Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dziekuje Ewo i Hanny za pocieszenie:) pogooglałam tez i dowiedzialam sie ze moja corka ma po prostu opoznione ząbkowanie
    nie bede jej na razie kłuc na poczet tego
    Dzis mamy urodzinki :dinner: w zeszlym roku o 4 rano spojrzalam na ksiezyc i zaczęło się :heartsabove:
    rety wspominam i wspominam ten dluuugi dzien, bo byl najpiekniejszy w zyciu, nic juz nie bylo takie samo
    ja swietuje jako Mama, i cócia moja kochana Jubilatka
    padam na nos, wczoraj impreza i dzisiaj tez
    moze Aga nauczy sie dmuchac swieczkę, juz coraz lepiej jej wychodzi!!!

    Ej chyba nie bede sie odmeldowywać jeszcze stąd? bardzo fajnie mi bylo z Wami.

    Basiu wspolczuje wymiotow- przechodzilysmy w marcu gdy miala chore gardlo
    a potem w podrozy ( okazalo sie ze ma chorobe lokomocyjna jednak).
    smectę podawałam, i po trochu wody, duzo spokoju, przytulania i przeszło
    oby Martynka juz byla zdrowa!!!

    ja tez nie daje slodyczy Agatce. wczoraj wyjatkowo biszkoptu kawalek, bez proszku, pieczonego przeze mnie
    nie chce jej przyzwyczajac do tego, ale przyjdzie czas ze pozna slodycze na całego
    wczoraj pradziadek byl zdziwiony ze nie pałaszuje MIlki ktorą przyniósł dla dziecka:beard:
    ot, okrutni Ci rodzice, okrutni
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dorotko sto lat dla córci i dla ciebie jako mamy, ale ten czas leci buziaki dla was :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    sto lat!!!!!!!!!!!!!! zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka, spelnienia marzen i dla córci i dla mamy :)
    rany , ale ten czas leci, masakra! Za szybko :(
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    kachaw: Ps od kiedy można dziecku dawać rooibosa ??


    od urodzenia- łagodzi pięknie kolki :D
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014 zmieniony
     permalink
    _mag_: od urodzenia- łagodzi pięknie kolki :D


    gdybym ja to wiedziała, 9 m-cy temu:confused:

    Chciałam dziś z wami się podzielić wiadomością, że Domeniko wypił trochę mm. wczoraj na głodniaka zrobiłam 150 ml, ale darł paszczę jak salony, nie chciał pić, walczył przez godzinę, w końcu zrezygnowałam i dałam pierś, bałam się że mu się jakaś krzywda stanie, bo tak płakał i łkał jakby był najnieszczęśliwszy na świecie. Dziś drugie podejście, zamiast porcji kaszki, zrobiłam butelkę, przyciemniłam sypialnię i znów próba z mm, płakał mniej, wiercił się, próbował łyczek - myślał że to woda i nie chciał. W końcu widziałam że jest zmęczony, przytuliłam, zaczęłam śpiewać kołysankę i jak się uspokoił to siup butelka do buzi, popił parę łyków, wypluł zaczął kwęczyć, znów go uspokoiłam, siup do buzi, zaciągnął na dłużej i im więcej pił tym bardziej odpływał. Wypił 110ml, więcej nie chciał, a potem ululałam go na rękach, śpi już godzinkę. Jestem w szoku bo jeszcze nigdy nie usnął u mnie na rękach bez piersi, u męża owszem, ale u mnie dało rady, czuł pierś i chciał do niej.
    Nie chcę kończyć karmienia, ale będę spokojniejsza wiedząc że mleko mm mu smakuje. Ktoś się może zapytać czemu wcześniej nie nauczyłam go pić mm, pewnie nie byłoby teraz problemu, zrobiłam to celowo, bałam się że jak nauczy się pić mm to odrzuci pierś, a były tu już takie przypadki. Teraz jeśli za tydzień, dwa podziękuję za cycusia, nie będzie mi żal, bo wiem że karmiłam sporo piersią, więc to co najlepsze mu przekazałam.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Sto lat dla Agatki :)
    i dla Ciebie Dorit szczególne życzenia, bo przecież dla Mamy to również ważne święto :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Kachaw, ale po co uczysz go pic mm? Pije od Ciebie mleko z piersi.

    Treść doklejona: 31.08.14 13:03
    Z ta roibos,to raczej bym o urodzenia nie podawala :wink:. Od urodzenia jest mleko:wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi, lepiej żebym ja piłą koper włoski czy Madzia? Chodzi mi o efekt, bo jak ja piję to nie widzę różnicy...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dii, u nas napar z kopru włoskiego powodował jeszcze większe kolki :-( Piłam go ja. Lepiej się sprawdzał rumianek.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    O właśnie, dobre pytanie. Jaką herbatkę można podawać takiemu szkrabowi jak mój? jak ją przyrządzać (rozrzedzać itp.)?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Z kopru w ogole bym nie podawala. Z reguly powoduje silne bole brzucha. U nas nasilal kolki ( u mnie bolesne wzdęcia, a u malej kolki). Raczej rumianek,melise do picia dla mamy.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    karolajnas: Dii, u nas napar z kopru włoskiego powodował jeszcze większe kolki :-(

    No co ty?
    Hmm... Ale to pewnie zależy od organizmu...
    No i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy fakt. Od wtorku nie jem mleka i przetworów mlecznych z powodu problemów brzuszkowych w ciągu dnia jak i problem z kupką. I tak naprawdę we wtorek, środę i czwartek był wieczorne jazdy po 3 godziny, a od piątku cisza. Czyli po odstawieniu mleka najpierw stan brzuszkowy na wieczór się pogorszył a potem polepszył. Pomijam problemy w ciągu dnia, bo to jest niezmienne mimo kropelek. Tzn. raz jest lepiej a raz gorzej... No i teraz nie wiem czy ta dieta faktycznie działa. A może te 3 dni wieczornych ataków to wyjątek...? Jeśli we wtorek zjem coś mlecznego to ile tego powinnam zjeść żeby się przekonać (podobno czasem małe ilości nie szkodzą a ja chcę, żeby doszło to do Madzi, żeby się faktycznie przekonać)? No i po jakim czasie powinnam widzieć efekty? Tego samego dnia czy nie?

    Treść doklejona: 31.08.14 16:52
    montenia: Z reguly powoduje silne bole brzucha. U nas nasilal kolki

    Hmmm... Piję koper od trzech dni a od dwóch dni Madzia nie zrobiła kupki! Zbieg okoliczności...? Pewnie nie!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dii u nas tez herbatka z kopru pogarszala kolki. Zreszta nam nawet polozna mowila ze kopru nie podaje sie takiemu maluszkowi bo powoduje jeszcze wieksze wzdecia. My sprobowalismy i potem zalowalismy bo bylo duzo gorzej:(
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    montenia: Kachaw, ale po co uczysz go pic mm? Pije od Ciebie mleko z piersi.


    Planuję za chwilkę odstawić go od piersi, a ma uczulenie na mleko więc nie będę mogła dać mu np jogurtu, nabiału, a przecież dziecko w jego wieku musi pić mleko, więc co mi pozostaje ?? co proponujesz podać dziecku w takiej sytuacji ??
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Doritku sto lat! i dla Ciebie i dla jubilatki :flowers:
    mi tez będzie się cięzko rozstać z tym wątkiem.przyszłe mamusie też często podczytuje.jakiś taki sentyment zostaje...

    Treść doklejona: 31.08.14 19:07
    Kasia ja też niedługo będe próbowac małą odstawiać.może sama naturalniesie odstawi...zobaczymy.ale do roku to max.oczywiście wstępnie chciałabym nocne karmienia jej zostawić,tylko dzienne uciąć.nie wiem jak to będzie z powrotem do pracy.jak będzie dalej kiepsko nocą to sie pochlastam.
    nie wyobrażam sobie mieć zarwanych nocek a rano sie zrywać do pracy :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    kachaw: ma uczulenie na mleko więc nie będę mogła dać mu np jogurtu, nabiału

    Kasiu, a może spróbuj po trochu?
    A mm dostaje Dominik dla alergików?
    Nasz Jaś niby też uczulony, ale daję mu po trochu nabiału i jest ok, neonatolog mówiła, że często ok. roku te alergie samoistnie zanikają.
    My od dwóch tygodni na urlopie wyjazdowym, Jaś nie dostaje piersi w dzień, bo w porze drzemek albo jedziemy albo chodzimy, ciekawe co będzie po powrocie do domu, ale podejrzewam, że bez piersi nie da się uśpać :wink:
    W nocy nie dostaje piersi już od ponad dwóch miesięcy, ale niestety nie przełożyło się to na przespane nocki :wink: tak więc odstawienie od piersi nie gwarantuje przespanych nocek :wink: Czasami budzi się po kilka razy czasami dopiero nad ranem, wtedy myk do nas i drzemiemy jeszcze godzinkę albo dwie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Kinga nie mogę po trochu, Alergolog powiedziała że jeżeli wystąpi silne uczulenie, a u nas puchły powieki, był wysięk z nosa i kaszel, więc niebezpiecznie bo w obrębie twarzy i to po kilku łyżeczkach kaszki na mm (nie czekałam na dalsze reakcje tylko szybko podałam fenistil w kroplach, bałam się że spuchnie w obrębie gardła), można dopiero znów podać na próbę mleko po 3 m-cach od wystąpieniach objawów. Ja też jem nabiał a wciąż go karmię, tzn ograniczyłam do koziego, ser i mleko kozie do kawy, ale wiadomo czasem zjem drożdżówkę czy ciastko a tam też mleko. Młody ma na receptę bebilon pepti. Ufam mojej alergolog i naszemu pediatrze, więc postępuję według ich zaleceń, jeszcze nigdy mnie nie zawiedli a znam ich od kilku lat.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    No własnie kojarzyłam sytuację z tą silną alergia, ale nie pamiętałam po czym.
    To u Was megaalergia :sad:, u nas to "pikuś".
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Kachaw, aha.To inna sytuacja. Zapomnialam ze Domis uczulony. A nie chcesz go jak najdłużej karmic? Wracasz d pracy?
    Wiesz co ja zapytam się mojej doradczyni,co w takiej sytuacji będzie dla Was najlepsze ok? Mysle tez o mleku roślinnym np.kokosowe,ryzowe ,owsiane? Może tez by takie przeszlo.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Kinga a to teraz Jaś w ogóle nie je wyjazdowo :D? A to cwaniaczek :P
    A to w nocy sam zrezygnował? czy dawałaś mu mm czy wodę?
    U nas dziś była wspaniała noc :D Adaś obudził się o 23,1,4 na cyca tylko :D bo przez ostatnie 2 tygodnie to ciągnął po 6-7 razy i na dodatek strasznie długo, aż sama się rozbudzałam.. No ale mam nadzieje, że to nie był jednorazowy incydent dziś w nocy i jako tako zacznie spać mój książe :P
    On to po prostu jest taki zafisiowany na te cycki, czasami zje na prawdę dużo a pokazuje, że chce cycy.. a jak ja odchylam mu koszulkę i mówie, to TY daj mamie cycy, to krzyczy ne, ne, ne i zakrywa się i śmieje :D szalenieec mały :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Boszzzz moja też taki cycowy fanatyk....dekoltu nosić nie moge bo sie dobiera :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    O to to :D ale teraz potrafi się dobrać od brzucha strony również także tego :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dorit, 100 lat dla córci:flowers:

    Olcia też cycuś :rainbow: dzisiaj tak dossała się do mojego uda!, że robiła mi malinki i pierwsze w życiu pierdziochy jej wyszły, tak się chichrała do tego, a my z mężem z niej, ona znowu na głos się zanosiła ze śmiechu:heartsabove: ssak mały :-D po dzisiejszym mega mega mega marudnym dniu to było bardzo relaksujące dla nas wszystkich z:heartbounce::heartbounce::heartbounce:

    Dzisiaj znowu mieliśmy akcję "jak ja nie cierpię fotelika samochodowego":cry: zatrzymywaliśmy się dwa razy w tygodniu ciągu godziny. Tak nie lubi fotelika:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    _Asiula: to teraz Jaś w ogóle nie je wyjazdowo :D?

    W dzień nie, tylko rano i wieczorem do snu :smile:
    _Asiula: w nocy sam zrezygnował? czy dawałaś mu mm czy wodę?

    Zauważyłam, że on prawie nic nie pije z piersi w nocy, chodziło o samo ciumkanie, więc zaczęliśmy dawać mu wodę lub smoczek.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    montenia: Mysle tez o mleku roślinnym np.kokosowe,ryżowe ,owsiane? Może tez by takie przeszło.


    Montenia a te mleka mają podobne właściwości jak zwykłe mleko- chodzi mi o wapń i wit D. Wiesz ja bardzo chciałabym zejść z mm, ale moja ma tak silną nietolerancję na mleko krowie, że ani jogurtów ani ani serów ani mleka krowiego nie może. Strasznie zazdroszczę wam, ze możecie przetwory mleczne podawać. Zastanawiałam się czy jak AZS jej przejdzie to te nietolerancje miną, bo mam już dość walki z teściową, aby po trochu podawać jej to co ona nie może w najmniejszych nawet ilościach. U nas mogłabym podawać tylko kokosowe, ryżowe i jaglane, bo moja nie toleruje glutenu.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Popytaj Monteniu, ale zawsze myślałam że ryż i jego właściwości są daleko od mleka krowiego, a przecież mleko ryżowe to ryż z wodą.
    Mam nadzieję że to chwilowe, większość dzieci z tego wyrasta, gdyby chociaż mógł pić kozie lub jeść twarogi i jogurty kozie. Wiadomo byłyby to duże koszty, ale co tam.
    A będę kończyć karmienie za m-c, góra dwa tak sobie założyłam i tak planuję zrobić, wracam w grudniu i do tego czasu chciałabym by był odstawiony
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Kinga no to zazdroszczę :p
    U nas w nocy jak się podłączy... To ciągnie i ciągnie ale dziś tez tylko 3 razy,także super!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny dorwałam dziś mleko o obniżonej zawartości laktozy dla osób z nietolerancją laktozy. Czy przy brzuszkowych problemach Madzi takie mleko może być zamiennikiem normalnego?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny, a to wasze maluszki zawsze tak w nocy jadły po kilka razy ? Pytam bo mój mały już od jakiś dwóch miesięcy (ma 4 i pół) przesypia cale nocki z kilkoma wyjątkami. Ale potrafi od 21ej do 8mej i się zastanawiam czynu was też tak było i potem wróciły nocne karmienia ? Czy jest szansa że tak mu zostanie ? :|
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar nadzieję możesz mieć :tooth:
    Moja ciągle je w nocy, śpimy razem i kompletnie mi to nie przeszkadza w wyspaniu się :wink: jeśli nie zacznie dnia o 5 tylko o 6.20 to uważam się za matkę wyspaną:cool::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar moja odkad skonczyla 8-9tygodni to potrafila przespac ciagiem 7-9h!! :swingin: niestety po skonczonym 6miesiacu zaczela znow budzic sie i teraz ma jakies 2pobudki na karmienie:confused: czasem zdarzy jej tak sie rozbudzic, ze nie spi po 2h w nocy:sad::cry:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar moja zawsze przynajmnie 3 razy budziła sie na mleczko,raz udało jej sie przespać całą noc
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    No to jest szansa że zacznie się jednak budzić :/ tylko ja nie z tych co wysypiają się wstając o 6tej. A może odziedziczył jednak śpiochostwo po rodzicach :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar ale masz super:) U nas w nocy 2 karmienia i ze dwie pobodki bez powodu:( I niestety nie zasypia z powrotem od razu. To jest najgorsze ale Amelka w ogole ma problemy z spaniem:((
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar mój jak miał 4 m-ce przesypiał całe nocki, dziewczyny tutaj pisały ale masz super, mówiłam poczekajcie tak nie będzie wiecznie i miałam rację zaczęły się zęby, lęki separacyjne i młody budzi się kilka razy w nocy
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    No to muszę się w takim razie nacieszyć na zapas :)
    --
  1.  permalink
    Tinamar u nas mały spał bardzo dobrze do jakiegoś 5-ego miesiąca. Jak zasnął o 22 tak budził się o 6 rano.
    Potem niestety mu się trochę poprzestawiało :/ potrafi się budzić nawet co 2 godzinki.
    Ale też myślę że to dlatego że w dzień ma 2 takie porządne drzemki, śpi 2x po 2 godzinki, próbowaliśmy z mężem go przetrzymać by tyle nie spał no ale nie da rady bo strasznie marudny jest wtedy.
    Także Tinamar, wysypiaj się ile możesz :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Że też taki maluch nie rodzi się ze świadomością że kiedyś zatęskni za możliwością spania całą noc :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pocieszę Was może troszkę, że moja Ninka tak sie budziła. Bardzo często :)
    przyszło odstawienie od piersi, przyszły przespane noce, calutkie :D
    pomijam dni kiedy zęby ją męczą... w innym wypadku pięknie śpi od 20 do 7

    agat233: i ze dwie pobodki bez powodu:(


    agat dzieciątko na pewno jakiś tam powód tych pobudek ma, tylko może nie jesteś w stanie wyłapac...
    jeśli wiesz , że nie jest głodne, nie boli brzuch, nie idą zęby to moze np mu za zimno/za ciepło... metodą prób i błędów można wyłapac
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    eveke: Dziewczyny pocieszę Was może troszkę, że moja Ninka tak sie budziła. Bardzo często :)
    przyszło odstawienie od piersi, przyszły przespane noce, calutkie :D

    No tak, a potem taka przemęczona, niewyspana mama to przeczyta i odstawia Maluszka dużo wcześniej niż planowała...
    A taka reakcja dziecka na odstawienie to nie reguła przecież...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Myślę że eveke chodziło bardziej żeby pokazać że różnie to bywa i jest nadzieja :) a na pewno nie namawia do odstawienia od piersi bo chyba żadnej mamie nie przyjdzie di głowy żeby odstawić z powodu nocek...
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar: na pewno nie namawia do odstawienia od piersi

    A ja nie mówię, że namawia :wink:
    Tinamar: chyba żadnej mamie nie przyjdzie di głowy żeby odstawić z powodu nocek...

    A jednak :wink: - po kilku miesiącach nocnych pobudek, czytając tutaj jak to niektóre dzieci pięknie śpią po mm, samej mi to przyszło na myśl, ale jakoś wytrwałam i nadal ciągnę mimo dalszych nieprzespanych nocy nawet po zaprzestaniu nocnego karmienia...
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Eveke napisalam ze bez powodu bo jesc nie chce, na zeby za wczesnie, zreszta tak jest od poczatku, staram sie jej nie przegrzewac a zimno jej nie jest bo mamy cieplo w sypialni. Probowalam wszystkiego co mi do glowy przyszlo i wydaje mi sie ze ona wybudza sie miedzy kolejnymi cyklami snu bo wlasnie w dzien tez sie budzi co jakies 40 min.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Mam nadzieję że ja też wytrwam jak przyjdą te cięższe noce :/ jak na razie to mam problem w dzień bo mały chce jeść co 2h a często nawet co 1h. I zaczął traktować mnie jak smoczka chyba bo wysypia się przy cycku są jak tylko próbuję go delikatnie odłożyć to ryk i nawet rączki nie pomagają :/ mam nadzieję że mu przejdzie no trochę uwiązana jestem :/ no ale jak się ma przespane nocki to coś muszę oddać w zamian coby sprawiedliwość była :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Tinamar, może zwiększa sobie ilość mleka i musi pociumkać :wink:

    Tinamar: mam nadzieję że mu przejdzie no trochę uwiązana jestem :/


    Hahaha no z tym uwiązaniem to póki będzie sam cyc to tak będzie, a te chwile mijają bardzo szybko. Proponuję uznać to za normę i się nie przejmować...dzieci tak szybko rosną....:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    To prawda :) jeszcze zatęsknię za tym :) pewnie gdyby jadł nie tak często i krótko to bym też się martwiła :)
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny pocieszę Was może troszkę, że moja Ninka tak sie budziła. Bardzo często :)
    przyszło odstawienie od piersi, przyszły przespane noce, calutkie :D

    U nas niestety to się nie sprawdziło :/
    Małemu na noc dajemy kaszkę ( a to dlatego że ja chodzę na nocne zmiany i nie mam jak dać cyca )a i tak sypia tak samo. Plus tylko taki że zasypia szybciej po butli :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    może doprecyzuję :D

    Nina została odstawiona w wieku 15,5 miesiąca
    i żeby nie było też padałam na twarz, była przemęczona a na myśl nie raz nam z M przyszło mm na noc... ale zawsze mi było żal... bo jak to mleko w cyckach i ona tak je kocha a ja mam mm wyjąc ?
    wszystko przetrwaliśmy, Nina została odstawiona kiedy wykazywała wszelką gotowosc na ten krok i moje obserwacje mnie nie zmyliły, okazało się , że już spokojnie jeśc w nocy nie musi (najpierw odstawiłam powoli dzienne karmienia, później wieczorne).
    A to 1-2 karmienia były pewnie w celu pociumkania cycusia.

    Także biedronko absolutnie nie ma co porównywac dziecka 8 miesięcznego , które zwyczajnie zapewne potrzebuje jeszcze zjesc w nocy z głodu.
    Ja nawet nie wyobrażałam sobie w wieku 8 miesięcy Niny ,że miała by w nocy nie jeśc...

    Kinga myślę , że każda mama ma swój rozum i uczucia do dziecka oraz podejście do kp. Jeśli będzie chciała próbowac mm czy innych "sztuczek" by przespac nockę to akurat wątpię by mój wpis był w stanie ją o tym przekonac w 100% :wink:

    Tak jak mówię Nina nie została odstawiona abym ja spac mogła, a dlatego , że była gotowa, miała 15,5 mies wiec to juz naprawde duże dziecko jest.
    Ale każda mama musi obserwowac swoje dziecko :bigsmile:

    Chciałam tylko napisac , że w końcu kiedys sie wyśpimy i dodac , że jest duza szansa po odstawieniu od piersi (świadomym i dobrowolnym) , bo jednak najczesciej dzieci kp tak dużo sie budzą.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    http://www.fiorino.eu/sklep/pl/ekotuptusie/z-aplikacja/kaczka-zolty.html
    Czy któraś mama kupowala takie kapcie i wyrazi swoją opinię?

    Treść doklejona: 02.09.14 09:15
    Co do nocy to u nas sporadycznie 2-3 pobudki. A tak to co godzinę. A karmic kocham i celebruje każdą chwilę. Tym bardziej że juz chyba nie będę miała więcej dzieci.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    Bonim kilka stron temu na wyprawce było właśnie o paputkach to są takie papcie jak ty wstawiłaś, ja się pytałam dziewcyn, bo szukałam czegoś dla Dominika, kupiłam paputki, młody już je nosi, ładnie chodzi w nich, nie ślizga się, mam wrażenie że jest bardziej stabilny, ale może to tylko takie moje wrażenie, dziewczyny polecały, my mamy takie
    paputki, my mamy granatowe z pieskiem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.