Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorElse
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    U nas świetlica 6.45 do 16. Tak przynajmniej na stronie internetowej szkoły podają, bo nie korzystamy.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    U nas świetlica szkolna w godzinach 6:45-16:30.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    U nas zerowka jest w przedszkolu. W sumie grup sześciolatków jest więcej niż jakiejkolwiek innej grupy dzieci. Tymczasem w grupie trzylatków mojego dziecka jest na stałe tylko jedna pani przedszkolanka. Brakuje pań. Dwie wpadają na parę godzin, każda raz w tygodniu. Ani dzieci nie zna i nie ma szans za bardzo kojarzyć. Dla takich początkujących maluchów to koszmar. Pewnie starczyło pań dla dzieciaków gdyby w podstawówkach były miejsca dla sześciolatków. Tymczasem te miejsca zajęły dzieci z 7 i 8 klas.
    Wiec ten problem kadrowy, lokalowy, programowy i jaki tam jeszcze w szkołach, rzutuje tez na sytuację przedszkolaków. O tym, że w moim mieście brakuje miejsc w przedszkolach dla trzylatków (bo siedzą w nim sześciolatki) to już nie wspominam bo to oczywiste.

Ja w podstawowce chodziłam na dwie zmiany. Wówczas w szkole były klasy do "f". Potem zaczęli budować więcej szkół w okolicy i w nowej szkole bliżej domu klasy były już do "c". Dzieci po około 30 osób w klasie. W liceum na starcie było nas 38 (!). Ale już po pierwszym semestrze odeszło 5 osób a do czwartej klasy chodziło tylko 25. W liceum połowę lekcji mieliśmy dzielnych na dwie grupy. W podstawowe to chyba tylko angielski był dzielony na grupy oraz wf i zpt.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Z tego co zrozumiałam, dyrektor nie miała na myśli świetlicy, tylko opiekę zapewnioną przez zerówkę - te same panie, ta sama sala, jak w przedszkolu. Nie wiem, ile w tym prawdy jest. Nie wiem też, co z odstawianiem dzieci przed 7, ani od której są czynne świetlice. Wiem jedno - będę namawiała wszystkich rodziców do stworzenia zerówki w przedszkolu, bo to ma zależeć od naszych deklaracji.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Co myslicie o tego typu biurkach?
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Acia, może one są ok pod względem dostosowania do wzrostu dziecka. Ale ich wygląd mnie odstrasza i takiego bym nie kupiła. Ponadto ta cena. Za taką widziałam eleganckie drewniane (dębowe?) biurko polskiej firmy. Bardzo proste, z podnoszonymi klapami z tylu i dwoma płytkimi szufladami od frontu w blacie.
    -- Gniewuś 10.08.2015
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.