Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Asiula - nie przejmuj sie skokiem. Robcie swoje poki sluz plodny i szyjka otwarta. Skok temperatury jest generalnie tylko po to, zeby potwierdzic, ze jest juz po owulacji i ze pozostaje tylko czekanie na efekty.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Marion, oczywiście robimy swoje 😁😁
    Tak o jestem ciekawa czy powinnam już uznać ten skok za początek fazy lutealnej czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Czy masz go uznac, to sama decydujesz - bo stosujesz metode wlasna.
    Ja zawsze namawiam do wybrania jakiejs metody, bo wtedy nie ma gdybania i dowolnosci, tylko interpretuje sie wykres wg zasad. Metoda wlasna to generalnie zadna metoda, bo interpretujesz wg wlasnego widzimisie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    No właśnie muszę wybrać.
    Na naukach przedmalzenskich uczyli nas angielskiej, ale już nic z tego nie pamietam..
    Muszę poczytać i zdecydować..
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Najpopularniejsza jest chyba Rotzera.
    Generalnie wszystkie sa takie same, rożnią sie drobnostkami (waznymi z punktu widzenia interpretacji).
    Metody sa bardzo latwe, nie ma w nich filozofii i ciezkich zasad nie do pojecia. U nas na portalu opisane sa wszystkie w zakladce BLOG.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Wczoraj właśnie zaczęłam przeglądać, muszę zgłębić wiedzę i zdecydować :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Asiula, masz źle zaznaczony szczyt śluzu na wykresie, fl też. Szczyt w 19dc(w zależności od dzisiejszego śluzu). Fl od dnia następnego.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Aaa ok, dziękuje :)))
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
     permalink
    Proszę :) trochę poczytasz, zinterpretujesz ze 2 cykle z pomocą i w końcu sama zaczniesz to ogarniać :) pamiętam, jak się zaczynałam obserwować i jaka to była czarna magia na początku :D ale z każdym kolejnym cyklem szło coraz lepiej i teraz nie wyobrażam sobie, że miałabym się nie obserwować! Okres juz nie zaskakuje w nieodpowiednim momencie :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Ja bym w ogole jeszcze zadnych szczytow nie zaznaczala. Bo tym sposobem codziennie trzeba bedzie je przesuwac, jezeli jeszcze sluz plodny bedzie sie pojawial.
    Zawsze czekam z interpretacja na dzien bez zadnego sluzu plodnego. Dopiero potem, w zaleznosci od wartosci temperatur, zaznaczam lutralna.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Ok, dziewczyny a jeśli mam wyższe przed szczytem śluzu i szyjki powinnam je zazczac tymi strzałkami i po szczycie brać w kolka temperatury. Gdzie ta opcja jest w analizie cyklu?
    Póki co nie do końcu kumam te linie temperatury, z tego co rozumiem przechodzi ona przez najwyższa z niższych temperatur tak?

Treść doklejona: 28.10.17 17:16
    Zaznaczyłam :D
    Ale czy dobrze to ja nie jestem przekonana 😂
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Rotzer wybrany wiec tlumacze.
    1. Linia podstawowa rozdziela faze temepratur nizszych od fazy temperatur wyzszych.
    2. Linia ta przechodzi przez najwyzsza temperature z 6-ciu nizszych poprzedzajacych skok.
    3. Zeby dana temperature uznac skok, musi byc ona wyzsza od najwyzszej z 6-ciu nizszych ja poprzedzajacych o min. 0,05 'C.
    5. Jezeli temperatura podniosla sie (spelnia warunek skoku o min. 0,05 'C), ale sluz nadal plodny albo szyjka jest otwarta i wysoko, to temperatur tych nie uznaje sie za wyzsze, tylko oznacza strzalkami jako tzw. przedwczesne skoki. Oznacza sie dopoki, dopoty objawy sluzu i szyjki zmienia sie z plodnych na nieplodne (decyduje pozniejszy objaw - szyjka lub sluz). Dopiero po zaniku objawow plodnych zaznaczamy temperatury wyzsze i rozpczynamy odliczanie II fazy cyklu (lutealnej).
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Dziękuje :) tak właśnie wyczytałam na blogu i chyba zastosowałam na wykresie :p
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 29th 2017
     permalink
    Mała korekta, Asiula.
    Dwie strzałki i odliczanie temperatur wyższych dopiero od 20 dc (po przedwczesnych skokach).

https://28dni.pl/pictures/2702478.jpg
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Czaje :D już zmieniam
    :))

Edit: jak wstawić druga strzałkę? Mam pole do przedwczesnego skoku ale nie mogę wstawić dwóch dat..
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    W Analizie wykresu, w zakładce Statystyki, masz pole do wpisu przedwczesnego skoku - wpisujesz dzień cyklu, a nie datę. Jeśli potrzebujesz dwóch strzałek, to wpisujesz dni cyklu po przecinku, np.: 20,21.
    W każdej zakładce Analizy wykresu, na dole, jest żółte pole ze ściągą lub podpowiedziami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
     permalink
    Niepotrzebnie zrobiłam spacje i mi usuwało obie strzałki :)

Dalej tak samo.. oddzielam dc przecinkiem i usuwa obie strzałki..
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 29th 2017
     permalink
    pisz do damazego.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 30th 2017
     permalink
    To chyba czas poczytać....
    U Rotzera skok to min. 0,05? A skąd ja w takim razie wzięłam min. 0,2? Tu z forum, z informacji ogólnych?
    Może w końcu i ja zacznę coś "określonego" stosować...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 30th 2017
     permalink
    Na blogu u góry w opisie metody jest 0.05
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Karolcia - pewnie pomylilo Ci sie z innym warunkiem u Rotzera.
    Że trzecia wyzsza temp. musi byc wyzsza o 0,2 'C od najwyszej z 6-ciu nizszych, zeby tego dnia wiaczorem rozpoczac czas nieplodnosci poowulacyjnej (poczecie wtedy nie jest juz mozliwe - przy zalozeniu, ze wykres prawidlowo jest zinterpretowany). Jesli nie jest spelniony ten warunek 0,2 'C, nieplodnosc zaczyna sie wieczorem czwartego dnia wyzszych temperatur, bez wzgledu na wartisc czwartej temperatury.
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Zerknijcie pod mój wykres. Nie mam pojęcia jak.go "ugryźć ".
    --
  1.  permalink
    Możecie wpaść pod mój wykres i pomóc mi go zinterpretować?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.