Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 28th 2018
     permalink
    Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy teraz panikować, ale myślę, czy by nie zrobić jej badań w kierunku boreliozy po powrocie. Dla własnego spokoju. Naprawdę, dawno już się tak nie stresowałam...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Pamiętaj tylko, żeby odczekać 4 lub 6 tygodni (nie pamiętam dokładnie) bo w tej chwili wynik nie będzie miarodajny.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
     permalink
    a to badanie trzeba zrobic na czczo? chcę córce zrobić, po kleszczu, choć nie wiem czy warto, bo leczenie antybiotykami tylko do 4 tyg. po ukąszeniu ma sens.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Nam powiedział lekarz, że nie wyjdzie wiarygodny od razu. Co zresztą okazało się po badaniu, które zrobiliśmy prywatni bo wyszło czysto. Dostaliśmy antybiotyk. Potem ponowiono badanie i wyszła bb dodania.

Treść doklejona: 28.06.18 23:18
    Nie pamiętam czy był na czczo. Tyko u nas był kleszcz wbity w skórę, nie było rumienia.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 29th 2018
     permalink
    Nie trzeba być na czczo.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
     permalink
    Przed chwilą kleszcza młodej wyciągałam. Byliśmy na wycieczce, tereny zalesione. Długie spodnie, rękawy, pełne buty, repelenty. Godzina wystarczyła. Na szczęście nie siedział zbyt mocno, być może dopiero co zaczął się wbijać. Ja chyba popadnę w paranoję.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Moja Teściowa z działki potrafi 7 przynieść. Działka w centrum miasta, w zasadzie ogródek działkowy przy bloku, na Śląsku.
    Ja juz ze 30 w życiu miałam.
    •  
      CommentAuthorElyanna
     permalink
    hydro, rozumiem Cię... Ja podczas kilkudniowego spływu kajakowego (zero cywilizacji, wody, prądu, spanie w lesie albo na polanie pod namiotem, gdzie się dało) kilka kleszczy nazbierałam wtedy, ale to Kaszuby, sporo lat temu, o boreliozie nie było głośno, nie przejęłam się tym zbytnio, nic się nie działo od tej pory, ale jak moja 4,5latka przyniosła na kolanie kleszcza to zawał prawie na miejscu miałam i kilka dni głowa pełna zmartwień... Nie mogę tego pojąć, że takie małe skubańce potrafią odebrać radość z aktywnego wypoczynku, z dziećmi, na łonie natury, świeżym (ekhem...) powietrzu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 23rd 2018
     permalink
    Fryc w sobotę przyniósł pod kolanem drugiego kleszcza. Byliśmy tylko na naszym ogródku działkowym - a tam czysto, wykoszona trawa...
    Idę dziś znów oddać kleszcza do badania.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 25th 2018
     permalink
    Dziewczyny, za ponad tydzien lecimy do Polski. Najpierw jedziemy w rodzinne strony, pozniej do Trojmiasta.
    Czy mozecie polecic z nazwy i producenta najlepsze preparaty na komary i kleszcze? Czym sie zabezpieczac?
    Chcialabym kupic juz teraz, zeby na nas czekaly jak przylecimy.

Z gory dziekuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 25th 2018
     permalink
    Najlepszy repelent to ponoć Mugga. Właśnie dziś odebrałam przesyłkę :). W ciągu dwóch tygodni mój młodszy syn złapał dwa kleszcze. Pierwszy nie był nosicielem borelli. Czekam na drugi wynik.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 26th 2018
     permalink
    Josaris - dziekuje. Ale w aptece gemini jest napisane, ze nie stosowac u dzieci ponizej 18 roku zycia.
    LINK

Czy jest cos innego, co mozna stosowac u 5,5 latka?
    Tesciowie przeprowadzili sie na wies, musimy sie zabezpieczyc.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 26th 2018
     permalink
    Madzia UK, ja swojej na wyjazd na obóz harcerski -obóz w lesie nad morzem gdzie wiem, że są kleszcze, kupiłam mugge 50%. dziś wraca. ani jednej informacji o kleszczu.

Treść doklejona: 26.07.18 12:18
    wiem, że hard corowo ale uważam, że nawet chemia podana na największy organ jakim jest skóra zrobi mniej potencjalnych szkód niż bb i koinfekcje. tym bardziej, że stosowane czasowo a teraz jak wróci wspomoge oczyszczanie np kąpielami w epsom.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 5th 2018 zmieniony
     permalink
    Byłam wypsikana od stóp do głów mugga 50% gdy oblazły mnie kleszcze. Celowo zrobiłam takie doświadczenie, bo i tak biorę antybiotyki. Deet nie działa na kleszcze. Nic sobie z tego nie robią. Kompletnie. Za to rewelacyjnie działa na komary, podlatywac do mnie na max 20cm i odlatywały, a to prawdopodobnie to dziadostwo zaraziło mnie bb. Na kleszcze za to działa tylko i wyłącznie permentryna. Wystarczy spsikac tym buty, ciuchy.
    Hydro, mnie się jednak wydaje że to typowy boreliozowych rumień. I nie piszcie tu, że trzeba go mieć tydzień czy dwa. Mój syn miał go kilka godzin. Nawet lekarz ilads potwierdza, że z reguły u dzieci jest krócej niż u dorosłych.
    U Twojej córki jaki miał rozmiar? No to może być kluczowe. No i jak się córką czuję, czy nie ma żadnych innych objawów, czy wzięła antybiotyk? Czy robiłaś jej badania z krwi?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.