Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    dzięki dziewczyny za info :-)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Żaneta jeśli teraz doniesiesz zaświadczenie od lekarza z zaznaczeniem od kiedy jesteś w ciąży to pracodawca powinien ci wyrównać l4 z 80% na 100%. jednocześnie przedkładając zaświadczenie o ciąży jesteś dodatkowo chroniona. nie wiem czy na czas ciąży nie powinnaś być przeniesiona do innej pracy .
    --
    • CommentAuthorŻaneta85
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    elli - jest dokładnie tak jak piszesz - u mnie w pracy (pracuję w pogotowiu ratunkowym) takie zaświadczenie było wymagane podobnie jak magiczna literka B. Niestety mimo, że przeniosłam się na inne stanowisko pracy ( mój drugi zawód - pielęgniarka), plamienia się nasiliły. Ginekolog powiedziała, że muszę iść na L4, a ja już się z nią nie kłóciłam. Zrobiłam co mogłam, przeniosłam się na inne stanowisko, ale mimo to nawał pracy, stres robią swoje. Teraz wiem, że najważniejsze jest maleństwo. Dziękuję Wam za pomoc
    --
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    nie wiem czy w dobrym watku zadaje pytanie ale moze ktoras z was była badz jest w podobnej sytuacji: otoz jestem w 21 tyg ciazy zle sie czuje tzn. okropnie bola mnie plecy co uniemozliwia mi prace a moj ginekolog nie chce mi dac zwolnienia bo wg niego nie nalezy mi sie i zus podobno bardzo ale to bardzo teraz kontroluje ciezarne slyszałyscie cos na ten temat? nie wiem co mam o tym myslec ale nie wyobrazam sobie pracy do 9 miesiaca
  1.  permalink
    Wiesz co, to masz kiepskiego gina :(
    Ciężarnych podobno właśnie zwykle nie kontroulują i cześć ma zwolnienia od samego poczatku ciąży mimo, że część z nich wcale nie ma ciąży zagrożonej..
    A zwolnienie należy ci się jak najbardziej i jeszcze tym bardziej jak coś ci dolega.. ja bym spróbowała jeszcze raz..
    Ja sama też poprosiłam swojego gina o zwolnienie, co prawda dopiero w 30tc, bo miałam juz problemy z dojazdami do pracy i potem siedzeniem przed kompem, i dał mi bez problemu..
    Zawsze możesz iść do internisty i porposić o chociazby tygodniowe zwolnienie, tylko żeby nie zapomiał wtedy dopisać literki B.
    -- // //
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 11th 2011
     permalink
    iwona113, jak się tak kiepsko czujesz, to biegnij do lekarza rodzinnego i poproś o zwolnienie - na tydzień - dwa na pewno Ci da. A gin może do tego czasu zmieni zdanie albo dolegliwości ustąpią?
    --
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeAug 12th 2011
     permalink
    tak planuje zrobic bo niestety moj bolacy kregosłup nie pozwala mi za bardzo ani na siedzenie ani na chodzenie juz sama nie wiem co mam z tym zrobic mysle ze moj ginekolog jednak zrozumie i da mi to zowlnienie czas pokaze
  2.  permalink
    No dokładnie nie ma co sie przemęczać.
    A internista spokojnie na tydzień ci wypisze, zwłaszcza że masz konkretny powód ku temu.
    -- // //
  3.  permalink
    Marezka więc tak:

    - L4 dla taty na opiekę nad zoną po porodzie, jak najbardziej przysługuje, ale nie jest to obowiązkowe, więc najlepiej jak maż pójdzie do twojego gina po porodzie i tak L4 mu wypisze, jedyne L4 które mężczyźni mogą dostać od ginekologa :wink:, i max są to dwa tygodnie, czyli 14 dni kalendarzowych, trzeba wziąć w całości, nie rozbija się tego na raty, aa no i L4 niestety w tym przypadku płatne standardowo 80%
    - urlop ojcowski 2 tygodnie, ale tak jak mówisz dopiero od 1 stycznia 2012, pełno płatny, trzeba tylko zgłosić do pracodawcy na tydzień przed planowanym urlopem
    - urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka, jak mówisz 2 dni, można wykorzystać osobno, i w sumie nie jest sprecyzowane w KP do kiedy trzeba wykorzystać no ale najlepiej w niedługim czasie po porodzie, np żeby pójść odebrać becikowe :bigsmile:
    - dodatkowo co roku przysługują 2 dni zwolnienia na dziecko (co roku, do 14 roku życia dziecka) to taki urlop na żądanie tylko dal dziecka :smile:

    Tyle :smile:


    Mój mężczyzna pracuje w wojsku i prawdopodobnie nie należy mu się urlop ojcowski oraz nie ma mowy o urlopie (2-dniowym) na żądanie. W wojsku nie ma mowy o czymś takim. Zresztą jak znam sytuację u niego w pracy i podejście szefostwa to tam za pewne burzyliby się jakby chciał wziąć L4 na opiekę nade mną po porodzie, a tym bardziej te 46 dni opieki nad dzieckiem. Mam świadomość, że w dwóch przypadkach dostanie L4 więc moim zdaniem szefostwo nie ma wiele do gadania (a może ma?), dostaje L4 przedstawia w pracy i... do widzenia. Ale niestety jak ostatnio był na zwolnieniu przed świętami Bożego Narodzenia bodajże to i tak dzień w dzień męczyli go telefonami z masą pytań w sprawach zawodowych. Masakra!
    --
  4.  permalink
    Wiesz co Kasia, te przepisy pochodzą z Kodeksu Pracy a więc są skierowane do pracowników czyli osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.. a z tego co wiem wojskowi zawodowi zatrudnieni są na podstawie umów administracyjnoprawnych i im nie wszystko z KP przysługuję to byś musiała się upewnić..
    Ale L4 to L4.. mąż pójdzie do Twojego gina, dostanie L4 na dwa tygodnie i już.. i najlepiej byłoby gdyby wyłączył komórkę :wink:
    -- // //
  5.  permalink
    Własnie doczytałam w internecie i...

    Żołnierz nie ma prawa do 2. dni zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 14.

    Żołnierzowi nie przysługuje prawo do 2-tygodniowego urlopu ojcowskiego.

    Żołnierz ma prawo wystąpić o 2-dniowy o urlop okolicznościowy, a dowódca może (czyli nie musi) mu go przyznać.

    Żołnierz ma prawo wystąpić o max 50 dni (w roku kalendarzowym) zwolnienia na sprawowanie opieki nad dzieckiem, a dowódca może (czyli nie musi) mu go przyznać.


    Przyznam, że przeraża mnie to.
    --
  6.  permalink
    Nightingale, racja, co do tego L4 na opiekę od ginekologa to chyba nie mogliby mieć pretensji ale na te max 50 dni to już dowódca będzie udzielał zgody. Jak znam sytuację/życie (tak jak napisałam, nawet tygodnia czasu nie mogą sobie bez niego poradzić w pracy bo po prostu zajmuje takie stanowisko, że zawsze jest potrzebny) to zapewne można będzie jedynie pomarzyć o tym zwolnieniu max 50 dni...
    --
  7.  permalink
    No rzeczywiście nieciekawie to wygląda, zwłaszcza sformułowanie może,a nie musi.. może jednak dowódca okaże trochę serca, przecież takie maleństwo to się czasami zdarza raz w życiu tylko!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
  8.  permalink
    Dzięki za linka. :smile:
    Mój mężczyzna jest żołnierzem zawodowym i niestety te zmiany nie dotyczą go. :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny
    nigdy nie sądziłam że przyjdzie mi zadawać w tym wątku pytanie ale niestety zadzwoniła dziś moja kierowniczka i oznajmiła, że nasze biuro zostanie w ciągu najbliższych miesięcy zlikwidowane....
    Zostałam zatrudniona w firmie prywatnej na umowę o pracę na czas nieokreślony przez Panią Dyrektor Oddziału w Katowicach, tylko że moje miejsce pracy to Biuro w Rzeszowie w którym podlegam pod Panią Kierownik. Z przyczyn ekonomicznych Biuro ma zostać zlikwidowane. Ale tylko biuro a wraz z nim osoby w nim pracujące tj. ja, Pani kierownik i inna dziewczyna która dopiero co wróciła po macierzyńskim. Pracodawca ani mój oddział katowicki żadnej upadłości nie ogłaszają. Stąd moje pytanie czy mogą mnie zwolnić skoro jestem w 4 miesiącu?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Skoro jest likwidacja miejsca pracy to mogą i wtedy dostaniesz z ZUSu zasiłek do dnia porodu w wysokości Twojej pensji, potem normalnie macierzyński.
    --
  9.  permalink
    Glinusia mogą niestety..
    Powiedz mi czy firma Twoja zatrudnia w sumie więcej niż 20 osób?
    Jeśli tak to prawdopodobnie posłużą się ustawą o zwolnieniach grupowych i jest szansa że dostaniesz wtedy odprawę.
    Niestety w takich przypadkach można zwolnić osoby które normalnie są chronione przed zwolnieniem..
    Co do ZUSowego zasiłku, to ci nie powiem, bo o ZUSie wiem niewiele.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Tak, cala firma zatrudnia więcej niż 20 osób. Tylko w moim biurze pracują trzy osoby.
    ale się porobiło...
    --
  10.  permalink
    Konsultowałam jeszcze tą kwestie ale wychodzi to co napisałam.
    No trochę kiepsko i naprawdę współczuje.. ciąża to nie czas w którym powinnyśmy się martwić o pracę :(
    -- // //
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Dziewczynki, mam pytanko, moze któraś będzie wiedziała, bo nie chce mi się latac po urzędach…
    Dwa m-ce temu u nas w pracy była awaria -kanalizacja padla, rozkopywali halę produkcyjną, był przymusowy przestój, za który firma zapłaciła ale wywiesili ogłoszenie,ze te dni trzeba odrobić, ludzie się bulwersowali,wiec było spotkanie i dyrektor pięknie poprosił itd, większość przystała na takie rozwiązanie :( Niestety zaczęły się soboty do odrabiania(część nie przychodziła w ogóle), człowiek nie swinia, jak juz sie zgodzili, to chodziłam a w ostatnią sobotę nie poszłam bo miałam problem u dziadków. Wiem napewno,że jesli by ktos się zwolnił z pracy zaraz po przestojowym to nie moga tego odliczyć z ostatniej pensji. Pracodawca płacąc za takie dni, robi to na własne ryzyko i jak już raz zapłaci cofnąć nie moze. Wiec jak to jest z tym, bo nie rozumiem. Chyba coś w tym jest bo jak np przed Bożym Narodzeniem chcą dać nam wolne wcześniej to odrabiamy na początku grudnia,zeby mieli pewność,ze sie odpracuje no ale to juz sie kończy okres rozliczeniowy, wiec po Nowym Roku juz nie mozna… Zaplatałam ale mam nadzieje,ze rozumiecie ;)*
    --
    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    wcześniejsza ucieczka na chorobowe też w niczym chyba nie pomoże, bo i tak od 2 września muszę iść na L4...
    zasiłek dostane więc nie będzie źle tylko szkoda mi karty na którą chodzę za free do lekarza prywatnego i badania... a zostało mi jeszcze troche chodzenia... ah....
    --
  11.  permalink
    No L4 nic w tym przypadku nie da.
    No rozumie, bo sama mam w pracy prywatna opiekę i jakbym miała nagle z niej zrezygnować to bym się wkurzyła nieźle.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja mam pytanie w temacie *kontrola z ZUS/US*. Trochę poboczne. Nie będac jeszcze na L4, poza etatem dorabiałam na umowy o dzieło. Moje zarobki mogą więc wyjść trochę dziwne i wiadomo, może być kontrola. Czy w przypadku ewentualnej kontroli po rozliczeniu za 2011 rok wystarczy, że mam PITy od zleceniodawcy czy będe musiała tez pokazac umowy o dzieło? Pytam, bo pracowałam zdalnie i na swoich egzemplarzach nie mam podpisów - są tylko oryginały u zleceniodawcy.
    wieeeem, wieeeem, że zawsze warto mieć, ale to mój znajomy, więc mu ufam, a jakos sie nie złożyło, żeby te kopie z podpisami odebrać.
    Wiecie coś zatem w tym temacie? Któraś może miała kontrolę i wie, czego wymagają? Z góry dzięki za poradę!
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    a jakie dokumenty sa obecnie potrzebne do becikowego? daja je w szpitalu przy wypisise czy jak to jest?
  12.  permalink
    Więc na pewno musi być:
    - skrócony odpis aktu urodzenia dziecka,
    - zaświadczenie od lekarza że przed 10tc zostałaś objęta opieka lekarska
    - dowód osobisty
    i z tego co kojarzę to zaświadczenie że wcześniej nikt na dziecko becikowego nie brał.. ale tego nie jestem pewna..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    wiem, z epytanie moje naiwne, ale GDZIE się po to becikowe idzie? do urzędu czy do pracodawcy?:)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Po becikowe do urzędu lub do MOPS-u
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    A dowód osobisty obojga rodziców
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Hej, mam pytanie, może mi ktoś pomoże.
    Od 1 kwietnia mam umowę zlecenie (opłacane dobrowolne składki chorobowe) do 30 września i koniec :) 8 września biorę od gina L4 i chcę ciągnąć do porodu. Moje pytania:
    - czy ZUS, po wygaśnięciu umowy, przejmie wypłatę mojego chorobowego?
    - czy po porodzie będzie mi się należał zasiłek macierzyński?
    Z góry dziękuję :)
    --
  13.  permalink
    Dziewczyny, ja obecnie nie mam stałego ani tymczasowego adresu zameldowania. Czy nam becikowe też się będzie należeć, pytanie stąd bo nie wiem gdzie miałabym je odebrać ale podejrzewam, że w urzędzie czy mopsie właściwym dla miejsca zamieszkania, tak?
    --
  14.  permalink
    Po becikowe, przynajmniej w Warszawie (Włochy), idzie się do urzędu dzielnicy. Z wymogów, które podaje Night- być może przez rok coś się zmieniło, ale jak składałam wniosek w październiku- nie było wymagane zaświadczenie o objęciu opieką gin PRZED 10tc, ale o byciu pod opieką przez całą ciążę. Ja brałam ten druczek od mojej gin po porodzie, wiedziała o co chodzi, więc raczej lekarze są w tym oblatani. Oprócz skróconego odpisu aktu urodzenia potrzebny był nam również numer PESEL dziecka.
    Jest również specjalny wniosek o becikowe, do ściągnięcia ze strony urzędu- rzeczywiście, jedną z rubryczek jest oświadczenie, że nie wnioskuje się jednocześnie o becikowe w innym mieście/dzielnicy.
    --
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    czyli po to zaswiwdaczenie ze sie bylo pod opieka gin trzeba sie udac do swojego lekarza prowadzacego ciaze? a karta ciazy jest nie potrzebna?zabieraja ja w szpitalu czy co sie z nia dzieje?ja to wogole mam metlik w glowie bo wszyscy na okolo u mnie mowia ze becikowego juz nie ma i ze nie dostane wiec nie wiem ;(
  15.  permalink
    Iwonka póki co becikowe jest i spokojnie dostaniesz :)
    Karte na porodowce tylko kserują i oryginał sobie zostawiasz.
    I to tak naprawdę zależy od zakładu w którym bedziesz brać pieniązki, czy przyjma kartę czy bedą chceli zaświadczenie.
    U nas na SR polozna mowiła o zaświadczeniu więc lepiej takowe mieć :)
    -- // //
  16.  permalink
    Kasia1987 becikowe otrzymujesz w miejscu w którym się dzieciatko urodzi.
    Ja np nie jestem zameldowana w KRK ale tu bede rodzić i tu bede odbierac becikowe.
    Warto też się dowiedziec czy czasem miasto samo z siebie nie daje dodatkowego becikowego..
    Bo np w Krk, dostajesz becikowe od panstwa standardowow 1000zł plus becikowe "miastowe" kolejen 1000zł tyle ze tu juz pewne warunki tzreba spelnić.
    -- // //
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Gin prowadzący nie potrzebuje do wystawienia zaświadczenia karty ciąży - przecież wie że do niego chodziła no i ma całą Twoją kartotekę przecież :) no bo na każdej wizycie jakieś tam notatki robił nie? u nas w szpitalu karty ciąży zabierają i nie oddają niestety :( chciałam mieć na pamiątkę, więc wysłałam wcześniej eMa na ksero żeby odbił :)
    u nas (Leszno woj. wielkopolskie) becikowe odbiera się w MOPS-ie i tam można dostać wszystkie druki łącznie z tym zaświadczeniem, które gin musi wypisać (karta ciąży nie jest w MOPS-ie honorowana)
    z tym odbieraniem becikowego tam gdzie dziecko się urodziło to nie do końca jest tak - możesz je odebrać w miejscu swojego zamieszkania... przykład: dziecko rodzi się w Poznaniu, rodzice i dziecko mieszkają w Koscianie i w Kościanie odbierają becikowe...
    i nie ma znaczenia kto występuje o becikowe - matka czy ojciec... ważne, żeby było to tylko jedno z rodziców (piszesz oświadczenie, że drugie się nie ubiegało i ubiegać nie będzie)
  17.  permalink
    Dziękuję night, rozeznam się w internecie jak to jest we Wrocławiu, może tutaj jest podobnie jak w Krk.? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    No właśnie- ja rodziłam w Poznaniu, ale becikowego nie odbierałam w Poznaniu, tylko w miejscu zamieszkania (zupełnie inna gmina)
    --
  18.  permalink
    No tak to racja, odbierasz tak naprawdę gdzie chcesz.
    Ale skoro Kasia nie jest zameldowana nigdzie to najłatwiej iść tam gdzie się dzieciątko rodzi :smile:

    U nas w szpitalu, pytałam się, robią tylko ksero karty, a w zasadzie to samemu trzeba je zrobić i im przekazać :smile:
    -- // //
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    dziekuje dziewczyny zaspoilyscie moja ciekawosc i rozjasnilyscie sytuacje :) a wlasnie bylam u lekarza rodzinnego i bez problemu dostalam 2 tyg zwonlnienia czyli do czasu powrotu mojego ginekologa takze do pracy juz nie wracam tylko czekam cierpliwie na moje maleństwo
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    W moim przypadku zaświadczenie o pozostawianiu pod opieką lekarza wystawiła (na podstawie karty ciąży) położna środowiskowa na jednej z wizyt u mnie w domu, więc nie musiałam za tym chodzić.
    Gorzej z oświadczeniem, że mąż nie pobrał wcześniej becikowego - u mnie w MOPSie, jak się dziś okazało, nie wystarczy oświadczenie - zażyczyli sobie poświadczenia pisemnego z gminy, w której mąż jest zameldowany (nie w tej, co ja). Jeśli macie taki przypadek że macie osobne meldunki w różnych miastach, to sprawdźcie czy MOPS przyjmie samo oświadczenie czy nie czeka męża wycieczka gdzieś dalej...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Witajcie nasze specjalistki...z prośbą o rozwikłanie pewnej sprawy...koleżanka jest w ciaży na L4...jej maż wyjechał za granicę do pracy...ona sie zastanawia, czy do niego nie dołączyć...czy może przedstawiać pracodawcy zwolnienia od lekarza zagranicznego? Troche to zawiłe...mnie sie wydaje, ze to niemożliwe, ale ciekawa jestem Waszej opinii...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Milena nie mam pojęcia. Ale skoro koleżanka czuje się na tyle dobrze, że może jeździć za granicę, to mogą się przyczepić, że niepotrzebnie siedzi na L4, mogą też zapowiedzieć kontrolę z ZUSu. No nie wiem....
    _
    A ja mam pytanie do pracujących w szkole.
    Chcę wziąć kredyt 0% w szkole, której pracuję. Na małą kwotę. Dyr jednak powiedziała, że nie mogę, bo nie należę do związku. Mój kolega też nie (pracuje w innej) i takowy kredyt bierze co roku. Od czego to zależy? A może dyr mnie oszukała? Jest na to jakiś przepis?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    katy222: Chcę wziąć kredyt 0% w szkole, której pracuję. Na małą kwotę. Dyr jednak powiedziała, że nie mogę, bo nie należę do związku. Mój kolega też nie (pracuje w innej) i takowy kredyt bierze co roku. Od czego to zależy? A może dyr mnie oszukała? Jest na to jakiś przepis?


    ja co prawda nie w szkole ale u mnie w pracy [państwówka] żeby wziąć taki kredyt nie trzeba być w związku ale w kasie zapomogowo pożyczkowej
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    dokładnie jak pisze TEO , moja mama pracuje w szkole i nie jest w żadnych związkach a może wziąć tzw remontówkę czyli kredyt 0% , mąż też pracuje w budżetówce gdzie są związki , on nie należy do związków i mógł wziąć remontówkę w dość znacznej kwocie (jakaś tam krotność jego pensji) na 3 lata
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Ja pracuję w szkole, w żadnym związku nie jestem (oprócz małżeńskiego:wink:)- musiałam tylko do kasy się zapisać.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    poza tym należenie do związków wiąże się z tym że co miesiąc potrącają składkę na związek i tak jak u mojego męża nie są to grosze tylko byłoby to chyba ponad 100zł miesięcznie, a związki i tak guzik robią :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    u nas remontówkę może brać każdy pracownik, a w kasie zapomogowo-pozyczkowej to już zupełnie co innego i tam trzeba być zapisanym i co miesiąc wpłacać składki.
    katy poczytaj regulamin zakładu pracy, na pewno jest tam to opisane.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Kate mysle ze to moze zalezec od zapisu/regulaminu Zakladowego Funduszu Swiadczen Socjalnych chociaz jeszcze nie slyszalam zeyb w jakiejs skzole byla konieczna przynaleznosc do zwiazkow zawodowych; u nas mieszkaniowki (na zakup domu/mieszkania do 10tys), remontowki (6tys) i od zdarzen losowych (do 2tys) przysluguja kazdemu pracownikowi czynnemu a w polowie wymiaru takze emerytom. mozna je rozlozyc na 2 lub 3lata. w kasie zapomogowo pozyczkowej (max 5tys na max 10rat) mozna za to wziac tylko jesli ktos do niej nalezy i z jego pensji odciagana jest co miesiac jakas skladka
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    dzięki, czyli możliwość jest.... muszę poczytać w statucie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.