Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    FullMoon wiesz ciezko jest dyskutować kiedy ktoś nie siedzi w temacie.

    a chocby np podawanie dziecku mleka matki do 24 miesiąca niesie wiele korzysci (potwierdzane to jest oczywiscie badaniami).

    Pytas dlaczego karmilam 16mies.
    Bo tak to u nas wyszło. Nie planowalam tego robic 6, 10, 11,5 czy 20 mies.
    zaczelam rozszerzac diete po 6mcu. Moja Ninka jadla jak ptaszek, dlugo trwalo to rozszerzanie.
    byla tez zupelnie bezsmoczkowa wiec ta pierś naturalnie spełniała i tą funkcję najczęściej w nocy.
    czas leciał, a ona kochala to cyckowanie, ja też

    i przyszedł czas że faktycznie jadla coraz wiecej normalnych pokarmow, coraz mniej cycka a w nocy wykanczala mnie tym ciągłym podlaczaniem sie wiec zaczęłam ją odstawiac.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    FullMoon: Eveke ale po co karmic nawet do tych 16 miesięcy jak ty? Czym sie sugerowalas ze musisz tak długo karmic? Tego nie potrafię pojąć :shocked::shocked:

    ja piersią karmiłam krótko bo 3 miesiące ale moja obawa że Wiki zrobi sobie ze mnie smoczka mnie męczyła
    decyzję i tak podjął urolog bo zatkał mi się moczowód czy coś od kamienia schodzącego z nerki dostałam silne leki i zakaz karmienia
    -
    ale np. dzieci butelkowe tez potrafią mleko z butli ciągnąć do 2 roku życia jak nie dalej
    jest gro dzieci że jedzą pięknie dorosłe jedzenie a są mlekołaki cycozwisaki i wydaje mi się że do puki jest to jedzenie a nie uspokajacz to ok
    mnie takie sceny jak opisuje Teo też się nie podobają bo jak Milka upadała czy teraz Wiki to nie daje smoka a tule nosze całuje nie wciskam smoka/mleka/picia
    ja kiedyś w autobusie nie mogłam wyjść z podziwu jak 3-4 latka robiła awanturę że chce cycka wyrozbierała te matkę która siedziała zażenowana i memlała bo nie jadła tylko memlała ale właśnie jak mama KP daje cyca na każdy kwik pomimo tego że dziecko aktywnie ssało 20 min temu to sama sobie bata na szyje kręci
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    FullMoon: Eveke ale po co karmic nawet do tych 16 miesięcy jak ty? Czym sie sugerowalas ze musisz tak długo karmic? Tego nie potrafię pojąć :shocked::shocked:


    Pierwsze pytanie - a dlaczego ty masz problem z tym, że ktoś karmi swoje dziecko 16 miesięcy? Co tu jest do pojmowania? Nie twoja decyzja.

    A poza tym, to może poczytaj trochę fachowej literatury, to się dowiesz, dlaczego autorytety w dziedzinie kp zalecają karmienie do drugich urodzin i dłużej. Ale jakoś tak mam wrażenie, że nie szukasz tutaj wiedzy tylko zaczepki :tongue::wink:
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Nawet jak nie potrafisz zrozumieć, to nic Tobie to nie powinno przeszkadzać. A dlaczego dajesz dziecku mleko innego ssaka, jak moglabys mieć i dawać własne? Masz pewnie swoje powody i przekonania, ja ich nie rozumiem, ale nie wtrącam się i nie robię o takich :shocked: oczu jak cos takiego zobacze. Dbamy o swoje dzieci inaczej, co innego dla mnie troska i inwestycja w zdrowie mojego dziecka, co innego dla Ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    kasiakuzniki: jak 3-4 latka robiła awanturę że chce cycka wyrozbierała te matkę która siedziała zażenowana i memlała bo nie jadła tylko memlała


    No właśnie takich przypadków ja troszkę nie rozumiem, bo samo karmienie ok. Nawet dwulatka bym karmiła.
    Ale karmiła a nie dawała sutka do memlania w każdej jednej sytuacji i z każdego jednego powodu.
    Natomiast oczywiśćie każdego sprawa indywidualna, ja się wypowiadam tylko w swoim imieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Maxa ulubiona Nowa zupka to cukiniowa z słodkim ziemniakiem i kaszka jaglana ;-) a do tego natka z ogrodeczka!
    Jutro będę gotować barszczyk na króliku ,którego dziś specjalnie dla Maxa dziadek dziś oprawia:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    ladybird27: Maxa ulubiona Nowa zupka to cukiniowa z słodkim ziemniakiem i kaszka jaglana ;-)


    Mój Hug zakochał się w rybach za to :wink:
    Każdy słoik z rybą pochłania z prędkością światła, a wali potem on cały i wszystko wkoło :cool:
    Natomiast je dopiero od kilku dni, bo miał przerwę chorobową i był tylko na cycu.

    Królika też chyba zanabędę bo w końcu pasuje mu zacząć gotować.

    Lady a jak Ty mu dajesz jedzonko ? Tzn kiedy ?
    Przed cycem, po cycku, czy może zamiast ? :wink:
    --
  1.  permalink
    Endzi - jezeli juz ma skaze bialkowa to mozna wiele rzeczy. Zupki sa bez mleczke. Kaszki z bobowity sa i do 9 miesiaca smakowe bezmleczne, takze z nestle. Na noc jest kaszka na dobranoc pelny brzuszek czy jakos tak. Ziemniaki, warzywa i miesa, owoce. Ja mlodemu robilam omlety na jajkach mace i z owocami bez mleka. Tez pyszne. Budyn robie mu na mleku z puszki (kupuje w aptece na recepce). Kisiel mozna robic. Jest wiele potraw. Szyneczki i pasztet. Moj maly zaczal jest normalne posilki po 9 miesiacu. A ja dawalam mu tak troche tego masla na chleb i nic mu nie bylo.
    Dasz rade.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Rybe też mam zamiar Dac. Kupiłam łososia i chyba zrobię w sZpinaku;-)
    A kiedy daje to : Max ssie cyca ok 6/7 potem do drzemki ok 9.30 potem ok 10.30/11 daje zupkę i trochę jogurtu. Potem się bawi i ok 12.30/13 idzie na długa drzemkę i wtedy cyca dojada. Następnie na przebudzenie ma pierś choć czasem nie chce, potem Owoce. ok 17 proponuje pierś znowu a jak odmawia to daje mu kaszke na moim mleczku bo łyżka zje a cyc to dużo roboty.ł dla niego.Przed kapaniem daje od tygodnia mu następną porcję zupki bo on zjada najwięcej 120 na raz a najczęściej 100 ml. No i do snu proponuje pierś Ale ssie tyle żeby się napic czyli do 5 min.
    Jak kładę się spać ok 23 biorę go do piersi a jak znowu nie chce to idę spać i śpi dopóki ma ochotę na cyca ;-) tak w skrócie. Zmodyfikowałam to tak jak do niego pasuje. Ze starszakiem zupełnie inaczej było bo on najadal się mlekiem pod kurek a potem pochlanial 220 zupki czy obiadku potem deser .

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.07.15 20:19</span>
    Aha a jak przypomnę sobie kupy nico po rybach to :shocked::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Hmmm czyli u Maxa jakby więcej normalnych posiłków niż piersi, co nie ?
    Czy tak pół na pół ?
    U nas jeszcze jednak cały czas cyc i tylko 1 raz dziennie Hug je ten słoik obiadku [zwykle 30 minut po cycu] i trochę tego jogurtu greckiego.
    Ale tak to cyc co 3 godziny.
    Owoce mi pięknie jadł przed chorobą a teraz ni choinki. Spróbuje jedną łyżkę i potem zaciska buzię i zasłania się rączkami.
    To samo z chlebem i chrupkami. Piżga tym na pół pokoju, ale jeść nie chce.

    Za to cudnie mi wodę pije z doidy cup.
    Normalnie pół kubeczka wypija w 15 sekund, duszkiem prawie :wink:

    A kupa po rybie wali rybą nie ? :shocked:
    Nieźle mnie to zszokowało za pierwszym razem :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: U nas jeszcze jednak cały czas cyc i tylko 1 raz dziennie Hug je ten słoik obiadku

    to chyba "książkowo" :smile:

    A w temacie jedzeniowym- Jankowi włączyła się mega kombo turbo wpierdalaczka. Najpierw nie wierzyłam, ale jednak... od 10dni to dziecko działa w systemie jeść-jeść-JEEEEEŚĆ- spać- JEEEEEEEŚĆ- jeść-jeść-ijeszczejeść :shocked: i jak babcie kocham- on się chyba tylko i wyłącznie z żołądka składa
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    cerisecerise: tam mu się kiedyś w okolicach drugiego miesiąca odgrażałam, ale mąż mnie spacyfikował :wink:

    Twój mąż mógłby z moim pogadać :wink: Swoją drogą ciekawa jestem jego argumentów.

    cerisecerise: No więc jest nadzieja, że i Twój synek znajdzie swój (bezsmoczkowy ;-)) sposób na zasypianie.
    Dzięki. Powtarzam sobie, że jeszcze miesiąc i będzie lepiej. Zresztą i tak jest lepiej niż w pierwszym miesiącu.
    A w ogóle to warto pożalić się na forum i zagrozić dziecku smoczkiem bo dziś dzięki temu miałam cuuuudowny dzień. Zaspokoiłam potrzeby obojga swoich dzieci. I zaczęłam tak o tym moim dziecku myśleć i widzę, że on się teraz bardzo zmienia, więcej zauważa i szybciej się męczy - jak go uśpię zanim bardzo sie zmęczy, to jest lepiej :) Niby banalne, ale wcale nie takie proste :)
    ...
    Ula Lila się wprowadziła do naszego łóżka 4miesiące przed porodem i wyprowadziła tydzień przed :D Teraz czasem do nas przychodzi i śpimy w czwórkę, ale rzadko. Na początku bałam się kłaść Lucka po jej stronie, ale teraz mi przeszło, bo krzywdy sobie nie zrobią :)
    ...
    Anula u nas widzę przy obojgu dzieciach, że dobrze reagują na rytm. I sama staram się im go wypracowywać. Choć np. młody sam chce spać o 19 i ewidentnie czeka na kąpiel. Od 17 musi być w domu, poleżeć sobie na macie i każda próba zmiany tego wywołuje ryk. Więc już nie ryzykujemy. Aczkolwiek pewnie jeszcze tysiąc razy mu się zmieni.
    ...
    Ja tam lubię kp i drugie też mam zamiar karmić przynajmniej dwa lata (chyba że wcześniej mu się znudzi).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    cerisecerise: i jak babcie kocham- on się chyba tylko i wyłącznie z żołądka składa


    No to chyba super, co ? :wink:
    A przekłada się to na wagę, czy za krótki okres i nie sprawdzałaś ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    U Maxa ciągle jest duzo więcej piersi bo on zanim dostał porcję drugą zupki na kolację to budził się co 2/3 h a teraz od tyg było nawet raz plus ok 6/7. Dziś np jadł ok 3 potem 5 i po 6 ..
    On taki się zrobił ciekawy świata ze na samej piersi było baaardzo ciężko bo w dzień ssal chwilę i dalej wojazyl.każdy hałas ,każdy szelest przeszkadzał. nie można było z nim wyjść na spacer bo głodny a jeść nie chciał i marudzil w domu to samo. A biorąc pod uwagę że on oscyluje koło 10centyla z wagą to takie jest wyjście które sprawia ,że je więcej. Podsumowując to ,że np Hug zjada duży słoik to Max ta porcję ma rozłożona na dwa od kiedy ma 7 m-cy czyli ok tygodnia plus owoce ,które je bardzo chętnie w granicach 100 ml .
    A kupa po rybie wali ryba Ale taka starsza haha. Też inaczej po lososiu a inaczej po dorszu lol

    Mam nadzieję ,że to ma sens ;)
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: A przekłada się to na wagę


    no zaczął z grubej rury, 200g w ... cztery dni :tooth: a normalnie tyle przybierał w miesiąc :crazy:
    te 4dni to po prostu jadł non stop, potem trochę zwolniło, ale i tak idzie na rekord

    w każdym razie sikam po nogach ze szczęścia, aż się bałam pisać, żeby mu się nie odwidziało
    \:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    A ile ma Janek ?
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    migg: u nas widzę przy obojgu dzieciach, że dobrze reagują na rytm. I sama staram się im go wypracowywać


    no ja się staram a Janek ma to ... gdzies głeboko schowane... pochwaliłam na forum że chociaz po kąpieli jako tako idzie to się dziś ... delikatnie mówiąc popsuło ... :sad: a ja naprawdę staram się mu stworzyć komfortowe warunki, bo moge sobie na to pozwolić, bo Julka do przedszkola albo babci, żeby tylko malutkiemu dogodzić i mamusia jest cała dla niego 24h... no czasem mamusia musi Julcię ugłaskac to tatuś się Jankiem zajmuje... eeehhh jak sie pożalę to się poprawia... jak pochwalę to odwrotnie...
    będę się zatem tylko żalić :wink:

    i prosze bardzo - żal pierwszy - Janek usnąć nie może... tzn trochę śpi trochę się wierci...

    Treść doklejona: 24.07.15 21:48
    cerisecerise: aż się bałam pisać, żeby mu się nie odwidziało


    no właśnie... uważaj co tu wysmarujesz..:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Anula też tak mam jak pochwalę to się odwraca:sad:
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    ladybird27: Anula też tak mam jak pochwalę to się odwraca:sad:


    eureka!!! to o to chodzi z tym niechwaleniem w RB????!!!:bigsmile::wink:

    joke ofkors... ale trochę ...czasem... ręce mi odpadają... wtedy głupawka nachodzi...
    "taki etap" powtarzam sobie...
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Ależ ja nikogo nie obrażam i nie atakuje Nie rozumiem takich kobiet i tyle i takie było moje pytanie po co tak długo karmic?? HYDRO mogłabys podesłać jakieś fakty zamiast pisać głupoty ze mam sobie poczytać o karmieniu piersia .Sama karmiłam i jestem za karmieniem ale max do 12 miesięcy .Nie ma żadnych medycznych przesłanek aby 2 czy 3 Latka karmic piersia dla mnie to chore I bede robic takie oczy na to cestmoi89 bo tego nie rozumiem i mam do tego prawo Jest to forum i każdy moze zadać pytanie i wyrazić swoją opinie Na moje pytanie jak narazie nikt nie odpowiedział ....
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Odp proste np
    1. Bo dana matka ma na to ochotę ,potrzebuje bliskości i tk ja wyraża i vice versa
    2. Bo ma swoje mleko ,które jest tak skomponowane jak żadne inne i zawiera tyle dóbr jakich największe technologie nie wytworza
    3.To jest natura..czysta natura i po to baba ma cyce,żeby karmić !
    Mleko krowie zawiera kazeine ....tak nawiasem

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.07.15 23:04</span>
    "na naszej planecie żyje około 4300 ssaków i wszystkie samice karmią swoje młode własnym mlekiem. U ssaków jest to w naturalny sposób przestrzegane, jedynie człowiek złamał to prawo i wykorzystuje mleko innych ssaków – a przede wszystkim krowy – do karmienia dzieci i dorosłych swojego gatunku"
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    A mnie to zastanawia, zadziwia, dlaczego ludzie z większą rezerwą czy zdziwieniem podchodzą do matki, która długo karmi dziecko swoim mlekiem niż do takiej mamy, która świadomie rezygnuje z karmienia dziecka swoim pokarmem i karmi mlekiem krowim (nie umniejszajac oczywiście tym mamom, które nie mogą karmić, oraz tym którym mimo walki karmić się nie udaje). O, to jest dla mnie dziwne.
    W temacie smoczka, mój Adaś właśnie nauczył się ciumkac smoka. Ojej, jaki to cudowny wynalazek! Da się go odłożyć do łóżeczka, nie wisi mi godzinami na cycu. Lepiej śpi. Nie zauważyłam negatywnego wpływu na umiejętność ciumkania piersi ;) Na razie oczywiście.
    I znów wraca temat wedzidelka. Laryngolog orzekł, ze jednak do podciecia, pediatra nam odradza bo ponoć teraz co drugie dziecko dostaje zlecenie na podciecie. Że niby jakąś taka moda nastała. I znów nie wiemy co robić. Skonsultujemy się jeszcze z jednym laryngologiem i chirurgiem.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    No to i mnie nie zrozumiesz.
    Ja karmiłam 28 m-cy i odstawienie córki było moją decyzją, bo coraz gorzej spało nam się w nocy.
    Lubiłam karmić i teraz też lubię. Ile to potrwa przy synu to wyjdzie w praniu.
    Córka do roku była na piersi ze względu na alergię na mleko, a ja stwierdziłam, że nie będę dawać sztuczności, skoro jest moje. Potem karmiłam, bo pokarm miałam i nie uważałam za konieczne rezygnowanie z tego. Normalnym jest że ilość karmień malała wraz ze wzrostem spożywanych posiłków. Ale nadal było to najlepsze co mogła dostać. Choć i krowie piła, jeśli miała ochotę na płatki czy kakao.
    Piszesz że nie rozumiesz... A dlaczego ty przyjęłaś, że tylko 12 m-cy i nie więcej? A dlaczego np. nie 6 albo 8?
    A hydro ci prawdę napisała, zalecenia chociażby WHO mówią o karmieniu piersią co najmniej do 2 roku życia bądź dłużej. To chyba wystarczające? Jakie inne fakty byś chciała znać?

    Ulcia, my czasem śpimy w składzie ja, Wojtek, mąż, Krysia i kot. Łóżko 1,40.
    Krysia nie śpi z nami cały czas, raz przyjdzie o 2, raz o 4. Na szczęście zaczęła się w moich nogach układać, bo jak się wciskała obok, to trochę ciasno było. A wtedy ją układałam obok Wojtka a sama szłam w nogi... Strasznie się wierci, ale Wojtek też. Na szczęście krzywdy sobie nigdy nie zrobili tym współspaniem.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.07.15 23:29</span>
    Isia, mnie też trudno zrozumieć, że kobiety mogące karmić świadomie z tego rezygnują, niektóre nie karmią wcale.
    Mnie bardzo odpowiada fakt, że pokarmi mam zawsze przy sobie, podgrzany :bigsmile:
    Nie mam butelek, smoczków, miarek, mycia, szorowania, grzania i studzenia wody, wstawania w nocy do kuchni.
    Jedyny minus to taki, ze nie można takiego dziecia zostawić na dłużej (moje dość szybko przestawały się lubić z butelką i podawanie odciągniętego wchodzi w grę wyłącznie kubeczkiem lub łyżeczką), ale nie to akurat nie przeszkadza, bo nie mam potrzeby "latania". A i dziecko me prawie wszędzie ze mą iść może.
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie wyłącznie piersią przez około 6 miesięcy. Korzystne jest utrzymanie karmienia piersią do końca 1 roku życia dziecka przy stopniowym wprowadzaniu odpowiednich grup pokarmów w drugim półroczu. Karolciak odpowiadam na twoje pytanie czemu uważam ze do 12 m Jak widać WHO zaleca do roku nie dwóch i tyle w tym temacie Karmienie 2 latka czy 3 to juz przesada dobranoc
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Wyłączne karmienie przez 6 m-cy a następnie wprowadzanie uzupełniających posiłków dalej karmiac piersią do 2 roku życia bądź dłużej . To jest Zalecenie who
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Ladybird chyba mamy inne zalecenia WHO tam gdzie czytałam nie ma żadnego zapisku ze do dwóch lat :wink:
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    "1. Zalecenia WHO
    Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia. Po 6. m.ż dieta powinna zostać rozszerzona o owoce i warzywa, które stanowią posiłki uzupełniające. Karmienie piersią należy kontynuować do ukończenia przez dziecko 2 lat lub dłużej."
    Zaczerpnięte z http://dziecisawazne.pl/10-faktow-na-temat-karmienia-piersia-wedlug-swiatowej-organizacji-zdrowia/ .

    "Całkowite zakończenie karmienia piersią
    Brakuje podstaw naukowych pozwalających na ścisłe określenie, kiedy należy całkowicie zakończyć karmienie piersią. Na podstawie konsensusu ekspertów sformułowano zalecenie, że po 12. m.ż. karmienie piersią powinno być kontynuowane tak długo, jak będzie to pożądane przez matkę i dziecko. W tym czasie wskazane jest uzupełnianie diety produktami żywnościowymi występującymi w danym regionie" http://www.pedhemat.wroclaw.pl/ptp/files/Standardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf .

    "Rezolucja z 1994 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO 47,5) stwierdza: "Zważając na unikalną wartość pokarmu kobiecego oraz naturalne procesy związane z żywieniem człowieka, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby niemowlęta były karmione wyłącznie mlekiem matki do szóstego miesiąca życia. Wyłącznie oznacza w tym wypadku bez dopajania, dokarmiania czym innym niż matczyny pokarm. Jako najbardziej odpowiednie dla prawidłowego rozwoju dziecka uznano karmienie piersią kontynuowane do drugiego roku życia i uzupełniane przez miejscowe produkty żywnościowe". Ponadto, rezolucja World Health Assembly 55.25 - 2002 zaleca karmienie piersią powyżej drugiego roku życia i dłużej." http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,7088867,Jak_dlugo_warto_karmic_piersia__Obalamy_przesady.html .

    Poza tym nikt nie wymaga od ciebie, żebyś nas zrozumiała. Mamy ochotę, wierzymy że to jest najlepsze co możemy dać naszym dzieciom i to robimy. Nikt ci nie broni mieć innego zdania. Każda z nas karmi tyle, ile uważa bądź tyle, ile dziecko samo zechce.
    Tylko twoje wypowiedzi są zaczepne, a ja osobiście odbieram je jak krytykę tego co robię. I nie rozumiem w imię czego? Kilka dziewczyn ci odpowiedziało, a ty nadal drążysz.
    Sama nie chcesz dłużej karmić, twoja sprawa i twoje dzieci.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.07.15 00:43</span>
    Lady, poza tym myślę, że nie ma sensu, bo zdaje się, ze koleżanka nie chce zrozumieć, tylko się podroczyć.
    Podlinkowałyśmy tu trochę tekstów, pewnie przydadzą się komuś później, ale uważam, że ciągnięcie tematu nie ma sensu.
    FullMoon ma swoją własną wizję i takie jej prawo. I raczej nasze stanowisko nie wpłynie na zmianę jej zdania :bigsmile:
    Poza tym dyskusja zeszła typowo na kp, a od tego jest oddzielny watek...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 25th 2015 zmieniony
     permalink
    FullMoon: Ależ ja nikogo nie obrażam i nie atakuje Nie rozumiem takich kobiet i tyle i takie było moje pytanie po co tak długo karmic?? HYDRO mogłabys podesłać jakieś fakty zamiast pisać głupoty ze mam sobie poczytać o karmieniu piersia .Sama karmiłam i jestem za karmieniem ale max do 12 miesięcy .Nie ma żadnych medycznych przesłanek aby 2 czy 3 Latka karmic piersia dla mnie to chore I bede robic takie oczy na to cestmoi89 bo tego nie rozumiem i mam do tego prawo Jest to forum i każdy moze zadać pytanie i wyrazić swoją opinie Na moje pytanie jak narazie nikt nie odpowiedział ....


    Nadal mam wrażenie, że szukasz tylko zaczepki :confused: Powtórzę się, jakby ci zależało na dowiedzeniu się, dlaczego niektóre mamy karmią dwulatki piersią, to dawno byś się dowiedziała - wujek google się kłania :tongue: Poza tym życzę trochę więcej otwartości na świat i na to, że różne kobiety różnie podchodzą do kwestii żywienia i wychowania swoich dzieci. Mnie na przykład szokuje, że ktoś w ogóle nie karmi albo karmi dziecko 6 miesięcy, a potem przestawia je na mm - jakby nie było sztuczny wytwór z mleka obcego gatunku - a nie robię wielkich oczu, nie atakuję głupimi tekstami o tym, że to chore, owszem, mam swoją opinię na ten temat, ale zachowuję ją dla siebie, bo nie czuję się upoważniona do zbawiania świata krucjatą przeciwko mm.

    PS Jeśli nadal masz problem z wyszukiwarką, to służę - poniżej dwa pierwsze linki, jakie mi się wyświetliły po wpisaniu hasła "po co długo karmić":
    Dlaczego warto długo karmić dziecko piersią?
    Jak długo warto karmić piersią? Obalamy przesądy
    Miłej lektury, znajdziesz tam wszystkie argumenty, jakie chciałabym ci przekazać, no i chętnie podyskutuję, jak już przeczytasz (w co wątpię) :devil:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Dzięki za wszystkie pocieszające historie, ze razem w jednym łożku sie da :)))
    Co do karmienia piersią dłużej niz 6, 12 M-cy.... To chyba jest suwerenna decyzja każdej mamy, i nie ma co sie dziwić - pomijając totalnie fakt zdrowotny, zaleceń itp - czyli tych spraw, z którymi wogole bez sensu dyskutować - zostaje jeszcze taka normalna, zwykła ludzka tolerancja. Jak ktoś coś lubi, ma przekonania, potrzebuje tego i mama i dziecko (bliskość, wygoda) a zarazem nikogo tym nie krzywdzi - to czym tu sie dziwić?
    Ja na początku nastawiałam sie na karmieńie Martynki 6 M-cy (nie pamietam juz dlaczego) potem okazało sie ze to jest tak cholernie wygodne, fajne, cudowne, ze najchętniej to bym ja do 18-taki karmiła nie patrząc na żadne wytyczne tylko na własne potrzeby (wygody, uczucia jakie sie podczas rodziły, no i tego, ze mogłam jesc wszystko i chudłam :devil: - tak, jestem egoistka :wink:) , ale następna ciaza to przerwała w 15 M-cu karmienia.
    A teraz tylko sie modlę, żeby żadne niezależne ode mnie warunki nie wyskoczyły i abym mogła karmić i karmić :)
    (Co prawda - ja osobiście 3 latka nie wyobrażam sobie karmić - ale to juz chyba z przekonań o tym, ze to zbyt samodzielne dziecko jest na takie sprawy, i juz moje cycki powinny wrócić do mnie i męża :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 25th 2015 zmieniony
     permalink
    FullMoon proszę do poczytania
    www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=109&Itemid=44&lang=pl

    oraz

    www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=44&lang=pl
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny,
    powoli żegnam się z wątkiem, moja córcia skończyła 23 lipca Roczek. Pewnie jeszcze będę podczytywać co się u Was dzieje, bo ciężko się tak odciąć z dnia na dzień.
    Sporo się dowiedziałam od Was czytając, czasem udzielałam się :-)
    Na odchodne... FullMoon a propos karmienia piersią powyżej roku. Jak już dziewczyny pisały, jest sens, jest warto, przemawia za tym szereg argumentów zdrowotnych. Chwała Tobie, że chciałaś i karmiłaś swoje dziecko 12 miesięcy, ale nie podoba mi się, że sugerujesz że karmienie dłuższe jest bez sensu (już nie mówiąc o błędnych danych które podawałaś, chociażby w zakresie wytycznych WHO). Ja o karmienie walczyłam bardzo, nie udało się od pierwszego dnia życia córeczki, ale udało się w przeciągu pierwszego miesiąca jej życia przywrócić pełne i wyłączne karmienie piersią. Od roku zgłębiam wiedzę na ten temat, to fenomen życia, że możemy dawać dzieciom to co najlepsze. Karmię nadal i karmić zamierzam dalej. Najbardziej naturalne jest samoodstawienie dziecka, które następuje przeważnie między 2, a 5 rokiem dziecka. Przyznaję nie wiem czy dałabym radę, czy udałoby mi się karmić piersią moje dziecko jeżeli byłaby z tych, które odstawiają się bardzo późno, ale wiem, że tak długo jak to będzie dla nas obu komfortowe i dobre to karmić będę, bo wiem, że to ważne, że ma sens, że jest najlepsze dla niej.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny help :sad:
    W piątek skończyliśmy antybiotyk i inhalacje a od dzisiaj.......................całe oko na nowo zaropiałe :cry::cry::cry:
    Rzekłabym nawet, że gorzej niż zawsze było. No albo mi się zdaje, bo 1,5 tygodnia jednak wyglądało idealnie.
    I teraz tak. Przeanalizowaliśmy z mężem ostatnie zdjęcia etc i to na pewno nie była zasługa antybiotyku. Bo tego zaczął Hug w środę 15-go lipca, a oko lepsze było już w pn/wt tj 13/14.
    Więc jedyne co to inhalacje, które miał od 12-go.
    Przestudiowałam skład Berodualu i Pulmicortu.
    Ten pierwszy odpada, bo zawiera jedynie składniki rozszerzające oskrzela.
    A w Pulmicorcie [obok składnika też oskrzela rozszerzającego] jest jeszcze budezonid o bardzo silnym miejscowym działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym.
    Więc może to to ?
    Kurde no zgłupieliśmy.
    Bo to chyba jednak nie kanalik, co nie ?
    Czy kanalik i się po prostu znowu zatkał ?
    Ale jeśli nie on, to czemu drugie oko [wyglądające identycznie] się samo naprawiło 2 msce temu ? :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    TEO, a wymaz robiliście?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Teo, nie pomogę. Ale Pulmicort to steryd, czyli działała przeciwzapalnie.
    U okulisty dawno byliście? Może warto znów się wybrać i powiedzieć, że była chwilowa poprawa?
    Ale i u nas kłopot z oczami.
    Odkąd się zaczął ten rzężący kaszel bez zmian gardłowo- osłuchowych oczy Wojtka ropieją. Czasem na biało, często też na żółto. Fakt, ze po nocy zaklejone miał tylko raz, ale i tak dość częśto wycierać muszę... Na szczęście jutro nasza pediatra wraca z urlopu...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo ja też bym poszła na wymaz może Hug ma jakąś oporna bakterie bo dziwne ze znikło i nagle wróciło :sad:
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny jeszcze nie podałam małej tego jogurtu. Dzwonilam do pediatry mówiła żeby dać jedna łyżkę i zobaczyć ale ja zwyczajnie się boje jak sobie przypomnę wszystkie kolki to mam zawal:(czy ja jestem jakaś przewrazliwiona czy co:(jutro rano jej dam ten jogurt ale z nerwów to chyba nie zasne:(jeszcze naczytalam się ze może mieć jakiś wstrząs to już wogole masakra :(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.07.15 20:36</span>
    Tyle się o nią staraliśmy ze ja o wszystko się boje nawet jak ma zwykły katar:(
    -- p:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    No nie robiliśmy tego posiewu, bo nam i lekarka i okulistka powiedziały, że nie ma po co, bo że to ewidentnie kanalik.
    Okulistka była pewna na 100 %. Mówiła, że objawy idealne oraz, że jak mu masowała to ta ropa się wylewała a to od razu świadczy o zatkaniu.
    Jedynie raz położna sugerowała [jak Hug miał 6 tygodni], żeby pobrać. Pytałam raz w przychodni to pani takie oczy :shocked:, że z nosa i gardła robią ale z oka nie.
    Więc muszę jutro do Sanepidu podzwonić i spytać, czy jak sobie pobiorę sama w domu to mi to ktoś zbada.
    Rany jak mi przykro noooo.
    Przez ten tydzień, kiedy miał normalne zdrowe oczko zdążyłam się przyzwyczaić. On chyba też, bo teraz mu to przeszkadza ewidentnie.
    Cały czas pociera, przeciera, złości się kiedy po drzemce/spaniu otworzyć nie może :sad:
    Do tej pory nie wiedział, że można normalnie widzieć na oczko a przez ten tydzień się dowiedział. I teraz się złości biedny jak ma całe rzęsy poklejone a oczko spuchnięte :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Nie dziwie Ci się😞
    Wiesz może to kanalik jednak i on się odetkal ale od inhalacji dostał zapalenia to wszystko to gdybanie zrobisz posiew może Czegoś się dowiesz
    Milce na oczka dicirtinef zawsze super pomaga i powiem Ci ze jak miała takie mocne zapalenie to ropa ciekla jak naciskalam jak plakala
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Teo, ja Kacprowi sama pobierałam. Wymazówką zebrałam ropę z kącika i zabrałam do laboru. Z posiewu wyszedł gronkowiec na +++. Pomógł wtedy nagietek.
    Teraz Bartkowi nie robiłam ale się zastanawiam.
    Ja pracuję w laboratorium i nigdy nie było problemu z takimi wymazami.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    O dzięki Bari za info !!!
    A taką "wymazówkę" to się w aptece zanabywa ?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Teorka , w każdym labie zrobią wymaz z oka. Do tego są mniejsze wymazówki potrzebne chociaż zwykła tez da rade. Z tego co się orientuje w aptekach trudno o wymazówki, ale próbuj.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    serratia: Z tego co się orientuje w aptekach trudno o wymazówki


    Ale to gdzie jeszcze mogę szukać ? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    Ja ze względu na pracę w labie mam dostęp. Ale jeżeli ktoś przychodził i poprosił o wymazówkę to wydawałyśmy. Zapytaj u siebie w labie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 26th 2015 zmieniony
     permalink
    FullMoon ,Ty chyba tych zaleceń WHO dokładnie nie doczytałaś :wink:
    Nie musisz rozumieć czym kierują się kobiety karmiące dzieci powyżej roku. Karmia,bo chcą dla swoich dzieci najlepiej. Podają pokarm o najdoskonalszym składzie,pokarm zawierający wszystkie potrzebne dziecku substancje,a także komórki macierzyste. Karmilam swoja corke 33 m-ce. zamiast kubka chemicznego krowiego mleka modyfikowanego dostawala mleko swojej matki,stworzone tylko dla niej,wedleg jej potrzeb (i nie pisz mi tylko,ze mleko po roku nie ma wartości,bo tego nie zniose :tongue:). Aha,oprocz mleka z piersi jadla wszystko (no oprócz mm i kaszek).
    Poczytaj Warto karmic piersią ,moze wtedy choć trochę zrozumiesz dlaczego mamy karmia swoje dzieci powyżej roku.

    Treść doklejona: 26.07.15 23:26
    Teo, w labolatorium Ci wyddza bez problemu.ja zawsze z labu brałam. weź taka z podkładem transportowym.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny bardzo was proszę o modlitwę za.naszą Anulke leży na oiomie i jest w stanie zagrożenia życia – Lekarze podejrzewają neuroinfekcje. wczoraj malutka dostała ataku Padaczki i leży pod respiratorem. Dzisiajsię dowiem czegoś więcej jak wyniki badań spłyną. Najgorsze jest to że nie mogę być teraz przy niej. :(:cry:
    -- ;;;;
  3.  permalink
    Anecia zdrowka dla malej!!!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    o matko
    trzymam kciuki
    i modlitwę śle w stronę waszej córeczki
    a to że nie możesz przy niej być to okropne
    ale lekarze robią to w dobrej wierze
    daj znać jak coś się dowiecie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Anecia, mocno trzymam kciuki i lącze się w modlitwie.
    A mala nie była ostatnio szczepiona na cos? caly czas ma ataki?
    Czekamy na wieści.
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Anecia84: Najgorsze jest to że nie mogę być teraz przy niej. :(

    Anecia ściskam mocno, córeczka jest na pewno pod dobrą opieką. Jestem z Wami myślami.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.