Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Na wątku o Starszakach jest kontynuacja z rozpakowanych - kupki, zupki i karmienia Zakładam więc ten wątek skierowany do starszawych pociech.

    Jak Wasze 3 - 4ro - 5cio latki
    - spedzaja czas?
    - czym się bawią?
    - jak się bawią?
    - czy rodzeństwa się tłuką o karteczkę papieru?
    - co lubią robić wspólnie z Wami czy w kuchni czy w bawialni?....
    i ogólnie wszystko o naszych większych pociechach co jest ciekawe i pomocne dla innych pociech ;)

    Treść doklejona: 09.11.12 23:22
    I coby nie być taką zacznę od moich babulców ;)
    Antosia 4ry latka - uwielbia ostatnio rysować ojjjj malarka z niej niezła -> szczególnie ścienna ale i kartkowa ;) jej rysunki to wciąż kreski i bazgrołki ale tłumaczy co tam jest. Bardzo lubi ciastolinę, masę solną i lepianki wszelakiego rodzaju. Z bajek uwielbia świnkę peppę, i Kubusia puchatka - ale nie lubi jak jej sie czyta... Bije starszyznę jak jej coś nie pasuje i nie pozostaje dłużna ;)
    Weronika 5lat - czort nad czorty ;) wszędzie jej pełno, ruchliwa i takie zabawy lubi, jest w wieku fantazjowania więc i lata w kosmos i ma swoje teorie. Zabawy to plastyczne ale i lubi gotować lalką i nam i w zabawach "na niby" jest coraz lepsza ;) Leje się z Tośką jak musi i sie prowokuje a że jest histeryk to leje się o wszystko ;)
    Obie są zadziory ale za chwilę siedzą przytulone i jedna o drugą pyta ;) ot takie - kto sie czubi ten się lubi ;)
    ___
    I póki co tyle może z czasem więcej
    --
  1.  permalink
    Nie jestem pewna, czy zakładanie kolejnego wątku ma sens. Myślałam, że "starszaki " się sprawdzą , jednak rzeczywiście tam dominują kupki , zupki i smoczki . Wg mnie "rozpakowane " wchlanialy dzieci w każdym wieku, ale jeżeli istnieje rzeczywista potrzeba rozdzielenia to proponuję wątki dla " zlobakow " ( Jahe :-)), "przedszkolakow " i "szkolniakow ". Bo jak narazie to nie mam czego szukać ani na starszakach ani na nowopowstalych trzylatkach .
    Tyle, że nie jestem pewna czy nie rozmieniamy się na drobne . Bo jak już wcześniej pisałam "rozpakowane" były jak przedszkole montessori - bez podziału na grupy wiekowe i jedna od drugiej mogła się czegoś nauczyć . A teraz ....?
  2.  permalink
    szczypta_chilli: Tyle, że nie jestem pewna czy nie rozmieniamy się na drobne . Bo jak już wcześniej pisałam "rozpakowane" były jak przedszkole montessori - bez podziału na grupy wiekowe i jedna od drugiej mogła się czegoś nauczyć . A teraz ....?

    No a teraz na wątek starszaków zaglądają mamy coraz to "młodszych" pociech, 7mcy wzwyż, bo albo potrzebują porad mamusiek, które już to przerabiały, albo niecierpliwie czekają, aż ich maluch zostanie starszakiem :wink: Piszę bez złośliwości, sama pamiętam, jak roczna Ewunia wydawała mi się już "taaaaaaaaka duża". A przecież roczniak to jeszcze maluch i dla mnie np. między roczniakiem a dwulatkiem jest większa przepaść niż między półroczniakiem a roczniakiem
    Dla mnie wątek "starszaków" zrobił się dokładnym duplikatem mamusiek rozpakowanych. No ale w sumie co się dziwić- (niespełna) roczne dzieci to jeszcze nie starszaki, i dominują problemy kupkowo-zupkowe.
    I myślę, że zakładanie kolejnego wątku, tym razem dla "trzylatków" też się nie sprawdzi, bo po pierwsze- ile jest tutaj trzylatków? A po drugie- jako mama dwulatki pewno też zaglądałabym tutaj niż na wątek roczniaków, więc znowu tutaj zrobiłoby się "za młodo" :wink:
    No ale w sumie naturalne, że mamy młodszych pociech chcą się "uczyć" od tych, które to przerabiały, nie? W końcu mama półroczniaka nie zapyta się świeżo rozpakowanej jak robiła pierwszą zupkę :wink:
    --
  3.  permalink
    Jestem jak najbardziej za tym watkiem.Co prawda watek starszakow mial byc dla starszych dzieci a tam udzielaja sie mamy niemowlakow to troche denerwujace jest :wink:Rowniez nie chce mi sie sluchac o zupkach,kupkach itd....Jakas odrebnosc dla przedszkolakow powinna byc.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Cobraczek: Rowniez nie chce mi sie sluchac o zupkach,kupkach itd

    Jak to? Przecież Twój synek ma niespełna trzy miesiące?
    --
  4.  permalink
    _sushi_: Jak to? Przecież Twój synek ma niespełna trzy miesiące?


    Tak,ale to juz drugie wiec wiem co i jak, po co mam tego sluchac...?Przy pierwszym dziecku to byla nowosc teraz juz na spokojnie.Z reszta nawet jak Emilka byla mala to nie ruszaly mnie rozmowy o kupkach,zupkach itd...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Ja się tutaj wyrwę, bo to przeze mnie ten wątek i moje wczorajsze rozpacze ;)

    Jeśli potrzebujemy rady mam Starszaków to gdzie się mamy udawać? Krzyczeć na wątku starszakowym "ej, chodźcie na Rozpakowane, mam problem?". Jakbym miała problem z wyborem przedszkola to pójdę - chyba logicznie - na wątek przedszkolny. Na Rozpakowanych nie ma mam starszych dzieci, a z całym szacunkiem - mamy dopiero co urodzonych maluchów mi nie pomogą, a mamy 2-3 latków, które przez to już przeszły - tak,jak najbardziej.

    Kiedyś Rozpakowane fajnie funkcjonowały, bo były wszystkie tematy, ale faktycznie powtarzały się i ciężko było przejśc przez wszystkie posty. Może warto zrobić faktycznie jak Sushi napisała - wątek dla dzieci żłobkowych, albo w jakiś przedziałach wiekowych. Bo na starszakach to jak rozumiem roczek wzwyż.
    --
  5.  permalink
    The_Fragile: Jeśli potrzebujemy rady mam Starszaków to gdzie się mamy udawać? Krzyczeć na wątku starszakowym "ej, chodźcie na Rozpakowane, mam problem?"


    Poprostu odczekac az ktoras odpisze na mamach rozpakowanych...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Aha + i jeszcze jedno - będąc w ciąży czytałam Rozpakowane. Mając niemowlaka czytam Starsze dzieci. Jak będzie wątek przedszkolny to też będę go czytać i może czasem zadawać pytania, bo to wszystko niedługo przede mną i też jestem tym zainteresowana - przy okazji się mogę czegos nauczyć.

    Treść doklejona: 10.11.12 09:02
    Cobraczek: Poprostu odczekac az ktoras odpisze na mamach rozpakowanych...


    Czekałam - i powiem Ci, że większy odzew był na Starszakach i problem od razu rozwiązany. Dlaczego? Bo na Rozpakowane już mało która Starsza Mama wchodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Cobraczek: Tak,ale to juz drugie wiec wiem co i jak, po co mam tego sluchac...?

    No nie wiem, ja oczekuję też drugiego dziecka, ale gdy już się urodzi, tematy wrócą i na pewno będą mnie interesowały. Na pewno popełniłam wiele błędów i wszystkiego nadal nie wiem. Dziecko dziecku nierówne i to, co przechodzi jedno, niekoniecznie spotka inne. I odwrotnie.
    --
    Dla mnie te podziały są zupełnie niepotrzebne. Wydaje mi się, że wątki wyglądają jak dwa (teraz już trzy)równoległe.
    --
  6.  permalink
    The_Fragile: Czekałam - i powiem Ci, że większy odzew był na Starszakach i problem od razu rozwiązany. Dlaczego? Bo na Rozpakowane już mało która Starsza Mama wchodzi.--


    Wiesz,mi np.brakowalo watku gdzie moge popisac o starszej corce,ktora juz dawno okres niemowlecy zakonczyla.Rozumiem,ze gdy pilna sprawa to sie pisze do mam,ktore maja juz starsze dzieci,ale kiedy watek ''starszakow'' zostal zalozony to zaraz,ze tak brzydko to napisze wepchaly sie mamy z niemowlakami i poruszaly problem karmienia gdzie od tego maja rowniez osobny watek i w ogole temat z nowu zaczal krazyc wokol maluchow nawet ponizej roku.
    --
    •  
      CommentAuthor20080806
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Kostek 4 lata. We wrześniu na wniosek przedszkola miał robione testy na inteligencje i okazało się, że jest do przodu o rok i 11 miesięcy i ma 148 IQ. W związku z tym, a może w związku z czym innym, kocha się uczyć :) Miesiąc temu zakupiłam pakiet dla pierwszej klasy "Odkrywam siebie" i to jest teraz na tapecie u nas. Poza tym trenuje kung fu (za miesiąc ma egzamin na pierwszy stopień :D) oraz taniec nowoczesny. Uczy się też angielskiego, ale ze średnim efektem, chyba ma to po mnie :D
    Jest bardzo uczuciowym chłopcem. Lubi się tulić, całować, często się nad czymś rozczula.
    Kocha ładne ubrania i dobre jedzenie (co widać po brzuszku :tongue:)
    Aktualnie jego ulubioną książką jest "Było sobie życie", które czyta sam :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Cobraczek: Rozumiem,ze gdy pilna sprawa to sie pisze do mam,ktore maja juz starsze dzieci,ale kiedy watek ''starszakow'' zostal zalozony to zaraz,ze tak brzydko to napisze wepchaly sie mamy z niemowlakami i poruszaly problem karmienia gdzie od tego maja rowniez osobny watek i w ogole temat z nowu zaczal krazyc wokol maluchow nawet ponizej roku.


    Cobraczek, wątek Starszaków założyła mama dziecka, któremu strzelił roczek. Jeżeli moje dziecko zaczyna chodzić to gdzie mam do cholery pisać - na rozpakowanych, gdzie są noworodki i dzieci leżące jeszcze, czy na Starszakach, gdzie dzieci już chodzą?

    Tak samo ze spaniem - to nie jest tak, że bezmyślnie zadaję pytanie albo tworzę nowe wątki - sprawa przemyślana, dzieci powyżej 6 miesiąca (jak widać po wczorajszych odpowiedziach) zaczynają się borykać z problemem spania - i trwa to rok, dwa, trzy lata. To Ty mi powiedz w takim razie, albo zrób podziały gdzie, o czym pisać.

    Bo ja już szczerze mówiąc nie wiem i zaczynam się gubić. Podział "rok wzwyż" i na starszaki też jest sztuczny, bo czasem dziecko w wieku Paulinki Natalii ma już "starsze" problemy, bo się mega szybko rozwija. A na Starszakach może się pojawić mama roczniaka z kawałkiem, który ma problemy z kupkami, zupkami i czymś innym. I jak wtedy byś to podzieliła? Nie zaczepiam, ale szukam sensownego rozwiązania, które "zadowoli" obie strony.
    --
  7.  permalink
    _sushi_: No nie wiem, ja oczekuję też drugiego dziecka, ale gdy już się urodzi, tematy wrócą i na pewno będą mnie interesowały


    Wiesz to,ze sie o tym nie pisze to nie znaczy,ze nie interesuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    The_Fragile: Bo ja już szczerze mówiąc nie wiem i zaczynam się gubić.

    ja dokładnie tak samo. nie mam problemów z noworodkiem - zaczynam mieć problemy typu - "mała wszędzie mi wchodzi i muszę za nią ganiać cały dzień", a to nie są chyba problemy mamy ledwo rozpakowanej... :wink:
    --
  8.  permalink
    The_Fragile: Cobraczek, wątek Starszaków założyła mama dziecka, któremu strzelił roczek. Jeżeli moje dziecko zaczyna chodzić to gdzie mam do cholery pisać - na rozpakowanych, gdzie są noworodki i dzieci leżące jeszcze, czy na Starszakach, gdzie dzieci już chodzą?


    A ile wspolnego ma dziecko,ktore zaczyna chodzic z dzieckiem na poziomie przedszkolnym lub nawet szkolnym??
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Cobraczek: A ile wspolnego ma dziecko,ktore zaczyna chodzic z dzieckiem na poziomie przedszkolnym lub nawet szkolnym??


    Cobraczek, ale ja nie mówię o szkolnym - to był wątek Starszaki, a nie "Dzieci szkolne / przedszkolne".

    Wątki o przedszkolu już chyba zresztą istnieją, bo czytałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiecie, nasunęła mi sie taka refleksja...
    Każde dziecko jest tak wyjątkowe, że powinno mieć założony własny wątek do rozpatrywania kwestii z nim związanych :wink:

    Proszę o łagodne potraktowanie przy minusowaniu...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    sushi.... chyba masz rację... mi się nasunęła trochę inna....
    minusujemy mamy, które zakładają coraz nowsze watki, np. z podziałem na trymestry ciąży czy miesiące, a same zakładamy milion srylion [ukłon Teo za powiedzenie :devil:] wątków o dzieciakach.... więc chyba coś tu jest nie tak.... albo piszmy dokładnie DO KOGO SKIEROWANY JEST WĄTEK albo nie zakładajmy go....

    a teraz proszę o MINUSY :smoking:
    --
  9.  permalink
    The_Fragile: Cobraczek, ale ja nie mówię o szkolnym - to był wątek Starszaki, a nie "Dzieci szkolne / przedszkolne".Wątki o przedszkolu już chyba zresztą istnieją, bo czytałam ;)



    Otoz to i wlasnie mamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zaczely tam pisac...Chyba o to autorce watku chodzilo bo ten sam temat byl i tam poruszany i dlatego trzeci zostal zalozony to tez macie jakies ''ale''...
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    a mi nie przeszkadzalo ze tematy na rozpakowanych sie powtarzaly tylko ze jest coraz wiecej mlodych mam i nie sposob nawiazac bliska wiez z nimi wszystkimi. Ja czasem zagladam na rozpakowane, ba czasem nawet na brzuszki i czasem nawet udzielam odpowiedzi. Ale czytanie "bylismy na szczepieniu moj ABC wazy....." i tu sie zaczyna, a ja czasem wogole nie znam tej formuowiczki, no bo i skad. Mysle ze jest nas juz tyle na foru ze jakis podzial by sie przydal, ale szczerze powiem ze sama nie wiem jak to zrobic zeby bylo dobrze.Mi z moim roczniakiem dobrze na starszakach ale rozumiem ze mamy 3, 4, 5cio latkow moga miec potrzebe osobnego watku. Wiadomo ze ruch nie bedzie juz taki jak na rozpakowanych bo mamy wielolatkow zwykle maja juz dwojke dzieci i duzooo mniej czasu.
    --
  10.  permalink
    Ja w ogole nie widze problemu...Trzy latki niech sie zaczynaja tutaj.Na rozpakowanych niech beda mamy od 0-1roku a na starszakach od 1-3 i problem z glowy...Mysle,ze moderator i tak usunie ten watek bo troche za duzo sie tego zrobilo.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Talka ale ja wlasnie na to zwrocilam uwage przy watku starszakowym, ze za chwile pewnie i tak powstalby kolejny,bo dziewczyny z rozpakowanych by sie tam przeniosly i zrobiloby sie ciasno...

    Smutne to, bo czuc klimatem popierdolkowym bardzo...

    Poza tym, Rozpakowane, Starszaki itp tak dlugo beda nieczytelne dopoki w tresci 80% to beda serca,15%tematy z innych watkow, np foteliki, problemy z karmieniem piersia a zaledwie 5% tematy zwiazane stricte z wychowaniem dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Czyli że co?
    Jesli mój półtoraroczniak będzie miał problem z przysłowiową kupą, mam pytać na rozpakowanych czy starszakach? Bo problem raczej z rozpakowanych,a wiek "starszaków". Analogicznie będzie później z jakimś problemem na granicy starszaki- trzylatki.
    Pytam teraz bez złośliwości, bo naprawdę się w tym gubię.:neutral:
    -
    Ja lubię mieć poukładane,ale tutaj naprawdę ostatnio zamiast poukładanego robi się bałagan.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Cobraczek: .Na rozpakowanych niech beda mamy od 0-1roku a na starszakach od 1-3 i problem z glowy.

    Jak dla mnie to przedziały powinny być bardziej umowne - są dzieci, które mają 8 miesięcy i już chodzą, problem mamy takiego piechura nie bardzo wpasowuje się w wątek "rozpakowanych", na jej miejscu wskoczyłabym na "starszaki".
    Przez myśl przemknęło mi jeszcze, że skoro tworzą się nowe watki, przydałoby się zmodyfikować nazwę "starszaki", bo jeśli mają tu być dyskusje odnoście 1-3 latków, to jak nazwać kolejną grupę wiekową - emeryciaki?:wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Aga tak masz racje bez sensu są nowe wątki i zgadzam sie z tym w zupełności i sama byłam przeciw podziałom itd (zresztą wiesz)
    Ale sory wymiekam jak w 3 a nawet 4ch wątkach czytam od 6lat o tym samym - kupy, jedzenie, spanie - nie spanie, kolki I mam wrażenie jakby czas się zatrzymał a jedyny wątek o starszych dzieciach to ten gdzie dominuje Hania ;) czyli tekściory naszych milusińskich
    Dla mnie roczniak nie jest starszakiem i nie będzie co napisałam i w tamtym wątku. ale ja naprawdę nie mam już chęci czytać wciąż kiedy zacznie chodzic, budzi się 4ry razy, je nie je itd WIEM że to ważne gdy brzdąc jest mały i ważne to jet dla mam roczniaków ale wolałabym poczytać o starszych dzieciach tych takich właśnie od trzech w górę, o ich pasjach, zainteresowaniach, umiejetnościach itd itp a nie turlaniu się wstawaniu itd bo jak pisałam wyzej - czytamy o tym na rozpakowanych od lat
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Kurcze ja napisalam na starszakac bo tu nie moja grupa wiekowa:tooth::tooth: ale mysle ze niektore problemy beda sie zazębialy i chyba nikt nie ma nic przeciwko jak mama 2 latka zapyta o cos mame 3 latka.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    PS - jeśli chcecie utopić - topcie płakać nie będe Ale chciałabym odnaleźć miejsce dla starszych dzieci samodzielnych tyle o ile
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Ja mysle ze szukacie problemu tam gdzie go nie ma.... jak watek okaze sie niewypalem to sam umrze smiercia naturalna i tyle...
    Po co tak rozgrzebywac i pierwsze 3 strony nowego watku zawsze spedzac na przekonywaniu sie na wzajem czy faktycznie nowy watek potrzebny czy tez nie...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    urok forum ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Agunia05: Dla mnie roczniak nie jest starszakiem


    Ale nie wiem, czy zauważyłaś, że wątek założyła mama roczniaka?

    Tak jak napisałam - poczułam się wywołana do tablicy, bo to ja wczoraj pisałam o problemie ze spaniem. Fajnie by było, gdybyśmy zamiast przepychać się wymyśliły wspólnie (da się podejrzewam) jak można poprawić forum.

    Czy nie można np. założyć wątków "Zainteresowania 5latka", "Problemy ze spaniem u dzieci" (przyszło mi to wczoraj do głowy, ale w końcu bardziej mi to do starszaków podpasowało), "Ząbkowanie" i inne takie? Mamy wtedy mniej bałaganu, a podziału wiekowy jest wyjątkowo nietrafiony - bo tak jak pisałam, np. Paulinka się nie mieści w swojej kategorii, Nina ze swoim speedem też raczej nie.

    Treść doklejona: 10.11.12 09:55
    Ale nowe wątki są potrzebne. Może oprócz Rozpakowanych na prawie tysiąc stron warto potworzyć wątki tematyczne? Ale na miłość boską, nie w kategoriach wiekowych...

    Tak a propos - mąż (stały bywalec różnych for) jak wczoraj zobaczył, że nasze Rozpakowane mają ponad 700 stron to powiedział "i jak ktoś tu się ma połapać, co czyta cały wątek?". Racja.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    o nie tylko nie podzial na problemy bo wtedy to juz nikt nic nie znajdzie. Dobrze jest jak jest. Rozpakowane to mamy swierzo rozpakowane i wszystkie ktore sie dobrze czuja w tym przedziale, starszaki to umownie 1-3 ale nikt przeciez Krasnalowej nie przegania, wrecz wiele z nas probowalo pomoc. A tutaj 3, 4, 5 latki. Czasem pewnie i 2 latki ale o ile czasem to chyba nie problem, co nie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    lecia_28: wrecz wiele z nas probowalo pomoc.


    No właśnie za to Wam jestem wdzięczna, bo widzę, że się jednak da, a co 20 głów to nie jedna ;)))

    Jeśli wątki są tworzone sensownie to mogłoby wypalić. Ok, byłam modem na forum muzycznym i tam wątki miały maks 10 stron. Wchodziło się na forum i było ono przejrzyste (dzięki adminowi w sumie), nowe wątki były zakładane na tej zasadzie, że NOWY problem - nowy wątek. Ale jeśli już był istniejący to sie do tego dopisywało... To forum jest może trochę inne, bo często lecimy w off topy, szczególnie na ciąży i rozpakowanych, kumplujemy sie, gadamy o dupie maryni, o dzieciakach. Ale myślę, że coś dałoby sie wypracować...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    The_Fragile: Może oprócz Rozpakowanych na prawie tysiąc stron warto potworzyć wątki tematyczne? Ale na miłość boską, nie w kategoriach wiekowych...

    Oo, i to jest, wg mnie, dobry pomysł.
    Wszak nawet w nauczaniu języka polskiego (tak ze swojego podwórka przykład odnajduję)dawno odeszło się od podziałów na epoki, działy w podręcznikach tworzone są "problemowo". I jest dużo lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Poza tym wtedy łatwiej coś znaleźć. Szukam czegoś o BLW - lecę na tamten wątek, nie jest ciężko przebrnąć przez cały,bo ma niewiele stron. Szukam wątku o karmieniu - lecę na tamten, chociaż rozbudowany, ale ostatnich 10 stron można przeczytać. Tak samo może być ze snem, wspomnianym ząbkowaniem, asymilacją w przedszkolu, wypadom rowerowym, rolkom, czymkolwiek co nam akurat przyjdzie do głowy. I łatwiej jest znaleźć taki wątek niż przeszukiwać 500 stron w poszukiwaniu jednej, jedynej informacji.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    a ja wiem ze to slaby podzial ale mnie najbardziej odpowiadalby rocznikami 2010, 2011, 2012:shamed: zdaje sobie jednak sprawe ze to nie przejdzie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Tylko Lecia, problem jest taki, że rocznikowo dziecko ze stycznia 2010 będzie się kolosalnie różnić od tego z grudnia tego samego roku... I wtedy też tematy wspólne "padają", bo będzie bliżej grudniakowi do dziecka z 2011 ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Popieram Frag, jak mamy starszaków uciekają na następne forum, top nie ma kogo spytać o problemy wieku "pośredniego", bo nagle jest wątek dla świeżo rozpakowanych, jest wątek dla dzieci rocznych, a co ma doradzić mama noworodka na problemy że spaniem u pół roczniaka, skoro jej dziecię zje i zasypia na 3h? Ja mam pytanie o problemy wcześniacze, to uciekam na odpowiedni wątek, ale w problemach typowo niemowlęcych najlepiej pomoże mama starszaka. I tu ukłon dla TEORKI, że ona stara się w każdym wątku pomóc o ile wie jak :)
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Ja uważam, że wystarczyłby tylko jeden wątek bądź dwa, ale pod warunkiem, że nie będzie lizania sobie tyłków tylko rzeczowa odpowiedź.
    Jakoś jak ja zadam pytanie to mam góra 2-3 konkretne odpowiedzi a nie 2-3 strony pośrednio związane z tematem.
    No i takie pierdoły np. Dzień Dobry....wstałam....spałam...
    Z drugiej strony to jest właśnie urok tego forum.
    Pewno dostane eee, ale po to jest te forum

    Treść doklejona: 10.11.12 11:38
    I nie wspomnę, że sama piszę pierdoły.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Pozwolcie ,ze wypowiem sie i ja /jako mama prawie 3latki, bo jak zauwazylam glownie wypowiadaja sie mamy dzieci nie tej grupy wiekowej.../
    Bardzo sie ciesze z tego watku, bo naprawde nie mam sie juz gdzie chwalic moja pociecha-jej pasjami i osiagnieciami. 'Rozpakowane' jak sama nazwa wasazuje sa zdominowane przez mniej lub bardziej swiezo rozpakowane mamusie i brakowalo mi watku dla dzieci 2,5+ gdzie dzieci juz maja bardzo 'widoczne' charaktery i swoje ulubione zajecia i zupelnie inne problemy-bardziej wychowawcze, ze tak powiem...co nie znaczy, ze mamy stad nie zagladaja na rozpakowane i tam rowniez sluza rada...
    zdziwil mnie tylko fakt, ze krytyka plynie glownie od mam pociech okolo roku i mniej....moze przyda wam sie ten watek jak wasze dzieci podrosna i wtedy zrozumiecie, ze glupio sie wpychac np. z nowym dzielem plastycznym Twojej pociechy miedzy konsystencje kupek malych dzieci...Spedzilam duzo czasu na rozpakowanych, ale po jakims czasie stwierdzilam ,ze jakos juz nie przystaje do tej grupy...Myslalam O! sa 'starszaki', ale szybko sie zorientowalam ,ze to 'maluchy' a nie 'starszaki'.
    Ja sie ciesze Agunia05 z tego watku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    doti_p: Popieram Frag, jak mamy starszaków uciekają na następne forum, top nie ma kogo spytać o problemy wieku "pośredniego", bo nagle jest wątek dla świeżo rozpakowanych, jest wątek dla dzieci rocznych, a co ma doradzić mama noworodka na problemy że spaniem u pół roczniaka, skoro jej dziecię zje i zasypia na 3h? Ja mam pytanie o problemy wcześniacze, to uciekam na odpowiedni wątek, ale w problemach typowo niemowlęcych najlepiej pomoże mama starszaka. I tu ukłon dla TEORKI, że ona stara się w każdym wątku pomóc o ile wie jak :)


    Pisałam to na wątku 'nasze starszaki' i niewiele dziewczyn mnie poparło...ale uważam dokładnie tak samo...jak pisze Frag czy doti
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    To na mnie kolej
    Marysia (mam nadzieje ,ze mnie nie wygonisz jako ze zostalo nam ponad 3 m-ce do 3lat) :wink: -Indywidualistka i uparciuch a zarazem bardzo delikatna i wrazliwa. Lubi zabawy plastyczne z udzialen kleju:shocked: i waty, farbki i ciastoline :smile: koraliki i inne swiecace cudenka.
    Ulubiona bajka 'gdzie jest Nemo'- absolutny faworyt, na pluszaka Nemo+ gumowy Nemo do zabawy w kapieli. Zna po imieniu wszystkie postaci z tej bajki i lubi bawic sie sama- inscenizuje sama niektore sytuacje z bajki :bigsmile:
    Dodam jeszcze, ze ostatnim naszym osiagnienciem jest ODPIELUCHOWANIE! Uffff w koncu sie udalo, ale przyszlo to na nia po prostu z dnia na dzien- podjala decyzje sama-taka wlasnie jest; sama musi podjac decyzje..
    narazie nie wiem co jeszcze, ale mam nadzieje, ze bedzie jeszcze okazja zanim mamy dzieci 5-cio i 8-mio miesiecznych dzieci utopia ten watek:devil::devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    marianna27: zdziwil mnie tylko fakt, ze krytyka plynie glownie od mam pociech okolo roku i mniej....moze przyda wam sie ten watek jak wasze dzieci podrosna i wtedy zrozumiecie, ze glupio sie wpychac np. z nowym dzielem plastycznym Twojej pociechy miedzy konsystencje kupek malych dzieci


    Marianna, przeczytaj wątek o starszakach, potem ten i zobaczysz o co chodzi i dlaczego wypowiadają się również mamy maluchów. Ja zaczęłam dyskusję, bo to do mojej wczorajszej wypowiedzi odnosi się początek tego wątku.

    Treść doklejona: 10.11.12 12:00
    Dobra, ja już sie tutaj nie wypowiadam.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    marianna27: zdziwil mnie tylko fakt, ze krytyka plynie glownie od mam pociech okolo roku i mniej.


    Bo niby kogo my mamy pytać o radę? Z tego co wiem to Wy jesteście bardziej doświadczone i to na Waszą pomoc liczyć (nie) możemy...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Bo niby kogo my mamy pytać o radę? Z tego co wiem to Wy jesteście bardziej doświadczone i to na Waszą pomoc liczyć (nie) możemy..

    <strong>magku</strong>pisalam o krytyce tego watku(ze glownie mamy 5-8-mio miesiecznych dzieci krytykuja ten wlasnie watek)- my tutaj chcemy sie pochwalic swoimi pociechami i podzielic problemami wychowawczymi- tak Agunia05 wyraznie napisala.
    To wcale nie oznacza, ze nie bedziemy wchodzic na inne watki i tam mozemy sluzyc rada+doswiadczeniem :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Zgadzam się, co zresztą napisałam wcześniej, że podział "wiekowy" jest trochę nietrafiony i że dużo sensowniej jest podzielić sprawę "tematycznie". Tylko wiecie co?
    Otwórzcie sobie zakładkę "Macierzyństwo i wychowywanie dzieci". Widzicie ile tam jest wątków?
    Jest wątek zatytułowany "By niejadek zjadł obiadek". A od czego zaczął się wątek "starszaków"? Od pytania co zrobić bo dziecko jest niejadkiem.
    Jest też wątek "Problemy ze spaniem maluszka". A od czego rozpętała się burza? Od pytania dotyczącego spania zadanego na starszakach.
    Więc po pierwsze, jeśli czujecie potrzebę podziału tematycznego, to może zanim powstanie 100nowych wątków, to może ożywmy już istniejące i tam zadawajmy pytania związane z tematem?
    A po drugie- jak widać na dwóch podanych przeze mnie przykładach, mało kto pisze na "wątkach tematycznych", pytania zadawane są na wątkach ogólnych. Więc nie bardzo widzę po co jeszcze tworzyć nowe wątki tematyczne?
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    na 'naszych starszakach' /probuje sie przedrzec przez ten watek/ <strong>Peppermill</strong> napisala: "Przepraszam was dziewczyny, ale czy to jest jakaś mania prześladowcza, czy co? Zawsze, jak ktoś założy nowy wątek to przez dłuższy czas trwa dyskusja, czy jest potrzebny, czy nie. Jakieś wypominania, porównywanie do innych wątków itd.. Za każdym razem więcej gadania na temat "uzyteczności wątku", niż o tym, czego wątek dotyczy. Nie wiem, o co chodzi. Przecież jak wątek okaże się niepotrzebny to umrze śmiercią naturalną, nie?"
    i sie z tym zgadzam. Ty <strong>The_Frag</strong> tez zdaje sie Oooo dodalas wiec badzmy konsekwentne w krytyce :wink:
    --
  12.  permalink
    I napiszę jeszcze moje ostatnie spostrzeżenie...
    Powstał wątek "starszaków", bo mamy roczniaków już miały dość rozmów świeżo rozpakowanych mam. Za chwilę na wątku pojawiły się mamy i 10cio miesięczniaków, bo też miały dość rozmów świeżo rozpakowanych, za to chętnie przyłączą się do dyskusji mam starszych dzieci "bo kiedyś może się przydać". W sumie logiczne. Potem pojawiły się mamy jeszcze młodszych pociech, ta sama motywacja. Teraz powstał ten wątek dla trzylatków, podobny powód.
    Z jednej strony logiczne, ale z drugiej... Uciekacie, bo macie dość "młodszych" mamusiek, bo macie dość problemów, które niedawno same przerabiałyście... Więc każecie tym młodszym bawić się samym, a Wy wybywacie do innej piaskownicy. Jednocześnie chętnie przyłączając się do mam starszych pociech "bo Wam się przyda na zaś". Nie widzicie tu jakieś sprzeczności? Może te młodsze też chętnie by do Was dołączyły "bo im się przyda na zaś"? Może te mniej doświadczone stażem też chętnie pogadałyby z Wami, bo macie więcej wiedzy i doświadczenia?
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    <strong>Ceri</strong> nie sadze zeby ktos kogos 'wygonil' z watku, bo nie nalezy do tej walsnie grupy wiekowej. Ja pisalam tylko o tym ze watek zalozony tutaj krytykuja mamy niemowlakow a przeciez i ich dzieci niedlugo beda mialy 3+ lat i uwiez mi brakuje mi tego typu watku tutaj.
    Przeciez czytac/pytac/wypowiadac sie <strong>na temat</strong> moga wszystkie mamy a nawet nie-mamy jako, ze watek jast na FORUM:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    marianna27: Ja pisalam tylko o tym ze watek zalozony tutaj krytykuja mamy niemowlakow




    o to Szczypty Hania jest niemowlakiem powiadasz ? :devil::devil::cool:



    ja się w całej rozciągłości zgadzam z YOL
    zawsze pierwsze 2-3 strony jest debata na temat czy jest sens czy nie ma a potem i tak rozchodzi się po kościach i albo wątek umiera albo żyje swoim życiem i wchodzą na niego te, co chcą
    i tyle
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.