Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Else i tak będzie ci skóra łuszczyć przez dwa tyg jeszcze. W szoku jestem że zdecydowałaś się na te skarpety latem gdy chodzimy w sandałach, bo moje stopy po kilku dniach wyglądały strasznie, skóra schodziła płatami, białe odchodzące skórki wokół paznokci, wszędzie
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Wiesz co? Ja to przed wyjściem potraktowałam tarką i kremem i nawet kilka godzin w pracy wyglądało dobrze :P Bo wczoraj się przeraziłam i to bardzo :P.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Ewa w ciazy nie wolno i podczas @ a przy karmieniu mozna :-)
    W ogole nie wiem nawet jak mialo by to wplynac na mleko??
    Przeciez to masaże bezinwazyjne hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Else ale u mnie cały porządny proces łuszczenia zaczął się dopiero po kilku dniach, na pocz ątku nie wyglądało to źle, ale potem tragedia. może u Ciebie będzie inaczej, ale u mnie koszmar. Efekt przyznaję był potem spoko, całą zimę nic nie musiałam robić, mało narastało tej skóry, ale sam proces złuszczania trwał długo i koszmarnie stopy wyglądały.
    teraz mam frezarkę scholla i tak raz na kilka dni sobie siedzę, zetrę skórkę i mam luz. Żałuję, że tak długo zwlekałam z tym scholem , bo to jednak kasa jest, ale jak mnie już teściowa namówiła, to zaszalałam
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Na szczęscie urlop zaczynam w sierpniu dopiero hihihi. Więc w razie co, to moge stopy jakos ukryć :P. Ale u mnie strasznie z opóźnionym zapłonem te stopy zaczęły reagować na zabieg skarpetami. A jeszcze teraz mam dwa nowe opakowania, bo myślałam, że poprzednie były kiepskie :P.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Daga, ja tez czytalam ze podczas kp nie mozna, bo pobudzatoksyny czy cos w tym stylu i ze sie uwallniaja do mleka.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    no wszędzie czytam gdzie to możliwe u wujka google i nigdzie nie ma wzmianki o tym, że przy kp nie wolno stosować:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Else, w czasie fazy złuszczania nie powinno się stóp niczym smarować. Woda z mydłem ma wystarczyć :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Ja wiem ale nie miałam wyjścia niestety. Ale w niczym to nie zaszkodziło.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Else - mi tez z takim opóźnieniem zadziałaly ;-)))
    .
    Dobrze, ze przypomniałyscie o bańkach chińskich. Kupiłąm sobie jak jeszcze byłam w ciaży i jeszcze ich ani razu nie uzyłam. Musze pczytać jak toto sie uzywa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Ulcia są nawet filmiki na YT jak kosmetyczka masuje bańkami chińskimi
    --
    • CommentAuthorKaMarta
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Pisałam jakis czas temu o antyperspirancie do stop.. zastanawialam sie nad comfort od bielendy, a poleceonym schollem... kupilam dwa, za tego scholla o malo mnie maz z domu nie wyrzucil, bo tak go uczulilo :/ za to ten bielendy zachwalal (moj nos zreszta tez, bo przyjemniej sie wacha cytrynowo-mietowa nute niz ... no wiecie :P ) i bardzo mu pomogl, bo stopy nietylko o wiele lepiej pachna, ale i sie nie poca :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    A ja ostatnio wiele kosmetyków zamieniłam na jeden - olej kokosowy. Stosuje go do smarowania ciała i twarzy, do demakijazu, do olejowania włosów i dodaję do pasty do zębów.

    Olej tez stosuję u Dawidka. Bardzo, bardzo obniżył nam objawy AZS.

    Używam nierafinowanego.

    Jedyna uwaga, to jeśli smarować twarz tym olejem, to tylko na noc. Jak posmarowałam w dzień, to niestety spływał mi makijaż. Ale na noc się sprawdza. rano myje twarz jak zwykle, nakładam podkład, puder w kamieniu i nic nie spływa, a przyznam, że bardzo wygładziły mi sie zmarszcki mimiczne, które w moim wieku (36 lat) już wyłażą niestety :P.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    U mnie stosowanie olejów do twarzy i ciała sprawdziło się tylko przez pewien czas, po pewnym czasie skóra wręcz pragnęła wody, ciało stało się suche a twarz też, ja na twarz nie dawałam czystego oleju, ale mieszałam go z kwasem hialuronowym i sprawdzało się to przez pewnien czas, ale w zimie, już była masakra, bo z centralnego ogrzewania i mniejszej potliwości, braku słońca skóra stała się szorstka i łuszczyła się. Stosowałam róznych oleji.
    Daj znać Else jak u ciebie będzie po bardzo długim okresie używania olejów.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    No ja już miesiąc używam. Na razie jestem zachwycona. Potem zobaczymy, bo moje ciało ma tendencje do przesytu i wówczas musze zmieniać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    dziewcyzny a co polecacie na przebarwienia? u mnie takie posloneczne placki brzydkie a ramionach sie zrobily i nie wiem czy czyms to smarowac czy czekac

    ogolnie nie znosze wszelakich kremow i balsamow ale siegnelam po ziajke z kozim mlekiem mocno nawilzajaca ale i tak widze ze to malo (zmiana wody, opalenizna)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    olej kokosowy najlepiej nakładać na jeszcze wilgotną skórę, wtedy nie ma opcji żeby powodował wysuszenia ;-)
    __
    MrsHyde: dziewcyzny a co polecacie na przebarwienia

    ja od jakiegoś miesiąca przemywam twarz octem jabłkowym wymieszanym z wodą w stosunku 1:1
    i powiem ze fajnie rozświetliła mi się buzia, przebarwienia lekko bledną
    zapach jedynie odstrasza, ale idzie wytrzymać..
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Ja w ciazy mialam takie przebarwienia. Kladlam na to skorke po ogorkach i dosc dobrze dzialalo, tylko trzebaa troszke z tym polezec.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Szkoda, że nie weszłam tu szybciej :cry:
    Wczoraj sobie zafundowałam pierwszy raz "skarpety" złuszczające i miałam popytać, jak to u was działało, bo wiem, ze niektóre używały...
    W instrukcji tylko napisali, że latem jak się stosuje to żeby stopy smarować kremem z filtrem.
    Ale jak czytam te opisy o paskudnym łuszczeniu to aż się boję...
    Ciekawe jak to u mnie wyglądać będzie. Ale skóra mi rogowaciała strasznie, zaczęło boleć przy chodzeniu (zwłaszcza pod palcami) a moczenie i tarka średnio działały. Do tego moja kosmetyczka rodzi lada dzień a nie miałam czasu szukać kogoś innego...
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Moj ojciec jak sobie zrobił te skarpetki to mu płatami skóra schodziła, ale nie do końca i musiał nożyczkami obcinać. Karolciat, może nie będzie tak źle?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    się wyjaśni za kilka dni...
    W sumie nie wiem czego się spodziewałam- te skarpety takie wielkie (uniwesalne), foliowe i dużo preparatu... Szczerze myślałam że to tylko na spód stopy, a sięgało do kostek...
    No cóż, czasu nie cofnę, będę musiała przyjąć, co będzie. Za 2 tygodnie jedziemy w Bieszczady. Tam na szczęście głównie pełne buty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 4th 2016
     permalink
    Karolcia, ale aż tak koszmarnie nie jest. Złazi to to okrutnie, ale w tym czasie troszkę można nad tym panować. Ja przed wyjściem gdzieś... ścierałam tareczką (nie było idealnie, ale nie żeby aż tak tragicznie). U mnie najgorzej wyglądało jak złaziła mi ta skóra z zewnętrznej części stóp i bocznej. Jakbym się na słońcu spaliła. Cały proces trwał 2,5 tygodnia.

    Jedno jest pewne nigdy więcej w sezonie tego nie zrobię :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Bo to nie tyle od firmy zależny co od stanu stóp chyba. Moja koleżanka po Marion tez specjalnie nie zauważyła tych łuszczeń.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    zawsze kupowalam skarpetki Lbiotica i bylo wszytko ok, raz zdarzylo mi sie kupic w biedrze bo byly a niezlej promo (2x taniej niz te moje, ktore na dodatek tylk w 1 aptece sa) i to byl koszmar
    pomijam ze porobily mi sie az rany tak mi zzarlo to jeszcze zlazly mi paznokcie na 2 malych palcach, taaaak dobrze czytacie, cala plytka na tym obok malego a na malym caly paznokiec :/ nigdy wiecej nie zaoszczedze na takich rzeczach
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    dziewczyny gdzie mogę kupić to masło schea ,znajdę w jakimś sklepie czy tylko internetowo??
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Gaja masło shea znajdziesz w mydlarniach, jeśli masz takie w mieście, to w każdej znajdziesz, ale one są już z dodatkami, takie czyste shea, to np w sklepie zróbsobiekrem
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    ja masło shea kupuje w zielarskim
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Zaczęło złazić. Nie jest źle, z wierzchu stóp nie schodzi (przynajmniej na razie). Z twardych pięt łuszczy się większymi partiami, z reszty schodzi "w międzyczasie" prawie nie zauważalnie. Ale nagnioty pod dużymi pacami jak były tak są... Ale to dopiero tydzień od użycia.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 11th 2016
     permalink
    Karolcia, u mnie kulminacja była po 5 dniach od pierwszego "zaczęło schodzić"... ja pikole jaki czad...

    Mi już by się przydała powtórka i nie wiem czy się nie skuszę, wszak pogada tego lata do bani...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    A wy używałyście czegoś do tej łuszczącej skóry czy nie? Na opakowaniu jest, żeby w czasie kuracji nic nie stosować.
    Nie jest tak źle jak myślałam. Ale spod złuszczonej skóry na piecie nadal wystaje twarda krawędź. Ale ta już chyba nie zejdzie. A podobno nie mam stóp w złym stanie (wg kosmetyczki).
    I pod dużymi palcami nadal za dużo. Ale coś tam działa. Po urlopie w górach znów spróbuję.
    tylko jakby stosował co 30 dni jak pisza na opakowaniu, to by człowiek wiecznie z luszczącymi stopami chodził :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Karolcia, ja ścierałam łuszczącą skórę tarką do pięt. Jak musiałam "wyglądać", to smarowałam stopy olejem kokosowym i nic to nie zakłóciło działania preparatu.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Moczyłam stopy w misce zeby przyspieszyć odchodzenie skory. Pozostaje tylko czekać. Ja miałam wrazenie, ze dopiero po 2 tyg wszystko ustąpiło. Długo...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Gabcia, u mnie też sporo trwało... I kulminacja gdzies po środku tych dwóch tygodni była hihihihi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2016 zmieniony
     permalink
    help!! nie weim co to jest do konca ale obawiam sie ze odparzylam sobie stopy; bylam wczoraj na grzybach i z braku wlasnych kaloszy pomykalam w mezowych (5numerow za duzych!!!); zalozylam grubsze skarpety zeby nic sobie nie obetrzec ale nie przewidzialam ze bedzie tak cieplo :( , skora mi ze spodu lewej stopy zeszla grubym platem tak jakby babel ale z grubszym naskorkiem (glupie umiejscowienie bo tu gdzie pieta i srodek podeszwy); piecze niemilosiernie i mam wrazenie ze stapam po rozrzazonych kamieniach :cry:

    wyczytalam w necie ze masc cynkowa pomoze, smaruje ale wiadomo z domu wyjsc musze wiec laze jak pokraka
    jakies pomysly co oprocz michy z chlodna woda i tej masci moze zadzialac?
    •  
      CommentAuthorminia223
    • CommentTimeOct 19th 2016
     permalink
    Polecacie jakieś maski na dłonie? Mam bardzo wysuszone, aż boję się mysleć co będzie jak przyjdzie mróz
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 25th 2017 zmieniony
     permalink
    Polecam bardzo kosmetyki do twarzy z firmy AVA polski producent, ceny przystepne a co najwazniejsze dzialaja😊
    Plus do codziennego mycia twarzy silikonowa myjke jesli budżet macie maly a jak mozecie pozwolic sobie na cos lepszego to mozna zainwestowac w szczoteczke soniczna Foreo Luna
    Ja uzywam od ok tygodnia ta silikonowa plus produkty z tej firmy AVA żel,serum,krem i skora gladziutka jak pupa niemowlaka hi
    Pory mniejsze o 75%, skora bardziej napięta
    Ogolnie jak nakladam krem po oczyszczeniu ta myjka to czuć różnice,jakby sie bardziej wchlanial,szybciej...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    Dziewczyny, te skarpetki złuszczając można stosować karmiąc piersią?
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    Ja stosowałam, ale Wojtek starszy był, miał ponad rok.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    Karolciat, ja myślę, że wiek dziecka nie ma tutaj dużego znaczenia, bo raczej dziecku nie zaszkodzę, bardziej się boję tego, że moja skóra z racji kp i zmian hormonalnych mogłaby zareagować w nieprzewidywalny sposób.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    U mnie dziwnych zmian nie było. Ale proces był długotrwały. Na początku nie byłam zadowolona, ale końcowy efekt był całkiem dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    Ja robilam w trakcie kp. Efekt był żaden, skóra ledwo się łuszczyła ale jak poleciałam tarką to efekt miodzio.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 1st 2017
     permalink
    Mnie po skarpetkach skóra schodziła jeden dzień i to tak minimalnie, cienka warstwa. Po tym co piszecie zobaczyłam sobie zdjęcia w necie.
    Wygląda to fatalnie... Takie płaty... Też tak miałyście? Coś więc zrobiłam źle, albo kiepska jakość skarpetek?
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 1st 2017
     permalink
    Też się spodziewałam masakry a tu nic. Ale pięknie zeszło takim dużym pilnikiem do stóp.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 1st 2017
     permalink
    A ja miałam takie skarpety z Douglasa - Epilfeet. Chyba z tydzień mi się łuszczyło i ładnie wszystko zeszło. Za to takie z firmy Marion ani mnie nie drasnęły. Więc to pewnie wszystko zależy od rodzaju preparatu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    No właśnie jak chyba miałam te z Marion - kupiłam w Netto, całkiem przypadkowo mi w ręce wpadły. Ja w sumie jestem zadowolono, bo nie było tej schodzącej płatami skóry, o której tyle się nasłuchałam i czego się mocno bałam.
    --
    •  
      CommentAuthorkasiawarka
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    prawdą jest hasło "Jesteś tym co jesz". Jak zaczniemy zwracać uwagę na to co jemy, co pijemy, od razu cera się poprawi, samopoczucie i wiele innych problemów zniknie :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 3rd 2017
     permalink
    No nie wiem... ja zwracam uwage na to co jem, piję, a nie moge sobie ostatnio ani z cerą, ani ze stopami poradzić... A akurat mi zależy, bo ślub brata się zbliża :(
    --
    •  
      CommentAuthorpawlinka
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    dziewczyny polecicie jakis sprawdzony balsam do ciała ujędrniający?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    Dziewczyny co polecicie na zniszczone wlosy farbowaniem? Jaka maska bylaby najlepsza. Wlosy mam suche, wypadaja mi, sa strasznie sztywne:(
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    Poziomka - ja polecam maski na wlosy, sa przepisy na naturalne na necie. I moze sciecie wlosow i niefarbowanie, zeby odzyly? Z kupnych masek nie wiem co pomoze.
    Wypadaja Ci wlosy? czy sie lamia? Jak wypadaja to moze byc cos nie tak w srodku organizmu - np. przy chorej tarczycy wypadaja czasem. A jak sie lamia to predzej od zniszczenia.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.