Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    u nas choinka jest kolorowa, taka sama jak była gdy ja byłam mała :) Mamy kilka bombek , które mają z 60 lat
    W tym roku Hania napewno zrobi tez jakies ozdoby
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    my ozdoby wykorzystamy do dekoracji domu, G. nie moze sie doczekac kiedy w koncu paczki z allegro przyjda, tylko nie wiem czy ona czy ja bardziej :shamed:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Ja miałam długo w kolorze starego złota, rdzawym i zielonym, dopasowaną do pokoju. Jak przenieśliśmy ją do syna to dodałam jasne akcenty, trochę żółtych. Teraz te kolorowe dołoże i też będzie fajnie. Zastanawiam się, co sobie przygotować do "swojego" pokoju, żeby też poczuć atmosferę świąt.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    moje dzieci w swoich pokoikach mialy zawsze wlasnorecznie robione ozdoby, a to wyklejanki a to lancuchy z bibuly w tym roku mam nadzieje ze uda nam sie przygotowac ozdoby ze sznurka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    u mnie choinka tak jak u Szczypty - tradycyjna, jak pod wielu lat, ze starymi i nowszymi ozdobami, pełna kolorów, taka różniasta:) Takie lubię najbardziej, chyba też frajda dla dzieci większa - oglądają różności. Jakoś takie te nowe, w jednym kolorze np do mnie nie przemawiają. Ale fotka z dzieciakami super!:)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Moje dziciaki taką kolorową, z kolorowymi światełkami i bombkami w różnych kształtach i kolorach mają u dziadków (2 piętra nizej), a że my 2 lata temu zaczelismy wynajmowac mieszkanie to i choinkę trzeba było kupić i ozdoby, wiec postawiliśmy na złoto. Do ścian :) Ja wogóle bardzo lubię minimalizm i dla mnie mogły by być np tylko kokardki, gwiazdy betlejemskie albo i aniołki... a tak mamy naćkane w kolorze złota ;)
    Poza tym wiadomo - co człowiek to inny gust i dobrze, bo byłoby nudno.

    Zwykle ubieramy choinke dzień przed mikołajem, zeby wiedział że ma przyjść ;) ale że mój mąż ma teraz tydzień do 18:00 a zanim wróci, wykąpie sie i zje, to dzieciaki padłyby już na pewno, więc pierwszy raz mamy choinkę 2 grudnia. W tym tygodniu pieczemy pierniczki. Macie jakiś sprawdzony przepis? bo ja to zwykle z gotowców robiłam, ale chciałabym teraz zrobić więcej niż 2 blaszki
    --
  2.  permalink
    A ja chcialam sie pochwalic,ze moja corcia miala dzisiaj pasowanie na przedszkolaka:bigsmile:Ladnie powiedziala wierszyk i zaspiewala piosenke :wink:

    Co do choinki to u nas za tydzien-dwa dopiero ubierzemy.Od strychu zamek urwal sie i nie mam jak sciagnac:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    a moja choinka stanie dopiero 2 dni przed świętami jak nie dzień przed bo mam tylko żywą :) i kolorową :) taką jak za młodych lat :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ja tutaj mam zawsze swieza w doniczce z poprzedniego roku,ale w tym roku lecimy do PL i tam jest sztuczna ,ubierac bedziemy w niedziele 23 ,jak dolecimy .Czy 5 latkowie jezdza na lyzwach? chyba nie jeszcze, chce skoczyc na lyzwy w PL ,zabiore VENere ale pewnie bedzie sie bala...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    ewa ale na łyżwach z podwójną płozą może sobie Venere pojeździć
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    No w sumie pamietam,ze byly takie lyzwy,ale czy w dzisiejszych czasach sa jeszcze? bo wrotek juz nie ma w sklepach( sa takie beznadziejne plastikowe co nie jezdza...),teraz to rolki...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    tak są w sklepach sportowych... na początku tego roku widziałam jak chodziłam po sklepach.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    To pewnie w dekatlonie beda...jak bedziemy w PL ,to skoczymy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    musisz zobaczyć :)
  3.  permalink
    dziewczyny- jak tam wasze chorowitki? Lepiej cos?
    Elfika- kiedy będziecie mieli ten wynik moczu?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    A czy widzialyscie w kinie " Renifer Niko ratuje brata" ,mam zamiar wybrac sie z Venere i M ...a moze jeakis inny fajny film,polecicie...
  4.  permalink
    dobrze, ze nic powaznego nie wyszło :)
    A Mikołajki są popojutrze :smoking:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    A tutaj nie ma Mikolejek 6 ,ale do Venere przylatuje z Polski...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    my na mikolajki kupilismy dzieciakom cos spoza listy zyczen ale z ich 'kregu zainteresowan', mam nadzieje ze sie uciesza
    _
    znacie ksiazeczki z serii SKRZAT JAGODKA? jesli nie to polecam, mlody uwielbia a ksiazeczki sa po jakies 4zl
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Marta też dziś była w przedszkolu. Ma jeszcze trochę kataru, ale antybiotyk skończyła i nie kaszle. Odebrałam ją wcześniej, by nie forsować. Wróciła zachwycona, po próbie jasełek.
    Wczoraj przyszły do mnie figurki gipsowe - rzeczywiście fajne - dzięki Hyde! Teraz przed nami cz. 2 pt. zdobienie:)
    W przedszkolu wisi ogłoszenie o ospie, i przyznam, że w duchu podziękowałam, że Marta przeszła ją już w wieku 9 miesięcy...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Brombap u Zuzy w przedszkolu też ospa i szkarlatyna... Ospa na święta 2 lata temu już zaliczona, ale...mój Igor kaszle od tygodnia, nie idzie chyba na ten antybiotyk który ma a wczoraj go wysypało. Jutro mamy umówioną wizytę kontrolną i się okaże czy dobrze przypuszczam że to nie wirus gardła tylko szkarlatyna. Tylko wcale nie gorączkował, więc to mnie zastanawia.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    u nas połowa towarzystwa domowego chora - Gosia i ja trzymamy się, ale coś nas kręci też. Z okazji mikołajek Gosi grupa jutro do filgoraju idzie.My specjalnie nie obchodzimy. CHoinka koniecznie u nas żywa, pewnie tuż przed wigilią ubierzemy :)

    Treść doklejona: 04.12.12 19:22
    JOWITA, jak nie szkarlatyna, to może być BOSTOŃSKA - podobno b. podobne... ja mam nadzieję, że nas ominie. O siebie się boję i o maluszka
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    KARKO bostońska już przerabialiśmy w styczniu.
    Szkarlatyna ma wysypkę jak po pokłuciu szczotką ryżową, a bostońska ma pecherzyki jak kurzajki.
    A moze to po prostu wysypka po mikołajach czekoladopodobnych od teściowej ;P Jutro się okaże...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Mikolaje,prezenty popakowane? Dzisiaj wielki wieczòr.Venere znowu przygotuje ciasteczka przy kominku ,dla Mikolaja i bedzie chciala czekac...slodkie te dzieciaki...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    u nas ciasteczka i cola (!!! nie weim skad sie to wzielo, mleko powinno byc) czekaja pod choinka, w mikolajki to prezenty w buty sie wklada
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Moja to ten kominek sama wdedukowala ze Swinki pepy i tak juz zostalo i jak zabki jej wyleca ,to tez pieniazka pod poduszke musze wsadzic...
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Ta cola to pewnie od tego... "Coraz bliżej święta..." :bigsmile:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Peaberry a kupilas w koncu te farby? Ja mam juz moje akrylowe ale jeszcze sie nie zabralam zeby nimi malowac, wzielam tez zestaw pedzelkow o roznych grubosciach (znaczy bardziej cienkosciach) i czekam na wene tworcza:wink:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Czekam na figurki. Wczoraj były nadane.
    Pytałam o te akryle, ponoć trzeba uważać, bo mogą trwale brudzić ubrania. Ale są wodorozcieńczane.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    ja mam akurat takie wdzianka ktore moga sobie do bolu brudzic, zreszta i tak mlody na plakatowkach poprzestanie bo jeszcze nie ejst wystarczajaco precyzyjny, akryle sa moje i G ;)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Ja tez poprosilam siostre o te figurki gipsowe, plakatòwki mamy...zeby tylko spadl snieg na BN...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Dzisiaj samodzielnosc mojego syna mnie rozpieprzyla; zrobilam na obiad spahetti carbonara, specjalnie ze moze w koncu cos zaflukaniec zje (na sniadanie pol suchej bulki zjadl tylko i nic wiecej); nalozylam a on powachal, polizal widelec i orzekl ze nic jesc nie bedzie. Myslalam ze wyjde z siebie i stane obok. Nalozylam sobie i malej i wyszlysmy z kuchni. Mlody zaczal jeczec ze jest glodny i nie wie co chce zjesc ale go olalam. Slyszalam ze trzaska szufladami i lodowka, wygladam a on wyciagnal sobie monte i cini minis i wcinal taka miksture - pol lyzeczki monte a na to 1 kosteczka cinisa. Zjadl, oplukal lyzke i foremke i przyszedl nam oswiadczyc ze sam sobie dal rade :devil::devil::devil:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    NO I fajnie , jeszcze posprzatal, moja Venere wcina jogurt waniliowy ,jak skonczy wychodzimy na angielski...zimno...brrr
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Hyda, u mnie malowanie już w toku. Farby akrylowe sprawują się fajnie - super jest to, że szybko wysychają. Ręce domyte. Małej założyłam fartuszek, stół wyłożyłam gazetami. MAmy 6 kolorów farb, domieszałam inne. Marta zachwycona - eksperymentuje, ja z przyjemnością pomalowałam kilka figurek. Nawet Paweł, przechodząc obok stołu, stwierdził, że gdyby nie praca, potowarzyszyłby nam:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    my tez maowalysmy akrylowymi :) akrylowa sie duuuzo lepiej niz plakatowka maluje, nie tyle ze szybko wysycha co dokladniej pokrywa gips i sie nic nie 'ciagnie'
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Ciezko bylo Venere polozyc spac ,uparla sie czekac i czekalysmy razem ,ale zasnela ...
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    KARKO: jak nie szkarlatyna, to może być BOSTOŃSKA - podobno b. podobne...



    córka przechodziła obie te choroby i w naszym przypadku wcale nie były do siebie podobne (tzn, choroby). Przy szkarlatynie charakterystyczny jest malinowy język, do tego ból gardła i gorączka plus jest wysypka z gęsto usianych czerwonych krostek (w pachwinach, na nogach, rękach, tułowiu), natomiast przy bostońskiej krosty są dużo większe i wypełnione płynem, potem po paru dniach zasuszają się w strupki; akurat u nas zarówno M jak i córka przechodzili bostońską nietypowo, bo normalnie te krosty są na rękach i nogach oraz w jamie ustnej, a u nich były na twarzy, na głowie, szyi, w w buzi, na plecach, kurde, wszędzie..teraz córka i M mają ślady po tych krostach, być może zostaną blizny..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    w jakim wieku dzieci przestaja wierzyc w Mikolaja? dzisiaj juz nie bardzo szlo mlodej wkrecac ze Mikolaj byl i patrzyla sie na mnie jak na przyglupka a potem centralnie popukala sie w czolo i wyszeptala TO WY jak mlody nie patrzyl; pamietam moment jak sama w jakiejs 2 klasie odkrylam ze to rodzice i ... czar prysl, ja trzymalismy w nieswiadomosci do teraz, troche ze wzgledu na Krzysia a troche dla tej dzieciecej radosci; fakt pieknie przed mlodym udawala ze mikolaj jej ukocany sklep zna i nawet jej rozmiar ale... to juz nie bylo to, to juz nie byla ta niewinna dziecieca radosc z blyskiem w oku
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    Ania niewątpliwie w wieku 18 lat :))) i choć Ada nie wierzy na prezent skubana czka :)

    Treść doklejona: 06.12.12 09:37
    Ania to jej wytłumacz, że Mikołaj jeden więc zleca to rodzicom aby się przebierali i w jego imieniu dawali prezenty... bo gdyby on to robił to mógłby nie zdążyć :) Może jakoś to złagodzi jej niedowierzanie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    to nie chodzi o zlagodzenie niedowierzenia, to nawet nie chodzi w to ze juz nie wierzy, to po prostu uswiadamia mi ze mam juz duze dziecko w domu a nie mala dziewczynke, ufnie wierzaca w to co mama powie, no kurde trudno mi to opisac, ale chyba wiecie o co chodzi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    Ania to początek dopiero tego co piszesz... znakomicie Cię rozumie bo w wielu takich różnych sytuacjach mojemu mówiłam: zobacz niedawno była taka mała a teraz...
    Wczoraj widziałam jak stoi ze swoim chłopakiem na dworze w objęciach wrrr Czasami to się łezka kręci, że ten czas niewinności małego dziecka tak szybko uciekł!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    LADY ,za niedlugo babcia moze zostaniesz hi,hi ,jakos cie nie widze w tej roli ,mloda pupa jeszcze jestes...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    chociaz wiesz Ewa, Lady w sumie byla w wieku Ady jak zostala mama ;)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    Hyde, jak tam plecy? W pn idziesz do pracy?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ratujcie!
    Jak zmyc kredki Bambino ze ściany?
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 7th 2012 zmieniony
     permalink
    możesz spróbowac magicznej gąbeczki, ponoc jest super, taka biała, myjesz bez użycia detergentów a ona się sciera. Ale zabij nie wiem z jakiej firmy i gdzie sie kupuje, chyba w kauflandzie widziałam. Ja kredki zmywam zwykle zwykłym mydłem, ale bywa że zostają zacieki gdy kredka była ciemna....:)
    *
    Młoda dziś po koncercie Majki Jeżowskiej. Wróciła z takimi rumieńcami jakby ją sniegiem nacierali :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2012
     permalink
    brombap: Hyde, jak tam plecy? W pn idziesz do pracy?

    w poniedzialek ide na kontrole jeszcze, wg lekarza mam uraz nerwow zebrowych i stad te bolesci, zmienil mi leki i w sumie po nich troche lepiej ale dzisiaj po kilku godz poza domem ( z czego ponad 7 w aucie) czuje sie jak zwloki

    jowita: możesz spróbowac magicznej gąbeczki

    magiczna gabeczka jest dostepna w rossmanie, cos ok 8 zl kosztuje; ja nie stosowalam ale sasiadka zmywala nia tapety i szafki z kredek mydlanych

    gsdg
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    o to to! :)
    Dokładnie taka, ja znalałam na ulicy :))) Poważnie, komuś musiała wypaść z torby hehe.
    Sprawdzała się.

    Hyde od czego ten uraz?
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny doradzcie,moja cora dostala role aniolka na jaselka....Ubrania rodzice sami musza zalatwic i teraz pytanie...Lepiej uszyc czu wypozyczyc?Przyznam,ze reki do szycia nie mam wiec nawet nie bede sie za to zabierac,jak juz to do krwawcowej pojade...Juz sama nie wiem....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    jowita: Hyde od czego ten uraz?

    spadlam ze schodow 2tyg temu :/

    Cobraczek: Dziewczyny doradzcie,moja cora dostala role aniolka na jaselka....Ubrania rodzice sami musza zalatwic i teraz pytanie...Lepiej uszyc czu wypozyczyc?Przyznam,ze reki do szycia nie mam wiec nawet nie bede sie za to zabierac,jak juz to do krwawcowej pojade...Juz sama nie wiem....

    u mlodego w zelszym roku panie same zaproponowaly rozwiazanie aniolkowe - dzieci mialy na sobie biale t-shirty po rodzicach, zrobily sie z nich sukienki, skrzydla mialy wszystkie identyczne bo wyciete przez panie z papieru; w sumie skrzydla bez problemu mozna wyciac samemu i dokleic do nich piorka (do kupienia w pasmanterii badz na allegro);
    jesli ci sie nie chce bawic to widzialam w ofercie bodajze reala i pepco gotowe stroje jaselkowe po ok 30-40zl
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.