Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Agigi szybkiego porodu!
    środa to mi wprost przeciwnie
    przez te skurcze nie mam chęci na igraszki
    Ale na ciepłą bułkę z masłem i dżemem truskawkowym owszem:-P
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Agigi - kciuki żeby poszło szybko i sprawnie ;))
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Środa: A no i mleko mi z cycków strumieniami zaczyna płynąć :shocked:


    U mnie ani kropli mleka, ani w pierwszej ani w tej ciąży. Ale od wczoraj mnie tak suty swędzą, że co chwilę rękę mam w biustonoszu :wink:
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny a propos piersi w ciąży, przez pierwsze 2,5mies. moje byly tkliwe, nabrzmiale, większe a teraz cisza, a nawet jakby nieco mniejsze sie zrobily. U Was tez tak, czy przez cala ciaze podobnie wrażliwe ... Bo zaczynam sobie wkręcać ze cos nie tak.

    Proszę dopiszcie mnie do listy - termin 12.11.2015r.
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 11th 2015 zmieniony
     permalink
    U mnie też z UU cisza, uspokajały się kilka razy w trakcie ciąży, ale nic złego się nie działo. Widocznie taka uroda. Ostatnio tez nieco zmalały, ale staram się sobie niczego nie wkręcać :)

    Agigi i co u Ciebie? zapewne już tulisz maleństwo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    U mnie też z początku były bardziej nabrzmiałe i tkliwe, a teraz są mniejsze (chodź większe niż przed ciążą).

    meganr1 dopisałam Cię do listy.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Wróciliśmy do domu i mamy się pojawić jak akcja się rozkręci . Wód dużo, mała ok, ktg ok, jakieś skurcze się zapisały, ale szyjka nadal trzyma.
    Skurcze smerają dość często, pp badaniu plamę i nic poza tym. Ciekawe, czy dziś się uda....
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Meganr1 u mnie tak samo. Najpierw cyce jak donice, opuchnięte jakby i bolące a z czasem odpuściły i też wydają mi się mniejsze. No albo nie zauważam ich wielkości, bo jak spojrzę na mój ogromny brzuch to cała reszta wydaje mi się maleńka :-D
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    dziewczyny mam pytanie dotyczące uprawiania sportu w trakcie ciąży. po długich staraniach się udało, jestem w 9 tygodniu, przytyłam już niestety kilka kg (mam okropne mdłości i pomaga na nie tylko jedzenie). Chciałabym uprawiać jakiś sport (oczywiście bez przemęczania się). Lekarz niestety nie zgodził się na basen ze względu na moje problemy z infekcjami. CO byście mi polecały? Czy mogłabym leki jogging uprawiać? Przysiady? Kurcze nie chcę sobie zaszkodzić, ale bardzo chciałabym się wzmocnić i jakoś zastopować ten przyrost kilogramów. Wiem oczywiście, że w ciąży przytyję, tylko ja dopiero zaczynam swoją przygodę życia, a w ciągu 5 tygodni 4kg na plusie....
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Liderka melduje się ze szpitala :-) założyli cewnik faleya czyli balonik. :-) Do jutra rana mam go mieć i wtedy kroplówka :-) chyba że wcześniej sam wypadnie :-) na razie to tyle :wink: trzymajcie kciuki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Doti, to kciuki! Może szyjka coś puści, to się obejdzie bez kroplówki. Skurcze jakieś masz czy nic?

    Agigi, w domu spokojniej sobie przeczekacie. Chociaż ja sama też ciągle mówiłam, że chcę jak najdłużej w domu, ale miałam na myśli parę godzin, a nie parę dni :tongue: A tu ktoś coś źle chyba zrozumiał :wink:

    WalkaTrwa, a jakiś sport uprawiałaś przed ciążą? Jak tak, to możesz to samo, tylko tempo i intensywność ćwiczeń zmniejszyć. Jak nie, to ja bym Ci odradzała jakikolwiek większy wysiłek. Kilogramy po ciąży zrzucisz, uważaj na siebie w pierwszym trymestrze zwłaszcza.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    No to się dzieje w końcu :smile: do jutra może lista się skróci o 3 albo i 4 szczęśliwe mamusie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    A ja dziś proszę o kciuki, o 19 mam wizytę i jakoś dziwnie się jej boję :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Agigi, Doti, trzymam mocno kciuki! :bigsmile:

    My po południu zbieramy się do szpitala i jutro wielki dzień :bigsmile:
    Powoli ogarnia mnie stres, ale z drugiej strony nie mogę uwierzyć w to, że już jutro zobaczę moją córeczkę..:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Wisienka i za Ciebie kciuki :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Wielka trawa - jeżeli nie uprawiałaś żadnego sportu, to teraz nie zaczynaj. Jak Ci przeszkadzają kilogramy na plusie to lepiej ogranicz to jedzenie. Mdłości można zmniejszyć również odpowiednią dietą i dużą ilością wody. Ciąża to nie jest dobry czas na utrzymywanie formy poprzez sport.
    Dziewczyny z czołówki - trzymam kciuki!!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    dżasti: Wielka trawa


    :crazy::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Coś mnie tak właśnie pobolewa co 12 minut mniej wiėcej... oooo właśnie teraz tez mnie łapie . I troche mnie przy tym na skupē napiera :-p to tak wyglądajä skurcze ? :-) co jak co ale odgłosy z porodöwki - bezcenne
    :shocked::shocked::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Mhm doti to to :bigsmile: trzymam kciuki za dalszy rozwój akcji :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    dżasti: Wielka trawa

    Padlam :swingin: Dzasti , ubawilas mnie do lez ! Dzieki :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Ja również zaciskam kciuki za liderki. Lekkich porodów!!
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    dzasti, blackberry - dzieki.
    dotychczas troche biegalam, troche chodzilam na aerobiki wszelakie, troche korzystalam z orbitreka - nic regularnie i nic na sile. jednak nie wiem jak sobie inaczej radzic z mdlosciami niz duza iloscia jedzenia i czopkami doodbytniczymi od lekarza ;)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Dżasti :crazy::rolling:
    --
  1.  permalink
    a ja melduje się po wizycie na koniec 19t :) wszystko super, szyjka długa (4cm), synek (potwierdzony po raz kolejny) rośnie duży- wymiarami odpowiada 22t, podobnie do Jagody. Dzisiejsza waga 432g :) 1,5 tyg. temu 280g :) Od dwóch tygodni ułożony główkowo :)
    W przeciwieństwie do córki jego ruchy są dużo słabsze ale wynika to z faktu, że kopie bezpośrednio w łożysko, które jest na przedniej ścianie. Tak też myślałam na początku, sugestie moje potwierdził lekarz na badaniu genetycznym :)
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    A my wróciliśmy z KTG. Zapis akcji serca książkowy. Trzy skurczyki nawet się trafiły, wyraźnie je czułam. W nocy dziś miałam podobne odczucia, ale to wszystko nieregularne dziady. Główka lekko przyparta, powinna być jeszcze trochę niżej, jeśli mam się za jakieś rodzenie zabierać.

    Jeżeli jednak nic nie ruszy, to w środę koło południa mam się już z walizką zameldować w szpitalu. Wg OM to będzie dopiero 41 tc, ale wg USG będę już 12 dni po terminie i to się też zgadza z moimi obserwacjami. I scenariusz planowany taki jak u Doti - najpierw cewnik, a jak dalej nic,to w czwartek kroplówka i spróbujemy urodzić to uparte Oślątko :tongue:
    Nie miałabym jednak nic przeciwko temu, żeby samo zechciało wyjść wcześniej...
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Ach te uparciuchy
    też miałam cewnik po terminie i u mnie zadziałał
    subiektywna gratulacje
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny!
    Dawno mnie tu nie bylo widze ze wiele sie dzialo rozpakowanym mama zycze pociechy z maluchow a tym na ostatnich nogach lekkich porodow :)

    A my dzis po polowkowym :) No i bedzie corcia! Prosze dopiszcie mi ja jak ktoras bedzie liste odnawiac. Mala Beatka ulozona byla poprzecznie buzia do kregoslupa i za nic miala prosby i grozby zeby dac sie zbadac dopiero pod koniec laskawie sie odkrecila ksiezniczka ;) Jest zdrowa i wazy 330g wiec sredniak z niej. Jedyne ale to to ze chyba mam lozysko przodujace choc polozna twierdzi ze moze sie jeszcze podniesc. Kolejne usg w 34tc zeby to potwierdzic. Strasznie sie ciesze :)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Rozpakowujcie się Dziewczyny!
    Blackberry trzymam kciuku, żeby akcja rozkręciła się sama.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Ewa-bedzie Beatka?? mi ostatnio to imię wpadło i nie chce wyjść! Może będą dwie forumowe i do tego z jednego dnia;) No chyba że u nas chłop; )
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    My sie witamy juz z oddziału, jutro przed południem cc. Moje emocje sięgają zenitu..:shamed:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Sama sie ubawilam jak przeczytalam jak przekrecilam nick:crazy
    Troche fakt, mnie zdziwil, ale przeciez rozne sa nicki, wiec co mi do tego. Tak se pomyslalam.
    WalkaTrwa - sorki:shamed:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMay 11th 2015 zmieniony
     permalink
    My juz po. O 18:20 urodziła się Krysia. ;-)
    3460,10 punktów, teraz śpi, a mama meczy się jeszcze z oxy, bo mocno krwawi z macicy....
    trzymam kciuki za dot. Coś czuje,ze i u Ciebie blackberry się ruszy wreszcie.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Gratulacje! Duzo zdrowka!!!
    -- []
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Agigi, wielkie gratulacje!!!!!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Agigi, gratulacje! :flowers:
    Mam ogromną nadzieję, że rozruszałaś naszą listę :smile:
    --
  2.  permalink
    Agigi serdeczne gratulacje! Trzymajcie się dzielnie z Krysią :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Agigi gratulacje waga jak mojego synka :)
    Akirko wlasnie Beatka bedzie te imie podoba mi sie strasznie a m nie marudzi ;)
    Czy jeszcze ktos nie moze dzis spac? Wieczorem bylam taka zmeczona a teraz leze i od dwoch h nie spie i corcia mnie okopuje co by mi smutno nie bylo :)
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    My też dzisiaj po wizycie. Wszystko jest porządku. Na ktg zero skurczy, szyjka zamknęła się na dobre. Jak to ginka powiedziała - "zaspawana". A tak się bałam, ze nie donoszę ciąży :)) Synek ma się dobrze, waży 3400g. Jedno tylko nie zaniepokoiło, wody z AFI 15 (tydzień temu) spadły do AFI 9. Ponoć to normalne 2-3 tyg przed porodem. Ginka mnie uspokaja, ale ja się i tak niepokoję trochę. Czy któraś z Was miała podobnie z tymi wodami?
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Agigi gratulacje :-)
    Wisienko kciuki zaciśnięte, chyba będziemy tulić nasze maluchy tego samego dnia. O 5.20 odeszły mi wody, skurczy brak, jestem w domu. Ogarnę się, wstawie pranie i chyba ruszę na szpital, bo to dopiero 34t3d.
    Dziewczyny trzymajcie kciuki.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    perła Ty już powinnas być w szpitalu.....
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    No to się lista ruszyła! Agigi, wielkie gratulacje.
    Wisienko i Perło - kciuki zaciśnięte!
    Blackberry, może i ty...
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    bo w tym tygodniu to raczej tulić malucha nie będziesz tylko stać przed inkubatorem więc w te pędy do szpitala
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Perła, trzymam zatem mocno kciuki!!!

    Ja juz jestem dzisiaj po ktg i kroplowce, cała noc nie mogłam spac, co chwile sie budziłam, brzuch mnie bolał.. Za duzo tych emocji. Do wczoraj w domu byłam naprawde spokojna, dopiero jak przyjechałam do szpitala i dotarło do mnie ze to juz dzis, to zaczęłam sie stresować..
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki bo ja chyba zwariuje :bigsmile:
    Jeszcze tylko 3h.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Agigi, gratulacje!
    Wisienko-kciuki!Będzie dobrze!
    Perła jesteś sporo przed terminem i od razu powinnaś do szpitala jechać!
    Ja się zaraz zbieram na badania krwi i przy okazji do Lidla bo od wczoraj ciążowe ciuchy są. Może jeszcze coś zostało.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    perła2010: Wisienko kciuki zaciśnięte, chyba będziemy tulić nasze maluchy tego samego dnia. O 5.20 odeszły mi wody, skurczy brak, jestem w domu. Ogarnę się, wstawie pranie i chyba ruszę na szpital, bo to dopiero 34t3d.

    szczęka mi opadła!!!!:shocked::shocked::shocked:
    mam nadzieję że już jesteś w szpitali w 34 tyg wody nie odchodzą sobie od tak!!!!
    trzymam kciuki za Twojego dzidziusia
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Agigi- gratulacje! ;-)
    Wisienka - kciuki!
    Perła - Ty chyba żartujesz, że w 34 tc po odejściu wód Ty się 'ogarniasz" w domu....... nie wierze...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    No nie moge:shocked: Czasem brak mi słów na głupote innych:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Dziękuję za miłe słowa. Wiedziałam, że urodzę wcześniej, lekarz też. Dziecko jest duże i zdrowe, więc nie ma powodów do niepokoju.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Agigi gratuluję :clap:

    Wisienka kciuki niezmiennie zaciśnięte :thumbup:

    perła oby wszystko było w porządku.

    Akirka ja chciałam wczoraj popołudniu zobaczyć jak te biustonosze do karmienia wyglądają, to u nas już nic, zero co do jednej sztuki ciążowych rzeczy ne było.

    Ja dziś popołudniu mam wizytę...Ostatnią:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    perła2010: Dziękuję za miłe słowa. Wiedziałam, że urodzę wcześniej, lekarz też. Dziecko jest duże i zdrowe, więc nie ma powodów do niepokoju.

    o matko O_O
    moja koleżanka też całą ciąże miała dobre wyniki z dzieckiem nic się nie działo
    tak jak Tobie wody jej odeszły między 34-35 tyg
    i co okazało się że mała ma zapalenie oskrzeli co z tego że jak na wcześniaka wagę miała super bo ponad 2,5kg
    przedwczesny poród to nie jest norma nie ma że dziecko zdrowe
    przecież Twój maluch nie ma jeszcze do końca rozwiniętych płucek!!
    w ogóle nie ma co gdybać powinnaś lecieć do szpitala od razu jak wody odeszły ciąża nie jest donoszona i Twój maluch jest zagrożony!
    aha widziałam że zablokowałaś już swój wykres
    ja zdążyłam zauważyć że tydzień temu się bałaś bo miałaś skurcze na zakupach miałaś już się oszczędzać a jednak wczoraj pognałaś na zakupy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.