Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    subiektywna7: Pisałam teraz do gina i mi napisał ze nie musze nigdzie biegać kupić furagin brac 3x1 i czekać do wizyty...więc o niebo spokojniejsza jestem..


    Subiektywna, ale w III trym furaginy nie wolno :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    _mag_: Subiektywna, ale w III trym furaginy nie wolno


    Dokładnie... ja w ciązy byłam prowadzona też przez urologa i absolutnie w III trymestrze furaginy mi nie pozwoliła...
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    O kurczę jestem pierwsza :shocked: nie sądziłam, że uda mi się wytrwać po tym straszeniu wcześniejszym porodem. No a teraz zaczął się już 39 tydzień no i czekam i już się doczekać nie mogę. Dziś znowu ból okresowy i trochę skurczy. Tak już bym chciała zobaczyć moją córeczkę :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsubiektywna7
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziwne bo dwa tygodnie temu brałam na zalecenie diabetologa a teraz kazał mi gin. Wtedy bralam furagine a teraz urofuragine. Na ulotce napisane zeby nie brać w 1 trymestrze i od 38 tyg.ciazy oraz w okresie porodu. Ginekolog wie co robi bo jest ordynatorem oddziału więc mu ufam. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ja furaginę też dostałam jak niedawno byłam w szpitalu, bo bakterie w moczu były. Tam na obchodzie to kilku lekarzy codziennie mnie oglądało i zaglądało do karty, więc wszyscy się co do furaginy nie mogli chyba mylić... Poza tym jakoś trzeba wyleczyć stany zapalne, bo to może być jeszcze gorsze niż sam lek.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ja też w III trymestrze brałam, ofc z zalecenia gina.
    Więc myślę, że jednak wolno.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    MOże ginkowie ciut inaczej patrzą... Ale na ulotce jest napisane, że brac nie wolno w III trymestrze i urolog moja także odradzała... Nawet tłumaczyła mi dlaczego, ale po 4 latach nie pamietam...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ale na ulotkach wielu leków jest napisane, że nie wolno, że się nie powinno a ginekolodzy pozwalają.....
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    subiektywna7: Na ulotce napisane zeby nie brać w 1 trymestrze i od 38 tyg.ciazy oraz w okresie porodu. --


    Od 38. tygodnia i w czasie porodu, ze względu na ryzyko rozwoju u noworodka niedokrwistości hemolitycznej (niedokrwistości związanej z rozpadem krwinek czerwonych).

    To chyba niestety już Ciebie dotyczy, bo łapiesz się w te widełki....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    lewka: Od 38. tygodnia i w czasie porodu, ze względu na ryzyko rozwoju u noworodka niedokrwistości hemolitycznej


    To, to , to... chyba mi własnie mówiła....
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Libra gratulacje:clap:
    No to dotarlysmy z Ikaan na pierwsze miejsce,normalnie nie wierze jak to szybko zlecialo:wink:ciekawe ktora z nas pierwsza zwolni liste?u mnie dzisiaj mega skurcze nieregularne ale dosc mocne takich jeszcze nie bylo:confused:ale ja bardzobym chciala jeszcze chociaz tydzien wytrzymac bo czekam na moja mamusie az przyleci do mnie z Pl:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    TEORKA: Ale na ulotkach wielu leków jest napisane, że nie wolno, że się nie powinno a ginekolodzy pozwalają.....


    No własnie wiem... Ale mnie i tak od wielu lat leczy urolog (także w ciąży) i pamiętam, że sie zdziwiła, że gin mi przepisał furaginę...
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Mnie ginka w III trym nie pozwalała juz brać furaginy.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Moncia83 u mnie też właśnie nawet teraz skurcze ale oczywiście to jeszcze nie to. Więc widzę, że idziemy łeb w łeb. Może urodzimy tego samego dnia? :boogie:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ja miałam cukrzycę ciążową- dzieciątko urodzone w 37 tc 6 dniu z wagą 2940 gram :) Więc chyba nie do końca prawda, ze z cukrzycą rodzą się duże dzieci.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Co do furaginy to z tego co kojarzę jest od kilku producentów i na jednych w ulotce jest info o tym że nie wolno w 3trym a na innych pisze tylko o 1trym
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    salinos: Więc chyba nie do końca prawda, ze z cukrzycą rodzą się duże dzieci.

    ale chodziłaś do diabetologa??
    pilnowałaś diety??
    bo dzieci rodzą się duże u tych matek które o cukrzycy nie wiedzą albo nie stosują się do zaleceń
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra, Gratulacje!
    Zazdroszczę, bo ja już bym chciała być po wszystkim. Nie dam rady w nocy spać, brzuch mam twardy, plecy mnie bolą. A gdzie tam do końca.....
    -
    Hallo, hallooo, czy ktoś mógłby mnie dopisać do listy?????:wink:
    16 grudnia wg OM, chłopczyk :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Libra gratuluję!
    Moja pierwsza córka była bardzo duża: 59cm i 4350g, nie miałam zdiagnozowanej cukrzycy, druga już bardziej w normie bo 55cm i 3750g :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Subiektywna, dobrze więc, że masz wrażliwą na antybiotyk. Gdzie rodzisz?

    Ja pracowałam z klebsiellą, miałam robić o tej cholerze doktorat, wiem o bakterii bardzo dużo, radzę nie olewać takich zakażeń. A sepsa chętniej rozwija się przy zakażeniach układu moczowego niż przy zapaleniach płuc nią wywołane. Szczerze powiedziawszy, w 38 tygodniu, mogąc urodzić w każdej chwili, radziłabym większy pośpiech w leczeniu zakażeń, żeby nie przeszło to na dziecko... i już...

    U nas 33 tydzień, jeszcze miesiąc mniej więcej do donoszenia. Wieczorami mały tak boleśnie kopie, że mąż się pyta, jak ja przeżyję następny miesiąc czy półtora... Z córą tak nie bolało :/ Powoli myślę o zakupach kosmetyków dla małego oraz o wyposażeniu torby do szpitala.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Zdrowe kobiety tez rodzą duże dzieci. Ja z cukrzyca 4040, a dwie zdrowe koleżanki jedna 4700, druga 5kg z kawałkiem ;). Także mój Dawidek przy tych dwóch wyglądał jak wcześniak :P.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    powiem wam że ta waga to pewnie w większości splot genetyczny;)
    i wedle moich dzieci to jeszcze budowa pępowiny
    Milka miała grubą pępowinkę która długo odpadała i ważyła 3,5kg a Wikunia miała meeega cienką odpadła po tyg ale naprawdę
    była tycia no i ważyła 2890....
    teraz u bratowej to samo Jilka miała cieniutką i ważyła 2800 a teraz mały miał bardzo grubą i ważył 4kg:wink:
    także może lepszy przepływ
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    myszerej, dopisałam Cię na poprzedniej stronie.
    --
  1.  permalink
    ja pierwszą córkę nie mając cukrzycy urodziłam z wagą 4,5kg, dwa tygodnie temu syn ważył 3,3kg więc obstawiam że do cc osiągnie wagę 4kg i mam przeczucie, że będzie mniejszy od córki, więc cukrzyca nie ma tu znaczenia. Znaczenie ma tylko w mojej wadze (1 ciąża- 20kg, 2 ciąża - 10kg) więc tylko różnicę widzę tutaj. Mi się wydaje, że to kwestia genów, łożyska i przepływów.

    A co do tej bakterii, gin nie kazał się martwić. Może ze względu na to, że nie rodzę SN...
    Ja w poniedziałek mam wizytę i muszę już ustalić termin CC. Wydaje mi się, że ze względu na spadające płytki i te wszystkie przygody w przyszłym tygodniu będę tulić synka :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Szczerze? Wielgachna rana podczas zakażenia klebsiellą? Mam nadzieję że dofaszerują Cię antybiotykami, koniecznie weź wyniki do szpitala. Albo się zdążysz wyleczyć.

    Jeszcze raz, gdzie rodzisz?
    --
    •  
      CommentAuthorczarnulka_91
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jakby ktoś aktualizował listę to proszę o dopisanie - termin wg OM 25.04.2016 wg USG ciąża o 3 dni młodsza, ale w karcie ciąży mam wpisane wg OM, więc tego się trzymam :) Maleństwo ma już 7mm serduszko bije i jestem przeszczęśliwa :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Jestem po wizycie, porodu ni widu ni słychu. Podłamałam się, bo liczyłam na inne wieści. A tu szyjka długa i pozamykana.
    Dziecku dobrze w brzuchu, waży ok.2900, ciężko zmierzyć bo główka wciśnięta nisko. Wód ma dużo.
    Pewnie jedbak do terminu się będę się bujać.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Akirka-jakby nie patrzeć maluch ma czas do 40tc+14 dni :tooth:
    Ale oczywiście życzę by z zaskoczenia poród się zaczął :peace: ;)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  2.  permalink
    rodzę w Głogowie
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Gratulacje Czarnulka :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Agnike: Akirka-jakby nie patrzeć maluch ma czas do 40tc+14 dni


    Wiem, wiem...ale już taka jestem niecierpliwa na tej końcówce. I sama moja ginka była zdziwiona, że jeszcze nic się nie dzieje, bo mówiła, że dziecko tak nisko i napiera a szyjka jak żelazna. No nic, trzeba czekać. Zalecenia mam by masować sutki, brzuch i współżyć.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Akirka-wiem jak to jest..na końcówce z pierworodną marzyłam by się zaczęło samo..no ale niestety uparta była ;) trzeba było ją wyganiać z brzucha ;) ..liczę że teraz młodsza siostra będzie łaskawsza :devil::bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Witam Was dziewczyny :bigsmile:
    Pragnę dołączyć do tego zacnego grona :wink:
    Udało się w 23 cyklu starń !!! Termin porodu mam wyznaczony wg USG na 25.04.2016r.
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Witam nowe mamusie :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Ja też strasznie niecierpliwa jestem tym bardziej, że od wczoraj to mam taki humor, że masakra :sad: niech się już zacznie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Ta koncowka i to czekanie na ta godzine"0" jest najgorsze ehhh
    --
  3.  permalink
    A ja sie wbije na 1 miejsce bo jutro o 9:00 będe znała dokładny termin.dziś już wiem, że napewno środa lub czwartek. Mój gin jest jednak do końca mca n l4 musialam na gwałt wbijać się do jego zastępcy...oczywiście z powodu spadających płytek nie ma co czekać a bakterią mam się nie martwić bo i tak nic mi teraz podać z tej listy nie mogą tylko po cc...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    akirka: eszcze nic się nie dzieje, bo mówiła, że dziecko tak nisko i napiera a szyjka jak żelazna.


    Mi tak całą ciążę lekarze wrózyli, że do terminu nie donoszę. Najpierw bo krwawienia, potem bo skurcze, potem bo w 26 tyg mi czop się "ukruszył"... Potem bo bardzo nisko (faktycznie, bo, aż pachwiny bardzo bolały) i co???? I nico :P. Urodziłam dzień przed terminem :P


    I własnie takie gadanie lekarzy sprawiło, że psychika moja nastawiła sie na szybsze rozwiązanie i czekałam jak na szpilkach... Lekko frustrując się :P

    Ale zaraz po porodzie poczułam jakąś taką dumę, że dałam radę dotrzeć do 40tc... U mnie w rodzinie żadnej kobietce się to nie udało :P... Od razu mi frustracja minęła i nawet się sama z siebie śmiałam, że mi się spieszyło :P.
    --
  4.  permalink
    CC mam w czwartek, proszę zatem o zmianę terminu na 17.09 :)))
    --
  5.  permalink
    Mnie dzisiaj strasznie boli glowa... W pierwszej ciazy wogole mnie nie bolala a teraz co kilka dni :( i znow syf w chacie bo ledwo obiad robic sie ruszylam...
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    W którym tygodniu zaczęliście czuć ruchy w drugiej ciąży? Czy to możliwe żebym już cos czuła? Wydaje mi sie od kilku dni i to coraz cześciej takie wewnętrzne wstrząsy. Dodam ze mnie bardzo wybrzuszylo już jak na moje oko.
    --
  6.  permalink
    Nie ma opcji żeby w 10 tyg czuć ruchy.
    Tu dziewczyny pisały o 12tyg (choć osobiście uważam,że to pomyłka) bardzo łatwo jest pomylić ruchy robaczkowe i gazy w brzuchu... Sama myślałam kiedyś że to ruchy ale to było zupełnie co innego...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Subiektywna, mój mąż urodzony 17.09, nasz ślub też 17.09, Adaś miał być 17.09 urodzony bo tak wskazywał termin z USG ale wyskoczył 20.09.
    W każdym bądź razie 17.09 rodzą się super faceci:) :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Ja czułam ruchy od 12 tyg i u mnie to nie była pomyłka bo akurat w tym czasie słuchaliśmy serducha i było też słychać pukanie w doplerze w momencie jak ja czułam delikatne smyranie, a jakoś tydzień później juz delikatnie pod ręką tez wyczuwalam ruchy:-)
    Ale chyba ten 10tydz to raczej za szybko hmmmm
    Bynajmniej nigdy nie słyszałam aby tak szybko któraś czuła ruchy
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Ale czy 10 +5 dni to nie 11 tydzien i za dwa dni 12? Czy ja cos zle interpretuje? Nie upieram sie, po prostu bylam ciekawa kiedy zaczelyscie cos czuc i zastanawiac sie czy to moze juz dziecko. Wlasnie gazow ani wzdeci nie mam i pierwszego tez szybko wyczulam, tylko nie wiedzialam ze to to.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Lilijeczka jest tak jak piszesz..to jest już 11 tydz. Nawet z ciekawości wczoraj podpytałam o to lekarza..i np u mnie jest dziś 1 dzień 10 tyg.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    kasiakuzniki: ale chodziłaś do diabetologa??
    pilnowałaś diety??

    Tak, tak. Pilnowałam diety i mierzyłam 4 razy dziennie poziom cukru. Pamiętam, że mocno schudłam (prócz brzuszka). U mnie dieta pomogła,ale ja naprawdę się pilnowałam.Jakby nie pomogła to wtedy miałam brać insulinę.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    a ja wysłuchuje ruchów czasem coś czuję takie bardzo delikatne smyranie ale rzadko i słabo. Już zaczynam się niepokoić.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Effcia,regularne ruchy to dopiero chyba po 20ktoryms tyg.ja czulam cos 2 dbi temu,teraz nic.no bez jsj alr dziecko wazy pare gram wiec co ono tam moze za ruchy generowac.w sensie ze uderzenia sa niczym musniecie wiatru
    -- ;
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Efciu,ja tez nie czuje jeszcze regularnie.teraz jak bylam chora to 4 dni byla cisza.A od piatku znow czuje takie delikatne wiercenie,jakby tak rybka plywala .I ostatnio czytalam ze sa kobiety ktore wogole pierwsze ruchy dopiero odczuwaja w 24 tyg.Wszystko zalezy od unerwienia wewnetrznych tkanek.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.