Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    Olenka01: To moze byc od szoku jaki organizm teraz ma?

    myślę, że tak. Spadek cukru może. Jedz małymi porcjami, musisz jeść.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    I sprobuj bialko zwierzece. Mnie uratowal grilowany kurczak.
  1.  permalink
    Witam Was ponownie - od wczoraj zaczęłam znowu dietkę bo ostatnio zrzuciłam na niej 4 kg ale trochę wróciło z racji tego, że podjadanie słodyczy się zaczęło - tylko tak się zastanawiam czemu przed świętami to zrobiłam???;/ a moze to było z premedytacją, żeby mniej jeść?nie wiem - do tego mężu dołaczy się na 3 dni bo glikogen będzie zbijał przed maratonem - mam nadzieję ze dam radę. A ze dzisiaj bezmięsnie to trzeba w ryby zainwestować.

    Treść doklejona: 28.03.16 14:56
    Jeny wiecie jak się cieszyłam że na diecie jestem....moja mama ma coś zakodowane i u niej w święta to tylko jest - "no zjedz coś......" a w sumie te święta to takie że właściwie większość rzeczy można jeść więc spoko. Najgorzej miałam drugiego dnia wszystko słodkie się do minie uśmiechało i mówiło - zjedz mnie....(masakra piłą teksańską) teraz przeszło, choć nie powiem ale serniczka bym zjadła choć kawałek....
    A u Was jak po świetach?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Margaretka, i tak szacunek dla Ciebie, ze dałaś radę :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Szacun!
    Ja wymiękam właśnie na serniczek...:( I trochę sałatki...
    No i robiłam próbnego torta dla małej bo w sobote impreza no i musiałam spróbować... Chodziło mi o biszkopty i ich nasączenie bo ja to lewa jestem w te klocki... No cóż... Ale i tak daje rade!
    Najgorzej jak cos małej robię... I wiecie co po dwóch dnia zero ciągnięcia na słodkie!!! Aż mi dziwnie ze nic;)
    -- []
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    U mnie porażka. Totalnie poplynelam, ale tak w sumie zakladalam.
    Za to wracam od dzisiaj, z ksiazką, ktora zabralam tesciowej, wiec porobie zdjecia co wazniejszych stron i nam wrzucę.
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Od soboty mam zamiar zacząc przygodę z SB. W piatek mam liposukcje brzuszyska i muszę przejśc na diete zeby cała kasa wydana na zabieg nie została wydana na marne. Teraz moje pytanie ile chudłyscie w 1 fazie? Tutaj znalazłam diete na 7 dni mogłaby któraś z was zerknąc czy jest ok? http://domgosi.pl/dieta-south-beach-1-faza-7-dni/
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Ashtar, to zależy od wagi startowej. Ja chyba 0,8kg/tydz. Ale bardzo mocno szło w obwodach.
    Z tego watku zauważyłam, ze im wyższa waga startowa, tym większy spadek w I fazie.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Ja ważę mało i schudłam 3kg.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Katka, w tydzien 3kg? Czy w całej 1 fazie?
    Teoretycznie autor twierdzi, ze spadek jest 3-6kg i chyba wszystkie to mniej wiecej potwierdzamy, Ashtar.
    .
    Co do pytania o ten zamieszczony jadłospis, to TEORETYCZNIE on nie jest koszerną 1 fazą.
    Bo niby autor w książce wyklucza prawie cały nabiał, a juz zwłaszcza nieodtłuszczony.
    Ale ja stosowałam wlasnie taką wersje, tzn jadłam nabiał, tylko chudy (nie odtłuszczony) i tez chudłam, wiec myśle, ze możesz sie tego trzymać.
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy przy karmieniu piersią można stosować SB???
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    marryb: można stosować SB?
    Od razu II fazę, jeśli się nie mylę.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Tak, mozna od 2 fazy.
    Choc ja robilam pierwszą (z nabialem chudym i pilnując, by sie nie glodzic) i bylo ok.
    Ostatecznie organizm daje dziecku wszystko, czego potrzebuje i jeski te 2 tyg mialyby narazic na niedobory, to mamę, a nie dziecko.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Magdalena: Katka, w tydzien 3kg? Czy w całej 1 fazie?

    nieeee, w ciągu całej I fazy :)
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    a czy jesli zaczyna się od 2 fazy, to efekty sa równie dobre?
  2.  permalink
    U mnie po 8 dniach 2 kg mniej ( w sumie dużo jak na mnie) ale powiem Wam, że nie wiem co jeść jakoś jak patrzę na wszystko to nic mi się nie chce ale coś bym zjadła. Na jajka już patrzeć powoli nie mogę.....chyba zapodam coś z chińszczyzny na jutro na śniadanko. Czego mi brakuje to owoców bo chleba to mogłoby nie być.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ja tez nadal karmie i prawi kończę 1 fazę. I jem nabiał bo inaczej bym nie dała rady. I pewnie dlatego spadek będzie słabszy... Ale czuje sie lżej, zawsze najedzona. Ale od wczoraj mam mały kryzys, No tak mi sie chce chleba:shocked:
    Ze chyba jutro z rana po jakaś grachmke pobiegnę:shamed:
    Noni czasami zmiksowałabym jakiegoś banana z twarogiem...
    Jutro impreza roczkowo Amelki... Planowałam pare rzeczy zeby sama spokojnie zjeść..
    No i zaraz zaczynam przekładać torta... Oj biedna ja...:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 2nd 2016
     permalink
    Dziewczęta ale na SB można jeść nabiał, tylko chudy - twarogu chude, serki grani light, jogurty, kefiry, maślanki, do tego chude mięsa - indyk, filet z kurczaka, królika, wołowinę oraz uzupełnić to o dużą ilość warzyw o niskim indeksie glikemicznym. Tu właśnie chudy nabiał i zawarte w nim białko, ma za zadanie podnieść przemianę materii przy jednoczesnym ograniczeniu przyjmowanych kcal.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    A macie przepis na cos słodkiego w fazie 1? I jeszcze czy można uzywac ksylitol lub syrop z agawy?

    Dziś zjadłam na śniadanie omlet z łososiem i herbatę z kopru włoskiego, przekąska 3 zawijańce z sałaty lodowej, fety, szynki i kiełków a na obiad kurczak w sosie pomidorowym z kaparami. Może byc? Na przekaske zjem jeszcze orzechy nerkowca i na kolację planuje serek piatnicy 3% tłuszczu z rzodkiewkami i plaster łososia.
  3.  permalink
    Ja robiłam bezy ze słodzikiem
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Sewilla, w książce jest dozwolony tylko nabiał totalnie odtłuszczony w postaci serów, ktorych na polskich Polkach nie widziałam. Wyraznie wykluczają w niej jogurty naturalne. Dlatego tak napisałam.
    Ale tak jak wspominałam, ja sie do tego akurat nie stosowałam.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Magdalena książki nie czytałam przyznam szczerze, ale wypowiadam się z punktu dietetyka, w ogóle pytanie czy istnieje coś takiego jak w 100% odtłuczony ser?

    Treść doklejona: 04.04.16 16:03
    Chodzi o to, żeby tu zaraz dziewczyny które dołączają się jako nowe niezafiksowały się na tym, że żadnego nabiału nie można, a tylko warzywa o niskim IG. Mam na myśli, by aby poprawnie zastosować tą dietę, trzeba zrozumieć jej mechanizm. Dużo się piszę o odzwyczajeniu od cukru, by nie podżerać słodkie. Jaka by to nie była dieta, to zawsze chodzi o eliminacje cukrów prostych, zastąpienie ich złożonymi, ograniczeniem tłuszczów przetwarzanych, wzbogaceniem o tłuszcze roślinne, rybne a ograniczeniem zwierzęcych.

    Treść doklejona: 04.04.16 16:05
    Oczywiście plus wyrobienie nawyku jedzenia drugiego śniadania i 5-6 małych posiłków
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Ja sie z Tobą zgadzam tak w ogóle :)
    Tylko przytoczylam co doktorek pisze w ksiazce.
    Tak btw, odtluszczony nabial to straszny syf.
    No ale na pewno warto zamiast jogurtu gerckiego (10% tluszczu!) siegac po takie 2-3%.
    .
    Ja na tej diecie ladnie schudlam podczas kp.
    Ale teraz musze dodatkowo przejsc na redukcje, bo waga nie chce drgnąć :sad:
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Ale jak patrzę na Twój suwaczek masy ciała, to nie wiele do osiągnięcia celu pozostało :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Oj nie :sad: on jest nieaktualny, dobrze, ze mi przypomnialas.
    To Waga z grudnia. Teraz niestety mam 60kg. Po odstawieniu synka przytylam 2,5kg mimo tych samych nawykow. Ale zaczelam wtedy intensuwne treningi i to poskutkowalo razem magazynowaniem masy. :sad:
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Magdalena a obwody się zmieniły. Przy treningu siłowym zwiększa się masa mięśniowa i to dobrze, gdyż wytworzona masa mięśniowa wpływa na wzrost podstawowej przemiany materii.

    Treść doklejona: 04.04.16 20:05
    Wolniej mówiąc im mniejsza masa mięśniowa tym mniejsza podstawa przemiana materii i tym samym zapotrzebowanie energetyczne i gdy tego sid nie wie, łatwo przytyć.
    --
  4.  permalink
    u mnie dzisiaj zmęczenie jakieś nastąpiło jedzeniowe i musiałam zjeść chleba razowego na sniadanie i potem do kolacji zjadłam 4 truskawki więc wygląda tak jakbym zaczęła II fazę chociaz zostały mi jeszcze 3 dni I fazy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Wiesz co, obwody troche sie zmieniły. Przybyło mi po 1cm w udach i 2cm w biodrach.mtalia bez zmian.
    O ile w biodrach powiedzmy, ze moze pośladki wyćwiczyłam, bo jednak mocno dawałam im w kosc od pocz roku, o tyle w udach no to raczej nie.
    Nic to, walczę dalej. Od wczoraj liczę kcal i pilnuje ujemnego bilansu.
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Obwody powinny się zmniejszyć, bo przy ćwiczeniach wybudowana tk. mięśniowa powinna spalać tłuszcz, więc z przykrością mogę stwierdzić, że to jednak lekkie przybranie na wadze. Nie ma się co martwić, wraz z zakończeniem karmienia organizm przestał potrzebować dodatkowych 500kcal, więc łatwo przytyć przy braku zmiany sposobu żywienia. Wystarcza 2 tyg. do dodatkowego 1kg. Ja podczas karmienia Maksa pomimo tego, że przytyłam 21kg, po 3 miesiącach wróciłam do masy ciała z przed ciąży. Jednak jak tylko zakończyłam karmienie i się zapomniałam, nie wiem sama w którym momencie waga pokazała +7kg. Jednym słowem "szewc bez butów chodzi".
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Ja nie jadlam duzo przy kp. Raczej ok 1800 kcal i trzymalam sie mniej wiecej 3 fazy sb. Ale nirmalnie zawsze mialam male zapotrzebowanie, więc po zakonczeniu kp powyższe to juz bylo dla mnie za dużo.
    Demotywujace jest to, ze naprawde nie objadalam sie oraz że naprawde ciezko cwiczylam od polowy stycznia.
    A mimo tego przytylam.
    Czuje sie sfrustrowana i naprawde cholernie duzo mnie kosztuje motywowanie sie do szanowania swojego organizmu. Mam ochote po prostu sie glodzic jakąs dieta 1000kcal i miec to w dupie. Albo z dupy :wink:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Magdalena, a tarczycę badałaś? Wiesz, przy niedoczynności czasami tylko amputacja kończyn załatwia sprawę spadku wagi ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Hahaha ;) w ciazy badalam i bylo ok. Ale zbadam teraz przy okazji.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 6th 2016
     permalink
    Magdalena: Ale zbadam teraz przy okazji.

    zbadaj też cukier i insulinę na czczo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Ok, dzieki za rady. Musze sobie spisac liste badan, ktore chce wysępić :wink:

    Treść doklejona: 10.04.16 23:48
    A tak byw, tydzien na 1 fazie SB, choc nie jakos restrykcyjnie, i od razu -1,3kg i golym okiem widzialam roznice, zwlaszcza w brzuchu i na twarzy. Mialam bal absolwenta w piatek, wiec mi zalezalo, by sie pozbyc wody z organizmu i "splaszczyć" :wink:
    Tak wiec mnie ewidentnie nie słuzy mąka. No i slodycze, ale to oczywiste.
    Walczymy wiec dalej. Grunt, ze 5 z przodu.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Magda biała mąka ?? mi też ostatnio zeszło 1,6 kg wody w tyg i widziałam po sobie że jestem mniej nabita
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Kasia, no w sensie, ze jak nie jem chleba, ciast, bułek, bułeczek, ciastek, nawet mimo tego, ze to jadłam w ograniczonych ilościach i do południa, to jednak naprawde puchlam w oczach.
    No ale ciężki czas nadchodzi, przed @ mam ochote zjeść wszystko, co nie ucieka na drzewo, jak to kiedys celnie ktos tu powiedział.:wink:
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeJan 24th 2019 zmieniony
     permalink
    Sama zastanawiałam się nad jej wprowadzeniem ale na pierwszy rzut oka nie wydaje mi się zdrowa.... . Z jednej strony jest rozsądna, bo odrzuca bezwartościowe monosacharydy (cukry proste), czyli słodycze, cukier, czekoladę, ciastka i napoje słodzone. Z drugiej strony pozbawia nas dostępu do polisacharydów (cukrów złożonych), a więc niezbędnych w zbilansowanej diecie produktów zbożowych, nasion, makaronów, brązowego ryżu i ciemnego pieczywa.
    Ostatnio sporo było doniesień na temat tego, że nieprawidłowo stosowana dieta Dukana potrafi przynieść spustoszenia w organizmie.... Jak jest w przypadku South Beach? <a href="http://fitwatch.pl/dieta-south-beach/">http://fitwatch.pl/dieta-south-beach/</a>
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.