Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Witajcie. Myślicie że mogę oznaczyć już faze lutealną? Był wzrost tempki ale żadna nie jest wyższa o 0,2 od linii podstawowej. Może owulacji nie było i to przypadek że sie pojawiły akurat trzy wyższe po sześciu niższych.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Zaraz, a co ze szczytem śluzu? Skok można zaznaczyć po szczycie.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    To znaczy że nie mogę tych wyższych temp. traktować jako skoku jeśli w dniu pierwszej wyższej i drugiej było jeszcze dużo śluzu przejrzystego wodnistego?
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Jeśli stosujesz Rotzera, to nie. :sad:
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Kiedy interpretujesz jakikolwiek wykres, to najpierw szukasz szczytu śluzu, a potem wyższych.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    W niemieckiej i angielskiej szczyt i skok interpretuje się osobno.
    • CommentAuthorIŻA
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu od niedawna, ale obserwacji dokonuję już kilka lat. Jeszcze tak zagmatwanego wykresu nie miałam, dlatego-czy mogę prosić o opinie?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam do was ogromną prośbę,nie wiem co sie dzieje.Prawidłowo powinnam dostac @ 3 dni temu tego samego dnia tempka spadła do podstawowej a nawet nizej,piersi przestały boleć i nagle piesi znów zaczeły boleć,tempka od dziś idzie do góry,wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny (test z allegro),czy test był za wcześnie ? sama nie wiem o co chodzi.Brzuch boli typowo na @ ale @jak nie było tak nie ma.
    Bede wdzieczna za sugestie (udostepniłam wykres)
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Za krótka ta lutealna. Nie obserwowałaś śluzu, więc trudno powiedzieć, ale patrząc po temp. to jest najwyżej 9 dfl. A takie spadki się zdarzają.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Tosia24: Za krótka ta lutealna. Nie obserwowałaś śluzu, więc trudno powiedzieć, ale patrząc po temp. to jest najwyżej 9 dfl. A takie spadki się zdarzają.

    Nie mam śluzu,ale jest bardzo rzadko,jestem po amputacji szyjki macicy,wiec ze śluzem jest cieżko
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Rozumiem. To sporo utrudnia... A jakim termometrem mierzysz i w którym miejscu? Wykres jest bardzo zębaty, stąd trudniejszy odczyt...
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    waginalnie a termometr elektroniczny
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Ale owulacyjny? Z dwoma miejscami po przecinku?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Szczyt śluzu to najbardziej płodny śluz czy ostatni dzień "dobrego" śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Ostatni dobrego
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Dzięki :)
    --
    • CommentAuthorPasia91
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Cześć, skorzystałam trochę z Waszych porad. Zmieniłam termometr na elektroniczny i staram się mierzyć temperaturę o stałej porze i kolejne wykresy (2,3) wyszły mi czytelnie. Niestety teraz mam jakąś dziwną sytuacje (wykres 4). Już jest 28 dc, a ja wciąż nie mam wzrostu temperatury. Poza tym dwa razy miałam śluz w tym cyklu. Mocno mnie to niepokoi, zastanawiam się co mam o tym myśleć.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Pasia, to się zdarza i jest jak najbardziej normalne. Owulacja ma prawo się przesuwać z różnych powodów. To raczej świadczy o tym, że Twoje ciało właściwie reaguje na bodźce i maksymalizuje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i donoszenia jej.
    Być może w ostatnim czasie miałaś jakieś większe stresy albo Twój tryb życia odbiegał od typowego?
  1.  permalink
    czy mógłbyś ktoś zerknąć na mój wykres?
    pierwszy raz mam chyba takie cudo.....
    Proszę o pomoc :cry:
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Urszulka, odpisałam Ci pod wykresem :)
    • CommentAuthorPasia91
    • CommentTimeJun 2nd 2016
     permalink
    Tosia24: Pasia, to się zdarza i jest jak najbardziej normalne. Owulacja ma prawo się przesuwać z różnych powodów. To raczej świadczy o tym, że Twoje ciało właściwie reaguje na bodźce i maksymalizuje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i donoszenia jej.
    Być może w ostatnim czasie miałaś jakieś większe stresy albo Twój tryb życia odbiegał od typowego?


    Dziękuję za odpowiedź.

    A czy to normalne, że dwa razy pojawił się tak jakby szczyt śluzu, po którym nic? Skoro jest przesunięcie to nie powinno być raczej bez śluzu? Stres rzeczywiście mam większy. Na tę chwilę nadal bez wzrostu.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 2nd 2016
     permalink
    Tak, to mogło być nieudane podejście do owulacji.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny nie wiem gdzie spytać więc może tu sprobuje ;)
    Czy krótką fazę lutealna (7-8 dni) trzeba jakoś leczyć przy założeniu ze już w trzecią ciaze zachodzić nie będę ?
    Czy mając to na względzie mogą sobie one takie krótkie być bez żadnych konsekwencji ?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 3rd 2016
     permalink
    Teo, biorąc pod uwagę fakt, że to może być kwestia hormonów, które mogą rzutować późnej na wszystko- począwszy od zwykłego samopoczucia po nawet nowotwory czy wcześniejsze przekwitanie, to ja bym tego tak nie zostawiła.
    chyba, że taka Twoja uroda.
    -- [/url]
    • CommentAuthorPasia91
    • CommentTimeJun 16th 2016
     permalink
    Mój cykl w końcu się skończył, dzisiaj jest już pierwszy dzień nowego.

    Gdyby jednak ktoś mógł to prosiłabym o spojrzenie na ten. Jest on bardzo dziwny, bo w końcu prawie nie było wzrostu temperatury, można powiedzieć, że tylko pod koniec trochę się podniosła i to z przerwą. Trochę mnie to niepokoi. Chociaż faktycznie w czasie tego cyklu mogłam mieć większe stresy niż zawsze, bo 25 czerwca biorę ślub, może przez to jest tak dziwnie. Dodatkowo sam ten cykl mnie niepokoi.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Witam, czy może ktoś mi wytłumaczyć ten nagły spadek temperatury po rzekomym rozpoczęciu skoku z 36,8 na 36,3? to oznacza, że owu nie było, że progesteron za niski?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny, plamienie przed okresem zalicza się do starego cyklu, tak?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Peppermill: Dziewczyny, plamienie przed okresem zalicza się do starego cyklu, tak?

    tak.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Peppermill: Dziewczyny, plamienie przed okresem zalicza się do starego cyklu, tak?

    Zależy jakie.
    Jeśli jest brunatne, to jest to stary cykl. A jeżeli krwisto-czerwone (żywa krew), nawet w małych ilościach, to jest to nowy cykl.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Żywa krew- pare kropel i różowa wydzielina. Trwa już 4 dni i coś się nie rozkręca. Myślicie, ze fakt ze jestem w Polsce- czyli zmiana klimatu etc. ma na to wplyw?

    Bo w zasadzie patrząc na długość poprzednich to rzeczywiście pasowałoby to plamienie dorzucić do nowego cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Peppermill: Myślicie, ze fakt ze jestem w Polsce- czyli zmiana klimatu etc. ma na to wplyw?

    To całkiem możliwe.
    Ja na przykład reaguję na urlopy, wakacje (oraz na choroby, gorączki). - opóźnia mi się wtedy owulacja i cykl mam dłuższy.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny zerknijcie proszę na wykres, w zasadzie troszkę odpuściłam intensywne starania, ale czy można to uznać za skok?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Aguśka90:

    Wczoraj miałaś śluz płodny, a ewentualnego skoku dopiero po śłuzie płodnym można się doszukiwać.

    Robiłaś jakieś badania hormonów?
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJul 14th 2016
     permalink
    Marion niestety jeszcze nie gdyż byłam u dwóch różnych lekarzy i żaden nie widział potrzeby robienia badań. Teraz w zasadzie troszkę odpuściłam te spinanie się, jadę na urlop. Po urlopie chce na własną rękę zrobić troszkę badań.
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jestem skołowana. Poszłam ostatnio na usg macicy i wyszło, że jestem tuż po owulacji (17dc). Byłam zdziwiona, bo ja owulację mam grubo po 20 dniu cyklu, ostatnio 24-28 dc. miałam dopiero skok temperatury. Zawsze skok miałam bardzo późno, taka moja uroda. A ona mi tu, że na pewno już po owulce bo widać ciałko żółte i wg parametrów już po (endometrium 11mm). Mogła być nawet kilka godzin przed badaniem. I jedyne co mi się zgadzało,to silny ból jajnika również w trakcie usg, który trwał 2 dni i przeszedł. Śluż pojawił się bj i też zniknął. Ale minęło 6 dni i dalej skoku brak! Jak to możliwe? Jak mogę być już od 6 dni po owulacji i nie mieć skoku tempki? Był ból jajnika,był śluz bardzo płodny, i cisza.. Co myślicie? Nie planuję teraz dzidzi bo dopiero dochodzę do siebie po ostatniej ciąży, więc nie mogę ryzykować teraz a już zgupiałam :)

    http://28dni.pl/cycles/244566
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Ludzki organizm jest nieprzewidywalny. A może był jakiś mały niezauważalny skok?
    U mnie dziwna sytuacja, przed @ temp powinna chyba spaść? Dzisiaj zauważyłam różowe plamienia a temp. mi delikatnie rośnie, zanalizowałam już wykres bo wydaje mi się, że mimo małego skoku już jestem w fazie lutealnej. Możliwe,żeby krwawienie śródcykliczne 2gi raz pod rząd się pojawiło? Chciałabym zacząć już brać clo albo spróbować jeszcze z castagnusem i nie wiem czy mogę już uznać nowy cykl
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  2.  permalink
    Ciężko coś powiedzieć gdy nie jest mierzona temp. przez cały cykl
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeOct 8th 2016 zmieniony
     permalink
    może ktoś zerknie na mój wykres
    http://28dni.pl/cycles/current

    i powie mi, czy interpretacja jest prawidłowa? Nie stosuję jakiejś konkretnej metody, ale moja "własna" póki co się sprawdzała heh. Tylko jakoś mam wątpliwości teraz czy dobrze zaznaczyłam to i owo. Nie mam wszystkich tempek niestety. Chodzi mi o szczyt śluzu i skok temperatury.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    chyba jest ok z tym, że miałam przedwczesny skok temperatury bodajże.. wydaje mi się, że za jakieś 2-3 dni możesz ponownie testować, bo chyba za wcześnie
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    Jeśli to Twoja własna metoda, sprawdzona tylko na Tobie, to jak ktokolwiek może cokolwiek pomóc?
    --
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    sprawdzała się do tej pory.. ale teraz zbyt szybko zaznaczyłam skok i ... zobaczymy co test pokaże. Jestem otwarta na nowe życie jakby co, choć szczerze to jeszcze się nie otrząśnęłam po ostatniej ciąży :)
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeOct 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny jestem po poronieniu ten mój wykres dziwnie wygląda jak fale dunaju;/ nawet nie mogę stwierdzić czy jestem już w fazie lutealnej

    Treść doklejona: 10.01.17 06:42
    możecie mi pomóc w interpretacji wykresu? nie wiem czy dobrze zaznaczyłam ten skok bo płodny śluz pojawił mi się chyba 3 dni po skoku ;/
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    • CommentAuthorAgusia_90PT
    • CommentTimeFeb 15th 2017 zmieniony
     permalink
    Witam, mierzę temperaturę pierwszy miesiąc, mój cykl zwykle trwa 29 dni. Miesiączka zaczęła mi się 2 lutego, obecnie jestem w 14 dniu cyklu. Robiłam dziś test owulacyjny i wyszedł na -. Mierzę temperaturę codziennie o tej samej porze, w ustach rano po przebudzeniu i wykres wygląda dość dziwnie. Z mężem staramy się o dziecko ale ja nie wiem kiedy mam owulację?
    Pomocy :(
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeMar 10th 2017
     permalink
    Hej! Po dość długiej przerwie wróciłam do obserwacji, udało mi się zrobić interpretację ale nie wiem czy jest ok i czy ewentualnie można już bezpiecznie współżyć bez ryzyka kolejnej ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Przesunęłabym szczyt i FL o 1 dzień do przodu. 26 dc przedwczesny skok, reszta zostaje jak jest. Bardzo ładny wykres. Jesteś w fazie niepłodnej, nie ma już ryzyka ciąży.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    Dziękuję :-)
    --
  3.  permalink
    Hej skończyła mi się ważność konta i nie mogę udostępnić wykresu, dlatego mam pytanie jak wkleić wykres z mojej aplikacji? ( chodzi o zdjęcie) chciałabym aby ktoś pomógł mi go zinterpretować
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 31st 2017
     permalink
    Zerknijcie proszę na mój wykres, w którym dc mogła być owu? :)
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeApr 12th 2017
     permalink
    Proszę zerknijcie do mnie, jakiś ten cykl dziwny,zrobiłam analizę ale chyba się pospieszylam, brakuje mi dwóch dość kluczowych temp i nie wiem co z tym robić.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.