Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Fragile, dałam Ooo, bo kryteria wyboru imienia miałam dokładnie takie same :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    OIa: Mnie się jeszcze bardzo ostatnio spodobało zdrobnienie Remik :) Szkoda, ze pełne imię ma -sz w końcówce, przez co u nas odpada

    Jakie imię masz na myśli?
    Jeremi to nie Jeremiasz, to imię występuje oddzielnie, w dowodzie będzie miał Jeremi. Trochę mnie odstrasza od tego imienia to ciągłe mylenie z Jeremiaszem...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Azja, chyba Remik to Remigiusz?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Ach, Ola chodzi ci o Remigiusza!:) tak? :shamed: jestem domyślna, co? :bigsmile:
    W każdym razie Jeremiego też można zdrabniac Remikiem:)

    Treść doklejona: 24.11.14 15:58
    Z oryginalnych imion dobrze mi się kojarzy Sergiusz, chociaż za cholerę nie mogę sobie wyobrazić małego dziecka, które tak ma na imię. Ale do super przystojnego pana obslugującego punkt wywolywania zdjec w Galerii Mokotow bardzo pasowalo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Azja moja kolezanka ma synkow Leon i Tymon.
    wg mnie tez pasują :)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    _Fragile_: Pamiętam, że u mnie były trzy dziewczyny o tym samym imieniu i w szkole pani mówiła do nas po nazwisku

    Taaa, w LO było nas cztery i po prostu były Ola nr 1, 2, 3 i 4...
    Co do niespotykanych imion to wśród znajomych posiadacze takowych są z nich dumni.

    dżasti, mój brat jest Maksymilian, ja Aleksandra, więc coś musi być w tym, że tylu osobom pasuje połączenie tych imion :smile: Ale tak jak dziewczyny wyżej pisały, dobrze brzmi mi również Tymoteusz, poza tym Mateusz, Dominik... Więcej teraz na szybko mi nie wpadło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Oooo azja Tymon:heartbounce: ja rozwazalam.trzeciego Tymona, ale mi przeszlo, w sensie trzeci:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    No, Tymon jest boski, zdania nie zmienię, żeby nie wiem co :D
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    My też braliśmy Tymona pod uwagę, ale jednak za dużo ich ostatnio a to wg nas już cecha dyskwalifikująca :smile:

    Flavia tak pytałam z tego Kosmę, z ciekawości.
    Bo imię jednak rzadkie i nietypowe - w zestawieniu z Kubusiami, Filipkami, Kacperkami, Adasiami etc - i byłam ciekawa, czy reakcje otoczenia Was nie zniechęciły :tooth:

    U nas w rodzinie Hugo wywołuje takie sensacje, że głowa mała :shocked:
    Mama raz na tydzień KAŻE NAM kalendarz imion czytać, o Hugim (tak Ninka odmienia i my podłapawszy mimo, że niepoprawnie) nie powie inaczej niż "TO dziecko", tata mnie już chyba wydziedziczył, brat oznajmił, że jak nie zmienimy imienia to nie zostanie jego ojcem chrzestnym (a nawet nie był brany pod uwagę ahahahahaha), ciocia mi non stop powtarza, że zrobimy mu krzywdę i całe życie będzie miał pod górkę (to nic, że jej, dorosłe już, dzieci są po rozwodach i próbach samobójczych nosząc zupełnie normalne imiona typu Kasia, Piotrek, Paweł) no i generalnie jest wesoło :rolling:
    Oczywiście Hugo Hugiem pozostanie choćby skały srały a po porodzie manifestacja przed szpitalem urządziła protest roku :devil:

    Ale dlatego właśnie spytałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Ja zrobilam taka liste, gdzie byl Tymon, Kornel, Maurycy (choc ni jak nie mozna go zdrobnic a Rycek odpada), Kajetan, Fabian, Ksawery, ale moj maz odrzucil od razu wszystkich, ze wymyslne jakies.
    W towarzystwie i wsrod sasiadow mamy Aleksandrow, Leona, tomasza, Juliana, Marcela, Mikolaja, Antoniego, Jakuba, Oliwiera, Filipa, Igora, Piotra, Cypriana, Gabriela, Kacpra, Olafa. Inna kwestia, ze wsrod znajomych wszyscy maja synow i to po dwoch.
    Imie nie musi byc dlugie, wrecz chcielismy krotkie, ale Maks nie pasowalo do nazwiska a Masymilian a i owszem. My mamy dosc "dostoje", historyczne nazwisko, wiec i nie wszystko pasuje. A i na drugie dziecie bedzie mialo Robert, wiec tez na "r" imie pierwsze sie konczyc nie moze.

    Treść doklejona: 24.11.14 17:29
    Teorka- u nas moja mama zarzekala sie jak zaba blota, ze Ona to "Maksiu"na mojego syna nie powie. Na poczatku wymyslala Maksilutek (wymawiala s i a nie ś), Maksymilianek itp, a teraz prosze Maksiu to, Maksiu tamto.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    dżasti: Maurycy (choc ni jak nie mozna go zdrobnic a Rycek odpada

    Znajoma tak dała dziecku na imię. Chyba zdrabniają Mauryś, tak, jak lubię oryginalne imiona, tak to mi się niezbyt podoba. W dodatku mają bardzo głupie nazwisko, rzeczownik pospolity (wiem, że nie wypada się śmiać z nazwisk, ale przy dziwnym nietypowym nazwisku unikałabym aż takiej ekstrawagancji).
    Przykladowo jakiś Edmund Marchewka albo Barnaba Kwaśny to dla mnie takie niefortunne połączenia...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Justyś to może Borys (tylko nie wiem czy Ci pasuje do Maksymilian). :wink: Do Maksyma pasuje, no ale to inne imię.

    Nasz syn będzie Borysem na milion. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    TEORKA: U nas w rodzinie Hugo wywołuje takie sensacje, że głowa mała

    U mnie w rodzinie reakcje na Cyryla były podobne. Mój ojciec stwierdził, jak tylko usłyszał "jeszcze się nie urodził, a już go nie lubię". Twierdzili, że to krzywda, że będą go przezywać "cyrkiel" czy coś w ten deseń. Nic takiego miejsca nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    A to mezowi ten Borys chodzi po glowie. Ale ja sie uparlam, zeby ladne zdrobnienia byly. A Borysa to tak ciezko. Boryniu, Borysiatko, Borysiu, Borciu. No jakos tak mysle, ze mi za twardo.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    luczynka: Mój ojciec stwierdził, jak tylko usłyszał "jeszcze się nie urodził, a już go nie lubię".


    Ojjjj... Ja się zastanawiam co siedzi w głowach ludzi, że potrafią coś takiego powiedzieć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Borysek po prostu :D
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Mój ojciec stwierdził, jak tylko usłyszał "jeszcze się nie urodził, a już go nie lubię".


    Moja mama do dziś przeżyć nie może, że mój syn nosi imię takie jak jego ojciec - Dawid.
    Non stop mi mówi jakie to imię brzydkie... Zarzuca mi, że nie szanuję swojej rodziny skoro nie nadałam dziecku imienia np Andrzej (jak mój tata, Eryk, jak mój dziadek..., itp)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Monia, a czemu dalas Dawid. u nas to raczej chyba malo popularne, zeby robic Dawid senior i Dawid junior, ale moze sie myle.
    u mnie akurat bylo tak, ze jak tylko zaszlam w ciaze mowilismy na brzuch: Piotrus. od 12 tygodnia wiedzielismy ze bedzie chlopak i potem jak szukalam imion - kupilam nawet ksiege imion to zadne mi sie juz nie podobalo, a jak mi sie ktores podobalo to znaczenie mialo takie, ktore mi sie nie podobalo. wiec zostal Piotr. uwazam, ze jest idealne;-P
    ma ladne zdrobnienia dla dziecka: Piotruś. dla nastolatka': Piotrek. Dla doroslego bez zdrobnienia Piotr.
    Jest miedzynarodowe: Peter, Pierre. A i Piotr jest do wymowienia, cudzoziemcy mowia tylko przeciagajac mocniej i.
    I mimo, ze jest dosc popularne w rankingach imion nadawanych dzieciom to w zlobku byl jeden Piotrus w grupie, w przedszkolu w I grupie bylo dwoch piotrkow z moim, a teraz w II grupie jest juz tylko moj Piotrek. Na osiedlu nie ma zadnego dziecka o tym imieniu (choc tu generalnie powtarza sie chyba tylko imie Antek - dwojka dzieci). I wszystko zalezy od loterii, moze pozniej w szkole byc 5 piotrkow, a moze byc tylko moj. To samo z innymi imionami.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Teo ja jak przeczytałam pierwszy raz Hugo to się zaskoczyłam ale jak M poszła do żłobka to poznałam już trzech:D także myślę że za 2 lata będzie na pierwszych miejscach popularności...
    ważne żeby podobało się rodzicom żeby pasowało do nazwiska inni się oswoją w te pędy
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Mnie się jeszcze Joachim podoba :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    kasiakuzniki: także myślę że za 2 lata będzie na pierwszych miejscach popularności...


    Ale, że Hugo ? :shocked:
    Szczerze jednak wątpię :wink:
    W ogóle szok, że Ty aż tylu spotkałaś bo ja (ani nikt z mojego otoczenia) dziecka o tym imieniu nie zna :wink:
    Chyba, że to tak jak z Niną.
    Tu na portalu sporo, u niektorych stąd dziewczyn w otoczeniu też a ja osobiście tylko naszą Ninę znam i ani w przedszkolach (mam pracujące tam koleżanki), szkołach (mam ciotki w kilku) ani nigdzie nikt nie słyszał...
    Może to od regionu zależy :wink:

    Natomiast nie wydaje mi się, żeby Hugo w rankingach imion wskoczył do pierwszej 20-stki.
    Ba, 30-stki nawet :smile:


    A co do nadawania dzieciom imion po rodzicach to mnie osobiście się to nie widzi.
    Mój brat Maciek ma połrocznego syna, Maciusia Juniora.
    I już się czasami zdarza, że bratowa dzwoni mówiąc o Maćku który wstał i ma zły humor, katar, biegunkę i ja zawsze muszę spytać o którego jej chodzi.
    Bo obu mogą w/w dolegliwości dotyczyć.
    Zaraz się zacznie problem z wołaniem i odwracaniem.
    Potem korespondencja etc etc
    Także ja bym osobiście synowi po ojcu imienia nie dała. Pomijając, że imię mego męża mi się nie podoba pierdyliard :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Monia, a czemu dalas Dawid. u nas to raczej chyba malo popularne


    Bo ja nie miałam innego pomysłu. Całe życie byłam przekonana, że jeśli kiedyś będę miała synka, to będzie Dawid. Pech chciał, że poznałam dużego Dawida... No inne imię jakoś mi nie przychodziło do głowy, bo całe życie, żyłam synkiem dawidkiem :P

    No i jak sie pytałam dużego Dawida czy ma pomysł na imię to ten sobie żartował wyszukując fantastycznych imion argumentując co będzie bardziej pasowało do "polej": "Stachu polej", "Zdzichu polej", itp. No to postanowiłam, że będzie mały Dawidek.... No to miał mi wymysleć drugie imie, żeby można było ich odróżnić jakoś... No miał facet czas.... Nadszedł dzień porodu, w bólach pytam, masz to drugie imię? - "jakoś nie miałem czasu pomysleć" :P. No to na szybko (bo położna w książeczkę wpisywała) powiedziałam "Mikołaj"... No i jest Dawid Mikołaj :P.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: U nas w rodzinie Hugo wywołuje takie sensacje, że głowa mała
    Mama raz na tydzień KAŻE NAM kalendarz imion czytać, o Hugim (tak Ninka odmienia i my podłapawszy mimo, że niepoprawnie) nie powie inaczej niż "TO dziecko", tata mnie już chyba wydziedziczył, brat oznajmił, że jak nie zmienimy imienia to nie zostanie jego ojcem chrzestnym (a nawet nie był brany pod uwagę ahahahahaha), ciocia mi non stop powtarza, że zrobimy mu krzywdę i całe życie będzie miał pod górkę (to nic, że jej, dorosłe już, dzieci są po rozwodach i próbach samobójczych nosząc zupełnie normalne imiona typu Kasia, Piotrek, Paweł) no i generalnie jest wesoło
    Oczywiście Hugo Hugiem pozostanie choćby skały srały a po porodzie manifestacja przed szpitalem urządziła protest roku


    Normalnie dzięki Ci kobieto za poprawienie zepsutego przez kogoś humoru:cheer::tooth:
    Ja miałam/mam kontakt z dziećmi (taka praca;)) i nie poznałam nigdy Hugona. Natomiast Nina i u nas zaczyna być popularne, może Teo nowy trend rozpoczniesz ;) aczkolwiek faktycznie ta lista imion od paru lat mało się zmienia.
    Tylko np. u nas na forum (kiedyś o tym juz pisałyśmy) jest dużo Dominików, a u nas to rzadkie imię. W przedszkolu mojej mamy jest tylko jeden, w przedszkolu w którym mam zajęcia nie ma żadnego, Dominik w swojej grupie żlobkowej też jest tylko jeden.
    Pamiętam, że i u mnie był protesty nad imieniem Dominik, a jak się urodził to zgodnie wszyscy stwierdzili, że imię pasuję do niego bardzo:) matka ma intuicje co tu dużo gadać:)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Miło mi, że Ci humor poprawiłam :wink:

    A z Dominikiem jest tak, jak piszesz.
    Tu na forum masa, a ja w sumie w otoczeniu też nie znam.
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    my jak dawaliśmy imię starszakowi to też nie było Marcelów a teraz co 3 chłopiec to Marcel :-)

    z drugim mieliśmy ogromny problem, do końca wybieraliśmy imię, bo przecież miała być Marcjanna :wink: a wyszedł drugi siusiak. Ja chciałam Oliwier ale mężowi się kojarzyło tylko z nielubianym Janiakiem więc nie przeszło. On chciał Maurycy, ale do naszego nazwiska ni w ząb nie pasował i siłą kompromisu wybraliśmy Igor, które zupełnie do Marcela nie pasuje :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Luczynka- wspolczuje Ci reakcji ojca. Mnie chyba by tak nerw szarpnal, ze bym powiedziala, ze jak go juz nie lubisz, to go nigdy nie zobaczysz!!!!
    Ja to nie rozumiem, dlaczego rodzice mysla, ze robia nam jakas laske, ze akceptuja imie itp. to im chyba powinno bardziej zalezec na nie wkurzaniu rodzicow, bo chyba to im bardziej zalezy na spotykaniu sie z wnukami niz wnukom.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Ja się tym nie przejęłam, mój ojciec jest specyficzny, trzeba rozróżniać to, co mówi od tego, co myśli.
    Chcieliśmy Cyryla, więc jest Cyryl.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Ktoś pisał o Aleksym- to nie "to samo" co Aleksander ;) Ja bym brała Aleksego poważnie pod uwagę i niech by mi go ktoś próbował nazwać Olkiem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Azniee- ja bralam pod uwage Aleksego, ale dla mojego meza to to samo co Aleksander. Mi sie Aleksy podoba.
    -- ,
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Moja kolezanka ma syna Aleksa i nikt nigdy nie zdrobnil tego imienia na Alek ani Olek. Zawsze Aleks.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Eveke ;) raczej nie hihi ale to tylko na plus dla Sebastianów w sensie, że jest ich więcej takich superowych :) muszę kiedyś rozważyć to imię, pasuje mi do Dominika:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    TEORKA: Bo imię jednak rzadkie i nietypowe - w zestawieniu z Kubusiami, Filipkami, Kacperkami, Adasiami etc - i byłam ciekawa, czy reakcje otoczenia Was nie zniechęciły :tooth:


    o dziwo w samej rodzinie Teściowa zachwycona, mojej mamie też się nawet podoba ( jak usłyszała, że dziewczynka będzie Leo to powiedziała że życzy nam syna mimo iż imię pamiętała) Pawła rodzeństwo też się raczej przyzwyczaiło... można się wkręcić w to imię, przyzwyczaić ( sama musiałam do niego dojrzeć jak spotkałam pierwszy raz małego Kosmatego;) ) Ludzie wprost nam nie mówią że beznadziejne, raczej "jak to zdrabniać" ( na to nauczyłam się już przy Łucji odpowiedać, bo z tym też mieli problem) " męskie imię kończące na a, dziwne" itp także nie boli i nie zniechęca
    nie trzymam w tajemnicy mówię od razu coby ogół się pogodził :)
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Fragile: "Dla mnie najważniejsze były te kryteria:

    - jest krótkie"

    O, a ja wolę dłuższe imiona :) Brzmią wg mnie bardziej melodyjnie, a to mi się podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 27th 2014 zmieniony
     permalink
    _mad: Brzmią wg mnie bardziej melodyjnie

    Z tym sie zgadzam, tylko... Np. ja mam dlugie nazwisko, wiec zmienilam punkt widzenia :-) Jeszcze w szpitalu sie upewnilam, ze dobrze robie, jak mi znow braklo miejsca na na wymagany pelny podpis :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Ola, moja koleżanka miała kiedyś taki problem, bo jej imię i nazwisko nie mieściło się w żadnych formularzach...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Moja mama była dziś w "totolotku" i była babcia, z wnusiem o imieniu Gniewko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    A serio podoba Wam się to imię? mi ani trochę, powiedziałabym nawet, że brzmi groteskowo. No i zaczyna się od słowa "gniew" co budzi moje złe skojarzenia i emocje.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Hope powie szczere że to chyba chodzi o osobę z którą dane imię się kojarzy jak spotkasz świetną dziewczynę o imieniu strzelam Helga to okaże się że to imię będzie w twojej głowie brzmieć inaczej, ja miałam uczennicę Bronię, kiedyś na samą myśl Bronisława aż mnie trzepało a teraz Bronka , Bronia - nie mam negatywnych skojarzeń. Mam w głowie więcej imion popularnych których nie lubię bo mi się kojarzy źle z kilkoma osobami że szok, ale nie będę zdradzań bo nie chcę nikogo urazić.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.11.14 10:02</span>
    Zresztą zobacz Hope co oznacza to imię skopiowane e strony
    Pochodzenie i znaczenie imienia Gniewomir
    Jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, od słów gniew i mir ("pokój") lub miar, mier, mierz ("wielki, sławny"). Oznacza osobę, która jest w stanie okazać gniew, ale i panować nad nim. Wspomniane w dokumentach z XII wieku.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Kachaw ja nie znam żadnego Gniewomira ale uwierz mi na słowo, że choćby był najprzystojniejszym facetem na świecie i charakter miałby super, zero wad to ja znałabym jedną...imię :devil:no nie przekonałabym się choćby nie wiem co. Znam przecież duzo osób, których imiona mi nie leżą, a konie mogłabym z nimi kraść :)

    A znaczenie fajne no ale ten gniew jednak tam jest i mi się to nie podoba :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    kilkumiesieczny synek mojej bliskiej kolezanki ma na imie Kontstanty
    mina mojego mlodego gdy uslyszal jak ciocia zmiekcza slodkie dziecie na Kostus... bezcenna! (potem mi powidzial ze teraz mu sie Kostek z kosciotrupem kojarzyl bedzie)
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Ale macie fajne pomysły (Jeremi, Kosma i Hugo - super super super!) Aż by się chciało z dziesięcioro dzieci mieć żeby swoje imieniowe marzenia zrealizować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    marylove: Aż by się chciało z dziesięcioro dzieci mieć


    Biorąc pod uwagę fakt, jakie Wam cudne piękności wychodzą to ja bym się Mary nie wzbraniała.
    Wiesz jaki fajny pożytek dla ludzkości zrobilibyście 10-tką dzieci ? :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Mi się strasznie swego czasu podobała Konstancja. Byłam pewna,że córka będzie się tak nazywać, ale ile się nasluchalam. Bo o jak zadrabniać to imię.. ale okazała się Adasiem
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    _Asiula: Bo o jak zadrabniać to imię.

    Konstans - tak zdrabnia moja koleżanka imię swojej córki.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja miałam w przedszkolu Konstancję, wszyscy na nią mówili Kosia:) bardzo jej to pasowało, bo była przesłodka:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Swego czasu ja też miałam plan nadać córce imię Konstancja i miałam też jakiś pomysł na jego zdrabnianie, ale teraz nie pamiętam. Być może było to Konti, ale pewności nie mam.
    Ogólnie jednak, jeśli przydarzy mi się kiedyś w jakiejś przyszłości córka, to prawdopodobnie będzie Cecylia.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    U nas po wielkich bojach i rozmowach na pierwsze miejsce wysuwa sie Aleksy. Wygrywa jezeli chodzi o te, ktore sie najmniej niepodobaja...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    A mi się podoba Pola, Anna, Eryk i Helenka... No, ale chyba się nie dorobię ;) Marzenia jednak nie kosztują ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    A byłabym pewna, bez zastanowienia, ze Konstancja to po prostu Koni. Tak jakoś mi sie wydawało. Chyba nawet kiedyś jedna Koni znałam.
    .
    U nas po tym, jak sąsiedzi nadali psu (i to jeszcze tej okropnej rasy york) imię Leon, to zostaliśmy na lodzie.
    Nie ma ch..oinki, nie będzie sie mój jedyny syn nazywał jak pies sąsiada!!! :wink:
    No wiec na giełdzie został Mikołaj, Antoś, Jerzy, Witek i Adam.
    Poza Mikołajkiem to mnie żadne nie powala :/
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Jurki są fajne :D
    Mój Teść nazwał tak na swoją cześć rodzonego syna, a mojego Męża :tooth:
    Mój Tatko też tak ma na imię.
    Więc Jurków Ci u nas pod dostatkiem.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.