Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 12th 2018
     permalink
    No właśnie wlazłam, bo na fejsie mi się pokazałaś i sobie przypomnialam o usg <3 Super !! Cieszę się...

    mi już się wyciszyły mdłości itd...niech tak zostanie ufff... :)
    --
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeNov 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Natka lekarz do mnie zanim usg zrobil tekstem "to co teraz tez 3"? No zawal. Na miejscu.
    Stwierdzil ze niby jedno ale dla pewnosci sprawdzimy za 2 tygodnie.
    Ja na mieso patrzec nie moge, ale ponidory bym tonami jadla.


    Aaaa i termin na 29.06😁
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 12th 2018
     permalink
    Marysia super wieści !! :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeNov 12th 2018 zmieniony
     permalink
    1. _Asiula - 5.12.2018 (chłopiec)
    2. Malinowa92 - 14.12.2018 (dziewczynka)
    3. Imagnolia - 29.12.2018 (dziewczynka)


    4. Lina88 - 29.12.2018 (dziewczynka)
    5. Daluna - 01.01.2019 (dziewczynka)
    6. MrsHyde - 25.02.2019 (chłopiec)
    7. Pictbridge6 - 17.04.2019
    8. Daisy1991 - 13.05.2019 (dziewczynka)
    9.Magda86090504 - 06.06.2019r.
    10.Nataliaaa_ - 15.06.2019r.
    11.Marysia_23 - 29.06.2019r.
    12.Anecia84 - 01.07.2019r.
    -- [/url]
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 12th 2018
     permalink
    mnie tez prosze wpisac NA LISTE :) 15.06.2019
    --
    •  
      CommentAuthorMalinowa92
    • CommentTimeNov 12th 2018
     permalink
    Natalia, dopisałam ;) lista powoli robi się coraz dłuższa , to super :smile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2018
     permalink
    Marysia No to oby juz jedno do końca zostało i bez ukrytych niespodzianek :)



    ja w ten weekend odetchnęłam bo mały się w końcu zaczyna przemieszczAc i juz czuję go wyraźnie wyżej no i kopniaki nad pępkiem a nie że w dole brzucha delikatnie się przeciąga; najważniejsze że przestało mnie ciągnąć w dole brzucha jka więcej połażę czy coś porobię. Trochę sie martwiłam bo przy dzieciach takie ciągnięcia kończyły sie skurczami i prochami więc teraz ulgę odczułam
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Marysia gratulacje :wink:
    ja za to muszę iść do szpitala :sad: muszę iść na diagnostykę, bo mam z ciśnieniem problem, z Laurą miałam też, tylko teraz zaczęło się dużo wcześniej. Biorę od tygodnia dopegyt na ciśnienie, ale mimo to tętno mam wysoko, pozostałe wartości też różnie i wczoraj np. o 17tej miałam 170/101 i tętno 110. Masakra, wzięłam wcześniej ten lek na zbicie, zamiast na noc. I dziś rano poleciałam do gin żeby sprawdzić czy wszystko ok i czy zwiększać dawkę czy jak. Ale powiedziała, że może mi w ciemno zwiększyć dawkę, ale że rozsądniej będzie położyć się na diagnostykę do szpitala na 3dni, żeby kardiolog ocenił, bo takie skoki będą robiły się coraz bardziej niebezpieczne dla dziecka. :cry: jestem załamana, nie wiem jak to ogarniemy, Laura jest jeszcze taka mała. Ostatnio ma fazę na mnie do usypiania i tylko ja mogę położyć ją spać, bo inaczej tak płacze i woła "gdzie jest moja mamunia" a ja muszę ją zostawić na min. 3 nocki, dramat :cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Daisy najważniejsze, że lekarz niczego nie bagatelizuje i że jesteś pod dobrą opieką. Lepiej 3 razy za dużo sprawdzić niż o raz za mało a Laura da radę. Wyjdzie pewnie, że Ty bardziej przeżyjesz niż ona. Masz jakieś babcie, siostry czy kuzynki pod ręką?
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Dzieki dziewczyny, ja tez mam nadzieje ze jedno zostanie.
    Wspolczuje diagnostyki sama tego nie wspominam dobrze.
    W ogole dla mnie ciaza to stres.
    Poprzednia zagrozona, pamietam tylko ciagly strach o maluchy.
    Ale po poronieniu lęki chyba zostają juz zawsze
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Daisy zobaczysz, że Laura super da sobie radę :)
    U nas Adaś cycuch totalny a jak pojechał jako 2latek do babci 1wszy raz to myślałam, że szybciej go będą wieźć na sygnale do nas rodzice :p
    Jakie było moje zdziwienie :d wrócił i zapowiedział ze następnym razem jedzie na tydzień :p
    I on tez tylko mama wtedy miał etap itp.
    Dzieci się szybko adaptują do sytuacji :)
    Pamiętaj, że to dziecko w brzuchu tez sobie bez Ciebie nie poradzi i to Ty musisz teraz zadbać tez o jego dobrostan :))
    .
    Za mną za to okropna noc. O 4 obudziły mnie skurcze, bardzo intensywne, brzuch jak głaz, a Młody przy nich jeszcze gdzieś bardzo nisko grzebał.. w dodatku nachodził 1 na 2 praktycznie bez przerwy.
    O 5 jakoś się powierciłam, pochodziłam i w końcu usnęłam a skurcze przeszły.
    Dla mnie to totalna odmiana - przy Adamie raczej żadnych skurczy przed porodem, a te wywołane totalnie niebolesne.
    Za to dziś :o komos. Jak się położyłam o 10 spać bo mnie jakoś mulilo i mdliło to właśnie się obudziłam :p
    Dobrze, że się uspokoiło :) niech jeszcze choć trochę Młody w brzuchu posiedzi.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Asiula twój organizm ćwiczy żeby móc ułatwić "wydanie" dziecka na świat :-) Może jednak uda sie urodzić SN :-))) A u Ciebie już coraz bliżej więc te skurcze mogą być męczące. Ja nie raz miałam nadzieję że tym razem już się zaczęło a to znowu były tylko przepowiadające
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Szybciej męczyły mnie jakieś spinki i twardniejący brzuch i myślałam ze to są przepowiadające :p
    Dzisiejsza noc była bardziej hardcorowa :D
    Ojj naiwna ja liczyłam ze to mniej boli :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    ja młodą rodziłam sn w ogóle na "sucho", żadnych skurczy nie zaliczyłam wcześniej więc na porodówce się z lekka zdziwiłam
    teraz mam nadzieję na właściwą kolej rzeczy bo więcej prób jak to jest urodzić świadomie nie będzie :wink:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Na portalu wysyp czwartych ciąż, a w UK... 43-latka urodziła 21. dziecko :shocked:
    Kiedyś oglądałam o nich program - mieli wtedy 18 czy 19 dzieci. "Gabryśkę" ma raczej już mocno sfatygowaną, skoro poród trwał 12 minut...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 13th 2018 zmieniony
     permalink
    O matko ! Ale by było 500+ :cool::devil: przecież za to można by się było nieźle utrzymać.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    kurcze czyli wszystko przede mna :D
    jutro musze sie zmobilizowac i leciec na badania w tym krzywa cukrowa...na sama mysl mi nie dobrze...
    no ale mus to mus bo wizyte mam 20ego wiec wypadaloby sie ogarnac i isc zrobic co trzeba...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    nataliaaa_: jutro musze sie zmobilizowac i leciec na badania w tym krzywa cukrowa...

    czemu tak wcześniej ta krzywa? mi położna mówiła, że 26-27tc
    wcześniej miałam tylko cukier sprawdzany
  2.  permalink
    W Anglii też mają zasiłki,ale ta rodzina 21+ nie bierze żadnych, są wspaniali bardzo się kochają ,uwielbiam ich.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    W artykule jest napisane ze utrzymują się z prowadzonej piekarni i pobierają tylko zasiłki na dzieci.
    W każdym razie szacun za taką ilość dzieci :o
    -- [/url]
  3.  permalink
    Wooooooooooo tyle dzieci!!!! JA to czasem przy dwójce nie wyrabiam a co dopiero przy takiej gromadzie!!!! Przecież to od rana trwają już przygotowania na noc!!!!!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Dzięki dziewczyny pierwszy moment stresu już minął, wiem że lepiej iść na diagnostykę niż później żałować. Weźmiemy to na klate jakoś, tłumaczyłam dziś Laurze że muszę iść do szpitala, dobrze że udało się załatwić na jutro a nie tak z zaskoczenia. Miałam iść do matki polki tam dostałam skierowanie, ale syf tam mają okropny i ciocia mi załatwiła że przyjmą w szpitalu w którym ona pracuje, także dobrze wyszło. Mam stawić się jutro o 7.30. A dziś jak po złości ciśnienie mam piękne, noo poza tetnem bo to cały czas na poziomie 110-125. Opiekę też mamy załatwiona, Laura chodzi do żłobka, odbieramy ją o 15 zawsze, a mąż zmienia mnie w pracy (bo mamy własną firmę) a później mąż idzie do drugiej pracy od 17 do 19-20. Na szczęście akurat teściowa ma tak grafik że przez te 3 dni może odebrać Laure o tej 15,chwilę po i zająć się nią do wieczora. Także wszystko ogarnięte :wink: oby szybko zbadali co trzeba i w piątek wypisali
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Mialam poprzednio cukrzyce ciazowa, dostawalam insuline w udo, wiec dlatego :( jak nir zasne to napisze jakie mam badania do wykonania 9lub10pozycji...wrocilismy z urodzin i padaaam
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Ja już w czwartek idę do diabetologa. Z rana i po śniadaniu pomimo diety cukry podwyższone. A to dopiero 8 tydzień. Pewnie dostane coś na noc.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 13th 2018 zmieniony
     permalink
    Mi wtedy wyszla cukrzyca z krwi lekko ponad normę i mialam naczczo za wysoko ale najlepsze jrst to zr vukrzyce mialam tylko w 3ciazy
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    Ja miałam w pierwszej ciąży cukrzycę od 27 tygodnia, w drugiej i trzeciej nie miałam o i teraz od początku mam.
    -- ;;;;
  4.  permalink
    Ja nie zapraszać w obu ciążach nie miałam. Oby i tym razem się udało
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2018
     permalink
    w poprzednich ciążach nie mailam problemu z cukrem; ja raczej mam tendencje do zbyt niskiego wiec liczę ze teraz będzie ok; jak sprawdzałam glukometrem to mam na czczo od 75 do max 90; zreszta 2h pp jedzeniu tez 90-100 zawsze
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Dziewczyny melduję się po wizycie. Wszystko gra i buczy, serce jak dzwon. Wg USG jesteśmy tydzień do tyłu, bo późno była owulacja. Crl 11 mm. Tylko teraz nie wiem jaki mam termin. Pewnie koniec czerwca 😉 a odnośnie cukrzycy ciążowej, miałam w trzech poprzednich ciążach, teraz nastawiane się na podobny scenariusz, choć już od dłuższego czasu nie jem słodyczy, ale to też o węglowodany chodzi.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Dziewczyny a skąd mi się nagle mogła wziąć glukoza w moczu?
    Przez cała ciąże wyniki moczu idealne a dziś odbieram i ta glukoza obecna...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Hmm, to charakterystyczne dla cukrzycy właśnie. Może skontaktuj się z lekarzem.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Też mi się wydaje, że glukoza w moczu jest przy cukrzycy. Albo błąd w laboratorium.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    No właśnie tez mi się tak skojarzyło.. ale wyniki krzywej miałam idealne... z tym ze to w sierpniu było..
    Dziś idę do lekarza to oczywiscie wypytam, ale się zastanawiałam czy jakoś mogłam coś złe pobrać.. ale chyba nie bardzo..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    _Asiula: Dziewczyny a skąd mi się nagle mogła wziąć glukoza w moczu?
    Przez cała ciąże wyniki moczu idealne a dziś odbieram i ta glukoza obecna...

    Cukrzyca ciążowa? I to zaawansowana?
    Albo pojemnik na mocz po syropie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Pojemnik sterylny otwierałam rano :////
    :cry:
    -- [/url]
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    My noc nie przespana wiec dzia odpuscilam. Ale rano smigam... Boze jak to dobrze jesc wszystko, i czuc sie ok :) wlasnie jem. Ogorki kiszone bozeee jakie dobree :) myslimy nad imieniem :) wstepnie Oliwka lub Leon :) szalenstwo :)
    --
    •  
      CommentAuthorAssegai
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Glukoza w moczu jest obecna kiedy przekroczony zostaje tzw. próg nerkowy Przyjmuje się, że próg nerkowy dla glukozy wynosi średnio 180 mg/dl, choć jest to w dużym stopniu wartość indywidualna. Są pacjenci, u których cukier w moczu pojawi się przy poziomie cukru we krwi rzędu 160 mg/dl i tacy, o których cukier przenika do moczu dopiero przy cukrze 200 mg/dl.
    W każdym razie należy powtórzyć krzywą cukrową (75g) a do tego czasu lepiej zacząć stosować diete o niskich IG.
    Pozdrawiam!:wink:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Asiula dobrze że dziś masz wizytę. Lekarz może da skierowanie do szpitala na obserwację i diagnostykę.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Czytałam ze niby u ciężarnych jest dopuszczalna w niewielkich ilościach, ale u mnie nie wiem ile jest, bo przy wyniki napisali jedynie „obecna”..:/
    Nie ma co się nakrecac na zapas, chociaż już i tak się nakręciłam:p
    Zobaczymy co po wizycie powie gin..
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Asia ja powiem ci tak. Dla mnie krzywa cukrowa jest niemiarodajna. W.pierwszej ciąży wyniki cukru w godzinę i dwie były w normie jedynie lekko podwyższony cukier na czczo. I sie okazalo że cukrzyce jednak mam. Po slodkim cukier zawsze w normie. Za to po weglowodanach w kosmos szybowal. Wiec ja w dwóch kolejnych ciążach po prostu mierzyłam raz na jakiś czas glukometrem cukier po posiłkach. Bo krzywa niby wychodziła ok, ale z pierwszej ciąży miałam inne doświadczenie. Teraz od początku cukier na czczo powyżej normy i rzeczywiście cukry mi skaczą po posiłkach. Więc krzywa jak dla mnie już mi nie potrzebna. Jutro mam wizytę u diabetologa. Pewnie bez insuliny się nie obejdzie .
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Anecia lekarze sie boja teraz o pacjentow dlatego jak jest lekko ponad norme od razu reaguja, mi tak to tlumaczyli... Ja mial tylko naczczo wyzej
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Anecia84: Asia ja powiem ci tak. Dla mnie krzywa cukrowa jest niemiarodajna. W.pierwszej ciąży wyniki cukru w godzinę i dwie były w normie jedynie lekko podwyższony cukier na czczo.

    Krzywa nie wyszła Ci ok, przekroczenie o 1 w którymkolwiek wyniku jest podstawą do rozpoznaną cukrzycy ciążowe, która jest czymś innym od cukrzycy w ciąży.
    Sama piszesz, że mierzyłaś od czasu do czasu (glukometrem), więc trudno wyrokować jak się cukry rozkładały w ciągu dnia.
    Warto się pilnować i dmuchać na siebie, bo cukrzyca potrafi nieźle zdegenerować łożysko :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Czy cukier na czczo jest częścią krzywej cukrowej ??? Chyba nie. Można przecież wykonać samą glukoze bez obciążenia. Po wypiciu glukozy wyniki po godzinie i po dwóch godzinach miałam w normie. I gdyby nie to że lekarza zaniepokoilo wyższe stężenie cukru na czczo i dał mi skierowanie do diabetologa to pewnie bym nawet o tym nie wiedziała. Zanim się dostałam do diabetologa miałam 2 tygodnie pomiarów. Sama diabetolog stwierdziła że po krzywej cukrowej w życiu by nie powiedziała że mam cukrzycę a jednak. Zastanawiała sie nawet głośno ile kobiet pomimo krzywej cukrowej w normie może mieć podwyższone cukry po zwyklych posiłkach i nieświadomie ma cukrzycę pomimo ze krzywa wyszła w normie. Więc obe wiem co pisze.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Anecia84: Czy cukier na czczo jest częścią krzywej cukrowej ??? Chyba nie.

    No to się mylisz. Nie ma krzywej bez badania na czczo, to nierozłączny element tego badania. Te trzy pomiary to właśnie krzywa ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Na czczo robi się badanie podwójnie nawet. Bo z krwi jak pobierają to raz. A drugi raz z palca. Tylko dlatego że jak cukier z palca wyjdzie za wysoki to glukozy się nie podaje i krzywej się nie robi. Nie będę się czepiać słówek bo to nie o to chodzi. Wyniki po podaniu glukozy miałam prawidłowe i glikemie na czczo mierzoną z palca w takiej wysokości że było możliwe podanie glukozy.
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Asiula pod koniec tamtej ciąży też miałam w moczu glukozę a nic się nie działo nie miałam cukrzycy a tym bardziej zaawansowanej. Czasem są to niskie wyniki jak najbardziej dopuszczale związanymi z innymi zmianami w już przeciążonym organizmie
    -- `` ``
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Mi cukrzyca wyszla przy badaniu z krwi naczczo. Teraz od razu dostalam. Skierowanie na krzywa.
    --
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Odebralam wyniki
    Toxoplazmozq iGg surowica wyszla 10,50 norma do 6,
    czyli jak to jest? przebyta toxo czy aktualnie przechodze?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    A igm badałas Marysiu?
    Bo bez tego to ciężko określić
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeNov 14th 2018
     permalink
    Igm 0.10 do 0.8 jest ujemny
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.