Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    aaggaattaa: możecie podać mi kontakt na dobrą terapię SI w Warszawie?

    Musisz się dowiadywać w lokalnych PPP - w naszej (dolny Mokotów) raz do roku robią nabór.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    *My się dostaliśmy bez żadnego problemu. Państwowo, PPP w Warszawie*

    To zazdroszczę, może w dużych miastach jest łatwiej... U nas nie ma szans, choć słyszałam, że coś w PPP się ruszyło, ale to też nie jakiś cud, bo dzieci przybywa... Musiałoby być więcej takich ośrodków...
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Co to znaczy PPP? Jestem zupełnie początkująca:/ Dzięki za odp.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    PPP = poradnia psychologiczno-pedagogiczna :)
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    I zastanawiam się tez jaka jest droga na taką terapię... tzn czy np najpierw muszę isć do pediatry po skierowanie i dopiero szukać miejsc z terapią si?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.04.15 13:55</span>
    isiula dzięki :*
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Z tego co wiem to najpierw trzeba dostać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) i wtedy zapisać się na terapię. A żeby się starać o wwr potrzebne jest zaświadczenie lekarskie. My tak przynajmniej zrobiliśmy po otrzymaniu diagnozy od psychiatry.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    U nas inaczej to wyglądało, bo szerokim łukiem ominęłam psychiatrę :P

    najpierw poszliśmy do neurologa (tam były badania, obserwacje, itp, itd)
    osobno diagnozę robiliśmy własnie w PPP i tam wpisano w opinię że dziecko ma zaburzenia SI (a także cechy autyzmu) i oni na podstawie soich obserwacji plus opinii neurologa oraz wypisów ze szpitala wydali orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także WWR. Ale bez neurologa tez by nam te terapię si zasugerowano i wydano by stosowne dokumenty...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    A no to inaczej. Pewnie zależy od ppp, w naszej diagnoz nie stawiają i dlatego skierowali mnie do psychiatry, po czym wróciłam do nich z diagnozą.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    U nas w PPP równiez diagnoz jako takich nie... Jedynie na podstawie własnych obserwacji mogą wydać zaświadczenia (niektóre). Wiadomo, że o kształceniu specjalnym to bez stosownej dokumentacji medycznej nie, bo przepisy... Ale SI i papiery na terapie u nas wydają...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny nam się już nie przyda, a może ktoś by chciał.

    Sprzedam za 38 zł + koszty przesyłki 3 polecane tu książki z płytami CD w bardzo dobrym stanie. Arson - ,,Słucham i Uczę się mówić". Sylaby rzeczowniki 1, Sylaby i rzeczowniki 2, Wyrazy dźwiękonaśladowcze.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś ma orzeczenie o niepełnosprawności dla dziecka.?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Jeżynko, mój syn ma... Mamy do 2027 roku
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Monia502: do 2027 roku

    ?
    Monia a macie punkt 7.?
    Ewentualnie trudno było go dostać.?.
    My dziś wysłaliśmy dokumenty.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Mamy punkt 7 i 8 to są te najbardziej potrzebne. Nie było trudno dostać... Jesli udowodnisz, że dziecko wymaga Twojej opieki to nie ma problemu
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    A to nie jest tak, że dziecko zawsze będzie wymagać opieki rodzica, zwłaszcza takie trzyletnie? Ktoś je musi na te ćwiczenia wozić. Mam wrażenie, że dzieciom to jest wpisywane domyślnie, a przy dorosłych się zastanawiają.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    E,.:(
    U mnie Hania chodzi d przedszkola , potem odbiera ją babcia i przychodzę z pracy - to tyle.
    Wszystko mamy w przedszkolu (wczesne wspomaganie i wwr)- nie możemy inaczej bo pracujemy, a większość zajęć jest do 15:00.
    Prawdopodobnie będziemy mieli rehabilitacje na nóżki (szpotowośc) i tez nie będzie łatwo albo w ogóle na nfz- i to mie denerwuje.
    )
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    doti_p: A to nie jest tak, że dziecko zawsze będzie wymagać opieki rodzica,
    doti_p: A to nie jest tak, że dziecko zawsze będzie wymagać opieki rodzica,


    Niestety nasze komisje czasami twierdzą, że nie.... Znam przypadki, że punkt 7 i 8 nie zostały przyznane. Można sie odwoływać...

    jeżynka: U mnie Hania chodzi d przedszkola , potem odbiera ją babcia i przychodzę z pracy - to tyle.


    Mój tez chodzi do przedszkola. Chodzi o to, że musisz jej zapewnic opiekę także leżąc w szpitalu (bez odpowiednich punktów) niektóre szpitale nie wpisuja L4), na turnusach rehabilitacyjnych, itp.

    Mysle, że spokojnie otrzmasz stosowne punkty.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    My dostaliśmy orzeczenie na 4 lata z pkt 7 i 8 bez problemu.

    Moja koleżanka z kolei w tej samej komisji nie dostała tych punktów na swoje wtedy chyba roczne bliźniaki z mukowiscydozą. Dopiero jak się odwołała to po tygodniu przyznali.

    Teraz niezbyt chętnie rozdają te pkt, bo podnieśli świadczenie pielęgnacyjne.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    dziewczyny mam pytanie
    Milka wczoraj była na wycieczce przedszkolnej u ortodonty i na karteczce przywiozła żeby skonsultować się z logopedą
    bo ma niby "infantylne połykanie"
    oczywiście się z nią wybiorę do logopedy
    chciałam się tylko zapytać czy spotkałyście się z takim czymś??
    zawsze mi się wydawało że Milka pięknie je pije ale wiadomo osobom trzecim zawsze łatowej jest wyłapać problem
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Pierwsze słyszę takie pojęcie ;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Ja tez nigdy nie slyszalam o czyms takim.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    kasiakuzniki: ma niby "infantylne połykanie"

    Kasiu, na pewno jest tam tak napisane?? No bo to jakieś infantylne określenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 30th 2015 zmieniony
     permalink
    wicie co znalazłam na internecie takie określenie również hehe ale jak przeczytałam to też się zdziwiłam
    kurcze nie umiem linkować
    http://spleszczydol.szkolnastrona.pl/container/profilaktyka_wad_wymowy___polykanie.pdf
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    coś kiedyś mi logopeda wspominała, że dzieci, które piją z butelki ze smoczkiem inaczej połykają i układają język niż te, które butelki nie używają, ale nic więcej nie wiem na ten temat, skonsultuj się z logopedą
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    A widzicie, Dawidek pije tylko z butelki ze smoczkiem lub z butelki z dziubkiem. Kubek ni chu chu.... Nie potrafi z tego dobrze łykać. Wyciąga język do przodu i nie da rady popijać prawidłowo. walczymy od 1,7 roku i nadal kubek mu nie wychodzi... Musze pogadać z logopedką...
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Monia a różne bidony próbowałaś? My też walczyliśmy długo z butelką, kupiłam z 5 różnych bidonów, zaskoczył aventowski i nam pomógł. Dziś pije już właściwie z każdego, a co do kubka, to tak naprawdę pić z kubka zwykłego nauczył się sam w żłobku jak miał 18 miesięcy. Do naszego żłobka nosi się butelki tylko na pierwszą grupę, potem dzieci chcą czy nie chcą muszą nauczyć się pić ze zwykłego kubka (a nawet ze szklanki z uchem). Wcześniej cudowałam, trzymałam mu kubek, podawałam kubek doidy i chyba jednak za bardzo się z tym cackałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Próbowałam i nic... On ma w ogóle tak, że z butli z cypkiem pije wodę. Z butli ze smoczka nie wypije i już, a soki z butli ze smoczkiem, a z cyckiem nie ma opcji...
    --
  1.  permalink
    Monia a tez kubek lovi 360?? Moj super zalapal przed 2 urodzinami. Ze slomka szla gorzej, ale juz tez kuma baze :)
    5 maja mamy spotkanie w PPP i juz blisko do orzeczenia :)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Madzik i jak u Was poszlo ?

    My tez mielismy wczoraj spotkanie w PPP i za pare dni diagnoza.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny nasza rehabilitantka opitoliła nas za kapcie młodego, podobno są za miękkie i koślawi w nich stopy jeszcze bardziej, kazała kupić nowe, mogą być sandałki koniecznie z usztywnianą piętą, podeszwa może być elastyczna i nie muszą to być od razu buty ortopedyczne, póki co bardzie mamy zapobiegać. No i rozglądam się i szukam po necie, pytam tu bo może macie jakieś doświadczenia w takich butkach? Muszę kupić dwie pary bo do żłobka też i mamy kategoryczny zakaz chodzenia boso po domu (a tak głównie chodzi) :-/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    gilese: kategoryczny zakaz chodzenia boso po domu (a tak głównie chodzi)


    Mój Dawidek też chodzi tylko boso. Ale miał nogi oglądane w tę i tamtę, lekarz stwierdził, że jest w porządku, kazał olać kapcie skoro szkody żadnej dziecko nie ponosi. Dawidek ma bardzo fajną stopę, już dawno ma wysklepienie w "podeszwie" czyli brak płaskostopia.

    Ja juz nie pamiętam, ale na wątku 1-3 Teo ciekawe paputy pokazywała...
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    U nas absolutnie paputy nie wchodzą w grę bo w paputach koślawi stopę i na dodatek jeszcze podwija paluszki, więc jest dramat. Wiem że w 1-3 wielokrotnie mamy pisały o paputkach, ale jednak u nas młody ma jednak ciut gorzej, bo to koślawienie to z obniżonego napięcia mięśniowego (to koślawienie to nawet ja swoim niewprawnym matczynym okiem widzę), więc pytam tu gdzie są mamy być może bardziej doświadczone ;) No nic wracam do przeglądania allegro, oglądałam dzisiaj superfity w sklepie stacjonarnym wydają się fajne, kupię przez net i zabiorę w poniedziałek na ćwiczenia, zobaczę co powie, jak będą złe to odeślę.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    gilese: U nas absolutnie paputy nie wchodzą w grę bo w paputach koślawi stopę


    Ale te paputy z tego co pamiętam to własnie takie przeciw... Może się mylę... Jednak coś mi świta, że to takie własnie dobre były...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Gilese my dla Ninki zanabyliśmy -za radą fizjo - dwie pary takich pantofli i wg mnie są super.
    Nina dużo lepiej chodzi, przestały jej te giry tak do środka uciekać, lepiej biega oraz ogólnie motorykę poprawiła [panie z przedszkola mi doniosły] a dodatkowo się jara, że jest w domu tygrysem a w przedszkolu zebrą :tooth:
    Także ja polecam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki Teo właśnie się doszukałam w wątku 1-3 jakie to kapcie. Powiedz mi tylko jak z rozmiarówką? Jakbyś mogła zmierzyć Ninie wkładkę i podać jaki numer kupiłaś to wyrobię sobie opinię o tym jaka to rozmiarówka. Widze że teraz najmniejszy rozmiar to 25/26 mimo że deklarują że są od 24, mój młody nosi teraz 24, kupiłabym mu 25 jakby były, 25/26 będą raczej za duże :-/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Te peputy mi sie bardzo podobają... Jedynie cena mnie lekko odstrasza przy naszych wydatkach... Ale powoli sie zamierzam, bo Dawidek w przedszkolu w papciach chodzic musi ;).
    --
  2.  permalink
    yolka32: Madzik i jak u Was poszlo ?

    My tez mielismy wczoraj spotkanie w PPP i za pare dni diagnoza.
    --

    Na spotkaniu wyszlo, ze komisja bedzie 22 czerwca a pozniej jakies 3 tygodnie bedzie opinia, wiec szmat czasu.. Ogolnie niewiem po co wogole dziecko tam wzielam, babka spakowala papiery, popytala o przedszkole i wsio. Mlody na komisje w maju sie nie zalapie, bo za duzo ma juz opini do wystawienia... Porazka.. Dobrze, ze w przedszkolu miejsce w grupie integracyjnej ma zaklepane bo by kicha byla, mimo iz w papierach napisane, ze przedszkole koniecznie od wrzesnia.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Gilese kupiliśmy ten najmniejszy rozmiar 25/26.
    Długość wkładki to 16 cm.
    Mierzyłam trzy razy, więc mam nadzieję że dobrze :wink:

    Oraz inne buty Ninka też nosi 24. Tzn nie wszystkie, ale Tescowskie trampki ma właśnie 24.
    Adidasy też.
    I te 25/26 są na nią ciut przydużawe może troszkę, ale są tak zabudowane, że nie ma opcji aby spadały.....
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Dzięki wielkie :) Kupię te żyrafy najmniejsze, akurat jest promocja i zobaczę. Dopiero pod koniec maja mają być mniejsze rozmiary.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Madzik, u Was masakrycznie sie ciągnie...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Bardzo dobre kapcie ma tez Kornecki i ostatnio nawet za 23 zl kupilam. Nam je ortopeda polecal, ale nie sa to ortopedyczne (zdrowe nogi maja mojedzieci poki co;)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Frances podeślesz linka?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    A czy te slippersy oprócz w necie w jakimś sklepie można kupić? W poniedziałek z Dawidkiem będę w Bydgoszczy u kardiologa i może bym coś...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Lecia, ja kupowalam normalnie w sklepie.stacjonarnym.
    --
  3.  permalink
    Monia502: Madzik, u Was masakrycznie sie ciągnie...
    - duze miasto...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 9th 2015
     permalink
    Chcialam sie podzielic z wami oczywista oczywistoscia, ktora do mnie dociera/dotarla juz moze nawet. Niby wiadomo, ze dzieci do wszystkiego dojrzewaja i dochodza same, niby to wiedzialam, i niby tez bylam takiego zdania, byc moze z drugiej strony jest tak, ze ciezka praca sie oplaca. Moze to wypadkowa tych dwoch rzeczy.
    Ale moje dziecko "nadrobilo".
    Nadrobilo w trzymaniu kredki, nadrobilo w rysowaniu, bo nie bazgroli juz jak kura pazurem po kartce, tylko rysuje tecze, auta, koloruje nie wychodzac za linie. Samo garnie sie do tego i zamiast bawic sie dowolnie, siedzi, rysuje, PISZE litery i cyfry, gdzie on sie nauczyl to nie wiem, no chyba ze w przedszkolu, ale nie wiem czy tam ucza pisac. potrafi napisac kilka wyrazow z pamieci, reszte odkalkowuje. Nie trzeba go do tego zachecac, sam przez wiekszosc czasu siada i rysuje i pisze.
    Wiec po porstu przychodzi taki czas....
    Logopedycznie tez duza popraa, mimo ze nie cwiczymy juz, sam powtarza, poprawia sie, cwiczy jakby sam.
    Z roznymi rzeczami samooblugowymi - przyszlo samo, wiadomo, ze to tzreab bylo wycwiczyc, ale nie tak, ze rob, masz robic sam, pomagalam, samo przyszlo.
    Niepotrezbne jest napiecie.
    Nauczyl sie jezdzic na dwoch kolkach, bez zbytnego parcia, wlasciwie wsiadl i pojechal.
    Fizycznie wykonal jakis taki ogromny skok, wlasciwie z miesiaca na miesiac, z tygodnia na tydzien.
    Moze to bedzie taka pociecha dla tych, ktore sie mecza z tym, ze dziecko xzegos nie chce robic, ze nie chce cwiczyc. Cwiczcie z dziecmi, ale nie robcie parcia, samo przyjdzie z odrobina pracy i ukierunkowania dziecka na konkretne aktywnosci.
    -- ;
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 9th 2015
     permalink
    Mi moj nieodpieluchowany 3.5 latek spedza sen z powiek..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 9th 2015
     permalink
    yolka32: Mi moj nieodpieluchowany 3.5 latek spedza sen z powiek..


    A mi mój syn który za cholerę nie chce pić z niczego oprócz butelki avent... Wode mineralna pije z butelki z cypkiem... Sok do nie przelany jest beeeeeee... Więc cycka mi z tej butli nieszczęstnej...

    Kubek czasami jakby juz sie przekonuje, po czym regres i wielki płacz...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 9th 2015
     permalink
    Ewa, super :)

    Monia, mój szybko przestawił się z aventu na bidon, później doidy cup, a teraz już tylko z kubeczków i szklanek. W terenie z butelki z dzyndzlem wodę doi albo ze zwykłej mu daję. Zaczął nawet pić sok marchwiowo-selerowy jednodniowy, a normalnie warzyw żadnych nie chce. Za to ni cholery nie wiem jak go odsmoczkować :(
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 9th 2015
     permalink
    isiula: Monia, mój szybko przestawił się z aventu na bidon, później doidy cup, a teraz już tylko z kubeczków i szklanek.


    Mój nic nie chce ... Co ja tu mu juz nakupowałam i wszystko jest "be", albo "fuj"...

    isiula: nie wiem jak go odsmoczkować :(


    To jest proste (jak się okazało) Wywalić smoczek ;)

    Ja się strasznie tego bałam, a okazało się, że dziecko lepiej znosi brak cycka niż mama :).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.