Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeOct 27th 2015
     permalink
    Caffe latte a ty patrzysz na węglowodany, czy na skład. Bo cukru dodanego nie ma, a wymieniony jako węglowodany to laktoza - cukier mleczny, naturalnie występujący w produktach nabiałowych

    Treść doklejona: 27.10.15 13:24
    Co do tego, że mało, wyliczenia
    kcal - 1054,90
    Białko-103,60
    węgle - 31,67
    Tłuszcze - 56,74
    --
  1.  permalink
    A no widzisz, węglowodany, w tym cukry. Czyli ok :P
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeOct 27th 2015
     permalink
    Dokładanie :) Jeżeli w składzie nie ma napisanego, że dodali cukier, syrop fruktozowo-glukozowy, glukozę czy co tylko są wstanie wymyślić, to w składzie będą ujęte tylko cukry naturalnie występujące w produkcie. Może być tak, że ilość węgli jest taka sama jak w tym cukry.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 27th 2015
     permalink
    Ja czytałam że jest związek pomiędzy nabiałem a celulitem a nie konkretnie mlekiem, ale ja będąć na diecie SB od maja jadłam bardzo dużo nabiału, bo niby czym miałam się najadać skoro węgle poszły w odstawkę, jadłam nabiał light, czyli chude twarogi, jogurty naturalne 0% i mleko 1,5% do kawy i jakiegoś celulitu u siebie nie zauważyłam, tzn swój stary lekki posiadam, ale nie powstał nowy, bardziej bym obstawiała związek cellulitu z przetworzonym jedzeniem i tłuszczami trans, na szczęście i jednego i drugiego przy SB należy unikać
    --
  2.  permalink
    Ja też jadam light, lekkie. Jedynie serki wiejskie light mają 3% tłuszczu, ale na szczęście już ich nie mam w lodówce.
    Jakoś przywykłam do pierwszej fazy i zastanawiam się jak zacznę jeść węgle. Dobrze mi się żyje bez węglowodanów.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Mam tak samo jak wy. Jakoś wytrwałam bez makaronów, chleba, kasz, ryżu, ziemniaków i żyję. Choć w moim przypadku nie było to takie trudne, bo z reguły tak dużo tego nie jem. No ale wyeliminowanie tłustych potraw dużo dało i systematyczność

    Treść doklejona: 28.10.15 08:02
    Gorzej, że przez dietę cykl mi trochę wariuje...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    A ja się nie odzywam, bo zrezygnowałam z SB i po swojemu się odchudzam;) Odstawiłam po prostu cukier, pieczywo kupne i wszelki syf. Ograniczyłam węglowodany, ale jem trochę kasz, płatki owsiane. Mam nadzieję, że to wystarczy i kg polecą. :)
    A, i polecam bardzo zrobienie sobie domowej kapusty kiszonej, łatwe to jest i kapusta jest pyszna.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ten drugi tydzień kg lecą wolniej, pomimo tego, że ruszam się stosunkowo więcej. Dziś waga pokazała 60,8, czyli jakieś 4,2kg za mną i 3,8przede mną :) Tak się przyzwyczaiłam do I fazy, że aż się zastanawiam, jak tu przejść do II.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 2nd 2015
     permalink
    Jakie typy serków są dozwolone i sprawdziły się Wam do deserów na SB?
    Ricotta - i jakie jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Zakończyłam I fazę z wynikiem 4,5kg mniej, teraz to dopiero będzie hardcore, bo w II fazie cyklu mój apetyt sięga nieskończoności.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Caffe_latte: bez sensu odrobiną mleka podbija się kaloryczność.

    Ale w SB nie zwraca sie uwagi na kalorycznosc, jednoczesnie zalecajac jedzenie tylko do zaspokojenia glodu.
    Po drugie, Caffe, Ty malo jesz, jak patrze co tam napisalas wyzej.
    .
    Ja za tydzien wracam do I fazy w ramach oczyszczenia. Od miesiaca jem byle co, malo warzyw, teraz u rodzicow duzo slodyczy i czuje wewnętrzne fuj, a cerze nie wspominając.
    .
    Sewilla gratulacje!
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeNov 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Sewila mój apetyt też znacznie wzrósł. Po węglu mogłabym jeść i jeść... i niestety momentalnie, dzień po włączeniu węglu wyskoczył mi płaszcz na czole, a w drugim tygodniu pierwszej fazy cera zrobiła sie super... to tylko potwierdza moje obserwacje z początku roku, kiedy sytuacja była identyczna...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.11.15 07:34</span>
    Przepraszam za nieskladne zdania... dawno tableta nie uzywalam
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Cafe, pisownia na tablecie <3 zwlasCza "płaszcz na czole".
    Ja mam ten sam problem, ale nie tyle po węglach, tylko po przetworzonej żywności. Dopóki unikałam, cera była super. A teraz normalnie liceum :/
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Ja u siebie też zauważyłam poprawę cery, jednak to wszystko wyjaśnia mniej żywności przetworzonej, więcej warzyw, no i hektolitry zielonej herbaty i mniejsza ilość kawy. Ogólnie czuje się świetnie, II fazę wprowadzam stopniowo. W tym tygodniu dodałam jeden owoc, w następnym dodam pełnoziarniste makarony, kasze, ryż brązowy. I tak stopniowo będę to rozszerzać. Zauważyłam, że jak na samym początku miałam problem z wymyślaniem potraw, teraz to jakoś robi się samo, tak płynnie :)
    --
  3.  permalink
    Ja z kolei wprowadziłam troszkę kaszy i pół jabłka. Ale mi tego smaku brakowało. Jabłka na pewno super-eko, bo z ogrodu dziadka, drzewa niepryskane itd, wiec cera to ewidentnie wina kaszy... Ech... Znów mnie czeka wizyta u dermatologa, na NFZ juz nigdzie miejsc nie mogę znaleźć, wiec chyba pójdę prywatnie.
    Magda - nawet tego płaszcza nie zauważyłam....
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Dziewczęta chyba zostaje zmuszona szybkim tempem przejść do fazy III na liczniku prawie 5,2kg mniej i pozytywny test ciążowy
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Gratki to juz kolejna osoba ktora zaczyna sb i odchodzi z pozytywnym testem ;)
    --
  4.  permalink
    Super, gratulacje :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    To ja chyba jednak nie zaczne SB ;-)))
    Sewilla - Gratulacje ;-)
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny istnieje coś takiego jak ciasto na drugą fazę south beach, albo jakiś efektowny deser? Mamy imprezę rodzinną, w gronie najbliższych. U mnie w domu nie jada się mega słodkich rzeczy, ale muszę coś przygotować/upiec (zamiast tortu) i nie wiem co, a chciałabym żeby to się zgadzało z drugą fazą...
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Sernik na słodziku
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Caffe ja ekspertem w pieczeniu nie jestem ale jakbyś jakąś mąke razową dodała zamiast białej to było by ciasto zgodne z SB i do tego zamiast cukru ksylitol.
    Jeszcze pomyślałam o bezie, ale tam to chyba masa musi być na śmietanie, no nie wiem.
    Ale taki sernik to nie jest zły pomysł, ale nie wiem czy wyszło by coś z chudego twarogu.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Ja bym zrobila tarte ciasto kruche na mace razowej i lesne owoce
    --
  6.  permalink
    Oo, ta tarta to fajny pomysł. Sernik na zmianę z jabłecznikiem mama co sobotę piecze, więc raczej odpada. Tylko tarta to kruche ciasto. A słodzika chyba wyjdzie ilościowo mniej niż cukru (nie używam, więc muszę się zagłębić w temat). Więc czy ciasto mi się fajnie zagniecie... Idę szukać inspiracji w necie.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Byłam dziś na beta HCG, wynik 64,22 - 2 tydzień ciaży, czyli wszystko się zgadza
    --
  7.  permalink
    Czyli zostałam sama na placu boju? U mnie druga faza. Trzymam się założeń diety i zamierzam trzymać się do wiosny, jeśli się uda. Zima ma tyle pokus, że chyba łatwiej będzie z drugą fazą, niż z trzecią.
    Fakt, że ostatnio skosztowałam cannelloni, ale to było na zasadzie "skosztowałam". Za to mam problem z jedzeniem owoców, bo po nich ciągnie mnie do jedzenia, odpalają apetyt... Macie jakieś patenty z czym jeść owoce? Teraz po prostu jem je do śniadania, bo uważam to za mniejsze zło, jeśli zjem owoc do II śniadania, to jestem "nakręcona" przez cały dzień.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Caffe latte ja zauważyłam, że po kiwi, gruszce, pomarańczy mnie nie ciągnie do jedzenia. Dość często ja jem owoce w połączeniu z jogurtem naturalnym na podwieczorek o 17, a około 19 jem już kolację, więc nie ma co ssać mnie głód, bo padam o 21 spać. Ja w sumie zostałam w fazie II, czyli nie włączyłam produktów o wysokim Ig, bo nie potrzebuję. Korzystam z tego, że na razie mnie nie ciągnie do słodkiego, jeszcze będę miała czas na tycie. Choć widzę, że ciąża swoje i tak robi, obecnie ważę 58,7kg, zleciało trochę pomimo tego, że żarcia sobie nie żałuję. :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Niestety u mnie owoce tak późno nie przejdą, z jogurtem naturalnym też nie pomaga. Jeśli bym zjadła owoc po 15 to już w ogóle zasnąć nie mogę, bo mnie ssie z głodu. Jeśli zjem go rano, to II śniadanie i obiad jakoś opanowują sytuację. Chyba pozostają mi owoce do śniadania.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    A ja zamieniłam SB na dietę po ostrym zapaleniu trzustki. Przez tydzień zeszło ze mnie 3 kg. No ale nie dziwne, bo jak tu nie zlecieć żywiąc się gotowaną marchwią, pieczonym jabłkiem, ziemniakami i ryżem ;) I to wszystko bez przypraw ;)
    Masakra!
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Obe, a jak żyjesz po OZT? Jakie były przyczyny?

    Ja przerobiłam OZT w ciąży, 4 dni na glukozie i potem dietetyczka na głowie stawała żeby mi dietę ułożyć- niskotłuszczową, wysokobiałkową, raczej tuczącą i lekkostrawną zarazem :P Ale u mnie to najpewniej kwestia pojedynczego złogu w drogach żółciowych i wróciłam do normalnego jedzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Mrs, u mnie to świeża sprawa :( Nie wiadomo po czym, bo nie mam kamicy żółciowej i nie piję alkoholu. Może to wina encortonu czy progesteronu albo sprawa autoimmunologiczna. A atak miałam po smażonej rybie. Do szpitala trafiłam dopiero tydzień po, bez bólu, za to z dramatycznymi wynikami i guzem w trzustce. Podobno będzie mi się to wchłaniać (o ile się wchłonie) nawet 12 tygodni. Do tego czasu dieta i Kreon :(
    Ależ bym sobie coś z SB zjadła :) Chociażby ten sławny koktajl z sera, truskawek i mleka :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    Aaaa, to ja miałam takie bóle, że sama sobie wezwałam pogotowie, no i 4 dni w szpitalu na kroplówach- i to jeszcze w połowie ciąży. Jak ominęłaś szpital przy okazji OZT to nie jest tak źle. Życzę, żeby to był pojedynczy epizod!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    MrsCreme nie chcę Cię straszyć, ale OZT lubi się odezwać 3-6 mieś. po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Mrs, ja leżałam w szpitalu 8 dni na kroplówkach :) Może mam wysoki próg bólu albo się OZT nie rozwinęło do końca?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 26th 2015
     permalink
    Od poniedziałku zaczynam I fazę, ktoś do mnie dołączy ??
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    jaaaaa :)

    Treść doklejona: 27.12.15 08:24
    tylko ja jajek nie mogę, bo mam bóle żołądka po nich :/ choć uwielbiam :/
    Kasiu, robiłaś sobie gastroskopię? Bo ja miałam zapalenie błony śluzowej żołądka - i tylko ból po jajkach miałam właśnie od pewnego czasu.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Kacha ja tez zaczynam :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    No to cieszę się, żę nie będę sama, może ktoś jeszcze się zdecyduje i dołączy w trakcie.
    Ja dziś w lidlu kupilam warzywa, krewetki, chudy nabiał i migdały, poczytałam sobie notatki o I fazie SB, które miałam jeszcze z maja, gdy wtedy zaczynałam przygodę z SB.
    Kasia ja też nie mogę jajek, ale czasem pozwolę sobie na nie, bo wiem że są bardzo zdrowe. U mnie alternatywą będzie nabiał, sałatki z tuńczykiem lub łososiem, czy babeczki, placki warzywne, na przekąski mam migdały i sok pomidorowy, z obiadem będzie najłatwiej, bo tu można zawsze jakieś chude mięsko lub rybkę i warzywa.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    I ja dołączam do Was :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Katka a próbowałaś jaja przepiórcze?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Kacha tylko weź mi powiedz... co ja mam zrobić z tym ciastem z lodówki?

    Zutylizowac? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Są trzy możliwości :
    a) masz jeszcze 13 minut by je zjeść, przynajmniej część, dietę zaczynamy jutro :bigsmile:
    b) zaniesiesz jutro do pracy i poczęstujesz współpracowników.
    c) wyrzucisz do kosza, chociaż ja nie lubię marnować jedzenia, moje ciasto, chociaż w tym roku było go niewiele, oddałam mojej mamie, bo do niej zawsze ktoś wpada, więc się nie zmarnuje. Zostawiłam tylko pierniczki dla dzieci, mamy jeszcze całą szafkę słodyczy, brat przywiózł z Holandii, ale to mnie już nie rusza.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Kurcze nie wrabala bym pół blachy :)
    Do pracy nie chodze
    wyrzuce? :)

    No trudno...

    martwi mnie jedynie sylwester bo będzie na wyjezdzie i nie wiem czy ogarne :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Dlatego warto zaczac po nim ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    ale zaczynac dietę od 1 stycznia to tak kiepsko.. jeszcze nie udało mi się dotrzymać takiego postanowienia :D
    Ja zaczęłam dziś, jestem po śniadanku. Mam dużo chęci, zobaczymy co będzie poxniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    My też idziemy na sylwestra, takiego z dziećmi, każdy ma coś przynieść, więc ja przyniosę sałatkę warstwową z kurczakiem, a w niej same dozwolone produkty i majonez light, koreczki i babeczki warzywne, coś jak quich, napiję się lampki wina, to będzie moje odstępstwo.
    Mi jest teraz łatwiej zacząć I fazę bo do pracy wracam dopiero 4 stycznia, więc mam czas by w domu pogotować, pokombinować a potem gdy jestem w pracy to średnio z czasem u mnie, a tak już będę po tyg I fazy
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    To ja sie w tym tyg wdroze powoli czyli posilki wg SB ale dzis jeszcze zjem kawalek ciasta do kawy (wieem nie motywuje) oraz w sylwestra cos tam pewnie podjem. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    _mag_: Katka a próbowałaś jaja przepiórcze?

    nie próbowałam. Pozwalam sobie od czasu do czasu na kurze jaja, jednak muszę uważać, by znów nie "zepsuć" sobie żołądka. Może spróbuję te przepiórcze...?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    Jejuuuu dziewczyny, ciągle głodna jestem! To normalne? Czasem mi się w głowie zakreci i lekko mnie telepie w środku :/ :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 28th 2015
     permalink
    To że głodna jesteś Karoolka to źle, bo nie powinnaś na tej diecie być głodna, a to że telepie cię to może być, bo może tak szybko reagujesz na odstawienie węgli, u mnie wtedy w maju kryzys było koło 3-4 dnia diety. Ja głodna nie jestem wręcz przekąski wciskam, bo trzeba.
    Pewnie w sylwestra zgrzeszę, ale nie wiele, to że jestem na diecie, będzie mnie trzymać w ryzach, a tak wiem, że gdybym nie była to bym pewnie poszalała i alkoholowo i jedzeniowo.
    Jestem ciekawa tych jajek przepiórcze, są takie delikatne?? bo dziś na śniadanie jadłam sałatkę nicejską z jajkiem gotowanym na twardo, tuńczykiem i warzywami i powiem że trochę mi się po nich odbijało, do sałatki kawa z mlekiem. Potem jako przekąskę zjadłam 15 migdałłów, na obiad potrawka z kurczaka z duszonymi warzywami i sałatka. Teraz na przekąskę miałam sok pomidorowy i dwa ruloniki z szynki i sera, do tewgo kawa i na kolację planuję plastry cukini z duszonymi pieczarkami, suszonymi pomidorami i z serem light na górze zapiekane w piekarniku.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.