa jest angina bez bólu gardła? Zaglądałam M do buzi i według mnie ma powiększone migdałki, ale.niw skarży się na gardło i w miarę dobrze je.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Akirka - mnie czasem gardło przy anginie nie bolało. Tylko przy już mega powiększonych migdałach przy przełykaniu był kłopot.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    U nas też gorączka 39 i kaszel. Zalamana jestem, bo niedawno z zapaleniem ucha walczyliśmy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 7th 2015
     permalink
    Caris: Elisa? PCR?


    ELISę polecam w boreliozie. Niestety, cholera jest bardzo zmienna, dlatego nawet jej diagnozowanie jest problematyczne, ale warto WB i ELISę właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    MrsCreme: ELISę polecam w boreliozie.

    ja miałam chyba robione to badanie własnie
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny, jak moj trzylatek ma na razie tylko katar. W nocy triche kaszlal, ale to bardziej od kataru zaczynajacego sie chyba. Nie ma temp, teraz nie kaszle. Mial co prawda kontakt z dzieckiem chorym na ospe, wiec nie wiadomo w ktora strone to pojdzue, ale czy moze jechac na jezioro/basen? W taku upal to chyba mozna z samymu smarami?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeżeli po 6 tyg od ugryzienia kleszcza borrelia badana metoda elisa wychodzi wątpliwa czy też dodatnia trzeba powtórzyć test lepszym badaniem np. Western Blot (pół genetyczna).
    Test elisa wylapuje także bakterie podobne w budowie do borreli dając fałszywe wyniki.

    U nas do niedawna elisa w obu klasach (IgM, IgG) kosztowała 50 zł, a WB też w obu klasach 180 zł.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.