Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorDrasia83
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Witajcie Dziewczyny, kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na endometriozę. Mam wszystkie objawy tego paskudztwa, z wyjątkiem niepłodności (jak do tej pory), bo mam już dwójkę dzieci. Wynik Ca125- 90. Dowiedziałam się, że nie ma konkretnego lekarstwa na to, a ja nie wiem jak będzie wyglądało moje życie z takim strasznym bólem. Ponieważ miałam już 2 cesarki i mam po nich mnóstwo zrostów, które powodują u mnie dolegliwości bólowe, lekarz nie decyduję się mnie znów otwierać (co zresztą rozumiem), zwłaszcza dlatego, że zdecydowaliśmy z mężem że postaramy się o 3 dziecko, więc podczas kolejnego cesarskiego cięcia, ginekolog usunie wszystkie zrosty. Mam do Was pytanie, czy macie w związku z tych choróbskiem dolegliwości bóli żołądka, jakieś przelewanie w jelitach, biegunki, zaparcia??? Ja mam okropny refluks, który nie daje mi żyć, a gastrolog zrzuca winę na endometriozę i nie zleca żadnych badań, a ja nie dość, że cierpię z powodu bólu krzyża, podbrzusza, to jeszcze ten żołądek i zaparcia. Czy tak już do końca życia będę się męczyć??:cry:
    • CommentAuthorDrasia83
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Witajcie Dziewczyny, kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na endometriozę. Mam wszystkie objawy tego paskudztwa, z wyjątkiem niepłodności (jak do tej pory), bo mam już dwójkę dzieci. Wynik Ca125- 90. Dowiedziałam się, że nie ma konkretnego lekarstwa na to, a ja nie wiem jak będzie wyglądało moje życie z takim strasznym bólem. Ponieważ miałam już 2 cesarki i mam po nich mnóstwo zrostów, które powodują u mnie dolegliwości bólowe, lekarz nie decyduję się mnie znów otwierać (co zresztą rozumiem), zwłaszcza dlatego, że zdecydowaliśmy z mężem że postaramy się o 3 dziecko, więc podczas kolejnego cesarskiego cięcia, ginekolog usunie wszystkie zrosty. Mam do Was pytanie, czy macie w związku z tych choróbskiem dolegliwości bóli żołądka, jakieś przelewanie w jelitach, biegunki, zaparcia??? Ja mam okropny refluks, który nie daje mi żyć, a gastrolog zrzuca winę na endometriozę i nie zleca żadnych badań, a ja nie dość, że cierpię z powodu bólu krzyża, podbrzusza, to jeszcze ten żołądek i zaparcia. Czy tak już do końca życia będę się męczyć??:cry:
  1.  permalink
    endometriozę da się zaleczyć ale czy wyleczyć to nie wiem, nie wiadomo na 100% skąd pochodzi źródło choroby dlatego nie wynaleźli jeszcze leków skoro nie znaja przyczyny, poza tym w Polsce nie nchcą albo nie maja kasy na naukę o tej chorobie... wiem ze czasami dziewczyny mają wprowadzana sztuczną menopauzę na kilk miesięcy żeby zasuszyć endo, ale ja się na to narazie nie zdecydowałam bo chcę spróbować zajść w ciążę
    mi osobiście ketonal forte wogóle nie pomagał, SALINOS sama musisz popróbować co Ci pomoże, powiedz do jasnej ciasnej swojemu gin, że nie chcesz i nie musis tak cierpieć i nie możesz brać garści tabletek codziennie podczas @, zapytaj go czy to jest wg niego rozwiązanie i czy tak to widzi u Ciebie na resztę życia????????????!!
    wkurzyłam sie normalnie...
  2.  permalink
    DRASIA, zaparcia mam ale bardzo pomaga mi REGULARNE stosowanie naturalnego błonnika w postaci babki płesznik, możesz ja kupić w każdym sklepie ziołowym, no albo colon c, to to samo, krzyż tez strasznie mnie boli, podbrzusze też żołądek nie ale za to jelita bardzo, bo jak pisałam endo mam też juz na jelitach..
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    madzioszkak ja jestem wkur.....:) lekko mówiąc.. skoro mam wybór, to muszę zadbać o bolesną stronę kobiecości.. nie mam zamiaru dłużej cierpieć z tego powodu.. trochę mam konflikt z mężem, który nie chce, żebym poki co poszła na laparo z uwagi na to, że od 2 tyg. leczę niedoczynnośc tarczycy i prolaktynę ( co być może jest powodem mojej niepłodności), bo mamy się starać o dziecko.. ale ja już nie daje rady myśląc, że za miesiąc znowu się nie uda i przyjdzie ta wredna niezwykle bolesna małpa.. ciekawa jestem co lekarz powie na ten temat..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    a o lekarzach to lepiej się nie wypowiem, bo za bardzo by mnie poniosło..do poprzedniego lekarza poszłam z wieloma problemami.. a on zajął się tylko jednym, pomijając resztę.. wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorDrasia83
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    SALINOS, a powiedz mi proszę, bardzo masz zwiększoną tę prolaktynę?? Ja też mam lekko i boję się, że nie dość że endo to jeszcze to i nie uda mi się szybko w tę ciążę zajść i co wtedy?? Zostanę na czas starań bez leczenia?? Nie wiem co się dzieje teraz w moim życiu, jakiś matrix :cry:
    •  
      CommentAuthorRozkosznica
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Sali moj jest prawnikiem i mowi, ze w takim przypadku jezeli twoj gin nie chce ci wydac skierowania na laporo to musisz go postawic pod murem, jak? wlasnie tak, ze kaz mu wypisac zaswiadczenie, ze on ginekolog............oswiadcza iz nie stwierdza u Ciebie objawow czy chocby podejrzenia endometriozy, a jego diagnoza brzmi "taka uroda pacjentki" i nie widzi wskazan do skierowania cie na badania specjalistyczne. Albo bedzie duren i to podpisze, a potem jesli ci to zdiagnozuja masz pelne prawa do roszczenien przewidzianych prawnie, badz sie mu tylek przestraszy i natychmiast wypisze ci skierowanie najlepiej z klauzula PILNE! czasem trzeba siegnac drastycznych rozwiazan. choc w porownaniu do ich ignoracji to jest pikus.
  3.  permalink
    brawo Rozkosznico :-)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Drasia, oto moje wyniki
    *WYNIKI badań hormonalnych w 3 dniu cyklu*:
    *TSH 4.480* (0.27- 4.2)
    FSH 5.54 (4.00- 13.00)
    *Prolaktyna 35,84* (4.79- 23.3)
    Estradiol 151,5 (46.0- 607.0)
    LH 2,5 (2.4- 12.6)


    *30.5. 2011 r. WYNIKI:*
    TSH - 4,100 (0.27-4.20)
    fT4- - 0,978 (0.932-1.71)
    fT3- 3,100 (2.02-4.43)

    *1.6.2011 r. PRL TEST*
    prolaktyna na czczo - 22,09ng/ml
    PRL po godzinie i 1 tabl Metoclopramidum - 291,80 ng/ml

    a Rozkosznica jest znakomita!!!! :) a propo, mój też jest prawnikiem z wykształcenia:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  4.  permalink
    Sali łączy nas więc coraz więcej,a najbardziej marzenie o dzidzi :))
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    dokładnie!! :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 25th 2011
     permalink
    mam skierowanie na laparoskopie.. w poniedziałek idę ustalić termin badania.. i lekarz przepisał mi 3 pierścienie Nuvaring, które umieszcza się w pochwie.. zastanawiam się czy przed zabiegiem mogę stosować tego typu antykoncepcję?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2011
     permalink
    Co leczysz za pomocą NuvaRing?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 25th 2011 zmieniony
     permalink
    endometrioze i nie do wytrzymania miesiączki
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    nigdy nie słyszałam o takiej antykoncepcji i leku na endo :( a mieszkasz w Polsce salinos ?
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 26th 2011 zmieniony
     permalink
    NuvaRing to zwykła antykoncepcja i jedynym wskazaniem do stosowania jest zapobieganie ciązy. Z innych wskazań lekarz stosuje na własne ryzyko i dla mnie to raczej strzelanie na slepo a nie leczenie. W ulotce słowa o leczeniu endometriozy nie ma w zarejestrowanych wskazaniach też.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    tak mieszkam w Polsce. Lekarz podejrzewa endometrioze. Wspomniałam mu o bolesnym miesiączkach. Powiedział, że jednym ze sposobów leczenia endometriozy jest antykoncepcja, stąd ten Nuvaring. Przygotowuję się do laparoskopii, zastanawiam się czy można mieć pierścień podczas laparo??? wydaje mi się, że nie ale pewna nie jestem.. stąd moje pytanie co mam z tym fantem zrobic, bo jak go usunę to dostanę sztucznego krwawienia, a podczas zabiegu chyba nie można mieć miesiączki??
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    Jeśli w ciągu 3 godz. włożysz z powrotem, to różnicy nie będzie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    Kiedy ja szłam na laparo przeczytałam w ogólnych zaleceniach ze szpitala, że na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić antykoncepcję hormonalną i nie współżyć po odstawieniu.
    Przed wyborem znieczulenia anestezjolog który przeprowadzał wywiad pytał o stosowanie anty hormonalnej.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    czy poprzez laparoskopię lekarze mogą usunąć mi nadżerkę?? mam ogromną bo na całej długości szyjki.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    w środę idę na usg do szpitala. Pielęgniarki kazały się wstrzymać z antykoncepcją i z ciążą..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Mi jakoś ta antykoncepcja przed zabiegiem nie pasuje, nie jestem specjalistką ale jeśli ma to być laparoskopia to będzie na pewno w znieczuleniu a hormony mogą powodować rożne interakcje ze znieczuleniem. Ale podkreślam, że nie jestem specjalistką, na pewno trzeba poinformować anestezjologa kiedy dokładnie była odstawiona anty.
    Rady pielęgniarek wydają mi się bardziej racjonalne.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Dotia, ale ja nie biore jeszcze żadnych anty, i pielęgniarka powiedziała, że do zabiegu mam się wstrzymać.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Myślałam, że wykupiłaś receptę i używasz :wink: Zresztą ja nie próbuję być mądrzejsza od lekarza, tylko piszę jakie były wymogi w moim szpitalu i jak je tłumaczono. A jestem przychylna zdaniu pielęgniarki bo mi tak kazano zrobić i to wydaje mi się bardziej logiczne :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    mi przed laparoskopią nikt nie zadał pytania czy stosuję jakaś anty
    ani lekarz kierujący, ani ordynator, ani anestezjolog nikt nikt nikt
    ciekawe czemu...
    dobrze, że nie brałam bo z tego co piszecie to się nie powinno.....
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    kurczę, zapomniałam powiedzieć pielęgniarkom o lekach na tarczyce i prolaktyne. Powiem lekarzowi w środę na usg. Jest mi strasznie ciężko tym bardziej, że nie mam oparcia w mężu. On uważa, że powinnam się jeszcze wstrzymać z tą laparoskopią, że powinnismy dać sobie szanse jeszcze przez 3 miesiące, bo dopiero od miesiąca reguluję TSH I PRL.Tylko Bóg wie, co ja czuje, jak mi ciężko, że tak ważne decyzje muszę podejmować kompletnie sama... ja już nie radzę sobie z bólem miesiączkowym :(:(:(:(
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    bardzo mi przykro salinos, że tak cierpisz... ja też miewam bolesne miesiączki, ale zawsze coś pomaga, w ostateczności 2-3 ibupromy na raz lub ketonal, ale to rzadsze "przypadki"
    życzę powodzenia i trzymam kciuki za powodzenie laparoskopii :)
    --
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    moim zdaniem Salinos nie ma co zwlekać z laparo - zobaczysz to nie takie straszne ( ja też miałam ) a te objawy są niepokojące - warto to sprawdzić
    a przed operacją powiedz wszytsko lekarzowi - o lekach i o tym pierścieniu ( a właściwie co to jest ? ) :confused:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    dzemilun: moim zdaniem Salinos nie ma co zwlekać z laparo


    moim też :wink:
    ja się na nią zdecydowałam po 8-śmiu miesiącach starań i nie żałuję
    i na prawdę nie taki diabeł straszny jak go malują :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    Pierścien NuvaRing to rodzaj antykoncepcji, tylko, że zamiast łykać codziennie tabletki i niszczyć wątrobę to wkładasz pierścień do pochwy w 1 dniu miesiączki i wyjmujesz po 3 tygodniach, robisz 7- dniową przerwę i wkładasz kolejny pierścień. Mam receptę, jeszcze go nie wykupiłam i przed laparo nie wykupię, choć jak pomyslę o moim bólu miesiączkowym to od razu bym sobie włożyła ten pierścień, nie zważając na dzień cyklu. A co do laparo, to ja się nie boję tego badania czy zabiegu, tylko niestety nie mam wsparcia w mężu, który chciałby, żebym jeszcze trochę poczekała z tą laparo.. niestety ja mam inne zdanie na ten temat i chcę mieć to zrobione od razu, bo nie ma ani dzidzi, ani poprawy w moich dolegliwościach comiesięcznych.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    Jutro mam usg o 8.00. Wszystko lekarza wypytam i powiem o lekach, które dotychczas przyjmuję. Trzymajcie kciuki:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  5.  permalink
    a ja byłam dziś u dra gina od niepłodności, zrobił mi usg, znów mam torbiel endo na prawym jajniku... poddałam się, jak dla mnie to za dużo tego wszystkiego, w lutym laparotomia, w maju histeroskopia, to g.... cały czas odrasta, zaproponował hormony na 6 mcy, laparoskopie, hsg, stanęło na tym, ze na razie nie chce hormonów więc dał mi skierowanie do UCK w Gdańsku na HSG, potem w zależności od tego jaki będzie wynik, zobaczymy co dalej. wiecie co niedobrze mi z tego wszystkiego
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    madzioszkak, z tego co wiem endometrioze leczy się właśnie antykoncepcją... ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na anty.. zresztą sama juz się zdecydowałam, mimo tego, że bardzo pragniemy dziecka.. antkoncepcja hamuje endometrioze, dlatego może warto spróbować? wiem, że to jest ciężki orzech do zgryzienia.. ja mam dużą nadżerkę, niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię czynnościową. Ponadto podejrzenie endometriozy.. Przede mną laparoskopia. Jest mi cieżko, bo nie mam wsparcia.. ale jakoś walczę...Ty też walcz..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    no i staramy się rok i 8 mcy na pocieszenie..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    też słyszałam o leczeniu endometriozy hormonalnie, czymś w rodzaju sztucznej menopauzy, ale nie znalazłam dokładnych informacji na ten temat...
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    ja wyczytałam w internecie, że po laparoskopii ( ale nie po każdej) przez pół roku robiona jest sztuczna menopauza, ale nie wiem jak to działa.. jakaś kobieta pisała o zastrzykach, chyba jeden kosztuje 500 zł i raz na miesiąc trzeba wstrzyknąć, żeby nie było miesiączki.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  6.  permalink
    nie wiem co mam Wam pisać, jestem strasznie zamotana...
    a o hormonach wiem że zaleczają endometriozę
    nie wiem po prostu nie wiem co mam myśleć, co się podniosę to znów dostaję kijem i padam na kolana
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    madzioszkak ja mam podobnie i rozumiem Ciebie w 100%.. nigdy nie przypuszczałam, że będę miała takie problemy, bo nie stosowałam antykoncepcji a tutaj tyle choróbstw się do mnie przyciepiło... ciekawe o ilu jeszcze nie wiem:(
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    endometriozę leczy się np. visanne ( nowy lek ) i on wprowadza sztuczną menopauzę właśnie
    to są tabletki, bierze się ok pół roku , koszt na miesiąc to ok 250 zł
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    salinos: przez pół roku robiona jest sztuczna menopauza, ale nie wiem jak to działa.. jakaś kobieta pisała o zastrzykach, chyba jeden kosztuje 500 zł i raz na miesiąc trzeba wstrzyknąć, żeby nie było miesiączki.


    ja miałam to mieć właśnie
    ale nie zdążyłam wziąć I zastrzyku bo zaszłam w ciążę !
    czyli jednak endometrioza nie była przyczyną jak widać

    koszt 1 zastrzyku to 400 zł
    bierze się go co miesiąc, przez pół roku
    po takiej kuracji szanse na zaciążenie wzrastają ponoć bardzo dużo...
    ale sama kuracja ciężka bo masa skutków ubocznych ponoć
    nie wiem, nie sprawdziłam więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam
    --
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    salinos: ja wyczytałam w internecie, że po laparoskopii ( ale nie po każdej) przez pół roku robiona jest sztuczna menopauza, ale nie wiem jak to działa.. jakaś kobieta pisała o zastrzykach, chyba jeden kosztuje 500 zł i raz na miesiąc trzeba wstrzyknąć, żeby nie było miesiączki.
    Mi lekarz proponował sztuczna menopauzę na zaleczanie mięśniaków z zastrzeżeniem, że przy moim stanie płodność może być ciężko odzyskać (mi zależało na leczeniu mięśniaków, nie starałam się wtedy o dziecko), miało to być na zasadzie zastrzyk co pół roku przez 2 lata, koszt kuracji 2tys. to wychodzi po 500zł za zastrzyk. Nie zdecydowałam się i bardzo się cieszę.
    Podzielam zdanie dziewczyn tutaj, że laparo lepiej zrobić szybciej niż zwlekać. Przez zmiany w obrębie narządów rodnych mogą występować zaburzenia hormonalne które leczysz (TSH, PRL) także laparo też pomoże to zdiagnozować.
    Ja leczyłam hiperprolaktynemię przez 3 miesiące i ledwo drgnęło, po wyłuszczeniu mięśniaków bez żadnych leków PRL wróciła w sam środeczek normy.
    I koniecznie powiedz lekarzowi o swoich wynikach TSH, PRL i lekach które przyjmujesz.
    Powodzenia :)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    udało się, udało!! 22 lipca przyjmą mnie na oddział:):):)na laparo:):)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    no to super :) krok do przodu :):smile:
  7.  permalink
    super:)
    ja na HSG idę w najbliższy piątek, dzis udało mi się zarejestrować do UCK w Gdańsku, mieli 1 wolne miejsce. To badanie to dla mnie jak wyrocznia, albo jajowody będą drożne i będzie ok, albo chyba już tylko in vitro...w każdym razie w najbliższy piątek wszystkiego sie dowiem.
    ciekawe co zrobią z torbielem endometrialnym na jajniku, czy będzie decyzja o usunięciu czy na razie nie, no i czy hormony czy nie... nie wiem, ja założyłam sobię jakis czas temu, ze na przełomie lipca i sierpnia tego roku zajdę w ciążę i urodzę wprost na swoją 30-stkę w okolicach 21 kwietnia 2012 :) tego się trzymam bo inaczej bym zwariowała od nadmiaru złych informacji...
  8.  permalink
    nie wiem może to złe nastawienie ale rzeczywiście od kilku miesięcy prześladuję mnie zajawka ze będzie to lipiec tego roku
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    i tego się trzymaj, a może to będzie jeszcze czerwiec?? :) Kibicuję z całych sił obyś na 30-stkę zrobiła sobie najpiękniejszy prezent:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJun 29th 2011
     permalink
    Trzymajcie się dziewczyny. Ja miałam laparo i sztuczną menopauzę przez 3 miechy - było ciężko, a potem na kilka miesięcy b. spadła mi odporność, ale potem wróciło do normy i cykle lepsze. Jeszcze dzidzia nas nie nawiedziła, ale staramy się dopiero nieco ponad pół roku, więc jeszcze nie panikujemy.
    Warto nie dać się zwariować. Ja w chwilach zwątpień myślę o adopcji i robi mi się lepiej.
  9.  permalink
    będzie dobrze na pewno będzie dobrze
  10.  permalink
    cześć dziewczyny, jestem po HSG, tak jak wspominałam miałam w UCK w Gdańsku, oba jajowody mam drożne i bez zmian w macicy w sensie nie mam nowych zrostów, pozostaje tylko torbiel na prawym jajniku.
    co do HSG-UCK opieka super, nie czytajcie nigdy steku bzdur na necie kiedy ktos pisze że strasznie boli i jest nie do wytrzymania, mnie bolało troszkę, miesiączki mam dużo bardziej bolesne...
    jeju odczuwam ogromny komfort psychiczny :)
    ps. mi HSG robił dr Mielcarek
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.