Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 10th 2017
     permalink
    Ale czemu na jeden raz? Moskitiery służą micały rok - w lecie nie ma komarów i much, jesienią pająki nie pchają mi się do mieszkania, bo cieplej.
    W oknach takie do demontażu: 2 w roku ściągam i czyszczę. Na zimę zostawiam na oknach. W drzwiach balkonowych mam zwijane góra-dół.

Co do kosztów - no wiadome, że droższe niż Raid. Ale zależy jaki wymiar okna. Wystarczy założyć na jedno skrzydło w dwuskrzydłowym oknie. Np. w kuchni mam okno dwuskrzydłowe, ale skrzydła nie są takie same - jedno mniejsze, drugie większe, więc założyłam moskitierę na mniejsze, żeby koszt był mniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
     permalink
    marion czy możesz pokazać foto tej zwijanej moskitiery na drzwiach balkonowych?
    Mam w mieszkaniu zwykłą, taką zamykaną, drzwiową moskitierę... ale teraz, w domu, mamy wielkie drzwi tarasowe i zastanawiam się właśnie nad taką zwijaną... tylko, jak to się montuje i jak generalnie wygląda??
    .
    Ja nie wyobrażam sobie życia bez moskitier ;-)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Moskitiera rolowana

Montowana na drzwiach balkonowych lub w ich wnęce. Posiada szyny i kasetkę, w której zwijana jest siatka (miękka, nie taka sztywna jak ta w moskitierach okiennych). Na dole ma zaczepy, by roleta się nie zwinęła sama - bo jest tam mechanizm, że po odczepieniu sama dość szybko zwija się do góry.
    Na zdjęciu jest moskitiera taka, jaką ja mam - zwijana góra-dół (firma która mi montowała miała w ofercie jeszcze zwijane lewo-prawo, oraz otwierane w formie drzwi, ale te otwierane najdroższe były - najtańsze te moje góra-dół).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    montowaliśmy w tym roku na 5 oknach uchylnych i kosztowało nas to 480. na drzwi balkonowe wzięłam z biedry za 20zł.
    jak coś nam wlatuje to kulturalnie przez drzwi wejściowe :tooth::tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    elfika: jak coś nam wlatuje to kulturalnie przez drzwi wejściowe

U nas podobnie - tylko drzwiami wejściowymi z klatki schodowej cokolwiek wleci, ale baaardzo rzadko.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
     permalink
    No i ja nie wyobrażam sobie mieszkania bez moskitier.
    Mamy w drzwiach balkonowych i ona rzeczywiście była najdroższa...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    Kosz duży na raz,a nie ze moskitiera na raz ludzie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    ale jak się ma ograniczony budżet to można zamontować takie fx do kupienia np w auchan za 5 zł za opakowanie. nakleja się rzep, na niego siatkę, docina i jest.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    My też na oknach w pokoju i kuchni mamy moskitiery. Na pojedynczym skrzydle. Po 100 zł chyba płacilismy. Ale są 6 lat i się sprawują super. Tylko do salonu nie mam jak zamontować, bo mam tylko podwójne okno balkonowe z ruchomym słupkiem. W zeszłym roku wieszalismy taką paskową, z biedronki, na pół okna. Zawsze to lepsze niż nic, ale wybitnie komfortowe nie było.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: Kosz duży na raz,a nie ze moskitiera na raz ludzie

Ewa, no koszt duży, ale przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna na wszystkie okna na raz. Ja kupowałam pojedynczo - właśnie przez koszt. Najpierw przyszedł monter, pomierzył wszystko i zanotował gdzie jaka będzie. Potem tylko dzwoniłam i informowałam, do jakiego okna tym razem mają zrobić i robili - nawet mi sami dowozili i montowali.
    karolciat: Tylko do salonu nie mam jak zamontować, bo mam tylko podwójne okno balkonowe z ruchomym słupkiem. W zeszłym roku wieszalismy taką paskową, z biedronki, na pół okna. Zawsze to lepsze niż nic, ale wybitnie komfortowe nie było.

No to tutaj najlepsze będą te zwijane albo otwierane w formie drzwi.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
     permalink
    marion: No to tutaj najlepsze będą te zwijane albo otwierane w formie drzwi.

Tak właśnie - to samo mi polecali, bo innej opcji brak...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.