Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Witajcie, dziękuję za komentarze. Będą widoczne notatki, pracujemy nad ich całkowitym przywroceniem.
    Wersja V1 nie będzie działać na urządzeniach, które przestają wspierać technologie flash. Najlepsze rozwiązanie to wersja V2.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Damazy: Wersja V1 nie będzie działać na urządzeniach, które przestają wspierać technologie flash. Najlepsze rozwiązanie to wersja V2.

    to teraz poproszę po polsku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Sprawdźcie proszę notatki. Teraz będziemy pracować nad ich lepszą czytelnością.
    Elfika, flash to latające reklamy, dynamicznie przemieszczające się obrazki. Taka multimedialna technologia adobe, która doczekała się swojego końca.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Przetestowałam wszystkie oznaczenia dla metody Roetzera.

    Uwagi:

    1. Po co dwa suwaki po prawej?
    2. Testy:
    - pozytywne - OK
    - wątpliwe - ciążowy z krwi i ciążowy z moczu: ikonka pokazuje "?" czyli wątpliwy, a po najechaniu myszą na ikonkę opis "negatywny"
    - negatywne - ciążowy z krwi i ciążowy z moczu: ikonka pokazuje "-" czyli negatywny, a po najechaniu myszą na ikonkę opis "wątpliwy"
    - ikonki testów ciążowych i owulacyjnych negatywnych i wątpliwych są takie same - można by było testom z krwi dodać inne tło, na wzór testu z moczu
    3. In plus - ikonki (testów i testerów płodności) są nad wykresem. Poprzednio cześć ikonek była nad, część pod wykresem.
    4. Oznaczenie szczytów szyjki, śluzu - zaznaczyłam w analizie, ale nie widać ikonek.
    5. Oznaczenie obserwacji wewn. śluzu - zaznaczyłam w analizie, ale nie widać opisu na wykresie.
    6. Linia podstawowa - chyba za mało widoczna.
    7. Symptomy - w przypadku dużej ilości spowodują złą czytelność wykresu - należy je umieścić np. pod notatkami.
    8. 4 temperatury wyższe - dodatkowe kółeczko wokół kropki mogło by być tego samego zielonego koloru.
    9. "Serduszka" - rozróżnić kolorystycznie "współżycie: w dzień" od "współżycie: tak".
    10. In plus - poprawiona skala wykresu: w poprzedniej "nowej" wersji była zbyt duża, a wykresy w obu wersjach wyglądały całkowicie inaczej.
    11. In plus - przyciemnienie oznaczeń dla szyjki i śluzu o cechach płodnych.

    Wnioskuję o oznaczenia:
    1. Śluz beżowy, tzw. cappuccino - np. oznaczenie P, jak przy plamieniu, ale nie na różowym tle, ale beżowym.
    2. Śluz z nitkami krwi - ikonka do przemyślenia.
    3. Osobna zakładka "leki".

    Na koniec porównanie obu wersji

    https://28dni.pl/pictures/2683108.jpg https://28dni.pl/pictures/2683113.jpg
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Damazy: Elfika, flash to latające reklamy, dynamicznie przemieszczające się obrazki. Taka multimedialna technologia adobe, która doczekała się swojego końca.

    czy to oznacza, że stary wykres, ten po prawej z wpisu Marion, nie będzie mi hulał na przeglądarce w lapku [w telefonie/tablecie omijam] i będzie tylko ten po lewej?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    V2 będzie hulał wszędzie. V1 będzie hulał, ale nie wszędzie :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Damazy: V1 będzie hulał, ale nie wszędzie :)

    Hm, szkoda.
    Z V1 korzystam w 99%-ach, z V2 w telefonie, tylko gdy bardzo muszę... Analizy robię na V1.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Damazy: V1 będzie hulał, ale nie wszędzie :)

    czyli?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Trudno napisać, które urządzenie, przeglądarka wyłączy V1. Poprostu tam gdzie nie działa V1, V2 musi działać.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    A konkretniej, na smarfonach z androidem, większość z nas pewnie tak korzysta, będzie działać czy nie?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Nie, bo nie obsługują flasha. Ogółem od flasha będzie się odchodzić, bo jest przestarzały i powoli będzie znikał zewsząd.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Notatki dzialaja, dzieki :)

    Po najechaniu na ikonki wspolzycia/obserwacji z ostatniego dnia cyklu okienko rozwija sie na prawo, czyli w ogole go nie widac (pojawia sie co prawda dodatkowy suwak na dole, ale musialabym miec dwie myszki, zeby to zadzialalo ;) )

    Przychylam sie do prosby o zakladke na leki.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJun 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Mój wykres wtglada tak :wink:
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Ja bym chciała żeby jak "wcisnę" opcję: linie poziome temperatur, opcja została włączona na stałe. Wykres z tymi liniami lepiej wygląda i jest czytelniejszy. Drażni, że za każdym wejściem muszę jeszcze raz klikać tę opcję.

    Dodałabym także możliwość wpisania własnych oznaczeń dla śluzu w punkcie "wygląd" i "konsystencja".

    Zakładka leki to fajny pomysł.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Iwonka ależ przecież Ci napisałam kozo, że widać normalnie jak wciśniesz to V2 :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Właśnie u mnie wersja V2 tak wyglądała wiec przełączyłam na V1 bo tam już zupełnie nic mi się nie wyświetla.
    Teraz Damazy poprawił i działa :wink: nawet widać notatki!
  1.  permalink
    IwonkaLA mi również sie to wyswietla i wiecie co,płacę kase żeby korzystać z wykresu,a skoro nie mogę to czas sie pożegnać z tym portalem.Niektórym sie tylko notatki nie wyswietlaj,a mi w ogole nic nie wyswietla.Zglaszalam problem i zostalam olana wiec olewam "pomoc"ze wzajemnością.:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Mam zaznaczony test ciążowy negatywny, na wykresie pojawia sie "minus" a podpis test wątpliwy ... Na Iphonie tylko to nowe badziewie mi się wyświetla :/
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJun 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Wykres V1 mi się nie wyświetla na laptopie i na telefonie. V2 jest, ale nie ma bardzo ważnych jak dla mnie wyświetleń obserwacji szyjki, która jest moim głównym wyznacznikiem płodności.
    Opłaciłam niedawno abonament za cały rok, a teraz nie mogę korzystać z wykresu! Za co ja tu płace, chyba czas przerzucić się na aplikację z telefonu.
    Jak to ma tak wyglądać to proszę o zwrot kasy!
    --
  2.  permalink
    mysiamm: Wykres V1 mi się nie wyświetla na laptopie i na telefonie. V2 jest, ale nie ma bardzo ważnych jak dla mnie wyświetleń obserwacji szyjki, która jest moim głównym wyznacznikiem płodności.
    Opłaciłam niedawno abonament za cały rok, a teraz nie mogę korzystać z wykresu! Za co ja tu płace, chyba czas przerzucić się na aplikację z telefonu.
    Jak to ma tak wyglądać to proszę o zwrot kasy!


    Również jestem tego zdania i również podpinam sie o zwrot pieniedzy!
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 1st 2017
     permalink
    Witajcie, chciałbym się odnieść do wpisu Marion, która napisała na temat ikonek S (symptomy), na skali temperatur.
    Czuje że rzeczywiście większa ilość eSek na wykresie może zakłócić czytelność. Przychylam się to umieszczenia ich pod notatkami.

    7. Symptomy - w przypadku dużej ilości spowodują złą czytelność wykresu - należy je umieścić np. pod notatkami.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 1st 2017
     permalink
    Ja bym chciała kratkę. Jakoś tak mi wizualnie bardziej pasuje.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 1st 2017
     permalink
    Dokładnie. Linie poziome i pionowe dają czytelniejszy wykres.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJul 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Dla mnie wersja V2 na iPhonie jest nieziemsko mdła i przez to nieczytelna. Bez linii poziomych, a dwa kolory sprawiają wrażenie jednej różowo-szarej plamy.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 1st 2017
     permalink
    Do kratki jest przycisk, Linie poziome temp. - włączy linie poziome. Postaram się aby system zatrzymał linie na stałe, gdy choć raz włączone.
    IwonkaLA, dasz radę wkleić screen z swojego iphone?
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJul 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Proszę.
    Wiem wiem, czepiam się tych kolorów i wyglądu...
    Temperaturę wpisałam poglądowo.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    DZięki za screen, obramówki kwadratów w tabeli poniżej temperatury już nie powinny się wyświetlać.
    Linie poziome włączasz przyciskiem. Teraz trzeba za każdym razem włączyć, aby pojawiły się na wykresie.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Obecnie wykres wyświetla się tak, jak pierwszy screen jaki dodałam.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Zmienialiśmy ciemne obramówki kwadratow pod skalą temperatur. Nie powinny być już widoczne, sprawdzone na iphone 5s
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Mam iPhona 6s i mój wykres wyglada dziś tak:
    (U innych dziewczyn dobrze widzę wykresy)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 3rd 2017
     permalink
    Iwonka, ja Twój wykres tak samo widzę z komputera... A juz było dobrze... i nie jest ;(
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Powiedzcie mi w jakim celu jest ta szara część pod wykresem V2?
    Czy tam coś być powinno??
    No i czy w notatkach w tym wykresie wszystkie info pojawiają się Wam ciągiem czy jedne pod drugimi (oddzielone)??
    U mnie wszystko jest razem i się cholernie to zlewa...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    mazda__: Powiedzcie mi w jakim celu jest ta szara część pod wykresem V2?

    Tego najstarsi górale nie wiedzą :tooth:

    Notatki też są do dopracowania...
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Aaaa, spoko, bo myślałam, że może u mnie coś nie halo... ale widzę, że to ogólnie...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    A objawy (S) nadal ucina, jeśli są przypete do pierwszych dni cyklu... Okienko się otwiera "pod" bocznym panelem...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 4th 2017
     permalink
    Za pierwszym razem jak dziś wpisywałam temperaturę to 36,25 zrobiło mi.... 3. A ja się dziwiłam, że wykres zgłupiał. Ale że pisałam z telefonu, to pomyślałam, że może coś źle wcisnęłam jednak (choć jak zatwierdzałam to wyświetlało się poprawnie). Po drugim wpisaniu było już ok.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJul 18th 2017
     permalink
    Podoba mi się przycisk "temperatura" :)
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Witajcie, chciałbym wrocić do tematu leków. Rozumiem potrzebę, ale dostrzegam jej możliwą szkodliwość dla osoby przeglądającej. Myśle o sugestiach w trakcie oglądania cyklu.
    Dlatego dobrze byłoby ograniczyć notatkę dla osoby przeglądającej. Leki to tylko notatka, prawda?

    Podpowiedzcie, jak widzicie leki na wykresie? Pod skalą, pod szyjką, a może przy notatce?
    •  
      CommentAuthorToonney
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Pod szyjka
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Pod szyjką chyba nie za bardzo.
    Dolna część wykresu to obserwacje dotyczące "podwozia" - krwawienie, współżycie, śluz, szyjka. A leki to faktycznie 'notatka', czyli na górze, tam gdzie notatki i symptomy, będzie lepsze miejsce.

    Zastanawiam się jeszcze nad ułatwieniem w tym temacie - coś na wzór zakładek "Objawy i odczucia". Można by było wpisać najczęściej przyjmowane leki (dla przykładu: luteina, duphaston, bromergon, dostinex, euthyrox i inne najczęściej stosowane przy staraniach, procedurach IVF oraz w ciąży) i móc odhaczać. Ewentualnie dodać okienko do wpisania leków, których na liście brak (np. witaminy, zioła).
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    Dlaczego nad niektórymi wykresami widzę zielony pasek?
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    Paskudny jest ten pasek, daje strasznie po oczach. Oznacza, jak się domyślam, wykresy ciążowe.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJul 22nd 2017
     permalink
    amcm: Oznacza, jak się domyślam, wykresy ciążowe.

    Niestety, mam ten pasek na różnych wykresach nie ciążowych
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Dzięki za komentarze, też wydaje się że najlepsze miejsce pod notatką. Wkrótce leki się pojawią na V2, V1 niestety tej funkcjonalności nie utrzyma.
    Zielony pasek, ciążowe wykresy. Troszeczke kolor jaśniejszy, już tak nie razi.

    Gdybyście zauważyły jeszcze nieprawidłowości, prosze o sygnał.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Damazy, gdzie jest blog? Popraw link.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Damazy, gdzie jest blog? Popraw link.

    U mnie działa.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Damazy: Gdybyście zauważyły jeszcze nieprawidłowości, prosze o sygnał.

    1. Na wykresie ciążowym, temperatury zakłócone nie są zaznaczane na zielono (w wersji V1 są zielone).
    Przykład z mojego wykresu.

    https://28dni.pl/pictures/2687578.jpg

    2. Dopracować kolorystycznie oznakowanie testów:
    - testy owulacyjne - wg mnie OK
    - testy z moczu - żółte tło jest OK, od razu sugeruje test z moczu,
    - testy z krwi - wzorem oznaczeń z wersji V1, może oznaczyć znaki w środku - ? + na czerwono?

    Na plus - oznaczenie na zielono testów tylko pozytywnych (wcześniej testy z moczu i z krwi były wszystkie zielone).

    https://28dni.pl/pictures/2687588.jpg

    3. Podwójne oznaczenia szczytu szyjki i śluzu - po co?

    https://28dni.pl/pictures/2687593.jpg

    4. Zapomniałam wcześniej napisać - in plus:
    - wszelkie oznaczenia testów oraz szczytów są zawsze nad wykresem - wcześniej część była nad, a część pod nim, co powodowało, że wykres był słabo czytelny
    - numeracja 6-ciu temp. niższych i 4-ech wyższych - nie znajdują się bezpośrednio przy wykresie, a poza nim.

    5. Co z dodatkowymi oznaczeniami, o które wnioskowałam:
    - śluz beżowy, tzw. cappuccino - np. oznaczenie P (plamienie), ale nie na różowym tle, ale na beżowym.
    - śluz z nitkami krwi - ikonka do przemyślenia.

    Do zrobienia, czy nie za bardzo?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Blog:

    Not Found

    The requested URL /28dni.pl/arts was not found on this server.
    Apache Server at forum.28dni.pl Port 443
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Dziwna sprawa - jeżeli klikam na BLOG będąc tutaj na wątku na forum, to nie działa. Ale jeśli jestem u siebie pod aktualnym wykres, to działa :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Ooo, rzeczywiście. To dopiero kombinacja.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.