Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    marble85: I bardzo Cię proszę, abyś uszanowała choć trochę zdanie innych,
    Tu nie chodzi o szanowanie zdania innych, tylko o szanowanie nieprawdziwych infromacji, a tego robić nie zamierzam.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Przecież to są normy dla fazy owulacyjnej. Jeśli chcesz się bawić w linkowanie proszę szczegółowy opis przyrosty endo w cyklu. http://www.szansaspotkania.pl/index.php?page=14070
    Przyrost rozpoczyna się od 1 mm...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Dziękuję za link. Bardzo chętnie się z nim zapoznam. W materiale podanym przeze mnie nie jest napisane, że są to normy dla fazy lutealnej. Być może nie zostało to uściślone. I nie chcę się w nic bawić ... Dziewczyno spokojnie ! To jest nieco dziwne, że dajesz się tak ponieść emocjom na forum. Nie miałam pojęcia, że zwykła wymiana zdań/wiedzy może kogoś, aż tak zdenerwować.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Nie lubię jak ktoś podaje nieprawdziwe informacje i tym samym wprowadza w błąd osoby poszukujące wiadomości i nie potrafi tego przyznać...Poza tym wcale się nie zdenerwowałam:devil:
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    marble85: wymiana zdań/wiedzy może kogoś,
    Twoje wypowiedzi z wiedzą nie miały nic wspólnego, dlatego nie nazwałabym tego "wymianą wiedzy".
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Biorę w pełni odpowiedzialność za swoje słowa. Nie przyznałam się do błędu, bo nadal nie uważam, żebym go popełniła. Napisałam tylko to, co wiedziałam, a Ty to osądziłaś. Wybacz, ale nie jesteś wyrocznią, ani autorytetem. Za każdym razem podkreślałam, że nie piszę jako eksperta, a jako kobieta, która również poznaje własne ciało. Podam kolejne źródło, bo w tym momencie, jedynie bronię swoich racji : http://info.zdrowie.gazeta.pl/temat/zdrowie/forum/endometrium. Na Twoim miejscu byłabym naprawdę nieco ostrożniejsza, bo nie masz powodów, by być aż tak pewną siebie.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Ostatni raz: podałaś, że endo w ciągu cyklu ma minimum 8 mm czy jest to prawdą? Już wiesz, że nie. Zatem podałaś nieprawdziwe informacje. Sorry, prościej się nie da...
    marble85: kobieta, która również poznaje własne ciało.
    O ile dobrze przeczytałam Twoje ciało tez Ci mówi, że podajesz nieprawdę bo usg wykazało endo 7 mm...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Czytaj ze zrozumieniem : "powinno mieć", a nie "ma" !
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    marble85: "powinno mieć", a nie "ma"
    Nie ma to znaczenia, już wiesz, że tak nie jest.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Jednak linkowanie...http://smyk.com/forum/rodzice/zdrowie-kobiety1/grubosc-endometrium2/wypowiedź położnej może Cię przekona...A i kolejna dziewczyna, które nie ma w fazie folikularnej endo 8mm...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Owszem wypowiedź położnej stanowi dla mnie znacznie lepsze źródło wiedzy, niż ta, którą Ty próbowałaś mnie przekonać.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Przecież ja przekazywałam Ci to samo i opierałam się na źródłach podobnych do tych, z których korzysta położna. Ktoś tu ma chyba problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Dodam, że języka używałam niezwykle prostego...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Mam pytanie do Dziewczyn, które borykają się z endometriozą. Czy któraś z Was monitorowała kiedyś cały cykl ? Jestem ciekawa, czy w przypadku tej choroby endometrium rozrasta się szybciej, czy po prostu ogniska endometriozy pojawiają się w nietypowych miejscach ? (a może jedno i drugie)
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    madzioszkak takie historie jak twoje lubię czytać :) gratuluję i powodzenia:)
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    marble85 Kochana skończ dyskusję z daga282 to do niczego nie prowadzi, ta osoba ma jakieś problemy i tu niestety pomóc się nie da.
    Ja też przeczytałam na jakiejś stronie, że grubość endometrium mieści się między 7mm, a 15mm, (ale wiadomo, że zawsze istnieją odchylenia od normy)
    To forum jak każde inne jest do wyrażania swojego zdania, do przedstawiania informacji jakie się zdobyło. Jeśli się napisze coś co nawet okaże się nie prawdą( marble nie twierdzę że napisałaś nie prawdę ) to nie znaczy, że ktoś wprowadza inną osobę w błąd, po prostu piszemy to co uważamy za słuszne. Ktoś kto zadaje pytania na forum nie może brać wszystkiego śmiertelnie poważnie, jeśli mam problem mogę zasięgnąć rady znajomych, czy na jakimś forum, ale po fachową opinię idę do lekarza.
    --
    • CommentAuthorendohmm
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    hej dziewczyny z endometriozą. Też mam endometriozę. Już wcześniej trochę pisałam pod "endodar". Okropna to choroba. Ile się nacierpiałam przez nią i ile biegałam po lekarzach od jednego do drugiego, bo dzień w dzień bolało, biezależnie od fazy cyklu i tak ponad rok. I lekarze nie wierzyli mi chyba, że mnie boli. Leczyli mnie na zapalenie jajników, non stop antybiotykami przez kilka miesięcy Potem systematycznie zaczęłam lądować w szpitalu, no i lekarze olali sprawę (mimo torbieli). Potem tydzień w szpitalu i dalej nic, chociaż ca125 wyszło ponad 600. Mówili, że pewnie miałam zapalenie jajników. Ale mój lekarz stwierdził, że może jednak coś jest nie tak. no i tomografia wykazała torbiele 5 cm na obu jajnikach. Lekarz stwierdził, że trzeba czekać aż urosną (lipiec 2010). No i wyjechalam do pracy w zeszłym roku w lipcu. Tydzień po wizycie u mojego lekarza leżałam w szpitalu z 8 cm torbielami. No i laparotomia. Jajniki prawie całe zachowane. Po tym brałam 3 mies. orgametril, ale nie za bardzo działał i dostałam visanne na 6 miesięcy. Po tym miałam hsg,żeby sprawdzić, co tam działa. Ogólnie zrosty, jajowody zmienione pozapalnie, poskręcane, wydłużone, trzon macicy mocno po lewej stronie. No i zaczęłam się starać. Założyłam tu sobie konto. Myślałam, że to zajmie sporo czasu. Mój gin stwierdził, że się raczej nie uda. I chciał robić monitoring 2 cykle, a potem to już tylko inseminacja i może to się uda. Był naprawdę bardzo sceptyczny. A tu sie okazało, że nic nie musiał robić, żadnego monitoringu, nic, bo jestem w ciąży. Teraz 9 tydz. Wprawdzie są problemy z ciążą, bo pęcherzyk za mało rośnie, ale mam nadzieję, że będzie ok. Dziewczyny trzymajcie się, bo naprawdę endometrioza to nie wyrok. Także z endomertiozą można zajść w pierwszym cyklu starań.
    Trzymam kciuki za Was i modlę sie, bo wiem jak ta choroba potrafi dopiec i jak bóle potrafią utrudnić życie.
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Gratuluję! Balsam na duszę. Oby choroba się cofnęła i już Cię więcej tak nie męczyła.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Oby więcej tak dobrych wieści :):):) endohmm jak najwięcej zdrowia dla Ciebie i wszystkiego dobrego, a przede wszystkim spokoju na najbliższych osiem miesięcy :)
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Ja się boję, że torbiele mi się już zrobiły bo od trzech dni mam napady bólu brzucha jak przed zabiegiem:( wczoraj do pracy nie dałam rady pójść zegarek zadzwonił o 5 rano, a ja jeszcze nie spałam tylko taczałam się po ziemi z bólu masakra. Mam nadzieję, że się mylę i to jakiś wirus mnie dopadł.

    endohmm wspaniałe wieści. Życzę ci żeby wszystko potoczyło się po twojej myśli, powodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Jestem po laparoskopii. Endometrioza 1st. Po laparoskopii skróciły mi się cykle do 26 dni. Zastanawia mnie czy cykle są w normie?, poza tym przed każdą miesiączką odczuwam kłócie w pępku, w miejscu gdzie było nacięcie. Czy tak powinno być? Dodam tylko, że nadal mam bardzo bolesne miesiączki. Mam nadzieję, że kiedyś się zmniejszy. Ciąży nadal brak. pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Hej, ile miesięcy temu miałaś tę laparoskopię??
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 2nd 2011
     permalink
    dokładnie 25 lipca o ile dobrze pamiętam, bieżącego roku. Miałam robioną w 13 albo 14 dniu cyklu. Cykl był 25, potem 3 cykle 26 dniowe. obecnie rozpoczynam kolejny.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorBJoannna
    • CommentTimeOct 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Badanie endometrioza
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    eeee chciałam wziąć udział w badaniu ale trzeba się rejestrować...
    bez sensu :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    A jest sens bez rejestracji?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Amazonka: A jest sens bez rejestracji?


    jeśli to miało by się czemuś posłużyć to bym wzięła udział
    ale rejestracja, potem jakieś akceptacje regulaminu i masa spamu na pocztę to sorry ale mnie zniechęca od razu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Wg ogłoszeniodawczyni badania mają się czemuś przysłużyć.
    Wolisz bez regulaminu?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    tak wolę bez
    bo potem będą mi pocztę spamem atakować a na to nie mam ochoty
    niestety
    jest masa ankiet bez rejestracji i takie wypełniam
    i tyle :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Ale jaka jest ich wiarygodność?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    AMA proszę Cię :tongue::tongue::tongue:
    nie chce mi się o tym dyskutować, na prawdę :smile::smile::smile::smile:
    --
    • CommentAuthorBJoannna
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Drogie Panie, już wyjaśniam, czmu tak wiele tam treści przed samym badaniem :) Chodzi o świadomą zgodę na badanie, o potwierdzenie, że badania nie zostały sfałszowane, o bezpieczeństwo platformy i rejestrowanych wyników. Ta platforma jest stworzona do badań naukowych i na szczęście spamu po wzięciu udziału w badaniu nie będzie :) Rozumiem obawy, ale zapewniam, że tu nic nie jest sponsorowane i żadne reklamówki się pojawiać nie będą. Pozdrawiam!
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    salinos A jakiej długości cykle miałaś wcześniej? Z tym bólem w pępku to już sama nie wiem, wydaje mi się, że po takim czasie możesz jeszcze coś odczuwać bo przed @ wszystko zawsze puchnie w środku( przynajmniej ja tak mam). Najlepiej będzie jak się skontaktujesz z lekarzem:)
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    A ja bardzo chętnie wezmę udział w badaniu :bigsmile:

    Już wypełniłam :) jednak niektóre pytania i odpowiedzi do nich mi nie pasowały. Uważam, że zawsze odpowiedzi powinny być półotwarte wtedy można odpowiedzieć prawdziwie, a nie pod przymusem oddania jakiejkolwiek odp.
    --
    • CommentAuthorleonidas
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Witam drogie Panie:)

    Mój problem w wielkim skrócie- brak ciąży, endometrioza, laparoskopia.Zabieg źle wykonany(niczego nie usunęli a mam 2 torbiele). Zaplanowany kolejny zabieg za 6 tygodni , lecz bardzo nie fortunnie bo akurat w 1-2 dn cyklu. Czyli znowu by mnie przesunęli w kolejce na za kolejne 3 miesiące....Kochane pomóżcie-czy ja mogę w cyklu z laparoskopią zażywać tabl. anty by wstrzymać-przesunąć @ ??? Miałyście kiedyś taką sytuację?
    Mojego gina nie zapytam bo ma 3 tyg. urlop a w szpitalu baba przy telefonie mówi -nie mogę udzielać takiej informacji....oszaleje chyba jak znowu mi zabieg przesuną , a znając moje szczęście to pewno kolejny raz na @ trafią z terminem....
    Karolina.
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    To bardzo dobry termin jesli na poczatku cyklu bedzie zabieg. Ja mialam zadzwonic jak tylko dostane @ i odrazu po poszlam na laparo. Wtedy nie ma ryzyka, ze jestes w ciazy bo w przeciwnym razie mogli by usunac ciaze przez przypadek. Mi tak powiedziala moja gin. a wierze jej bardzo bo jest jednym z najlepszych specjalistow od bezplodnsci na Islandii.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    a mnie z kolei nie chcieli robić laparo podczas miesiączki, ale leonidas jesteś wygrana, bo jak do szpitala pójdziesz w 1 lub 2 dc, to te kilka dni możesz poleżeć w szpitalu aż się skońćzy @ i wtedy od razu na zabieg.. ja bym tak zrobiła.. nawet bym się nie przyznała, że wypadnie mi @ dopóki by mnie nie przyjęli do szpitala, wtedy bym szepnęła, że np. mam nieregularne i że właśnie dostałam @.. myślę, że by przeczekali i zrobili zabieg po @.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    mi też nie chcieli podczas @
    zaraz po się zgłosiłam a zabieg miałam chyba w 8 dniu cyklu

    zabieg poprzedzony oczywiście badaniem BETA HCG [mimo że w tym dniu raczej szanse na ciąże żadne]

    i z tego co wiem ZAWSZE przed laparo robią test ciążowy z krwi w razie czego właśnie...
    --
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Upss Troszkę mi się pogmatwało z tym co napisałam :confused: Nie wiem czemu ale pisząc to w głowie miałam że pierwszy dzień cyklu zaczyna się po @. Ja zabieg miałam 7dc. Też bym nic nie mówiła o @ skoro tak długo możesz potem czekać. Idz do szpitala jakby nigdy nic i w między czasie powiedz, że dostałaś @. Ja pierwszym razem jak szłam na zabieg to nawet nikt się mnie nie pytał w którym jestem dniu cyklu. Musiałam być jak najszybciej operowana bo istniało ryzyko że to guz i może pęknąć. Byłam w tedy tuż przed @.
    --
    • CommentAuthorleonidas
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi:)
    Niestety w moim przypadku nie może być mowy o @ ani nawet plamieniu bo mają mi zrobić drożność a jak powiedzieli wtedy ma być "czysto". Szczerze mówiąc to nie chce mi się z NIMI dyskutować, byle w końcu mi zrobili laparo. Problem mam też taki że u mnie jest niepłodność wtórna bo synka już jednego mam:) Ale właśnie dlatego nie mogę leżeć w szpitalu i czekać na koniec @ bo u mnie to trwa z 10 dni niestety. A wiecie jak to jest...mąż nie dostanie wolnego a nikogo bliskiego do pomocy tu nie mam niestety.Dlatego wpadłam na pomysł antykoncepcji by sztucznie wstrzymać @. Tylko nie wiem jak te tabletki mają sie do zabiegu....pomóżcie proszę...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Tabletki są przeciwskazane, jeśli masz zabieg związany z unieruchomieniem na jakiś czas.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Dziewczyny, lepiej nie kombinować z dniami cyklu, tylko lekarzom prawdę zeznawać. Zabiegi w czasie @ są odradzane bo wtedy o wiele mniejsza jest krzepliwość krwi i z tego mogą być poważne problemy, łącznie ze stanami krytycznymi.
    • CommentAuthorBJoannna
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Moje Drogie,

    Obecnie w badaniu wzięła udział połowa potrzebnej liczby Pań, zatem bardzo zachęcam osoby, które jeszcze się nie zdecydowały do wypełnienia kwestionariusza. Im szybciej badanie się zakończy, tym szybciej będę mogła podzielić się ich wynikami z osobami zainteresowanymi. Będzie również można prędzej próbować wykorzystać otrzymane wyniki do konstruowania skutecznych sposobów wsparcia w chorobie :) Zatem – raz jeszcze zapraszam do przeznaczenia chwili czasu i wzięcia udziału w badaniu :)

    Pozdrawiam ciepło,
    Joanna Bylinka
    • CommentAuthorBJoannna
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Amazonka, dziękuję bardzo za info, spróbuję :)
    •  
      CommentAuthoralszta1986
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    BJoannna Byłaś na nasz-bocian.pl ?tam jest bardzo duzo dziewczyn z endometriozą, które chętnie wezmą udział w takim badaniu.
    --
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    a gdzie ten kwestionariusz do wypełnienia ?:sad::wink:
    • CommentAuthorBJoannna
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    Alszta 1986 - dziękuję, na naszym bocianie już umieszczałam ogłoszenie :)

    dzemilun - to jest strona, na której można wziąc udział w badaniu - www.qlabo.eu :)
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    wypełniłam kwestionariusz - jestem ciekawa wyników badań, bo wiele pytań mnie zaskoczyło - np. pytania o osobowość a endometrioza...
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    Hmm ciekawe jakie będą wyniki badań.
    Mnie się wydaje, że jeśli już mowa o psychice, to na rozwój choroby mogą mieć tez wpływ przeżycia, nie tyle sama osobowość.
    Np. kilka moich koleżanek (plus ja) "dorobiły się" choroby niedługo po bolesnym rozstaniu, endometrioza "urosła" na poczuciu niespełnienia i rozczarowania. Ja sama upatruję rozwoju choroby w moim trochę obsesyjnym pragnieniu dziecka, którego nie mogłam zrealizować.
    A jak u Was?
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeOct 12th 2011
     permalink
    u mnie endo chyba rozwinęła się też w momencie intensywnych starań , może coś w tym jest:cry:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.