Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Ally1381: [/quote][quote=Ally1381]mam pytanie odnośnie zabrania wózka do samolotu.
    jak daleko można dojść tym wózkiem, czy trzeba oddać przy zdawaniu bagażu? czy są jakieś dodatkowe koszta?

    Nie płaci się za wózek jeśli dziecko ma do 5 lat. W wiekszosci lini lotniczych można wziąć bezpłatnie dwie rzeczy dla dziecka np, wózek, foteliksamochodowy, łóżeczko turystyczne.
    Jesli lecisz z dzieckiem ponizej 2 rz to nie ktore, nie liczne, linie pozwalaja wziac mala torbe, 5 kg, z rzeczami dla dziecka.
    Kazde z tych rzeczy trzeba zglosic przy odprawie aby dali ci na nie specjalne naklejki. Przy wozko musisz podac z ilu elementow sie sklada wozek, czy jest w calosci czy masz rame i np gondole osobno.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    :) Dziewczyny polecicie mi jakieś atrakcje w Londynie dla mojego 4-latka? Jakieś fajne sale zabaw, baseny, parki rozrywki itp.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Ja mam zawsze dodatkową torbę dla dziecka,oprócz mojego podręcznego. Wózek oddajemy pod samolotem, ale jak Blancia zacznie już chodzić, to nie będziemy brać pod samolot, tylko oddamy już przy nadaniu bagażu głównego.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Karolyn: :) Dziewczyny polecicie mi jakieś atrakcje w Londynie dla mojego 4-latka? Jakieś fajne sale zabaw, baseny, parki rozrywki itp.

    A kiedy bedziecie? Ja polecam Science Museum (na dole jest taki plac zabaw - mozna wode przelewac itd), u gory bardziej dla starszakow interaktywnie.
    Obok zaraz Natural History Museum. Jest fajna aplikacja Hoop - pokazuje fajne eventy w Londynie w najblizszym czasie i zawsze mozna znalezc cos blisko siebie :) Dlugo bedziecie? Moze wpadniecie do Nas na kawe? Mamy farme blisko (5min od domu) i mieszkamy przy centrum (2 strefa), niedaleko Tower Bridge. :)

    Treść doklejona: 25.06.16 16:30
    Mozna sie przeplynac po Tamizie np. cliperem. Jest taniej nizeli innymi statkami. Jak masz travelke (karte przejazdu metrem/busem itd) to sa tansze bilety na clipera.
    LINK
    Fajna jest tez kolejka Emirates Air Line (tez taniej z travelka). LINK I mozecie pojechac na Greenwich zobaczyc poludnik zero stopni. Nie trzeba wchodzic do obserwatorium (moj Karol nie chcial tam nic ogladac, ale rozne sa zainteresowania maluchow ;)). Zdjecie na poludniku mozna zrobic tez na zewnatrz, wchodzi sie z przodu jakby i jest pasek namalowany. Fajne sa widoki na Canary Wharf. Na samym Greenwich jest Statek, ktory mozna zwiedzic LINK, na dole w parku jest ogromny plac zabaw ( z piaskownicami). Bardzo fajny.

    W Science Museum - najlepiej isc rano, w tygodniu kolo 9 jest malo ludzi. Po 10-11 zaczynaja sie zjezdzac wycieczki szkolne i przedszkolne. Dla chlopakow fajnie, pelno aut, traktorow, itp. U gory samoloty :) Jest tez fajne miejsce by wejsc i zobaczyc jak jest podczas trzesienia ziemi, sporo rzeczy na ten temat (ale wejscie jest odobne, jakby troszke dalej i wjezdza sie schodami ).

    W National History Museum sa extra diznozaury , szkielety i fajny wielki REX, ktorego Karol sie przestraszyl. Tez najlepiej isc w tygodniu, rano. Wejsc glownym wejsciem i po prawej od razu wchodzi sie do dinozaurow, idzie sie na poczatku gora, dochodzi do Rexa i schodzi dolem. Bardzo fajne dla chlopcow :)

    Treść doklejona: 25.06.16 16:31
    Jak bedziecie w Science i National History Museum (na kazde z osobna 1 dzien to malo), to przy stacji South Kensingthon jest Leon od stacji w lewo. Tam maja spoko jedzenie, w dobrej cenie i calkiem ok porcje. Jest to sieciowka, ale maja zdrowe jedzenie i nawet dla mnie cos jest (gluten free).

    Treść doklejona: 25.06.16 16:35
    Fajna sala zabaw i malo uczeszczana jest na Canary Wharf (czasem tam jezdzimy). Trzeba przyjsc, wziac bilet na okreslona godzine (zazwyczaj czeka sie 40min-1,5h). LINK. Mozna w tym czasie zwiedzic Canary Wharf, badz przejsc sie po muzeum. Polecam rowniez bedac na Canary Wharf przyjsc sie zobaczyc CrossRail Roof Garden ( ogrod na stacji). LINK

    Treść doklejona: 25.06.16 16:42
    Polecam zabukowac wczesniej Sky Garden - ogord w City z pieknym widokiem na Londyn. Za darmo. Tylko trzeba wybrac kiedy, ilosc osob. Bilety sa imienne - trzeba wydrukowac i miec potwierdzenie tozsamosci (dowod badz paszport).LINK

    Polecam sie tez przejsc wzdluz Tamizy, tzw Southbank. Ja bym zaczela od strony Tower Bridge (stacja metra London Bridge - przejsc sie obok Tower Bridge, zobaczyc i uderzac w kierunku Big Bena po poludniowej stronie Tamizy). Wzdluz bedzie duzo fajnych miejsc. Borough Market np. przy London Bridge, pozniej dalej Tate Modern (warto zobaczyc, zcesto maja fajne wystawy, ktore zainteresuja nawet 3 latka). Przy samym London Eye zawsze sporo sie dzieje.

    Moglabym tak pisac i pisac, tylko czasu brak.
    A tak serio, to na aplikacji Hoop mozna sporo innych ciekawych rzeczy znalezc (teatry, eventy dla dzieci itd).
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Madzia dziękuje za wyczerpującą wypowiedź :) przyznam, że na Ciebie własnie liczyłam. Spróbujemy odwiedzić większość z tyych miejsc ale 2 tyg to oczywiście za mało. W planach jeszcze oceanarium , RAF i zoo.
    Do tego jeszcze nie do końca będziemy mobilni...mąż nie bierze urlopu (szkoda mu, bo chcę jeszcze przyjechać do PL) a ja choć kiedyś poruszałam się całkiem swobodnie to teraz jakoś się boję...to było w końcu dość dawno temu no i bez dziecka jednak.
    madziauk: Dlugo bedziecie? Moze wpadniecie do Nas na kawe? Mamy farme blisko (5min od domu) i mieszkamy przy centrum (2 strefa), niedaleko Tower Bridge. :)

    oo bardzo chętnie :) jak będę na miejscu i ogarnę to wszystko to przyjedziemy bez M. a jeśli się nie uda to będę musiała go zabrać (a w zasadzie to on mnie:D)Lecimy późnym wieczorem 22 lipca na dwa tyg. :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Karolyn: Lecimy późnym wieczorem 22 lipca na dwa tyg. :)

    My 24 lipca wracamy z Polski. Daj znac gdzie bedziecie sie zatrzymywac. :) Jest jeszcze fajny punkt widokowy (ale tylko z 6 pietra) przy St Paul Cathedral. W centrum handlowym. Widac czesc Londynu i katedre, Tamize i okolice. I mozna fajne zdjecia tam zrobic - oczywiscie nie placi sie nic - malo osob o nim wie :)
    Podczas pobytu w Polsce raczej nie bede tu zagladac, ale jak wrocimy do domu to pewnie znajde chwilke. :)
    Zabukujcie sobie teraz ten Sky Garden - bo naprawde fajny jest i trzeba sparwdzac codziennie, bo bilety darmowe i ograniczona ilosc - szybko sie rozchodza.
    Ja celowalam by zabukowac jak Tesciowie mieli przyleciec (marzec) i wybralam sobie sobote, to chyba z tydzien sie czailam, az beda dostepne akurat na ten dzien ;)
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    W Londynie dla dziecka w tym wieku polecam Diana Memorial Playground w Kensington,w miarę blisko Science Museum.

    Treść doklejona: 27.06.16 07:15
    A jeśli chodzi o zoo to w Londynie nie jest jakieś szczególne, za mniej lub ta sama cenę można się wybrać pociągiem do Wildlife Paradise Park w Broxbourne, gdzięki oprócz zoo są place zabaw dla dzieci.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Madziauk , oooo za bardzo szczegolowy i przydatny opis atrakcji nie tylko dla małego dziecka :) my do Londynu wybieramy się w sierpniu ( moj mąż pjerwszy raz) i starałam się zrobić jakiś plan zwiedzania. Twój post bardzo mi pomógł :) muszę zaplanowac atrakcje dla męża (czyli dla dużego dziecka) i dla Moni :)
    Z tego co jeszcze wiem to warto wybrac się do Muzeum Harego Pottera w Watford chyba :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Mój mąż uwilebia muzeum wojny w Londynie, ale on ma skrzywienie na punkcie II WŚ ale powiem szczerze,że żałuję, że u mnie w mieście nie ma takiego miejsca, właśnie tam powinny odbywać się lekcje historii.

    Ja uwielbiam Holland park i muzeum historii naturalnej. Moja Ninka byłaby zachwycona, bo my zwierzęta muzealne jesteśmy. Planujemy odwiedzić londyn w przyszłym roku. Młody będzie miał już 4 latka, więc do kuzynki pojedziemy bez obaw, w tym roku w marcu została wdową, więc trudny okres w jej życiu
    --
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    A macie jakieś ulubione / sprawdzone miejsca w górach? Ja odkryłam, że na szlaku najlepiej odpoczywam, odcięta od internetu itp. ;) Do tej pory polskie Tatry przemierzliśmy i jest tam jeszcze wiele do przejścia, ale niekoneicnzie ... ;)
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeJul 21st 2016
     permalink
    Leti, Tatry kocham miłością wielką :) my już mamy też większość szlaków odhaczonych, jak byłam w ciąży to spacerowałam po dolinkach a mały już pierwsze koty za płoty w nosidełku zrobił :) Z polskich gór bardzo lubię też Pieniny i Bieszczady, ogólnie jakoś bardziej karpacką stronę niż Sudety, może dlatego że byłam tam tylko raz.
    Bardzo lubię zachodnią stronę Tatr, są takie trochę bieszczadzkie. Noclegi rezerwujemy z interhome, dla nas najwygodniej i spokojnie, a to sobie jednak cenie na wakacjach :) Też nie potrzebuję internetu. Kilka lat temu jak nocowaliśmy w schornisku w chochołowskiej to przez trzy dni nawet telefon miałam poza zasiegiem i dobrze mi z tym było :)
    A wspomniany tu Londyn mamy w planach odwiedzić na jesieni, mam nadzieję, ze nic się nie zmieni :)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 21st 2016
     permalink
    Leti, a Tatry słowackie? Dla mnie przyjemniejsze, bo nie ma tych tłumów, bo są wieksze i więcej szlaków. Moje ulubione miejsca w słowackich z tras łatwo dostępnych i przyjemnych to Zielony Staw w Dolinie Kieżmarskiej i Hinczowe Stawy w Dolinie Mięguszowieckiej :) A z ambitniejszych rzeczy to Koprowy Szczyt czy Krywań. Wszystko nie wymaga większych umiejętności ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 21st 2016
     permalink
    Macie może jakieś sprawdzone miejscówki w Trogirze w Chorwacji?
    --
  1.  permalink
    Takie małe podsumowanie Sopotu :)
    Jak każde miasto ma swoje plusy i minusy.
    Pierwotnie miałam jechać z moim A., ale później tak się wszystko pozmieniało w międzyczasie, że pojechałam z siostrą.
    Jak dla dwóch kobiet - w sezonie Sopot jest bezpieczny od godziny 10 do 18. Wcześniej, czy później można spotkać mnóstwo turystów pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Niestety agresywnych (z trudem "uciekłyśmy" o 7 rano w sobotę przed jakimś facetem podejrzewam pod wpływem narkotyków, szczerze mówiąc już miałam wzywać policję, bo się tak do nas dostawiał, że było to mało przyjemne). Na pewno nie czułyśmy się komfortowo... Szczególnie, że nie byłyśmy ani wyzywająco ubrane, ani nic z tych rzeczy. Po prostu wybrałyśmy się na spacer plażą i na molo o 6:30 rano, kiedy wszyscy wracali z imprez... A może to ze względu na to, że akurat był weekend. Drugi minus - na głównym deptaku śmierdziało jakby szambo wybiło - ale w sumie to by weekend kiedy ulewy zalały Trójmiasto... Ogólnie plaża duża, ale niestety boso bym się po niej bała chodzić.
    Z plusów: Sopot jest takim miastem że odnalazłyśmy się wszędzie (byłyśmy pierwszy raz). Bez trudu zlokalizowałyśmy hotel, główny deptak, molo, kościół, polecone knajpki. Czy drogo? Moim zdaniem nie. Ale ja od zawsze nauczona jestem że na wakacjach jem na mieście śniadanie, obiad i kolację. Więc ceny porównywalne do małej miejscowości wczasowej Dźwirzyno, czy do Kołobrzegu. Z tym, że my jadamy standardowe rzeczy na wakacjach - ryby we wszelkiej formie, czasem coś z kuchni włoskiej, jakąś sałatkę, sporadycznie jakiś fast-food, gofry i oczywiście dobra poranna kawa. Zazwyczaj na dwie osoby wychodzi mi na jedzenie 100-200zł dziennie i szczerze mówiąc w sobotę (jedyny pełny dzień nad morzem) zmieściłyśmy się dokładnie w połowie - ok 150 zł, a miałyśmy przeznaczoną większą sumę. Nie liczę tutaj alkoholu, bo raczej nie pijemy.
    Z kolejnych plusów - super dojazd pociągiem. Jechałyśmy w obie strony pendolino. Ani minuty opóźnienia. Miałyśmy jechać autem, ale bałam się weekendowych korków. Na pewno dużo różnych atrakcji. Ale teraz chyba wszędzie tego pełno.
    Podsumowując - Sopot tak, ale nie w najgorętszym sezonie. Wtedy zdecydowanie wolę moje mniejsze, ukochane Dźwirzyno. Święty spokój i nie boję się iść o 5 na spacer plażą bez względu na dzień tygodnia. Sopot jest piękny, ale atmosfera imprezy ostro zakrapianej (i nie tylko) to nie moje klimaty, mimo tego, że nadal mam status studenta. Tak więc myślę że to idealne miejsce na maj, czy wrzesień i dla mnie tylko na 3-dniowy weekend, bo przegrywa z ukochaną od lat miejscowością nadmorską.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    No my dlatego poza sezonem tam jeździmy - nie ma też takich tłumów.
    .
    Szczypta, a Ty się wybierasz? My we wrześniu jedziemy.
    --
  2.  permalink
    Na 90% 5 września
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    A do którego będziecie? My 9 jedziemy :)
    --
  3.  permalink
    Do 9 :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    szukam jakiegos fajnego miejsca (spa??) na babski listopadowy wyjazd w rozsadnej cenie
    w gre wchodzi woj warminsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, ewentualnie lubelskie
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    Słoneczny Zdrój w Busko Zroju :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    To poza naszymi możliwościami, dlatego podałam "rejonizację" w moim wcześniejszym wpisie
    Zależy mi zeby max 250km od mojego miejsca zamieszkania cos znaleźć
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Hydzia w lubelskim to spa w Nałęczowie polecam,kregielnia jest w tym samym miejscu... poza tym spacerki ,kawiarnia gdzie podaja mnostwo czekolady i takie tam...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.09.16 16:37</span>
    Leti ja kocham Sudety. Jest tam mnostwo do zwiedzania a trasy sa tak zroznicowane ze kazdy znajdzie cos dla siebie.
    No i zupelnie inny klimat jak w Tatrach za ktorymi nie przepadam.
    Polecam w Kudowie Zdroj hotel Adam &Spa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    Aga19782: spa w Nałęczowie polecam

    dasz linka? jak wpisuje spa naleczow to mnostwo tego wyskakuje (dodam ze Naleczow to nasz max odleglosciowy)
    znalazlam dzisiaj np fajny groupon dla Vitaligs
  4.  permalink
    Witam , szukam kwatery na lato Karpacz dla naszej 5 osobowej rodzinki:)polećcie coś.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a gdzie na narty z dziećmi? Będę potrzebowała apartamentu/domku który pomieści 5 dorosłych i 5 dzieci do 6rż. Fajnie by było, gdyby w pobliżu było jakies krzesło... Możecie coś polecić?
    --
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Wiesz, co zobacz sobie ofertę Interhome, oni mają dużo domków i apartamentów zarówno w kraju jak i za granica, można zwierzaki ze sobą zabierać też.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 24th 2017
     permalink
    Dziewczyny, była któraś z Was na Majorce? Co warto zobaczyć? Mam na 3 dni samochód wynajęty. W jeden dzień idziemy do Palma Aquarium, chcemy też do delfinarium Marineland.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeFeb 13th 2018
     permalink
    Czy jest ktoś z Trójmiasta lub często tam bywa? Chcielibyśmy pozwiedzać te miasta, ale zastanawiamy się, gdzie zrobić bazę noclegową, gdzie siłą rzeczy spędzimy najwięcej czasu, bo na wycieczki nie będziemy jeździć codziennie. Gdzie jest najspokojniej, najtaniej, najlepiej dla małych dzieci?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2018
     permalink
    Gucio - my zwiedzalismy Trojmiasto zatrzymujac sie w Gdyni. Korzystalismy z noclegow przez airbnb. Mielismy mieszkanie wynajete na Redlowie, skm latwy dojazd do Sopotu i Gdanska. Blisko na plaze w Gdyni Orlowo. Zalezy czego szukacie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeFeb 13th 2018
     permalink
    Siłą rzeczy najwięcej czasu w Gdańsku, najspokojniej chyba w Gdyni, najtaniej i bardzo spokojnie na Wyspie Sobieszewskiej (ale szeroki pas nadmorski. Łatwy dojazd autobusem do Głównego Miasta- centrum, "starówki" Gdańska- gdańszczanie mówią Głowne Miasto).

    Im bliżej przystanków SKM czy PKM, tym łatwiej się przemieszczać. Na plażę najfajniej na Brzeźnie (pętla Brzeźno 100 m od plaży albo i mniej) albo Jelitkowie. Na Głównym Mieście jest cudnie :) Ale i Gdynia fantastyczna- Orłowo, romantyczne molo, trochę budynków "ą-ę" :) ale jest cudnie. Do tego okolice Skweru Kościuszki i wspaniałe Muzeum Emigracji.
    W Gdańsku- Centralne Muzeum Morskie- jest wejście na boską interaktywną wystawę, z dzieciakami idealne. Do tego Sołdek. Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, cudne ZOO, Katedra i park Oliwski...
    Uwielbiam Gdańsk :) Żałuję że już tam nie mieszkam...
    --
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeFeb 14th 2018
     permalink
    Dzięki wielkie, będę googlować :smile:
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 14th 2018
     permalink
    A w jakim miesiącu będziecie?

    Zobacz sobie dzielnicę Przymorze (Gdańsk), dobrze skomunikowana (SKM, tramwaje, autobusy), pełna infrastruktura, mieszkań w pip, jest w czym wybierać. Położona nad morzem, obok parku Reagana - nad morze idzie się przez park, wspaniała przestrzeń do zabawy dla dzieci. Obok plaża w Brzeźnie. Moim zdaniem super miejsce dla rodzin :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2018
     permalink
    w sierpniu czeka nas wyprawa w 2 rodziny na drugi koniec Polski, a dokładniej Kraków-Wieliczka-Zakopane-Oświęcim i jak coś może Energylandia,Zator
    Byłabym wdzięczna za namiary na fajne kwatery szczególnie w Kraku i Zakopcu
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 20th 2018 zmieniony
     permalink
    Kochana, nie chcę Ci obrzydzać, ale Zakopane jest niestety STRASZNIE drogie, tłoczne i brudne. Wszędzie stragany z kiczem i tandetą z Chin. Co do kwater, szukajcie pod Zakopanem, np. Murzasichle, Kościelisko itp.

    Polecam stronę Dzieciochatki skupiającą miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi (miejscówki w Tatrach). Tylko dzwoń osobiście, jeśli coś cię zainteresuje, bo niektóre oferty na stronie mają nieaktualne ceny. No i z terminami krucho - ja właśnie rezerwowałam wyjazd wakacyjny w Karkonosze i na 5 wybranych ofert, tylko w dwóch były wolne miejsca w terminie ostatni tydzień czerwca-pierwszy tydzień lipca.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2018 zmieniony
     permalink
    Marion to bardziej chodzi o pokazanie w/w miejsc. Przylatuje do mnie rodzina ze Stanów i takie mam "zapotrzebowanie", ona Polka od 30lat w USA, jej dzieci w PL bywają raz na 2lata na chwilę więc chce żeby liznęły trochę historii i zobaczyły coś więcej niż mazury
    Wczoraj rozmawiałyśmy i wychodzi nam, że zostajemy w Kraku i stamtąd dojazdy w pozostałe miejsca a Zakopane jak nam starczy czasu na 1 nocleg chociaż jest opcja że od rana do wieczora i od razu powrót do domu. Jedzie nas 3osoby dorosłe i dzieci w wieku 16,12,11,8 więc niekoniecznie jednak te miejsca przyjazne dzieciom nam po drodze :wink:


    Namiary na KRAKÓW mile widziane. Raczej w grę wchodzą 2 oddzielne pokoje/mieszkania, w połowie sierpnia
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Rozumiem teraz co i jak.
    Bawcie się dobrze.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2018
     permalink
    dziewczyny moze macie porownanie - co ciekawsze?
    kopalnia soli w Wieliczce czy w Bochni ?
    ustalam plan zwiedzania i jestem o krok od rezerwacji biletow wiec potrzebuje podpowiedzi
    ja bylam w Wieliczce i mimo ze lat 20 temu to bylo to pamietam ze mi sie podobalo i sadzilam ze wlasnie Wieliczke warto pokazac a tu ponoc za oceanem podpowiadaja ze moze jednak Bochnia. Bede wdzieczna za opinie
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 6th 2018 zmieniony
     permalink
    Z Bochni jest Teorka - skrobnij do niej na priv, bo zapewne coś więcej wie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 6th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja co prawda w wielickiej nigdy nie byłam (w naszej jakieś 5 mscy temu) , ale znam wiele ziomali którzy byli w naszej i w tamtej.
    Podobno w Wieliczce dużo ładniej.....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2018
     permalink
    A przy okazji spytam.

    Jarosławiec, nadmorska miejscowość.
    Ktoś coś?
    Jakieś fajne miejsca, knajpki etc?

    Pakostane w Chorwacji jeśli któraś zna to też chętnie poznam opinie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    Byliśmy raz na wycieczce w Jarosławcu.
    Plaża strasznie maleńka, „kramów” ze wszystkim od groma...i najlepsze co spotkaliśmy to budka pod tytułem „Śląski kebab” :crazy::cool:
    Hahahaha
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    Ja w Jarosławcu byłam, ale nie pomogę, bo to było... na początku lat 90-tych. Tak więc przez prawie 30 lat tam się pewnie wszystko zmieniło i nie poznałabym miejscowości.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 8th 2018 zmieniony
     permalink
    Mój mąż był tam na wczasach z rodzicami pod koniec lat 90tych, i mówi, że z tego co pamięta to niewiele się zmieniło. Wiadomo, jakieś nowe miejsca się wybudowały, ale jak było zapupiem, tak dalej jest.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.05.18 07:54</span>
    Coś mi świta, że Dźwirzyno się rozbudowało, kuzyn męża był super zadowolony gdy po latach pojechali tam z dzieckiem.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 8th 2018 zmieniony
     permalink
    IwonkaLA: niewiele się zmieniło. Wiadomo, jakieś nowe miejsca się wybudowały, ale jak było zapupiem, tak dalej jest.

    Mnie tam zadupia pasują - cisza i spokój, odreagowanie od codziennego życia w mieście.
    3 razy byłam w Pogorzelicy - za każdym razem niby coś tam nowego się budowało, ale generalnie bez szału. Plaża duża, mało zatłoczona, a w kierunku Mrzeżyna wręcz pusta. W druga stronę 'cywilizacja' - gwarne Niechorze i Rewal, ze sklepami, restauracjami, kawiarenkami.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    No my jedziemy z czwórką dzieci (w tym jedno dość malutkie), więc raczej nie szukamy metropolii imprezowych typu Sopot czy Mielno.
    Niestety :tongue:

    Myślałam że ktoś coś podpowie co w przypadku pogorszenia pogody, czy są jakieś fajne miejsca dla dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    Tylko problem w tym, że tam chyba jeżdżą dalej Kolonie. Jak byliśmy w zeszłym roku na chwile, to akurat były tam zielone kolonie.
    Namiot, grill i napierdalajka „Despacito” na cały regulator.
    Mysle, że zadupia są fajne, ale tam gdzie nie jeżdżą koloniści.
    My byliśmy w Karwii. Dla mnie super. Ogromna plaża (chyba jedna z największych), zero dyskotek itd. Ale byliśmy w szczycie sezonu, wiec ludzi full co było widoczne wyłącznie na ulicach, bo na płazy wszyscy ginęli.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.05.18 08:25</span>
    Mam znajomą, która od 7 lat rok w rok jeździ do Karwii i jest mega zadowolona.
    A z tymi miejscami dla dzieci gdy pogoda do kitu, to chyba wszędzie średnio.
    Ewentualnie trzeba sprawdzić bawialni lub np mieć ośrodek, który ma swoją. W Karwii był jeden pensjonat, który miał na paterze swoją bawialnie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    O właśnie znalazłam że fajny aquapark jest :wink:

    Iwonka my jedziemy 23-go czerwca więc pocieszam się, że jeszcze a z tylu kolonii może nie będzie, bo raczej rzadko są organizowane w dzień zakończenia roku szkolnego.
    Chyba :tongue: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 8th 2018 zmieniony
     permalink
    Tak, Jarosławiec to kolnie. Wtedy, gdy tam byłam, był ogrom dzieci. Mimo iż wczasy były "nauczycielskie" (tata nauczyciel, wakacje były zorganizowane przez szkołę taty - nauczyciele z rodzinami), to mieszkaliśmy w budynku typowo kolonijnym, w pokojach łóżka były piętrowe.
    TEORKA: raczej rzadko są organizowane w dzień zakończenia roku szkolnego

    Ja bym nie była tka pewna. Rok szkolny kończy się 22 czerwca - od 23-go są wakacje to i turnusy się zaczynają.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    Tak od razu, na drugi dzień?
    O matko kochano :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 8th 2018
     permalink
    Zerknęłam na ofertę kolonijną na 2018r.
    Terminy od 25.06.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.