Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    mangaa: To pewnie przez to, że w nocy naturalne stężenie oksytocyny jest wyższe.

    No tak pomyślałam w pierwszej chwili. No nic, zobaczymy co przyniesie kolejny wieczór:)
    Kciuki za Was!
    -- Mama M & N & W
  1.  permalink
    Mangaa trzymam kciuki, żeby Twoja córa okazała się łaskawa i postanowiła wyjść już z brzuszka:)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Na dzisiaj to już chyba nie mam co liczyć. Zaraz dzwonię do położnej dopytać, o której najlepiej pojawić się jutro w szpitalu i zobaczymy co mi tam będą robić.
    Już mi przykro na samą myśl, że nie wiem ile to tak naprawdę potrwa, w związku z tym nie wiem na jak długo opuszczę Milusię... :((( Nasze pierwsze tak długie rozstanie.

    Dziękuję za kciuki.:))
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Cześć Dziewczyny! Chciałabym się przywitać i poprosić o dopisanie mnie na listę. Termin mam na 20.08.2015 :wink:
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Manguś jutro do szpitala jednak ?
    Kurcze no co za uparciuch z Soni.
    Ale w sumie jeszcze ma dzisiaj całą noc do namysłu, może akurat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny, od rana boli mnie cala lewa ręka, od ramienia do dloni, najmocniej w przedramieniu ponizej lokcia. Taki tępy ból, jakby żyły bolały, taki gniotący, rękami ciąży. I to juz ponad 10h.
    Myslalam z rana, ze moze spalam na tej ręce. No ale wole zapytac czy to cos niepokojącego czy nie?

    Treść doklejona: 25.01.15 16:42
    Manga, bo ja chyba nie pamietam - czy Ty musisz miec jakos indukowany porod jesli nie urodzisz do terminu? Bo przeciez mozesz jeszcze troche chodzic i poczekac na naturalny rozruch...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Magdalena: Manga, bo ja chyba nie pamietam - czy Ty musisz miec jakos indukowany porod jesli nie urodzisz do terminu?


    No właśnie Manga ?
    Wiem, że masz cukrzycę ciążową ale nie pamiętam czy pisałaś że to jest wskazaniem do indukcji czy nie ?
    No bo jak jest to wiadomiks, że iść trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Normalnie mogłabym chodzić jeszcze te dwa tygodnie, ale z powodu cukrzycy mam skierowanie na jutro do szpitala w celu obserwacji i dalszego postępowania - przede wszystkim częste KTG, ocena łożyska i przepływów. No i reszta zależy od podejścia szpitala. Tak mi to tłumaczył Ginek.
    Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak tam się w wypadku cukrzycy postępuje, ale normalnie nie wywołuje się porodów ot tak więc liczę, że może pokulam się aż Sonia sama zechce wyjść.
    Położna nie odbiera na razie ale jak się dodzwonię to może mi powie coś więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Tak mi to tłumaczył Ginek.


    U nas tez kładą słodkie mamusie do szpitala. Mnie położono 4 sierpnia (termin miałam na 9.08) i tam z kolei wmawiano mi, że wywoływać nic nie będą, bo u cukrzycowych kobiet lepiej nawet przenosić ciążę!!!! W ręcz kazano mi się nastawić, że dwa tygodnie przenoszę... Nie pytaj jak mnie tam szlag trafiał.... Dzięki Bogu zaczęłam rodzić 8.08 ;). A;e koleżanka z oddziału, termin taki sam, również "słodka" i faktycznie ja te 2 tyg przetrzymali... Czujesz prawie 3 tyg leżała, plus po porodzie 5!!!!

    A teraz są już szpitale, gdzie cukrzycowe mamusie traktowane sa tak samo jak te zdrowe....
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Co szpital to inna polityka. Fakt, że rodziłam ponad 2 lata temu ale ja miałam mieć już poród wywolywany na 100% 6dni po terminie ze względu na cukrzycę. Na szczęście akcja sama wcześniej się zaczęła i urodzilam 3 dni po terminie i Antos miał oznaki przenoszenia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    No więc właśnie, nie wiem czy oni tam mają jakieś określone normy co do tego ile dni można przenosić.
    Z jednej strony wolałabym być w domu - wiadomo, ale z drugiej jakby się coś miało dziać z łożyskiem i przepływami to wolę tam być.
    Mnie w sumie smuci głównie to rozstanie (nie wiadomo na ile) z Milką, nie sam pobyt w szpitalu bo jednak mam podstawowe zaufanie i znam tamte kąty.

    Niunia jakie miał oznaki przenoszenia?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Mangaa, pozytywnych myśli i morza cierpliwości.
    Milka da radę! Milki to twarde baby! Moja córa nie widziała się ze mną ok 3 tygodni. Pięknie sobie poradziła, ja chyba miałam większy problem. Nasze relacje nie ucierpiały, mimo że wróciłam do domu z nowym braciszkiem :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Dzięki Nana :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a ja mam pytanie z tych hmmmm, erotycznych, bo tak sie zastanawiam i nie wiem...
    Ostatnio nachodzi mnie (nas) ochota na zabawy ręczne i pieszczoty oralne i po każdej takiej zabawie, tj. po orgazmie mam wrażenie, jakby chciał mi pęknąć pęcherz..., fakt, że po wysikaniu się, jest lepiej, ale czuję ten pęcherz do samego zaśnięcia- czy to normalne? W pierwszej ciąży tak nie miałam, ale wtedy częściej się kochaliśmy i nie miałam takiego parcia na pęcherz jak teraz po tych igraszkach manualnych, które ostatnimi czasy po prostu uwielbiam... :shamed::shamed::shamed:
    Jutro mam wizytę, to zapytam lekarza, czy to normalne..., ale uczucie nie jest przyjemne, bo nie chce mi się strikte siku, tylko mam takie wrażenie, jakbym miała pęcherz napełniony powietrzem...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Miałam identycznie w ciąży z Milką, ale wtedy miałam problemy z pęcherzem - krwinki w moczu.
    Teraz niczego podobnego nie doświadczam, ale też pęcherz zupełnie zdrowy.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    mangaa: Niunia jakie miał oznaki przenoszenia?

    Brzydka skóra. Wyglądał tak jak ktoś za długo się kąpie, miał pomarszoną, miejscami zaczerwieniona lub białą i łuszczącą się skórę. Później się bardzo łuszczył. Miałam nakaz kąpieli w oilatum i smarowanie kremem oilatum plus.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Sroda, ja tez tak mam. W ogole po orgazmie czuje brzuch. I pecherz i macice. I potem mam wyrzuty sumienia, ze dziecku krzywde jeszcze ta swoja przyjemnoscia zrobie. I od razu mysle, ze matka zamiast dbac o dziecko to dba o bezecenstwa jakis swoje. I za chiny ludowe nie umiem o tym inaczej myslec. Moze dlatego, ze z Maksiem w ciazy mielismy zakaz i zakaz oragzmu dla mnie. Teraz nie mamy, ale psychika mnie dobija.
    -- ,
  2.  permalink
    Ja mialam cukrzyce i nie nikt nic nie mowil specjalnego na temat wczesniejszego pobytu w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 25th 2015 zmieniony
     permalink
    No u mnie od pierwszej diagnozy Gin już trąbił, że mam się wyrobić w terminie bo inaczej ląduję w szpitalu zaraz po skończonym 40 tygodniu.
    Zresztą, te zalecenia co do cukrzycy są wszędzie inne jak już tu na forum wielokrotnie pisałyśmy. Wiadomo, że słucham swojego lekarza bo ufam mu w 100%.

    A w którym tygodniu i dniu urodziłaś Maksia?
    (moja diabetolożka mówiła mi, że słodkie mamy zwykle rodzą wcześniej, ale ja nie zauważyłam na tym forum takiej prawidłowości...).
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny co mi jest?
    Otóż rano poczułam delikatne nazwijmy to kopnięcie, później kolejne i tak przez 5 minut. Ucieszyłam się , że to ruchy mego dziecka. Wiem, wiem, że wg. wszelkiej logiki i praw natury to niemożliwe, bo za wcześnie, bo Kropek mierzy 4,5 cm i w ogóle, ale tak to odczułam. w szkole miałam tak kilka razy i po południu w domu też. Ale coś jest nie tak to chyba niemożliwe, bo teraz odczuwam to tylko na prawo od pepka jest dość częte, około 10 razy na godzinę, nawet mój mąż raz poczuł. I co to jest? Czy to skurcze macicy? No ale macica nie jest tylko z prawej strony. Mam mętlik w głowie bo się ucieszyłam a może coś się dzieje niedobrego?
    Dodam tylko, że to nie jest w jednym konkretnym miejscu.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Kolonialka, może wzdęcie? Może jelita się przesuwają pod naporem macicy i takie odczucia dają? Ja przed pierwszą ciążą nie zwracałam uwagi na takie odczucia, ale że miałam je i po porodzie, to wiem, że to nie ruchy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Rodzi dzisiaj kóraś?:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Rozumiem, że nie ja pierwsza i nie ostania zapewne, więc luzuję :)
    Dzięki dziewczyny :smile:
    Dzisiaj odbieram wyniki badań, które robiłam w piątek, więc zobaczę czy coś tam w moczu mi wyszło.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Kolonialka- ja tez tak mialam. I nawet pisalam o tym z jedna dziewczyna. W tym tyg ciazy macica jeszcze jest daleko od pepka. A i pierwsze ruchy nie sa przefiez tak mocne.
    ja dzisiaj mam test obciazenia glukoza. Wlasjie kibluje w poczekalni. A niedobrze mi ze hej
    Jeszcze Ci smierdzacy ludzie....
    -- ,
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Środa: Dzisiaj odbieram wyniki badań, które robiłam w piątek, więc zobaczę czy coś tam w moczu mi wyszło

    Ja dziś też robiłam kontrolny mocz i mam nadzieję, że bakterie już nie wyjdą.
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    No to nic trudno, jestem nawiedzona. Moja matczynna wyobraźnia zaszalała.
    Nawet jeśli to jelita to nigdy mi tak nie robiły, a byłam już w ciąży. Kupie dzisiaj magnez bo mąż stwierdził, że to może jakiś mięsień mi drga :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny od jakiegoś czasu was podczytuje ale teraz postanowiłam napisać bo zupełnie nie wiem co robić. w piątek byłam u gina bo po stosunku (penetracji) dostałam najpierw lekkiego krwawienia a później brązowe upławy. Lekarz powiedział, że wszystko jest okej , że jakaś mała nadżerka szyjki i to przez to. Zapisał dupka i zakazał stosunku do następnej wizyty. Wczoraj doszło do pieszczot no i dostałąm orgazm. Myślałam, że to nie ma znaczenia w końcu nie doszło do penetracji a tymczasem wstaje rano i widzę brazowe plamienie na majtkach i papierze. Teraz nie wiem czy jechać na pogotowie, do lekarza czy może samo ustanie. Nie chcę za bardzo panikować ale też nie chcę tego zlekceważyć. Pomóźcie :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Groźne jest jak krwawienie jest świeże, krew jasnoczerwona.
    Jak masz dupka, to tylko musisz leżeć i się oszczędzać i na razie odpuścić seks. W szpitalu ewentualnie podadzą ci tylko dużą dawkę progesteronu bo nic innego nie mogą zrobić. Ja i w tej i w poprzedniej ciąży miałam krwawienia i leżałam w szpitalu i nic poza tym co ci napisałam mi nie robili.
    Krwawienia na początku się zdarzają, związane jest to z implantacją, z osłabieniem, może być po przeziębieniu itd przyczyn jest wiele. Trzeba uważać bo jest to traktowane jako poronienie zagrażające.
    Także leż i odpoczywaj.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Żywej krwi nie ma całe szczęście. Ale bardzo dziwne, że zdarza się to tylko po stosunku czy to normalnym czy oralnym. Może te skurcze w czasie orgazmu naruszają coś. Nie wiem, no trudno jestem skazana na celibat póki co :tongue:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    [quote=ikaan][/quote]
    Ikaan, no niestety, ale zakaz stosunków tak naprawde powinien sie nazywać zakazem orgazmu :confused: Wiem, bo miałam taki zakaz w obu ciążach przez jakis czas. Chodzi o to, ze podczas orgazmu dochodzi do skurczow macicy - normalnie niegroźnych i nawet relaksujacych (zapewniam, na stawiający sie brzuch działa lepiej niż Nospa :wink: ), no ale jeśli jest reakcja w postaci plamienia, albo jak skraca sie szyjka, albo łożysko przoduje - to wtedy penetracją penetracją, ale nawet za długo na Brada Pitta nie można się gapić :tongue: :wink:
    .
    Nie jechalabym jeszcze na Twoim miejscu na IP. Bierz dupka, leż. Gdyby plamienia nie ustały albo pojawiły sie bóle, czerwona krew, to wtedy - tak.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    No moja wina, nie dopytałam gina, ale będę już wiedzieć. Mam wrażenie, że plamienie powoli ustaje więc chyba będzie dobrze :smile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Dziewczyny jestem w niebie:bigsmile: Dotarł mi właśnue detektor i znalazłam serducho. Cudownie było tego bicia posłuchać :))
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena, jak w pierwszej ciąży miałaś łożysko przodujące, to kiedy lekarz zwrócił Ci na to uwagę, bo ja jak byłam na ostatniej wizycie, tj. 5 stycznia (12 tc 1 d), to miałam na tylnej ścianie, ale , cyt. "trofoblast pokrywa ujście wew. szyjki macicy, bez cech odklejania" i jak pytałam o to lekarza, to mnie uspokajał i mówił, że do 24 tc powinno się podnieść i że jeszcze ma czas i żeby absolutnie się tym nie martwić i nie wstrzymywać się od seksu etc.
    I dzisiaj nie wiem, czy go męczyć na wizycie o USG, żeby to jednak mi sprawdził (dzisiaj było przewidziane badanie 'odręczne' i pobranie cytologii, bez USG) , czy zaufać i poczekać do następnej wizyty, tj. do USG połówkowego..
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Malisek, a jakiej firmy detektor kupiłaś? bo ja się mocno zastawiam, ale bałam się, że jak nic nie usłyszę to w panikę wpadnę! ale jeśli ten Twój działa :) to może się skuszę :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Środa: bo ja jak byłam na ostatniej wizycie, tj. 5 stycznia (12 tc 1 d), to też miałam na tylnej ścianie, ale , cyt. "trofoblast pokrywa ujście e. szyjki macicy, bez cech odklejania" i jak pytałam o to lekarza, to mnie uspokajał i mówił, że do 24 tc powinno się podnieść i że jeszcze ma czas i

    Dla mnie jest sprzeczność. Łożysko jest na tylnej ścianie, albo zakrywa ujście szyjki. Łożysko przodujące kontrolowałabym na każdej wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Zapytałam go jak jest z łożyskiem, czy jest na przedniej czy na tylnej ścianie macicy, odpowiedział, że na tylnej, ale zakrywa ujście wew. szyjki macicy, czyli może końcówka tego łożyska zakrywa czy jak... Nawet mam wydrukowane zdjęcie USG, bo lekarz stwierdził, że to nie jest jeszcze łożysko tylko trofoblast, więc nie mam powodów do niepokoju. Mi też się wydaje, że to jeszcze za wcześnie, żeby mówić o łożysku przodującym , dlatego pytałam Magdalenę, kiedy u niej zostało to stwierdzone w sposób jednoznaczny.

    Tak, czy inaczej chyba dzisiaj go poproszę o to USG...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Iris, mam angelsounds. Nawet sie nie spodziewałam, że tak szybko wyłapie! ;) Super sprawa bo czasem mam dni, że się martwie co tam u dziecka słychać, a teraz jak coś to na kilka sekund będę mogła sprawdzić :))
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena: nawet za długo na Brada Pitta nie można się gapić

    A mnie tam Pipa w ogóle nie rusza, ale za to Novak Djoković z zarostem wykańcza mi dom! I jak tu się nie gapić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Malisek a jaki masz model? bo różne są dostępne.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Kinga Djokovica zarośniętego masz w domu ??!!
    Rany dawaj adres !!!
    Jakem w połogu tak go zwyobracam :tooth:


    Środa ja miałam łożysko na tylnej ścianie i też zachodziło na szyjkę.
    To był 15/16 tc i gin jedynie co to kazał Ninki nie dźwigać ale seksu nie zakazał. Do 20-go któregoś tyg takie łożysko nie jest anomalią i w wiekszości przypadków się podnosi.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    TEORKA: Rany dawaj adres !!!
    Jakem w połogu tak go zwyobracam


    Spadowywowuj jak mnie się kosmówka przyklei sama się za niego biorę :fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Mam ten jpd 100s.
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    dzięki :) taki z napisem Jumper? chyba sobie zamówię :) a kupowałaś z żelem?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Tak, ten :) żel też mam, ale pewnie nada się oliwka czy balsam. A detektor polecam, bo od razu o ile spokojniejsza jestem :D
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    ehh ale mnie nakręciłaś :) juz zamówiłam :bigsmile::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    TEORKA: Kinga Djokovica zarośniętego masz w domu ??!!Rany dawaj adres !!!Jakem w połogu tak go zwyobracam



    Djokovic właśnie gra mecz na Eurosporcie LIVE :devil:


    Dzięki Asia, tak myślałam, że nie ma co panikować, ale ciekawa byłam kiedy to jest jednoznacznie stwierdzone, w którym tygodniu ciąży.
    Dzisiaj o to dopytam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Środa: Djokovic właśnie gra mecz na Eurosporcie LIVE

    Ogolił się i teleportował! :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    O rany też bym kupiła taki detektor....jak mój dostanie pracę to kupię:P
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Ja uslyszalam ok. 20 tc ze mam nisko lozysko ale z info ze ma jeszcze czas zeby sie przesunac w gore :bigsmile: ogolnie na IP najpierw mi to powiedzieli z zaleceniem oszczednego trybu + zero seksu, moj nic mi nie powiedzial w tym temacie. Ja na IP pojechalam bo lekko brudzilam wiec moze dlatego mi tak powiedzieli ? U mjego na wizycie bylo juz ok.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Manga, co u Was? Jakiś plan działania został Ci przedstawiony?
    -- Mama M & N & W
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.