Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Siedzi ładnie ale potrafi sie gibnąc bezwładnie...myślałam, ze najpierw opanuje samodzielne siadanie a potem będzie sie rwać do wstawania. Muszę pilnować bo próbuje sie ciagle podciągać (fotelik, kanapa...)
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Dziewczyny jak spia wasze brzdace w dzien? Ja mam jakąś masakra z Iga :cry: jak przespi w dzien w sumie ze 3 godz to jest święto! A najlepsze,ze musze ja "na sile" uspac. ..no tak marudzi a nawet w wózku nie zaśnie! Nie będzie w nim nawet leżeć!
    Macie jakieś sprawdzone sposoby na spanie ?bo ja już wymieniam :shamed::angry:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Kasiu, widziałam w galerii, ze Twoje słodkości juz ładnie nóżka pracuje jak do siadu. Mojemu sie chyba tego robic nie chce.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiu, pięknie sie Wiki rozwija :bigsmile: Zazdroszcze trochę, bo ten mój len to tylko na rączki i na rączki... Dobrze, ze na razie waży około 7 kg, a nie np. 10 :wink:
    duszkaga: Dziewczyny jak spia wasze brzdace w dzien?

    No u nas od bardzo dawna dupa ze spaniem w dzień... Śpi średnio 2-3 razy po jakieś 15-20(!!!) minut i ni ch... nie jestem w stanie tego zmienić... Jeszcze, żeby jej to wystarczało, to bym opuściła, ale jest non-stop zmęczona i marudna :sad: Jak ze 2 razy zdarzyło jej sie pospac 1,5 godziny, to kompletnie inne dziecko było :confused:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    No my już w domku jesteśmy. Jutro kontrola u chirurga z kuli zmiany martwiczej na ręce.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    U nas ze spaniem też marnie. Przeważnie jest to dwa razy po 20-30 minut. Czasaaaaaaaami się mu zdarzy ze się 1.5 godziny przespi ale to mega rzadko. No ale jak nie śpi to nie jest marudny i większość czasu się sam na ziemi przebawi. Więc nie narzekam. Zwłaszcza, że dodatkowo chodzi spać tuż po 19-stej a śpi do 9.
    Dzisiaj pobił rekord i wstał po nocy o 10:35 :tooth:
    Nie udało się tym kraczacym wykrakać mi niespiacego dziecka :tongue:

    Kasia idziemy jutro dopiero. Nasza pediatra na urlopie do końca miesiąca więc nas na jutro do innej wcisnelam. Do okulisty dostać się graniczy z cudem a terminy mega odległe, nawet prywatnie. Szkoda mi go tyle męczyć. Poza tym już raz go okulista widział i badał i nic z tego nie wynikło dobrego, więc ten. Także idziemy do innej babki bo i tak potrzebuje dla Ninki skierowanie na testy alergiczne bo już mamy termin w szpitalu ustalony.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Nie udało się tym kraczacym wykrakać mi niespiacego dziecka


    weź nie zapeszaj hihihihihihi.... Nie ma to mieć kiepsko spiące dziecko....
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    TEORKA: No ale jak nie śpi to nie jest marudny i większość czasu się sam na ziemi przebawi

    Tylko pozazdroscic, moja mala pchla to buczy i ciagle jej towarzystwo potrzebne.
    A usypiacie jakos ? czy sami zasypiaja ?

    A jak ja przekonac do wozka ? no nie chce mi w wozku przebywac jak nie spi :neutral:
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Teorka 😳 ale tak bez pobudek na jedzenie?zreszta niewazne,jakby moj tak spal w nocy to w dzien moglby juz dla mnie nie spac;)

    Duszkaga,a probowalas chusty?nosidla?u nas sprawdza sie super.i moj uspiony w nosidle i odlozony zawsze lepiej spi niz uspiony inaczej,wydaje mi sie ze to dlatego ze zawsze brzuch sie troche w chuscie wymasuje i pionowo jest wiec jeszcze odbeknie jak musi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    tamaja: ale tak bez pobudek na jedzenie?


    E no bez przesady :bigsmile:
    Ale w sumie pobudek jest mało [zwykle ok 1 w nocy i potem ok 6] i trwają chwilę, więc luzik :peace:
    Zdarza się także cyckowanie co 2 godziny, ale wtedy biorę Huga do siebie i nawet nie zauważam kiedy co i dlaczego :wink:

    duszkaga: A usypiacie jakos ? czy sami zasypiaja ?


    Mój Hug zasypia sam w łóżeczku z cumlem. Identycznie jak Nina.
    Więc nie wiem, czy takie mam dzieci, czy je tego jakoś po prostu nauczyłam, nawet może nieświadomie.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Duszkaga, moja córa w tym wieku, gdy nie spała w wózku, jeździła w nim na brzuchu :) Dzięki temu wszystko widziała i była bardzo zadowolona. Jak dziecko nie śpi, to mu trochę nudno w wózku, bo nie za wiele widzi. A i w tym wieku w dzień miała z 2 lub 3 drzemki po 20-30minut, ale tak jak u Teo, ona długo spała rano (do 10minimum), więc w dzień więcej nie potrzebowała.
    Moje drugie dziecko śpi super, ale w dzień nadal w chuście na mnie :) W nocy też dobrze śpi, za to budzi się, Dziabąg jeden, o 6:30, 7. Lila jeszcze długo śpi, a ja jej bardzo zazdroszczę :D
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    duszkaga: nawet w wózku nie zaśnie! Nie będzie w nim nawet leżeć!


    migg: Jak dziecko nie śpi, to mu trochę nudno w wózku, bo nie za wiele widzi


    mój Janek tak samo oraz Julia uprzednio też... dopóki nie siedziała to nie lubiła... bo nuuuudaaa - tak sądzę
    a Janek to w ogóle trafil na sezon wiosenno letni... razi go słońce i się wścieka... a wrócimy do domku, mamunia przytuli i śpi jak ta lala...

    ale mój Janek potrafi się kimnąć 2 x po 3 godzinki!!! jednego dnia lub też (jak dziś) ze 4 razy po naścielubdzieścia minut... :( u nas nadal rytmu dnia brak...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Livia: Kasiu, pięknie sie Wiki rozwija :bigsmile: Zazdroszcze trochę, bo ten mój len to tylko na rączki i na rączki... Dobrze, ze na razie waży około 7 kg, a nie np. 10 :wink:

    no właśnie Wiki 2 tyg ważyła 8900 także jak by mi przyszło ją tak nosić to bym padła ja po schodach ją znoszę i mam dość
    a radzi sobie fajnie pewnie to duża zasługa reh
    i pewnie geny Milka też szybko ruszyła:)
    TEORKA: U nas ze spaniem też marnie. Przeważnie jest to dwa razy po 20-30 minut. Czasaaaaaaaami się mu zdarzy ze się 1.5 godziny przespi ale to mega rzadko. No ale jak nie śpi to nie jest marudny i większość czasu się sam na ziemi przebawi. Więc nie narzekam. Zwłaszcza, że dodatkowo chodzi spać tuż po 19-stej a śpi do 9.
    Dzisiaj pobił rekord i wstał po nocy o 10:35 :tooth:
    TEORKA: U nas ze spaniem też marnie. Przeważnie jest to dwa razy po 20-30 minut. Czasaaaaaaaami się mu zdarzy ze się 1.5 godziny przespi ale to mega rzadko. No ale jak nie śpi to nie jest marudny i większość czasu się sam na ziemi przebawi. Więc nie narzekam. Zwłaszcza, że dodatkowo chodzi spać tuż po 19-stej a śpi do 9.
    Dzisiaj pobił rekord i wstał po nocy o 10:35 :tooth:

    Teo jak na tak długi sen nocny to i tak dobrze że on Ci w ogóle w dzień pada
    ja najbardziej lubię system dnia jak Milka chodzi do przedszkola
    wstajemy między 6-7 wtedy spokojnie Wika ma dwie drzemki są one różne tak od 40min do 2,5h
    -
    co do przekonania dziecka do wózka to nie mam sposobu Milka dopiero jak miała 5 miesięcy jak dałam ją do spacerówki to się przyzwyczaiła
    za to Wiki nie lubiła tylko ubierania i jak wózek stawała tak to mogłam jeździć;)
    także jedyny sposób to przeczekać
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Czyli jest jakas szansa,ze zacznie jej się podobac:bigsmile:

    A powiedzcie mi na takie coś / jak ja ukołysze na rękach to coś pospi w dzien, ale teraz się tak zastanawiam czy nie kręcę sobie pętli na szyi...:shocked: bo jak będzie juz klocusiem większym niż teraz to kręgosłup mi padnie...ona inaczej nie zaśnie w sumie, nawet w wózku kolysana tylko na rękach, buczy niemilosiernie wiec spać musi ! I co mam robić ?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Duszka łącze się w bólu....
    Amelka za nic nie zaśnie inaczej jak na rękach. No czasami uda się na leżąco przy cycu. W wózku od wielkiego dzwoni jak już naprawdę pada. Pocieszam się że z czasem wszystkiego idzie nauczyć...:bigsmile:
    -- []
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Moja tez zasypia tylko na rekach wazy 8kg i jest juz ciężko:-(
    -- p:
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Proponuję kupić piłkę fitnessową (taką dużą). Bujanie bez dźwigania w gratisie z ćwiczeniami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    cestmoi89: Proponuję kupić piłkę fitnessową (taką dużą). Bujanie bez dźwigania w gratisie z ćwiczeniami
    Ona mnie już przy drugim dziecku ratuje :D Nawet karmić się na niej da :D
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    I ja tak usypiałam Hanię na piłce, przez okrągły rok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    eh Wiki mi się popsuła
    a była już taka fajna to zaś skok ją dopadł
    mam burdel w domu bo nie mogę jej zniknąć z oczu
    tak krzyczy że ma chrypę :angry::devil:
    no nic się nie da zrobić do tego ta pogoda no taki upał że na spacer tu na wiosce nie ma co liczyć
    pełne słońce wali po nas bezlitośnie:sad:
    boże i tak ma byc kolejne 3 tyg ciągły krzyk za mamą itd
    ogólnie to już płacze tak(dalej bez łez) jak dziecko w buncie dwulatka
    no krzyczy piszczy jak by mogła to by tupała nogami
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Kasiu u nas niby skok mam się dopiero zacząć ( według aplikacji) ale Max nie licząc wczoraj i soboty to od ostatniego czwartku daje po garach fest !!!!A jak Maxiulinek był grzeczny wczoraj to starszak tak odwalal ,że mój mąż jak wrócił do domu nie mógł uwierzyć jak wykończona byłam :cry: ciekawe co dziś przyniesie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Mój Hug miesiąc młodszy a też już ma fazę, że jak znikam z oczu to jest armagedon, tak płacze :shocked:
    Jak zasypia w łóżeczku to muszę stać obok, bo jak znikam to ryk i obracajka na brzuch oraz szukanie. Jak stoję to leży grzecznie i sobie zasypia mrucząc.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    a u nas tak od czwartku
    jechałam do kuzynki do Opola to całą drogę darła się piszczała niezadowolona
    a że A4 remontują to korki takie były że musieliśmy uciec i jechać bokami
    i trasa zamiast 50 min trwałą 2,5h
    w pt byłysmy w zoo Opolskim i darła się 1,15h zanim zasnęła teraz tez 30 min walki z usypianiem zaś będzie miała chrypę
    śpiąca marudna a zasnąć nie może
    przebija jej się do tego druga jedynka może to ją meczy nie wiem
    ale wydaje mi sie że jak by był ból to by płakała ciągle a nie jak idę nie ważne że jestem na oku płacz bo nie jestem obok niej
    przed chwilką już brakowało mi cierpliwości dobrze że mieszkamy w domku wylazłam na dwór do wózka i trzęsienie po trawie ją uśpiło
    nic idę się kąpać bo nie wiadomo ile mam czasu ona zawsze jak tak źle zasypia to i źle śpi
    a i do tego chce przy narożniku wstawać a jest za słaba i wyje na tych kolanach:devil::devil::devil:

    Treść doklejona: 05.08.15 09:58
    huraa jestem czysta!!!!!:crazy::crazy::crazy::clap::clap::clap::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Haha cieszę się ,że się umylas lol

    Max już wstaje przy sofie. Ogólnie wstaje wszędzie gdzie może się podciągnąć. Na chwilę nie mogę go już zostawić ..No i od rana mamy powtórkę....głodny a jeść nie chce bo po co - lepiej drzec się jak stare prześcieradło;( trafię do wariatkowa :cry::devil:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    to daj mu kanapkę
    może potem cycka chwyci??
    -
    ja już wózkiem byłam znów pojeździć!!!aaaaaa
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No łyżka by zjadł napewno coś ...Ale czy to rozwiązanie jak on mleko powinien ;(
    Ja mam dziś dzień sprzątania i prasowania bo mąż ani jednej koszuli już nie ma...ciekawe czy się uda :p póki co jedynie zmywarkę wstawiłam i pranie w pralce. Kurde ale mi brakuje rodziny pod ręką :neutral:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    migg: Ona mnie już przy drugim dziecku ratuje :D Nawet karmić się na niej da :D

    Mnie ratowała jak mi we dwie wyły i nic ich nie uspokajało, to wtedy każda na jedną rękę i bujałam na piłce.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    ladybird27: No łyżka by zjadł napewno coś ...Ale czy to rozwiązanie jak on mleko powinien ;(

    a w nocy cycka je??
    ja bym dała jeśc żeby nie słyszeć marudzenia
    przecież nie musi chcieć piersi
    my też dużo rzeczy powinniśmy jeść ale jak nie mamy ochoty to nie ruszymy
    mi się wydaję że to taki etap jak każdy inny i mu minie
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    On ma ten etap już długo od ok 5 mca a teraz coraz gorzej. No i jak w dzień nie je cycka to w nocy tak jak w ostatnia niedzielę co chwila. Była masakra ..w poniedziałek myślałam że zejde. Sił nie miałam a Nicolas też potrzebuje mnie no i gotować trzeba ,wiadomo. Każdy mnie namawia żeby go odstawić bądź ściągać i dawać butelka no widzi jaka to mordęga. Wcześniej w nocy karmienia były ok bo na leżąco jadł ,kiedy chciał a tersz tylko go poloze to zaczyna lazic po łóżku!!! Mówię Wam jest udany ..
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Witam w klubie, mój tez marudzi. Podnosi sie wsparty o kanapę a jak mu nie wychodzi to sie drze. I tak w kółko. Potem czołga sie za mną po mieszkaniu i wyje. Najchętniej ciagle na rączkach. Wczoraj okno myłam z dzieckiem na rękach, dzisiaj jajecznica także z dzieckiem na rękach..mam juz zapalenie nadgarstka (podobno choroba młodych matek), a intensywność noszenia mojej syreny strażackiej rośnie :bigsmile: Trzeba przywyknąć ale musiałam sobie troszkę ponarzekać ;)

    Na szczęście poszedł spać na 2h i ten rytuał utrzymuje od dawna. Teraz cieszy buziaka moje słońce kochane..

    Kasia, gdzie rehabilitujesz córcię? Bo chyba z Wrocławia jesteś?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Gabcia_I:
    Kasia, gdzie rehabilitujesz córcię? Bo chyba z Wrocławia jesteś?

    wiesz co już jej nie rehabilituję skończyłam jak miała jakoś 6 miesięcy najpierw przyjeżdżała do nas dziewczyna
    obecnie jest w 41tyg ciąży i czeka na Jaśminkę
    =
    a później chodziłam do Hopli w leśnicy i z tych reh byłam bardziej zadowolona
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Dziękuje, sprawdzę ta Leśnicę
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    cestmoi89: Proponuję kupić piłkę fitnessową (taką dużą). Bujanie bez dźwigania w gratisie z ćwiczeniami


    a coś więcej? bo nie mogę jakoś wyobrazić sobie :shamed: a mój Janek ponad 8 kg już...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    Anula- siadasz z dzieckiem na piłce i skaczesz, kolyszesz sie itp. Jest o wiele lżej niż na nogach a daje lepszy efekt czasem :) A mój nieodkladalny syn ma właśnie druga drzemkę w wózku w ogrodzie, a ja leżę na leżaku i NIC nie robię. Ale jest bosko!
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny , a co na potówki u takich maluchów jak moja Helen?
    Bo ma ich trochę, pod brodą na szyi, w zgięciach nóg za kolanami, na biodrach pod pampersem...
    Szkoda mi jej bardzo i nie wiem jak jej pomóc.
    Z Kalą tego problemu nie miałam, więc dlatego tak pytam jak jakaś nowicjuszka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    Środa kąpiel w nadmanganianie potasu może trochę pomóc ale przy tych upałach na cuda bym nie liczyła ;)
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeAug 8th 2015
     permalink
    migg: siadasz z dzieckiem na piłce i skaczesz, kolyszesz sie itp


    no to musze spróbowac skoro to działa takie cuda :)

    Środa: a co na potówki


    jeśli nie są zaognione to chyba nie są groźne, ja Jankowi zasypywałam dobrze osuszoną skórę alantanem, ale póki co to w ogóle z domu z nim nie wychodzę i ubieram go w Julki koszulki bez rękawków :shamed: wygląda jak w sukience, ale to taka cieniutka bawełna :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeAug 9th 2015
     permalink
    Witam się na tym wątku!
    Mamy w domu kolejnego noworodka, jest zupełnie inny niż jego braciszek. Na razie próbujemy zorganizować nasze życie w czwórkę. nie jest łatwo
    -- [url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    A mój Hug się chyba przerzucil na jedną drzemkę dziennie. Szybko dość, co nie ?
    Trwa to już jakieś 5-6 dni.
    Budzi się ok 9 rano, drzemkę ma od ok 12 do 15 [:shocked:], a na noc zasypia między 19 a 20. W sumie bliżej 20 zwykle.
    Cudownie. Chwilo trwaj :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    no to pięknie masz!!!
    wcale Ci nie zazdroszczę:devil::devil::devil:
    u nas to jest różnie ale ogólnie
    pobudka koło 7 bo wieziemy Milkę do przedszkola
    koło 10 pierwsza drzemka i koło 15 druga
    bywają różne raz 1h raz 2,5
    na noc pada koło 21;/
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    U nas Gut dzis pospal w ciagu dnia 4god ciurem. Fakt ze go przetrzymalam bo musialam pozałatwiać sporo spraw ale nie sądziłam ze bedzie spac aż tak długo.ale co ważniejsze.wstal pochichral i stanął w czworakach :)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    pytalam was ostatnio jak zachecic do czworakowania.wiec dywan sie nie srawdzil,ale trawa zadzialala:)
    wystarczy malego na trawie posadzic i zasuwa na czworakach a w domu nadal pelza:)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    mkd: stanął w czworakach

    Gratuluję i chyba Gajkę na korki do Was wyślę... Maupa prawie 9 m-cy, a dopiero się czołgać zaczęła :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Nie no ja mysle ze to byl jednorazowy epizod. Ale i po guciu widac jak duży wpływ ma wlasnie nawierzchnia na której dziecko przebywa bo u nas Gut się turla i pivotuje a u rodzicow gdzie sliskie parkiety pelza do tylu.

    A na korki zapraszam od przyszłego tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Gosza a jeśli dziecko w wieku Huga nie usiedzi posadzone ani 5 sekund to źle, czy niekoniecznie?
    Mam zdjęcia niespełna siedmiomiesiecznej siedzącej Niny na łóżku, a tego dziada dzisiaj po raz pierwszy z ciekawości spróbowałam i złożył się od razu jak scyzoryk :P
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 12th 2015
     permalink
    Cos ty. Poltara tyg temu mieliśmy sesje i fotograf się pyta ile gut u siedzi i ja mowie ze chyba wcale. Posadzilam z nadzieja ze wytrzyma 3 sekundy ale fotograf nie zdarzy zrobić zdjęcia nawet poruszone go :) a dziś juz calkiem przyzwoicie w sensie ze może by dali rade zrobić jedno zdjęcie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 12th 2015
     permalink
    Gosia brawo za pozycję czworaczą jak i za 4h snu!!!!
    jak już raz tak staną to pewnie pędzie to ćwiczył:)
    ja już nie pamiętam jak to było jak Wiki stała w miejscu
    teraz siada raczkuje jak by to robiła od zawsze
    teraz ma depresje bo chciała by stać a nie wychodzi przy meblach
    za moje ciuchy i skórę jakoś wstanie od razu ją sadzam
    ale widać w niej już zawzięcie więc pewnie kwestia 2-3 tyg i już stać będzie
    -
    Teo a jak Hug leży na brzuszku to podnosi dupcię robi samolocik czy gibona??
    powiem Ci że Wiki siadła ładnie dopiero sama z czworaków miałam 7m5d
    wcześniej też składała się jak scyzoryk
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 12th 2015
     permalink
    Dzięki Gosia za uspokojenie :)

    Kasiu nie, Hug nic z wymienionych przez Ciebie rzeczy nie czyni :smile:
    Turla się tylko po całym pokoju i obraca na brzuchu wokół własnej osi. I tyle.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo i tak dużo robi. Gabi też jak siedzi to składa się jak scyzoryk a Patka już siedziała pewnie ehh Powiedzcie jak długo dziecko stoi na czworakach,giba się na nich jakby chciało ruszyć i ćwiczy koci grzbiet? Qrcze nie pamiętam jak Patka długo tak robiła. Gabi już 3 tyg tak ćwiczy w miejscu ehh. Jak chce się gdzieś dostać to się turla i sunie na brzuchu do tyłu hehe.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 12th 2015
     permalink
    widzicie każde dziecko inne Wiki ani Milka w ogóle się nie turlały
    Wiki gibona robiła z miesiąc przeszło i miała depresję że ruszyć nie może
    ale jak go robiła to kręgosłup miała zapadnięty i dopiero jak się plecy wzmocniły i wyprostowały to ruszyła
    a w ogóle to strasznie nam szybko te dzieci rosną!!
    do pierwszych ur już tak niedaleko aż serce ściska!!
    bratowa teraz urodziła a ja już nie pamiętam że Wiki była taka malusieńka!!!:shocked::shocked::shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.