Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    Może niech butelkę podaje ktoś inny, nie ty? U nas butelkę z moim mlekiem potrafi skutecznie podać tylko teściowa;). Mała 12 tygodni, wyłącznie na piersi.
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    mąż próbował kilka razy - młoda okropnie płacze i się wyrywa :/ z synem nie było problemu, od razu potrafił ssać butlę :/
    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    Może strzykawką albo łyżeczką?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 17th 2018 zmieniony
     permalink
    Spróbuj butelkę medela calma. Nie zaburza ssania i kształt ma zbliżony do sutka więc moze by się udało :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    dzięki sprawdzę :)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    moja się nauczyła w wieku 10-11 miesiescy, jak została odstawiona od piersi :P zasysa teraz butelkę jak glonojad. A wczesniej na sile 30ml wypijała, a i to od wielkiego dzwonu.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 17th 2018
     permalink
    Moja cycozwisająca Krysia nie wiedziała co zrobić z calmą. Nie potrafiła zassać. Lovi dynamiczny się sprawdził, ale okolo 5 m-ca odrzuciła butelkę i żadna siła jej nie przekoała. Wojtek wypił raz z butelki w szpitalu, 2 razy od mojego męża w domu, a potem już się nie dał nabrać. Został z moim ojcem i musiałam do domu wracać, bo pluł i wrzeszczał. Mężowi robił podobne cyrki. I tak się skończyło picie z butelki- Krysia była starsza więc karmiona była łyzeczką. Wojtek pił z kubeczka medeli.
    --
  1.  permalink
    U nas zadna butelka nie dala rady - ale to nie byla kwestia butelki, nie chcial po prostu mleka..
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 18th 2018 zmieniony
     permalink
    kurka, wczoraj przełom w żłobku w końcu, już się dziewczyna nieco ogarnęła, zapłakała chwilę przy oddawaniu tylko, zaczęła po ponad 2 tygodniach bawic sie wsrod dzieci troche, była opcja, że po 3 tygodniach 1,5godzinnego pobytu spróbujemy na 3-4h ją oddawać. A dzis mialysmy przed południem szczepienie na ospę umówione i co? w nocy katar się pojawił, noc koszmarna, do żłoba nie oddałam, przełom mogę sobie wsadzić :P I oczywiście szczepienie odwołane (choć pediatra na 100% by ją pozwoliła zaszczepić). Wszystko się posypało, bo miedzy szczepieniem na ospe sporo trzeba bedzie odczekac, zeby MMR i pneumo zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 27th 2018 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny,
    Mam do sprzedania 2 opakowania (być może nawet 3 - muszę sprawdzić dokładnie) żelu DENTINOX. Cena do uzgodnienia. Jakby co, piszczcie na priv.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Dziewczyny, co można.podać na kolke noworodkowi - ma bóle brzuszka a ma 5 dni. Jest coś w ogole?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    espumisan.

    Treść doklejona: 20.03.18 17:19
    ale to na pewno kolka? bo równie dobrze może być po prostu rozwijający się jeszcze układ pokarmowy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Jeszcze gimnastyka, masaż shantala i ciepła pielucha na brzuch. Ale jak to kolka to może nic nie pomóc :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Espumisan jest od 28 dnia życia zdaje się...
    Jakie są objawy bólu brzucha u 5 dniowego dziecka? Jakie mleko dostaje?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    aj, odczytałam od 5 dni :shamed:
    to jak ma 5 dni to bankowo nie jest to kolka.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    A może jakiś probiotyk? Biogaia? Ona jest chyba od 1 dnia życia?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    Katka, a skąd wiadomo, że to bóle brzuszka?
    Moja córka miała tak, że nad ranem zaczynała przez sen poplakiwac, prezyc się, puszczać bąki. I tak przez parę godzin. Dostawała probiotyki i espumisan ale najbardziej pomagało położenie jej brzuchem do brzucha. I tak spała na zmianę albo na moim brzuchu albo na brzuchu męża. I to naprawdę pomagało prawie od reki. Pediatra nam tłumaczyła, że cieplo naszego brzucha i nasz oddech działa jak masaż i kompres w jednym. Może to pomoże?
    •  
      CommentAuthorjori
    • CommentTimeMar 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Poradzicie proszę na temat rozszerzania diety u teraz już 5 miesięcznego dziecka. Mam wrażenie, że po zjedzeniu czegokolwiek że sloiczka robią mu się czerwone wypieki na policzkach. Jeśli to alergiczne to możliwa jest alergia i na jabłko i marchew i gruszkę? Nawet po ziemniakach z dynią.

    Treść doklejona: 21.03.18 10:17
    Katka, to może być nietolerancja laktozy. Można podać krople delicol. Delicol to enzym laktaza. Mój młody to dostawał. Espumisan u nas nie pomógł i inne leki z symetikonem.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 21st 2018 zmieniony
     permalink
    To jest noworodek, on ma 5 czy 6 dni. O nietolerancjach jeszcze nie można mówić, jedynie o niedojrzałości jelit.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    A może krople BioGaia - od pierwszych dni życia.
    •  
      CommentAuthorjori
    • CommentTimeMar 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Obe
    "3. Przyczyny niedoboru laktazy
    Nietolerancja laktozy spowodowana niedoborem rozkładającego ją enzymu może pojawić się u wcześniaków. W takich przypadkach problem zazwyczaj jest przejściowy i ustępuje w momencie, gdy jelita malucha zaczną wytwarzać laktazę. U dzieci urodzonych w terminie przyczyną może być wrodzony niedobór tej substancji, a wtedy objawy nietolerancji laktozy pojawiają się w ciągu pierwszych dziesięciu dni życia, zazwyczaj jednak można je zaobserwować już po pierwszym karmieniu."
    Tak podają na necie. www.parenting.pl
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    jori, zmień źródło bo te jest mało wiarygodne...
    jak już am się na kimś opierać to po stokroć wolę Hafiję i np jej wpis na temat kolki

    pamiętajcie też, że dziecko jest po szczepieniach, po dwukrotnej zmianie środowiska.
    u mnie np Klara po powrocie do domu po drugiej operacji też zareagowała brzuszkiem...


    jori: Poradzicie proszę na temat rozszerzania diety u teraz już 5 miesięcznego dziecka. Mam wrażenie, że po zjedzeniu czegokolwiek że sloiczka robią mu się czerwone wypieki na policzkach. Jeśli to alergiczne to możliwa jest alergia i na jabłko i marchew i gruszkę? Nawet po ziemniakach z dynią.

    jeśli jesteście na kp to za wcześnie na rozszerzanie. przy mm wg mnie też.
    zmień słoiczki na kuchnię własną i wtedy będzie można wyrokować czy to reakcja na produkt taśmowy czy faktycznie na jdzenie.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    Hafija nie rozpatruje w tym artykule tematu laktazy więc nie rozumiem odnośnika. Daleka byłabym od opierania się na jednym źródle. Niech spróbuje, matka zrobi wszystko żeby pomóc. Siedzenie przed TV dla małego dziecka też nie jest w ogóle wskazane a niektórzy pozwalają ;)

    W kwestii doświadczeń mam podobne jak Isia. Koło 4-5 bad ranem dziecko postekiwalo i budziło się. Robiłam masaż brzuszka, układałam brzuchem do brzucha a w ostateczności używałam rurek Windi (gazy schodzily od razu i dziecko rozluźnione zasypialo. Stosować jak najmniej) Jak zaczynał mocno płakać to widziałam, że sam się jeszcze bardziej blokuje z odgazowaniem. W kwestii sabsimplex I espumisanu- u nas nie zauważyłam różnicy. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    Małej mocno bulgocze w brzuszku i przestała puszczać bączki. Nie spała poprzedniej nocy od 19 do 4 nad ranem i ciągle płakała. No i w brzuszku bulgotało. Jest karmiona mieszanie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    katka, wypisz wymaluj moje początki z drugą córką (obecnie prawie 14 m-cy), bulgotanie w brzuszku, niepokój, była wiecznie noszona na rękach, bo trochę to jej pomagało, jak nie spała (też na rękach, odłożona zwykle budziła się od razu) to głównie płakała, było bardzo ciężko, espumisan (mimo, że nie miała 28 dni jeszcze) nic a nic nie pomagał, nic nie pomagało... układ pokarmowy musiał po prostu dojrzeć, wymęczyła się (i nas, co mniej ważne) kilka tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    Niech rodzice spróbują tego kładzenia brzuch do brzucha. Samo to, że dziecko czuje bliskość rodzica juz je jakoś uspokaja. I w dzień kłaść na brzuszek też. Na pewno można jakiś probiotyk. Co do espumisanu to nie pamiętam kiedy dokładnie moja mała zaczęła brać ale to i w ciąży brać można. Na pewno przy każdym karmieniu dawałam. Plus probiotyki. Ale u nas cuda zdzialalo kładzenie małej na swoim brzuchu. Naprawdę. Była dużo spokojniejsza.
    U nas ta "impreza" trwała jakoś do 4 miesiąca.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    Karmienie mieszane to duzy problem z doborem odpowiedniego mleka. Mogą spróbować z inna mieszanka no. Hipp Combiotic (w Rossman można juz kupc saszetkę mleka, nie trzeba całego dużego opakowania). Ważna jest butelka. Jak najmniejszy wypływ mleka bo często dziec nałyka sie powietrza podczas karmienia. Przypomniało mi sie,ze u nas baaardzo duzo pomogło zakupienie butelki Medela zestaw smoczka (długi smoczek z regulacja wypływu mleka, obracając wybierasz czy ma lecieć słabo czy szybciej). Fajna sprawa tylko droga i często trzeba wymieniać smoczki. Po 3-4 miesiącach założyliśmy zwykle smoczki medali z nr 1, gdzie młody musiał sam mocno pracować zeby sciągnąć mleko.
    --
  2.  permalink
    A delikol? Poleciłam ostatnio pacjentce bo dziecko też karmione mieszanie i pomogło.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2018
     permalink
    katka_81: Nie spała poprzedniej nocy od 19 do 4 nad ranem i ciągle płakała.


    Takie maleństwo dziewięć godzin ciągłego płaczu?
    Rany co Ty mówisz.....:sad:
    Za mała chyba, żeby to kolki już...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 22nd 2018
     permalink
    Jeśli dziecko jest karmione mieszanie to problemem jest jak nic mm :( U nas początki były bezproblemowe (mino podejrzenia NEC) ale za to przejście z 1 na 2 skończyło się bebilonem pepti.
    U nas w szpitalu wcześniaki karmiono mlekiem Bebilon Nenatal Home. Młodego ominęło, bo starczało mojego mleka. Przy wypisie neonatolog powiedziała, żeby nie cudować i jak będzie konieczność dokarmiania to wybrać Bebilon z pronutrą. Zrobiłam rozeznanie i wyszło mi, że u nas są dostępne tylko 4 mleka, które nie zawierają syfiastego cukru (maltodekstyny, syropu glukozowego czy fruktozowego). Są to: Bebilon profutura, Bebilon z pronutrą, Bebiko pro plus i Hipp combiotic. Reszta zawiera chyba więcej cukru niż cola :( Nam nie podszedł Hipp, chociaż kusiły mnie te ekologiczne orzechy kokosowe ;)
    .
    Katko, a dziecko nie dostaje czasami żelaza?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 22nd 2018 zmieniony
     permalink
    Dziękuję dziewczyny. Pójdę może dziś bądź jutro do nich, to porozmawiam, podpowiem.
    Obe, nie, malutka nie dostaje żelaza. Tylko mama po prostu mało wyedukowana. Spytała mnie nawet wczoraj, czy przy czkawce może jej podać wody. Mała ma często czkawkę. No nic. Zobaczymy. Oby się poprawiło.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 22nd 2018
     permalink
    katko, to nie ma się co dziwić - mnie na oiomie położne mówiły, że mam dziecku lepi podawać z glukozą ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 22nd 2018 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem powinni zmienić mm. Miałam w rodzinie taka sytuacje, że maleństwo w 5 dobie trafiło do szpitala z powodu takiego wlasnie płaczu...
    Mama uparła się, że dziecko ma być hospitalizowanie choć lekarze mówili, że to może być od diety czyli mm lub kp, bo tez była karmiona mieszanie.
    Okazało się, czego mama nie powiedziała w szpitalu, że po powrocie ze szpitala (po narodzinach dziecka, byli 3 doby) w weekend zrobili sobie kolacje powitalna a na nią była zapiekanka ze wszystkim...papryka, pomidory, brokuły, ser, ostre przyprawy łącznie z tabasco itd...
    Wiem, ze mówi się iż kobieta karmiąca może jeść wszystko, ale wydaje mi sie że w przypadku z mojego podwórka zabrakło zdrowego rozsądku (często brakuje ale to już inny temat) poza tym są dzieci bardziej wrażliwe np na produkty rozdymające niż inne.

    Moja córka nie miała kołek, jadła mm Hipp Bio Cimbiotic i kp do 6 miesiąca. Jedynym wyjątkiem był ból brzucha gdy zjadłam pomidory ze skórką...płacz, prężenie...
    U syna problem zaczął się chyba około miesiaca i winne było mm...na gazy pomimo Sab simplex musiałam czasem stosować katerer reaktalny, bo pomijając gazy miał tez zatwardzenia :( ehh
    Oraz u Nas przy mieszanym karmieniu (ja musiałam sie pilnować z jedzeniem), do gry nie wchodziło Bebiko i Bebilon. Bardzo Nam sie poprawił brzuszek po Hipp Bio Combiotic.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 22nd 2018
     permalink
    Iwonka, ale przy kp dieta mamy, przyprawy, produkty wzdymajace, to naprawdę nie ma znaczenia... Jedyne co może mieć znaczenie to alergeny, które przechodzą do krwi matki, z której tworzy sie mleko. Oraz czosnek który może zmieniać smak mleka ale większości dzieci nie przeszkadza.

    Katka, moja córka często łapała czkawke. Wiadomo, że dziecku to nie przeszkadza, nie boli. No chyba, że akurat chce spać, to wtedy przeszkadza.
    A jak mała zachowuje się w dzień? Bo jeszcze przyszło mi do głowy, że może miała tak jak moja córka ze jej się dzień z nocą pomylił. Od 23 do rana była nieodkladalna. Ani w korytku ja wozić, ani luźno przykryć, ani ciasno owinąć, ani ja ciepło, ani ja chłodno. Tylko ja ręce i wtedy się uspokajala. I tak od 2 doby życia. A w dzień to jakby dziecka w domu nie było. A w nocy wrzeszczala tak, jakby jej rzeczywiście coś było i ja bolało. Tymczasem ona chciała poczuć ciepło mamy albo taty. Na karmienie trzeba ja było udział i na jakieś chwilowe czuwanie tez. Może tu się jeszcze to nakłada.
  3.  permalink
    U nas przy mieszanym pokarmie przy pierwszej wizycie położnej kazała nam podawać probiotyk,bo stwierdziła że mogą być rewolucje i lepiej zapobiegać.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 22nd 2018 zmieniony
     permalink
    Dziś idę do tej znajomej, więc wypytam wszystko, dowiem sie jak to dokładnie wygląda. Wpadnę tu i napiszę Wam.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.03.18 07:10</span>
    A więc rzeczywiście mała ciągle poplakuje. Jest marudna. Nawet przy mamie. Possie trochę i płacze. Z moich obserwacji wynika, ze butelka zrobiła swoje. Mała wyssie pierwszą fazę pokarmu a potem, kiedy trzeba się bardziej napracować by druga faza popłynęła, to jej się nie chce. Ssie bardzo krótko. Jest dokarmiana cala noc butelką z mm, bo - cytuję - "dłużej wtedy spi". Ja już nawet nie dyskutowalam za wiele, bo ojciec dziecka czuwał i słuchał a zdecydowanie ma inne poglądy ode mnie. Więc moim okiem tak to wygląda. Baczków mała nie puszcza ale też nie podkurcza za nóżek jak poplakuje. Koleżanka twierdzi że poprzedniej nocy już lepiej spała, bo męczyła się tylko do północy. potem spała ciągiem do 5. I tak to...
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMar 23rd 2018 zmieniony
     permalink
    Moja starsza córka w piatej dobie zaczela przerazliwie płakać. Karmiona tylko piersia. Jej rekord w placzu to 20h z przerwami na cycka. Lekarze wciskali nam espumisan laktaze biogaje. Maz pojechal w desperacji do niemiec po zapas sabsimplex. Wytrzymalismy tak 6 najdluzszych tygodni w naszym życiu. Plakala ona, my i babcie jak przyjezdzaly nam do pomocy. W brzuchu sie przelewalo, kipialo wręcz. Z diety wykluczylam juz wszystko prawie za rada lekarza. Z braku sil, abym odpoczela podal maz w 6 tyg butelke mm. Mala uspokoila sie, spala normalnie. Odciagalam pokarm zeby nie zanikl i przez 3 dni dawalismy mm. Po 3 dniach w tejemnicy przed mezem sprobowalam znowu podac piers i w trakcie jedzenia juz zaczelo jej sie przelewac w brzuchu. Po karmieniu plakala strasznie 2h. To bylo nasze ostatnie karmienie. Na mm zaczela ona i my odzywac. Lekarz niedowierzal, ale stwierdzil ze bardzo maly odsetek dzieci ma alergie na mleko matki. I to nas najwyrazniej spotkalo.

    Swoje drugie dziecko wykarmilam piersia bez zadnych problemow. Ba jadlo tylko i spalo.

    Zeby nie bylo jestem jak najbardziej za kp, ale czasem po prostu sie nie da.
    --
    •  
      CommentAuthorjori
    • CommentTimeMay 5th 2018
     permalink
    Dziewczyny kiedy Wasze dzieci zaczęły podnosić się na nóżkach?
    Mój zaczyna się podnosić ciągnąć rękami za moje ubranie i stoi pionowo trzymając się. Boje się, że pokrzywi kręgosłup i nogi. Za kilka dni skończy 7 miesiecy.
    Nie raczkuje, potrafi w miarę ale mam wrażenie, że mu się nie chce.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 5th 2018
     permalink
    Nic się nie stanie ani z kręgosłupem ani z nogami. Nie musi też raczkować przed chodzeniem.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 5th 2018
     permalink
    Poszukaj w necie ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzuszka i kręgosłupa u takiego malucha. Nasz po nich szybko zaczął raczkowac. Wcześniej czolgal się I wstawal na nóżki. Poza ćwiczeniami dobrze jest dziecko np przy zmianie pieluchy posadzić I z tej pozycji kłaść na plecy. Przewijasz I znowu z pozycji leżącej przechodzisz do siadu i dopiero bierzesz na ręce. Ciężko mi to opisać bo nam instrukcje dawała rehabilitantka.
    --
    •  
      CommentAuthorjori
    • CommentTimeMay 11th 2018
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Młody zaczął raczkować:)
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 11th 2018
     permalink
    Jaka tu cisza :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 11th 2018
     permalink
    To dobrze - cisza świadczy o braku problemów do omówienia :wink:
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 30th 2018
     permalink
    Dziewczyny jak pomóc 10 miesięcznemu dziecku podczas wirusówki -wymioty ? Córka z czwartku na piątek o 23.30 zaczęła wymiotować a skończyła o 9.00 rano. Tak nią sponiewierało ze dwa dni odsypiała - korzeń kobylaka pomógł jej stanąć na nogi.
    Dziś o 17.00 ja zaczęłam, o 20.00 mąż a o 20.30 synek. Kompletnie nie wiem jak mu pomóc a na pomoc doraźną jak pojadę to go pewnie w szpitalu będą chcieli zostawić. U nas na oddziale taki syf że lepiej omijać z daleka.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 12th 2018
     permalink
    Pytanie do mam z warszawy i bliskich okolic .
    Dostaliśmy skierowanie na badanie bioderek to które się robi między 4 a 6 tygodniem życia dziecka.
    Tylko ze lekarz napisał ze to do poradni preluksacyjnej (dziecięcej)
    Czy wiecie gdzie na nfz można w ciągu miesiąca zapisać się na takie badanie. Na razie dzwoniłam do 4 miejsc i najbliższy termin początek września a Mała urodziła się 29.06.2018.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 12th 2018
     permalink
    Myślę, że bierz ten początek września. Zwłaszcza że mala jest młodsza, wiec pewne procesy będą zachodzić teraz, po urodzeniu, mimo że normalnie działyby się w brzuchu.
    Krysia miała w wieku ok. 6 tygodni robione, a potem i tak musieliśmy iść na kolejne usg za 3 m-ce, bo się jakaś panewka nie domknęła cz też nie wykształciła.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 13th 2018
     permalink
    Bierz wrzesień :) Na kiedy miałaś termin? Moje dziecko urodzone w maju w 32 hbd miało badanie na NFZ we wrześniu i mimo, że wszystko było idealnie byliśmy jeszcze 3 razy :)
    Swoją drogą, znajdź dobrego neonatologa, który ogarnie całość badań córeczki. Z racji wcześniactwa należy się Wam opieka do roku a nawet dłużej jeśli neo tak zdecyduje :)
    Nie wiem czy szczepisz dziecko ale jakby co to macie prawo do darmowej 5w1 i pneumo 13-walentnych.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 15th 2018
     permalink
    Wcześniaki dalej mają preverar refundowany?
    Myślałam, ze już wszystkich teraz traktują synflorixem.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 15th 2018
     permalink
    A takiego neonatologa to w zwykłej przychodni znajdę czy do niego jakieś skierowanie potrzebne?
    Czy kogoś polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 15th 2018
     permalink
    karolciat: Wcześniaki dalej mają preverar refundowany?
    Myślałam, ze już wszystkich teraz traktują synflorixem.

    Tak, tylko trzeba tego dopilnować. Lubią wcisnąć synflorix, bo mają go na masę ;) Poza tym wcześniaki mają schemat 3+1 na pneumo i WZW.

    acia20: A takiego neonatologa to w zwykłej przychodni znajdę czy do niego jakieś skierowanie potrzebne?
    Czy kogoś polecacie?

    Nie pomogę w kwestii konkretnej osoby, bo ja nie z Wawy.
    Musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego córeczki. Nie wszyscy chcą dawać ale trzeba się uprzeć. U nas nie było problemów. Neonatolog dalej Was pokieruje i da skierowania do różnych specjalistów :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.