Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    W omegamed są algi, ale rybka mocno śmierdzi...
    Wracając do tematu depresji/baby bluesa - niestety, hormony, które są nam tak pomocne w ciazy i po porodzie potrafią niezłe dac nam w kość. Do tego nieprzespane noce, ból po porodzie, łączący noworodek i chandra murowana. Ważne jest, żeby sobie odpuścić i pozwolić na skoncentrowane się na noworodki. Na inne rzeczy przyjdzie czas. Ja chyba dopiero teraz mogę sprzatnac porządnie mieszkanie ;) pewnie co innego, gdy ma się w domu drugiego malucha, ale w tym temacie to ja szybko się nie wypowiem ;) Mira do teraz jak śpi w ciągu dnia to musi czuć moja obecność... A ja to bezkarnie wykorzystuje - B.wie, że jestem w tym czasie Morze niezbędna, więc wszelkie obiady, sprzątanie, pranie musi poczekać aż cora się obudzi ;) mi to pasuje, bo mogę odpocząć, przespać sie. Przeczytałam chyba wszystkie książki Gerittsen, a teraz kończę 4 sezon Gry o tron oglądać ;))

    Poza tym melduję, że Mira ma dwa ząbki :) zaczyna też chodzić... :shocked: przy meblach przechodzi boczkiem, opiera się o odkurzacz i potrafi tak cały pokój przejść. Cieszę się, ale jestem też załamana... Myslaam, ze trochę później przyjdzie mi pilnować jej na każdym kroku...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któreś z Waszych malenstw miało operowane serce (zastawke tętnicy plucnej)? A może znacie kogoś, kto miał?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Karoolka: Poza tym melduję, że Mira ma dwa ząbki :)

    Super!:bigsmile:
    To i ja w tym temacie. Myślałam, że to skok, ale dzisiaj przy uśmiechu dojrzałam wyrzynającą się górną jedynkę :smile:

    A która z Was podawała Actiferol? Potrzebuję info czy można podać dwie saszetki rozrobione razem (A. start 7mg i A. 30 mg)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Dii a nie masz jak skontaktowć się z lekarzem? Nie czytałam ulotki ale skoro są dwie oddzielne to może o to chodzi żeby podać to w jakimś odstępie czasu? Może ma to wpływ na wchłanianie?
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy na brak kupci moge podac Dicoflor? Ruszy? Mala nie robila dopiero dwa dni, ale do tej pory sie to nie zdarzalo i bardzo ja brzuszek meczy...
  1.  permalink
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Macie rację muszę skupić się na dziecku i celebrować, że wyciąga mojego cyca na potęgę :wink:
    A ja oczywiście tępo pranie, odkurzanie, Mąż gotuje obiady puki co, ale też bym chciała coś dla niego zrobić. 2 koty, które są zazdrosne i oczekują, aby im też uwagę poświęcić i nie wytrzymałam. Zamiast cieszyć się, że mąż pomaga ile może, to ja marudziłam, że od pn wraca do roboty i jak ja tu wszystko ogarnę. Nic jak nie dam rady ugotować obiadu, to nie będzie i tyle.

    Jedynie co mnie przeraża, że jak zostanę na noc sama i mała będzie płakała, cyc nie będzie działał czy ja będę umiała pomóc mojemu dziecku.
    Zawsze podziwiałam samotne matki, ale teraz to szacun nad szacunami, że ogarniają.

    Treść doklejona: 28.02.15 20:51
    asia04108: Dziewczyny, czy na brak kupci moge podac Dicoflor?

    Jestem swierzynka w tym temacie, ale może lepiej czopki glicerynowe działają podobno po 30 min. Moja gin na wyjściu ze szpitala od razu dała mi dobrą radę, aby zakupić, gdyby miały być problemy. Oglądałam program "mamo to ja" i największym absurdem było powiedziane przez pediatrę, że taki noworodek na piersi może nie robić kupy nawet 10 dni :shocked::shocked::shocked::shocked: jak oglądałam ten program, to uwierzyłam, teraz wydaje mi się, to absurdem. Moja wali przy każdym karmieniu.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    asia04108: Mala nie robila dopiero dwa dni, ale do tej pory sie to nie zdarzalo i bardzo ja brzuszek meczy...

    Asia, dziecko na piersi może nie robić kupy do 10 dni i to jest normalne.

    Treść doklejona: 28.02.15 20:55
    monaliza666: Oglądałam program "mamo to ja" i największym absurdem było powiedziane przez pediatrę, że taki noworodek na piersi może nie robić kupy nawet 10 dni :shocked::shocked::shocked::shocked: jak oglądałam ten program, to uwierzyłam, teraz wydaje mi się, to absurdem. Moja wali przy każdym karmieniu.

    to prawda.
    Treść doklejona: 28.02.15 20:56
    asia04108: i bardzo ja brzuszek meczy...

    Asiu a co jej dokładnie dolega?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Livia: Dziewczyny, czy któreś z Waszych malenstw miało operowane serce (zastawke tętnicy plucnej)? A może znacie kogoś, kto miał?


    ja nie znam, ale zmartwiło mnie to pytanie.... coś nie tak z Gają?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    flavia: coś nie tak z Gają?

    No niestety z Gają :sad: Okazało się, że ma wadę serca i będzie musiała w najbliższym czasie mieć zabieg...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Monaliza, pokarm mamy jest tak swietnie przyswajalny przez dziecko,ze dziecko kp może nie robic kupy nawet 10- 14dni i to nie jest żaden absurd. I ,,pomagając,, dziecku czopeczkami glicerynowymi tak naprawdę nie pomagasz.
    Asia,mozesz podac biogaje albo dicloflor,masuj tez brzuszek od pepka do zewantrz zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. kladz na prawym boczku,wtedy tez gazy i tresc kalowa ladnie przesuwa się do wyjścia :wink:
    Livia, przykro mi :sad:.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Livia nie znam nikogo ale mam nadzieję że będzie dobrze. A wykryliście to przez przypadek czy Gaja miała jakieś objawy?

    Asia jak moja Gajka nie zrobiła kupy przez 5 dni (od syropu na refluks) to podałam jej trochę wody przegotowanej i poszło...teraz też potrafi zrobić kupę raz na dwa/trzy dni ale dopóki się nie męczy to niczego nie podaję
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny :-)
    sardynka85: wykryliście to przez przypadek czy Gaja miała jakieś objawy?

    Jak miała dwa tygodnie, to neonatolog z Madalińskiego wysłuchała u niej dość głośny szmer w sercu. Robiliśmy w grudniu echo serca i wtedy wyszła wada, ale było za wcześnie, żeby decydować co i jak. No a dziś kolejne echo serca, no i niestety wada nadal jest i się pogłębia.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Livia, trzymajcie się!
    Masz dobrego lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Kurczę Livcia mam nadzieję że szybko się Gaja zajmą i ze wszystko będzie dobrze....u nas w śród znajomych jedynie jakieś dziurki w sercu ale wszystkie do obserwacji.... a to jest taka wada która wychodzi po porodzie czy można by było ją widzieć(leczyć) w łonie?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    brombap: Livia, trzymajcie się!

    Dziękuję i wzajemnie...
    Lekarza na szczęście mamy świetnego, polecanego i doświadczonego.
    kasiakuzniki: a to jest taka wada która wychodzi po porodzie czy można by było ją widzieć(leczyć) w łonie?

    No właśnie nie zapytałam dziś lekarza, ale też chciałabym to wiedzieć...
    Dzięki Kasia!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    bananowiec w sumie fakt, mogłam skonsultować to z lekarzem, ale teraz to dopiero we wtorek... Ehh
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Ojej Livia, ale wiadomość! Nic nie wspominałaś wcześniej.... :(
    Przykra sprawa. A macie już jakiś termin wyznaczony ? To musi być już teraz? Czy jak Gajka podrośnie trochę?
    Przytulam i ściskam :**


    Monaliza mój Hugo po 4-5 dni kupy nie robi. I to żaden absurd.
    Ten następuje, kiedy już się Pasibrzuch wypróżni.
    Wtedy klękajcie narody i wszyscy święci razem wzięci ! :tooth:
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Podalam jej ten dicoflor, ale nic z tego poki co... Wiem o tym, ze dziecko na piersi moze kilka dni nie robic, ale moja Mala piszczy wrecz na brzuszek :( klade ja na brzuchu, pusci baczka i tyle. Spiaca jest, ale co zasnie, to ja placz wybudza :(
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Dii możesz zapytać w aptece-skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą :crazy:

    Livia zdrówka dla córci :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny to ja się melduję tutaj w wątku z 6 tygodniowym Marcelkiem :)

    Treść doklejona: 01.03.15 06:12
    I odrazu z pytaniem :)
    Kiedy wasze maluchy poraz pierwszy świadomie się uśuśmiechnęły a nie były to mleczne haluny :)
    Marcel wczoraj pisnął pierwszy raz do.... Lampy
    :) dobre i to.

    Co robić z potówkami? na razie działam z talkiem linomag po kąpieli (połówki są tylko na buzi. Zastanawiam się też nad mąką ziemniaczaną
    macie jakieś inne patenty?
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Moze to nie potowki tylko trądzik niemowlęcy skoro na buzi. Samo zejdzie za jakiś czas.
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Możliwe, dzięki za trop.
    Tylko, że na czole i nosku krostek brak są głównie na policzkach. Nie są jakoś nadzwyczajnie widoczne tylko taka kaszka manna jak się palcem przejedzie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Asia, masuj brzuszek tak, jak Montenia poleciła i kładź na ten brzuszek często, skoro wówczas puszcza sobie bączki. O to chodzi.
    Livia, współczuję bardzo. Dobrze, że lekarza macie dobrego. To już połowa sukcesu.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    monaliza666: Jestem swierzynka w tym temacie, ale może lepiej czopki glicerynowe działają podobno po 30 min. Moja gin na wyjściu ze szpitala od razu dała mi dobrą radę, aby zakupić, gdyby miały być problemy. Oglądałam program "mamo to ja" i największym absurdem było powiedziane przez pediatrę, że taki noworodek na piersi może nie robić kupy nawet 10 dni


    Śmiem twierdzić, że gin miała na myśli ciebie, a nie dziecko z tymi czopkami glicerynowymi. Dziecku podaje się tylko w ostateczności, a nie z byle powodu. Bardziej jej zaszkodzisz niż pomożesz tymi czopkami. 10 dni bez kupy to norma, a nie absurd.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    _hydro_: że gin miała na myśli ciebie, a nie dziecko z tymi czopkami glicerynowymi. Dziecku podaje się tylko w ostateczności, a nie z byle powodu. Bardziej jej zaszkodzisz niż pomożesz tymi czopkami. 10 dni bez kupy to norma, a nie absurd.

    dokładnie to samo miałam napisać, ale zrezygnowałam :) Absurdem wydają się być te czopki dla noworodka.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Livia ściskam mocno. Trzymam kciuki żeby po operacji wszystko było ok i szybko Gajusia doszła do siebie ;* informuj nas koniecznie!
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Dalam ten dicoflor, nie pomoglo. Mala w nocy plakala, a wrecz piszczala... Kladlam na brzusiu, ale nie pomagalo. Masaz odpadal, bo Klarcia strasznie rzucala nozkami... Ulge przynosilo lezenie na prawym boczku (dzieki montenia), wtedy przy cycu na chwilke zasypiala. Wstala radosna. Poczekam do wieczora i jesli nie pojdzie kupa, to nie wiem jak, ale bede ja musiala jakos wywabic ;) bo szkoda Malej, zebyb sie meczyla kolejna noc.
    No i znowu dochodze do wniosku, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia... "10 dni bez kupy to norma, a czopki glicerynowe - absurd". Moze i tak tez bym powiedziala 3 dni temu, ale jesli bedzie potrzeba, to dzis wieczorem tego wlasnie czopka Malej zafunduje...
    Milej niedzieli, Kobietki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Asia jak moja bardzo cierpiala i widzialam ze nie moze zrobic kupy to uzywalam rektatorow ktore mi zostaly po kolce. Mozna tez uzyc termometru. Tylko bardzo delikatnie i dobrze natluscic. No i oczywiscie to ostatecznosc. Ale nie moglam patrzec jak mala cierpi.
    --
  2.  permalink
    montenia: Monaliza, pokarm mamy jest tak swietnie przyswajalny przez dziecko,ze dziecko kp może nie robic kupy nawet 10- 14dni i to nie jest żaden absurd. I ,,pomagając,, dziecku czopeczkami glicerynowymi tak naprawdę nie pomagasz


    Nic na razie wszystkiego się uczę. Moja gin mówiła, aby mieć dla dziecka, pewnie chodziło jej jak już masaże nic nie dadzą, a dziecko będzie się spinać. Położna jak była u mnie, to też mówiła, że jakiś tam maluszek nie robi kupy od 5 dni i zaczyna się już o niego martwić. Ogólnie widzę, że rady mojej położnej, to o kant d...
    nagadała mi, że dziecko należy po 40 min odstawiać od cyca. Moje dziecko ma akurat potrzebę przez 3 h w swoim tempie jeść.:wink:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    TEORKA: Nic nie wspominałaś wcześniej.... :(

    Bo po grudniowym badaniu jeszcze się łudziłam, że może to się cofnie, a może to pomyłka, błąd badania... Takie tam :confused: No a wczoraj się okazało, że to jednak nie zły sen :sad:
    TEORKA: A macie już jakiś termin wyznaczony ?

    To zależy od prędkości pogarszania się wady - doktorek powiedział, że mamy jakieś 2 - 3 miesiące.
    bananowiec: Livia zdrówka dla córci

    Dziękuję :-)
    katka_81: współczuję bardzo

    Dziękuję, dobrze jednak jest się podzielić swoimi smutkami - od razu jakoś lżej :-)
    flavia: informuj nas koniecznie!

    No pewnie :kissing:

    Wielkie, wielkie dzięki dla każdej z Was - jednak to forum jest niezastąpione :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    monaliza666: Moje dziecko ma akurat potrzebę przez 3 h w swoim tempie jeść.:wink:

    Monaliza, bo szkopuł w tym, by słuchać swojej intuicji i swojego dziecka ;)
    --
  3.  permalink
    katka_81: Monaliza, bo szkopuł w tym, by słuchać swojej intuicji i swojego dziecka ;)


    Dokładnie masz rację. Na razie jestem zawalana informacjami od ciotek dobra rada. Często są to informacje wzajemnie wykluczające się :tongue:
    Szczerze powiem, wolę tu o coś zapytać niż jakiś matek co rodziły 10-30 lat temu :wink:

    Czy podajecie profilaktycznie Dicoflor? Koleżanka mi poradziła, aby kupić. Niby działa dobrze na florę bakteryjną i zimniejsza prawdopodobieństwo występowania kolek. Używa ktoś może tego w profilaktyce?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Boże ;( Livka - strasznie o Was mysle i trzymam kciuki. Przechodzisz pewnie niewyobrażalny stres - oby wszystko jak najszybciej i najlepiej się zakończyło.
    Moja sąsiadka ma córke (teraz już 12 letnia), która przez pierwsze 2 lata swojego życia kilka operacji na serduszku - jakas bardzo powazna wada to była, i udało się, teraz jest normalną nastolatka (no, może trochę nieznosna - jak to nastolatka ;-) i jest wszystko OK.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Livka dużo zdrówka dla córeczki!
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, podalam Malej wczoraj tego czopka, a wlasciwie cwiartke tylko. Kupa poszla od razu z czopkiem, bardzo brzydka, gesta... Mala sama by sobie nie poradzila. Mysle, ze moze pilam za duzo sokow typu kubus, a one takie gestawe... Oby dzis juz bylo lepiej, chociaz wyglada na to, jakby znowu sie meczyla i nie mogla zrobic...

    Kurde, dzis podawalam Klarci dicoflor i ruszyla mi reka i zapuscilam jej prosto do noska!!!!!!! Chyba nic jej nie bedzie, co? Chociaz to takie piaskowe troche... Kurde.

    Livia, zdrowia dla Malej!
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dziękuję Wam dziewczyny :smile:
    No niestety za długo u nas było spokojnie - właśnie dzwoniła z przedszkola Mikiego wychowawczyni - Miki prawdopodobnie ma ospę.
    Idę się powiesić.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Livia, meliskę wypij. Dasz radę. Uściski dla dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Livia współczuję :(
    u nas w Łodzi też ponoć szaleje ospa i czekam właściwie tylko aż Misiek przyniesie z przedszkola...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Livia, trzymam kciuki żeby było wszystko ok z Gajką.

    Dii, mi się wydaje że ze smokiem to powinno być tak, że to mała da znać że go nie potrzebuje. Np. u nas teraz idą zęby i jest niezastąpiony ale nie do ssania tylko do gryzienia :devil: A tak to tylko do zasypiania podaję. Chociaż coś mnie trafia jak jedna i druga babcia jak widzą że córa nie ma smoka w buzi to na siłę jej wpychają, bo "ona taka mała to lubi cumelka".

    I wpadam się pochwalić :) Od ponad dwóch tygodni wysadzam małą na nocnik i już dochodzimy do tego, że na dobę moczy 2-4 pieluszki tetrowe, reszta na nocniczku. I teraz bylismy na weekend w górach bez nocniczka, bez tetr, a za to z pampersami (pierwszy raz w życiu:P) i jej tak brakowało nocniczka, że nie potrafiła zrobić kupy w pampersa (męczyły ją gazy, brzuch twardy) i dopiero jak ją wysadziłam na muszlę w WC to od razu zrobiła kupę. I po przyjeździe do domu to samo: posadziłam ją na nocnik, zrobiła olbrzymią kupkę, siku i radości było co nie miara przy tym :D
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    zauwazylam dzis u malego cos jakby zajady,takie zaczerwienienie w kacikach ust..jakies pomysly co to moze byc i co z tym robic?marudny dzis dosyc i tak sie zastanawiam czy to go moze nie boli...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, synek zaczął mi wstawać, wspinać się na wszystko co może, żeby tylko postać na wyprostowanych nogach, i nic innego go nie interesuje. Raczkuje już od kilku tygodni. Wiem, że to zdecydowanie na wcześnie na takie akrobację, tylko jak go do tego zniechęcić?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    maxiulka: Co robić z potówkami?

    Nie przegrzewac malucha. Moja nigdy nie była przesadnie dogrzewana i ani jednej potówki nie miała. Przyzwyczailiśmy ją do takiej temperatury w jakiej my najlepiej funkcjonujemy czyli w dzień do 20st a w nocy 18.

    A ja mam takie pytanie... Może któraś z was ma jakąś złotą radę. Problemy z brzuszkiem u nas skończyły się już jakiś czas temu. Na szczęśćie. Ale za to każdej nocy męczą ją okropne gazy. Ale do tego stopnia, że potrafi od północy do rana strasznie się wiercić. Czasami nad ranem zrobi kupę. Ja nie spię bo ona się rzuca. Wstajemy rano a ona jest okropnie niewyspana i marudzi. Potem niby odsypia, ale na ogół nie spi dłużej jak godzinę. I tak koło się zamyka.... Podaje jej delicol i espumisan 100 ale chyba nie wiele to daje :( Jak jeszcze mogę jej ulżyć? Czy pozostaje czekać aż samo minie?
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Kładz na brzuszku kiedy się da,masuj i może przesledz swoją dietę choć ja w to ostatnie średnio wierzę ...No i niestety czekanie.

    Treść doklejona: 02.03.15 23:45
    Skapula czemu zniechecsc chcesz? Skoro wstaje sam i ma sile na to to ok. Widać jest silnym chłopcem szybko rozwijającym się.
    Słyszałam ze ludzie mówią że to źle na kręgosłup itp. nie zgadzam się ,bo gdyby nie był na to gotowy by nie wstawal.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Skalpula u nas jest to samo. Do tego stopnia, że zaczęła chodzić przy meblach, przy odkurzaczy potrafi cały pokój przejść. Ortopeda powiedział nam, że jest silna i nie zabraniac jej. Jak zmecza się jej stawy to sama usiądzie. Oczywiście, nie zachęcać, nie stawiać samemu.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Skapula potwierdzam to co mowia dziewczyny, nie zniechecaj. Moja mala zaczela stawac w mniej wiecej podobnym czasie. Mialysmy wtedy jeszcze rehabilitacje wiec pytalam rehabilitantki jak i lekarza o to czy to nie za wczesnie i jesli dziecko ma sile i samo wstaje to widac jest gotowe i niech sobie cwiczy miesnie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Yvoonne: Problemy z brzuszkiem u nas skończyły się już jakiś czas temu. Na szczęśćie. Ale za to każdej nocy męczą ją okropne gazy. Ale do tego stopnia, że potrafi od północy do rana strasznie się wiercić.

    Yvoonne, no to chyba nadal macie problemy z brzuszkiem, tyle, że jak rozumiem nie ma już kolek, gdyż układ trawienny nieco dojrzał. Zatem są bączki a dzięki nim nie ma kolek. Tak ja rozumiem :) Może jakiś masaż brzuszka na wieczór, bądź leżenie na brzuszku, może wówczas się troszkę "wygazuje". Albo zastanów się, co w Twojej diecie może powodować u małej gazy i spróbuj produkt wyeliminować z diety...? Jeśli i to nie pomoże, pozostaje zacisnąć zęby i przeczekać :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny, w takim razie nie będę zniechęcać, zresztą nawet nie wiem, czy byłoby to możliwe. Mam tylko obawy to, żeby później nie było problemów z układem kostno-ruchowym.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Yvonne u nas jest to samo z nocnymi gazami.
    Dodatkowo teraz problem z kupcia :( Od piatku sama nie zrobila :( w niedziele i wczoraj czopek, po czopku poszlo, ale za chwile znowu sie meczy i nie moze. Juz sama nie wiem, co zrobic. Myslalam, ze jej pomoge i potem juz sama bedzie sobie radzila, a tu nic... Teraz zasnela, ale plakala wczesniej i jaknwstanie to pewnie znowu czopek :(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.03.15 11:45</span>
    Aaa, no i my po wizycie u neurologa... Mala ma z tego wszystkiego wyrosnac. Piastki zaciska, kiedy sie stresuje, a przechylanie na brzuszku jeszcze w tym wieku sie moze zdarzac. A lodka wlasciwie lodka nie jest, bo to nic strasznego, ze podnosi nozki do gory. Srednio przyjemny lekarz.
    I o...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.03.15 11:46</span>
    Kurde, Dziewczyny, co z ta kupa? Czemu po czopku dalej sama nie robi? :( Juz zaczynam sie martwic...
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Asia, a może coś jesz, co jej szkodzi? Bo czopek można podać w ostateczności, ale na dłuższą metę to słabe rozwiązanie...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Asia, czopek to pomoże tylko doraźnie na te sprawy i dodatkowo może zaszkodzić, bo dziecko szybko się przyzwyczai i bez tego w ogóle się nie wypróżni.
    Masuj brzuszek zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, wykonuj rowerek u małej, to pomoże ją odgazować. Pamiętam jak gastroenterolog mówił nam, że wiele dzieci ma problem z wypróżnianiem, bo w okresie noworodkowym jest to fizjologia, a później dziecko musi samo nauczyć się wypróżniać i wtedy mogą pojawić się problemy.
    Może spróbuj też zastosować Delicol (kropelki z laktazą), bo mogą to być problemy z laktozą.
    -- [/url][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.