Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Mamusie mam pytanie czym inhalować prawie dwulatke przy takim bardzo gestym katarze po infekcji ktory juz za bardzo nnie chce schodzic tylko blokuje jej nos w środku i bidula ciągle budzi sie bo nie może oddychac? Co poza inhalacjami można jeszcze stosować?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Inhalacjq nawilża to ja bym spokojnie robiła. Możesz używać nasivin soft, maść majerankowa, aromactiv albo depulol. Sól morska do noska i później odciagaj glutki
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Inhalacje z soli hipertonicznej, nebudose. Lekarze też przepisują mucofluid , jest na receptę.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Zdecydowanie coś co rozpuszcza smaki, wspomniany mucofluid jest dobry...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 6th 2017
     permalink
    Ja w ciąży się męczyłam z zapaleniem zatok i niestety nic nie pomogło tylko antybiotyk. Mucofluid stosowałam ale bez szczególnej poprawy. Żeby to wszystko pomogło to trzeba szybko zaczął leczenie.
    Te nieszczęsne płukania stosowałam. Mi robił mąż bo ja się za bardzo "oszczedzalam". Za pierwszym razem nie pomogło tylko jeszcze gorzej się czułam. Dopiero kolejna coś odblokowala. Moja rada to nie robić tego na sam wieczór tylko trochę wcześniej żeby jeszcze mieć czas pobyć "w pionie".
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny :wink:
    zaglądam do Was i myślę, że na stałe mogę się z moją Laurą u Was zameldować :wink:
    mam kilka pytań
    1. Kiedy dziecko ogarnie jak się smarka?
    Znów mamy infekcję - chociaż lekką, a powodem są raczej zęby, 6idzie na raz :shocked: - ale odciąganie glutów to u nas jakaś katorga... młoda drze się jakbym ją ze skóry obdzierała, póki co udało się ją nauczyć że przykłada chusteczkę do noska/buzi i robimy apsik, czasem coś wypadnie z nochala, chociaż więcej to apsik buziakiem robi niż nosem, trochę rozsmaruje po twarzy smarki, ale jest lepiej niż było. Tak czy inaczej czekam z utęsknieniem na dzień w którym dam jej chustkę a ona zamiast rozerwać jej na strzępy wysmarka noska :cool: długo poczekam? :tongue:
    2.Kiedy Wasze dzieciaczki przestały brudzić wszystko w koło w czasie jedzenia?
    Laura nie była BLW, bo jadła kaszki i miksowane warzywa, ale z czasem zaczęłam dawać jej coraz większe kawałki, teraz jesteśmy w zasadzie pół na pół. Z rzeczy którymi ją karmię to są zupa + jakiś budyń czy ksiel, resztę je samodzielnie. No i tu jak czasem spojrzę to przydałoby się nam kurę kupić...młoda tak masakrycznie brudzi, w sensie rozrzuca jedzenie. Zjada dużo sama, ale dużo też rozrzuca. Po każdym jej samodzielnym jedzeniu podłoga nadaje się do odkurzania, a i mycie by nie zaszkodziło,co dziwne ona jest czysta :shocked: no wiadomo ręce i buzia do mycia, ale ubranie nietknięte :tongue: rozważałam już nawet zakup robota sprzątającego, ale obawiam się że marnie skończy
    3.Macie może jakieś ciekawe przepisy na wykorzystanie kaszek dla dzieci?
    Młoda jadła kaszki holle, topfer itd, ale teraz za nic nie ruszy. Zostały mi otwarte opakowania dyniowej, owsianej i musli i trochę szkoda mi wywalić, bo są prawie pełne. Myślałam że może udałoby się wykorzystać je do jakiś wypieków? Da się tak w ogóle? Ktoś próbował może? Dodam tylko że mamy uczulenie na jajka i BMK, ale w zasadzie przepis z jajkiem czy mlekiem może być, czymś tam je zastąpię :wink:
    4. Jak radzicie sobie ze złością u maluchów?
    w ogóle to myślałam, że pierwsze bunty pojawiają się koło 3lat, a tu psikus... młoda potrafi jak np. nie pozwolę wejść na kanapę/mnie/ławę, rozedrzeć chusteczki, rzucić się na ziemię i płakać :shamed: może nie do końca rzucić, ale wygląda to tak że najpierw krzyczy, później siada tak mocno na pupę i albo kładzie się na plecy i ryk, albo na brzuch i też ryk... a ja nie bardzo wiem jak reagować, to że nie ulec to wiem, ale zostawić ją tak żeby wyła? Nie mam serca, a czy z drugiej strony tulenie jest tu pomocne? Staram się odwrócić jej uwagę np. jakąś zabawką, ale też mam wątpliwości czy to dobre postępowanie. Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Problem też pojawia się jak potrzebuję pół minuty prywatności w toalecie, Laura się bawi, mówię jej że idę do łazienki i zaraz wrócę a po chwili ona wali rączkami w drzwi i krzyczy... no a wiecie nie wszystko da się zrobić z małym ludkiem między nogami :devil:
    generalnie w podobny sposób reaguje jak zostawiam ją u mamy bo idę do pracy, ale wtedy mama ją tuli i zajmuje zabawą, bo to zupełnie inna sytuacja

    Sorki za przydługi post, ale zbieram się już z miesiąc żeby Was o coś zapytać i się nazbierało :tongue:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    Daisy1991: 1. Kiedy dziecko ogarnie jak się smarka?

    Ona ma roczek dopiero - na razie raczej nie ogarnie. Choć dzieci są różne.
    Mój starszak bardzo późno się nauczył - nie pamiętam, ale chyba z 3-4 lata miał. Pewna lekarka sprzedała nam sposób - musiał zdmuchnąć zapaloną świeczkę nosem. Nauczył się w 5 minut.
    Młodszy jeszcze nie potrafi - odciągamy katarkiem.
    Daisy1991: 2.Kiedy Wasze dzieciaczki przestały brudzić wszystko w koło w czasie jedzenia?

    Mój 7-miolatek brudzi do dziś :tooth:
    Daisy1991: 4. Jak radzicie sobie ze złością u maluchów?

    Mówię stanowczo, że czegoś nie wolno. Od razu jest ryk, rzucanie tym, co ma akurat w ręce i teatralne padanie na podłogę. Odwracam uwagę, albo czekam, aż mu przejdzie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Moje dziecko umie dmuchać w chusteczkę, i pomaga to bo nie muszę co chwile włączać odkurzacza. Ale i tak lepiej katarkiem będzie :) brudzenie to chyba troche potrwa bo musi sie jednak nauczyć jeść. Moja je widelcem i łyżeczką ale mimo to zawsze koło miski nalane tak że można pływać.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Mój Hug dalej nie umie smarkac. Ostatnio mnie za to w szpitalu opierdzieliła piguła.
    No ale on od urodzenia jechał na katarku, bo non stop chory i tak się nauczył, że mam wrażenie iż w wieku 15 lat dalej się będzie do odkurzacza podpinał :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    To zalezy od dziecka z tym smarkaniem. Moja tez od malenkosci miala odciagane katarkiem a smarkala sama juz po roku jakos. Także jak wszystko-zależy od dziecka i należy poczekać na jego gotowość.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Mój syn nadal nie smarka, chociaz potrafi, bo... brzydzi się... Także ja to mam takie wizje... Kto mu ten nos wyczyści gdy skończy 50-tkę????
    --
  1.  permalink
    Daisy1991: .Kiedy Wasze dzieciaczki przestały brudzić wszystko w koło w czasie jedzenia?

    identyko u mnie a moj ma juz 19 miesiecy.. maslo po stole rozmazane, kanapki na ziemi, no katastrofa i tez nie widac by mialo minac...

    Daisy1991: Jak radzicie sobie ze złością u maluchów?
    - moj postepuje identycznie (moze to jakies blizniaki genetyczne hihi) i do tego jeszcze zamyka oczy udajac ze go nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Dlatego ja już szykuje dla dzieci na 18stke walizkę i bilet w jedną stronę i żyje już tylko tym dniem :crazy::crazy::tooth:
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    dzięki dziewczyny :smile:
    marion: Mój 7-miolatek brudzi do dziś :tooth:

    to chyba jednak kupię robota sprzątającego :devil:
    TEORKA: mam wrażenie iż w wieku 15 lat dalej się będzie do odkurzacza podpinał :crazy:

    może posprząta przy okazji :cool:
    madziik1983: moj postepuje identycznie (moze to jakies blizniaki genetyczne hihi) i do tego jeszcze zamyka oczy udajac ze go nie ma...

    i jak wtedy reagujesz?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Mój coś tam próbuje smarkać. Nie zawsze jest to efektywne ale jakoś dajemy rade. Jako roczniak nie posiadał tej umiejętności zupełnie, może od poł roku potrafi?
    Rozwalanie jedzenia wkoło siebie to chyba się nigdy nie skończy ;) Dasz dziecku bułkę i za 5 minut możesz odkurzać cały dom. Mój od dawna jedzeniem nie rzuca, nie wciera sobie we włosy itd ale kiedy samodzielnie je to czasem się zaleje, coś spadnie, posłami ubranie itd.
    Ataków złości u rocznego Adasia nie bardo pamiętam. U nas się zaczęło jak miał z półtora roku. Potem mocne pogorszenie na dwa latka i teraz kompletna masakra przy pojawieniu się siostry.
    Jak sobie radzić? Najważniejsze to być konsekwentnym i nie ulegać absurdalnym pomysłom i życzeniom. Uważaj tylko aby mała nie zrobiła sobie krzywdy podczas takich ataków. Moi Adaś jest starszy i ja wiem, że nic sobie nie zrobi. Kiedy się awanturuje bo dostał 3 chrupki a chciał całą paczkę to spokojnie mowie mu, ze kładę tu na stoliku te trzy chrupki i jak się zdecyduje to może sobie wziąć. I wychodzę. Zwykle w ciągu minuty krzyki i walenie w podłogę ustaje i słyszę chrupanie ;)
    Ataków złości i protestów nie pozbędziesz się całkiem bo to normalne, że im dziecko starsze tym więcej ma pomysłów na zorganizowanie swojego świata. Byle tylko nie ulegać głupim pomysłom i zachować jako taką konsekwencję. Ja przy awanturach staram się nie skupiać na całym tym wrzasku,nie zapewniać widowni. Szybciej mija.
  2.  permalink
    Daisy1991: madziik1983: moj postepuje identycznie (moze to jakies blizniaki genetyczne hihi) i do tego jeszcze zamyka oczy udajac ze go nie ma...

    i jak wtedy reagujesz?
    - w cale.. siedze albo stoje i czekam az sie pozbiera, na ogol to robi co nie znaczy ze zaprzestaje czynnosci, przez ktore ma "depreche" ale staram sie go zajac czyms innym by zapomnial.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 9th 2017
     permalink
    _Isia_: Uważaj tylko aby mała nie zrobiła sobie krzywdy podczas takich ataków.

    no właśnie o to się boję trochę, ale generalnie staram się być obok, żeby odpowiednio zareagować w razie potrzeby, często też widać że zbliża się złość, no i postęp jest taki że wcześniej rzucała się po prostu np. do tyłu na nic nie zważając, a teraz podchodzi do sprawy bardziej ostrożnie, tzn. najpierw na pupę pada i później się kładzie, ale i tak jak do tyłu to prawie do samego końca głowę trzyma uniesioną żeby się nie uderzyć, szczwana bestia :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  3.  permalink
    Dziewczyny jak jest z tym pokazywaniem palcem.. Starszak nie pokazywal 2 lata a mlody nadal nie pokazuje.. Jak cos chce to mnie bierze za reke i ciagnie ew popychajac moja dlon no w strone klamki czy lozka jak chce sie polozyc..
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Moj Fryc ani nie pikazuje paluszkiem ani nie ciagnie za reke, zeby dac do zrozumienia, ze cos chce.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Moja pokazuje od dawna i mówi "tam". Ale to pewnie żaden wyznacznik, każde dziecko inne.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  4.  permalink
    °Agata°: Ale to pewnie żaden wyznacznik, każde dziecko inne.
    - no wlasnie wszystkie ktore znam to pokazuje.. starszy nie pokazywal i teraz mam z nim problemy :(
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    moja też pokazuje i mówi "to", ale to różnie bywa, z tego co pamiętam siostrzeniec ciągnął za rękę :wink:

    Dziewczyny w jakiej kolejności powinny zęby się wyrzynać? I w jakim czasie które? Wiadomo każde dziecko inne, ale tak orientacyjnie, co mówią mądre głowy?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  5.  permalink
    1,2,4,3,5
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 13th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas szly tak jak Madzik 1983 pisze. Z tym, ze dwojki razem z jedynkami szly.
    Moj Dominik pokazuje i mowi tu albo to albo choć (chodz) ale mojej siostry syn bral ja za reke i pokazywal co chcial jej reka. Dopiero jak mial 2lata, moze troszke wiecej to zaczal mowic.
    Ja mysle, ze nie ma nic w tym zlego, ze dziecko pokazuje. Nie umie inaczej wiec taki jego sposob porozumienia sie:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    U nas 1 2 3 4 5. Potrafiły jednocześnie i cztery naraz.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 14th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas zęby szły / idą 1 2 4 3 5.
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Dzięki :wink: My mamy już na górze, 1 2 4 na dole 1 4 :wink: dolnych dwójek brak i się zastanawiałam o co chodzi, chociaż widać że idą, ale coś powoli. Te 4 właśnie szły ostatnio wszystkie na raz, masakra jakaś jeszcze nie dokońca się przebiły. Podobno 3 i 5 najgorsze? A u siostrzeńca szły po kolei 1,2,3,4,5 i właśnie moja siostra się dziwiła że u nas inaczej :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy trzydniowka moze trwac 1,5dnia?
    Syn ( rok i 7miesiecy) dostal nagle goraczki w nocy, trwala w sumie 24h, bez zadnych innych objwow. Na nastepny dzien dostal wysypki, czerwonych krostek na raczkach i nozkach, troszke go to swedzi. Moze to byc od goraczki?
    Na mysl mi nawet przeszka rozyczka albo ospa ale to chyba nie tak wyglada? Nie umiem tu zdjecia wstawic jak to wyglada:sad:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Może trwac dłużej. Trzydniówka, to z tego co mi pediatra mówiła od nazwy, że po 3 dniu goraczki wysypka (ale ta goraczka może trwać krócej lub dłużej - np. do 5 dni)... A u Każdego ta "trzydniówka" przebiega inaczej. Tylko ja sobie nie przypominam, aby Dawidka swędziało... Natomiast łacznie to u nas też trwało tydzień, czy półtorej.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Ja mialam na mysli 1,5 dnia. Nie tygodnia:) doslownie po 24h goraczki dostal wysypki.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    A może Bostonka skoro raczki i nóżki.
    Trzydniówka z tego co pamietam, po 3 dniach gorączki wysypuje raczej brzuszek.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Nie musi byc 3 dni, wystarczy 2, ale tak naprawdew kazdy inaczej przechodzi choroby... A pediatra cos mówi?
    U nas wysypany był brzuszek i placki oraz uda i pupa
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Powiedzcie mi jak wrzucic tu zdjecie?
    Mlody ma oprocz tej wysypki plame czerwona na policzku, tez od wczoraj. Gp powiedziala, ze ta wysypka to od goraczki i ze jakis wirus pewnie. Powinien miec bol gardla i zapalenie uszu ale on nic procz tej wysypki i jednodniowej goraczki nie mial. A na ta plame dala antybiotyk....ale wiecie to GP.
    Jak wrzucic zdjecie tutaj?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    poziomkaUK: Jak wrzucic zdjecie tutaj?

    Wrzuć fotkę u siebie pod wykresem - kliknij w nią, by powiększyć i zobaczysz na dole fotki link do niej. Skopiuj go. Tutaj, nad oknem do wpisywania treści, jest szary pasek - kliknij w "adres obrazka", pojawi się dodatkowe okno i wklej tam linka (dwukrotnie się otworzy i dwukrotnie wklej). Kliknij OK. Gotowe.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    <br /><br /><br />https://28dni.pl/pictures/2705073.jpg<br /><br />

    Treść doklejona: 16.11.17 14:23
    <br /><br /><br />https://28dni.pl/pictures/2705073.jpg<br /><br />

    Treść doklejona: 16.11.17 14:23
    Nie dziala:(

    Treść doklejona: 16.11.17 14:24
    https://28dni.pl/pictures/2705073.jpg

    Treść doklejona: 16.11.17 14:25
    <br />https://28dni.pl/pictures/2705083.jpg

    Treść doklejona: 16.11.17 14:26
    https://28dni.pl/pictures/2705083.jpg

    Treść doklejona: 16.11.17 14:28
    https://28dni.pl/pictures/2705088.jpg

    Treść doklejona: 16.11.17 14:28
    Lepszych zdjec nie dal sobie zrobic:(
    Marion- dziekuje bardzo!
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    A na stopach tez ma te plamki?

    Treść doklejona: 16.11.17 14:47
    A to lekarz powiedział, że powinien mieć ból gardła i zapalenie uszu?
    Hmmm...
    Ok, od Bostonki może boleć gardło ale...nie musi.
    Moje dzieci miały pęcherze w gardle ale znikome, trochę z nich wyszło im na zewnątrz ale nie marudzili z powodu bólu gardła.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    https://28dni.pl/pictures/2705093.jpg

    Treść doklejona: 16.11.17 14:49
    Powiedziala mi, ze to wirus ( ta goraczka i wysypka), ze teraz taki panuje i zebym spodziewala sie bolu gardla, kaszlu i zapalenia uszu ( to najczestsze objawy wirusa). Na policzek dala antybiotyk.

    Treść doklejona: 16.11.17 14:51
    I sie zastanawiam co mam robic? Wychodzic z nim na zewnatrz? Czyms smarowac to? Puszczac starsza corke do przedszkola? Jak to wirus to sie bedzie pogarszac ta wysypka?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Wg mnie to 99,99% Bostonka.

    Treść doklejona: 16.11.17 14:56
    Lekarze często nie wiedza co to.
    Ostatnio byłam u laryngologa i Pani powiedziała, że pierwszy raz w zyciu człowieka z Bostonka widziała 2 lata temu i to tylko dlatego, ze lekarz internista nie umiał sobie z tym poradzić w sensie wyimaginować co to jest, bo pęcherze w gardle ta osoba miała talie, że kierowali Go na oddział zakaźny. Dopiero Pani laryngolog podpytałam pediatrę i wówczas dowiedziała sie, że to Bostonka.
    Lekarze interniści serio nie wiedza co to. Moja internistka powiedziała, ze pierwsze słyszy kiedy jej o moich dolegliwościach opowiadałam.(zaraziłem sie od dzieci)

    Treść doklejona: 16.11.17 14:57
    Ale co to na policzku, nie wiem.
    Może wg lekarki to jakieś nadkażenie skory i dlatego antybiotyk.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Generalnie GP nie skłamała, bo bostonka to wirus. I tak na dobrą sprawę mniejsza o to jaki, bo większość wirusówek o łagodnym przebiegu leczy się objawowo...
    Mnie też na bostonkę wygląda...
    a co do policzka to ja bym się z antybiotykiem wstrzymała i spróbowała najpierw delikatnie wysuszyć- maśc cynkowa albo sudocrem. Często u nas wystarczały na takie zmiany.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    To isc jeszcze raz do niej? Czyms to smarowac? Moge wychodzic na dwor? Starsza do przedszkola puszczac? Czyli ten policzek to zupelnie cos innego?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Pytanie czy starsza za chwile nie będzie miała tego samego. U Nas tez od młodszego się zaczęło.
    Nie pamietam jakie są zalecenia co do wychodzenia na dwór. Ja byłam chora z dziecmi i nie dałam rady wychodzić bo mnie bolały stopy i dłonie.
    Nie smaruje sie tego niczym. Te plamki za chwile bedą wysychać i skóra będzie sie łuszczyć. Mogą zejść paznokcie.

    Treść doklejona: 16.11.17 15:11
    I jeśli to Bostonka, to to co wydaje Ci się swędzeniem, to raczej pieczenie.
    A policzek nie mam pojecia. Zaognione jest, ale co to moze być to nie wiem.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Mnie też to bostonke przypomina. Zwłaszcza to na stopach i rączkach.
    Z bostonka wychodzić nie wolno, żeby nie przeziębic.
    Niczym się jej nie leczy, sama mija pp kilku dniach.

    Oraz moja Nina, forumowa weteranka bostonki (miała ją 4 razy!!!!!) tylko jeden raz miała ból gardła i problemy z jedzeniem. W życiu nic z uchem się jej nie działo, tym bardziej przy bostonce.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Dzieki dziewczyny bardzo! Przynajmniej wiem co to jest. Jak dlugo nie wychodzic?
    A Wiki do przedszkola puszczac? Rozumiem, ze ona zarazi sie na 99%?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    No wlasnie cos mi sie kojarzy, że Bostonka z rodzaju Ospowych wirusów wiec nie wolno nadkazic.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Ja bym nie smarowała...
    Niekoniecznie zarazi siostrę, Nina miała 4 razy i oprócz niej nikt nie złapał w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Dzieki.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    ło jeny. Dopiero zajrzałam, widzę fotki... Od razu pomyslałam, że trzydniówka wygląda inaczej . Zdrowia :).
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Bylismy raz jeszcze u gp. Powiedziala, ze moze to byc bostonka ale nie musi, bo wysypka jest na calym ciele ale nie ma jej w buzi. Mamy obserwowac. Oczywiscie mozemy wychodzic i Wiki do przedszkola tez moze chodzic.
    Posiedzimy jednak w domu do konca tygodnia. Tak dla pewnosci, a potem zobaczymy.
    Dzieki dziewczyny za szybki odzew:smile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Moja Nina tylko 2 razy z 4 miała wysypaną buzię w środku, a wysypke też miała na udach, na pupie raz nawet.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Poziomka - mój Kuba przy jednej z Bostonek był wysypany cały:cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.